"

Çörek Otu Yağı Kapsülü

" araması için 221 sonuç listeleniyor

Çörek Otu Yağı Kapsülü

Çörek Otu Yağı Kapsülü

Çörek otu şifalı olduğu binlerce yıldır bilinen bir bitki. İnsanlar bu bitkinin tohumlarını ve tohumları sıkarak elde ettikleri çörek otu yağını binlerce yıldır şifa bulmak için kullanıyorlar. Çörek otu yağı birçok farklı yöntem ile kullanılabiliyor ve kapsül hali de bu yöntemlerin en pratiği. Çörek otu yağı kapsülü hem çeşitli hastalıkların tedavisinde destekleyici ürün olarak kullanılıyor hem de sağlığa sayısız fayda sunuyor. Bunların yanı sıra çörek otu kapsülü aynı zamanda cilt ve saç sağlığını, dolayısıyla güzelliği de destekliyor.

Günümüzde insanlar sağlıklarına ve dış görünüşlerine büyük özen gösteriyorlar. Doğal ürünler sağlık ve güzellik konularında gittikçe daha fazla tercih edilir hale gelmiş durumdalar. Çörek otu yağı kapsülü kullananlar arasında hem kadınlar hem de erkekler yer alıyor. Her yaş grubundan kadın ve erkeğin kullanımına uygun olan çörek otu yağı jel kapsül gibi ürünler bu şifalı doğal ürünün kullanımı da ciddi şekilde kolaylaştırıyor.

Çörek Otu Yağı Nedir?

Çörek otu Doğu Avrupa, Batı Asya ve Orta Doğu’da yetişen uçuk mor, mavi veya beyaz çiçeklere sahip küçük bir bitki olan Nigella Sativa bitkisinin tohumlarına verilen isimdir. Yani çörek otu bir tohumdur. İnsanlar çok eski çağlarda Nigella Sativa bitkisinin meyvelerinin siyah tohumlarının hem çok lezzetli hem de faydalı olduğunu keşfetmişlerdir. Özellikle ekmeklere tat vermek için kullanılan bu tohumların yağı ise geleneksel tedavilerde kullanılmıştır.

Çörek otunun içerisinde bulunan timokinon ve karyofilen adlı kimyasal bileşikler bu tohumların tedavi edici etkisinde önemli rol oynar. Tarihçiler efsane firavun Tutankamon, Kleopatra ve tıp biliminin babası olarak anılan Hipokrat’ın başta halsizlik, öksürük ve cilt bakımı için çörek otu tükettiğini belgelemiştir. Antioksidanlar açısından da zengin olan bu doğal yağ ve yağın kapsülleri bugün en çok kullanılan doğal besin takviyeleri olarak tanımlanan ürünler arasında yer alıyor.

Çörek Otu Yağı Kapsülü Faydaları Nelerdir?

Sağlığa ve güzelliğe faydaları binlerce yıldır bilinen çörek otu yağı için elbette bilimsel araştırmalar da yapılmış ve bu araştırmalar bu mucizevi yağın faydalarını bilimsel olarak da ortaya koymuş. Antioksidanlar açısından çok zengin olmasının yanı sıra antienflamatuvar etkisi olan timokinon açısından da zengin olan bu doğal yağ bu özellikleri sayesinde müthiş faydalar sunuyor.

Astım tedavisine yardım eder: En önemli ve sık karşılaşılan solunum yolu hastalıklarından biri olan astımın tedavisinde çörek otu yağı kapsülü yardımcı olarak kullanılıyor. Yağda bulunan timokinon solunum yollarındaki iltihabı azaltıp kasları gevşeterek astımın tedavisine ciddi şekilde yardımcı oluyor.

Kan şekeri seviyesini düşürür: Diyabet hastalarının yaşadığı en büyük sorunlardan biri olan kan şekeri seviyesindeki yükseklik beraberinde böbrek hastalığı, göz hastalıkları ve felç de dahil olmak üzere çeşitli komlikasyonların gelişmesini getirebilir. Çörek otu yağı kapsülü faydaları ve kullanımı bu konuda da ön plana çıkıyor çünkü kan şekeri seviyesini düşürücü etkisi bulunuyor.

