"

Çocuk Polis Kıyafeti

" araması için 246 sonuç listeleniyor

Çocuk Polis Kıyafeti

çocuk polis kıyafeti

Çocukların hayal dünyasını zenginleştirecek, geleceğe hazırlayacak etkinliklerde kostümler önemli bir yere sahiptir. Hemen hemen her çocuğun gerçek kahramanı ise çevrelerinde huzuru ve barışı sağlayan polislerdir. Oyunlarda, tiyatrolarda eğlence ve parti organizasyonlarında onlar gibi olmak onlar gibi görünmek paha biçilemez bir keyiftir. Rol aldığı oyunlarda bir polisi canlandırmak ve bunun için kostüm giymek ilham vericidir. Çocuklar için polis kıyafeti giymek gelecek hayallerine bir adım daha yaklaşmanın en özel yoludur. Bu durumda ebeveynlere düşen görev çocuklarının hayallerini gerçekleştirerek zihinsel gelişimlerine destek olmaktır. Son derece gerçekçi görünümlü takım; ceket, işlemeli bir polis yaması ve göğsün üzerindeki polis armasının baskısı ve yine arka kısımdaki polis arması, her iki omuzda işlemeli polis apoleti, gerçek gömlek cepleri ve şık düğmeler içerir. Hem erkekler hem de kızlar, polis memuru gibi yürümeye dikkat çekmeye başlayacaklar. Rol aldıkları oyunlar sırasında etraflarındaki herkesin odak noktası olacaklardır. Onların gerçek bir polis gibi görünmesine yardımcı olacak kostüm; doğru beden ve boyutlarda, rahat, kullanışlı, dayanıklı olmalı ve aynı zamanda tasarımı ile göz doldurmalıdır. Düğmeli göğüs cepleri ve apoletleri olan bir gömlek, pantolon, rozetli polis şapkası, kılıflı kemer ve oyuncak telsiz gibi aksesuarlar ile çocuk polis seti tamamlanacaktır.

Çocuk Polis Kostümü Rahatlığı

Çocuk giyim koleksiyonları ve tasarımları büyük ölçüde yetişkin modasındaki trendlerden etkilenir. İleride polis olmak isteyen ve gerçek bir polis gibi görünmek isteyen çocuklar için onlarca çeşit ve parçadan oluşan üniforma setlerine ulaşabilirsiniz. Kaliteli, iyi tasarlanmış ve çocuk sağlığına uygun giysiler tercih etmekte elbet fayda var. Rahatlık ise çocuğunuza kıyafet seçerken dikkate almanız gereken önemli bir konudur. Konforun vücutla uyum, nefes alabilirlik ve sağlığa uygunluk gibi öne çıkan birkaç yönü vardır. Oyun oynarken, koşarken kolay hareket edebildikleri esnek yapıda üretilmiş kostümler çocukların rahatlık ihtiyacını karşılayacaktır. Dayanıklı dikişler ve kumaş seçimi giysinin vücutla uyum sağlamasını, çocukların rahat hareket etmelerini kolaylaştırır. Hareket kolaylığının yanında çocuk polis kostümü, yüksek derecede sıcaklığı veya soğuğu engeller. Vücut neminin kolayca buharlaşabilmesi için de emilimine izin verir. Sert dikişli yüzeyler ve çıtçıtlı bağlantılar çocukların hassas cildini tahriş edebileceği için bu kostümlerin sert dokulu olmayan yumuşak kumaştan oluştuğuna dikkat edilmelidir. Çünkü çocukların en aktif ve yoğun oldukları okul ve oyun parklarında esnek, dayanıklı ve yıpranmayan kumaşlardan üretilmiş kıyafetler giymesi daha yerinde olacaktır.

