Cinsiyet
Fiyat Geçmişi
Renk
Ürün Değerlendirmesi
Satıcı Tipi

Etkileyici Performans Sunan Dell Xps 13 Modelleri Trendyol'da!

Hayatı kolaylaştıran cihazlardan biri de bilgisayarlardır. Taşınabilir bilgisayar olarak tasarlanan Dell XPS 13 serisi, birçok farklı modeli kapsar. Sektörde 40 yıllık tecrübeye sahip olan marka, kullanıcı beklentilerini temel alarak geliştirdiği XPS serisi ile popülerliğini korur. Dell cihazlar, firmanın tecrübeli mühendisliğiyle imal edilir. Bu ürünler, son derece dayanıklı ve işlevsel bilgisayarlar olarak öne çıkar.

Dell XPS 13 laptop modelleri yüksek donanımlıdır. Bu sayede cihazlar verdiğiniz tüm komutları başarıyla yerine getirir. Ayrıca bu bilgisayarlar sahip oldukları güçlü bileşenler ile zorlayıcı programları dahi çalıştırabilir. Pek çok iş sektöründe tercih edilen bu seri, güçlü bileşenler ile desteklenir. Özellikle mimarlık, mühendislik ve grafik tasarımı gibi mesleklerde kullanılan özel yazılımları çalıştırmayı sağlarlar. Bu özel programların ihtiyacı olan yüksek sistem gereksinimleri Dell XPS 13 model laptoplarda yer alır.

Yeni teknolojilerden yararlanılarak üretilen Dell XPS 13 laptoplar, hassas bir değerlendirme sürecinden geçer. Ürünlerin kasası CNC isimli bir yazılımdan yararlanılarak tasarlanıp şekillendirilmiştir. Bu program bilgisayarlı sayısal denetim sağlar. Dell XPS 13 laptopların kasası alüminyumdan yapılmıştır. Bahsedilen materyal magnezyum ve plastiğe göre çok daha güçlüdür. Bu özelliği taşıyan ürünler darbelere ve ısıya karşı dayanıklıdır.

Dell XPS 13 FHD görüntü teknolojisi ile kullanıcılara sunulur. Laptopların ekranında gösterilen medyaların netliği bozulmamış olur. Bu sayede cihazları kullanarak dizi ve film keyfini yükseltebilirsiniz. Dilerseniz ürünleri Dell XPS 13 dual monitor şeklinde kullanabilirsiniz. Bunun için laptopu iki adet monitöre kablolar aracılığıyla bağlamak gerekir. Dell XPS 13 1080p çözünürlük sunan cihazlar panellere görüntüyü net bir şekilde iletir.

Bu bilgisayarların ekran paneli de korumalıdır. Corning Gorilla Glass 6 teknolojisinden yararlanan Dell XPS 13 model ürünlerin camları özel olarak sağlamlaştırılmıştır. Söz konusu güçlendirme sistemi, akıllı telefonlarda kullanılır fakat bu korumaya çeşitli elektronik aletlerde de yer verilir. Bu XPS modellerin ekranları daha dayanıklı olur. Ayrıca Dell XPS 13 modelleri özellikleri açısından kendi içlerinde değişiklik gösterir. Kişisel zevk ve ihtiyacınıza uygun bilgisayarlara göz atabilir ve seçiminizi yapabilirsiniz.

Yüksek İşlevli Dell XPS 13 Laptop Modelleri ve Özellikleri Nelerdir?

Yüksek İşlevli Dell XPS 13 Laptop Modelleri ve Özellikleri Nelerdir?

Kullanıcıya yüksek performans sunan Dell XPS 13 serisinde; takılma, donma ya da uygulamaların çökmesi gibi sorunlar yaşamazsınız. Bu seri içinde yer alan ürünler arasında 9370, 9310 ya da 9305 gibi bilgisayarlar bulunur. Dell XPS 13 laptop serisinin ayırt edici özelliği, Intel işlemci olur. Sektöründe uzman markalardan biri olan Intel, farklı bilgisayarlarda sıklıkla tercih edilen ürünler geliştirir.

