Renk
Fiyat
Ürün Değerlendirmesi
Satıcı Tipi
"

Dekupaj Kağıdı

" araması için 129 sonuç listeleniyor

Dekorasyonda Öne Çıkan Dekupaj Kağıdı Çeşitleri Trendyol'da!

Pratik ve işlevsel bir dekorasyon yöntemi olan dekupaj, özel kağıtlar yardımıyla mükemmel sonuçlar sağlıyor. Değişik motif ve desenlere sahip dekupaj kağıdı seçenekleri ve özel tutkal kullanılarak uygulanan bu yöntem, özgün dekorasyon fikirlerinin kolayca hayata geçirilmesini mümkün kılıyor. Sözcük kökeni olarak oymacılık anlamına gelen ve zaman içinde ahşap süsleme sanatları için de kullanılan dekupaj için çeltik sapından yapılmış çok özel ürünler kullanılıyor. Tamamen boyanan ve pürüzsüz bir fona kavuşan yüzeylere bu ürün yapıştırılarak istenen süsleme ve tasarımlar elde ediliyor. Tutkal kağıdın arka yüzüne sürülerek boşluk ve kabarcık bırakmayacak biçimde yapışması sağlanıyor. Tutkalın kurumasının ardından uygun bir vernik kullanılması uzun ömürlü ve dayanıklı bir kullanım sunuyor. Vernik aynı zamanda ürünün kalınlığından kaynaklanan yüzey farklılığını da ortadan kaldırıyor. Böylece hem estetik bir görünüm elde ediliyor hem de desen kağıdının takılıp soyulmasının önüne geçiliyor. Farklı markalara ait dekupaj kağıt modelleri Trendyol’un avantajlarla dolu alışveriş dünyasında kolay bulunabiliyor. kağıt modellerinin dışında bu uygulama için başka ürün ve araçlar da gerekiyor. Bu uygulama için özel olarak üretilmiş tutkalın yanı sıra uygulama sırasında spatula, merdane, makas, falçata gibi araçlara da ihtiyaç duyuluyor. Akrilik boya ile yüzeyin boyanması ve çift kat vernik uygulaması için de iki ayrı sentetik kıllı yumuşak fırça gerekiyor. Trendyol’da bu özel ürünler ile birlikte çocuklar ve yetişkinler için tasarlanmış, özel model tasarımları uygun fiyat seçenekleri ile satın alınabiliyor. Dönemsel kampanyalar ve özel indirimler sayesinde oldukça uygun dekupaj kağıdı fiyatları elde edilebiliyor.

Çeşitli Amaçlarla Kullanılan Dekupaj Kağıdı Çeşitleri

Çeşitli Amaçlarla Kullanılan Dekupaj Kağıdı Çeşitleri

Ev dekorasyonu ve eşyaların tasarımlarının yenilenmesi için tercih edilen bu özel ürünler, her türlü eşya üzerinde gönül rahatlığıyla kullanılabiliyor. Eşyaların yeni alınmış gibi olmasını sağlayan ve yeni tasarımlarla evin havasını değiştiren modelleri, doğal çeltik sapı kullanılarak üretiliyor. Görünümü eskiyen ve hasar gören eşyaları yenilemek için de bu yönteme başvurulabiliyor. Masa, gardırop ve duvar yüzeyleri gibi geniş alanlar kadar tepsi, kutu gibi eşyalar da bu yöntemle yenilenebiliyor. Masa ve diğer ahşap eşyaların yanı sıra çerçeveler, fayanslar, TV üniteleri, yer zeminleri da yepyeni bir görünüme kavuşabiliyor. Yuvarlak dekupaj kağıdı mutfak dolaplarının kaplanması ve tamamen yenilenmiş mutfaklara kavuşmayı da kolaylaştırıyor. Hobi amaçlı dekoratif eşya yapımında da saat dekupaj kağıdı büyük kolaylık sağlıyor. Oldukça kullanışlı bir ürün olan ve dokusu naylonu andıran doğal bir malzeme olan bu özel ürünler, kısmi hasar görmüş ya da çizilmiş mobilyaların onarımı için de tercih ediliyor. Görünüm bozukluklarını gidererek oldukça makul fiyatlarla ev eşyalarını yenileme olanağı sağlayan ürünleri, masalardan sehpalara, gardıroplardan küçük eşyalara tüm eşyaların yeni gibi görünmesini mümkün kılıyor. Tamamen kaplama yerine dekoratif biçimde detaylar eklemek de tercih edilebiliyor. Çeltik sapından üretilen bu ürünler tamamen doğal bir yapı sunuyor. Bu özel ürünlerin yapıştırması da oldukça pratik biçimde gerçekleştiriliyor. Temiz ve pürüzsüz yüzeylere kolayca uygulanan modeller, özgün motif ve desenleri ile sınırsız bir tasarım imkânı tanıyor. Desen yer aldığı yüze değil arka kısmına özel tutkalı sürdükten sonra ve özenli biçimde zemine yapıştırmak yeterli oluyor. Dekupaj yaparken sık yaşanan sorunlar arasında resim ya da motifin dengesiz durması, doğru hizalama yapılamaması yer alıyor. Yanlış hizalama riskine karşı son yapıştırma işleminden önce resmin açısının kontrol edilmesi tavsiye ediliyor. Yapıştırmaya objenin ya da eşyanın kenarından başlamak da hizalama açısından kolaylık sağlayabilir. Büyük dekupaj kağıdı kullanarak evinizin havasını değiştirmek için bu ürünü satın alabilirsiniz.

