Fiyat
Fiyat Geçmişi
Ürün Puanı
Satıcı Tipi
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_APPROVE_SELLER_TITLE
Onaylanmış Satıcı
Türkiye’de veya uluslararası olarak yüksek bilinirliğe sahip markaların resmi satıcılarına “Onaylanmış Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_SUCCESSFUL_SELLER_TITLE
Başarılı Satıcı
Trendyol’daki son 6 ay performansıyla yüksek müşteri memnuniyeti sağlayan, kaliteli ve güvenilir hizmet veren satıcılara “Başarılı Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_AUTHORIZE_SELLER_TITLE
Yetkili Satıcı
Onaylanmış markaların resmi satıcılarının satışa sunduğu, ilgili markanın ürünlerine “Yetkili Satıcı” rozeti verilir.
Satıcı Tipi Nedir?
"

Cevizli Sucuk

" araması için 220 sonuç listeleniyor

Damak Zevkinize Uygun Cevizli Sucuk Çeşitleri Trendyol'da!

Besin değerleri açısından zengin içeriğe sahip cevizli sucuk geleneksel tatlılardan biridir. İçerisinde yağlı tohumlar, pekmez ve üzüm şırası bulunur. Bu ham maddeler sağlıklı ve besleyicidir. Yağlı tohumlar protein, sağlıklı yağlar, antioksidanlar, vitamin E ile mineraller içerir. Üzüm şırası ve pekmezin bileşiminde bulunan vitamin ve mineraller sayesinde besleyici değeri yüksek, enerji verici bir gıdadır. Özellikle sporcular, kilo almak isteyenler, ağır işlerde çalışanlar için cevizli sucuk çeşitleri sağlıklı bir enerji deposudur. Öte yandan sadece enerji veren sağlıksız şekerli yiyeceklere karşı içerdiği vitamin ve minerallerle iyi bir alternatiftir. Köme, şeker tatlısı, maraş sucuğu, bandırma gibi adlarla da bilinir. Sağlıklı tatlı alternatifi olan bu geleneksel tatlının her zevke göre pek çok çeşidi vardır. Meyvemsi tatlardan hoşlananlar narlı cevizli sucuk deneyebilir. Üzüm şırasından yapılan veya dut pekmezli cevizli sucuk seçeneği vardır. Başka bir alternatif de nişastalı cevizli sucuk olarak sayılabilir. Ürünler, pekmezin veya üzüm şırasının kaynatılması ve oluşan peltenin iplere dizilmesiyle yapılır. Ceviz, badem, fındık, fıstık gibi kuruyemişlerin birkaç kez batırılıp çıkartılarak kurutulmasıyla elde edilir. Ceviz, üzüm şırası, pekmez ve çeşidine göre diğer kuruyemişler ve tohumlar ayrı ayrı sağlıklı besinler olup birçok vitamin ve minerali yoğun olarak içerir. Ceviz, üzüm şırası ve pekmez kalsiyum kaynağıdır. Kalsiyum dişlerin ve kemiklerin gelişimi, kas ve sinir sistemi, kanın pıhtılaşması için önemlidir. Hem tatlı zevkini almak hem de besin değeri yüksek olan bir ürün tüketmek için tercih edilebilir. Bu lezzetli yiyeceği Trendyol’dan temin ederek cevizli sucuk yorum unda bulunabilirsiniz.

