placeholder
"

Çoklu Priz

" araması için 717 sonuç listeleniyor

Çoklu Priz

Çoklu Priz

Yaşam alanlarında konforlu bir kullanım veren elektrik tesisatları çoğu durumlarda ulaşılması zor olan yerlere yerleştirilir. Bu durumu kolaylaştırmak ve konforlu bir kullanım yaratmak adına farklı amaçlara göre çeşitli birçok priz modeli üretilir. Çoklu priz tasarımları ile elektrik kullanırken dağıtılması oldukça pratik bir hale gelir. Birçok cihazın aynı anda şarj edilmesini sağlayan çoklu priz çeşitleri aynı zamanda kullanılmak istenilen prizin konumunun da rahat ulaşılabilir bir hale gelmesini sağlar.

Grup prizler kullanıcıların ihtiyacına göre farklı uzunluklara, özelliklere ve priz sayısına sahip olacak şekilde üretilir. İçerisinden bulunan priz sayısına göre tekliden yedili modellere göre geniş bir ürün yelpazesi bulunur. Seçenekler arasında 3’lü olan uzatma kablolu prizler en çok tercih edilen ürünler arasında yer alır. Hem fazladan iki adet priz hem de istenilen ölçülere sahip olan kablo ebadı birçok işin aynı anda yapılmasını kolaylaştırır. Daha fazla prize ihtiyaç duyanlar için ise 5’li olan modeller üretilir. Uzatma kablolu olan tasarımlar arasında altılı priz modelleri de tasarlanır. Ürünler arasında kullanılan mekana göre korumalı ve topraklı olan seçeneklere de yer verilir. Günlük işlerin yapılmasına yardımcı olan ürün alternatifleri ile birlikte çocuk korumalı ve anahtarlı çeşitlere de yine bu bölümün içerisinde bulunur. Trendyol güvencesi ile istenilen fiyat ve özelliklere sahip istediğiniz ürünü rahatça bulabilirsiniz. Ürünlerin üstüne tıklayarak detaylarını da inceleyebilir ve aradığınız kriterdeki ürünleri zaman kaybetmeden hemen sipariş verebilirsiniz.

Tasarımları İle Göz Dolduran Çoklu Priz Modelleri

Pratik bir kullanım sunan çoklu priz modelleri birbirinden farklı işlevlere sahip olan çeşitlerde üretilir. Çok geniş ürün skalası ile her türden ihtiyaca pratik ve kullanışlı çözümler sunulmak priz üreticilerinin en büyük amaçları arasında yer alır. Sıva üstü ürünler kablo ihtiyacına gerek duyulmadan direkt olarak bağlantının kurulmasını sağlar. Süpürgelik ve masa seviyesinde kullanılan askı aparatı ile birlikte ise mont edilir. Standart özelliklere sahip olan elektrik kabloları faz ve nötr olan uçlardan oluşur. Topraklı olan priz çeşitleri buna ek olarak ayrı bir topraklama hattına sahip olacak şekilde üretilir.

Bazı gelişmiş olan priz tasarımları DC çıkışı veren USB şarj soketlerinden oluşur. USB girişli çoklu priz ürünleri ile kullanıcılar elektrik olduğu her yerde telefonlarını şarj etme imkanı bulur. Tasarımı ile farklılık yaratan gizli modeller ise oldukça dikkat çeker. Dışarıdan bakıldığında tek priz gibi görünen modeller hafif bir bastırma sonucunda 5 farklı prizin ortaya çıkmasını sağlar. Modeller arasında özellikle siyah renkli gizli çoklu priz çeşitleri şık görünümü sayesinde oldukça havalı görünür.

