placeholder
"

Desenli Boya

" araması için 21447 sonuç listeleniyor

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Desenli Boya

desenli boya

İster küçük bir ev tadilatı yapıyor olun, ister evinizi inşa ediyor veya tamamen yeniden şekillendiriyor olun, boya renk seçimi söz konusu olduğunda aklınızda birbirinden farklı fikirler oluşuyor olabilir. Renkler, desenler ve rulolar hayal gücünüzü yaşam alanınıza yansıtma konusunda size yardımcı olacaktır. Aynı zamanda kaliteli boya seçmek tartışmasız doğru rengi ve duvar desenini seçmek kadar önemlidir. Kaliteli boya, pigmentler ve bağlayıcılar gibi daha yüksek hacimde katı maddeler içerir. Bu, akrilik boyalarda daha az su ve daha fazla katı malzeme olacağı anlamına gelir. Yüksek kaliteli boya soyulmaya ve dökülmeye karşı dayanıklıdır ve rengini zamana karşı daha iyi koruyabilir. Üstelik duvarlarınızda kaliteli bir boya kullanarak duvarlarınızı lekelenmeye karşı daha dayanıklı hale getirebilir ve lekelendiği zaman temizlemesini daha kolay bir biçimde gerçekleştirebilirsiniz. Bu nedenle boya seçimini yaparken kaliteli bir boya satın alarak yaptığınız yatırımın karşılığını boyanın dayanıklılığı ile mutlaka alırsınız.

İç Cephe Boyası

Günümüzde evlere, iş yerlerine, ofis ve okul gibi yaşam alanlarına farklılık katmak amacı ile çok fazla çeşitte boya ve desenler kullanılmaktadır. Yaşam alanlarınızda farklılık yaratmanın en iyi yolu duvar boya rengini değiştirmek veya mevcut renge bir desen eklemektir. Tavanın daha yüksek görünmesini ve odaya daha fazla alan hissi vermek istiyorsanız tavanı beyaz gibi açık bir renge boyayabilirsiniz. Tavandaki bu renk sınırlılığı sizi duvarlarda etkilememeli çünkü binlerce farklı desen ve renge ulaşmak mümkün. Geometrik baskılardan birbirinden farklı tasarımlara kadar, odanızın genel görünümünü güçlendirecek desenli boyalar ile duvarlarınızı gönlünüzce dönüştürebilirsiniz. İç cephe için boya seçiminde öncelikle odalarda kullanacağınız boyanın dayanıklılığı ve parlaklığı üzerine düşünüp, karar vermelisiniz. Karar verme noktasında ithal boya desenleri de size yardımcı olacaktır. Yaşadığımız alanların kullanım sıklığına bağlı olarak her daim istediğiniz görünümü elde etmek için boya türü ve renginin seçimi önem teşkil etmektedir.

Kendinden Desenli Boya ile Pratik Boyama İşlemi

Evdeki duvarları, tavanı veya başka herhangi bir şeyi boyamak gerçekten kolay görünüyor ama bir desen oluşturmaya karar verdiğinizde işler değişir ve aniden boyama işlemi karmaşık bir proje haline gelir. Evinizi yeniden dekore etmek istiyorsanız boyama işlemini desenli boya çeşitleri ve desenli boya rulosu ile pratik bir şekilde halledebilirsiniz. Biraz hayal gücü, biraz çaba ve birkaç desenli boya ve desenli boya rulosu ile kendi hayal gücünüzü, tasarımlarınızı evinize yansıtabilirsiniz. İç ve dış mekanları olduğundan canlı, parlak ve dekoratif bir şekilde göstermek için duvar boyaları çok önemlidir. Kendinden desenli boyalar ile efekt boya desenleri oluşturabilirsiniz. Aynı zamanda kendinden desenli boyalar ile gönlünüzce desen oluştururken duvarınızın yapısına da zarar vermezsiniz. Bu şekilde desen değiştirmek istediğinizde üzerini düz bir boya ile kaplayıp farklı bir desen uygulaması yapabilirsiniz. Desenli boyayı kullanmak istediğiniz bölgeye uygulamadan önce istenmeyen durumlardan kaçınmak için mutlaka küçük bir alanda test etmelisiniz. Yapacağınız test ile boya kıvamını ayarlama konusunda da zorluk yaşamazsınız.

