placeholder
"

Cep Kaşesi

" araması için 305 sonuç listeleniyor
Trodat Cep Kasesı 9430 Kare
KARGO BEDAVA
TrodatCep Kasesı 9430 Kare
150 TL
Sepete Git
Sırdaş Cep Kaşesi
KARGO BEDAVA
sırdaşCep Kaşesi
130 TL
Sepete Git
Kaşeler Trodat Cep Kaşesi9512
KARGO BEDAVA
KaşelerTrodat Cep Kaşesi9512
100 TL
Sepete Git
Kaşeler Trodat Cep Kaşesi9511
KARGO BEDAVA
KaşelerTrodat Cep Kaşesi9511
100 TL
Sepete Git
Kaşeler Kaşem Cep Kaşe
KARGO BEDAVA
KaşelerKaşem Cep Kaşe
95 TL
Sepete Git
Kaşeler Ideal Cep Kaşe 80
KARGO BEDAVA
KaşelerIdeal Cep Kaşe 80
95 TL
Sepete Git
Kaşeler Matuya Cep Kaşe
KARGO BEDAVA
KaşelerMatuya Cep Kaşe
95 TL
Sepete Git
Kaşeler Sırdaş Cep Kaşe 80
KARGO BEDAVA
KaşelerSırdaş Cep Kaşe 80
95 TL
Sepete Git
Sırdaş Cep Kaşe /imza Kaşe
KARGO BEDAVA
sırdaşCep Kaşe /imza Kaşe
85 TL
Sepete Git

Cep Kaşesi

Cep Kaşesi

Şirket ve şahısların, kendisine özel olarak yaptırdığı kaşeler, üzerinde bilgilerin yer aldığı bir mühür çeşididir. Kaşe kullanımı imzalama işlerinde kolaylık sağlarken, kurumsal işlemlerde de bir zorunluluktur. Şirket kaşe tasarımlarında, logo, şirket bilgileri gibi bilgilerin yanı sıra ‘işlendi, örnektir, aslı gibidir’ ifadeler de yer alır. Bu ifadeler, basılan mührün hangi işlem için kullanılacağı hakkında bilgi verir ve o işe özel olarak hazırlanır. İsim kaşeleri ise daha çok kişiye özel bilgileri içerir. Özellikle şirket sahipleri, kendilerine özel kaşe bastırarak kurumsal işlemleri daha hızlı halleder. Şirketler dışında okul öğretmenleri de kendileri için kaşe tasarımı yaptırabilir. Öğretmenlere özel tasarlanan kaşelerde, öğrencilere hitaben notlar bulunabilir. Örneğin, öğretmen kaşelerinde, ‘aferin, okundu’ gibi ödev ve sınavlara yönelik rahat kullanım sağlayan kaşe kullanımı oldukça yaygındır. Kaşe kullanımının en yaygın olduğu kurumlardan biri noterlerdir. Noterler, resmi işlemler için kaşe kullanır. Örneğin, diplomanızın fotokopisini belli kurumlara vermek için noterde orijinal olduğunu tasdik etmeniz gerekir. Noterler, orijinal diplomayı gördükten sonra ‘aslı gibidir’ mührünü basarak fotokopi, diplomanın orijinali gibi işleme konulabilir.

Kaşe Çeşitleri Nelerdir?

Kaşeler, farklı şekil ve boyutlarda hazırlanabilir. Dikdörtgen şeklindeki kaşelerin yanı sıra yuvarlak kaşeler de yaygın bir kullanıma sahiptir. Üzerinde logo ve bilgilerin yer aldığı kaşeler, çeşitli mürekkep renkleriyle piyasada yer alır. Kaşe renkleri arasında kırmızı, yeşil, mavi ve siyah renkler daha fazla kullanılır. Daha net bir görüntü elde etmek için kaşelerin mürekkep kalitesi oldukça önemlidir. Kalitesiz mürekkeplere sahip kaşeler, hem daha kısa süreli bir kullanıma sahiptir, hem de net bir renk vermeyerek, kaşe üzerinde yer alan bilgilerin belgelere geçmemesine neden olacaktır. Bu tip durumların önüne geçmek için kaşe seçimi kadar kaşe mürekkebi seçimi de önemlidir. Yoğun ve kaliteli mürekkebe sahip kaşeleri tercih ederek daha konforlu bir kullanım sağlayabilirsiniz.