Akım Koruyucu Prizlerin Sağladığı Avantajlar

Günlük hayatta akıllı cep telefonlarından tabletlere, bilgisayarlardan e-kitap okuyuculara kadar sayısız teknolojik cihaz bulunur. Tüm bu cihazların elektronik olması sürekli şarj etme ihtiyacını doğurur. Şarj sırasında voltajın aniden yükselmesi ya da voltajda dalgalanmaların yaşanması elektronik aletlerin zarar görmesine neden olur. Hatta bu durum yangın gibi daha büyük sorunlara bile yol açar. Sigortalı, korumalı çoklu priz ürünleri ise bu aşamada devreye girer ve akımın her zaman sabit kalmasını sağlar. Sabit akımın verdiği güvence yüksek voltaj gerilimlerini ortadan kaldırır. Normal prizlere benzer bir tasarıma sahip olan korumalı modeller, dışında özel bir sigorta bulunacak şekilde üretilir. Yer alan sigorta herhangi bir problem yaşansa dahi elektronik cihazların zarar görmesini engeller.

Yangına karşı oldukça dayanıklı ve yalıtkan plastikten üretilen prizler uzun süreli bir kullanım sağlar. Oluşabilecek aşırı voltaja karşı prizlerin içinde bulunan otomatik sigorta, gerilimleri en aza indirir ve enerjinin korunmasına yardımcı olur. Ayrıca evdeki genel sigortayla benzerlik gösteren sigorta paneli yüksek enerji durumlarında gücü keserek bağlı olduğu cihazları koruma altına alır. Anahtarlı çoklu priz akım korumalı özelliği ise özellikle küçük çocuklara karşı koruma görevi görür. Korumalı olan ürünler normal prizlerde olduğu gibi farklı uzatma kablosu ve model seçeneklerinden oluşur. Farklı uzunlukta üretilen modellerde 3 metre ve 5 metre alternatiflerine yer verilir. Bunun yanı sıra USB’li çoklu priz ile bir arada sunulan akım korumalı prizler ayrı bir şarj cihazı ya da adaptör kullanılmasına ihtiyaç duymaz.

Pratik Kullanım Sağlayan Uzatmalı Priz Çeşitleri

Hayatın olmazsa olması haline gelen elektronik cihazlarla birlikte duvarlarda sıva altı ya da sıva üstü şeklinde konumlandırılan prizler yetersiz gelir. Ayrıca yetersizliğin yanında bazı durumlarda konum olarak da ihtiyaçları karşılamaz. Bundan doları prizlerden alınan enerjinin birçok cihaza kolaylıkla taşınabilmesi için uzatma prizleri kullanılır. 1 metreden başlayarak 50 metreye kadar çıkan çeşitli uzunluklardaki kablolar kullanım amacına göre her kullanıcıya hitap eder. Siyah ve renklerin dışında kırmızı, mor, lila, mavi, turuncu, pembe, yeşil, gümüş, sarı, gri renklerde üretilen priz modelleri bulunur.

Açık alanda tercih edilen çok uzun kablolu ürünlerde makara sistemine yer verilir. Seyyar çalışmalarda kullanılan tekerlekli ve makaralı bu sistem kullanıcılara büyük bir rahatlık sunar. Ayrıca dış mekanlarda kullanılan uzatmalı priz seçeneklerinde IP44 gibi suya ve toza karşı koruma sağlayan modeller üretilir. Çoklu grup priz seçeneklerinde kullanılan kabloların türü ise iletkenin kalınlığına, sayısına ve yalıtkanlığına göre farklılıklar gösterir. 0,75 milimetreden 2,50 milimetreye kadar kademe kademe çıkan kablolar cihazın çekeceği akıma göre değişir. Tek kablolara göre daha esnek bir yapıda olan çok telli kablolar uygulama açısından daha kolay bir kullanım sunar. Sadece akıllı prizlerde değil aynı zamanda Wi-Fi çoklu uzatma priz modelleri ile de uzaktan kontrol yapılabilir.

