placeholder
"

Çekmece Kilidi

" araması için 3336 sonuç listeleniyor

Çekmece Kilidi

Çekmece Kilidi

Çocuklar ve bebekler hayatı keşfetmeye ve etraflarında olanları merak etmeye başladıkları zaman sürekli bir hareket halinde olurlar. Korkmaları gereken şeyleri bilmedikleri için de bu durum onları durdurulamaz bir merak döngüsünün içine sokar. Çekmeceler, çocukların ve bebeklerin özel ilgi alanlarıdır diyebiliriz. Hem açılır bir formda olmaları hem de çekmecelerin içinden çıkabilecek farklı nesneler onların tam anlamı ile oyun alanlarıdır. Böyle durumlarda çocuklar ve bebekleri çekmecelerin içinde bulunabilecek delici, kesici ya da onlara zarar verebilecek her türlü eşyaya karşı korumak için çeşitli önlemler almak gerekir. Anne ve babaların bu durumlara karşı alabileceği en güvenli ve estetik yöntem elbette çekmece kilidi olarak karşımıza çıkar. Çekmece kilitleri, özellikle büyüme çağında çocukları olan ebeveynler için son yılların vazgeçilmez ürünlerinden bir tanesidir. Vidalı ya da vidasız formlarda karşımıza çıkabilen çekmece kilitleri sayesinde çocuklarınızı ev içinde karşılaşacakları bazı tehlikelere karşı koruyabilirsiniz. Çekmece kilidi denildiği zaman akla yalnızca çocuklara karşı koruma sağlanan kilitler gelmiyor. Bunun yanı sıra raylı çekmece kilitleri, anahtarlı çekmece kilitleri ya da şifreli çekmece kilitleri de kişisel eşyaların ve diğer dolapların korunması açısından oldukça kullanışlı ürünlerdir. Yatakhane gibi ortamlarda kişisel ürünlerin saklanması, ofis ortamlarında evrakların ve yine kişisel ürünlerin saklanması için genellikle anahtarlı ya da şifreli çekmece kilitleri kullanılır. Bu çekmece kilitlerinin tamamı oldukça geniş bir kullanım alanı sunar. Bu nedenle fiyat – performans açısından bakıldığı zaman son derece uygun ve kullanışlı ürünlerdir. Ürün sayfasından birbirinden farklı alanlarda kullanılmak üzere onlarca ayrı çekmece kilidi modelleri bulabilirsiniz.

Çekmece Kilidi Kullanmanın Sebepleri

Çekmece kilidi neden kullanılmalıdır sorusunun birden fazla cevabı vardır. Aslında bu cevapları bazı durumlarda hayati önem taşır. İlk olarak ebeveynlerin en dikkat ettiği noktaların başında çocuklarını oluşabilecek ev kazalarına karşı korumak gelir. Özellikle bebeklik döneminde yeni yürümeye başlayan ve etrafını keşfetmeye başlayan çocuklar etrafında bulunan bütün eşyalara dokunmak hatta tadına bakmak isterler. Böyle durumlarda evinizin bazı alanlarında gereken bütün güvenlik önlemlerini almanız gerekir. Çekmece kilidi kullanımının ev içerisinde en yaygın olduğu alanlar kuşkusuz mutfak çekmeceleridir. Mutfak çekmeceleri çoğu zaman bıçak, çatal ya da rende gibi delici ve kesici aletlerin saklandığı alanlardır. Bu nedenle tehlike yaratma riski oldukça fazladır. Bu tehlike riskini ortadan kaldırmak için çocuklar için çekmece kilidi kullanılır. Çocuk koruma kilidi olarak da bilinen çekmece kilitleri son derece kullanışlı ürünlerdir. Çocuklarınızın erişmesini istemediğiniz dolap ve çekmecelerin açılmasını engellemek için kullanabileceğiniz en iyi ürünlerin başında gelir. Çekmece kilitlerinin yanı sıra dolap kilitleri de vardır. Bu kilitlerin de kullanım alanları farklıdır. Özellikle şifreli dolap kilitleri, toplu yatakhanelerde kalma durumlarında oldukça kullanışlı ürünlerdir. Kişisel eşyalarınızın bulunduğu çekmece ya da dolapları kilitleyerek yalnızca sizin belirlediğiniz şifre ile açılmasını sağlar. Bunun dışında anahtarlı çekmece kilitlerinin de benzer bir kullanım alanı vardır. Bu kilitleri anahtarınız ile kilitlediğiniz takdirde yabancı kişiler tarafından dolabın açılması mümkün olmayacaktır. Hem çocukların ev içerisinde bazı dolaplara erişimini engellemek için hem de toplu kullanım alanlarında kişisel eşyalarınızı korumak için çekmece kilidi kullanımı oldukça önemlidir. Çekmece kilidi neden kullanılmalıdır sorusunun cevabı bulunan ortama ve korunacak olan eşyalara göre farklılık gösterecektir. Toplu kullanım alanlarında çekmece kilidi kullanılması neredeyse bir zorunluluktur. Çünkü kişisel eşyalarınızı korumanız gerekir. Bu nedenle çekmece kilidi kullanımı hangisi olursa olsun kaçınılmaz olacaktır.

