placeholder
"

Canlı Sıva

" araması için 634 sonuç listeleniyor

Canlı Sıva

Kolay Kullanımı ile Canlı Sıva

Toplum olarak, yapılarımızda kullandığımız sıva malzemesinin estetik olmasına, sağlığa zararlı olmamasına, kolay uygulanabilir olmasına, ısı ve ses yalıtımına pozitif etkide bulunmasına, özellikle de tamir edilebilir ve uzun soluklu olmasına önem veririz. Bu beklentiler göz önüne alınarak üretilen dekoratif sıva ürünleri tüm bu ihtiyaçları karşılamaktadır. Dekoratif sıva ile uygulama esnasında zengin renk seçeneklerinden dilediğinizi seçerek kendinize özgün sanatsal bir görünüm elde edebilirsiniz. Canlı sıva ıslak duvar kâğıdı gibi bir üründür. İçeriğinde doğal elyaflar, selüloz ve EPS köpük gibi maddeler yer alır. Duvarlara uygulanan bu ürün sayesinde duvarlara yeni bir hava katarak evinizde güzel bir görüntü oluşturur. Ürün aynı zamanda ısı ve ses yalıtımı ile akustik etkiler sağlayan özelliktedir. Bir yapı malzemesi olan bu ürün 2-3 mm kalınlıkta uygulanır. Bu şekilde uygulanan canlı sıva duvar ile hava temasını keserek sıcak veya soğuk havayı içeride daha uzun süre muhafaza eder ve konforlu bir yaşam imkânı sunar. Ürün nefes alır bir yapıdadır ve dünyanın en iyi ısı yalıtımı havadır. Canlı sıva ürününün içeriğinde polistrende cm3 başına 6 milyar hava dolu gözenek mevcuttur. Ürünün bu özelliği sayesinde yapısının yüzde 98'i havadır. Canlı sıva ürünü iyi bir yalıtımı bu şekilde sağlayan bir üründür. Ürün aynı zamanda tavana bile uygulanabilir. Tavana da uygulanabilen bu ürün bu yüzeyde dahi yüzde 50 civarında bir ısı yalıtımı yapabilir. Canlı sıva ürününün özel dokusu sayesinde ses akustiği de sağlanır. Ses akustiği ile birlikte yüzde 35 oranında ses yalıtımı da sağlar. Ürün aynı zamanda dekoratif bir görüntü imkânı sağlayarak göze de hitap eder. Güzel bir görüntü sağlayan bu ürün bu özelliği sayesinde sadece evlerde değil ofislerde, okullarda, çeşitli etkinlik salonlarında da yaygın bir şekilde kullanılır. Ürün bu şekilde her türlü duvara uygulanabilir ve uygulandığı bu yüzeylere uyum sağlayarak güzel bir görsel oluşturur. Ürün uygulandığı yüzeyde nefes alabilir bu sayede herhangi bir koku oluşumu söz konusu olmaz. Hem uygulama esnasında hem de uygulama sonrası herhangi bir koku oluşumu olmaz. Canlı sıva bu şekilde çok çeşitli alanlarda duvarlara dekoratif olarak uygulanabilir. Nefes alabilir bir yapıda olmasıyla da güvenle tercih edilebilir.

