Cinsiyet
Fiyat
Koku Türü
Hacim
Fiyat Geçmişi
Tip
Ürün Puanı
Satıcı Tipi
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_APPROVE_SELLER_TITLE
Onaylanmış Satıcı
Türkiye’de veya uluslararası olarak yüksek bilinirliğe sahip markaların resmi satıcılarına “Onaylanmış Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_SUCCESSFUL_SELLER_TITLE
Başarılı Satıcı
Trendyol’daki son 6 ay performansıyla yüksek müşteri memnuniyeti sağlayan, kaliteli ve güvenilir hizmet veren satıcılara “Başarılı Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_AUTHORIZE_SELLER_TITLE
Yetkili Satıcı
Onaylanmış markaların resmi satıcılarının satışa sunduğu, ilgili markanın ürünlerine “Yetkili Satıcı” rozeti verilir.
Satıcı Tipi Nedir?
"

Calvin Klein Eternity

" araması için 30 sonuç listeleniyor

Calvin Klein Eternity

calvin klein eternity

Bir yaşam tarzı markası olarak yola çıkan Calvin Klein, baştan çıkarıcı ve yenilikçi ürünlerini minimalist bir tasarım anlayışıyla hazırlıyor. Kullanıcılara ayrıcalıklı ürünler sunmanın yanı sıra onlara ilham vermeyi de amaçlayan marka, estetik dokunuşlar eklenerek hazırlanan giysileri, aksesuarları ve parfümleriyle hayranlık uyandırıyor.

1968 yılında Calvin Klein ve Barry Schwartz tarafından temelli atılan marka, vizyoner moda anlayışı ve yeniliklere öncülük edişiyle tanınıyor. Kısa sürede dünyanın en önemli moda markalarından birine dönüşen Calvin Klein, çarpıcı kreasyonları ve sansasyon yaratan kampanyalarıyla akıllarda yer ediyor.

Merkezi Manhattan, New York'ta bulunan marka, Amerika'nın moda dünyasına kazandırdığı en büyük markalardan biri olarak da öne çıkıyor. New York'un Milano, Paris ve Londra gibi modanın en önemli kentlerinden biri olmasına da aracılık eden moda devi, tüm dünyada geniş bir kullanıcı kitlesine sesleniyor.

Ergonomik tasarımları, iddasını yalınlığından alan dizayn çizgisiyle kullanıcılara kusursuz bir moda deneyimi yaşatmayı başaran marka, modern motiflerle hazırlanan kreasyonlar sunuyor. Parfüm sektörüne 90'lı yılların başında giriş yapan Calvin Klein, kısa sürede dikkatleri çeken ayrıcalıklı kokular sunmasıyla biliniyor. Milenyuma kadar olan süreçte milyonlarca şişe parfüm satmış olan markanın ürünleri arasında en sevilen kokulardan biri ise Calvin Klein Eternity olarak öne çıkıyor.

Kokunun Önemi ve Parfüm Seçiminin İncelikleri

Duyular arasında önemli bir yeri olan koku, insanın çevresiyle iletişim kurabilmesinin yollarından biri olarak öne çıkıyor. Dolayısıyla kokuların insan bedeni ve ruhu üzerinde çok sayıda etkisi bulunuyor. Herhangi bir koku kişiyi daha sakin ve rahatlamış hissettirebilirken, bir başka koku güvensiz bir his yaratabiliyor. Tetikte olmak gerektirdiğini hissettiren kokular, gerginliğe ve endişeye sebep olurken hoş kokular insana huzur veriyor.

Bu sebeplerle bulunulan ortamın kokusuna ve kişisel kokuya bir hayli dikkat etmek gerekiyor. Zira bir araya gelinen ya da karşılaşılan insanlar sizi kokunuz üzerinden de değerlendiriyor. Kasten yapılmasa ya da bilinç dışı gerçekleşen bir eylem olsa da, insanlar kokunuz aracılığıyla sizin hakkınızda bazı yargılara varabiliyor.

Kokuların ayrıca hatıraları canlandırma özelliği de bulunuyor. Bu yüzden spesifik bir koku duyumsamak, kişiye yıllar önce yaşadığı herhangi bir olayı anımsatabiliyor. Başkalarının koku belleğinde hoş bir yer edinebilmek için kaliteli ve teninize yakışan kokular kullanmanız büyük önem taşıyor.

