"

Denge Bilekliği

" araması için 391 sonuç listeleniyor

Denge Bilekliği

Denge Bilekliği

İnanışa göre insan vücudunda omurga kısmında başlayarak yukarıya doğru çıkan ve iç kısımda yer alan farklı katmanlar bulunur. Çıplak gözle görülmesi mümkün olmayan bu katmanlar, oldukça dikkat çekici etkisi ve enerjisiyle ön plana çıkar. Günlük hayatta karşılaşılan her türlü hastalık ve sağlık şikayetinin sebebi, çakra ismi verilen bu katmanların kapalı olması ile ilişkilendirilir. Bu anlamda özel hizmet amaçlı üretilen denge bilekliği veya diğer bilinen adıyla çakra bileklikleri, sağladıkları olumlu etkiler dolayısıyla sıklıkla tercih edilir.

7 farklı renkten oluşan denge taşı bileklik çeşitlerinde her bir renk farklı bir çakra katmanını temsil eder. Kullanılan doğal yapılı taşlar, kapalı çakra bölgelerindeki enerjinin açığa çıkarılması ve tekrar vücuda yarar sağlayan hale gelmesine yardımcı olur. Dengeleme görevine sahip olması nedeniyle de kullanıcılar tarafından oldukça ilgi görür ve sıklıkla kullanılır. Yüzyıllardan beri Hindistan ve çevresinde kullanılmasıyla dikkat çeker. 7 farklı renge sahip bu taşlar ve bu taşlardan oluşturulan bileklikler hakkında kullanıcılar iki farklı görüşe sahiptir. İlk görüş gücün ve dengenin fiziksel ve direkt olarak bu taşlarla temas sonucunda alındığı yönündedir. Kullanıcılara ait ikinci görüş ise fiziksel olarak bir etki olmamasıyla birlikte kullanılan bilekliklerin kişide farkındalık oluşturarak güç ve dengeyi hatırlattığı yönündedir. Doğurduğu olumlu sonuçlar arasında sadece dengeyi sağlamak değil rahatsızlıkların iyileştirilmesinde etkili olması ve pozitif enerji yayması da sayılabilir. Sizler de birbirinden farklı denge bilekliği markaları arasından size uygun olan modeli tercih edebilir, tüm çeşitleri Trendyol aracılığıyla pratik ve hızlı bir şekilde inceleme fırsatı yakalayabilirsiniz. Satın aldığınız ürünlerle vücudunuzun dengesini sağlayabilir, güç ve pozitif enerji alanında sağladığı olumlu etkileriyle yaşamınızın kalitesini artırabilirsiniz.

Güç ve Denge Bilekliği Faydaları ile Tanışın

Farklı renk ve doğal yapılı taşlar ile oluşturulan bileklik çeşitleri, insan sağlığına sağladığı yararlar ve olumlu sonuçlar ile sıklıkla tercih edilir. Bilinen ve yararlanılan en önemli özelliği, vücuttaki enerjinin dengede tutulması özelliğidir. Sadece enerjiyi değil sağlık konusundaki faktörleri de dengede tutması ile bilinir. Kişinin kendisini zinde ve pozitif hissetmesine önemli derecede katkısı bulunur. Hastalıklara bağlı şikayetlerin azaltılması ve hatta kimi durumlarda tam anlamıyla yok edilmesinde oldukça etkilidir. Günlük yaşamın yoğun ve karmaşık yapısı, kişiler üzerinde stres ve gerginlik gibi enerjiler ile kendini belli eder. Negatif enerji olarak tanımlanan bu enerji çeşidi, kullanıcının günlük yaşamını olumsuz yönde etkiler. Bahsi geçen bileklik modelleri, olumsuz etkiler yaratan enerji çeşidinin vücuttan uzaklaştırılarak pozitif enerji seviyesinin artırılmasına önemli ölçüde destek olur.