Düz, sıkıcı boya renklerine sahip duvarlarınızın olduğunuzu düşünüyorsanız desenli boya renkleri tam da size göre. Evin tarzını, havasını değiştirmek ve alanınızı daha ferah, geniş gösterebilmek için desenli boyalar sizin için harika bir seçim olacaktır. Evinizin kalitesini arttırmak, odanın kasvetli ve sıkıcı görünümünü azaltıp duvarınızda sanatsal bir görüntü elde etmek istiyorsanız binlerce desenli boya ve renkleriyle şık bir tasarıma kolayca kavuşabilirsiniz.

Doğru Renk ve Doğru Deseni Seçmenin Önemi

Duvarlarınıza daha fazla yaratıcılık katmak için kullanabileceğiniz ev boya desenleri sizlere seçiminizi kolaylaştıracak geniş bir yelpaze sunuyor. Evinizi inşa etmeyi veya yeniden şekillendirmeyi planlıyorsanız, odalarınız için bir boya rengi seçmek kesinlikle büyük bir karardır. Bazı durumlarda, bir boya rengi bir yaşam alanını ya oluşturabilir ya da bozabilir. Bu yüzden bilinçli, doğru bir karar vermek ve eviniz için en iyi seçimi yaptığınızdan emin olmak gerçekten önemlidir. Tüm evinizin içini hatta sadece bir oturma odasını bile yeniden boyamak, alanınızın görünümünü ve ferahlık hissini gerçekten değiştirebilir. Evinizin tamamında doğru boya rengi ve deseni seçimi, her odadan ve yaşam alanından geçişin kusursuz olmasını sağlayabilir. Renk, doku veya desen eksikliği, bir evi biraz sıkıcı hale getirebilir bu nedenle doğru duvar desenli boya seçmek boyamak istediğiniz alana hayat verebilir. Baskı boya temiz ve pürüzsüz duvar zeminine sedef, efekt boya ve farklı renkteki boyalarla uygulanabilen bir işlemdir. Baskı boya desenleri ile dekoratif bir görünüm elde etmek için baskı boyayı rulo, fırça, sprey, sünger yardımıyla ev boya desenleri oluşturabilirsiniz. Birbirinden farklı desenlerin yanı sıra salon desenli boya ile de boyama yaptığınız alana farklı bir görünüm kazandırabilirsiniz. Evinize benzersiz bir görünüm kazandırmak, şık ve tarz bir görünüm elde etmek varken sıkıcı duvar boyaları ile vakit kaybetmeyin. Günün ve gecenin her saatinde ve odanızda kullandığınız aydınlatma altında harika görünen bir renk seçmeniz önemlidir.

Desenli Boyalar ile Lekeleri Kamufle Etmek

Çocuğunuz varsa, boya seçimini yapmadan önce boyanın rengi, deseni kadar kolay temizlenebilir olup olmayışını da araştırmalısınız. Duvardaki parmak izlerinden ve karalamalardan kurtulmanın tek yolu üzerlerini boyamaktır. İzlerin tekrar oluşmasını önlemek kadar zor bir şey yoktur. Bu nedenle ebeveynlerin çocukların sık bulunduğu alanlarda kolay temizlenebilir ve leke göstermeyen desenli boya tercih etmesi doğru olacaktır.

Desenli Rulo Boya ve Desenli Sprey Boya

Desenli rulo ile zeminden tavana hemen hemen her şeyi süslemek, boyamak için kullanılabilir. Desenli rulo boya, deseni hayal ettiğiniz bir renkte boyaya batırıp duvarda pratik bir şekilde o baskı boya desenleri elde etmenizi sağlar. Desenli rulo yuvarlandıkça seçmiş olduğunuz desen ve boya ile homojen bir desen duvarınızda harikalar yaratır. Desenli ruloyu boyama yapmak için kullandığınızda boyanın akıtma yapmasından veya duvarı tamamlamak için yeterli boyayı tutup tutmadığı konusunda endişelenmeyin. Desenli rulo tasarımı tüm bu oluşabilecek riskler göz önünde bulundurularak tasarlanmıştır. Desenli rulo ile eviniz için baskı boya desenleri oluşturmak istiyorsanız yapmanız gerekenler oldukça kolay. Öncelikle desenli rulo üzerine başlangıç ve bitiş noktasını anlayabilmeniz için basit şekiller çizin. İstediğiniz boya desenlerine ulaşmak için ruloyu boyaya batırın ve belirlediğiniz işaretler doğrultusunda ilerleyin. Tüm duvarda desen oluşturmak istiyorsanız aynı işlemi tekrarlayarak hayal ettiğiniz görünüme kavuşabilirsiniz.