Son Derece Gerçekçi Tasarım

Polis kostümleri rahatlığının yanı sıra yaratıcı tasarımlarındaki modern çizgileriyle de beğeni toplar. Büyük bir özenin ve özverili işçiliğin sonucunda elde edilen yüksek kalitedeki bu kostümler, tüm detayları ile maksimum rahatlık seviyesine ulaşılması için tasarlanmıştır. Birbirinden farklı renklerdeki polis kıyafetlerinin yanı sıra özel harekat ve yunus üniformaları çeşitleri de bulunuyor. Bu sayede tüm çocukların ilgisine ve beğenisine uygun gündelik özel aktivitelerin renkli parçaları onların beğenisine sunulur. Esnek hareket etmeyi kolaylaştıran detaylar hem sevimli bir görünüm kazandıracak hem de gerçek bir polis görüntüsü oluşturacaktır. Dans ve oyun için de oldukça uygun olan konforlu modelleri büyük rahatlık sağlar. Birbirinden renkli tasarlanmış bu kostümler ayrıca çocukların özel günlerde güzel hatıralar edinmesine yardımcı olur. Pek çok beden seçeneği bulunan kıyafetler tüm detaylarıyla kullanıma uygundur. Farklı boy ve kalıp seçenekleri sayesinde rahatlık yaratan çocuk polis tasarımları, çocukların beğenisini toplar.

Hem Çok İşlevsel Hem Çok Havalı Görünüm

Çocuk polis elbisesi prova ya da tiyatro gibi sahne uygulamalarında okul gösterileri, doğum günü partileri gibi yerlerde giyilmek üzere tercih edilebilir. Bu tür faaliyetlere uygun olarak tasarlanmış bir kostümün içinde çocuğunuz rahat edecektir. Böyle durumlarda giyip çıkarılması kolay kıyafetlerin seçimi işlevsel olacaktır. Bunu sağlayacak önemli etkenlerden biri fermuar ve düğme yapısıdır. Tek seferde giyilmesi gereken parçalar çok sayıda düğmeli, fermuarlı veya çıtçıtlı olduğundan giyinme süresi daha da uzayacaktır. Çocukların kendi başına kolayca açıp kapayacağı bir düğme ve fermuar sistemi olduğuna dikkat edilmelidir. Ya da pürüzlü metal fermuarlar güneşe çok uzun süreler maruz kalındığında rahatsız edici seviyede ısınıp cildi tahriş edebilir. Kostümlerde büyük fonksiyonel ceplerin olması çocuklara önemli kolaylıklar sağlar. Tasarımlarda dikkat çekmek için kullanılan süslerin, işlevselliğin önüne geçip çocukları kısıtlamasına izin verilmemelidir. Yerinde uygulanmış süslemeler hem göz alıcı duracaktır hem de bu tür bir soruna neden olmayacaktır. Çocuk polis şapkası gibi aksesuarlar bir çocuğun giyebileceği ya da takabileceği özelliklerde olmalıdır. Sıralanan bu tür durumlara dikkat edildiği taktirde çocuğunuz kostümünün görünüşünden ve kullanımından memnun olacaktır.

Doğru Boyut ve Beden Ölçümü Nasıl Yapılır?

Çocuklar yetişkinlere göre daha hızlı bir gelişim evresinden geçerler. Sürekli olarak fiziksel gelişim gösterdikleri için vücut şekillerine ve boylarına uyan bedende kıyafet seçimi bu yüzden zorlayıcı olabilir. Çocuklar genelde hareketlerini kısıtlayan giysiler giymeyi pek sevmezler. Çok fazla küçük ya da çok büyük giysiler vücut hareketlerini, faaliyetlerini engeller. Rahatsız edici dar yaka yapısı, kol oyukları, bellerden ve kollardan çok sıkı olan kalıplardan kaçınılmalıdır. Fazla büyük ve ağırlık oluşturan kostüm de çocuğun yere düşmesine neden olabilir. Rahatça koşup oynamalarına etki edebilecek bu durumu çocuk için en uygun kıyafeti seçerek aşabilirsiniz. Bedenler genelde tahmini olarak hazırlanmış yaş aralığı üzerinden etiketlere yazılır. Fakat her zaman dikkate alınması gereken ölçüt yalnızca çocuğun yaşı veya kaç aylık olduğu olmayabilir. Çünkü aynı yaştaki çocuklarda kilo ve boy uzunlukları gibi bazı gelişim unsurları farklı ölçülerde karışınıza çıkabilir. Bu sebeple beden ölçü tablosunu dikkatle incelemenizde fayda var. Çocuğunuza kıyafet alırken hangi bedende olduğunu öğrenebileceğiniz şöyle bir yöntem uygulayabilirsiniz. Hareket etmeden dik bir şekilde duran çocuğun mezura ile ayak uçlarından başına kadar ölçüldüğünde çıkan uzunluk tüm boy ölçüsüdür. Bu sayede santimetre cinsinden bir beden ölçüsünü bulabilirsiniz. Tabii ulaşılan boy uzunluğu iki yaş sınırı arasında kalmış da olabilir. Böyle durumda bir büyük bedene denk gelen yaştaki kıyafeti alabilirsiniz. Sürekli olarak gelişim gösteren çocuğa, o bedendeki kıyafetin bir ay içinde tamamen denk geldiği görülecektir.

