placeholder
"

Daybed

" araması için 80 sonuç listeleniyor

Daybed

Daybed

Ev, ofis ve iş yerlerinde kullanılan mobilyalar arasında minimal tasarımları ve fonksiyonel yapılarıyla öne çıkan daybed’ler, yerleştirildikleri bölgeye konfor ve şıklık katmak üzere tasarlanıyor. Kanepe olarak tercih edilebilen daybed çeşitleri aynı zamanda yatak olarak da kullanılabiliyor. İki ürüne aynı anda sahip olabilme avantajı sunan ürünler, kullanıldıkları yerlere şık bir görünüm kazandırıyor.

Türkçe karşılığı “divan” olan “daybed”, binlerce yıldır kullanılan bir mobilya seçeneği olarak öne çıkıyor. Antik Yunan’da ve Roma İmparatorluğu döneminde de sıklıkla kullanılan ürünler, zaman içerisinde tasarım detayları itibarıyla değişikliklere uğrasa da hala aynı amaçla kullanılıyor.

Daybed'ler insanların bir araya gelip sosyalleşebildikleri ya da yalnız kaldıklarında uzanıp dinlenebildikleri bir ortam yaratılmasına olanak tanıyor. Geçmiş dönemlerden bugüne kadar sıklıkla kullanılan divanların Türk kültüründe de önemli bir yeri bulunuyor. Geçmiş on yıllarda üretilen divan modelleri aile büyüklerimizin evlerini süslerken, artık fonksiyonel ve modern tasarımlar tercih ediliyor.

Farklı ihtiyaçlara karşılık verebilecek çeşitlilikte üretilen daybed seçenekleri birbirlerinden öncelikle materyal yapıları bakımından ayrılıyor. Piyasada yer alan daybed modelleri arasında en çok tercih edilenler; metal ve ahşap ürünler oluyor. Ahşap daybed'ler son derece doğal bir görünüm oluşturmalarıyla yaşam alanlarınla doğal bir hissiyat katarken, metal ürünler modern tarzda döşenen evlerde tercih ediliyor.

Daybed'lerin en sevilen özelliklerinden biri, kullanıcılara alandan tasarruf etme şansı tanımaları olarak öne çıkıyor. Daybed'ler hem oturma alanı hem de uzanma yeri olarak kullanılmak üzere tasarlandıkları için, her iki durumda da konfor sağlamaya yardımcı oluyor. Bu da gündüz vakti oturma köşesi olarak kullandığınız bir bölümü akşam saatlerinde yatmak için kullanabilmeniz anlamına geliyor.

Daybed koltuk seçenekleriyle yatağa dönüşebilen koltuklar arasında çok önemli bir fark bulunuyor. Yatak olarak da kullanılabilen kanepeleri ve koltukları açtıktan sonra konfor sağlayabilmek üstlerine mutlaka bir şeyler sermek gerekiyor. Yatak pedi, ince pamuk döşek gibi çözüm önerilerine başvuran kullanıcılar, daybed kullandıkları takdirde bu konu hakkındaki endişeleri bir kenara bırakabiliyor. Zira daybed modellerinin üstüne direkt olarak yatak yerleştirilebiliyor. Kullanıcı tercihlerine bağlı olarak seçilen yataklar hem oturmayı hem de uyumayı son derece konforlu hale getiriyor.

Fonksiyonel Daybed Yatak Modellerini Keşfedin

Daybed yatak modelleri fonksiyonel yapılarıyla hayranlık uyandırıyor. Gündüzleri koltuk, akşamları ise yatak olarak kullanılabilen bu ürünler herhangi bir koltuk ya da kanepeden alınabilecek konforu unutturacak türde rahatlık sağlamasıyla mobilya arayışında olanların ilgisini çekiyor.

Normal koltukları ya da kanepeleri yatağa dönüştürmek için ekstra ürünler kullanmak gerekirken, daybed ürünler üzerine yerleştirilen yataklarda oturmak da uyumak da mümkün oluyor. Alandan tasarruf etmek isteyen kullanıcılara iki ürünü bir arada kullanabilme avantajı sunan daybed'lerin kaliteli malzemeler kullanılarak hazırlanan modelleri uzun yıllar güvenle kullanılabiliyor.

