Hacim
Fiyat
Form
Cinsiyet
Aroma
Set İçerik Adeti
Fiyat Geçmişi
Ürün Puanı
Satıcı Tipi
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_APPROVE_SELLER_TITLE
Onaylanmış Satıcı
Türkiye’de veya uluslararası olarak yüksek bilinirliğe sahip markaların resmi satıcılarına “Onaylanmış Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_SUCCESSFUL_SELLER_TITLE
Başarılı Satıcı
Trendyol’daki son 6 ay performansıyla yüksek müşteri memnuniyeti sağlayan, kaliteli ve güvenilir hizmet veren satıcılara “Başarılı Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_AUTHORIZE_SELLER_TITLE
Yetkili Satıcı
Onaylanmış markaların resmi satıcılarının satışa sunduğu, ilgili markanın ürünlerine “Yetkili Satıcı” rozeti verilir.
Satıcı Tipi Nedir?
"

Çörek Otu Yağı

" araması için 941 sonuç listeleniyor

Sağlıklı Çörek Otu Yağı Çeşitleri Trendyol'da!

İnsan sağlığı için yararlı bir besin olan çörek otu yağının pek çok faydası bulunur. Çörek otu yağı, gıda takviyesi olarak da kullanılabilir. Bu besin, kendinizi çok daha dinç hissetmenizi sağlar. Çörek otu yağının faydaları, besinin tüketim şekline göre değişiklik gösterir. Örneğin söz konusu ürünü cildinize direkt olarak uygulayabilir, ağız yoluyla tüketebilirsiniz. Çörek otu yağı cilde sürüldüğünde güneş lekelerine ve sivilcelere iyi gelir. Bu besinin düzenli tüketimi ise birçok farklı hastalığın semptomlarını ortadan kaldırabilir. Gerçek çörek otu yağı romatizma ve eklem ağrılarını rahatlatıcı etkiye sahiptir. Bu ürün, günlük olarak tüketildiği takdirde zamanla ağrıları dindirir.

Doğal çörek otu yağı; stres, sinir ve depresyon gibi psikolojik rahatsızlıklara da iyi gelir. Çörek otu yağı bağışıklık sistemine destek olur ve metabolizmayı hızlandırır. Bu sayede hem kilo vermeniz kolaylaşır hem de hastalıklara karşı çok daha dirençli olursunuz. Bu besin tüketilirken dikkat edilmesi gereken bir husus mevcuttur. Söz konusu yağ böbrek ve karaciğer hastası olan kişiler için zararlı olabilir. Bu nedenle öncelikle doktorunuza danışmanız tavsiye edilir. Hamile ya da emzirme döneminde olan kişiler de ancak doktor tavsiyesi ile çörek otu yağı propolis kullanabilir.

Sağlığa Sayısız Faydası ile Çörek Otu Yağı Çeşitleri

Sağlığa Sayısız Faydası ile Çörek Otu Yağı Çeşitleri

Hiç şüphesiz doğada vücudumuz ve dolayısıyla sağlığımız için faydalı pek çok besin bulunuyor. Zaten şifanın doğadan geldiği günümüzde değil yüzyıllar öncesinde bilinen ve kitaplara geçen bir durumdur. Pek çok ciddi hastalık doğadan gelen bitki özlerinin formülize edilmesi sayesinde önceden önlenebiliyor. Günümüzde kullanılan bu şifalı bitkiler doğru yöntemlerle uygulandığında gayet iyi bir destek ve takviye görevi üstleniyorlar.

Elbette neticede tıbbi bir destek alınmalıdır ancak şifadan gelen destekleyici ve tamamen doğal ürünler de eksik edilmemelidir. Yüzyıllardır hekimler destekleyici ürün olarak şifalı bitkilerden faydalanmışlardır. Günümüzde de bu gelenek sürdürülmekte ve çeşitli hastalıkların tedavisinde destekleyici ürün olarak şifalı besinler alınmaktadır. Doğadan gelen şifalı besinleri saymakla bitmez. Her birinin farklı bir özelliği ve vücuda yararlı önemli noktaları bulunuyor. Bunlardan bir tanesi çörek otu yağı olarak bilinmektedir.