Tüm modeller bahsedildiği üzere 7 farklı renge sahip doğal yapılı taşlardan meydana getirilir. Tüm aksesuarlar, el yapımı özellik gösterir. Ürünlerin fabrikasyon süreçlerine dahil olmamaları, doğal yapılarının korunmasında önemli bir etken olarak karşınıza çıkar. Bileklikler meydana getirilirken öncelikli olarak taşlar, kullanıma uygun olacak şekilde küçültülür. Küçültülen bu taşlar, özel olarak üretilmiş iplere geçirilerek tamamen el emeği aksesuarlar ortaya çıkarılır. Kullanılan tüm renklerin çakra katmanları ile özel ilişkileri bulunur. Her bir rengin sağlamış olduğu etki farklı olduğundan dolayı çeşit seçimlerinde öncelikli olarak hangi konuda sıkıntılar yaşandığında ve hangi enerji bölgesinin açılmasının istendiğine karar verilmelidir. Bu karar verme süreçlerini tamamlayarak sizler de kendinize en uygun aksesuar seçimini gerçekleştirebilir, pozitif enerjinizin artmasını sağlayarak kendinizi daha zinde ve enerjik hissetme şansını yakalayabilirsiniz. Satın alacağınız ürünler aracılığıyla güç ve denge bilekliği faydaları ile tanışabilir, yeni bir yaşamın kapılarını Trendyol’un size sağladığı kolaylıklar sayesinde aralayabilirsiniz.

Enerji ve Denge Bilekliği Türleri ile Ruhunuzu Tazeleyin

7 farklı renkten oluşan enerji ve denge bilekliği çeşitlerinin her bir renkte kullanılan taşları, farklı anlamları ve vücudun farklı bölgelerini ifade eder. Çakra adı verilen bu bölgelerdeki enerjilerin aktif hale getirilmesi ve denge seviyelerinin artırılması bu aksesuarlar aracılığıyla sağlanır. Başın üst bölgesini belirtmek amacıyla kullanılan taş çakra, ana alandır. Mor renkle ifade edilen bu bölgedeki enerjileri aktif hale getirebilmek amacıyla elmas, kuvars ve ametist gibi taşların kullanıldığı bileklikleri tercih etmek yerinde olur. İndigo rengi ile ifade edilmek istenen bölge üçüncü göz çakrasıdır. Lapis, obisidiyen, safir gibi taşlar kullanılır.

Boğaz çakrasını temsil etme amacıyla genellikle mavi renk tercih edilir. Doğada kolaylıkla bulunabilen mavi renkli taşlardan amazonit, soladite ve kiyanit gibi taşlar kullanılır. Sarı renkle temsil edilen çakra kök çakradır. İlgili bölgedeki enerjinin ortaya çıkarılması ve kişinin kendisini her anlamda daha iyi hissedebilmesi için seri renkli taşlardan üretilmiş bileklikleri kullanması tavsiye edilir. Bu taşlar arasında kuvars, pirit, kırmızı jasper, kırmızı veya siyah oniks gibi taşlar sayılabilir. Çinkoit, sitrin, kaplan gözü, hessonite gibi taşlar ise solar pleksus çakrası konusunda büyük bir etkiye sahiptir. Son olarak kalp çakrasını temsilen yeşil renkli taşlar sıklıkla tercih edilir. Malakit, gül kuvars, aventurin ve yeşim öncelikli olarak bilinen yeşil renkli taş gruplarıdır. Bahsi geçen ürünlerin vücuda temasıyla birlikte titreşim oranı giderek artış gösterir. Bunun bir sonucu olarak kullanıcının pozitif enerjisi artar, yenilenme gerçekleşir. Etkinin devamlı ve kalıcı olabilmesi amacıyla bilekliklerin gün boyu bilek bölümünde taşınması tavsiye edilir. Dilendiği durumlarda ayak denge bilekliği modelleri arasından da seçimler oluşturulabilir.

Çakra açıcı bu taşlar arasından doğru seçimin yapılabilmesi için öncelikle kişinin vücudunu iyi analiz edebilmesi ve hangi bölgesindeki enerjilerin açılması gerektiğine karar vermesi oldukça önem arz eder. 7 farklı katman arasından ilgili bölgeye karar verildikten sonra taş renkleri incelenmeli, uygun renklerin ve malzemelerin kullanıldığı modeller satın alınarak vücutla teması sağlanmalıdır. Böylelikle sizler de vücudunuzun enerjisinin yenilenmesini sağlayabilir, pozitif enerji seviyenizin artışına katkıda bulunurken şıklığınızı da tam anlamıyla tamamlayan ürünleri deneme şansı elde edebilirsiniz.