Dell XPS 13 ailesine mensup olan bilgisayar çeşitleri güçlü işlemcilere sahiptir. Cihazların yüksek performansının ana kaynaklarından biri bu bileşenlerdir. Dell XPS 13 Core i7 ve i5 pek çok yazılımı sorunsuz çalıştırır. Bu laptoplar, genel olarak iş odaklı bilgisayarlardır. Fakat ürünler yüksek performanslı bileşenlere sahip olduğu için birçok oyunu da rahatça çalıştırırlar. Bu sayede Dell Notebook XPS 13 cihazlar çok yönlü kullanım sunmayı başarır. Dell XPS 13 AMD işlemcilerle uyumlu değildir ve yalnızca Intel markasının ürünlerini taşır.

Dell XPS 13 özellikleri depolama açısından da farklılık gösterir. Bahsedilen laptoplar minimum olarak 256 GB SSD barındırır. Bu alan; binlerce dosya, klasör, fotoğraf ve video depolamak için yeterlidir. Ayrıca depolamanın SSD teknolojisine sahip olması da kullanıcıya farklı avantajlar sunar. HDD teknolojisi, verileri çok daha yavaş bir şekilde okur ve yazar. Fakat SSD çok daha gelişmiştir ve saniyede yüzlerce MB veriyi başarıyla işler.

Dell XPS 13 modelleri arasında dokunmatik ekranlı laptoplar da mevcuttur. Bu modeller, kullanıcıya benzersiz bir deneyim sunar. Dell XPS 13 2-in-1 hem bilgisayar olarak kullanılır hem de katlanır yapısıyla geniş ekranlı ve yüksek performanslı bir tablet olarak tercih edilir. Cihaz 11. nesil Intel işlemciye sahiptir ve son derece hızlı bir şekilde çalışır. Ürünün ekranı Dolby Vision sertifikalıdır. Böylece Dell XPS 13 dokunmatik laptopu kullanırken HDR teknolojisinden yararlanabilirsiniz.

Dell XPS 13 2’si 1 arada üründe isteğe bağlı olarak kullanılabilen Premium Active kalem de mevcuttur. Oldukça hassas basınç duyarlılığına sahip olan bu aparat ile çizim yapmak çok daha pratik bir hâl alır. Ürünün paneli insan gözleri için zararlı mavi ışığı azaltır. Böylece cihazı uzun süre kullansanız dahi rahatsız olmazsınız. Tüm bunlara ek olarak dokunmatik Dell XPS 13, 32 GB RAM kapasitesine sahiptir. Bu sayede üründe aynı anda birden fazla uygulamayı takılma yaşamadan çalıştırabilirsiniz.

Dell XPS 13 13 inç ekran boyutlarında tasarlanır. Ürünün panelindeki her şeyi net bir şekilde görebilirsiniz. Ayrıca Dell XPS 13, OLED benzeri teknolojilerden yararlanarak ekrandaki görüntü kalitesinin yüksek olmasını sağlar. Laptoplar çoğunlukla iş odaklı üretildiğinden netlik oldukça önemlidir. Dell XPS 13 UHD ürünlerden edinerek 4K panellerde mükemmel görüntülerin keyfini çıkarabilirsiniz. Bu teknoloji sayesinde ekranda aynı anda görebileceğiniz piksel sayısı yükselir. Dell XPS 13 4K laptoplar ile oynatılan medyalardaki tüm detaylar net bir şekilde seçilir.

Üstün Özellikli Dell XPS 13 Modellerinin Tasarım Detayları Nasıldır?

Üstün Özellikli Dell XPS 13 Modellerinin Tasarım Detayları Nasıldır?

Dell XPS 13 ultrabook modeli ile kullanıcıların beğenisini kazanır. Ürünün ayırt edici yanı, ince tasarımı ve geniş ekranı olur. Laptopun en ince noktası 6 mm kalınlığındadır. Böylece ürün zarif bir dizayna sahiptir ve ayrıca hafiftir. Son derece şık bir tasarımı olan cihaz, yüksek performanslı bileşenlerle donatılır.