Dekupaj Kağıdı Modelleri ve Özellikleri

Dekupaj Kağıdı Modelleri ve Özellikleri

Farklı desenlere sahip olan damalı dekupaj kağıdı ile geometrik şekiller ortaya çıkarabilir. Kabarcık ya da kırışıklık olmadığından emin olduktan sonra kısa bir süre kuruması için bekleniyor. Ayrıca hem model üzerinde hem de zeminde akrilik boya kullanılarak objeler ve tasarımlar şık bir görünüme kavuşturulabiliyor. Ahşap, metal, kompozit, karton, seramik, kalın kumaş, polyester gibi yüzeylere rahatlıkla uygulanabilen bu özel ürün, yapıştırma sonrası iki kat vernik kullanılarak sağlamlaştırılır. Pirinç varaklı ya da pirinç cadence olarak üretilen modelleri çoğunlukla 30x50 cm arasındaki ölçülerde üretiliyor. Markaya ve desene göre bu ölçüler değişse de oran olarak genellikle benzer ebatlar bulunuyor. Motif içeren ürünler bütün olarak yapıştırılabildiği gibi üzerindeki desen ve motifler kesilerek farklı tasarımlar da oluşturulabiliyor. Kullanılacağı zeminin durumuna, eşyanın özelliklerine ve planlanan tasarımın ihtiyaçlarına göre özel kombinasyonlar yapılabiliyor. Oldukça uygun bütçelerle eşyaları yenilemeye olanak tanıyan dekupaj kağıdı mutfak, banyo, oturma odası ve diğer tüm alanlarda gönül rahatlığıyla kullanılabiliyor. Geleneksel ya da modern motifler içeren tasarımların yanı sıra soyut desenler ve farklı renk seçenekleri de tercih edilebiliyor. Geometrik desenlerden çiçek motiflerine varak işlemelerinden karo taşlarını çağrıştıran dokulara pek çok estetik tasarım arasından herkes kendi zevkine göre modeller bulabiliyor. Kalıp halinde satın alınan metrelik, yuvarlak, boş dekupaj kağıdı ürünleri sayesinde değişik tasarımlar yapmak mümkün oluyor. Hobi çalışmalarının vazgeçilmezleri arasında yer alan bu özel ürünler, objelerin yanı sıra duvar ve zeminler için özel motifler de sunuyor. Banyo ya da mutfak fayansları için tasarlanmış çini desenli dekupaj kağıdı ev dekorasyonlarına yeni ve hareketli bir boyut katıyor.

