"

Buzz Lightyear

" araması için 221 sonuç listeleniyor

İkonik Tasarımları ve Renkleri ile Buzz Lightyear Çeşitleri Trendyol'da!

Çocukların oyunları için vazgeçilmez bir parça olan aksiyon figür ya da oyuncakları, yetişkinler tarafından da koleksiyonlarına katmak için tercih edilebilir. İyi ile kötünün amansız mücadelesini konu alan film ya da animasyonların süper kahramanları olan bu figürler; çocukların iyilik, yardımseverlik, sorumluluk, arkadaşlık hatta idealizm gibi erdemleri birer kazanım haline getirilmesine yardımcı olur. Yetişkinlerin ise çocukluğuna dönebilmesi için bir araç ya da koleksiyonlarının nadide bir parçası olabilen bu figürler, farklı nesil ya da kültürlerden yetişkin ya da çocuk fark etmeksizin pek çok insana ilham kaynağı olarak büyük bir ilgi toplayabilir. Kurgu dünyasındaki görünümlerine uygun olacak biçimde yeniden modellenerek geliştirilen bu oyuncaklar, kurgu içerisinde kullandığı bazı aksesuarları da gerçek dünyaya taşıyabilir. Toy Story serisinin kurgusal bir karakteri olan Buzz Lightyear filmlerde anlatılan hikayeye göre oyuncak bir süper kahramandır. Görevi uzay koruculuğu olan bu kişiler, Şerif Woody ile birlikte dört Toy Story filminin iki baş kahramanından biridir. 1995’ten 2019’a kadar dört adet filme konu olan Toy Story kahramanı, ayrıca kendisi üzerine kurgulanmış bir televizyon dizisine de sahiptir ya da bunlara ek olarak bazı video oyunlarında da kendisi ile karşılaşmak mümkündür. Son yılların ikonik ve sevilen kurgusal karakterlerinden biri haline gelen ve eleştirmenlerden izleyicilere varana değin pek çok kişiden olumlu eleştiriler alan marka ürünleri, Disney ürünleri aracılığı ile gerçek dünyaya taşınarak çocukların oyuncakları ya da yetişkinlerin koleksiyonları arasına dahil olur. 1995 yılında çekilen ilk filmde Lightyear Buzz oyuncak olduğunun farkında olmayan ancak son derece havalı bir görünüme sahip olan bir oyuncaktır. Diğer oyuncaklar tarafından kıskanılan bu havalı görünümü hikayenin getirdiği maceralar ile birlikte seyircinin de hayran olduğu bir motif haline gelir. Türünün sevilen yapımlarından birine dönüşen Toy Story filmi, özellikle kişi davranışları ve sözleri ile seyircinin aklında yer eder. Siz de her dönem yoğun ilgi gören ve pek çok kişi tarafından sıklıkla tercih edilen oyuncak seçeneklerine Trendyol aracılığıyla ulaşabilirsiniz. Dilediğiniz modeli kolaylıkla satın alabilirsiniz.