Çocuklar İçin Güvenli Kostüm Seçimi

Ebeveynlerin görevlerinin en başında çocukları oyun oynarken, çevrelerini keşfederken giydiklerinin güvenli olmasını sağlamak gelir. Küçük çocukların giydiği kıyafetler görünmez kazalara neden olabilir. Büyük çıtçıtların, düğmelerin zedeleyici zararları olabilir. Ya da pantolon paçalarındaki bolluktan dolayı takılıp düşebilirler. Bu gibi durumlardan kaçınmak için erkek veya kız çocuk polis kıyafeti sayılan özelliklere sahip mi değil mi dikkatle incelenmelidir. Meraklı bir çocuk tarafından hiç beklenmedik anda kolayca yerinden sökülüp yutulabilmesi ihtimaline karşı saçakların, fermuar kulplarının iyi sabitlendiğine dikkat edilmelidir. Boğulmaya karşı boyun iplerinin güvenlik sistemi ve yanmaya karşı ise yanmaz kostüm türleri alınacak önlemler olarak sayılabilir. Akla gelebilecek diğer kaçınılması gereken durumlar şunlardır. Seyrek dikişle dikilmiş aşırı bol paçalar veya gereksiz uzunluktaki pelerinler düşmelere, kostümlerin tasarımlarında kullanılan gevşek bağlantılar ve düğmeler tehlikelere neden olabilir.

Çocuk Polis Seti İçinde Neler Var?

Gurur kaynağı olan geleceğin minik polisleri için hazırlanan üniformalar gerçek bir polisin sahip olduğu tüm ekipmanları ve aksesuarları içerir. Çocuğunuzu mutlu edecek bu takım 4 parça 5 parça ya da daha fazla parçadan oluşan çeşitleriyle ilgiye göre sunuluyor. Temelde Çocuk polis tişört, gömlek, pantolon, çocuk polis yeleği, şapka, kemer, tabanca kılıfı ve telsizden oluşur. Bu setlere istenildiğinde bir düdük, polis rozeti, gözlük, oyuncak tabanca, dürbün, cop, kelepçe ve bir pusula da eklenebilir. Çocuk polis gömleği işlemeli apoletleri, en iyi kaliteye sahip gerçek düğme ve cepleri ile çocuklar hayal güçlerini besleyip yaratıcılıklarını geliştiren gerçeklikte bir görünüm kazanacaklardır. Özel harekat kıyafeti. yunus polis kıyafeti. erkek ve kızların ortak olarak kullanabileceği modellerdeki kostümler çeşitler arasında yer alır. Özel harekat giysileri kamuflaj ve tek renk siyah olmak üzere iki şekilde sunulur. Diğer polis kıyafetlerine göre daha fazla ekipmana sahip olan özel harekat giysisi bere, profesyonel kullanım çocuk polis şapkası,kar maskesi, bileklik ve kuşağına kadar oldukça fazla sayıda parçası bulunur. Motorlu yunus polis kıyafeti kırmızı ve siyah renklerinden oluşan gövdesi ve büyük rozeti. şapkasında parlayan polis yıldızı ile dikkat çekicidir.

