"

Dirseklik

" araması için 5897 sonuç listeleniyor
megakardeşler Yün Dizlik Çif Adet

megakardeşlerYün Dizlik Çif Adet

(116)
Yün Dizlik Çif Adet
120 TL
Sepete Git

Dirseklik Modelleri ile Sporunu Yap

Çeşitli hobilerinizde veya aktivitelerinizde güvenlik çok önemlidir. Bu faaliyetleri gerçekleştirirken birçok önlem almanız gerekmektedir. Dirseklikler bu önlemlerin en başında gelmektedir. Çok büyük riskleri ve olası bir kazada daha az hasar almanıza yardımcı olmaktadır. Dirseklik günümüzde birçok spor dalında ve aktivitelerde kullanılmaktadır. Bulunduğu spor dalına göre dirseklik çeşitleri değişiklik gösterebilir. Sporlarda uygulanan hareket veya daha fazla hasar alabilen durumlar göz önünde bulundurularak ona göre dirseklik tercihleri yapılmaktadır. Günümüzde en çok kaza yapabilen araçlardan olan motosikletler ciddi önlem gerektirmektedir. Motosikletler araba kazalarına göre daha fazla risk barındırır. Olası kazada tutunabilecek bir alanın olmaması ve savrulabilme ihtimaline karşı gerekli önlemler alınmalıdır. Bunlar için üretilen motosiklet dirseklik çeşitleri vardır. Koruma görevinde olan bu dirseklikler hasarı daha aza indirmeye yardımcı olur. Kazada yere temas etme ve sürtünme gibi durumlarda koruma görevi üstlenmektedir. Farklı model ve şekillerde sizlerin beğenisine sunulmaktadır. Özelliklerine bakarak kendinize uygun olanı tercih edebilirsiniz. Önlem gerektiren bir diğer alan ise fitness olmaktadır. Fitness vücut geliştirme için yapılan egzersizlerdir.

Dirseklik Çeşitleri

Dirseklik Çeşitleri

Özellikle ağırlıklı kol hareketi bulunan egzersizler bulunmaktadır. Bunlar için fitness dirseklik modelleri bulunur. Fitness dirseklikler kol hareketlerini uygularken sürtünme ile ortaya çıkan tahrişi önlemeye yardımcı olur. Dirsek kısmının yere değmesi sonucu dirsek çok fazla hasar alabilir. Ayrıca kol dışında yapılan birçok spor egzersizlerinde dirseğin korunmasını ve hasar almamasını sağlar. Kol kavrayan ve daha dikkatli hareket etmesini sağlayan tenis dirseklik çeşitleri de bulunmaktadır. Tenis dirseklikler sporcunun antrenmanda veya maç esnasında dirsek ve kol hizasını sararak daha sağlam pozisyon almasına yardımcı olur. Dirseklikler sporcuların sıklıkla kullandığı araçlardan biridir. Bunu dışında paten kayma da günümüzde çok sevilmekte ve her kesimin yaptığı hobilerden biri haline gelmektedir. Paten kaza riski yüksek olan bir spor aletidir. Dikkatli ve bilinçli kullanılması gerekmektedir. Ne kadar dikkat edilse de olası kazalardan kaçınmak imkansız olmaktadır. Bunlar için paten dizlik dirseklik çeşitleri mevcuttur. Düşme sonucunda dizlerin ve dirseklerin daha az hasar almasını sağlamaktadır. Çocuk veya yetişkin gibi her yaş kesimine ait dizlik ve dirseklik çeşitleri bulunmaktadır. Daha güvenli ve daha az risksiz bir eğlence imkanı sunmaktadır. Paten gibi bisiklet araçları da kaza oluşturabilme potansiyelinde olmaktadır. Bisiklet kullanılırken mutlaka önlemler alınmalıdır. Bunlar için bisiklet dirseklik çeşitleri bulunmaktadır. Dirseklerinizi sürtünme ve çarpma gibi hasarlardan korumaktadır. Maç esnasında tehlikeli pozisyonlarla karşılaşan basketbol sporcularının da daha rahat ve daha güvenilir oynayabilmesi için basketbol dirseklik çeşitlerini kullanmaları gerekmektedir. Maç esnasında düşme sonucunda dirseklerin sürtünmesini ve daha az hasar almasını önlemektedir. Aynı şekilde voleybolda da bu çok fazla görülmektedir. Hatta voleybolda çok daha fazla düşme ve sürtünme olayları yaşanmaktadır. Bunları önlemek için voleybol dirseklik çeşitleri bulunur. Bu gibi birçok alanda diz ve dirseklerinizi korumanız için sporcu dirseklikleri bulunmaktadır. İhtiyacınıza uygun birçok dirseklik çeşitleri bulabilirsiniz. Her yaşa uygun diz ve dirseklikler bulmanız mümkündür.