Beğenilen Buzz Lightyear Yorumları

Beğenilen Buzz Lightyear Yorumları

Yapımın başlangıç aşamalarında Lunar Larry olarak adlandırılan karakter, bu ismi pek beğenmeyen yapımcıların karakter için bir uzay terimi kullanmak istemesiyle bu isimleri ismine sahip olur. Kişi ismi ise Ay’a gönderilen meşhur Apollo 11’in astronotlarından biri ve Ay’a ayak basan ikinci insan olan Edwin Aldrin’e verilen bir referanstır. Benzer bir biçimde, ilk tercih edilen Lunar Larry ismindeki Luna ibaresi de ay anlamına gelir. Nitekim markanın modelleri robot kıyafetinin tasarımında da astronot kıyafetlerine bir öykünme olduğu açıktır. Aynı şekilde geliştirilen şeffaf miğferi, iletişim cihazları, kıyafetinin şekli ve rengi gibi özellikler de bu çağrışımı destekler. Tüm bu aksesuarlar, Buzz Lightyear modellerindeki figür ya da ürünlerine de yansıtılarak orijinalliği korunur. Üstelik sonraki yıllarda aya ikinci ayak basan insan olan Apollo 11 astronotu Edwin Aldrin, NASA’da yaptığı bir konuşmaya elinde bir markanın ürünlerinden robot tutarak çıkmış ya da bu referansı böylece kabul ederek bir karşılık verir. Marka, Toy Story’nin kurgusal evrenindeki yerini ise annesinin Andy Davis’e doğum günü hediyesi olarak bu oyuncağı yanı bu karakterleri vermesi ile alır. Kişiler bu hikayede, kendisinin tasarlanmış bir oyuncak olduğundan haberdar değildir ve kendisini gerçekten uzay korucusu sanır. Görevinin tüm galakside sağlanmış durumda olan barış halini, robotları ve bazı başka ırkları köleleştiren Kötü İmparator Zurg’dan korumak olduğunu düşünen markanın silah modeli olarak taşıdığı aksesuarı lazer tabancasının da ölümcül olduğu kanaatindedir. Diğer baş karakter Şerif Woody ise Andy Davis isimli çocuğun sahip olduğu eski oyuncaklar arasındaki favorisidir ve bir kovboy figürü olarak tasarlanır. Annesinin Andy Davis’e Buzz Lightyear oyuncak robot hediye etmesi ile pabucu dama atılan Şerif Woody, bunları, kıskanmaya başlar. Şerif Woody’nin kıskançlığı sebebi ile oyuncaklara işkence eden Sid adlı bir çocuğun tutsağı haline gelen bunlar, tutsak olduğu kafesin içerisinde iken bir televizyonda kendi ürününün reklamını görünce bir oyuncak olduğunu fark eder ve bu sebeple oldukça üzülerek adeta bir nevi depresyona girer. Yaptığından pişmanlık duyan Şerif Woody, bu karaktere oyuncak olmanın iyi bir şey olduğuna ikna eder ve bu şekilde umudunu geri kazanır. Oyuncak olduğunun farkında olmaması ve kahramanca gövde gösterileri ile markanın modelleri, bu film ile birlikte pek çok çocuğun ve animasyon severin favori kurgu kahramanlarından biri haline gelmiş, içinde bulunduğu trajikomik durum izleyiciler tarafından oldukça beğenilir. Bu beğeni ile beraber fazla eve konuk olmaya başlayan markanın modelleri robot ürünleri de çocuklar ve koleksiyoner yetişkinler için oldukça revaçta bir figür haline gelir. Pek çok aksesuara sahip olan Buzz Lightyear kostümü ve silahı gibi ilave materyallerle birlikte de Trendyol'da mevcuttur. Markanın ürünlerini Trendyol aracılığıyla detaylı bir şekilde inceleyebilirsiniz.