Gücü Kontrol Eden Zaman Ayarlı Prizler

Elektrikten tasarruf edebilmek adına elektronik cihazların belirli vakitlerde çalıştırılması ve durdurulması kullanıcıların en büyük arzuları arasında yer alır. Bu işlemi gerçekleştirebilmek için teknolojinin kullanıldığı topraklı, zaman ayarlı çoklu priz modelleri kontrolün ele alınmasını sağlar. Zaman yarlı ürünler farklı seçenekleri ile birçok özelliği bir arada sunar. Ürünler cihaz prize takıldığı anda bir süre çalıştırılabilme ve daha sonrasında otomatik olarak kapanabilme gibi kullanıcı dostu bir özellik taşır. Sunulan özellik sayesinde ısıtıcı gibi elektrikli cihazların kontrollü bir şekilde çalıştırılmasına fırsat verir. Modeller aynı zamanda istenilen cihazın gün içerisinde belirli saat aralıklarında çalışmasına da olanak tanır. Gelişen teknolojiye ayak uyduran zaman ayarlı prizler, evdeki Wi-Fi ağına bağlanabilen ve akıllı telefona yüklenen uygulama ile prizlerin kontrol edilebilmesi gibi ayrıcalıklarda sunar. Böylece evde olunmadığı durumlarda ütü gibi tehlike oluşturabilecek cihazların kontrolünde tedirginlikler yaşanmasına gerek kalmaz. Tek tuş ile cihazın durdurulmasını ve çalışmasını sağlayan düğmeli, akıllı çoklu priz sayesinde kullanıcılar evde olmadığında fırının içinde bulunan yemekleri bile pişirilebilir. Prizlerin içerisinde ses kontrollü ürünler de kullanıcılara sunulur. Zaman ayarlı ürünler sadece yaşam alanlarında değil seracılık gibi farklı iş kollarında çalışan kullanıcılara da büyük kolaylık sağlar. Cihazların üzerinde bulunan düğmeler, bazı ürünlerde haftalık ayarlama yapabilme seçeneğini de bulundurur. Bu özellik sayede uzun bir çalışma planı kurulan cihazların istenilen aralıklarla hafta içerisinde sorunsuz bir şekilde çalıştırılmasına fırsat verilir.

Hayatı Kolaylaştıran Çoklu Kablosuz Priz

Kullanıcıların ihtiyaçları doğrultusunda üretilen prizlerin özellikleri belirlenir. Prizlerin yetersiz gelmesi ve uzun kablolardan hoşlanmayanlar için tasarlanan çoklu kablosuz priz çoklama işlemi yaparak istenilen konuma uzatılır. Halogen Free malzemesinden üretilen ürün çeşitleri yangın anında alev iletmeme özelliği taşır. Bu şekilde alevlerin yayılmasını ve çoğalmasını engellen prizler daha çok hastane, okul ve otel gibi kamuya açık olan toplu alanlarda sıkça tercih edilir.

Siyah ve beyaz olmak üzere 2 farklı imal edilen kablosuz prizler, kullanılarak mekana göre çeşitlilik sunar. Farklı markalara ait yüzlerce çeşidin kullanıcılara sunulduğu kablosuz modelleri kullanıcılara duvarda bulunan prizi 1’den 12’ye kadar çoklama imkanı tanır. Bunun için de tek bir priz üzerinden çalıştırılacak elektrikli aletlerin sayısına göre pek çok ürün çeşidi bulunur. Halogen Free’nin yanında kauçuk malzemelerin kullanıldığı ürünler genellikle siyah renklerde üretilir ve bu ürünler darbelere karşı daha fazla koruma sağlar. Üzerinde bulunan ışıklı ve ışıksız butonların olduğu tasarımlar ise elektrik enerjisinin priz üzerinden tamamen kapatılabilmesi ve açılabilmesiyle kullanıcıların hayatını kolaylaştırır.