Eğlenceli ve Dekoratif Vintage Dekupaj Kağıdı

Eğlenceli ve Dekoratif Vintage Dekupaj Kağıdı

Hem eğlenceli vakit geçirmeye hem de dekoratif sonuçlar elde etmeye yarayan bu özel hobi için büyük pirinç ürün modelleri arasından gönül rahatlığıyla seçim yapılabiliyor. Ahşap boyama hobisi olanlar da bu hobi ile uyumlu biçimde bu uygulamanın ürünlerinden yararlanılır. Dekupaj kağıdı sehpa ile evinizde farklı bir hava oluşur. Boyamış zeminler üzerine özel desenler yerleştirme olanağı veren saat, vintage, çini, çiçekli uygulama modeli seçenekleri eşsiz tasarımlar için mükemmel tercihler sunuyor. Hazır motif ve resimler sayesinde ahşap objeler göz alıcı tasarımlara kavuşuyor. Dekupaj yaparken kullanılacak resim ve motifleri seçerken dikkatli olunması, çözünürlüğü yüksek görsellerin tercih edilmesi gerekiyor. Özellikle büyük boyutlu resimler ve desenler için çözünürlük büyük önem taşıyor. Net olmayan, buzlu ya da çözünürlüğü düşük resimler olumsuz sonuçlar doğurabiliyor. Üzerinde çok sayıda desenin yer aldığı modelleri kesip kullanmak gerekiyor. İstenilen ebatlarda kesilen motifler özel tasarımlar yapmayı sağlıyor. Çeşitli dekupaj kağıt modelleri ile farklı tasarımlar yapılabilir. Özellikle girintisi çıkıntısı fazla olan ve yuvarlak hatlara sahip desenlerde bu işlem büyük bir titizlik gerektiriyor. Düzgün biçimde kesilmiş girintili ve çıkıntılı olanların yapıştırılması esnasında katlanma ya da kırışma gibi sorunlar olmaması için özenli davranılması öneriliyor. Küçük detaylar yapıştırılırken uygulama tutkalının doğru miktarda sürülmesi ve kabarıklığın oluşmamasına dikkat edilmesi gerekiyor. Yapıştırma işlemi için kullanılan özel tutkal çabuk kuruyan yapıda olduğu için hem dikkatli hem de hızlı olunması büyük önem taşıyor. Acele biçimde yapıştırma yapmak hava kabarcığı oluşumuna neden olabileceğinden pasta spatulası ile düzeltme yapmak ve kabarcıkları yok etmek gerekebiliyor. Sünger ya da modele zarar vermeyecek başka bir malzeme de bu iş için kullanılabiliyor. Gereken dikkat ve özenin gösterilmesine karşın oluşabilen hava kabarcıkları ise toplu iğne ucu batırılarak kolayca yok edilebiliyor. Siyah beyaz dekupaj kağıdı ile farklı tasarımlar yapmak için bu ürünü tercih edebilirsiniz.