Toy Story Evreninde Buzz Lightyear

Toy Story Evreninde Buzz Lightyear

1995 yılında Pixar Animation Studios ve Walt Disney tarafından yayınlanan ilk filmi ile dikkatleri üzerine çeken Toy Story, 2019 yılına kadar toplamda üç filmle devam etmiş, toplamda dört filmden oluşan bir seridir. Yönetmenliğini John Lasseter’in yaptığı ve kurgu dünyasına sevilen karakterler hediye eden ilk film, tamamen bilgisayar animasyonu kullanılarak oluşturulmuş uzun metrajlı ilk filmdir. Tom Hanks, Tim Allen, Don Rickles gibi pek çok ünlü ismin sesleri ile hayat bulmuş karakterlerin öne çıkanları bu animasyonlar ve Şerif Woody’dir, nitekim ilk filmde de bu iki karakterin tanışmaları ya da ilk zamanlarda çekişme ya da kıskançlık üzerinden yürüyen ilişkileri ele alınır. Tom Hanks’in seslendirdiği Şerif Woody ve Tim Allen’ın seslendirdiği adlı iki oyuncak da sahipleri olan Andy Davis adlı çocuğun sevgisini kazanmak için çalışır. Ama önemli fark, bu animasyon oyuncaklar olduğunun farkına ancak filmin sonlarına doğru varır. Kendisini galaksideki barışın korunması için mücadele bir uzay korucusu zanneden, sonsuzluk ya da ötesine sloganı ile de seyircilerin hafızasına kazınır. Öyle ki bu slogan sonra sadece marka ürünlerinin temalarından biri olarak değil, bilim çalışmalarının, şarkıların ya da macera severlere ait hatıraların içerisinde de yer alan bir replik haline gelir. Film eleştirmenleri ve medya kuruluşları tarafından oldukça ilgi gösterilen film, bir hayli yüksek puanlarla ödüllendirilir. Aynı şekilde izleyenlerin de çok sevdiği film ile beraber zaten satılan Toy Story ürünlerine gösterilen ilgi de yükselişe geçti ve global bir çapa ulaşır. Bu doğrultuda yeni tasarımlar ya da özelliklerle güncellenen Toy Story ürünlerinden biri ya da şüphesiz göz önünde olanı da Buzz Lightyear Türkiye olur. Türkiye’de çocuk ya da yetişkin fark etmeksizin sevilen ve tercih edilen bir ürün olan figür, son derece bütçe dostu fiyat etiketleri ile Buzz Lightyear satın alabilirsiniz. Modern dünyanın sevilen animasyon karakterlerinden biri olan ve ilham verici kişiliği ile çocuklarınıza idealist bir düşünce yapısının önemini aşılayabilirsiniz. Trendyol'un Buzz Lightyear kampanya fırsatlarını takip ederek sevdiğiniz modelleri uygun fiyatlara temin edebilirsiniz.

Kaliteli Buzz Lightyear Tasarımları

Kaliteli Buzz Lightyear Tasarımları

Kendisini uzay korucusu zanneden ancak aslında bir oyuncak olduğunu fark eden ve hikayesini anlatan 1995’deki ilk Toy Story filmi, animasyon severler ve çocuklar tarafından oldukça ilgi görür. Gelen ilgi ve talebin çokluğu üzerine Pixar Animation Studios ve Walt Disney of Star Command adlı bir seri ile maceraları televizyona da taşımaya karar verir ve 2000 ile 2001 yılları arasında yayınlanan animasyon bir televizyon dizisi hazırlanır. Aynı zamanda of Star Command ismi ile bir video oyunu da 2000 yılında piyasaya sürülür. Markanın Buzz Lightyear ceket modelleri, karakterlerin üstüne yakıştığı için müşterilerin de oldukça beğenisini gider. Diğer yandan animasyon uzak bir gelecekte meydana gelen olayları konu alan televizyon dizisinde Star Command, galakside sağlanmış olan evrensel barışa yönelik tehditleri araştıran bir uzay korucuları birliğidir. Büyük düşmanları ise Galaktik İttifak’ın sağladığı bu evrensel barışı bozmaya çabalayan, robotlar ve köleler üzerine kurduğu bir imparatorluğu yöneten Kötü İmparator Zurg’dur. Bu dizi içerisinde, suça yönelik eylemleri araştırırken aynı zamanda bir çaylak ekibini de yöneten ve Kötü İmparator Zurg ile amansız bir mücadele sürdüren tecrübeli bir uzay korucusu konumundadır. Yani ilk filmde vazifesi olduğunu zannettiği uzay koruculuğu; televizyon dizisinde kahramanların gerçekliği haline dönüşür. Takım olarak adlandırılan bir gruba kahramanca liderlik eden ünlü uzay korucusu, televizyon dizisi itibarı ile tam anlamıyla bir süper kahramandır. Bu açından Buzz Lightyear peluş oyuncak olduğunu öğrenmesi ile yaşadığı Toy Story filmindeki hayal kırıklığını telafi etmiş görülür. Televizyonlarda yayınlanan bu çizgi dizi ile pek çok farklı ülkedeki çocuğun favori süper kahramanı haline gelen peluş modeller, çocukların oyun dünyasının da önemli bileşenlerinden biri olmaya başlar. Trendyol'dan Buzz Lightyear indirim günlerini takip ederek dilediğiniz seçeneğe sahip olabilirsiniz.