Hafif ve Rahat Kumaşlar

Çocuklarınızın okuma bayramı, kreş, anaokulu gösterileri gibi eğlencelerine kostümleri eşlik eder. Polis kıyafeti ile çocuklarınızı sevindirebilir bu günlerde onlara destek olabilirsiniz. Polis kostümleri küçük çocuklar için emici ve rahat pamuk karışımı ya da kaliteli polyester alpaka kumaştan oluşur. Setin gömlekleri yüksek kaliteli cilt dostu %100 toksik olmayan poplin kumaştan, kemerler ise palaskadan meydana gelir. Emici olmayan yüzde yüz sentetik kumaşlar ise sıcak havalarda minikler için rahatsızlık verebilir. Kaliteli denilebilecek kumaşlar doğası gereği hidrofobiktir aşırı sıcaklarda ise nefes alarak terlemenin önüne geçer. Bütün bir gün boyunca giyildiğinde bile havalandırma kanalları sayesinde cildin tahriş olmasına neden olmaz. Soğuk havalarda ise çocukların üşümesine vücut ısısını kaybetmesine izin vermez. Kumaş malzemesinin yanı sıra dokusunun yumuşaklığı da anne babaların çoğunlukla aradığı özelliklerden biridir. Kimyasala dayanıklı, hafif, rahat, gerilmeye ve büzülmeye, küf ve aşınmaya dayanıklı kolay kırışmayan %100 Polyester kumaş malzemesi de polis kostümlerinde çokça tercih edilir.

Tamamlayıcı Polis Kıyafeti Aksesuarları

Çocukların zihinsel ve bedensel gelişimlerinde oyunlar büyük bir öneme sahip. Çocukların istedikleri role girmelerine ve o role ait aksesuarlar ile hayal dünyalarının daha da gelişmesine izin verilmelidir. Oynadıkları oyunların daha eğitici ve öğretici olabilmesi için materyal kullanılmasını desteklemek oyunu daha yaratıcı hale getirir. Oyuncaklar, onların soyut ve somut düşünme yeteneklerinin gelişmesini sağlar. Çocuk polis üstü olarak satın aldığınız kıyafetlerde rahat ve şık parçaların yanında renkli ve sıra dışı aksesuarlara da rastlayabilirsiniz. Çocukların moda dünyasında öne çıkan unsur olan aksesuarlar, bu kostüm setlerinde tamamlayıcılık görevi görür. Rahat ve gösterişli polis kostümlerini tamamlayacak ekipmanlar çocuğunuzun hayranlık duyduğu polislere daha çok benzemesini sağlayacaktır. Çocuğunuz şehrin güvenliğini koruma görevini almayı ve hizmet etmeyi hayal ettiğinde polis kostümü ekipmanları onun hayallerini gerçekleştirmesine yardımcı olacaktır. Kendini cesur hisseden minikler kanun ve nizamı korumak üzere özel harekat polislerinin kullandığı ekipmana sahip olmak isteyebilir. Onlar için üretilmiş yüksek koruyucu kask ve çelik yelek daha güçlü görünmelerini sağlar. Kar maskesi, oyuncak el bombası, dürbün, kemer, oyuncak tüfek ve bıçak ile kombin zenginleştirilebilir. Bu güçlü ekipmanlarla kanunların minik savunucuları hayal dünyalarındaki kahramana dönüşsün.