Çocuklar İçin Çekmece Kilidi

Çocuklar için çekmece kilidi kullanımı özellikle bebekli ailelerin kullanması açısından oldukça önemli bir araçtır. Özellikle mutfak gibi fazlasıyla kesici ve delici aletin olduğu alanlarda çocuğunuzun can güvenliğini sağlamak açısından kullanabileceğiniz en önemli araçlardan birisi çekmece kilidi olacaktır. Çekmece kilitleri vidalı ya da vidasız ürünler olarak farklılık gösterebilir. Özellikle elastik yapılı çekmece kilitleri son yılların en çok tercih edilen ürünlerinden biri olarak göze çarpıyor. Kullanımı ise oldukça kolaydır. Çekmece kilitlerinin her iki tarafında da lastikleri tutan bir mekanizma bulunur. Bu başlıklardan bir tanesi çekmecenin yan tarafına yani sabit olan tarafa diğerini ise çekmecenin aktif olan kısmına eşit hizada yapıştırmanız ya da monte etmeniz gerekir. Kilidin bir tarafı sabit olacağından çekmece yalnızca lastiğin boyu kadar yani çok az açılacaktır. Bu da çocuğunuzun çekmecenin içine erişmenizi imkânsız kılar. Çekmece kilidi yalnızca çekmeceler için kullanılmaz aynı zamanda diğer mutfak dolapları için de kullanılabilir. Örneğin çocuğunuzun tencere ya da bardak dolabına erişmesini istemiyorsanız aynı şekilde dolabın her iki kapağına kilidi sabitlemeniz yeterli olacaktır. Çekmece kilidi kullanım alanları yalnızca çekmece kilidi ve mutfak dolapları ile sınırlı değildir. Buzdolabı, çamaşır makinesi ya da bulaşık makinesi gibi eşyalar için de kullanılabilir. Çünkü özellikle çamaşır makinesi gibi eşyalar çocukların ilgisini çeker. Herhangi bir tehlikeye karşı çekmece kilidi takarak çocuklarınızı koruyabilirsiniz. Çocuklar için çekmece kilitleri yalnızca lastik mekanizmalı ya da butonlu olmanın dışında farklı formlarda da olabilir. En çok tercih edilen kilitlerin başında raylı çekmece kilidi çeşitleri de gelmektedir. Özellikle iki kapaklı dolapların açılmaması için tercih edilen bu kilitler, dolapların açma kullarına takılır. Böylece dolap kapağının tamamen açılması önlenmiş olur. Çocuklar için dolap kilidi kullanımı her ne kadar gerekli bir eşya gibi görülmese de oldukça ciddi kazaların önüne geçilmesi adına önemli bir durumdur. Çocuğunuzun sadece kesici ve delici aletlere erişimini sağlamak dışında dolabın içinden tabakların ya da tencere gibi malzemelerin düşmesini önlemek açısından da oldukça önemlidir.

Çekmece Kilidi Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Çekmece kilidi seçerken dikkat edilmesi gereken önemli noktalar vardır. İlk olarak dikkat edilmesi gereken en önemli şey elbette alacağınız kilidini kalitesi ve dayanıklılığıdır. Ürünün uç kısımlarının sağlıklı ve dayanıklı bir şekilde sabitlenip sabitlenmeyeceği ya da zaman içinde düşme ihtimalinin olup olmaması oldukça önemlidir. Bunun ardından uç kısımlara takılıp çıkarılarak çekmecenin açılıp kapanmasını önleyen lastik kısmın ne kadar esnediği ve kalınlığıdır. Eğer bu kilidi taktığınız halde çocuğunuz çekmecenin içindekilere erişebiliyorsa kilidi takmanın herhangi bir anlamı kalmayacağı için bu özellikle dikkat edilmesi gereken bir noktadır. Çocuk koruma kilidi alırken dikkat edilmesi gereken bir diğer önemli nokta ise kilidin butonlu ya da lastikli olmasıdır. Çocuklar oldukça zeki canlılardır. Siz kilidi takıp çıkarırken nasıl açıldığını öğrenme konusunda zorluk çekmezler. Eğer böyle bir endişeniz varsa butonlu çocuk koruma kilidi tercih edebilirsiniz. Bu kilit üzerinde bulunan butonu ileri ya da geri hareket ettirmeniz halinde çekmecenin açılıp kapanmasını sağlayabilirsiniz. Böylece hem estetik açıdan çirkin bir görüntü oluşmasını hem de çocuğunuzun istemediğiniz alanlara erişmesini önleyebilirsiniz. Çekmece kilidi alırken dikkat etmeniz gereken bir diğer nokta ise kilidin ufak parçalar içermiyor olmasıdır. Çünkü çocuğunuz bu kilit ile oynarken ufak parçaları yutma ya da farklı tehlikeler ile karşılaşabilir. Bu nedenle her ne kadar çekmece kilidi almış olsanız da kontrolü elden bırakmamalısınız. Çekmece kilidi çeşitlerinden bir diğeri ise mandallı ya da çengelli olarak bilinen çekmece kilididir. Böyle bir kilit alacak olanların dikkat etmesi gereken nokta çengelin boyutu ve kilidin ne kadar sağlam olduğudur. Raylı çocuk koruma kilidi alırken dikkat edilmesi gerekenler arasında ise kilidin raylarının ne kadar sağlam olduğudur. Özellikle çocukların bu ray sistemini tek başlarına açamıyor olmaları gerekir. Bunun dışında hangi kilit sistemini alırsanız alın sağlamlık dikkat etmeniz gereken en önemli ve şüphesiz ilk madde olmalıdır.