Dikkat Çeken Buzz Lightyear Seçenekleri

Dikkat Çeken Buzz Lightyear Seçenekleri

İlk Toy Story filminden diğer bütün yapımlarda da kullanılan ve serinin klasik repliği olan ‘’to infinity and beyond’’ kendi başına önemli bir marka haline gelir. Trendyol'da bulabileceğiniz infinity and beyond temalı ürünlerin yanı sıra matematik teorisyenleri, filozoflar, sanatçılar ya da bilim adamları tarafından da atıf yapılan replik, bütün dünyada bilinen ve oldukça sevilen bir referansa dönüşür. 2008 yılında, öğrenciler için düzenlenen bir eğitsel programda, programın parçası olan astronotlar yanlarında bir konuşan Buzz Lightyear götürmüş, program öncesi sunum konuşmasında da yine bu söze atıf yapılır. Benzer bir biçimde, animasyonların ismini aldığı meşhur Apollo 11’in astronotlarından biri ve Ay’a ayak basan ikinci kişi olan Edwin Aldrin de NASA’da yaptığı bir konuşmaya elinde bir oyuncak taşıyarak çıkar. Beyonce’a ait Single Ladies parçasının nakaratında da kullanılan söz, başka pek çok şarkının da bu isme sahip olmasına sebep olur. Yine 2008 yılında, macera sever bir baba ve oğlu Atlantik Okyanusu’nda 15 saat boyunca suda yürürler ve sonra birbirlerine destek olmak için bu ifadeyi kullandıklarını söyler. Markanın, infinity and beyond temalı ürünler için Trendyol'u inceleyebilir, dünya çapında bir motivasyon kalıbı halini alan bu sözü esas alan oyuncaklar ile kendinizi bu global motivasyon ağına dahil edebilirsiniz. Kurgu dünyasının sevilen kahramanlarından olan markanın hangi tasarımını seçeceğinizi konusunda kararsızsanız Buzz Lightyear tavsiye ve önerilerini okuyarak deneyimli müşterilerin görüşleri hakkında fikir edinebilirsiniz. Çocuklarınızın hayal gücüne son derece büyük ölçekte katkılar yapabilen bu modelleri Trendyol'dan Buzz Lightyear yorum ve değerlendirme yazılarını okuyarak detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Kullanışlı Buzz Lightyear Özellikleri