Kokular yalnızca hoş, temiz ya da çekici bir hal almanıza yardımcı olmuyor. Güven veren, rahatlatan ya da heyecanlandıran kokular da bulunuyor. Bu yüzden parfüm seçerken de kişisel zevklerinize ve tarzınıza uygun bir ürün belirlemeniz öneriliyor. Kullandığınız parfümün sizinle bütünleşmesi ve sizin hoş bir koku tecrübesi yaşayabilmeniz için doğru parfümler seçmek büyük önem taşıyor.

Calvin Klein Eternity Parfümlerin Büyülü Dünyasına Adım Atın

Kadınlar ve erkekler için hazırlanan birbirinden iddialı alternatifleri sayesinde farklı kullanıcı gereksinimlerine yanıt vermeyi hedefleyen parfümler, uzun süre kalıcılıkları ve benzersiz kokularıyla hayranlık uyandırıyor. Modern, yeniliklere açık ve özgüveni yüksek kişilere kendilerini tamamlanmış hissetmelerine aracılık edecek parfümler sunan Calvin Klein Eternity serisi ürünler, markanın en sevilen ve en çok satılan kokuları arasında yer alıyor.

Farklı notalarında birbirinden çarpıcı kokular barındıran parfümler, kalıbına sığmayan bir enerji hissi uyandırıyor. Yalnızca istenmeyen kokuları gidermekte kullanılmak üzere tasarlanmayan ürünler, kullanıcılara özgüven aşılayan ve girdikleri bir ortamda ilk fırsatta fark edilme avantajı sağlayan yapılarıyla öne çıkıyor.

Parfüm kullanıcılarının yoğunluk ve koku tercihlerine karşılık verecek derecede Eau De Toilette -Edt, Eau De Perfume Edp ve Eau De Cologne Edc seçenekleri barındıran ürünler, dünyanın çeşitli noktalarından temin edilen bitkilerle, meyvelerle ve hayvansal özlerle hazırlanıyor.

Bitki ve meyve kokuları, parfüm endüstrisinde en çok kullanılan esanslı yağların ham maddeleri olarak öne çıkıyor. Eternity serisinde kullandığı çiçekleri, otları ve meyveleri dünyanın çeşitli bölgelerinden tedarik eden Calvin Klein, güçlü ve hoş kokular yaratmak için Haiti, Venezuella, İtalya, Brezilya ve Meksika gibi farklı ülkelerin ürünlerini kullanıyor.

Calvin Klein parfümlerde kullanılan cedar ve misk, hayvansal kökenli kokular olarak biliniyor. Parfüm sektöründe hayvansal kokuların kullanılması ise, kokuların hayvanlar arasındaki en güçlü iletişim aracı olmasına dayanıyor. Elde edildiklerindeki kokuları itibarıyla son derece yoğun olan cedar ve misk, Calvin Klein parfümlerinde kullanılırken büyük oranda seyreltiliyor. Seyreltilen kokular ise parfümün daha kalıcı olmasını sağlamak ve parfüm notalarını birbirine daha iyi bağlayıp notalar arası hoş bir geçiş yaratmak için kullanılıyor.

Calvin Klein Erkek ve Kadın Parfümlerinin Büyüsüne Kapılın

Bir kez kullandınız mı bir daha vazgeçemeyeceğiniz Eternity serisi kokular arasında birbirinden iddialı ve özgün alternatifler alıyor. Calvin Klein Eternity yorum gerektirmeyen kusursuz yapılı parfümler sunarken, ilhamını doğanın kışkırtıcılığından alan ürünler deneyimlemenize de olanak tanıyor. Kadın ve erkekler tarafından kullanılan çeşitli parfümlerin yanı sıra unisex olarak tercih edilen ürünler de bulunuyor.

Calvin Klein Eternity kadın parfüm yorum alternatiflerine göz atmak için Trendyol'da bulunan seçenekleri değerlendirebilirsiniz. Baştan çıkarıcı kokularıyla sınır tanımayan kadınlara hitap eden Eternity parfümlerin her bir notasında son derece özgün ve kaliteli aromalar yer alıyor. Kadın parfümlerinde en çok kullanılan tepe nota kokuları arasında frezya, İtalyan mandalinası, Brezilya ateş çiçeği ve bergamot yer alıyor.