Lezzetli Cevizli Sucuk Çeşitleri

Lezzetli Cevizli Sucuk Çeşitleri

Lezzetli ve besleyici bir tatlı olan doğal cevizli sucuk ihtiyaç ve beğenilere göre pek çok alternatifine sahiptir. Glüten hassasiyeti olan kişiler veya çeşitli nedenlerle glüten tüketmek istemeyenler için glütensiz cevizli sucuk çeşitleri önerilir. Ev yapımı ürün arayanlar için farklı çeşitler de bulunur. Ceviz sevenler için ince kaplamalı çeşitleri bulunur. Cevizli sucuk satın almak istediğinizde ürünlere kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Özellikle gelişme çağındaki çocuklar, ağır işlerde çalışanlar, spor yapanlar veya doğal lezzetler arayanlar için ideal bir üründür. İpe dizilen malzemeler çeşitlendirilmekle birlikte genelde ceviz, fıstık, fındık ve tohumlar kullanılır. Ceviz sağlıklı yağlar, vitamin ve minareller içerir. Yüksek oranda omega 3 yağı içerir ve bu diğer kabuklu yemişlerden oldukça fazladır. Alınan bu yağ, kalp hastalıklarını önlemede etkilidir. Geleneksel usullere sadık kalınarak üretilen unlu cevizli sucuk larla hem tatlı yemenin keyfine varabilir hem de besleyici ve doyurucu bir ürün tüketebilirsiniz. Bağırsak sağlığı açısından da oldukça yararlı olup iyi bakterilerin çoğalmasını sağlar. Tamamen geleneksel bir tatlı olup nesillerdir sevilerek tüketilir. Türk mutfağının geleneksel ve önemli tatlılarından biri olan şekerli ürünler, lezzetli olmanın yanında faydalarıyla da oldukça tercih edilebilen bir tatlıdır. Gerek zevke gerekse sağlık veya hassasiyetlere göre pek çeşidi de bulunan sucuklu ceviz her beğeniye uygun olarak tüketilebilir. Yüksek oranda enerji sağladığından sporcular için enerji içecekleri veya barlara alternatif olarak tüketilebilir. Sağlıklı besin ögeleri sayesinde çoğu damak tadına hitap eder. İnsan vücuduna faydalı katkılarıyla cevizli sucuk tavsiye edilir. Anemiye bağlı demir eksikliği olan kişiler günlük demir ihtiyacının bir kısmını bu gıdadan sağlamayı tercih edebilir. Yüksek enerji verdiği ve kansızlığa iyi geldiği için bitkinlik, unutkanlık gibi sorunları ortadan kaldırmaya yardımcı olabilir. Uzun süre tok tutup metabolizmayı hızlandırdığından ölçülü tüketilmek kaydıyla diyet yaparken tüketilebilir. Uzun süre bozulmadan saklanabilmesiyle avantaj sağlar. Kuru ve güneş almayan bir alanda cam bir saklama kabında uzun süre saklamaya olanak verir. Organik cevizli sucuk seçeneklerine Trendyol üzerinden göz atabilirsiniz.