Çörek otu yağı içmenin faydaları sayılamayacak kadar çoktur. Öncelikle çörek otu yağının temeline bakmak gerekecektir. Çörek otu yağı Asya’ya özgü bir besindir. Nigella Sativa olarak bilinen bir bitkiden üretilmektedir. Bitkinin kökeni ise Buttercup ailesine dayanmaktadır. Görüntü olarak siyah renkte, küçük ve hilal şeklinde tohumlardır. Bitkisel yağ çeşitleri arasında çörek otu yağı oldukça popüler olmakla beraber günümüzde en sık kullanılan besinlerdendir. Çörek otu yağının sağlık açısından destekleyici bir besin olmasının yanı sıra gıda ve kozmetikte de sıklıkla kullanıldığını görmekteyiz. Bu yağ çörek otu tohumundan elde edilmektedir.

Yağ, tıpkı bitkisi gibi oldukça etkili ve faydalıdır. Bitkisel yağ sınıfında değerlendirdiğimizde içeriği bakımdan en kaliteli ve nitelikli bir besindir. Geçmişten günümüze çok fazla alanda kullanıldığı bilinmektedir. Hem dünyada hem de ülkemizde çörek otu yağının içeriğini ve etkisini inceleyen pek çok bilim adamı ve makaleleri olduğu bilinmektedir. Çörek otu yağı genellikle günlük beslenme alışkanlığına ek olarak ekstra gıda formatında tüketilmektedir. Çörek otu yağının fiyatı ise organik sertifikası, üretim alanı gibi belirli kriterlere göre değişim gösterebilmektedir. Tarım Bakanlığı onaylı olarak üretilen çörek otu yağı ürünlerinden alındığı takdirde etkisini görmek mümkün olmaktadır.

Yüzyıllardır Kullanılan Sağlıklı Besin Desteği Çörek Otu Yağının Özellikleri Nelerdir?

Yüzyıllardır Kullanılan Sağlıklı Besin Desteği Çörek Otu Yağının Özellikleri Nelerdir?

Çörek otu yağı o kadar faydalı bir içeriğe sahiptir ki geçmişten günümüze baktığımızda tarihte pek çok önemli şahsiyetin bu yağı kullandığını görebilmekteyiz. Eski Mısır’daki Firavun, Kleopatra ve Hipokrat’ın çörek otu yağı kullandığına dair bilgiler mevcuttur. Çörek otu yağı zamana meydan okuyan bitkiler arasında sayılan Nigella Sativa tohumundan elde edilir. Bu sebeple tarihi pek çok önemli karakterin bu yağı kullanması şaşırtmamalıdır.

Hem Hint geleneklerinde hem de Müslüman toplumlarında çörek otu yağının kültürel anlamda da etkisi büyüktür. Çörek otu yağının bu denli faydalı bir besin olmasının sırrı elbette içeriğinde saklıdır. Çörek otu yağı vitamin açısından son derece zengindir. Çörek otu yağı besin değeri göz önüne alınırsa yapısında; A, B, C, E vitaminleri, magnezyum, potasyum, kalsiyum, fenolik, palmitik asit, timokinon, stearik asit, Omega 6, Omega 9 gibi zengin bir içeriği bulunmaktadır. Çörek otu yağı bileşenleri, insan sağlığını olumlu etkiler.

Elde edilme yöntemi ise yoğun sıcaklık ve kimyasal yöntemlere başvurulmadan soğuk pres ya da soğuk sıkım şeklindedir. Bu yöntem sayesinde çörek otu yağı katkısız ve saf bir şekilde şişelere doldurulur. 100 ml çörek otu yağı sık tercih edilen ürünlerden bir tanesidir. Çörek otu yağı raf ömrü uzun olması için güneş ışığı almayan, kuru bir yerde ve oda sıcaklığında muhafaza edilmelidir. Taze sıkım çörek otu yağı uygun koşullarda saklandığında kolay bozulmaz.