Parfümlerin en dikkat çekici bölümlerini oluşturan orta notalarda ise müge, kadife çiçeği, Haiti güve otu ve Venezualla beyaz leylağı gibi özel kokular tercih ediliyor. Alt notaları son derece aromatik ve esanslı yağlardan hazırlanan parfümlerin içerisinde amber, sandal ağacı, misk ve gül gibi kokular bulunuyor.

Calvin Klein Eternity kadın, unisex ve erkek ürünlerinde benzer bir fiyatlandırma sistemi uygulanıyor. Calvin Klein Eternity kadın parfüm ve yorum detaylarını görüntülemek isteyen kullanıcılar aradıkları bilgilere Trendyol üzerinden kolayca ulaşıyor. Calvin Klein Eternity kadın ve erkek yorum detayları ilgili ürün sayfalarında bulunuyor.

Calvin Klein Eternity erkek parfümleri ise bağımlılık yaratan güçlü ve karizmatik kokularıyla hayranlık uyandırıyor. Özgüveni yüksek, modern ve güçlü bir tarzı olan erkeklerin severek kullandığı parfümler arasında farklı zevklere hitap eden ürünler yer alıyor. Erkek parfümleri arasında odunsu kokularla hazırlanan cezbedici ürünlerden baharatlı yapılarıyla heyecan uyandıran seçeneklere kadar farklı alternatifler yer alıyor. Calvin klein eternity erkek yorumu cezbedici ve kalıcı bir koku sunuyor.

Zıtlıkların muhteşem uyumunu hissettiren parfümler, gözünü karartıp maceraya atılmayı seven erkeklerin cesur yönlerini vurgulamayı hedefliyor. Erkek parfümleri için en çok kullanılan tepe nota kokuları arasında limon, bergamot, ve papaya yer alıyor. Kokulara karakteristik özelliklerini kazandıran orta notalarda ise zengin kokular sunan kişniş, ardıç, müge ve karabiber gibi farklı aromatik bitkiler tercih ediliyor. Kokuları en son ortaya çıkan ve tüm gün üzerinizde kalma eğilimi gösteren tepe notalar arasındaysa misk, kehribar, sandal ağacı ve maun ağacı yer alıyor.

Calvin Klein Eternity serisi ürünler tek başlarına satın alınabildikleri gibi ürünleri set olarak tercih etmek de mümkün oluyor. Birçok kadın kullanıcı parfümleri deodorant ve vücut losyonu seçenekleriyle birlikte sipariş ederek tepeden tırnağa sevdikleri kokuyu taşımayı seçiyor. Erkek kullanıcılar ise parfüm ve deodorant ikilisinin yanında duş jeli ve tıraş sonrası losyonu ürünlerini daha sık tercih ediyor.

Yoğunluk İhtiyaçlarına Yanıt Veren Calvin Klein Eternity Kokuları Keşfedin

Calvin Klein Eternity parfümler arasında Eau De Toilette, Eau De Perfume ve Eau De Cologne seçenekleri yer alıyor. Farklı yoğunluk gereksinimlerine yanıt verecek şekilde formüle edilen bu kokular, hayalinizdeki koku deneyimini yaşamanıza olanak tanıyor.

Kokular arasında en yoğun ürünler parfüm olarak biliniyor. Eau De Perfume ya da Edt olarak da adlandırılan bu ürünler, genel hatları itibarıyla son derece yoğun ve çarpıcı bir koku sunuyor. Parfümlerin içinde bulunan esans oranları yaklaşık olarak %15 - 18 aralığında değişiyor.

Eau De Toilette ürünler ise parfümlere göre daha az yoğun olmalarıyla öne çıkıyor. Edt olarak da bilinen bu kokular, derinden gelen çarpıcı bir koku hissi yaratmakta tercih ediliyor. Eau De Toilette ürünlerin esans oranları ise yaklaşık olarak %10 - 12 civarında değişiyor.