Bazı ürünlerin tasarımları papatya şeklinde bir arada duran prizlerden oluşur. Golyat ismiyle adlandırılan bu prizlerin tam arkasında bir fiş bulunur. Böylece direkt olarak fişin üzerine takılan modeller uzatma değil çoklama görevini yerine getirir. Üzerinde fiş olmayan ve yan yana dizayn edilen lineer tasarımlar ise kablolarıyla birlikte çoklamanın yanında uzatma ihtiyacını da karşılar. Uygun kesitlere sahip olan kablolar maliyeti düşürür ve montaj sırasında kolaylık sağlar. Model çeşitliliğine ek olarak korumalı prizler de farklı alternatifler oluşturur. Çocuk korumasının bulunduğu modellere fiş gibi çiftli olmayan cisimler takılamaz. Ürünlerin üzerinde bulunan delikli koruma ancak ikili bir cisim takıldığında çalışmaya başlar.

Kaliteli ve Güvenli Grup Prizler

Dijital dünyadaki teknolojik gelişmelerin sürekli artması elektrik alanında da yenilikler ortaya çıkarır. Yapılan bu değişiklikler doğrultusunda elektronik cihazların kullanımı hem daha güvenli hem de daha işlevsel bir hale gelmeye başlar. Yapılan priz seçimlerinde prizlerin cihazlarla uyum göstermesi gerekir. Bu nedenle çeşitli prizler cihazların akım gücünü kaldırabilecek ve elektrik kaçağı yaratmayacak kalitelerde üretilir. Duvara monte çoklu priz çeşitleri modern ve kaliteli özellikleri ile özel bir tasarım yapısına sahiptir. Prizlerin fonksiyonel kullanımı standart olan kablolama sorununa da pratik bir çözüm sunar. Modellerin şık tasarımsal detaylara sahip olan üst kapakları kullanılan alanlara dekoratif bir hava katar. Aynı zamanda farklı tasarım ve renklerdeki priz çerçevesi de ortamın daha şık görünmesine yardımcı olur.

Sıva üstü çoklu priz alternatifleri hastane, ofis, okul gibi toplu yaşam alanlarında kolay montaj özelliği ve birden fazla ürünü şarj edebilmesi nedeniyle çok tercih edilir. Özellikle golyat priz pek çok elektronik cihazın kullanıldığı alanlarda sıklıkla tercih edilir ve oldukça dekoratif bir kullanım sunar. Bazı priz modellerinde çoklayıcı özelliği bulunur. En az iki girişe sahip olması gereken bu ürünler, yonca priz ve daha çok girişe sahip farklı modellerde de tasarlanır. Ürünlerin büyük bir çoğunluğu topraklıdır ve sunulan bu özellik güvenli bur kullanım sunar. Kullanıcı memnuniyetini yüksek tutan ve uzun yıllar güvenle kullanılabilen priz modelleri kaliteli materyaller kullanılarak imal edilir.

Grup Priz Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Elektrik ürünlerinde kullanılan ürünlerle birlikte grup prizleri seçerken dikkat edilmesi gereken konuların en başında güvenlik gelir. Özellikle çocuklu evlerde maksimum güvenliğin sağlanabilmesi için mutlaka akım korumalı modellerin tercih edilmesi tavsiye edilir. Bu prizler elektrik kaçağı ya da akımda oluşan ani değişimlere karşı bilgisayar ve televizyon gibi teknolojik aletlerin korunmasını da sağlar. Akım korumasına sahip olmayan grup prizler bağlanılan cihazların kullandığı voltajı regüle edememeye başlar ve aynı anda tüm prizler kullanıldığı zaman elektrik çarpması, elektrik kaşağı ve yangın gibi riskler oluşur. 20 metre korumaya sahip olan 3’lü modeller fazla yüklenme ve yüksek voltaja karşı oldukça dayanıklı olan prizler arasında yer alır.