Eğer hava sıcaklığı yüksek ise ya da mutfakta ısı devinimi fazla oluyor ise serin bir alan tercih edilmelidir. Bu sayede uzun süre muhafaza edilmesi mümkündür. Ancak çörek otunun kullanım süresi ve raf ömrü için mutlaka ambalajda belirtilen tarihler göz önüne alınmalıdır. Kapak ya da kutusu açılmadan iki senelik bir raf ömrü söz konusudur. Kapak açılmış ise minimum 2 ayda tüketmek gerekir. Bu çağlar boyunca kullanılan doğal besinin elbette faydaları saymakla bitmiyor.

Çörek otu yağı faydaları nedir diye baktığımızda karşımıza uzun bir liste çıkıyor. Öncelikle mide sorunları için oldukça faydalı olduğu bilinmektedir. Çörek otu yağı mide ağrısı ve bulantısında kullanılmaktadır. Çörek otu yağı kalbe de dosttur ve kalp sağlığı için tavsiye edilmektedir. Günümüzün en ciddi ölümcül hastalıklarından kansere karşı bir koruma niteliğindedir. Çörek otu yağı burun tıkanıklığı ile birlikte sinüzit için de oldukça faydalı etkiler gösteren bir besindir.

Çörek otu yağının saç bakımı için de kullanıldığı bilinmektedir. 250 ml çörek otu yağı, bu işlem için yeterli olur. Çörek otu yağı saç yapısını en iyi şekilde korumaktadır. Saçların hem hızlı hem de sağlıklı, güçlü bir şekilde uzaması için kullanılmaktadır. Saça faydası bununla da sınırlı değildir. Saç dökülme problemi yaşayan kişiler saç dökülmesine karşı çörek otu yağı kullanmaktadırlar. Bunun yanı sıra çörek otu yağı saç beyazlaması konusunda da etki göstermektedir. Erken beyazlaşmanın önüne geçer.

Stres, Depresyon ve Vücut Yorgunluğuna Karşı Çörek Otu Yağı Çeşitlerini Kimler Kullanabilir?

Stres, Depresyon ve Vücut Yorgunluğuna Karşı Çörek Otu Yağı Çeşitlerini Kimler Kullanabilir?

Şayet stresli bir gün geçiriyorsanız bu stresi azaltmak için en iyi çarelerden bir tanesi çörek otu yağı olmaktadır. Gerginliği en iyi şekilde aldığı bilinmektedir. Ayrıca sinir ve depresyon gibi durumlarla karşı karşıya olanlar için yardımcıdır. Şeker hastalığından mustarip kişiler yani diyabet hastalığı için faydalı etkileri vardır. Vücuttaki kan damarı duvarlarının esnekliğini arttırıcı özelliği bulunmaktadır. Şayet her gün yataktan yorgun kalkıyorsanız ve bu kronik bir durum haline gelmiş ise çörek otu yağının yorgunluğu alıcı etkisinden faydalanabilirsiniz. Eğer böbreklerden şikâyetçi iseniz, böbrek taş oluşumu ya da safra kesesi taş oluşumuna karşı en iyi savunmalardan bir tanesini çörek otu yağı sağlamaktadır. Vücuttaki dolaşım sistemine en iyi şekilde destek verir.

Cinsel yönden gücü arttırıcı bir etkisi bulunmaktadır. Kişide yüksek ateş var ise ateşi düşürmede etkilidir. Hem kan basıncını ayarlar hem de hipertansiyon dediğimiz yüksek tansiyonu düşürmede yardımcı olur. Eğer amfizem hastalığı söz konusu ise çörek otu yağı desteği alınabilir. Yüksek kolesterolü düşürmekle beraber dengeleyici unsuru vardır. Vücuttaki dirençsizliğe karşı oldukça etkilidir. Bağışıklık sistemini en iyi şekilde onarır ve hastalıklara karşı en iyi şekilde savunma sağlamaya yardımcı olur.

Hamilelik sonrası emzirme dönemi için faydalıdır. Doğum sonrası annelerde süt artışını desteklemektedir. Diş ağrısında da etkili olduğu bilinmektedir. Romatizma, artrit ve eklem ağrıları konusunda yapıcı ve ağrı azaltıcı etkisi vardır. Çörek otu yağı geceleri uykusuzluk çeken bireyler için de son derece etkilidir. A, B, C gibi önemli vitaminlerin yanı sıra magnezyum, çinko, potasyum, kalsiyum gibi vücuda son derece gerekli bileşenleri de içerisinde barındırır. Organik çörek otu yağının böbrek ve karaciğer rahatsızlığı bulunan kişilerin sağlığını olumsuz etkileyebileceğini unutmamak gerekir.