Kan basıncını ve kötü kolesterolü düşürür: Çörek otu yağı kapsülü kullanmanın bir faydası da bu yağın kan basıncını ve kötü kolesterolü düşürme etkisidir. Tüm bunlar beraberinde yağın kalp sağlığı için mükemmel bir doğal besin desteği olmasını getirir.

Beyin sağlığını korur: Çörek otu yağı kapsüllerini düzenli kullanmak beyin sağlığını korur, hafızayı güçlendirir ve dikkati toplamayı kolaylaştırır.

Kanseri engeller: Çörek otu yağı kapsülü 1000 mg ve diğer çörek otu yağı kapsüllerinin son yıllarda popülerleşmesinin önemli sebeplerinden biri kanserden korumaktaki etkileri. Yağın içindeki timokinon maddesi özellikle beyin kanseri, lösemi ve meme kanseri hücrelerinin oluşmasını önleyici etkiye sahiptir. Ayrıca bu maddenin tümörleri küçültücü etkisi olduğu da belirlenmiştir.

Karaciğer ve böbrek sağlığını destekler: Vücudun sağlıklı çalışması için en önemli organlardan olan karaciğer ve böbreklerde ortaya çıkabilecek sorunları engellemek ve iyileştirmek için çörek otu yağı kapsülü kullanılabilir.

Artrit semptonlarını azaltır: Çörek otu yağının antienflamatuvar etkisi romatoid artrit gibi eklem iltihabı hastalıklarının semptomlarında azalma sağlar.

Mantar hastalığından korur: Çörek otu yağının faydaları arasında mantardan koruma özelliği de yer alıyor.

İyi uykuya yardımcı olur: Çörek otu yağı doğal bir uyku ilacıdır. Araştırmalar çörek otu yağının uyku bozukluklarını gidermede etkili olduğunu ortaya koymuştur. Çörek otu yağı kapsülü yorumları yapan ve uykusuzluk sorunu yaşayan kişiler bu kapsülleri kullanmanın uykusuzluk sorununa iyi geldiğini belirtmişlerdir.

Kemikleri güçlendirir: Çörek otu yağı kapsülü yine içindeki timokinon sayesinde kemik sağlığını destekler ve kemiklerin güçlenmesini sağlar.

Mide sorunlarına iyi gelir: Kapsüller mide yanması, ülser gibi çeşitli mide sorunlarının iyileşmesinde etkilidir. Bu sorunları yaşayanlar çörek otu yağı kapsülü yorumları ile de açıkça görebilecekleri gibi çörek otu yağıyla bu sorunlardan kurtulabilirler.

Çörek Otu Yağı Kapsülü İle Zayıflama

Son yıllarda çörek otu yağı kapsülü ile zayıflama konusu da ciddi şekilde gündeme gelmiş durumda. Bu kapsüllerin çörek otu yağının içerisinde bulunan birçok madde sayesinde zayıflamaya yardımcı olduğu artık herkes tarafından biliniyor. Çörek otu kapsülünün kilo vermeyi kolaylaştırmasının altında bir değil birçok neden yatıyor. Çörek otu açlık ataklarını azaltıyor, iştahı kesiyor ve metabolizmayı hızlandırıyor. Bunlar kilo vermeyi kolaylaştırmasının en önemli sebepleri, ancak bu kadarla da kalmıyor zira karaciğer sağlığını da iyileştiriyor. Karaciğerin temizlenmesine yardım eden çörek otu yağı kapsülü bu sayede kilo vermeyi kolaylaştırıyor.