Zahmetsiz Denge Bilekliği Temizliği

Profesyonel kullanım siyah denge bilekliği ve diğer renklerdeki daha birçok çeşit, zaman ve mekan gözetmeksizin her daim kullanıma uygun yapısıyla dikkat çeker. Fakat bu sık kullanıma bağlı olarak bilekliklerin dengesi ve sağladığı faydalarda azalma meydana gelir. Bu problem dolayısıyla zaman zaman çeşitli temizleme ve sterilize etme adımlarına ihtiyaç duyulur. Bu adımlar için kullanıcıların uygulayabileceği oldukça farklı yöntemlerden bahsetmek mümkündür. En etkili yöntemlerden biri dolunay ile temizleme yöntemidir. Bir yandan dolunay, taşların ilk günkü enerjilerine dönmelerini ve şarj olmalarını da sağlamasıyla bilinir. Fakat asıl etkili olduğu konu, temizlik adımlarıdır. Uygulama esnasında dikkat edilecek birkaç ayrıntı, sahip olduğunuz aksesuarların zarar görmesini engelleyerek ilk günkü kalitesinde kullanmanıza yardımcı olur. Dikkat edilecek ilk husus, şiddetli yağmur, kar ve rüzgar gibi durumlarda ürünleri dışarda bulundurmamaktır. Diğer uygun hava şartlarında ise ürün öncelikli olarak düz bir zemine yerleştirilmeli, üzerine her türlü riske karşılık cam kase, kavanoz gibi eşyalar kapatılmalıdır. Bu işlemler sonrasında pencere kenarında bir gece bekletildiğinde dolunay sayesinde bilekliğin temizliği zor bir işlem olmaktan kurtulur. İkinci bir temizlik yöntemi beyaz adaçayı ile temizlemektir. Kurutulmuş ada çayı yaprakları, demet şekline getirilmeli ve sonrasında bir çubukla tutturularak yakma işlemi uygulanmalıdır. Yakma işlemi sonrasında oluşan duman içerisinden bileklik geçirilmeli, böylelikle temizlik işlemi oldukça basit ve etkili bir şekilde tamamlanmalıdır.

Son olarak bahsedilecek yöntem kahverengi pirinç ile temizleme yöntemidir. En sık kullanılan işlemlerden biri olarak karşınıza çıkar. Metal denge bilekliği, nano denge bilekliği ve titanyum denge bilekliği gibi çeşitleri pişmemiş kahverengi pirinç dolu kap içerisine koyarak temizlemek oldukça kolaydır. Burada önemli olan nokta, ürünlerin pirinç içerisine tamamen gömülmüş olması diğer bir deyişle görünen hiçbir parçanın bulunmaması gerektiğidir. Toplamda bir gece boyunca kap içerisinde gömülü halde bulunan bileklik çeşitleri için tam olarak arındırma işlemi gerçekleştirilmiş olur. Sizler de satın almış olduğunuz ürünlerin temizlik işlemleri için birbirinden oldukça farklı yöntemlerden yararlanabilir, bu işlemler sayesinde bilekliklerinizin denge ve enerji seviyelerini ilk günkü haline getirerek sağlıklı ve doğru bir şekilde kullanmaya devam edebilirsiniz.

