Avantajlı Ürünler
Renk
Boya Ağırlığı
Fiyat
Ürün Puanı
Satıcı Tipi
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_APPROVE_SELLER_TITLE
Onaylanmış Satıcı
Türkiye’de veya uluslararası olarak yüksek bilinirliğe sahip markaların resmi satıcılarına “Onaylanmış Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_SUCCESSFUL_SELLER_TITLE
Başarılı Satıcı
Trendyol’daki son 6 ay performansıyla yüksek müşteri memnuniyeti sağlayan, kaliteli ve güvenilir hizmet veren satıcılara “Başarılı Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_AUTHORIZE_SELLER_TITLE
Yetkili Satıcı
Onaylanmış markaların resmi satıcılarının satışa sunduğu, ilgili markanın ürünlerine “Yetkili Satıcı” rozeti verilir.
Satıcı Tipi Nedir?
"

Dekoratif Sıva

" araması için 562 sonuç listeleniyor

Dekoratif Sıva Modelleri ve Fiyatları Burada

Dekoratif mineral sıva beyaz çimento esaslıdır. Ürünlerin yapısında dayanıklılığı artıran polimer katkısı bulunur. Bunlar, sentetik emülsiyon yöntemiyle üretilir. Dekoratif olması amacıyla tane dokulu dizayn edilir. Bu taneler doğal renkli taş parçacıklardan oluşur. Yüksek buhar geçirgenliğine sahip olduğu için nefes alabilir. Ayrıca, su itici özelliğe sahiptir. Çeşitli sebeplerden dolayı içinde biriken nemi dışarıya atabilir. Sağlam yapısı sayesinde çatlama yapmaz. Gerek görülürse boyanabilir. Yalnızca su ile karıştırılarak kolay hazırlanır. Mala kullanılarak hızlı bir şekilde uygulanabilir. +5°C ile +35°C arasındaki sıcaklıklarda kullanılabilir. Kuruduktan sonra su ile yıkanabilen ürünler uzun ömürlüdür. Cephedeki çatlakları gizler ve ilk atılan katmanda eğer varsa hataları örter. İç cephe, dış cephe dekoratif sıva modelleri bulunur. Dış cephe için kullanılanlar sıcaklık değişimlerine ve suya dayanıklıdır. Rutubet tutmayan dayanıklı yapısıyla sık sık tercih edilir. Dekoratif görünümüyle hoş bir tasarım oluşturur. Tavan dekoratif sıva seçenekleri sayesinde bu kullanışlı ürünü tavanınızda da kullanabilirsiniz. Bunlar, hoş görünümünün yanı sıra dayanıklı olduğu için iyi bir tercih olur. Hazır dekoratif sıva sadece su ile hazırlanır. Hazırlık için gereken su miktarını, ürünün üzerindeki talimatlardan yardım alarak öğrenebilirsiniz. Suyu ilave ettikten sonra karıştırıcıyla ürünü kullanıma hazır hale getirebilirsiniz. Karışım homojen olana kadar işleme devam etmeniz gerekir. Karıştırma işlemi tamamlandıktan sonra 5 dakika kadar beklenir. Ardından çelik mala yardımıyla ürün uygulama bölgesine sürülür. Biraz bekledikten sonra plastik mala ile düzeltme yapılır. İç, dış veya tavan için sıva çeşitlerine Trendyol üzerinde göz atabilirsiniz.