Çörek otu yağı jel kapsül sindirim sistemi için de faydalı ve kilo sorunu olan kişilerin büyük bir bölümünde sindirim sistemi sorunları da olduğu bilinen bir gerçek. Kapsül kullanmak sindirim sistemini düzenliyor böylece kilo vermeye olumlu etkide bulunuyor.Sindirim sisteminin iyi çalışmaması ve yavaş olması kilo almaya sebep oluyor ve çörekotu kapsülü bu durumu ortadan kaldırıyor. İyi çalışan bir sindirim sistemi kilo vermeyi gerçekten ciddi anlamda kolaylaştırıyor.

Bu mucizevi doğal ürünün kilo verdiren bir etkisi de B vitamini deposu olması.İçindeki B vitamini ile metabolizmayı hızlandırırken vücudun yağ depolamasının da önüne geçiyor.

Bu mucizevi ürün, aynı zamanda çağın en büyük sağlık sorunlarından biri olarak kabul edilen obeziteye karşı da oldukça etkili. Düzenli çörek otu yağı kapsülü kullanmak kişilerin obeziteye yakalanma riskini ciddi anlamda azaltıyor. Kapsüllerin bir etkisinin de vücut kitle endeksinde azalma sağlamak olduğunu belirtmek gerek.

Çörek otu yağı kapsülü faydaları ve kullanımı kilo vermek için günde 3 kapsül olarak öneriliyor. Ancak alacağınız kapsülün kullanma kılavuzunu okuyarak günlük dozaj hakkında elbette daha geniş bilgi edinebileceğinizi de bilmeniz gerekiyor.

Çörek Otu Yağı Kapsülü Sedef Hastalığına İyi Geliyor

Çörek otu yağının en önemli ve bilinen faydalarından biri de sedef hastalığını iyileştirmekteki etkisi. Yağın topikal yolla yani sedefli bölgelere sürerek kullanılmasının hastalığın azalmasına yardım ettiği kanıtlanmış durumda. Ancak dıştan sürülen yağın etkisinin çok daha fazla olması yani hastalığın iyileşmesine daha fazla katkı sağlaması için oral yolla da çörek otu yağı alınması tavsiye ediliyor. Sedef hastaları topikal olarak lezyonların üzerine çörek otu yağı sürerken aynı zamanda oral yolla da çörek otu yağı kapsülü kullanarak hastalıkla mücadelede çok daha etkili sonuçlar elde edebiliyorlar.

Vitiligo Hastalığı Ve Çörek Otu Yağı Kapsülü

Yine en yaygın cilt hastalıklarından biri olan ve cildin rengini kaybetmesi nedeniyle beyaz lekeler oluşmasına yol açan bir hastalık olan vitiligonun tedavisinde de çörek otu kapsülü 1000 mg büyük yarar sağlıyor. Ciltte küçükten büyüğe uzanan farklı boyutlarda yama şeklinde beyaz lekelenmelere sebep olan vitiligo hastalığının kişilerde psikolojik olarak da ciddi sorunlara sebebiyet verdiği biliniyor. Çörek otu yağının aynı sedef hastalığında olduğu gibi topikal yolla cilt üzerindeki lezyonlara uygulanması bunun yanı sıra oral yolla da çörek otu yağı kapsülü kullanılması vitiligo sebebiyle ortaya çıkan lezyonlarda ciddi oranda azalma sağlamaya yardımcı oluyor.

Düzenli Çörek Otu Yağı Kapsülü Kullanmak Saç Ve Cilt Sağlığını Destekliyor

Cilt ve saç bakımı denilince çoğu kişinin aklına cilde ve saçlara dışarıdan uygulanan bakım gelse de aslında bu tam anlamıyla doğru değil. Cildin ve saçların sağlıklı olması için içten de desteklemek gerekiyor ve çörek otu yağı kapsülü kullanmak daha sağlıklı ve güçlü saçlar ile cilde sahip olmaya yardım ediyor. Kapsüllerin bunu sağlamasının altında yatan en önemli etken tabi ki yağın içerdiği antioksidanlar. Serbest radikaller ile mücadele eden antioksidanların ciltteki yaşlanma etkileri ile savaştığı ve erken yaşlanmayı önlediği biliniyor. Buna B vitamini içermesi de eklenince çörek otu yağı kapsülü kullanmak cilt ve saç sağlığını destelemek için en etkili doğal yöntemlerden biri olarak ön plana çıkıyor.