Hastalıklara Karşı Direncinizi Arttıran, Bağışıklığınızı Güçlendiren Çörek Otu Yağı Faydaları

Hastalıklara Karşı Direncinizi Arttıran, Bağışıklığınızı Güçlendiren Çörek Otu Yağı Faydaları

Eğer kas ağrısı çekiliyor ise bir çay bardağı çörek otu yağı masajı ile son derece rahatlatıcı etkisini görebilirsiniz. Baş ağrılarına karşı etkisi bilinmektedir. Baş ağrısı çeken kişiler kullanabilir. Mevcut yaraları hızlı iyileştirici bir etkisi bulunmaktadır. Sindirim sistemine etkileri son derece faydalıdır. Gaz giderici etkisi ile rahatlatıcıdır. Bağırsak kurdu problemini ortadan kaldırmada etkili olmakla beraber bağırsak parazitlerine karşı en iyi önlemlerdendir.

Dizanteriye karşı etkisi bulunan çörek otu yağı ayrıca kabızlık problemine karşıda kullanılmaktadır. Basur olarak tabir edilen hemoroid sağlık sorununu da iyileştirici özelliği bulunmaktadır. Öksürük, bronşit gibi durumlarda faydalıdır. Alerjik reaksiyonlar ya da astım sorununda fayda sağlamaktadır. Grip, nezle gibi kış hastalıklarında etki göstermektedir. Çörek otunun birtakım alerjik hastalıklara karşı da iyi geldiği bilinmektedir. Çörek otu alerji kategorisinde alerjik rinit, astım ve egzama gibi alerjik hastalıkların tedavisinde oldukça etkili olmaktadır.

Çörek otu yağının cilde olan faydaları da son derece etkilidir ve bu amaçla sıklıkla kullanılmaktadır. Çörek otu yağının cilde faydaları arasında en başta kurumuş cildi nemlendirmesi vardır. Çörek otu yağı kremi, problemli bölgeye 10 - 15 dakika boyunca dairesel hareketler ile uygulanmalıdır. Eğer deride cilt çatlağı sorunu varsa bu amaçla kullanımda son derece fayda sağlamaktadır. Ciltteki akne ve sivilcelere karşı kullanılabilmektedir. Çörek otu yağı sivilce sorunu yaşayanlar için tavsiye edilmektedir. 20 ml çörek otu yağı bu kişiler tarafından sıklıkla tercih edilir.

Çeşitli cilt hastalıkları, egzamaya karşı etkisi bilinmektedir. Sedef hastalığının iyileşmesinde destekleyici rolü vardır. En büyük ayak rahatsızlıklarından bir tanesi olan mantara karşı kullanılmaktadır. Cilt parlaklığını arttırarak çok daha güzel bir görünüme kavuşmasını sağlar. Fazla güneşe mahsur kalmaya bağlı olarak güneş yanığı ya da güneş lekelerine karşı iyileştirici özelliği bulunmaktadır. 1 l çörek otu yağı çeşitleri, uzun süreli bir kullanım için tercih edilebilecek olan ürünlerdir.

Çörek otu yağını şampuan şeklinde alarak saça uygulamak isteyenler için ayrıca çörek otu yağı şampuanı çeşitleri de bulunmaktadır. Bu besleyici şampuan çörek otu yağının tüm bileşenlerini içermektedir. Çörek otu ile yoğunlaştırılmış ve formulize edilmiştir. Normal çörek otu yağı gibi şampuanı da saçlara uygulanmaktadır. İçerisindeki vitamin ve mineraller sayesinde kurumuş saçları canlandırır ve parlaklık sağlar. Zaten çörek otu yağı içerisinde Omega 6 ve Omega 7 gibi son derece önemli yağ asitleri olduğundan bahsetmiştik.