Kaşeler, kendinden mürekkepli ve mürekkepsiz olmak üzere iki farklı şekilde üretilir. Kendinden mürekkepli kaşeler, mürekkep ıstampası kullanımına ihtiyaç duymaz. Bunun yerine, kaşe kendi haznesinde bulunan mürekkebi kullanarak, imzalama işlemlerinizi kolaylaştırır. Kendi haznesinde mürekkebi olmayan kaşe modelleri de vardır. Bunlar yalnızca damgadan oluşan ve belgelere basmak için mürekkep ıstampası kullanımı gereken kaşelerdir. Bu kaşeler daha çok ofis ortamlarında sabit bir kullanıma sahiptir. Genelde portatif olarak kullanılmaz. Kendinden mürekkepli kaşeler ise daha portatif bir yapıya sahiptir. Haznesinde bulunan mürekkep kolay kolay farklı alanlara akma veya bulaşma yapmaz.

Portatif Otomatik Kaşeler

Otomatik kaşeler olarak adlandırılan kendinden mürekkepli kaşeler, ekstra olarak mürekkep ıstampası kullanmayı gerektirmez. İhtiyaç durumunda kendi haznesindeki mürekkebi kullanan otomatik kaşelerin kullanımı oldukça yaygındır. Kolay bir kullanımı bulunan otomatik kaşeler hızlı bir şekilde imzalama işlemlerinde kullanılabilir. Birçok şekil ve boyut seçeneğine sahip otomatik kaşeler, kolay taşınabilir. Yaygın olarak dikdörtgen kaşeler kullanılsa da kare kaşe, cep kaşesi, yuvarlak kaşe, kalem kaşe, büyük kaşe ve küçük kaşe seçeneklerinin kullanımı da oldukça popülerdir. Bu kaşe modellerinin yanı sıra numaratör kaşe, çift tarih kaşesi gibi kaşeler de farklı işlevselliklere ve kullanım alanlarına sahiptir. Kaşe kullanımı özellikle meslek gruplarında oldukça yaygındır. Unvan ve kişisel bilgilerin yer aldığı kişisel meslek kaşeleri, belge ve bilgi işlemleri için kullanımı zorunlu bir gereçtir. Kaşeler, hastane, şirket, resmi dairelerde yaygın bir kullanıma sahiptir.

Şirket veya şahıslara özel olarak üretilen kaşeler, firma ya da kişilerin sunulan belgeleri ve raporları onayladığını kanıtlamak için kullanılır. Kaşede yazan bilgiler, belgeyi onaylayan kurumu veya kişiyi temsil ederek bilgilerin doğruluğunu kanıtlamaktadır. Kaşe kullanımı resmi belgelerin ispatı için de uygulanır. Örneğin, noterlerde bulunan ‘aslı gibidir’ kaşeleri, diploma, tapu gibi belgelerin başka kurumlara verilmek üzere orijinal olduğunu kanıtlamak için kullanılır. Kaşe seçiminde kaliteli ürünleri tercih etmek oldukça önemlidir. Bu özellikle resmi işlemlerde, silik yazıların bulunmaması açısından önemlidir. Kaşe resmi olarak kullanılan bir yardımcı gereçtir. Bu nedenle üzerinde bulunan bilgilerin doğruluğu, işlemlerin doğru bir şekilde ilerlemesi için önemlidir. Kaliteli kaşe seçerken dikkat etmeniz gereken bazı durumlar vardır. Kaşenin kalitesi özellikle sık ve uzun süreli kullanımlarda ortaya çıkar. Kaliteli kaşeler, oldukça uzun süre, mürekkebinde bir azalma olmaz. Baskıların daha net okunur ve yoğun mürekkepli olması için kaliteli kaşe kullanmalısınız.