Denge Bilekliği Çeşitlerinin Doğru Kullanımı ile Maksimum Fayda

Bilekliklerin kullanımına başlamadan önce bilinmesi gereken en önemli nokta, insan vücudunun sağ ve sol olmak üzere iki tarafının birbirinden oldukça farklı özelliklere sahip olduğunun bilinmesidir. Ürünlerin, vücudun gösterdiği bu davranış biçimlerine uygun olacak şekilde seçilmesi ve kullanılması, maksimum faydanın sağlanması açısından oldukça önemlidir. Genel olarak vücudun sol tarafının dişil olarak ifade edildiği bilinir. Bu bölümün kontrolü altında, hassaslık ve duygusallık gibi hisler barınır. Bu nedenle sol el veya sol ayak bileğinde kullanılan ürünler, stresin azaltılmasına destek ve yardımcı olur. Düzenli kullanımlarda bu stres duygusunun kullanıcı tarafından kontrol edilebilir seviyeye geldiği de geri dönüşler aracılığıyla bilinen bir bilgidir. Öte yandan vücudun sağ tarafı sol tarafına göre farklı özellikleriyle dikkat çeker. Günlük rutinde gerçekleştirilen eylem ve faaliyetler, genel olarak sağ taraf kontrolündedir. Erkeksi hisler ve düşünceler kendisini daha baskın şekilde ön plana çıkarır. İçsel duygu ve düşüncelerin dış dünyaya nasıl yansıtıldığı da yine sağ tarafın kontrolü altındadır. Ürünlerin sağ el veya ayak bileğinde kullanılması, enerjinin kullanılma ve dışa vurma şeklinin kontrol edilmesini sağlamada oldukça etkilidir.

Bilekliklerin vücut üzerinde taşındığı durumlarda güneş ışınlarının zararlı etkilerinden korunması gerekir. Bunun yanı sıra iç mekanlarda da ürünleri düz bir zeminde tutmak ve saklamak, denge seviyelerinin azalmasını engeller ve faydanın maksimum oranda korunmasını sağlar. Çeşitlerin fabrikasyon süreçlerine maruz bırakılmadan doğal taşlar aracılığıyla el ile üretilmeleri de bu faydaların miktarlarının yüksek olmasında etkili olan diğer bir faktördür. Üretim esnasında taşlar kullanıma uygun olacak şekilde boyutlandırıldıktan sonra özel olarak üretilmiş iplere geçirilir ve son şekli verilir. Sizler de insan vücudu üzerinde farklı çakra bölgelerine birbirinden oldukça farklı etkileri ve faydaları bulunan bu modellere Trendyol aracılığıyla ulaşabilir; denge,güç ve enerji seviyelerinin korunmasına yardımcı olarak günlük koşuşturmacadaki stres, yorgunluk ve gerginlik gibi şikayetlerinizden etkili bir şekilde kurtulmayı başarabilirsiniz.

Orijinal Denge Bilekliği Fiyatları Trendyol’da

Farklı markalara ait tüm ürün çeşitleri, insan vücudu üzerinde maksimum fayda ve enerjiyi sağlamak üzere kaliteli ve doğal malzemeler kullanılarak üretilir. Fabrika içerisinde değil bizzat el emeği ile üretilen ve kullanıma sunulan bu ürünler, enerji seviyelerinden denge seviyelerine, stres ve yorgunluk gibi şikayetlerden günlük gerginlik şikayetlerine kadar birçok alanda sizlere yardımcı olarak fayda sağlamayı hedefler. Farklı renklerin farklı çakra bölgelerini ifade etmesinden dolayı bileklik modellerinde kullanılan taşlar, doğada hazır halde bulunan renkli taşlar arasından seçilir. Kullanıma uygun hali alması amacıyla boyutlarında değişiklikler yapılarak özel üretim ipliklere geçirilir ve aksesuarlar son haline kavuşturulur. Bazı taşlar doğada nispeten daha zor bulunduğundan dolayı ürün fiyatları da bu etkene bağlı olarak artış gösterebilir. Trendyol, kullanıcılarını uygun değerlere sahip orijinal denge bilekliği fiyatları ile buluşturur. Zaman zaman düzenlenen kampanya ve indirim dönemleri sayesinde daha da uygun fiyatlar ve avantajlar sizlere sunulur. Siz de Trendyol’un sizlere bildirim göndermesine izin vererek bu kampanya ve indirim imkanlarından öncelikli olarak yararlanma şansını elde edebilirsiniz. Deneyimleriniz sonucunda tüm modellerin vücuda sağladığı yararlara kıyasla fiyatlarının oldukça uygun olduğu kolayca fark edilebilir.