Avantajlı Cevizli Sucuk Fiyatları

Avantajlı Cevizli Sucuk Fiyatları

Ürün içeriğinde pekmez, üzüm şırası, fındık, fıstık, yağlı tohumlar gibi malzemelerin kullanılması ve bu malzemelerin miktar ve kalitesi ürünün fiyatını etkileyen ölçülerdendir. Kaliteli ve besleyici bir gıda olmasından dolayı cevizli sucuk fiyat ı da buna göre şekillenir. Çeşitlerine göre de fiyatları değişiklik gösterebilir. Sucuk pestil de müşteriler tarafından beğeni toplayan bir lezzettir. Bunun yanı sıra üzüm sucuğu, farklı aroması ile dikkat çeker. İpli cevizli sucuk gibi çeşitleri farklı fiyatlarda sunulabilir. Fiyata etki eden ölçütlerden biri de üründe kullanılan fındık, fıstık gibi malzemelerin oranı ve ürünün miktarıdır. İhtiyaca göre cevizli sucuk 1 kg veya başka miktarlarda tercih edilebilir. Türk mutfağının geleneksel ve önemli tatlılarından biri olan şekerli ürünler, lezzetli olmanın yanında faydalarıyla da oldukça tercih edilebilen bir tatlıdır. İhtiyaç, beğeni ve miktara göre pek çok ürüne ulaşabilir, cevizli sucuk online alışveriş imkanıyla istediğiniz ürünü temin edebilirsiniz. Pek çok bireyin vazgeçemediği tatlı, yeme zevkine sağlıkla ulaşmayı mümkün kılar. Bu tatlının şekersiz, glütensiz, nişastasız gibi özel ihtiyaçlara yönelik çeşitleri de müşterilere sunulur. Tamamen doğal malzemelerden üretilir. Pekmez ya da üzüm şırası gibi geleneksel ve sağlıklı lezzetlerin kaynatılarak kıvam alması sağlanır. Pelteleşen üzüm şırası veya pekmez ipe dizilmiş kuruyemişe bulanır ve soğumaya bırakılarak hazır hale getirilir. Hiçbir katkı maddesi ve koruyucu malzeme eklenmeksizin uzun süre tazeliğini koruyabilir. Serin bir yerde, cam bir saklama kabında muhafaza edilebilir. Sevilerek tüketilen cevizli sucuk kullananlar için çeşitli faydalar sağlar. Kemik sağlığından sindirim sistemine ve kalsiyum ve demir ihtiyacının giderilmesine kadar pek çok fayda sunar. Çocuklara enerji veren sağlıklı bir atıştırmalık olup kemik gelişimlerine de destek verir. Trendyol’da cevizli sucuk indirim fırsatlarından yararlanabilirsiniz.

Doğal İçeriği ile Cevizli Sucuk Çeşitleri

Doğal İçeriği ile Cevizli Sucuk Çeşitleri

Geleneksel Türk tatlılarından olan ve cevizden imal edilen bu gıda, Anadolu’nun pek çok bölgesinde yapılır. İpe dizilmiş ceviz, fındık veya bademin kaynamış üzüm şırası veya pekmeze birden çok kez batırılıp çıkarılması ile elde edilir. Oldukça sağlıklı ve lezzetlidir. Tatlı isteğini gidermekle birlikte rafine şekersiz, pekmez veya şıradan gelen şekerle üretildiği için çok sağlıklıdır. Ayrıca içindeki kuruyemiş ve tohumlardan gelen faydalı içeriğe sahiptir. Tatlı yemenin sağlıklı alternatiflerinden biridir. Sağlıklı ve lezzetli tatlara kolaylıkla ulaşmanız mümkündür. Yapılış mantığı aynı olmakla birlikte içerikte kullanılan kuruyemişler farklı olabilir. Farklı talep ve lezzetlere göre kırmızı, beyaz cevizli sucuk gibi çeşitleri mevcuttur. Şeker hastaları veya diyet yapanlar için şekersiz içerikler tercih edilebilir. Nişastadan kaçınmak isteyenler için de nişastasız cevizli sucuk seçeneği mevcuttur. Geleneksel tada yakın olanları sevenler de ev yapımı ürünleri tercih edebilir. Seçenekler arasında sadrazam sucuğu da bulunur. Geleneksel Anadolu tatlısı olan bu ürünler, yörelere göre farklı isimlerle anılır. Kahramanmaraş çevresinde yalnızca sucuk, Elazığ çevresinde orcik, Gümüşhane ve Artvin çevresinde ise köme olarak adlandırılır. Pekmez veya üzüm şırasından yapılan bu tatlı, çocuklar için sağlıklı bir atıştırmalıktır. Hem enerji ihtiyacını karşılar hem de besleyicidir. Geleneksel usullere sadık kalınarak üretilen seçeneklerle hem tatlı yemenin keyfine varabilir hem de besleyici içerikten fayda sağlayabilirsiniz. Üzüm şırası oldukça faydalı bir içecektir. Enerji verici özelliğiyle vücut direncini artırabilir. Vücuttaki iltihapların giderilmesine de katkıda bulunur. Bu tatlıya özelliğini veren iki ham madde; üzüm şırası ve pekmezdir. Bunlarla şekersiz cevizli sucuk elde edilir. Trendyol aracılığı ile cevizli sucuk kampanya dönemlerini takip edebilirsiniz.