Birçok kullanıcı kokular arası yoğunluk farkının kokuların kalıcılık sürelerine etki edeceğini düşünüyor. Ancak Edt ve Edp ürünlerin asıl ortaya çıkış amaçlarının bununla pek bir ilgisi bulunmuyor. Kimi kokular ne kadar sıkılırsa sıkılsın ferah ve hafif bir etki yaratırken, bazı kokular birkaç kez sıkıldıklarında bile son derece yoğun ve güçlü aromalar veriyor. Özellikle odunsu kokular Edt olarak seçildiklerinde daha hafif ve derinden gelen bir etki yaratıyor. Benzer şekilde kolayca etkisini yitirebilen herhangi bir çiçek kokusunu Edp olarak seçmek öneriliyor.

Parfümlerin kalıcılık süreleri hakkında büyük bir fark yaratmayan Edp ve Edt ürünlerin ortaya çıkış ama koku yoğunluğuna kullanıcıların karar verebilmesi olarak kendini gösteriyor. Bu kokulara ek olarak bir de Eau De Cologne seçeneği bulunuyor. Kolonyalar çok daha hafif ve uçucu bir yapıda oldukları için etkileri de Edp ve Edt ürünlere göre çok daha kısa sürüyor.

Farklı Boyutlardaki Calvin Klein Eternity Ürünlerini Keşfedin

Calvin Klein Eternity parfümler arasında boyutlar bakımından da farklı seçenekler yer alıyor. Büyük şişeler uzun süreli kullanım avantajı sağlamalarıyla öne çıkarken, ufak şişelerse portatif olmalarıyla beğeni kazanıyor.

Calvin Klein Eternity 200 ml, 100 ml ve 50 ml ürünler uzun süre kullanılabilir olmalarıyla geniş bir kitle tarafından tercih ediliyor. Calvin Klein Eternity 20 ml, parfüm ve deodorant seçenekler arasında yer alan diğer küçük boyutlu ürünlerle birlikte çantalarda kolayca taşınabiliyor. Seyahate çıkarken yanınızda kolayca taşıyabileceğiniz bu ürünleri günlük hayatta da çantada taşımak son derece kolay oluşuyla öne çıkıyor.

Küçük boyutlu ürünleri tercih eden kullanıcılardan bir kısmı ise farklı Calvin Klein Eternity seçeneklerini satın alarak, kokuları dönüşümlü kullanmayı tercih ediyor. Giysilerinize, o günkü ruh halinize ya da hava durumuna göre farklı kokular kullanmanıza olanak tanıyan Eternity serisi ürünler, farklı anlarda kullanılabilecek ayrıcalıklı kokularıyla hayranlık uyandırıyor.

Parfüm Kullanımını Daha Keyifli Hale Getirecek İpuçları

Parfümlerin etkisinin daha uzun süre devam edebilmesi için mutlaka dikkat edilmesi gereken birkaç detay bulunuyor. Öncelikli olarak, parfümlerin temiz tene uygulanması öneriliyor. Tüm cilt tiplerine uygun olmalarıyla öne çıkan Calvin Klein Eternity serisi parfümleri kullanırken de bu detaya önem vermek gerekiyor. Bir parfümü kötü kokulara maskelemek için kullandığınız takdirde etkisi de azalabiliyor. Bu yüzden parfümlerin temiz giysilere uygulanması da büyük önem taşıyor.

Parfümlerin daha güçlü hissedilmesi içinse kokuları terlemenin çabuk olduğu, vücudun kolayca ısınan bölgelerine uygulamak gerekiyor. El bileklerinin iç tarafı ve kulak arkası gibi noktalarda damarlar cilt yüzeyin çok yakın bulunuyor. bu noktalara uygulanan parfümün dağılması ve kokusun etrafa yayılması daha hızlı ve güçlü oluyor. Parfümlerin uçuculuk oranlarını tetikleyen faktör ise içeriklerinde bulunan etil alkol olarak karşımıza çıkıyor. Örneğin Eua De Cologne ürünlerin içinde çok daha yoğun oranda alkol bulunduğu için ürünün uçuculuğu da diğer koku seçeneklerine göre çok daha yüksek oluyor.

Parfüm uygulaması esnasında yaygın yapılan birkaç hatadan mutlaka kaçınmak gerekiyor. Parfümün yapısını bozan bu yanlış uygulama yöntemleri arasında ilk sırada parfüm uygulandıktan sonra bileklerin ovuşturulması geliyor. İki farklı noktada yer alan katmanlı kokular birbirlerine temas ettirilip sürtüldükçe kokuların moleküler yapısı bozuluyor. Bu da parfümün gerçek karakterini ortaya koymasına engel oluyor.