Canlı Sıva Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Nefes alan bir ürün olan canlı sıva uygulama esnasında ve sonrasında koku oluşturmaz. Ürünü duvara uygularken rahatsızlık yaşatmaz. Ürün su ile karıştırılarak uygulanır. Şeffaf bir mala yardımıyla uygulanması gereken ürünü uyguladığınız alanda dekoratif bir görüntü elde edersiniz. Uygulayacağınız yüzeyin durumuna göre astar uygulaması yapılabilir. Canlı sıvayı uyguladığınız yüzeyde bir problem olması, mobilya çarpması veya başka etkenlerden zarar görmesi durumunda, zarar gören bölgeye sprey yardımıyla su uygulayarak iyice yumuşatmalı ve yumuşattıktan sonra plastik mala ya da elle düzeltilmelidir. Ayrıca bu ürün yumuşak dokusu sayesinde elektrik süpürgesi ile temizlenebilir bir özelliktedir. Canlı sıva ürünü aynı zamanda toz tutmaz. Toz tutmaz olma özelliğini antistatik olmasından alır. Canlı sıva uzun ömürlü bir üründür. Uygulama yaptığınız yüzeyde yaklaşık 10 yıl boyunca boya veya badana gerektirmeden kullanabilirsiniz. Ürün ayrıca taşınabilir bir yapıdadır. Uyguladığınız yüzeyden kolayca çıkarabilir başka bir yüzeye uygulayabilirsiniz. Su yardımıyla ürünü yüzeyden söküp tekrar tekrar farklı yüzeylere uygulama yapabilirsiniz. Bu özelliği sayesinde ürün çok ekonomik bir yapıdadır. Canlı sıva ürünü içeriğinde kanserojen madde, silis, asbest gibi maddeler içermez. Ürün aynı zamanda alerjen değildir. Bu sayede sağlığa zararlı bir etkisi yoktur. Ürün yumuşak bir dokuda olması sayesinde de küçük yaştaki çocukları olası yaralanmalar karşı korur. Bir zarar vermez. Ürün temiz ve kuru bir yüzeye uygulanmalıdır. Bu nedenle nem ve rutubet olan alanlarda bu sorunlar çözülmeden uygulanmamalıdır. Neme veya rutubete karşı bir örtücü olarak kullanılmaz. Ürün duvar kâğıdı üzerine de uygulanmamalıdır. Ürünü uygularken su ile uygulandığı için alttaki duvar kâğıdı ıslanabilir kuru ve temiz bir yere uygulanmış olmaz. En doğru uygulama yüzeyi kuru ve temiz bir yüzeydir. Canlı sıva üzerine tekrar canlı sıva yapılabilir bu sayede daha fazla yalıtım imkânı sağlar. Canlı sıva bir iç cephe yapı malzemesidir. Dış cepheye ise uygulanmaz. Paketi geniş bir kaba boşalttıktan sonra paket başına yaklaşık 10 litre su kullanarak yoğrulur. Homojen bir kıvam elde ettikten sonra yaklaşık olarak 20 dakika dinlendirilir. Plastik bir mala yardımıyla sıva tekniğiyle ortalama 3mm kalınlığında duvara uygulanır. Daha sonra ürünün kuruması beklenir. Uygulama yapmadan önce de uygulanacak yüzey her türlü toz, kir ve pislikten arındırılmalı, kabarmış eski boyalar pürüzlü yüzeyler temizlenmeli, temiz ve kuru bir yüzey elde ettikten sonra uygulanmalıdır.