Güvenliği daha bir üst seviyeye çıkarmak için özel priz kapağına sahip olan ürünler arasından da tercih yapılabilir. Evde buharın ve nem oranın oldukça yüksek olduğu mutfak ve banyo kullanılan prizlerde ekstra tedbirli olunması gerekir. Bunun için sürekli ıslan olan bu alanlar için de kapaklı 6 metre 3’lü priz çeşitleri kullanılabilir. Tercih edilen bu ürünler, prizin su ve nem ile temasını keser. Böylece oluşabilecek bazı sorunlar engellenmiş olur. Tüm güvenlik özelliklerinden sonra prizlerde model ve renk seçimi de önemli detaylar arasında yer alır. Farklı tasarım ve farklı renk seçenekleri arasından zevke ve yaşam alanına uygun olan seçilebilecek yüzlerce model ürün bulunur.

Priz satın almadan önce nasıl bazı noktalara dikkat edilmesi gerekiyorsa satın aldıktan sonra da bakımında ve kullanımında bir takım özelliklere özen gösterilmesi gerekir. Banyo ve mutfaklarda tercih edilen kapaklı olan çoklu modellerde kullanım sonrasında kuru bir bezle yüzeysel olarak silinmeli ve kapağının mutlaka kapatılması tavsiye edilir. Uzun metrelere sahip olunan kablolu ürünler ise nemden uzak tutulması karşılaşılabilecek sorunların engellenmesini sağlar. Kullanılan birden çok elektronik cihaz da aynı ada çoklu prizlerin girişlerinde kullanılmaması önerilir. Olası fazla kullanımlar ve aşırı yüklenme prizin içinde yanma gibi sorunlara neden olabilir. Kablosuz deneyimi ile kullanıcıların ilgisini çeken modellerde ise başlık uygun yerlere takılmalı ve kırılmaması için darbelerden uzak tutulmalıdır. Ayrıca yaşam alanlarında bulunan her eşya gibi çoklu modellerin ve kablolu olan prizlerin düzenli olarak toz alma işleminin yapılması ürünlerin daha düzgün çalışmasına yardımcı olur.

Çoklu Prizlerin Avantajlı Fiyat Seçenekleri

Grup prizlerin fiyatları üretimde kullanılan malzemenin kalitesine, prizin sahip olduğu özelliklere, kablo boyuna, priz sayısına göre değişiklik gösterir. Olası kaçak akımını önleyen ve maksimum güvenli alan oluşturan topraklı modeller sahip olduğu özelliklere göre fiyatlandırılır. Topraklı ürünler üst düzey güvenlik isteyenler için oldukça önemli bir yere sahiptir. Trendyol, kullanıcılara sunulan tüm priz modellerinin birinci sınıf kalite özelliklerini taşımasına ve her bütçeye hitap eden ürün alternatiflerinin olmasına dikkat eder. Ayrıca ürünlerin kaçak ve kısa devre yapmaması da önem gösterilen konular arasında yer alır.

Maksimum dayanıklılığı ile uzun ömürlü kullanım sağlayan prizlerin fiyatları özelliklerinin yanında kablo uzunluğuna göre de değişir. Dayanıklı metal kasası ve yüksek akıma dayanıklı sistemi ile sanayi tipi modeller evlerde kullanılan priz çeşitlerine göre daha yüksek fiyat aralığına sahip olduğu görülür. Yüksek güvenlik testlerinden geçen bu ürünler sayesinde birden çok elektronik cihaz aynı anda çalıştırılır. Fiyat performans açısından da yüksek akıma maksimum düzeyde ulaştıran modelleri yaşam alanlarına güvenli bir kullanım sunar. Fiyatlarla birlikte aynı anda kaç elektronik cihazın bağlanılacağına ve hangi alanlarda kullanılacağına karar vermek seçim kullanım sırasında ürünlerden elde edilen performansın artmasını sağlar.

Trendyol aracılığı ile sunulan grup priz seçiminde kullanıcı deneyimlerini öğrenmek için yorumlara göz atabilir, filtreleme özelliği sayesinde sevdiğiniz ürünlere en kısa süre içerisinde ve avantajlı fiyatlarla hemen ulaşabilirsiniz.