Çörek Otu Yağı Kapsülü İle Alerji Tedavisi

Çocuklardan yetişkinlere her yaşta kadın ve erkekte karşılaşılan sorunlardan biri olan alerjiler için de çörek otu yağı kapsülü kullanılıyor. Farklı alerjenlerden kaynaklanan alerjilerin ortak semptomları olan kaşıntı, burun tıkanması, burun akıntısı gibi sorunlara karşı bu doğal yağın etkisi kanıtlanmış durumda. Alerji sorunu olanların düzenli olarak çörek otu yağı kapsülü kullanması alerjik semptomlarda azalma elde etmelerini sağlıyor.

Bağışıklık Sistemini Güçlendirmek İçin Çörek Otu Yağı Kapsülü

Sağlıklı bir yaşamın en önemli anahtarı güçlü bir bağışıklık sistemi ve çörek otu kapsülü kullanmak bağışıklık sistemini güçlendirmede çok etkili bir yöntem. Özellikle kış aylarında grip gibi hastalıklardan korunmak için bu doğal şifa kaynağından kullanabilirsiniz. Düzenli çörek otu yağı kapsülü almak kandaki akyuvar miktarını yükseltiyor ve bu da bağışıklık sisteminin de güçlenmesi anlamına geliyor. Kısacası eğer kışın soğuk algınlığı, grip gibi hastalıklardan korunmak için doğal bir yöntem arıyorsanız çörek otu yağı kapsülünü tercih edebilirsiniz.

Erkeklerde Sperm Sayısında İyileşme Sağlar

Son yıllarda yapılan araştırmalar çörek otu yağının çocuk sahibi olamayan erkekler için de faydalı olduğunu göstermiştir. Yapılan çalışmalar çörek otu yağının sperm sayısında artış saçladığını ve sperm hareketini de iyileştirdiğini ortaya koymuştur. Yani sperm sayısındaki azlık ya da sperm hareketindeki anormallik sebebiyle çocuk sahibi olamayan erkekler çörek otu yağı kapsülü kullanarak bu sorunlarda düzelme sağlayabilirler.

Elbette ideal olan sperm sayısında ya da hareketlerinde sorun olan ve bunun için tedavi gören erkeklerin çörek otu yağı kapsülü kullanmadan önce tedavilerini uygulayan hekime danışarak fikir almalarıdır.

Çörek Otu Yağı Kapsülü Avantajları

Çörek otunun yemeklerde, unlu mamullerde, ekmeklerde tat verici olarak kullanıldığını herkes biliyor, ancak bu herkesin bu otun tadını sevdiği anlamına gelmiyor. Sayısız faydası ile doğal bir mucize ve şifa kaynağı olan çörek otu yağının da aynı elde edildiği tohumlar gibi kendine has bir kokusu ve tadı var. Bu konu ve tat kimilerinin hoşuna giderken kimileri ise hoşlanmayabiliyor. Çörek otu yağı kapsülünün en önemli avantajı bu yağın tadından ve kokusundan hoşlanmayanların bile rahatça kullanabileceği bir ürün olması.

Kapsüllerin diğer bir avantajıysa küçük boyutlu ambalajları sayesinde her yere kolayca taşınabilir oluşları. Çoğu kürde günde birden fazla sayıda içilmesi önerilen çörek otu yağı kapsüllerini küçük ambalajları sayesinde her yere yanınızda götürebilir ve böylece kürünüzü aksatmadan uygulayabilirsiniz.

Günde Kaç Adet Çörek Otu Yağı Kapsülü Kullanılmalı?

Çörek otu yağı kapsülü kullananlar sayısız fayda sunan bu kapsülleri farklı amaçlar için alıyorlar. Piyasada birçok markanın ürettiği çörek otu yağı kapsülü alternatifleri yer alıyor ve her markanın ambalajında dozajı ile ilgili bilgiler bulunuyor.