Hazır ve Kendinden Yapışkanlı Dekupaj Kağıdı

Hazır ve Kendinden Yapışkanlı Dekupaj Kağıdı

Geleneksel olarak vintage dekupaj kağıdı, ince kağıtlar kullanılarak transfer yöntemiyle yapılırken, gelişen teknoloji ile birlikte büyük pirinç uygulama kağıdı modelleri kullanılmaya başlanıyor. Özel bir tutkal ile yapıştırılarak kullanılan bu ürünlerin yanı sıra dekupaj transfer kağıdı da tercih edilebiliyor. Kullanıma hazır transfer modeli seçenekleri de hem eşyalar hem de ev dekorasyonu için kullanılabiliyor. Farklı desen ve motif alternatifleri bulunan transfer kağıtları resimli yüzeyleri objenin üzerine gelecek biçimde yerleştiriliyor ve ardından nemli bir sünger yüzeye uygulanıyor. Birkaç dakikalık işlemin ardından resim ya da motif yüzeye transfer edilmiş oluyor. Pirinç olanların aksine yüzeyde herhangi hiçbir bir kalınlığa neden olmayan bu işlemin ardından da vernik kullanarak desenler kalıcı hale getiriliyor. Maksimum incelikte olan pirinç kağıtlar gibi, transferler de uzun ömürlü bir kullanım sağlıyor. Hazır yapışkanlı dekupaj kağıdı uygulama bakımından yapışkanlı pirinç olanlar ile aynı özellikleri taşıyor, ancak yapıştırma işlemi için özel tutkala gerek bırakmıyor. Arkasında yapışkan bir yüzey bulunan bu ürünler doğrudan objelerin ya da yüzeylerin üzerine yapıştırılabilir. Düzgün ve kabarcık oluşmayacak biçimde yapıştığından emin olduktan sonra vernik kullanılıyor ve çok uzun süre kalıcı olması sağlıyor. Doğal çeltik sapı kullanılarak üretilen kendinden yapışkanlı modeller de pek çok farklı yüzeyde kullanılabiliyor. Metrelik dekupaj kağıdı uygulama seçenekleri arasında ahşap yüzeylerden değişik objelere, mobilyalardan fayanslara, polyester ya da plastik ürünlerden metal yapıdaki yüzeylere hemen her türlü zemin bulunuyor. Yapıştırma işlemi öncesi yüzeyin tamamen temizlenmesi, pürüzsüz ve kuru olması büyük önem taşıyor. kağıdın altındaki beyaz tabaka söküldükten sonra motif ya da resim tıpkı bir sticker yapıştırır gibi yüzeye uygulanır. Kuru bir bez yardımıyla hafifçe silinmesi ürünün tam olarak yapışmasını kolaylaştırıyor. Yüzeye vernikle son hali verilmeden önce mutlaka hava kabarcığı olup olmadığının kontrol edilmesi gerekiyor. Özel yapışkanlı tutkalı yüzeyi sıkı biçimde kavrarken, dekupaj kağıdı çeşitleri ile yüzey arasında boşluk kalmasının da önüne geçiyor. Ahşap, cam, metal gibi sert yüzeylerin yanı sıra deri başta olmak üzere sert yapılı kumaşlara da uygulanabilen hazır yapışkanlı modeller, deri çantalar başta olmak üzere pek çok ürünün şık bir görünüme kavuşmasını sağlıyor. Bu yolla solmuş ya da yıpranmış bölümler de kolaylıkla ve estetik biçimde kapatılabiliyor. Transfer modeli uygulaması öncesinde zeminin akrilik boya kullanılarak boyanmış olması olası kötü görüntüleri önüne geçiyor. Çift kat vernik sürülmesi de hem düzgün bir görüntü oluşturuyor hem de ürünün dayanıklı olmasını sağlıyor. Mavi dekupaj kağıdı kullanarak evinize deniz havası verebilirsiniz.