Cevizli Sucuk Nasıl Yapılır?

Cevizli sucuk yapmak için bir karıştırma kabına 500 gram dana kıymayı almanız gerekir. Üzerine 2 diş rendelenmiş sarımsak, 1 yemek kaşığı toz biber, 1 yemek kaşığı pul biber, 1 yemek kaşığı kimyon, 1 yemek kaşığı tuz ve 1 yemek kaşığı şeker ilave etmelisiniz. Sonra tüm malzemeleri iyice karıştırmanız gerekir. Karışıma yarım su bardağı su ekleyip tekrar karıştırmalısınız. Bu sayede cevizli sucuğun daha kolay şekil almasını sağlayacak bir kıvam elde edebilirsiniz. Hazırlamış olduğunuz harcın içine 1 su bardağı iri doğranmış cevizleri ekleyip tekrar karıştırmalısınız. Cevizli sucuk harcını buzdolabında 1 saat kadar dinlendirmeniz gerekir. Daha sonra cevizli sucuğu şekillendirmek için ince uzun plastik poşetler kullanabilirsiniz. Hazırladığınız harçtan ceviz büyüklüğünde parçalar alarak, plastik poşetin içinde yuvarlayıp şekil verebilirsiniz. Şekillendirdiğiniz cevizli sucukları buzdolabında 1 gece boyunca dinlendirmelisiniz.

Cevizli Sucuk Nereden Alınır?

Cevizli sucuk, Türk mutfağının vazgeçilmez lezzetlerinden biridir. Cevizli sucuk, ceviz içleri ile yapılan ve acı tatlı bir tadı olan sucuk çeşididir. Hem kahvaltı sofralarında hem de ana öğünlerde tercih edilen cevizli sucuk, Türkiye'nin pek çok yerinde bulunabilir. Cevizli sucuklar Trendyol’dan alınabilir. Burada birçok farklı cevizli sucuk modeline ulaşabilirsiniz. Çeşitli markalarda ve fiyat aralıklarında satışa sunulan cevizli sucuklar, yüksek kalitede malzemelerden üretilir. Ayrıca uzun ömürlüdür. Cevizli sucuk, genellikle dana ya da kuzu eti kullanılarak yapılır. İçerisine ceviz, sarımsak, biber ve baharat gibi malzemeler eklenip uzunca bir süre dinlendirildikten sonra hazırlanan karışım kesilerek servis edilir. Cevizli sucuk satın almak isterseniz Trendyol’a göz atabilirsiniz.

Cevizli Sucuk İçinde Ne Vardır?

Cevizli sucuk yapımında kullanılan ana malzemeler, dana ya da kuzu eti ve cevizdir. Etler özel bir şekilde doğranarak hazırlanıp diğer malzemelerle karıştırılır. Karışıma, sarımsak, biber, pul biber, kimyon, tuz ve şeker gibi baharatlar eklenir. Baharatlar, cevizli sucuğa karakteristik bir tat verir. Bu tat, çoğu kişi tarafından oldukça sevilir. Cevizli sucuk, acı tatlı bir lezzete sahiptir. İçindeki malzemelerin uyumu, lezzetini arttırır. Cevizli sucukta en belirgin malzeme olan ceviz hem lezzeti hem de sağlık açısından faydalarıyla ön plana çıkar. Ceviz, yağ asitleri, protein, lif, antioksidanlar ve Omega-3 yağ asitleri gibi çeşitli besin maddeleri içerir. Bağışıklık sistemi, kalp sağlığı ve beyin fonksiyonları gibi konularda faydalıdır. Biber, pul biber, kimyon, tuz ve şeker, sucuğun karakteristik lezzetini oluşturan temel baharatlardır. Sarımsak, cevizli sucukta lezzet ve aroma için kullanılan bir diğer malzemedir.