Demonte olarak gönderilen daybed'ler, sadece dakikalar içerisinde kolaylıkla kurulabiliyor. Koltuklarda oturma bölümü olarak kullanılan yere yerleştirilen yataklar, ürünlerin her iki türlü de kullanılabilmelerine olanak tanıyor. Birçok kullanıcı metal karyolalar sipariş ederken ürünlerin zamanla esneme ve gıcırdama problemleri yapmasından endişe duyuyor. Metal ürünlerin gıcırdama gibi problemlere yol açmaları vidalı yapıda üretilmelerinden kaynaklanıyor. Zamanla gevşeyen vidalar, ürünlerin üzerindeki en ufak bir harekette bile sallanma ve ses problemlerine yol açabiliyor. Daybed'lerde vida kullanılmadığı için sallanma ya da gıcırtı problemleri de yaşanmıyor.

Daybed ürünlerinin montajı için kullanılan sisteme "Konikleştirilmiş Geçme Sistemi" adı veriliyor. Alttan yukarı doğru genişleyen bir geçme mekanizmasına dayanan bu sistemin üst kısmında ise konikleştirilmiş üst kilit bağlantısı bulunuyor. Farklı derinlik ve genişlik tercihlerine de uyum sağlayabilecek şekilde çeşitlilik gösteren daybed modellerinin bakımı da son derece zahmetsiz şekilde yapılıyor. Ürünü nemli bir bez yardımıyla silmek yeterli oluyor. Daybed'lerin dezenfekte işlemi esnasında kimyasal temizlik ekipmanları kullanmak ürüne zarar vereceği için tavsiye edilmiyor.

Doğru Daybed Ürünleri Tercih Ederek Konforunuzu Arttırın

Bulunduğunuz ortamdaki mobilyaların konforu ve kalitesi, o alanda ne kadar vakit geçireceğiniz üzerinde de etkili oluyor. Rahat mobilyalarla döşeli bir alanda vakit geçirmek ve günün yorgunluğunu atmak keyifli bir hal alırken, konforsuz oturma gruplarının bulunduğu ortamlarda bulunmak çoğu zaman bir mecburiyete dönüşüyor.

Evlerde ve ofislerde konfor yaratmak üzere tercih edilen daybed'leri satın almadan önce birkaç detaya dikkat edilmesi öneriliyor. Daybed modellerini incelerken öncelikle ürünü önüne yerleştirmeyi planladığınız duvarın ölçüsünü almanız tavsiye ediliyor. Seçim yaparken ölçüler doğrultusunda karar vermeniz, sağlayacağınız konforu değiştirmese bile ortamın ambiyansı üzerinde büyük etki gösteriyor.

Daybed modellerinin yan duvarlardan yaklaşık 1 ya da 1,5 metre uzaklıkta olması öneriliyor. Eğer daybed'i orta bir bölüme yerleştirmeyi planlıyorsanız, farklı ebatlarda ürünler tercih etmek de daha kolay hale geliyor. Ancak günümüz koşullarında çoğu zaman ev içi alanları etkili kullanmak ve alan tasarrufu sağlamak gerekiyor. Hal böyleyken de doğru Daybed modelini aramadan önce ölçüm yapılması büyük avantaj sağlıyor.

Bahçe mobilyası olarak daybad seçerken oldukça dikkatli davranmak gerekiyor. Kalite ve konfor ihtiyacını karşılayacak düzeyde alternatifleri bulunan daybed'lerin dış mekanlarda kullanılabilen modelleri, farklı hava koşullarından minimum etkilenecek seçenekler barındırıyor. Kapalı alanlarda kullanılan mobilyaların aksine bahçe mobilyaları farklı hava koşullarına maruz kalabiliyor. Bir anda bastıran yağış, ürünlerin korunaklı bir bölgeye taşınmasının ya da üstlerinin örtülmesinin önüne geçebiliyor. Bahçede, havuz kenarında ya da plajda kullanmak üzere daybed seçerken böylesi durumları göz önünde bulundurmak büyük önem taşıyor.