Omega 6 ve Omega 7 vitamin, protein ve mineral gibi saça son derece faydalı bileşenleri sayesinde çok iyi bir besleyicidir. Çörek otu yağının kozmetik alanında kullanımı cilt ve saç ürünleri olarak bilinmektedir. Mineral ve vitaminler saçları beslerken ışıl ışıl bir görünüm elde etmeye yardımcı olur. Saçınız eğer yıpranmış ya da sert ise yumuşaklık verir. Saç bakımı için en yoğun kullanılan destekleyici ürünlerden bir tanesi çörek otu yağıdır. Dilerseniz şampuan şeklinde de temin edilerek kullanılabilmektedir.

Kullanımı Kolay, Etkisi Güçlü Çörek Otu Yağı Nasıl Tüketilmelidir?

Kullanımı Kolay, Etkisi Güçlü Çörek Otu Yağı Nasıl Tüketilmelidir?

Çörek otu yağı yukarıda saydığımız sağlık problemlerine karşı olumlu etkileri bulunmaktadır. Eğer doğru bir şekilde kullanılırsa etkileri görmek mümkündür. Çörek otu yağı kullanımı nasıldır diye soracak olursak hem ağız yolu ile hem de sürme yöntemi ile kullanılabilmektedir. Sıkma çörek otu yağı şişelere doldurularak satışa sunulur. Bu, kolay kullanım imkânı tanır. Ağız yöntemi ile alınacaksa yetişkin kişiler kahvaltıdan ortalama yarım saat öncesinde 1 tatlı kaşığı olacak şekilde çörek otu yağı içebilmektedir.

Soğuk sıkım çörek otu yağı ise pişirme işlemi için tercih edilmez. Eğer kullanacak olan kişiler çocuk ise yine kahvaltıdan yarım saat önce 1 çay kaşığı şeklinde tüketilmelidir. Eğer yeni başlanıyor ise 2 hafta boyunca günde 3 kez 1 çay kaşığı miktarda alınabilir. Sonrasında ise günlük 1 kez rutin şekilde tüketmeye devam edilebilir. Çörek otu yağı 1 yaşından küçük çocuklara ağız yolu ile verilmemelidir. Ancak dıştan uygulama yaparak kullanılabilmektedir.

Eğer hamile ya da emziren bir kadın iseniz mutlaka kullanmadan önce doktora başvurmanız gerekir. Çörek otu yağı kapsül şeklinde de tüketilebilmektedir. Eğer kullanım kapsül şeklinde olacak ise 2 kapsülün 1 çay kaşığı miktarına denk geldiğini hatırlatmak gerekiyor. Çörek otu yağı jel kapsülün günde 2 gramdan fazla kullanılmamasına özen gösterilmelidir. Buna göre kullanım sağlanır ise fayda da alınabilmektedir. Çörek otu yağının diğer kullanımı da saç ya da cilde uygulama şeklindedir. Bunun için yapılması gereken ise çörek otu yağının 2 yemek kaşığı ölçüsünde saça ve saç derisine sürülmesidir. Saç derisi ve cilde sürerken masaj yapmayı ihmal etmemek gerekmektedir. Bu uygulamanın haftada 2 kez yapılması önerilmektedir.

Çörek otu yağı kullanım ömrü olarak da aslında uzun denebilecek bir yapıdadır. Eğer ambalaj ya da kapağı açılmamış ise çörek otu yağını 2 yıl boyunca rafta bekletmek mümkündür. Ambalajı açılmış ise 2 ay içerisinde tüketmek uygun olacaktır. Çörek otu yağı organik tarıma uygun olarak üretilmiştir. Bu anlamda sertifikaları da mevcut olmaktadır. Çörek otu yağı içerisinde ambar tozu, herbisit, pestisit gibi sağlığa zararlı kimyasallar barınmamaktadır. Şişe olarak ise dilerseniz 250 ml dilerseniz 100 ml olarak satın almak mümkündür.