Çocuk Polis Üniforması Yıkama ve Bakımı

Kostüm parçalarını bilinçli ve doğru yıkamak giysinin ömrünü uzatır böylece tüketimin önüne geçip çevre üzerindeki kötü etkileri azaltır, doğal kaynakları korur. Kostümler çocuklarınız için özenle hazırlanmış organizasyonlarda ve etkinliklerde unutulmaz anılar bırakmak üzere tercih edilirler. Bu kıyafetlerin çok sonralara kadar bile saklanılabilmesi için doğru bakımın yapıldığına emin olmalısınız. Ürün kumaşına zarar verebileceğinden yüksek sıcaklıklarda yıkama yapılmamalıdır. Kurutma işlemi sırasında solmaların önüne geçmek için kostüm direkt olarak güneş ışığında bekletilmemelidir. Yıkama yapılırken ürünün renk verebileceği ihtimalini düşünerek farklı renklerdeki giysilerden uzak tutunuz. Onlarla birlikte makineye hiçbir şekilde atmayınız. Giysilerde solma yapabileceğinden yoğun deterjan kullanılması da uygun değildir. Aşırı miktarlarda yumuşatıcı kullanıldığında her üründe yapabileceği gibi özel kostümlerde de leke bırakabilir. Kostümün yıkamadan sonra uzun süre makinede bekletilmesi de kumaşına ve dokusuna zarar verebilir. Kuruturken kalorifer peteği ya da bir ısıtıcının üzerinde kurutulması halinde giysilerde bozulmalar meydana gelebilir. Asıl tavsiye edilen ürünlerin etiketlerindeki bakım talimatlarında tavsiye edilen yıkama ve kurutma tipine göre kurutulmasıdır.Çocuğunuz için satın aldığınız polis kıyafetinin yıkama talimatı içinde aynı zamanda ürünün bakımıyla ilgili ek bilgilere ulaşabilirsiniz.Kostümde yer alan çıkartılabilen aksesuar ve detay parçaları çıkarıp cırt cırt ve fermuarları yıkamadan önce kapatın. Çıkarılamayan aksesuarları ile kostümün hassas parçalarını çamaşır filesi kullanarak yıkayabilirsiniz. Fakat soğuk suyla elde yıkamanız daha sağlıklı olacaktır. Böyle kostümlerde asla çamaşır suyu kullanmayın.Güvenlik testi onayından geçen ürünlerin sarkabilme ihtimali göz önüne alınmalı ve düzgünce sererek kurutulmalı, kurutma makinesi kullanılmamalıdır. Renk ve doku kaybına neden olacak zarar verici güçlü kimyasallar içeren deterjanlardan uzak durmakta fayda var. Kuru temizleme yaptırmak da başvurabileceğiniz başka bir diğer seçenek olabilir.

Çocuk Polis Kıyafeti Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Çocuk polis kıyafeti seçerken dikkat edilmesi ve akılda tutulması gereken birkaç önemli nokta vardır. En başta çocukların hızlı gelişim evresinden geçtiği için sürekli büyüyen fiziklerine uygun bedende bir kıyafet seçilmelidir. Oldukça hareketli geçen bu çağlarda çocuklar için kıyafet tercihinde konfor ve esneklik belirleyici olabilir. Giysinin harekete engel olmaması ve zaman almadan kolayca giyilip çıkarılması da hareketli ve enerjik çocuklar için önemli. Çocukların sağlığına önem veren anne babaların dikkat etmesi gereken bir başka nokta ise onların cilt yapılarının daha hassas olduğudur. Oluşabilecek cilt tahrişinin önüne geçmek için doğru kumaş ve malzeme ile üretilmiş kostümlere yönelmek gerek. Sentetik ve kimyasal boyalardan meydana getirilmiş bir kumaş çocuğunuzun sağlığı için çok tehlikeli olabilir. Ağırlığı, dokusu, sıcak tutması ve terletmeyen yapısıyla kumaş seçimi ürünün performansını etkiler. Çünkü kısıtlı hareket yeteneği olan ve dolaşım bozukluğu olan çocuklar için sıcak tutan giysiler önemli hale gelir. Sürekli aşırı terleyen vücudu çabuk ısınan veya sıcak havada hareket edemeyen çocukların bunalmaması için de serin tutması önemlidir. Kumaşın dayanıklılığı aynı zamanda çocukların oyun performansını da etkiler. Tekstil boyalarına alerjisi olan çocuklar için doğal açık renkli, boyanmamış giysiler seçmeye çalışın. Kostümün bakımının kolaylığı da alırken dikkat edilmesi gereken kullanışlılık özelliğidir. Giysinin çamaşır makinesinde kolayca yıkanabilir mi olduğu kuru temizlemeye mi gerek duyulduğuna dikkat edilmelidir. Alırken bir de ütü gerektiriyor mu deterjan kullanılır mı tamburlu kurutma yapılabilir mi gibi soruların yanıtlarına göz atabilirsiniz.

Trendyol kalitesi, tasarımı ve sunduğu geniş renk ve beden seçenekleri ile çocuklar için polis kıyafeti setlerinin en iyilerine sahiptir. Sitede yeni sezon trendlerini renk ve model bakımından yansıtan uygun fiyatlı zengin kostüm çeşitlerine ulaşabilirsiniz. Güzel bir koleksiyona sahip heyecan verici aksesuarlara sahip olmak için güvenle sipariş verebilirsiniz!