Bilek ovma işlemi özellikle tepe notalara zarar veriyor. Tepe notalar, bir parfümün açılış kokuları olduğu ve koku hakkında genel bir fikir sunduğu için bu uygulama hatasına düşmemek gerekiyor. Bir diğer hatalı uygulama yöntemi ise kuru ve nemlendirilmemiş cilde parfüm sıkmak olarak kendini gösteriyor. Kuru cilde parfüm sıkıldığında parfümün emilim oranı olması gerekenden çok daha fazla olabiliyor. Bu da kimi kokuların henüz ortaya çıkmadan kaybolmaları anlamına geliyor. Vücudunuzun nem dengesini sağlamak adına yeterli miktarda su tüketmeye ve nemlendirici ürünler kullanmaya özen göstermeniz gerekiyor. Nem oranı yetersiz olan ciltlerde parfümler de tüm etkilerini gösteremiyor.

Calvin Klein Eternity Serisi Kişisel Bakım Ürünlerini Keşfedin

Calvin Klein Eternity parfüm serisinin temelleri yalnızca erkeklere özel Eau De Perfume ve Eau De Toilette seçenekleriyle atılmış olsa da seriye yıllar içinde pek çok farklı ürün dahil olduğu biliniyor. Bunlar arasında deodorant, vücut losyonu, nemlendirici, tıraş sonrası losyonu ve duş jeli ürünleri bulunuyor.

Erkek kullanıcıların severek tercih ettikleri ürünlerin başında tıraş sonrası losyonu geliyor. Tıraş sonrası cildi yatıştırmak ve kıl köklerini rahatlatmak için kullanılan losyonlar, muhtemeş Eternity kokularıyla hazırlanıyor. Vücut şampuanı olarak da bilinen duş jelleri ise baştan ayağa Eternity kokularını hissetmenize yardımcı oluyor.

Nemlendirici ve vücut losyonu çeşitleri, vücudu besleyen yapılarıyla öne çıkıyor. Nemlendirici ürünler eller ve dirsekler için özenle formüle edilirken, vücut losyonları tüm vücudun nem dengesini sağlamak üzere hazırlanıyor. Nemlendirici ürünler içerisinde yer alan E vitamini cildi beslediği gibi hücre yenilenmesini de tetikliyor. Vücut sütü olarak da bilinen vücut losyonları ise duştan çıktıktan sonra cilde ipeksi bir yumuşaklık kazandırmak için tercih ediliyor.

Deodorantlar ise terlemeye bağlı kötü kokuların engellenmesi için kullanılıyor. Gözenekleri tıkamadığı için vücudun ter dengesi üzerinde olumsuz bir etki yaratmayan Calvin Klein Eternity deodorant, parfümlerle birlikte tercih edildiklerinde kokuların daha uzun süre kalıcı olmasına da katkı sağlıyor.

Birbirinden İddialı Calvin Klein Eternity Kokuları Trendyol'da

Dünyanın önde gelen moda markalarından ve parfüm üreticilerinden olan Calvin Klein Eternity unisex serisi kadın ve erkek ürünlerini Trendyol'da bir araya getiriyor. Her yıl milyonlarca şişe satılan ürünler arasında kendi koku zevklerinize uygun ürünleri bulmak için Trendyol'da yer alan seçenekleri inceleyebilirsiniz.

Calvin Klein Eterniy parfüm seçenekleri muazzam bir hediye alternatifi de oluşturuyor. Mezuniyet, evlilik yıl dönümü, terfi ya da doğum günü gibi bir sebeple sevdiğiniz kişileri mutlu etmek isterseniz, siz de Eternity serisi ürünlere göz atabilirsiniz. Kişisel kullanımınız için ya da hediye olarak tercih etmek istediğiniz parfümleri Trendyol'un sunduğu size özel fırsatlardan yararlanarak sipariş edebilirsiniz. Hızlı teslimat ve güvenli alışveriş avantajlarını değerlendirerek birbirinden güzel Calvin Klein Eternity ürünlerine sahip olmak istiyorsanız, dilediğiniz an siparişinizi oluşturabilirsiniz. Her bir notası özenle hazırlanan Calvin Klein Eternity kullananlardan biri olmak istiyorsanız, Trendyol üzerinde alışverişin tadını çıkarmaya başlayın!