Dell XPS 13 laptopların tasarımlarında kamera da oldukça büyük bir yere sahiptir. Cihazların bu bileşenleri oldukça gelişmiştir. Dell XPS 13 kameralarıyla karşı tarafa görüntünüzü net bir şekilde iletmek, fotoğraf çekmek ya da video kaydı almak mümkündür.

Dell XPS 13 seri laptoplar kendi içlerinde dâhili ekran kartı barındırır. Bu parça GPU olarak da adlandırılır. Söz konusu laptopların ekran kartları işlemci ile entegredir. Dell XPS 13 GPU fazladan bir parça olarak bilgisayarın içinde bulunmaz. Bu tasarım inceliği, ürünün termal dengesinin çok daha başarılı olmasını sağlar. Genel olarak dizüstü bilgisayarların önemli problemlerinden biri aşırı ısınmadır. Dell XPS 13 ürününde bu durum söz konusu değildir.

XPS 13 laptop ağır yükte çalışırken dahi minimum düzeyde ısınır. Cihazın geliştirilen termal tasarımı çift fana sahiptir. Böylece ürünün iç kısmı etkili bir şekilde soğutulur. Dell XPS 13 fanlar, güçlü pervaneleri ile havayı verimli bir şekilde cihazın iç kısımlarına iletir. İhtiyaç duymanız hâlinde bir soğutucu da edinerek bu ürünleri kullanabilirsiniz. Böylece cihaza destek olup bileşenlerinin korunmasını sağlayabilirsiniz. Laptopunuzun ömrünü uzatmak ve parçalarının dayanıklılığının artırmak için bu gibi yöntemler izleyebilirsiniz.

Kaliteli Dell XPS 13 Bilgisayarın İşlemcisi Nasıldır?

Kaliteli Dell XPS 13 Bilgisayarın İşlemcisi Nasıldır?

Dell XPS 13 bilgisayar modelleri birbirinden farklı işlemcilere sahiptir. Ürün; i3, i5 ya da i7 CPU çeşitleri içerir. Kullanıcı ihtiyacına göre bu işlemci seçenekleri çok güçlü veya zayıf kalabilir. Örneğin yalnızca ofis programlarını çalıştırmak için satın alacağınız bilgisayarın i3 işlemcili olması yeterlidir. Fakat mühendislik ya da grafik tasarım programlarını rahatça çalıştırabilmek için Dell XPS 13 i7 8 GB 256 GB gibi ürünleri tercih etmelisiniz. i7 türündeki CPU’lar bahsedilen yazılımları çalıştırabilecek güce sahiptir.

Bilgisayarın işlemcisini belirledikten sonra depolama alanına karar vermelisiniz. Dell XPS 13 SSD 512 GB ya da 256 GB gibi hafıza kapasitelerine sahiptir. Video editlemek ve oyun oynamak için ne kadar büyük alan seçerseniz o kadar faydalı olur. Böylece cihazınızda aynı anda birden fazla oyunu yüklü tutabilirsiniz. Ayrıca bilgisayarda düzenleyeceğiniz videoları depolamak ve yedekleyebilmek için geniş bir alan gerekir. Bunun için Dell XPS 13 SSD seçenekleri arasından 512 GB ya da 1 TB modelleri tercih edebilirsiniz.

LOL, PUBG ya da Fortnite gibi son yılların popüler oyunlarını dahi Dell XPS 13 laptoplar ile açabilirsiniz. Bahsi geçen bilgisayarlar bu programları akıcı bir şekilde çalıştırabilir ve rakiplerinizi takılma ya da donma olmadan alt etmenize imkân verir. Böylece ürün oyun severlerin de dikkatini çekmeyi başarır. Dell XPS 13 bilgisayarın güçlü bileşenleri sayesinde ürünler; ders, oyun, iş, tasarım, çizim ve daha pek çok farklı işlem için başarıyla kullanılır.