Çeşitli Özellikleri ile Dirseklik Modelleri

Çeşitli Özellikleri ile Dirseklik Modelleri

Güvenli ve rahat bir şekilde faaliyetlerinizi gerçekleştirmeniz önemli olmaktadır. Bu faaliyetleri gerçekleştirirken birçok önlem almanız gerekmektedir. Dirseklikler çok büyük riskleri ve olası bir kazada daha az hasar almanıza yardımcı olmaktadır. Dirseklik günümüzde birçok spor dalında ve aktivitelerde kullanılmaktadır. Donanımlı ve çok rahatlık sağlayan açı ayarlı dirseklik modeli de bulunmaktadır. Hava almasını sağlayan ve terletmeyen bir kumaştan üretilmektedir. Ayarlanabilen bir yapıya sahiptir. Bir diğer dirseklik çeşidi ise kol dirseklik olmaktadır. Kol dirseklik birçok alanda kullanımına ihtiyaç duyulan bir ürün olmaktadır. Çoğu spor dalında kullanılmaktadır. Dirseğin sürtünme gibi olaylardan dolayı hasar almasını önlemektedir. Üretilen kumaşı yıkanabilir olduğundan hijyenik ve avantajlı olmaktadır. Çeşitli sebeplerden veya kazaların sonucunda kol ağrımaları oluşabilmektedir. Hareketiniz kısıtlanabilir ve doğru hamleler yapamayabilirsiniz. Bu gibi durumlarda kol ağrısı için dirseklik tercih etmeniz gerekmektedir. Bu dirseklikler hasar görmüş kolun daha kolay iyileşmesine ve kol ve dirseği sararak daha kolay hareket etmenize yardımcı olur. Bu tür dirseklikleri daha çok tenis ve golf alanları ile ilgilenen sporcular kullanmaktadır. Maç veya antrenman sırasında daha doğru hamleler yapmasına yardımcı olmaktadır. Bu ağrılarda kullanılan ortopedik dirseklik çeşitleri de bulunur. Oldukça esnek olan ve rahatlık sağlayan elastik dirseklik çeşitleri de bulunmaktadır. Elastik dirseklikler hava geçirebilen örgü kumaşlardan üretilmektedir. Tenisçilerin sıklıkla kullandığı bu dirseklikler daha rahat hareket etme imkanı sunmaktadır. Maç esnasında alınan darbelere karşı koruma görevi olan muay thai dirseklik çeşitleri de bulunmaktadır. Dirseklik fiyatları modeline ve kullanım amacına göre değişiklik göstermektedir. Bütçenize uygun çeşitli dirseklik modelleri bulabilirsiniz. Ayrıca medikal dirseklik, pedli dirseklik, dirseklik koruma seçeneklerine Trendyol üzerinden göz atabilirsiniz.

Dirseklik Faydaları

Dirseklik Faydaları

Dirseklikler birçok alanda koruma sağlamaktadır. Çoğu spor alanlarında dirseklik kullanımı olmazsa olmazdır. Kullanıldığı alan ve amacına göre dirseklik faydaları oldukça fazladır. Oluşabilecek düşme veya çarpmada sürtünmeyi engelleyerek tahriş olmasını önlemektedir. Voleybol, basketbol veya tenis gibi spor dallarında dirseklikler tercih edilmektedir. Hem daha rahat hareket etmek hem de olası kazalarda hasarı en aza indirmek için kullanılmaktadır. Bunların yanı sıra çeşitli araç ve aktivitelerde de dirseklik çok önemlidir. Motosiklet, bisiklet ve paten gibi araçlarda da kullanılması gerekmektedir. Çok büyük riskleri ve olası bir kazada daha az hasar almanıza yardımcı olmaktadır. Dirseklikler birçok alandan yarar sağlamaktadır. Hasar gören dirseğin iyileşmesine de yardımcı olmaktadır. Zedelenmiş bölgeden başka bir bölgeye taşımaya yardımcı olur. Ve kolu sararak daha kolay hareket etmesini sağlamaktadır. Tenis spor dalında hasar gören alanlar için dirseklik bantları çok büyük fayda sağlamaktadır. Dirseklik bedenlerine dikkat etmeniz gerekmektedir. Kendinize uygun dirseklik seçtiğinizden emin olunuz. Ağrı veya hasar görebilecek alana takmaya özen gösterin. Sizi çok fazla sıkmayacak ve hareketinizi kısıtlamayacak şekilde bağlamanız gerekmektedir. Aynı şekilde çıkabilecek kadar da gevşek sarmayınız. Taktıktan sonra kaymamasına ve hareket alanına dikkat etmeniz de önerilir. Dirseklikler çok büyük riskleri ve olası bir kazada daha az hasar almanıza yardımcı olmaktadır. Dirseklik günümüzde birçok spor dalında ve aktivitelerde kullanılmaktadır. Aynı şekilde hasar alan dirseklerin de daha kolay iyileşebilmesine ve daha rahat hareket etmesini sağlamaktadır. Kaliteli ve her bütçeye uygun dirseklik seçeneklerini Trendyol’da bulabilirsiniz.