Daybed Seçenekleriyle Rahat Uykuların Tadını Çıkarın

Daybed modelleri basit kurulumları ve kaliteli bağlantı noktalarıyla beğeni kazanıyor. Kullanıcılara bir karyoladan ve koltuktan alacakları maksimum konforu sunmak üzere dizayn edilen ürünler arasında farklı zevklere ve gereksinimlere hitap edecek güçte modeller yer alıyor. Ürünlerin monte edilmeleri için herhangi bir çivi ya da vida kullanmak gerekmiyor. Esneme ve gıcırtı problemleriyle karşılaşmamanız için kaliteli mekanizmalar kullanılarak hazırlanan daybed'ler genellikle tek kişilik yatak genişliğinde üretiliyor.

Farklı dekorasyon tercihleriyle uyum içinde kullanılabilen ürünler, bulundukları ortamın ambiyansını değiştirmekte tek başlarına da büyük başarı gösteriyor. Kalite ve rahatlık gereksinimlerini şık tasarımlarla buluşturan daybed seçenekleri, konforuna düşkün kullanıcıların beğenisini kazanıyor. Daybed yatak kanepe fiyatları, kanepe ve yatağa aynı anda sahip olabilmeniz açısından oldukça uygun ve bütçe dostu seçenekler de barındırıyor.

Metal çerçeveli daybed modelleri ise başlıklı ve başlıksız alternatifler sunuyor. Daybed'lerin yatak yerleştirilen bölümlerinde mdf plakalar kullanılıyor. Yatak altının dümdüz olabilmesine olanak tanıyan bu özellik sayesinde, daybed'ler daha yüksek konfor sağlayabiliyor. Siz de metal, mini ve ahşap daybed modelleri sipariş etmek istiyorsanız, Trendyol'da bulunan seçeneklere göz atabilirsiniz.

Kaliteli ve Şık Modern Daybed Modellerini Keşfedin

Daybed çeşitleri klasik divan görünümlü modellerin yanı sıra modern tasarımlı versiyonlarıyla da sıklıkla tercih ediliyor. Çağdaş dizayn çizgileriyle öne çıkan daybed'ler arasında farklı şekillerde hazırlanan ürünler öne çıkıyor. Oval ve yuvarlak yapıda üretilen daybed çeşitleri özellikle dış mekan kullanımlarında öne çıkıyor.

Havuz kenarında, bahçelerde ya da plajlarda sık sık rastlanan bu modeller, dekoratif yastıklarla hoş bir görüntü oluşturuyor. Güneş ışığını kesmek üzere korunaklı bir yapıda hazırlanan daybed modelleri de bulunuyor. Çoğunlukla hasır ve bambu örgü olarak hazırlanan bu ürünler arasında metal ve ahşap seçenekler de yer alıyor.

Tek kişilik ve çok kişilik olarak tasarlanan bu modeller arasında havuz kenarındayken bir şeyler içmeyi ve atıştırmayı kolaylaştıracak şekilde hazırlanan daybed çeşitleri de bulunuyor. Orta bölümünde yükseltilip alçaltılabilen mini masa sistemleri bulunan daybed'ler sevdiklerinizle birlikte keyifli vakit geçirmenize olanak tanıyacak şekilde üretiliyor.

Üst bölümünde şemsiye ya da farklı şekillerde tasarlanmış korunaklı bir yapı olmayan daybed'ler arasında tepeden aşağı uzanan tüller yardımıyla öğle saatlerinde olası güneş yanıklarının önüne geçmeyi kolaylaştıran alternatifler bulunuyor. Havuz kenarlarına ya da plajlara yerleştirilen daybed'ler, sudan en az etkilenecek şekilde rattan vb. materyallerden üretiliyor.

Salıncak şeklinde üretilen daybed modelleri, özellikle bahçelerde ve plajlarda kullanılıyor. Dış mekanlar için en çok tercih edilen daybed modellerinden biri olan salıncaklı daybed'ler dekoratif görüntüleriyle de beğeni kazanıyor. Oturmaya ve uzanmaya olanak tanıyan daybed çeşitleri arasında sallanmayı da mümkün kılan bu modeller, özellikle çocuklu aileler tarafından tercih ediliyor. Dış mekanlarda daha sık tercih edilen bu ürünler genellikle bambu ya da metal kullanılarak üretiliyor. Olası yağışlardan minimum seviyede etkilemeye yardımcı olan bambu ve metal, uzun yıllar kullanabileceğiniz bir bahçe mobilyasına sahip olmanızı sağlıyor.