Evinizde bulunan ahşapların zamanla nem çekerek bozulmalara uğradığını görebilirsiniz. Ahşap mobilyalar üzerindeki bozulmayı en aza indirebilmek için ahşap yüzey zaman zaman boyanarak tazelenmelidir. Boya ruloları ahşabınıza hayat kazandırmak için ahşap yapısı nedeniyle yeterli olmayabilir. Bu nedenle sprey boyalar sizler için kurtarıcı bir ürün olacaktır. Ahşap mobilyalarınıza eskisinden farklı bir hava katarak evinizin görünümüne uyum sağlamasını istiyorsanız desenli sprey boyalardan yararlanabilirsiniz. Sprey boyalardan en iyi verimi almak için başlangıçta sprey boyayı en az bir dakika çalkalayın, uygulama yapacağınız alana en az 20 santim uzaktan spreyi püskürtün. En iyi sonuca ulaşmak için ahşap üzerinde pürüzler varsa bir zımpara yardımı ile pürüzlerden arındırın. Birden fazla kat desenli sprey boya uygulayarak zemin üzerinde istediğiniz sonuca ulaşabilirsiniz. Desenli sprey boyayı soldan sağa alttan üste doğru uyguladığınızda daha homojen bir boyama işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Desen ve boyanın kalıcılığı için boyayı en az yarım saat kurumaya bırakmayı unutmayın. Ahşap üzerinde ev boya desenlerinin yanı sıra ahşap desenli boya da kullanarak farklı bir tarz yakalayabilirsiniz.

Evinizi kendiniz dekore etmek istiyor ancak çiziminizin ve resim yeteneğinizin yeterli olmadığını düşünüyor olabilirsiniz ancak desenli rulo ve desenli sprey boya ile sanatsal beceri gerekmeksizin istediğiniz görünüme ulaşabilirsiniz. Desenli rulo boya ile boyayan herkes ilk seferinde güzel duvar kağıdı desenleri oluşturabilir. Deneyim gerekli değildir. Ancak vakitten tasarruf etmek istiyorsanız bir profesyonelle çalışmak bu süreci çok daha az riskli hale getirebilir. Destek aldığınız ustanın deneyimlerine, tavsiyelerine ve seçimlerine güvenebilirsiniz. Ayrıca satın aldığınız desenli ruloyu iç cephe duvarlar dışında mobilya, kağıt, ahşap üzerinde hatta bina boya desenleri ve boncuk boya desenleri oluşturmak için de değerlendirebilirsiniz.

Bir Duvarı Desenli Boya Süngeri ile Boyama

Desenli boya süngeri evinize farklı bir dekor sağlamak amacı ile oluşturulmuş pratik bir alettir. Sadece bir desenli boya süngeri ve bir kutu boya ile hayalinizdeki tasarıma ulaşabilirsiniz. Desenli boya süngeri ile birbirinden farklı desen ve renklerde eşsiz bir tasarım oluşturmak oldukça kolaydır. İyi bir boya süngeri elinize büyük gelmeyecek ergonomik boyutta ve hafiflikte olmalıdır. Desenli boya süngeri ile boyama yaparak kullandığınız alana hem resmi hem de eğlenceli bir hava katabilirsiniz. Ofis, işyeri gibi alanlarda desenli boya süngeri kullanımı için gri desenli, mermer desenli, duvar desenli, beton desenli, kendinden desenli, taş desenli boya ve boya ruloları kullanabilirsiniz.