Çekmece Kilidi Güvenlik Detayları

Çocuk koruma kilidi olarak da bilinen çekmece kilitleri evinizde, çocuklarınıza karşı alabileceğiniz en iyi güvenlik önlemlerinden bir tanesidir. Çocuğunuz yeni yeni yürümeye ve etrafındaki nesneleri yeni yeni keşfetmeye başladığında evinizde tehlike arz edebilecek eşyaları onlardan uzak tutmalısınız. Özellikle mutfakta hem farklı eşyaların bulunması hem de dikkat çekici nesnelerin olması nedeniyle çocukların özel ilgi alanlarına girer. Böyle durumlarda özellikle bıçak gibi kesici nesneleri çocuklarınızdan uzak tutmak için çekmece kilidi sahibi olmalısınız. Kullanımı son derece kolay olan çekmece kilitleri minimum kullanım kolaylığı sağlamasının yanı sıra maksimum güvenlik sağlar. Çünkü ister mutfak dolapları isterseniz de evinizin herhangi bir yerinde bulunan çekmecelere takacağınız kilitler, kullanılan alanın kapağının tamamen açılmasını neredeyse imkânsız kılar. Bir çekmece kilidine sahip olduğunuz zaman istediğiniz alanlara çocuğunuzun erişim sağlamasını önleyebilirsiniz. Çekmece kilitleri yalnızca çocuk kilidi olarak değil çengelli çekmece kilidi olarak anahtarlı şekilde de satılmaktadır. Böyle kilitler istediğiniz dolabı kilitleyerek herhangi bir kişinin içindekileri almasını önlemek açısından oldukça güçlü bir güvenlik önlemi sağlar. Ayrıca askere gidenler için ya da okul zamanlarında yurtta kalan öğrenciler için de şifreli dolap kilitleri vardır. Bu kilitler de aynı şekilde özel eşyalarınıza yalnızca sizin belirlediğiniz şifre girilmesi halinde erişilmesine imkân sunar.

Çekmece Kilidi Fiyatları

Çocuklar için koruma kilitleri, anahtarlı çekmece kilitleri ve şifreli dolap kilitleri birbirinden farklı fiyatlar ile satışa sunulur. Çocuklar için koruma kilidi fiyatları her keseye uygun olarak birden fazla adetle yani setler halinde satılır. İkili çekmece kilidi alabileceğiniz gibi onlu çekmece kilidi de alabilirsiniz. Her kilit farklı fiyat aralıkları ile satışa sunulmuştur. Her bütçeye ve her amaca uygun olarak farklı kilitleri Trendyol sayfasında inceleyebilirsiniz. Ayrıca Trendyol sayfalarında kilitler hakkında yapılan kullanıcı yorumlarını, kilitlerin hangi özelliklere sahip olduğunu, kargoya veriliş süreleri ve daha fazla detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz. Çekmece kilidi yorumları ve kullanıcıların ürünler yaptığı diğer puanlamalar size hangi kilidi almanız gerektiği konusunda yol gösterici bir niteliğe sahiptir. Bu nedenle bu sayfaları incelemeniz tavsiye edilir. Çekmece ve dolap kilidi fiyatları, alacağınız kilidin çeşidine göre farklılık gösterir. Bir raylı çocuk koruma kilidi fiyatı ile şifreli çekmece kilidi fiyatları elbette aynı olmayacaktır. Bu nedenle çekmece kilidini satın almadan önce ihtiyaçlarınızı belirleyip size en uygun kilit çeşidini seçmelisiniz. Ardından istediğiniz kilit çeşidinin fiyatlarını daha dar bir çerçevede inceleyerek hangisini almak istediğinize karar verebilirsiniz.