Birbirinden Şık Dekoratif Sıva Çeşitleri

Birbirinden Şık Dekoratif Sıva Çeşitleri

Duvarı tamamlamak için son adım olarak tercih edilen dekoratif sıvaların çeşitleri bulunur. Bu çeşitler farklı görünümlerdedir. Modeller arasından zevkinize göre seçim yapabilirsiniz. Farklı görünümler haricinde farklı yüzeyler için de çeşitler bulunur. Dış mekanların kaplaması yapılırken son dokunuş olarak sıklıkla mineralli sıva tercih edilir. Bunların içeriğinde farklı doğal taşlar bulunur. Bu doğal taşlar ürünün sıcaklık, su gibi dış etkenlere karşı olan dayanıklılığını artırır. Ayrıca çeşitli renklerde olabilen doğal taşlar şık bir görünüm de sağlar. Dış cephelerde sık sık tercih edilen bir diğer model olan tane dokulu dekoratif sıva, tekstürlü bir görünüm yaratır. Isı ve ses yalıtımı da sağlayan bu çeşitlere çoğu balkonda rastlanır. Taneli doku, dışarıdan gelen ses dalgalarının belli bir kısmını absorbe eder. Aynı mantık sıcaklık için de geçerlidir. Bu sayede iç mekanları yazın soğuk, kışın ise sıcak tutabilirsiniz. Çizgi dokulu dekoratif sıva ise tane dokulu olandan görünümüyle ayrılır. Üzerinde düz çizgiler olan bu seçenekler dış cephelerde kullanılır. Isı ve ses yalıtım işlevi gören ürünler, aynı zamanda duvara hoş bir görünüm verir. İç cepheler içinse farklı çeşitler bulunur. Az ışık alan iç mekanlarda dekoratif cam sıva tercih edilir. Bunlar, yapısındaki cam parçalarla üzerine düşen ışığı dağıtarak ortamın aydınlık görünmesini sağlar. Bu sayede az ışık alan mekanlardaki depresif ve karanlık atmosfer dağılır. Dekoratif alçı, ipek sıva tercih edilen başka bir seçenektir. İpek çeşitler içerisinde tekstil ürünleri bulunur. İpek sıva uygulanan duvar, halı deseni gibi güzel görünür. Alçı modeli ise astar işlevi görür. Duvarın yüzeyini pürüzsüzleştirir. Boyama veya duvar kağıdı işlemleri için yüzeyi hazır hale getirir. İç cephede kullanılabilecek diğer seçenekler ise beton görünümlü, desenli, renkli dekoratif sıva çeşitleridir. Beton görünümlü seçenekler iç veya dış cephelerde tercih edilir. Renkli olanlarla favori renginizi istediğiniz cephede görebilirsiniz. Desenli dekoratif sıva çeşitleri ise farklı seçenekler sunar. Bu sayede onlarca seçenek arasında tercih yapabilir ve kişiliğinizi duvarlara yansıtabilirsiniz. Bu farklı çeşitleri Trendyol üzerinden inceleyebilirsiniz.

Dekoratif Sıva Özellikleri

Dekoratif Sıva Özellikleri

Bu ürünlerin dış ve iç cephelerde sıklıkla tercih edilmesinin birçok sebebi vardır. Dekoratif sıva özellikleri sayesinde farklı hava koşullarına direnç gösterir. Darbe ve titreşim emici özelliğinden dolayı güvenilirdir. Su itici özelliği sayesinde rutubeti önler. Nefes alabilen yapısı ile ısı değişimlerini dengeler. Yanmayan yapıya sahip ürünler kolay hazırlanır ve uygulanır. Uygulandığı yüzeye homojen dağılır ve sağlam tutunur. Kuruduktan sonra su ile yıkanabilir. Alerjen değildir. Bu sayede alerji probleminiz varsa rahatlıkla dekoratif duvar sıvası kullanabilirsiniz. Zaman içinde oluşabilecek dökülme gibi problemleri kolayca tamir edebilirsiniz. İnce dekoratif sıva seçenekleri kalın bir katman gerektirmeyen yüzeylerde kullanılır. Yüzeyin doğallığını bozmaz. Bu nedenle yüzeyi korumak için bu çeşitleri tercih edebilirsiniz. Birbirinden farklı dekoratif sıva modelleri her zevke göre seçenek sunar. Camlı seçenekler parlak bir ortam oluştururken ipek çeşitler resim tablosu gibi duvarlar elde etmenizi sağlar. Göze hitap eden seçeneklerle evinizin hem iç hem dış cephesini çeşitli kötü koşullara karşı korurken aynı zamanda dekore edebilirsiniz. Mineralli modeller doğal taşlardan gelen dayanıklılığı bünyesinde barındırır. Ayrıca bu taşların hoş görünümünü dış cephenizi süslemek için kullanabilirsiniz. İç mekanlarda kullanacağınız ürünün yanında satın alacağınız dekoratif sıva üstü LED panel ile hoş bir ambiyans sağlayabilirsiniz. Ürünü uyguladığınız duvarın üstüne lambaları monte edebilirsiniz. Bunlar, ekstra ışık kaynağı olmasının yanı sıra duvarı aydınlattığı için dikkat çeker. Buraya sergilemek istediğiniz objeleri yerleştirebilirsiniz. Bu duvarı ödül köşeniz olarak dizayn edebilirsiniz. Onca zorlukla kazandığınız ödülleri gururla ve göze hoş gelen bir şekilde sergileyebilirsiniz. Bunun yanı sıra çeşitli figürler satın almayı ve bunları sergilemeyi seviyorsanız, bu alanı dekoratif objeleri yerleştirmek için kullanabilirsiniz. Bunlar gibi fikirleriniz için gerekli malzemeleri Trendyol’dan satın alabilirsiniz.