Söz konusu laptop, çevrim içi oyunları açarken de herhangi bir sorun yaşatmaz. Açık evrenli oyunların yanında dilerseniz Microsoft Store üzerinden keyifli zaman geçirmenizi sağlayacak ufak boyutlu oyunlar da indirebilirsiniz. Cihaz hafif oyunları çalıştırırken fazla zorlanmaz. Dolayısıyla ürünün ısınması da pek muhtemel değildir.

Eşsiz Dell XPS 13 Bilgisayarın Dokunmatik Fonksiyonu Nasıldır?

Eşsiz Dell XPS 13 Bilgisayarın Dokunmatik Fonksiyonu Nasıldır?

Dell 2’si bir arada XPS 13 bilgisayarların dokunmatik fonksiyonları oldukça başarılıdır. Ürünü âdeta bir tablet gibi kullanabilirsiniz. Cihazın dokunmatik sensörleri oldukça hassastır. Özel kalemle ya da elinizle çizim yapabilir, ince hatları bile rahatça boyayabilirsiniz. Ürünün sahip olduğu geniş ekran da kullanıcının deneyimini yükseltir. Sıklıkla çizim yapan kişiler, Dell XPS 13 kılıf edinerek laptopu çok daha korunaklı bir şekilde muhafaza edebilir. Böylece ürünü yanınızda taşırken de sorun yaşamazsınız.

Dell XPS 13 inç ekran boyutuyla grafik tasarımı yapan kişilerin beğenisini kazanır. Laptopun paneli üzerinde yer alan dokunmatik özellikli kalem ile rahatça, kısıtlanmadan çalışabilirsiniz. Ayrıca geniş ekran sayesinde iki pencereyi yan yana koyabilir ve farklı işlemlerinizi aynı anda gerçekleştirebilirsiniz. Ürünün hassas sistemi, kasıtlı olarak yaptığınız tüm dokunuşları algılar. Cihazın ekranına sertçe bastırmanıza gerek kalmaz. Tüm bunlara ek olarak ürünü tersine katlayarak klavyenin sizi rahatsız etmesinin de önüne geçebilirsiniz. Böylelikle cihaz tamamen bir tablet şeklini alacaktır.

Laptopun ince ve hafif yapısı, dokunmatik fonksiyondan yararlanan kullanıcıların konforunu artırır. Bu özellik sayesinde ürünü elinizde rahatça taşıyabilirsiniz. Aynı zamanda laptopu uzanırken ya da ayaktayken rahatça kullanmanız mümkün olur. Tüm bunlara ek olarak cihazın geniş depolama alanı sayesinde dokunmatik fonksiyonundan yararlanarak oluşturacağınız çizim ve animasyonları da özgürce kaydedebilirsiniz. Bu özellikler sayesinde ürünler oldukça kullanıcı dostu bir yapıya sahiptir.

Cihazda kullanılan Gorilla Glass cam teknolojisi sayesinde dokunmatik ekran daha dayanıklı ve esnektir. Bu bileşen ile laptopun camı darbelere ve düşmelere karşı direnç gösterir. Dolayısıyla ürünün dokunmatik özelliğini gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.

Dell XPS 13 Dizüstü Bilgisayarın Batarya Kalitesi Nasıldır?

Dell XPS 13 Dizüstü Bilgisayarın Batarya Kalitesi Nasıldır?

Bilgisayar serisinin bataryası özenle imal edilmiştir. Bu ürünlerde 3 ve 6 hücreli entegre batarya kullanılır. 56 W, 97 W gibi değişen akımlara sahip olan bataryalar, tamamen dolu olduğunda oldukça uzun bir süre kullanılır. Dilerseniz laptopu şarj fişi takılıyken de çalıştırmaya devam edebilirsiniz. Kaliteli bir bataryaya sahip olan Dell XPS 13 laptoplar ile saatlerce kesintisiz çalışabilir, dizi ya da film izleyebilirsiniz.