Daha fazla ürüne ihtiyacınız varsa, 500 ml çörek otu yağı çeşitlerini tercih edebilirsiniz. Çörek otu yağı kullanımında önemli olan noktalardan bir tanesi günlük kullanım miktarının aşılmamasıdır. Çörek otu yağı takviye edici gıdalar içerisinde yer aldığından normal besin olarak görülmemelidir. Ayrıca takviye gıdaların diyet amaçlı kullanılmaması önemlidir. Bu gibi önemli detaylar göz önüne alındığında çörek otu yağı kullanmanın faydaları saymakla bitmemektedir. Sadece ülkemizde değil tüm dünyada kullanılan bu yağ sayesinde ciddi rahatsızlıkların önüne geçebilir, cilt ve saç sağlığınıza gereken bakımı yapabilirsiniz.

Çörek Otu Yağı Çeşitlerinin Fiyatları Nasıldır?

Çörek Otu Yağı Çeşitlerinin Fiyatları Nasıldır?

Yıllardır ülkemizde takviye besin olarak kullanılan ve sağladığı faydaları ile insanları şaşkına çeviren çörek otu yağı hem yetişkinler hem de küçüklerin kullanımına uygun olmaktadır. Çeşitleri açısından çörek otu yağı, çörek otu yağı kapsülü ya da çörek otu yağı tableti, çörek otu şampuanı saymak mümkündür. Çörek otu yağı hapı olarak bilinen aslında çörek otu yağı kapsülü ya da tabletidir. Ağız yolu ile alındığından hap olarak da geçmektedir ancak ilaç olmadığını bir kez daha belirtmek gerekiyor.

Takviye üründür ve günlük standart besinlerin yanında ek olarak alınmaktadır. Çörek otu yağının sağladığı faydalar sadece günümüzde değil yüzyıllardır etkisi kanıtlanmış şekilde kendisini göstermektedir. Bu sebeple çörek otu yağı yararları denildiğinde akla sadece 3-5 fayda gelmemektedir. Sağlık açısından gayet geniş ve kapsayıcı özelliklerden bahsetmek mümkün olmaktadır. Kalp sağlığından tansiyona, bağışıklık sisteminden kolesterole, deri hastalıklarının tedavisinden saç bakımına kadar aklınıza gelebilecek pek çok önemli sağlık ve bakım konusu için çörek otu yağı faydası söz konusudur.

Çörek otu yağı içmek günlük olarak kişinin standart beslenmesine ekstra destek sağlamaktadır. Kişide yorgunluk varsa kendini daha zinde hissetmeye başlayacak, deri hastalıkları var ise bu hastalıkların üstesinden gelmenin en iyi tedbirini alacak, saç sağlığı sorunu yaşıyor ise saçına en iyi ve sağlıklı bakımı yapacak ve akla gelebilecek daha pek çok hastalık için iyi bir kalkan oluşturacaktır. Bu denli faydalı bir bitkisel bitkiyi hemen herkes rahatlıkla kullanabilmektedir. Çörek otu yağı fiyatı ise içerisindeki tablete göre ya da grama göre değişiklik gösterebilmektedir. 50 ml çörek otu yağının fiyatı ürünün soğuk sıkım olup olmadığına göre de farklılık gösterebilir. Ancak çörek otu yağı genel olarak hemen her bütçeye uygun bir şekilde üreticiden tüketiciye sunulduğundan çok zorlanmadan sahip olmak mümkündür.

Zaten çörek otu yağı kullananlar neler demiş diye baktığınızda karşılaşacağınız sonuçlar fiyat kalite konusunda ne denli bir denge olduğunu da ortaya koyacaktır. Sağladığı faydalar göz önüne alındığında alacağınız çörek otu yağı maliyetini fazlasıyla karşılamaktadır. Hemen herkesin şikâyetçi olduğu pek çok ciddi hastalık, rahatsızlık ya da alerjilere karşı etkisi açıktır. Bileşenlerine dahi bakıldığında içerisinde vücut için son derece faydalı vitamin ve minerallerin olduğu görülebilmektedir. Düzenli kullanımda etkisini gayet iyi bir şekilde gösteren çörek otu yağı günümüzde en çok tercih edilen bitkisel gıdalardan bir tanesidir. Sağlık açısından son derece faydalı etkileri olan çörek otu yağı çeşitlerine Trendyol’un online mağazası üzerinden bakabilir, Türkiye’nin neresinde olursanız olun anında sipariş verebilirsiniz.