Kullanışlı Buzz Lightyear Özellikleri

Çocukların eğlenceli vakit geçirmesine katkı sağlamasının yanı sıra paylaşım, arkadaşlık, sorumluluk, iyilik, yardımseverlik, idealizm ya da buna benzer pek çok erdemin kazanım haline gelmeye başladığı gelişim dönemine de oldukça yardımcı olan markanın kaliteli oyuncak ürünleri, yetişkinlerin süper kahraman koleksiyonları için de eşsiz ya da sevilen bir parçadır. Çocuklarınızın hayal gücü ile onların yaratacağı yeni kurgular içerisinde galaksi barışını kurtarma çabalarına kaldığı yerden devam edecek olan bu uzay korucusuna kolaylıkla sahip olabilir, çocuklarınız ile yeni aktiviteler ya da eğitsel faaliyetlerde kullanabilirsiniz. Buzz Lightyear figür ürünleri hakkındaki detaylı bilgilere ürün başlığı yazısında ulaşabilir, aynı başlığı kullanarak diğer müşterilerin yorum ya da değerlendirmelerini okuyabilirsiniz. Farklı temalarda hazırlanmış pek çok modele göre fiyatları değişkenlik gösteren markanın şık ya da kaliteli oyuncak ürünleri, Trendyol’un avantajları ile indirimli ya da bütçe dostu bir hale gelir. Son derece uygun Buzz Lightyear fiyat ile oyuncağa sahip olabilir, bu havalı uzay korucusunu evlerinizde uzun yıllar boyunca ağırlayabilirsiniz. Çocuklarınızın özellikle bilişsel ya da sosyal becerilerine katkı yapan markanın şık oyuncak, ayrıca hayal güçlerine de önemli katkılar sağlar. Son derece idealist bir tavra sahip olan markanın tasarımları; zamanında kendisinden etkilenen ya da bugün pek çok farklı alanda çalışmalarını sürdüren bilim insanı ya da sanatçılara idol olabilmiş bir figürdür. Şarkı sözlerinden NASA’ya kadar geniş bir alanda kendine yer bulabilen figür, modern dünyanın önemli ikonlarından biridir. Müşteriler tarafından oldukça beğenilen bu kişiler çocuklar için hayatı renk cümbüşüne çevirir. Modeller hafif olduklarından çocuklarınız kolaylıkla taşıyabilir istediği oyun alanına götürüp keyiflice oyun oynayabilir. Siz de Trendyol aracılığıyla Buzz Lightyear online alışveriş yöntemini deneyimleyebilir, dilediğiniz seçeneği yalnızca dakikalar içerisinde temin edebilirsiniz.

Avantajlı Fiyatlarla Buzz Lightyear Ürünleri

Avantajlı Fiyatlarla Buzz Lightyear Ürünleri

Çocukların beğenisinin yanı sıra yetişkin hayranları da bulunan Toy Story, markanın kaliteli oyuncakları ile bu uzay korucusunun maceralarını evlerinize de taşımaya karar verir. Markanın tasarımları kurgu dünyası ile çocuklarınızın oyun dünyasını zenginleştirebilir ya da koleksiyonunuza çok sevilen bu Disney kahramanını da ilave edebilirsiniz. Trendyol'daki ürünleri inceleyerek karakterler hakkında geniş fikir sahibi olabilir, beğendiğiniz ürünleri satın almak için alışveriş yaparak kolaylıkla sipariş edebilirsiniz. Son derece indirimli Buzz Lightyear ürünleri, her yaştan insana hitap eder. Tasarımın fiyatları ile ürünlere sahip olabilir, bu sayede çocuklarınızı hem sevindirirken hem de iyilik, paylaşım, yardımseverlik, sorumluluk ya da buna benzer erdemleri öğreneceği kişisel gelişiminin aktif dönemlerine oldukça eğlenceli bir katkı sağlayabilirsiniz. Yetişkin ya da çocuk fark etmeksizin herkesin beğeni ile izlediği çizgi filmler ya da diziler, insanların hayal evrenine pek çok sevilen karakter ilave eder. Toy Story, 1995’ten bugüne sevilen çizgi film serilerinden biri olmayı başarır. Ayrıca farklı yapımlar ile de karşınıza çıkan Toy Story evreni pek çok insanın ilgi ile takip ettiği bir kurgu evreni haline gelir. Toy Story film serisinin Şerif Woody ile birlikte iki baş karakterinden biri olan Buzz ışık yılı soy ismi Türkçe’ye olarak aktarılır. Trendyol'daki markanın çeşitli ürünlerini inceleyerek çocuklarınızın oyun dünyasına verimli ya da eğitici bir katkı sağlayabilir, detaylı ürünleri inceleme yaparak markanın çeşitli silah ya da kostümü gibi aksesuarlara da sahip olabilirsiniz. 1995 yılında yaptığı ilk çıkış ile çocuk, genç ya da yetişkin demeden herkes tarafından beğeni toplayan Toy Story’nin parlayan yıldızı markanın çeşitli oyuncağın ışıltısını son derece uygun fiyatlar ile evlerinize taşıyabilirsiniz. Buzz Lightyear kullananların görüş ve fikirlerini Trendyol üzerinden kolaylıkla inceleyebilirsiniz.