Kaliteli Dekoratif Sıva Malzemeleri

Kaliteli Dekoratif Sıva Malzemeleri

Trendyol üzerindeki onlarca farklı dekoratif sıva markaları arasından bütçeniz ve zevkiniz doğrultusunda seçim yapabilirsiniz. Diğer müşteriler tarafından yapılan yorum ve değerlendirmeleri inceleyebilirsiniz. Onlarca farklı ürün arasından zevkinize uygun olan çeşidi kolayca bulabilirsiniz. Dekoratif sıva fiyatları ise marka, kalite ve türe göre değişir. Ürün miktarı da fiyatlar üzerinde etkilidir. Uygulama yapacağınız alanın büyüklüğüne göre ürün miktarına karar verebilirsiniz. Ortalama olarak 1.5 kg sıva 4.5-5 m² alana uygulanabilir. Uygulama yapılmadan önce yüzeyde toz, toprak, boya, kir, yağ, kireç gibi maddeler olmadığından emin olmanız gerekir. Kir ve leke varsa temizlenmelidir. Ardından dekoratif sıva astarı kullanılabilir. Astar, malzemenin yüzeye tutunma gücünü artırır ve tozma durumu varsa bunu engeller. Astar kullanmanız sıvanın kullanım ömrünü artıracağı için tavsiye edilir. Renkli modelleri uyguladığınız zaman sürekli aynı rengi kullanmak zorunda değilsiniz. Dekoratif sıva boyası ile dilediğiniz zaman rengi değiştirebilirsiniz. Bunun yanı sıra zamanla eskiyen veya zarar alan boyaları da yenileyebilirsiniz. Mobilya değiştirdiğiniz zaman yeni eşyalara uyacak renklerle sıvayı boyayabilirsiniz. Isı, ses ve nem yalıtımı için kullanılan sıvanın yalıtım seviyesinin belli bir sınırı vardır. Entegre, mantolama dekoratif sıva kullanarak yalıtım seviyesini yükseltebilirsiniz. Bu sayede özellikle kışın soğuk havanın içeri girmesi büyük oranda engellenir. Evin içi kolay kolay soğumaz. Isının korunmasıyla fazla yakıt harcamaz ve kolayca tasarruf yapmaya başlarsınız. Mantolama sisteminin yalıtımı kendi başına bile yüksek seviyededir. Bu sistemi dekoratif sıva ile birleştirince hem yalıtım seviyesi artar hem göze hoş gelen bir görünüm oluşur. Dekoratif sıva malzemeleri sayesinde mantolama sistemi de korunur. Bu sayede uzun yıllar problem yaşamayabilirsiniz. Trendyol üzerinden indirimleri takip ederek sıva ürünlerini uygun fiyatla satın alabilirsiniz.