Çörek otu yağı kapsülünü kilo vermek, sedef ya da vitiligo gibi cilt hastalıkları, karaciğeri temizlemek ya da diğer faydaları için kullanacağınızda ambalajların üzerinde yer alan dozaj önerilerini uygulamak gerekiyor. Bunun yanı sıra günümüzde hekimler de destekleyici tedavilerde bu kapsülü önerebiliyor, eğer hekim önerisi ile kullanacaksanız hekiminizin belirttiği dozda almanız kesinlikle en doğrusu.

Yine de bir doz hesaplama örneği vermemiz gerekirse çörek otu yağının kullanımına yeni başlanıldığında önerilen doz günde iki kez birer çay kaşığıdır. Kapsül formundaysa iki kapsül bir çay kaşığı sıvı çörek otu yağına eşittir. Bu ölçüler ile günde kaç kapsül almanız gerektiğini kolaylıkla hesaplayabilirsiniz.

Çocuklardaysa genellikle önerilen doz 500 mg, ancak çocuklarda kullanırken de en doğrusu kullanmadan önce çocuğunuzun hekimine danışmanız.

Çörek Otu Yağı Kapsülü İlaç Değildir

Binlerce yıldır dünyanın farklı yerlerinde geleneksel tedavilerde kullanılan ve günümüzde faydaları yapılan araştırmalarla bilimsel olarak da ortaya konmuş olan çörek otundan üretilen kapsüller ilaç değildir. Çörek otu yağı kapsülü ismi ilaç izlenimi uyandırsa da bu kapsüller tamamen doğal içerikli bitkisel takviyelerdir. Bu takviyeyi kullanmak için herhangi bir sağlık sorununuz olması şart değildir, sağlık sorunlarının tedavisine destek olan kapsüller hiç bir sağlık sorunu olmayan kişilerin de daha sağlıklı olmasına yardım eder ve herhangi bir sağlık sorununa yakalanma riskini azaltır. Bu sebeple ister çörek otu yağının iyi geldiği bir rahatsızlığınız olsun ister olmasın bitkisel takviye sınıfındaki bu doğal içerikli ürünleri güvenle kullanabilirsiniz.

Çörek Otu Yağı Kapsülü Fiyatı Nedir?

Çörek otu yağı kapsülü fiyatı bir kaç kritere bağlı olarak değişiklik gösteriyor. Bu kapsüller genellikle 500 mg, 720 mg ve 1000 mg olarak üretiliyor. Kaç miligramlık olduğu kapsül fiyatlarını etkileyen ilk unsur. Diğer bir unsur ise ambalajda kaç kapsül bulunduğu. Farklı markaların 30 ve 60 kapsül içeren ambalajları bulunuyor ve bu iki ürün arasında fiyat farkı oluyor. Ayrıca markaların fiyat politikası da çörek otu yağı kapsülü fiyatı konusunda belirleyici rol oynayan diğer bir unsur. Bu şifa kaynağı doğal ürünün faydaları göz önünde bulundurulduğunda kullanım kolaylığı sunan kapsüllerin fiyatları son derece makul düzeylerde yer alıyor.

Çörek Otu Kapsülü Nereden Alınır?

Farklı markaların ürettiği doz, ambalaj boyutu gibi farklı özelliklere sahip çörek otu yağı kapsülleri bir arada Trendyol’da satışa sunuluyor. Onlarca marka kapsülü bir arada sunan sitemiz sayesinde ürünleri kolayca inceleyebilir, fiyat ve özelliklerini karşılaştırarak en avantajlı seçimi yapabilirsiniz.

Trendyol’un kampanyalı fiyatlarından da yararlanarak tüm ailenizin sağlığını destekleyecek olan bu doğal ve pratik kullanımlı ürünü hemen satın alabilirsiniz.

Çörek Otu Yağı Kapsülü Ne İşe Yarar?