Geleneksel ve Modern Dekupaj Kağıdı Desenleri

Geleneksel ve Modern Dekupaj Kağıdı Desenleri

Dekupaj kağıdı desenleri çiçekler başta olmak üzere çok sayıda geleneksel motif seçeneği sunuyor. Metrelik, yuvarlak, boş uygulama kağıdı ürünlerinin yanı sıra belirli ölçülerde klasik motifler içeren ürünler yaygın biçimde tercih ediliyor. Saat, vintage, çini, çiçekli dekupaj kağıdı seçenekleri ahşap yüzey ve eşyalar için tercih listelerinin ilk sıralarında yer alıyor. Yüzey ve eşyaların vintage ve klasik bir görünüme kavuşmasını sağlayan motiflerin yanı sıra oldukça kelebek dekupaj kağıdı ile çağdaş ve soyut tasarımlar arasından da seçim yapılabiliyor. Desen ve motiflere karar verirken malzeme yapısından eşyanın tasarım özelliklerine pek çok faktörü göz önünde tutmak gerekiyor. Geleneksel çizgilere sahip bir mobilya ile soyut motiflerin yer aldığı bir dekupaj tasarımı uyumsuz sonuç verebiliyor. Aynı şekilde oldukça modern görünümlü bir metal yüzeyde klasik çini tasarımları hoş durmayabilir. Dekupaj motifleri doğru biçimde uygulandıktan sonra son bir kez kontrol edilmesi ve hatalar varsa kalem ile düzeltilmesi gerekiyor. Tamamlama desen yapıştırılarak da oluşmuş tasarım kusurları ortadan kaldırılabilir. Düzeltme ve ekleme işlemlerinin mutlaka vernik sürmeden önce tamamlanması önem taşıyor. Tasarım yapılacak ürünün malzeme yapısı da motif tercihleri üzerinde etkili oluyor. Cam, ahşap, metal, seramik, polyester zemin yapıları ile uyumlu olabilecek desenlerin tercih edilmesi gerekiyor. Ahşap dekupaj kağıdı sayesinde birçok farklı yüzeye ahşap görüntüsü verebilirsiniz. Mutfakta kullanılacak bir resim ile banyo için düşünülen bir tasarım da farklı özellikler gösterebiliyor. Hobi amaçlı eşya tasarımları ise retro çizgileri ve çok özel tasarımları ile sayısız seçenek sunabiliyor. Geleneksel süsleme desenlerinin yanı sıra deniz ürünleri ya da gökyüzü temalı tasarımlar ya da çeşitli hayvan figürleri de sıklıkla tercih ediliyor. Özellikle çocukların kullanacağı eşyalar için yapılacak dekupaj uygulamalarında sevimli hayvanlar özel bir yer tutuyor. Tercih edilen desen ve motif kadar, uygulama yapılacak yüzeyin boya rengi de önem taşıyor. Akrilik boya ile yüzey boyanırken, uygulanacak özel tasarımı ile uyumlu renklerin seçilmesine dikkat edilmesi gerekiyor. Akrilik boyanın doğru uygulanmış ve kurumuş olması da doğru ve uyumlu bir tasarım için büyük önem taşıyor. Tasarımların antik bir görünüme kavuşması ve sanki yüzeye resim yapılmış gibi durması için zımparalama da öneriliyor. Modellerin kenarlarda potluk yapmasının önüne geçen bu işlemin yanı sıra kenarları hafifçe yakmak da oldukça etkileyici bir görünüm oluşturuyor. Bu işlemlerin de ürün üzerinde yer alan tasarımlarla uyumlu olması gerekiyor. Bazı motif ve resimlerde zımpara ya da yakma işleminin olumsuz sonuçlar vermesi de mümkün olabiliyor. Dekupaj resminin doğru biçimde yapıştırılması ve kurumasının ardından vernik sürülmesi aşamasına geçiliyor. Minimum iki kat vernik sürülmesi tavsiye edilirken, bu uygulama için ayrıca yumuşak sentetik bir fırça kullanılması gerekiyor. Hazır dekupaj kağıdı ile hızlıca işlemlerinizi tamamlarsınız.

Oldukça Avantajlı Dekupaj Kağıdı Fiyatları

Oldukça Avantajlı Dekupaj Kağıdı Fiyatları

Dekupaj uygulaması için bu ürünlerin yanı sıra farklı ürün ve aparatlara ihtiyaç duyuluyor. Özel tutkalı yapıştırma için gerekirken, ayrıca uygulama esnasında başka bazı araçlar kullanılıyor. Doğru bir uygulama için ihtiyaç duyulan eşyaların başında spatula, merdane, zımpara ve sentetik kıllara sahip zemin fırçası gibi ürünler geliyor. Ayrıca su bazlı vernik işlemin doğru biçimde tamamlanması için mutlaka gerekiyor. Makas, falçata ya da kretuar bıçağı da desenlerin doğru yerlerden titizlikle kesilmesini kolaylaştırıyor. Doğru bir uygulama için gereken bu ürünler tasarım kağıtları ile birlikte Trendyol’dan kolayca satın alınabiliyor. Kendinden yapışkanlı dekupaj kağıdı üreten markalar bu tür ürünleri de müşterilerin dikkatine sunabiliyor. Bu uygulamayı ilk defa yapacaklar için tüm bu ürünleri yer aldığı setler de tercih edilebiliyor. 100 gram, 200 gram gibi farklı büyüklüklerdeki özel tutkallar, doğrudan bu iş için tasarlandığı için kusursuz sonuçlar veriyor. Uygulama tutkalları çoğunlukla özel amaçlı ürün ve benzeri ürünleri geliştiren markalar tarafından üretiliyor. Bu markaların yüksek kaliteli malzeme kullanarak geliştirdiği ürünler sağlıklı ve uzun ömürlü uygulamaları yapmayı kolaylaştırıyor. Uygun dekupaj kağıt fiyatları ile de rahatlıkla istediğiniz tasarımı yapabilirsiniz. Farklı ebatlardaki pirinç modeller sayısız desen ve motif seçeneği ile Trendyol’un zengin ürün yelpazesi içinde yerini alıyor. Hemen her yüzeye uygun tasarımları ile birlikte özel uygulama tutkalı da uygun fiyat seçenekleri ile satın alınabiliyor. Dekupaj için uygun nitelikteki sentetik kıllı fırçalar ve su bazlı vernik modelleri de Trendyol’un ürün yelpazesi içinde yerini alıyor. Çok özel motif ve tasarımlar sunan ve hazır yapışkanlı uygulama ürünleri Trendyol’un çok özel fırsatları ile oldukça uygun koşullarla satın alınabiliyor. Dönemsel kampanya seçenekleri ve büyük avantaj sağlayan indirimler de Trendyol’da oldukça makul fiyatlarla dekupaj kağıdı satın alabilirsiniz.