Materyaller uygun temizlik işlemleri yardımıyla da uzun süre sağlıklı bir şekilde ilk günkü kalitesiyle kullanılabilir. Bu temizlik rutinleri, uzun vadede ekonomik bir alışveriş gerçekleştirmiş olmak için de oldukça gereklidir. Sizler için uygulaması en pratik temizlik yöntemini seçerek sizler de ürünlerinizin denge ve enerji seviyelerinin korunmasını sağlayabilirsiniz. Kahverengi pirinç, dolunay ve kurutulmuş adaçayı yapraklarından yardım alarak temizlik işlemlerini gerçekleştirmek, oldukça etkili ve kalıcı çözümler sunar. Sizler de Trendyol aracılığıyla doğal taşlardan oluşturulmuş bilekliklere uygun fiyat değerleriyle ulaşabilir, satın aldığınız ürünler sayesinde yaşam kalitenizi artırarak günlük pozitif enerji seviyenizi oldukça yüksek miktarlara çıkarabilirsiniz. Düzenli periyotlarla uygulanan temizlik adımlarıyla bu serüveninizin devamlılığını sağlayabilir, uzun vadede sağlık problemlerinizin oluşturduğu birçok şikayetten de kurtulma şansına erişebilirsiniz.

Birbirinden Farklı Denge Bileklikleri Trendyol ile Ayağınıza Geliyor

Trendyol’un kullanıcılarına sunduğu geniş ürün skalası ve uygun fiyat seçenekleri sayesinde tüm ürün çeşitlerini indirimli fiyatlarla bulabilirsiniz. Dönem dönem yakalayacağınız kampanya ve indirim fırsatlarından da yararlanarak bütçenize uygun alışverişler gerçekleştirebilirsiniz. Bu sayede aile bütçesini korurken tarzınızı yansıtan modellere sahip olabilir, saat ve diğer aksesuarlarla da kolaylıkla uyum sağlayan çeşitler sayesinde çevrenizdeki kişilerin beğenisini kazanabilirsiniz. Sadece öncelikli olarak tercih edilen yedi renk değil, altın rengi, gümüş rengi ve klasik siyah renkli modeller arasından da seçimlerinizi oluşturabilir, düz ve sade görünüme sahip ürünlerle kıyafetlerinizi daha rahat bir şekilde kombinleme şansını elde edebilirsiniz. Daha gösterişli ve parlak çeşitlerle de şık tarzınızı tamamlamak ve göz alıcı bir görünüm yakalamak mümkündür.

Bilekliklerin hitap ettiği bölgelerde açığa çıkardıkları enerjilere bağlı olarak vermek istedikleri birtakım mesajlar mevcuttur. Kök çakra dünyaya kök salma anlamı taşırken sakral çakra şehvetli bir kişiliğe sahip olma, solar pleksus çakra ise kendine güvenme anlamını taşır. Kalp çakrası sevme ve sevilmeye işaret ederken boğaz çakrası dürüstlük ve doğruluğa işaret eder. Zihin açıklığı ve mutluluğun takip edilmesini konu alan çakra bölgeleri ve enerjileri de mevcuttur.

Tüm ürünler, parlaklığını kaybetmemesi amacıyla parfüm, aseton, sabun gibi maddelerin temasından korunmalı, her türlü aşınmanın önüne geçilmelidir. Kullanılmayan durumlarda doğal ve yapay her türlü ışıktan uzak tutulmalı, kapalı ve temiz bir kutuda özenle muhafaza edilmelidir. Pamuklu bezle sararak takı çantalarında saklamak da kullanıcılar tarafından sıklıkla tercih edilen bir yöntemdir. Tüm modeller, sağlık açısından yararlı olmakla birlikte saat ve zincir gibi diğer takı çeşitleriyle de kullanımlarda ortaya estetik bir görünüm çıkarır. Canlı, parlak veya tercihe bağlı olarak seçilebilecek pastel tonlarındaki renkler ile kıyafetlerinize uyum sağlayacak bileklik çeşitlerini de tercih etmek mümkündür. Sizler de Trendyol’un ayrıcalıklı dünyasına adım atarak kampanya ve indirim avantajlarından yararlanabilir, uygun fiyat seçenekleri sayesinde bütçenizi korurken birbirinden şık aksesuar modelleriyle giyim tarzınızı tamamlayan ürünlerin sahibi olabilirsiniz.