Desenli boya süngerini kullanmak için öncelikle duvarı temel taban olarak kullanacağınız renge boyayın. Desen şeklini sünger ile vereceğiniz için temelde kullandığınız boya desenli boya olmamalıdır. Desenli boya süngerini duvarınızda baskı oluşturmadan önce hangi alanlarda kullanmak istediğinize karar verin. Sonrasında desenli boya süngerini kullanmak istediğiniz boya ile kaplayın ve üzerindeki fazla boyayı sıkın. Rastgele bir düzende soldan sağa, aşağıdan yukarıya olacak şekilde emin adımlarla ilerleyin. İşleminiz bittikten sonra desenli boyanın kuruması için en az 30 dakika bekleyin. Dilerseniz birden fazla desen rengi kullanarak sünger yardımıyla farklı bir görünüm elde edebilirsiniz.

Efekt Boya Desenleri

Ev, ofis veya okul duvarlarında farklı bir görünüme ulaşmanın farklı bir yolu olan efekt boyaya ulaşmak artık çok kolay. Birbirinden kaliteli renklerde efekt boya desenleri uygulamak için spatula, boya fırçası, rulo, mala gibi el aletlerine ihtiyacınız olacaktır. Efekt boya desenleri el işçiliği gerektirdiği için bir ustadan efekt boya desenlerinin uygulanması konusunda yardım alabilirsiniz. Efekt boya desenleri için dilediğiniz rengi kullanırken mobilyalarınız ile duvar renginiz arasında harika bir uyum sağlayabilirsiniz. Bu şekilde ev boya desenlerinde oluşturduğunuz farklılığın keyfini çıkarabilirsiniz. Efekt boyaların uygulanması desenli boya rulosu ile gerçekleştirilebilir ancak boyama işlemini gerçekleştirmeden önce zeminin pürüzsüz olması gerektiğini unutmayın. Desenleri aynı hizada uygulamak için desen rulosuna işaret koymayın unutmayın. Eğer efekt boya deseni oluşturulurken kayma gerçekleşmişse istenen görünümü bozmamak için efekt boya az miktarda seyreltilerek bölgeye uygulanabilir. Efektli boyalar mat ve yarı mat zeminlerde uygulanmak için elverişli değildir.

Desenli Sedef ve Yağlı Boya

Sedef boya kokusuz olup desenler ile oluşturulan ev dekoru için kullanılan bir boyama uygulamasıdır. Desenli sedef boya ahşap, sunta ve metal yüzeyler ile bina içindeki beton ve alçı levha yüzeylerin birincil ve onarım boyası olarak tasarlanmıştır. Desenli sedef boya sentetik bir fırça, boya rulosu, dekoratif desenli boyama rulosu, düşük basınçlı sprey ile uygulanabilir. Desenli sedef boya ile uygulama yapmak istediğiniz alanı boyarken püskürtmeyi çok yakından yapmamanız gerekir. Spreyi kullanmadan deneme amaçlı farklı bir yüzeyde uygulama yapabilirsiniz. Desenli sedef boyayı ahşap üzerinde kullanacaksanız ahşap zeminin zımparalanıp üzerindeki pütürlerden arındığından emin olun. Desenli sedef boyanın desenini daha fazla ön plana çıkarmak için sedef boya öncesi su bazlı bir boya ile zemin hazırlamak oldukça önemlidir. Uygulama için sedef kalıbı oluşturulmalı ve uygulama sırasında yukarıdan aşağı kesintiye uğramadan boya zemine uygulanmalıdır. Desenin görünümünde problem yaşamamak, iyi sonuçlar edinmek için desenli sedef boyanın uygulamasını deneyimli bir ustanın yapması oluşabilecek risklerden kaçınmak için önemlidir.