Canlı Sıva Modelleri, Özellikleri ve Fiyatları

İpek sıva, canlı sıva olarak bilinse de ikisi birbirinden farklı ürünlerdir. İpek sıva duvara 1 mm kalınlığında uygulanırken canlı sıva 3mm-5mm arasında uygulanır ve iki ürününde yapı gereği içerisindeki malzemeler birbirinden farklıdır. Canlı sıva daha fazla yalıtım yapma imkânına sahiptir. Çok çeşitli renk ve desen seçenekleri mevcuttur. Ürün kirlenmez, üzerindeki tozlanma elektrik süpürgesiyle rahatlıkla temizlenebilir. Dekoratif bir ürün olan canlı sıva sağlığa zararlı değildir. Canlı sıva modelleri canlı sıva kataloğunda yer alır. Çok sayıda canlı sıva modeli bulunur. Simli olan modeller oldukça fazla tercih edilir. Canlı sıva modelleri isimleri canlı sıva kataloğunda yer alır. Buradan beğenilen ürün satın alınarak kolayca uygulanabilir. Canlı sıva fiyatları oldukça uygundur. Diğer yapı ürünlerine göre canlı sıva fiyatları makul bir seviyededir. Bu sayede kolayca edinilebilir ve yine kolay bir şekilde uygulanabilir. Canlı sıva nedir diye baktığımızda canlı sıvanın bir yapı malzemesi olduğunu görebiliriz. Canlı sıva çeşitleri olan bir yapı malzemesidir. Canlı sıva uygulaması basit bir üründür. Kolayca uygulanabilir ve uygulandığı yerden kolayca sökülüp başka yüzeylere tekrar uygulanabilir bir yapıdadır. Canlı ipek sıva fiyatları da diğer yapı malzemelerine göre uygundur. Canlı sıva renkleri ve çeşitli motifleri olan bir üründür. İstenilen, beğenilen şekilde motiflerde katalogda yer alan ürünlerden seçim yapılabilir. Canlı sıva uygulaması yapılırken malaya ihtiyaç vardır. Canlı sıva malası genellikle plastikten oluşan şeffaf bir maladır. Ayrıca canlı sıva tavan uygulaması olarak da yapılabilir. Tavanlarda da kullanımda yüzde 50 yalıtım sağlandığı gözlenmiştir. Canlı sıva yapılışı kolay bir üründür. Canlı sıva nasıl uygulanır diye incelediğimizde plastik bir malayla uygulandığını görebiliriz. Canlı sıva örnekleri oldukça fazladır. Bu örneklere bakıp canlı sıva renk kartelası incelenip istenildiği gibi bir dekor yapılma imkânı olabilir. Yine canlı sıvayı uyguladıktan sonra çıkarmak istediğinizde, canlı sıva nasıl yok edilir diye merak ettiğinizde su ile kolayca çıkarılabildiği görülür. Canlı sıva hem içeriğinde zararlı bir madde barındırmadığı hem kolay temizlenebilir olduğu hem de uygun fiyatlı bir ürün olduğu için çok fazla tercih edilen bir yapı malzemesidir. Ayrıca ürünü çok uzun yıllar kullanabilir ve uygulandığı yüzeyden su yardımıyla kolayca söküp başka bir yüzeyde tekrar uygulayabilirsiniz. Ürün bu özellikleri sayesinde diğer yapı ürünlerine göre oldukça fazla tercih edilir.

Canlı Sıva Kataloğu

Canlı sıva, kokusuz, teneffüs etme özelliği olan, yüzeyi kapatma gücüne sahip yüksek ısı ve ses yalıtımına sahip iç cephe dekor sıvasıdır. %50 ısı yalıtımı ve en az %30 ses yalıtımı sağlar. Kolay yanmaz. Yanmayı yavaşlatarak belli ısı oranından önce tutuşma sağlamaz normal boya ve diğer benzer ürünlere göre daha fazla güven sağlar. Anti statik olan bir üründür. Sentetik mamullerin üzerinde oluşabilecek elektrik yükünün rahatsızlığını gidermek için antistatik malzeme kullanılmıştır. Alerjen değildir. Ürün içerisinde kullanılan materyallerde sağlığınıza zarar verecek maddeler bulunmadığı gibi anti alerjik bünyesi sayesinde size ve ailenize zarar verebilecek alerjen maddelerin bulunmasını engeller. Ürün aynı zamanda %50'ye yakın tasarruf sağlar. Uygulanabilirliğinin kolay almasına ilaveten diğer benzer ürünlerin aksine gerek kapladığı alan gerekse ısı yalıtım gibi tasarrufları birleştirdiğimizde bütçenize yaklaşık %50 oranında tasarruf katkısında bulunacaktır. Canlı sıva ürününü, elle veya mikser ile karıştırıp hazırlayabilirsiniz. 10 Litre su dolu kaba yavaş yavaş karıştırarak canlı sıva ürününü dökerek 8-10 dakika karıştırdıktan sonra, 30 dakika kadar karışımı bekletiniz. Uygulama kalınlığı yaklaşık 2,5-3 mm olmalıdır. Uygulama aleti olarak şeffaf mala kullanılmalıdır. Çok fazla su eklenmesi bazı deformasyonlara yol açabilir. Bir paket üründe 4,5 -5 m² uygulama yapılmaktadır. Ortalama %35 ısı yalıtımı sağlar. İçeriğindeki temel hammaddelerin sayesinde ısıyı bünyesinde tutabilmesi özelliği ile ciddi bir yalıtım sağlamaktadır. Mevsim şartlarına göre duvarlarda oluşan ısı ile yaşam alanları arasındaki ısı köprüsünü kırmakta, etki transferine engel olmaktadır. Bu sayede enerjinizi sadece ortamdaki havayı ısıtmak veya soğutmakta harcarsınız, duvarlarınızı değil. Ortalama %35 ses yalıtımı sağlar. Ses ile ilgili bireysel ve toplumsal taleplere çok özel ve geniş menfaatler sunmaktadır. Ses yalıtımındaki üstünlüğü ile ayrıcalığı hemen fark edilir. Dokusundaki polistren ve tekstil komponentlerinin özelliği ile çok özel akustik sağlamaktadır. Ürün içeriğinde kimyasal madde kullanılmaması, nefes alıyor olması, nem rutubet ve küfü önlemesi, terlemeyi önlemesi, kokusuz olması nedeniyle çok fazla tercih edilir. Kusurları örter. Bir iç cephe sıvası olduğundan duvarlarınızdaki kusurları çatlak, döküntü, çukur, delik gibi hiçbir tamirata gerek kalmadan mükemmel bir şekilde kapatır. Esneme özelliği ile diğer iç cephe uygulamalarında görülen duvar çatlakları görülmez. Tadilatı kolay olması, hiçbir cephe malzemesinde olmayan bir özelliktir.