Akıllı teknolojiler ile desteklenen bataryaların, Windows ayarlarından güç seçeneklerini değiştirerek daha da uzun süre dayanmasını sağlayabilirsiniz. Bunun için enerji tasarrufu modundan yararlanabilirsiniz. Ayrıca performans fonksiyonunu açarak da cihazın daha fazla güç tüketmesini fakat laptopun çok daha hızlı çalışmasını sağlayabilirsiniz. Bu gibi özellikleri sayesinde Dell XPS 13 bataryası kullanıcılar tarafından beğenilir. Ürünün gelişmiş parçalara sahip versiyonlarının güç tüketimi farklılık gösterebilir. Örneğin Dell XPS 13 8 GB RAM kapasiteli laptop ile 4 GB modelin bataryası aynı zamanda bitmeyecektir.

Geniş batarya kapasiteleri ve verimli enerji tüketimi sayesinde cihazınızı dışarıda prizden uzaktayken de rahatlıkla kullanabilirsiniz. Laptopun şarjının daha fazla dayanması için ekran parlaklığını kısmak gerekir. Böylece cihazların, enerji tüketiminde verim sağlaması mümkün olur. Şarjla çalışan laptopu kafede, okulda, evde, iş yerinde ya da kütüphane kullanabilirsiniz.

Laptop elektrik kablosuna takılı değilken oyun oynamak ya da bilgisayarın yüksek performansta çalışmasını gerektirecek tüm durumlar şarjın azalmasına neden olur. Bu nedenle prize erişiminizin olmadığı anlarda, benzeri aktiviteleri daha aza indirmeyi tercih edebilirsiniz.

Dell XPS 13 Laptop Modellerinin Fiyatları Nelerdir?

Dell XPS 13 Laptop Modellerinin Fiyatları Nelerdir?

Dell XPS 13, fiyat bakımından geniş bir kitleye hitap eder. Ürünler, kullanıcının deneyimini çok daha keyifli kılmak için pek çok farklı özellik ile donatılmıştır. Böylelikle kendi tercih ve ihtiyaçlarınıza göre bir laptop seçimi yapmanız çok daha kolay olur. Bu bağlamda bütçenize uygun olan ürüne de karar verebilirsiniz. Laptopların fiyat aralıkları özelliklerine bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Örneğin Dell XPS 13 512 GB ve 1 TB depolama kapasiteli ürün ile 256 GB SSD içeren cihaz farklı bütçelere hitap eder.

Ürünün fiyatı üzerinde etkili olan bir başka unsur ise ekran boyutudur. Dell XPS 13 15.6 inç ile 13 inçlik ürünlerin bütçe aralıkları birbirinden farklıdır. Dokunmatik modu bulunan ürünler de diğerlerinden ayrılır. Bu nedenle bütçenizi ihtiyacınız doğrultusunda Dell XPS 13 tablet modu olan cihazlara göre belirlemelisiniz. Ayrıca ürünün farklı renkleri de mevcuttur. Dell XPS 13 Gold tercih ederek göz alıcı bir laptop sahibi olabilirsiniz.

Laptop seçerken RAM kapasitesi de oldukça büyük önem taşır. Bu bileşenin gelişmiş ve yüksek kapasiteli oluşu sayesinde cihaz çok daha akıcı çalışır. Fakat her işlem için fazla RAM’e gerek yoktur. Örneğin basit ofis işleri ve internet kullanımı için 8 GB yeterlidir. Buna karşın özel yazılımları akıcı bir şekilde çalıştırmak ya da oyun oynamak için Dell XPS 13 16 GB RAM’li versiyonunu tercih edebilirsiniz.

Pek çok farklı bütçeye hitap etmeyi başaran laptoplar için işlemci modeli de oldukça önemlidir. Yalnızca iş amacıyla kullanmak için Dell XPS 13 i3 çeşidini tercih edebilirsiniz. Fakat yüksek performans isteyen programları rahatça çalıştırmak için bu işlemci yeterli olmaz. Dell XPS 13 i5 8 GB RAM 256 GB SSD özelliklerinde bir cihaz ihtiyaçlarınızı verimli bir şekilde karşılayacaktır. Siz de bu harika serinin tüm modellerine Trendyol üzerinden zahmetsizce erişebilir, beğendiğinizi satın alabilirsiniz.