Çekmeceli Daybed Çeşitleriyle Yeni Bir Depolama Alanı Edinin

Alan tasarrufu sağlayan daybed modelleri arasında fonksiyonel yapılarıyla ürün depolamaya olanak tanıyan alternatifler de bulunuyor. Tıpkı bir yatak bazası görevi gören çekmeceler daybed'lerin alt kısımlarına yerleştiriliyor. Çekmeceler içerisinde yatak örtüsü, çarşaf ve yorgan gibi uyku tekstili ürünleri saklanabildiği gibi bu alanlardan farklı eşyaları depolamakta da faydalanılıyor. Stüdyo tipi dairelerde ve küçük alanlarda sık tercih edilen çekmeceli modeller, bir ürünü hem yatak hem de koltuk olarak kullanmayı mümkün kıldığı gibi az kullanılan eşyaları depolamaya da yarıyor.

Çekmeceli daybed'ler, paylaşımlı evlerde yaşayan öğrenciler için de etkili bir mobilya çözümü oluyor. Kendi odalarını derli toplu tutmak için daybed'lerden yararlanan öğrenciler, gündüz oturabilecekleri akşamları ise uyuyabilecekleri ürünlerin alt kısımlarına giysilerini depolayabiliyor. Daybed'ler arasında iki ve üç çekmeceli modeller bulunduğu gibi çift katlı ve daha fazla çekmece sayısına sahip ürünler de bulunuyor.

Her bir çekmece, farklı ürünleri depolamakta kullanılabiliyor. Bu da giysilerin ya da eşyaların kendilerine özel bölümlerde muhafaza edilmelerine olanak tanıyor. Olası çekmece karışıklıklarının da önüne geçen bu modeller, küçük yaşam alanlarının düzenli olmasına büyük fayda sağlıyor.

Alt bölümü tek bir çekmeceden oluşan daybed modellerinde bu bölüme başka bir yatak daha yerleştirilebiliyor. Çekmece bölümü açılıp yükseltildiğinde yatak alanının genişlemesine yardımcı olan bu ürünler sayesinde tek kişilik yataklar da çift kişilik yatak kapasitesine ulaşabiliyor. Tek kişilik yatakta uyumak istemeyen ancak alan darlığı yüzünden küçük bir yatak tercih etmek zorunda kalan kişiler, bu tür daybed alternatifleri sayesinde diledikleri genişlikte bir yatağa sahip olabiliyor.

Çocuk Yatağı Olarak da Kullanılabilen Daybed Çeşitleri

Tek kişilik yatak olarak kullanılan daybed'ler, çocuk odalarında yatak olarak da tercih edilebiliyor. Küçük çocukların odaları her zaman tertipli ve düzenli olmayabiliyor. Küçük yapıdaki oyuncakların fazlaca bulunabileceği bu odalarda çocukların güvenliğini sağlamak da büyük önem taşıyor.

Çocuklara kendi odalarını düzenli tutma alışkanlığı kazandırmakta da başarılı sonuçlar veren daybed çeşitleri, çekmeceli ürünler olarak öne çıkıyor. Oyuncak ve boyama ekipmanı gibi farklı eğlence ve oyun araçlarını saklamayı kolaylaştıran modeller, çocuklara kendilerine ait bir alanı yönetme duygusunu aşılamakta da başarılı sonuçlar gösteriyor. Arkadaşlarını kendi odalarında ağırlayan çocuklar, daybed'leri oturmak ve sosyalleşmek için de kullanabiliyor.

Bebek yatağı olarak kullanılan modeller ise genellikle ahşap ve metal kafesli ürünler arasından seçiliyor. Sırt yaslama bölümünde yer alan parmaklıklar ebeveynlere daybed'leri korunaklı bir karyola olarak kullanmalarına yardımcı oluyor. Bu şekilde tasarlanan daybed'ler açıkta kalan oturma bölümleri duvara gelecek şekilde yerleştiriliyor. Bebeklerin duvarla temasını kesip soğuktan etkilenmemeleri içinse kalın yastıklar tercih ediliyor.

Çok sayıda daybed'in altında yer alan çekmeceler çift yönlü olarak kullanılabiliyor. Bebek karyolası olarak tercih edilen ürünlerin çekmeceleri arka taraftan açılacak şekilde değiştirilebiliyor. Bu da çekmecelerin kullanım dışı kalmasının önüne geçiyor. Çekmeceler ise bebek bezi, yedek giysi ve süt pompası gibi ekipmanları depolamak için kullanılabiliyor.