Çörek Otu Yağı Ne İşe Yarar?

Çörek otu, birçok faydası bulunan besinlerden biridir. Çörek otu birçok şekilde tüketilerek kullanılabilir. Çörek otunun tohumlarından elde edilen yağı tüketmek vücut sağlığı için oldukça yararlıdır. Sağlıklı yağlar içermesi sebebiyle tüketilmesi vücut ve cilt için oldukça önemlidir. Antioksidan özelliği sayesinde iltihapları önleyerek karaciğer ve akciğerin sağlıklı çalışmasını sağlar. Vücudun iltihaplanması ile savaşan bitkisel yağ, kalp ve diyabet gibi ağır hastalıkların risklerini düşürür. Düzenli kullanıldığında kan şekeri üzerinde olumlu etkisi vardır. Çörek otu yağı, kan şekerini koruyarak ideal kiloda kalmaya yardımcı olur. Bitkisel çörek otu yağı faydalarından biri de kolesterolü dengeleyici etkiye sahip olmasıdır. Kan basıncının yükselmesini önleyerek kalp hastalıklarının önüne geçer. Birçok şekilde kullanılabilir olan bitkisel yağ, içerdiği omega 6 ve 9 vitaminleri sayesinde cilt için oldukça faydalıdır.

Çörek Otu Yağı Nasıl Kullanılır?

Çörek otu yağı faydalı bir besin olduğunu için güvenle tüketilebilir. Bitkisel yağı kullanmadan önce doktora danışılabilir. Çörek otu yağını besinlerle birlikte ya da tek başına tüketerek kullanabilirsiniz. Tek başına tüketildiği durumda günde bir çay kaşığı içmek günlük vitamin ihtiyacını karşılar. Soğuk sıkım çörek otu yağlarını yemeklerde kullanabilirsiniz. Üretilirken besin değerleri korunduğu için çörek otu yağını soğuk sıkım tüketmek önemlidir. Salata, sebze yemekleri ve et sotelere katabileceğiniz yağı, kurabiye gibi atıştırmalıklar hazırlarken de kullanabilirsiniz. Çörek otu yağı tüketilerek kullanılmasının yanında cilt için de kullanıma uygundur. Düzenli kullanımda cildi rahatlatarak toksinlerden arınmasını sağlar. Vücudun birçok kısmına sürülmesinde herhangi bir sorun doğurmayan yağ, cilde yuvarlak masaj hareketleriyle uygulanabilir. Çörek otu yağını cildinize uygulamak için 1 tatlı kaşığı zeytin yağına 4-5 damla damlatarak kullanabilirsiniz.

Çörek Otu Yağı Saça Nasıl Uygulanır?

Çörek otu yağı, faydaları saymakla bitmeyen bir yağdır. Bitkisel yağ vücut ve cilde uygulanabildiği gibi saça da rahatlıkla sürülebilir. Birçok vitamini içermesi sebebiyle saça ihtiyacı olan besini kazandırarak sağlıklı kök ve saç tellerine sahip olmayı sağlar. İyileştirici ve onarıcı özelliği sayesinde yıpranmış ve güçsüz saçların kullanımına uygundur. Çörek otu yağı içerisinde bulunan bileşenler saç köklerini güçlendirerek saçların sağlıklı uzamasına yardımcı olur. Sakinleştirici özelliği ile saçlarda oluşan hassasiyet ve batmaları engeller. Bitkisel yağın yatıştırıcı etkisinden faydalanarak, saça haftada bir tek başına ya da çeşitli yağlarla karıştırılarak uygulanabilir. Çörek otu yağının saça etki etmesi için uygulamadan önce satın temiz olduğundan emin olunmalıdır. Yaklaşık 2 yemek kaşığı çörek otu yağını avuç içine alarak saç derisine masaj yardımıyla yedirmek gerekir. 10 dakikalık masaj sonrası saçlarınızı temiz bir beze sararak 35 dakika dinlendirip şampuan yardımıyla kolayca temizleyebilirsiniz.