Dekupaj Kağıdı Nedir?

Özel üretilmiş tutkal aracılığı ile kağıda çizilen desen yada resmin bir yüzeye transfer edilmesi işlemine dekupaj denir. Bu işlemler için daha önce peçete kullanılırken, peçetenin materyal açısından dayanıklı olmaması sebebiyle pirinç dekupaj kağıtları üretilir. Çünkü peçetelerde uygulama sırasında kıvrılma, yırtılma, hava kabarcıkları ya da kopma gibi sorunlar görülür. Dekupaj kağıtları peçete kadar yumuşak fakat diğer modeller içinde en ince ve sağlam dokuya sahip olanlardır. Uygulama sırasında dekupaj kağıtları yüzeyde seviye farkı yaratmadığı için aktivite severlere büyük kolaylık sağlar. Bu kağıtlar, sadece ahşaplara değil ayrıca seramik, plastik, dedi, polyester ya da cam gibi yüzeylere dahi kolaylıkla uygulanabilir.

Dekupaj Kağıdı Nasıl Yapıştırılır?

Yüzeye sabitlenecek dekupaj kağıdının arkasına tutkal sürülerek istenen bölgeye kolayca yapıştırılır. Ancak dekupaj kağıdı kullanılmadan önce alttaki yüzeyin bir ton açık renkle boyanıp zımparalanması gerekir. Yapıştırılacak bölgeye göre dekupaj kağıdının boyutu ölçülür. Ardından kesme işlemi gerçekleştirilir. Dekupaj kağıdının ve yüzeyin arkasına dekupaj tutkalı aynı yönde hareketlerle sürülür. Sonrasında tutkal kurumadan kağıt bilgeye yapıştırılır. Bu noktada dikkat edilmesi gereken; bölgeye tutkal aynı yöne doğru sürülürken dekupaj kağıdına ortadan dışarıya doğru sürülmelidir. Dekupaj kağıdı uç noktasından tutularak düzgün biçimde kağıt yapıştırılır. Ancak düzeltebilme durumu göz önünde bulundurularak işlem esnasında fazla bastırılmaması gerekir. Yapıştırma işlemi bittikten sonra vernikleme için bir gün beklenmelidir.

Dekupaj Kağıdı Nerede Satılır?

Kağıt üzerine çizilen renkli desenlerin açık renk yüzeylere aktarılmasını sağlayan dekupaj kağıdı çeşitleri Trendyol’da satılır. Dekupajlar ince kağıt üstüne basılıdır. Hobi çalışmaları için kullanımı kolaydır. Ayrıca dirençli bütün yüzeylerde kullanılabilir. Tepsi, masa, sehpa, sandalye ya da duvar gibi yüzeylere istenilen desenler kolaylıkla uygulanır. Pirinç çeltiğinden üretilen ve her türlü çizim aktivitelerinde kullanılabilen dekupaj birinci kalite kağıt modelidir. Dekupaj kağıtlarının ölçüleri yaklaşık olarak 42×30 cm şeklindedir. Dekupaj kağıtları el sanatçılarına özel olarak tasarlanmış ürünlerdir. Fakat dekupaj kağıtlarını kullanabilmek için profesyonel olmaya gerek yoktur.