Canlı Sıva Nedir?

Canlı sıva bütün yaşam alanlarında temizlik, taşınma, mobilya yenilemeleri gibi değişik sebeplerle darbelerden meydana gelen deformasyonlar su spreyi ile çok kolay bir şekilde tamir edilebilir. Dekoratiftir, görsellik sınıflandırmasında en üst düzeydedir. Diğer dekoratif iç cephe ürünlerindeki görsel keyif ve beğenilirlik süresi itibariyle çok daha uzun sürelidir. Her rengin insanlar üzerinde (göreceli) sağlamış olduğu canlılık ve motive edici etkileri vardır. Zengin renk yelpazesi ve sıra dışı dekoratifleri ile kullanıcılarının beğenisini kazanır. Darbelerde esneme özelliği ile çocuklara yönelik ev kazalarında son derece koruyucudur. Mekânları genişletir, yapısı ve dokusunda oluşan efektler sayesinde mekânları daha derin ve geniş gösterir. Yanmayı yavaşlatması, içeriğindeki komponentler (tekstil, tutkal ve genleştirilmiş polistiren tanecikleri) sayesinde yanıcılığını en az seviyeye düşürmekte ve alev almamaktadır. Kolay uygulanabilir olması sebebiyle de oldukça tercih edilen bir üründür. Canlı sıva duvar dekorasyonu için modern ve kullanışlı bir malzemedir. Her odaya, ofise veya yaşam alanına uygun renk ve desen seçeneği bulabilirsiniz. Canlı sıva uygulanan iç mekânlar yazın serin, kışın sıcak kalır. Ödediğiniz faturalar neredeyse yarı yarıya azalır. %50 civarında ısı yalıtımı ve %35 civarında ses yalıtımı yapar. Canlı sıva duvarlarda ki kabarmaları, nemi, rutubeti ve küfü önler. Canlı sıva kendin yap tarzında kolay uygulanır. Gelen paketi geniş bir kap içine boşaltın. Mikserle malzemeyi ve 7-8 litre temiz suyu güzelce karıştırın. En az 1-2 saat kadar dinlendirin. Daha sonra şeffaf mala ile duvara uygulayın. Uygulama yapılacak alanın temiz olması gerekir. Bu nedenle canlı sıva yapacağınız alana daha önceden beyaz geçiş astarı sürmeniz tavsiye edilir. Ekonomiktir, tutuşmaz, kanserojen madde içermez, kokmaz, bozulmaz, uzun ömürlüdür, nemi rutubeti önler, kabarma yapmaz, tamir edilebilir, leke veya iz bırakmaz, kolay uygulanır. 1 paket ile ortalama 5 m² alana uygulama yapabilirsiniz. Canlı sıva iyi bir yalıtımı bu şekilde sağlayan bir üründür. Ürün aynı zamanda tavana uygulanabilir. Tavana da uygulanabilen bu ürün yüzde 50 civarında bir ısı yalıtımı yapabilir. Canlı sıva ürününün özel dokusu sayesinde ses akustiği de sağlanır. Ses akustiği ile birlikte yüzde 35 oranında ses yalıtımı da sağlar. Ürün aynı zamanda dekoratif bir görüntü imkânı sağlayarak göze hitap eder. Güzel bir görüntü sağlayan bu ürün bu özelliği sayesinde sadece evlerde değil ofislerde, okullarda da yaygın bir şekilde kullanılır.