Desenli yağlı boya ile duvar boyası yapmak için tüm boyama işlemlerinden önce yapmanız gereken hazırlıkları yapın. Mutlaka boyanacak yüzeyi temiz ve pürüzsüz hale getirin. Sıçrama, damlama gibi risklere karşı yerleri muşamba ile kaplayın. Boyamak istediğiniz alanın geniş bölümleri için normal bir rulo ve desenli rulo kullanabilirken dar alanlar için de küçük el fırçaları ile duvar boyamaya geçebilirsiniz. Yağlı boya uygulaması için boyayı tinerle seyreltip satın aldığınız boya kutusu üzerinde yer alan talimatlara göre boyama işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Desenli yağlı boya uygulamasının yanı sıra desensiz kaliteli bir yağlı boya ile yaşam alanınıza italyan boya desenleri, efekt boya, mermer, duvar, gümüş desenler uygulayabilirsiniz. Yağlı yapısı nedeniyle 5-6 saatte kuruyan yağlı boya için mutlaka ilk kat atıldıktan sonra beklenmeli ve ikinci kata boya tamamen kurduğunda başlanmalıdır. Ancak su bazlı boyalara nazaran yağlı boyaların duvarda kolay bir şekilde pürüz oluşturabileceği göz ardı edilmemeli ve mutlaka boyama ve boyalardan anlayan bir ustadan profesyonel destek alınmalıdır. Uyguladığınız boya desenlerine uyum sağlaması için boya desenli halılar ile de şık bir görünüme sahip olabilir, evinize farklı bir ferahlık kazandırabilirsiniz.

İtalyan Boya Desenleri

İthal boya desenleri arasında en çok tercih edilen desenlerden biri de İtalyan boya desenleridir. İtalya'nın sanat ve mimarisinden ilham alarak evinize şık bir görünüm kazandırmak desenli boya çeşitleri ile birkaç basit ve yaratıcı boyama fikrini kullanarak İtalyan villalarının zenginlik ve sıcaklığından bazılarını evinize getirebilir, duvarlarınıza eşsiz ve şık bir görünüm kazandırabilirsiniz. İtalyan boya desenlerini uygulamak için kullanılan yöntemlerden biri de taş desenli boya rulosu ile boyamayı gerçekleştirmektir. Sıkıcı bir duvarı süsleme söz konusu olduğunda, iç boya desenleri, modern duvar kağıdı gibi uygulamalar en popüler dekorasyon fikirleri arasındadır. İtalyan boya desenleri ile İtalyan tarzında modern bir görünüm elde etmek istiyorsanız kendinden desenli boyalardan yararlanabilirsiniz. Beton desenli boya bu seçenekler arasında yer alabilir. Aynı zamanda odanıza oldukça şık bir görünüm kazandırmak için gümüş desenli boya ile simli desenli boya da tercih edebilirsiniz.

Genç Odası Boya Desenleri

Desenli boya modelleri birçok türü içerisinde bulundurur. Ebeveynleri olarak çocuğunuzun yaşam alanını daha güzel bir hale getirmek için ihtiyacınız kendinden desenli boya modelleri olabilir. Genç odaları için baskı boya desenleri, gri desenli boya, ağaç desenli boya ve yaldızlı boya desenleri mükemmel bir seçim olacaktır. Eğer çocuğunuz daha cıvıl cıvıl bir oda tercih ediyorsa kelebek, çiçek, ponpon, boncuk gibi iç cephe boya desenleri sizin için doğru bir tercih olacaktır. Ponpon desenli boya ve ahşap desenli boya genç odasında yaygın olarak tercih edilmektedir. Mermer desenli boya odayı oldukça şık gösterebilmektedir. Desenli boya örnekleri incelemek için vakit kaybetmeyin. Çiçek desenli boya rolosu ile kelebek desenli boya rolosu genç odası dizayn eden aileler ve çocuklar için büyük kolaylık sağlar. Boyama işlemini çocuğunuzla birlikte kolayca gerçekleştirebilir, onun da tarzını yansıtmasına olanak sağlayabilirsiniz. Genç odası boya desenleri seçimi için mutlaka çocuğunuzun görüşünü alın ve boyama için gerekli diğer araç gereçleri temin ederek çocuğunuzla birlikte benzersiz bir anı yaratmaya hazır olun. Desenli boya fiyatları Trendyol'da yer almaktadır. Trendyol ile en uygun desenli boya fiyatlarını kolaylıkla inceleyebilirsiniz. Çocukların ve gençlerin katıldığı boyama işlemini eğlenceli hale getirmek için boyamayı desenli boya süngeri, desenli sprey boya ve çeşitli desenli boya rulosu satın alarak harika bir hobiye dönüştürebilirsiniz. Desenli boyalar oluşturduğu tasarım ve görsel ile size hitap ediyorsa Trendyol ile birbirinden farklı desenli boyaları hemen deneyin ve duvarlarınıza yansıttığınız eşsiz görselin tadını çıkarın.