Kurumsal İşlemlerde Cep Kaşesi Kullanımı

Kaşe çeşitleri arasında yer alan cep kaşesi, isminden de anlaşılacağı üzere, cepte taşımaya uygun boyutlarda tasarlanmıştır. Oldukça hafif ve portatif bir ürün olan cep kaşesi, kendi haznesinde mürekkebini bulundurduğu için ekstra mürekkep ıstampası taşımanıza gerek kalmaz. Şık bir tasarımı bulunan cep kaşesi, kullanıcılara kolay ve hızlı bir kullanım sağlar. Çanta, cüzdan gibi eşyalarda taşımaya uygun olan cep imza kaşesi, gittiğiniz her yerde kullanıma uygundur. Tasarım açısından kullanıcıya kolaylık sağlayan cep kaşesi, kolay açılır ve kapanır kapak sistemine sahiptir. Cep kaşesi ölçüleri 38x14 mm olarak belirlenmiştir. İsminize ve bilgilerinize özel olarak tasarlanan cep kaşesini taşırken mürekkep akması gibi durumlardan endişe etmenize gerek yoktur. Kauçuk malzemeden üretilen kişiye özel cep kaşesi kapaklı sistemi ve dengeli mürekkep miktarı sayesinde, cebinize, çantanıza ve cüzdanınıza mürekkep bulaşmasını engeller.

Kişiye özel cep kaşesi, farklı boyut ve tasarımlara sahiptir. Cep kaşesi, kare ve dikdörtgen kullanımların yanı sıra yuvarlak olarak da piyasada satışa sunulmuştur. Yuvarlak cep kaşesi, oldukça kullanışlı ve taşıma kolaylığı bulunan bir üründür. Küçük boyutları sayesinde, resmi imzalama işlemlerinin hızlı bir şekilde yapılmasına olanak sağlayan yuvarlak cep kaşesi, kişisel bilgilerinizi mühür kısmında bulundurur. Resmi belgelerde, yuvarlak cep kaşesi kullanımı oldukça yaygındır. Yuvarlak cep kaşesi, kapağı her kapatıldığında mürekkebe dokunarak, kullanım sırasında net ve yoğun baskılı imzalamalar yapmanızı sağlar. Cep kaşesi resmi işlemlerin daha hızlı ilerlemesi için kullanılır. Farklı renk seçeneklerine sahip cep kaşeleri, renkli ve siyah-beyaz olarak oldukça yaygın bir kullanıma sahiptir.

Cep Kaşesi Fiyatları

Cep kaşesi fiyatları, ürünün kalitesi ve markasına bağlı olarak değişiklik gösterir. Cep kaşesi fiyatları belirlenirken, kullanılan mürekkebin kalitesi de oldukça önemlidir. Kalıcı ve silik olmayan baskılar elde etmek için kaliteli mürekkep kullanımı gerekiyor. Daha kaliteli kaşeler, farklı fiyatlarla satışa sunulmuştur. Kaşenin yapı malzemesi de fiyat konusunda farklılıkların oluşmasına neden olabilir. Genellikle kauçuk ve plastik gibi malzemelerden üretilen cep kaşeleri, metal ve çelik gibi ürünlerden de üretilebilir. Plastik ve kauçuk malzemeler kullanılarak üretilen kaşeler taşıma kolaylığı açısından daha fazla ön plana çıkar. Hafif yapıları sayesinde daha rahat taşınan cep kaşeleri, metal cep kaşelerine oranla daha uygun fiyatlarla piyasada satışa sunulmuştur. Bazı işlemlerin daha hızlı yürümesi için imzalı cep kaşeleri de vardır. Bu şekilde çok fazla belge imzalarken, daha hızlı bir şekilde imzalama işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.

Cep kaşesi modellerine, Trendyol’un avantajlı alışveriş dünyasından kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Birçok markaya ait cep kaşesi modellerinin bulunduğu Trendyol’da yalnızca size özel indirim ve kampanyalardan yararlanarak eşsiz alışveriş deneyimini hemen yaşayabilirsiniz. Kullanım alanınıza göre birçok farklı model cep kaşesinin yer aldığı Trendyol’dan cep kaşesi sipariş ederek, resmi işlemlerinizde kullanmak üzere bir cep kaşesi sahibi olabilirsiniz.