Canlı Sıva Çeşitleri

Canlı sıva çeşitleri olan bir üründür. Ürün kataloğundan istenilen desen sipariş edilerek alınabilir. Antistatik olan ürün içeriğinde zararlı bir madde barındırmadığı, kolay temizlenebilir ve uygun fiyatlı bir ürün olduğu için çok fazla tercih edilen bir yapı malzemesidir. Ayrıca ürünü çok uzun yıllar kullanabilir, uygulandığı yüzeyden su yardımıyla kolayca söküp başka bir yüzeyde tekrar uygulayabilirsiniz. Ürün bu özellikleri sayesinde diğer yapı ürünlerine göre oldukça fazla tercih edilir. Canlı sıva uzun ömürlü bir ürün olma özelliğindedir. Uygulama yaptığınız yüzeyde yaklaşık olarak 10 yıl boyunca boya veya badana gerektirmeden kullanabilirsiniz. Ürün bu özelliklerinin yanı sıra taşınabilir bir yapıdadır. Uyguladığınız yüzeyden kolay bir şekilde çıkarabilir başka bir yüzeye uygulayabilirsiniz. Su yardımıyla ürünü yüzeyden söküp, farklı yüzeylere uygulama yapabilirsiniz. Bu özelliği sayesinde ürün ekonomik bir yapıdadır. Ürün her türlü duvara uygulanabilir ve uygulandığı bu yüzeylere uyum sağlayarak güzel bir görsel oluşturur. Ürün uygulandığı yüzeyde nefes alabilir bu sayede herhangi bir koku oluşumu söz konusu olmaz. Hem uygulama esnasında hem de uygulama sonrası herhangi bir koku oluşumuna rastlanmaz. Ürün kuru ve temiz bir yüzeye uygulanmalıdır. Bu nedenle nem ve rutubet olan alanlardaki sorunlar çözülmeden uygulanmamalıdır. Neme veya rutubete karşı bir koruyucu olarak kullanılmaz. Ürün duvar kâğıdı üzerine uygulanmamalıdır. Ürün su ile uygulandığı için alttaki duvar kâğıdı ıslanabilir kuru ve temiz bir yere uygulanmış olmaz. En doğru uygulama yüzeyi kuru ve temiz bir yüzeydir. Canlı sıva üzerine tekrar uygulanabilir, bu sayede daha fazla yalıtım imkânı sağlanabilir. Canlı sıva modelleri canlı sıva kataloğunda yer alır. Çok fazla canlı sıva modelleri bulunur. Simli olan modeller oldukça fazla tercih edilir. Canlı sıva modelleri isimleri canlı sıva kataloğunda yer alır. Buradan beğenilen ürün satın alınarak kolayca uygulanabilir. Canlı sıva oldukça uygun fiyatlıdır. Diğer yapı ürünlerine göre canlı sıva fiyatları makul bir seviyededir. Bu sayede kolayca edinilebilir ve kolay bir şekilde uygulanabilir. Canlı sıva çeşitleri hakkında bilgi almak, incelemek ve kolayca satın alabilmek için Trendyol’u ziyaret edebilirsiniz.