Dirseklik Ne İşe Yarar?

Dirseklik aksesuarı genellikle sporcular tarafından kullanılır. Bahsedilen ürün, eklemlerin kaza sonucunda zarar görmesini önler. Ayrıca dirseklik, sakatlanmalara karşı da koruyucu niteliğe sahiptir. Bu ürünler genellikle yastıklı bir yapıdadır. Böylelikle dirseklik, kol bölgesinin eklemini korur. Tüm bunlara ek olarak söz edilen ürün kan dolaşımını da hızlandırır. Bu eşya ayrıca dirseğinizi sert zeminlere yaslamanızı da önler. Dirseklik düşme, çarpma veya çarpışma gibi kazalarda kolunuzun alabileceği hasarı minimuma indirir. Ürünlerin işlevleri üretildikleri ham maddeye göre de farklılık gösterebilir. Dirseklik koldaki tendonları da destekler. Ürünün tüm faydalarından yararlanmak için doğru kullanım da önemlidir. Dirsekliğin önerilen bir biçimde takılması sayesinde etkili koruma sağlanır. Dirseklik ürününe ek olarak dizlik ve bileklikler de mevcuttur. Tüm bu ürünlerden edinerek spor sırasında vücudunuz üzerinde etkili bir koruma sağlayabilirsiniz. Bu sayede egzersizlerinizi çok daha güvenli bir şekilde yapmanız da mümkün olur.

Dirseklik Ne Amaçla Kullanılır?

Dirseklik büyük çoğunlukla korunma amacıyla kullanılır. Ürün sakatlanmalara karşı sağladığı savunma sistemi ile atletler tarafından beğenilir. Dirsekliği spor hayatınız boyunca kullanabilirsiniz. Ürünü eskidikten sonra değiştirerek etkili korumanın devam etmesini sağlayabilirsiniz. Dirseklik yalnızca sakatlık veya kazalar sonrasında kullanılmamalıdır. Ürünün amacı yaşanabilecek aksilikleri önlemektir. Bu nedenle dirsekliklerin spor sırasında her zaman kullanılması tavsiye edilir. Dirseklikler genellikle sıkı bir yapıya sahiptir. Bu sayede ürünler kolunuzdan kolayca kaymaz. Özellikle hareketli sporlarda bu durum önemlidir. Voleybol, basketbol veya hentbol gibi sporlar sırasında dirsekliklerden gönül rahatlığıyla yararlanabilirsiniz. Ürünlerden hokey gibi fiziksel temasın sıklıkla yaşanabileceği daha tehlikeli sporlarda da faydalanabilirsiniz. Tüm bu aktiviteler sırasında tercih edeceğiniz dirseklikler ile eklemlerinizin ve tendonlarınızın korunmasını sağlayabilirsiniz. Dirsekliğin yanında omuzluk da tercih edebilirsiniz. Söz edilen ürünlerin daha ince yapıda olanları da mevcut. Dirsekliklerin hafif olanları genellikle aksesuar olarak kullanılır. Bu ürünlerin sağlayabileceği koruma miktarı da az olur.

Dirseklik Nasıl Takılır?

Dirsekliği takmadan önce ürünün ölçülerini dikkate almalısınız. Bahsi geçen eşyaların fazla sıkı olmaması gerekir. Bu durum oldukça önemlidir. Çok sıkı olan dirsekliklerin uzun süre kullanımı sonucunda bölgedeki kan dolaşımı olumsuz etkilenebilir. Bu durumda ellerde karıncalanma ve uyuşma hissi yaşanır. Dirsekliğin bol olmaması da bir bu kadar büyük önem arz eder. Ürünlerin geniş olması hareketli sporlar yaparken etkili koruma sağlamayacaktır. Bunun nedenlerinden ilki bol dirsekliğin kolu tam olarak sarmamasıdır. Bedeninize uygun ölçülerde bir ürün, etkili bir koruma sağlayacaktır. Tüm bunlara ek olarak, doğru seçilen dirsekliğin kolunuzdan kayması da mümkün değildir. Böylelikle ürün sizin onu taktığınız pozisyonda sabit kalır. Dirsekliklerin çoğu, ortasındaki delikten giyilir. Bazı ürünlerde kemer sistemi de olabilir. Kaydırılarak giyilen dirsekliği, kendi rahatlığınıza göre yukarı hareket ettirebilirsiniz. Kemerli sisteme sahip olan ürünleri takarken bir yakınınızdan yardım alabilirsiniz.