Dekoratif Daybed Çeşitleriyle Oturma Alanlarına Şıklık Kazandırın

Uzanma koltuğu ya da masaj koltuğu olarak da kullanılabilen daybed alternatifleri bulunuyor. Minimal tasarım detaylarıyla öne çıkan bu modeller, fonksiyonellikten ziyade göze hitap etmeyi hedefliyor. Kullanıldıkları ortamın ambiyansını değiştirmekte oldukça başarılı sonuçlar veren bu ürünler, el işçiliğiyle üretilen işlemeli modellerden çağdaş tasarım detaylarıyla göz dolduran alternatifler sunuyor.

İnce bir oturma alanı ve dekoratif kolluklarla hazırlanan daybed seçenekleri, keyifli bir okuma alanı yapmakta da kullanılıyor. Portatif yapılarıyla da beğeni kazanan minimal tasarımlı ürünler, evin farklı bölümlerine kolaylıkla taşınabiliyor. Daybed yatak modellerine kıyasla daha kompakt yapıda olan bu ürünlerin de uzanma alanları uyumak için kullanılabiliyor.

Sedir formunda da tasarlanabilen bu modeller, geleneksel ve bir o kadar da çağdaş bir oturma alanı yaratmayı mümkün kılıyor. Daybed sedir fiyatları, fiyat konusunda karar almayı kolaylaştıracak şekilde geniş bir aralık sunuyor. Farklı bütçelere hitap eden alternatifler, ürünlerin geniş bir kullanıcı kitlesi tarafından tercih edilmelerine de imkan tanıyor. Siz de daybed sedir yatak modellerini incelemek istiyorsanız, Trendyol'da bulunan kaliteli ve şık alternatiflere göz atabilirsiniz.

Dekoratif olarak kullanılan daybed seçenekleri arasında kumaş yapıları itibarıyla öne çıkan seçenekler de bulunuyor. Canlı renklerden ilhamla hazırlanan daybed'ler, kullanıldıkları bölgeye enerjik ve dinamik bir hava katıyor. Çeşitli dekoratif yastıklarla da etkisi güçlendirilebilen bu ürünler, özellikle gençler ve yeni evli çiftler tarafından tercih ediliyor. Pastel tonlara hakim bir daybed etrafındaki diğer ürünlerle kolayca uyum sağlarken, büyük desenlerle bezeli çok renkli kumaşlar daybed'lerin ilk bakışta dikkat çeken bir stile kavuşmasına yardımcı oluyor.

Birbirinden Kaliteli Markaların Daybed Seçenekleri Trendyol'da

Birbirinden güzel, şık ve konforlu daybed modelleri yaşam alanlarına ayrıcalıklı bir his katıyor. Mobilya sektörünün öncü markaları ise birbirinden kaliteli ürünlerini Trendyol'da bir araya getiriyor. Farklı kullanıcı taleplerine ihtiyaç verecek güçteki tasarımlar, dekoratif amaçlarla kullanılan ürünlerden fonksiyonel yapılarıyla hayatı kolaylaştıran alternatiflere kadar birçok seçenek barındırıyor. Siz de kendi ihtiyaçlarınıza yönelik daybed modellerini keşfetmek istiyorsanız, birbirinden kaliteli markaların ürünlerine Trendyol üzerinden ulaşabilirsiniz.

Kullanıldıkları alanın havasını değiştiren, göze hoş görünen ortamlar yaratmakta kullanılan daybed seçeneklerini incelemek istiyorsanız, evinize ya da ofisinize yeni bir soluk getirmekte kullanabileceğiniz alternatifleri Trendyol üzerinden inceleyebilirsiniz. Güvenli alışveriş fırsatından yararlanmanızı sağlayan Trendyol, uygun fiyatlı ürünleriyle daybed alışverişlerinizi daha keyifli hale getiriyor. Bütçeniz ve gereksinimleriniz doğrultusunda seçeceğiniz daybed modelleriyle kendiniz ve sevdikleriniz için hoş bir alan yaratabilirsiniz. Daybed alışverişlerinizi keyifli hale getirmek için Trendyol'un avantajlı dünyası sizleri bekliyor!