Buzz Lightyear Oyuncaklarında Boyut Seçenekleri Nelerdir?

Hayal gücünüzü sınırların ötesine taşıyan Disney-Pixar'ın unutulmaz karakteri Buzz Lightyear, her yaş grubuna hitap eden farklı boyut seçenekleriyle karşınıza çıkar. Minik maceraperestler için tasarlanan kompakt ve taşınabilir Buzz Lightyear figürleri, farklı evrenleri keşfetmek için idealdir. Orta boyutlu Buzz oyuncakları, heyecan dolu oyunlarda daha fazla detay sunarken büyük boyutlu figürler gerçek bir galaktik kahraman deneyimi yaşatır. Bu olağanüstü oyuncaklar, orijinal karakterin her ayrıntısını yansıtırken ışıklı ve sesli özellikleriyle gerçekçi bir deneyim sunar. Farklı boyutta sunulan bu oyuncaklar, küçükten büyüğe ilgili olan pek çok kişiye hitap eder. Galaksiyi fethetmek için hazırlanan her çocuk ve yetişkin Buzz Lightyear oyuncaklarının farklı boyutlarına sahip olabilir. Çocuğunuzun hangi boyuttaki ürünü istediğini dikkate alarak tercih yapabilirsiniz.

Buzz Lightyear Hangi Yaşlar İçin Uygundur?

Buzz Lightyear, her yaş grubuna hitap eden eğlence dolu bir karakterdir. Gençler ve çocuk ruhlu yetişkinler, sınırsız hayal gücü ve macera dolu bu hikayeye ilgi duyar. Buzz Lightyear oyuncakları da her yaştan insan için mükemmel bir seçenektir. Küçük çocuklar, kompakt boyutlarıyla rahatça kavrayabilecekleri ve keşfedebilecekleri minyatür Buzz figürleriyle hayal güçlerini geliştirirken keyifli anlar yaşarlar. Orta boyutlu Buzz oyuncakları ise çocuklara daha fazla ayrıntı ve etkileşim sunarak eğlenceyi bir üst seviyeye taşır. Büyük boyutlu Buzz Lightyear figürleri, genç yetişkinlerin ve oyuncak koleksiyoncularının dikkatini çeker. İnce detaylarla donatılmış bu oyuncaklar, gerçekçi deneyim sunarak büyülü dünyayı yeniden canlandırır. Galaktik maceraları, her yaştan hayranı için bir ilham kaynağı olur. Bu eşsiz karakterin dünyasına adım atarak sınırsız eğlence ve maceraya atılabilirsiniz.

Buzz Lightyear Setinde Hangi Parçalar Vardır?

Buzz Lightyear setleri, hayal gücünüzü sınırların ötesine taşıyacak bir dizi eşsiz parçayı bir araya getirir. Bu setler, macerayı yaşamak için gereken her şeyi sunar. Buzz Lightyear oyuncakları, setin merkezinde yer alır. İçerisindeki figürler, Buzz'un karakteristik özelliklerini yansıtırken hareketli kol ve bacaklarıyla heyecan dolu pozisyonlar elde etmenizi sağlar. Işık ve ses efektleriyle gerçekçi bir deneyim sunar. Buzz'un ikonik uzay tabancası, yedek eldivenleri, kaskı ve diğer görev araçları çocukların hayal gücünü tam anlamıyla harekete geçirecek detaylar arasındadır. Bazı setler ise ekstra özelliklere sahip olabilir. Bir uzay gemisi veya komuta merkezi gibi büyük yapılar, Buzz Lightyear'ın maceralarını gerçekçi bir şekilde canlandırmak için set içerisinde yer alır. Buzz Lightyear setleri, çocukların oyunlarını daha da zenginleştirirken hayal gücünü ve yaratıcılığı teşvik eder.