Çörek otu yağı, yüzlerce yıldır kullanılan şifa kaynaklarından biridir. Vücuda pek çok faydası bulunan bu yağ, farklı birçok şekilde kullanılarak tüketilebilir. Mavi ve beyaz çiçekleri olan bu küçük bitki, saymakla bitmeyecek faydaları sayesinde âdeta bir mucize deposudur. Çörek otu yağının içerdiği antioksidan sayesinde birçok hastalığın tedavi süreci çok daha hızlı şekilde tamamlanabilir. Ayrıca bağışıklık güçlendirme etkisi sayesinde bu yağ, kanser tedavisi boyunca vücudun dirençli kalmasını sağlayan yardımcılar arasındadır. Astım semptomlarının azaltılmasında da rolü bulunan çörek otu yağı, mide ağrılarının giderilmesinde de oldukça etkilidir. Köklerin beslenmesini sağlayan içeriği sayesinde bu kapsüller, saçlarınızın çok daha gür ve dolgun olmasına yardımcı olur. Romatizmal rahatsızlıklarda eklemlerde hissedilen ağrıların da hafifletilmesine destek olan çörek otu yağı kapsülü, pek çok rahatsızlığın tedavi sürecine destek olur. Alerjik semptomların azalmasına yardımcı olan çörek otu yağı hem yetişkinlerde hem de çocuklarda kullanılabilir.

Çörek Otu Yağı Kapsülü Kaç Kaloridir?

Çörek otu yağı kapsülü, farklı içerikleri ve ağırlıklarıyla aynı kalori oranına sahip değillerdir. Kapsül, doğru ve düzenli şekilde kullanılırsa bağışıklık sisteminizi destekleyecek bir üründür. Bunun dışında ilaç ya da tedavi edici yöntem olmadığı için doktora kullanımdan önce danışılması tavsiye edilir. Aynı durum kilo problemi yaşayan kişilerde de geçerlidir. Düzenli olarak gidilen bir diyetisyeniniz varsa kilo problemi yaşarken çörek otu yağının kullanımıyla ilgili detaylı ve doğru bilgiyi edinebilirsiniz. Direkt olarak çörek otu yağının kalorisi incelendiğindeyse de 100 gramlık üründe ortalama 565 kalori bulunduğu belirtilir. Alınacak olan kapsülün içindekiler kısmının yer aldığı tablo incelendiğinde kapsülün kaç kaloriye denk geldiği görülebilir. İçeriğinde bulunan ürünlere göre farklılık gösterebilecek bu durum, bahsedilen tabloda detaylı şekilde gösterilir. Bunun dışında çörek otu yağının oranı baz alınıp tercih edilen ürünle kıyası yapılarak da kapsülün kaç kalori olduğu kolaylıkla hesaplanabilir.

Çörek Otu Yağı Kapsülü Nasıl Kullanılır?

Çörek otu yağı kapsülü, ürünün sahip olduğu değerlere bağlı olarak gün içinde farklı miktarlarda alınabilir. Özellikle yetişkinler ve çocuklarda değişebilen kullanım miktarı, dikkat edilmesi gereken bir durumdur. Aç ya da tok şekilde tüketilmesinde herhangi bir sakınca olmayan bu kapsüllerin genellikle kahvaltıdan önce içilmesi önerilir. Yetişkinlerde önerilen doz, günde 1 defa 1000 mg şeklindeyken çocuklarda bu durum yarıya indirilebilir. Tamamen tercih edilen ürünün içeriğiyle alakalı olan bu durumda kapsül şişesinin üzerinde yazan esas alınmalıdır. Kimi kapsüller, çocukların da tıpkı yetişkinlerde olduğu dozda kullanılabilir. Bu noktada belirleyici unsur, ihtiyaca göre ve kişinin sağlığına oranla kullanılmasıdır. Çörek otu yağı kapsülü bir ilaç değildir. Yalnızca çörek otu yağının bilinen tüm faydalarını kapsül şeklinde tüketmeye yarayan pratik bir çözümdür. Bu anlamda kapsülleri kullanmadan önce herhangi bir rahatsızlığınız varsa mutlaka doktora danışmanız tavsiye edilir.