"

Diş Fırçası Kabı

" araması için 2016 sonuç listeleniyor

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Kullanışlı Diş Fırçası Kabı Çeşitleri Trendyol’da!

Sabah ve akşam olmak üzere günde en az iki kere dişlerinizi fırçalamak, ağız sağlığınızı korumanın en önemli ve etkili yoludur. Öğlen vakitlerini de atlamamak ise ekstra koruma sağlar. Fakat dişlerinizi düzenli fırçalamanın yanında fırçanızın devamlı steril kalması da çok önemlidir. Nitekim her fırçalamadan sonra ıslak ve açıkta kalması üzerinde pek çok bakteri ve mikrop üremesine neden olur. Böylesi bir durum da istenmeyen birçok hastalığa ve rahatsızlığa yol açar. Herhangi bir yabancı yüzeyle teması halinde ise fırçanız hijyenik özelliğini kaybeder. Bunu engellemenin tek güvenli yolu ise onu kapalı ve steril bir ortamda muhafaza etmekten geçer. Birbirinden farklı ebat ve türlerde üretilen diş fırçası saklama kapları fırçanızı bakterilerden koruma görevi üstlenir. Ağız ve diş sağlığınız korumada size yardımcı olur. Diş fırçası kabı, ne kadar göz ardı edilse de aslında oldukça önemli bir materyaldir. Bu sebeple genellikle banyolarda bulundurulması önerilir. Hem fırçanızın steril ve hijyenik kalmasını sağlar hem de son derece kullanışlıdır. Türüne göre diş fırçası ve macunu saklama kabı olarak da kullanılabildiğinden lavabo kenarlarında malzeme fazlalığından sizi kurtarır. Banyonuzu karışık ve dağınık görünümden uzaklaştırarak ferahlatır. Uzun veya kısa süreli seyahatleriniz için macun ve fırçalarınızı oldukça portatif hale getirir. Bavula ya da el bagajına rahatlıkla yerleştirilmesini sağlar. Böylece herhangi bir yüzeyle temas etmeleri engellenmiş olur. Zararlı mikrop ve bakteriler diş fırçası kutusu sayesinde fırçanıza ve size ulaşamaz. Çok çeşitli materyal ve renklerde üretilen bu kutuların şık ve şirin tasarımları da büyük beğeni toplar. İster metal iste ahşap ya da istediğiniz herhangi bir malzemede tercih edebileceğiniz kaplar, her yaşa özel üretilen fırça boyutlarına göre şekillenir. Çocuklarınız ve küçük yaştaki bebekleriniz için de rahatlıkla bulabilir ve edinebilirsiniz. Şarjlı kaplar, elektrikli ve döner başlıklı fırçalarınıza göre tasarlanır. Evde, iş yerinde ve seyahatlerde çok büyük kolaylık sağlar. Son derece kullanışlıdır. Oldukça geniş ürün yelpazesine sahip diş fırçası kaplarına siz de göz atmak isteyebilirsiniz.

Sağlıklı Dişler İçin Fırça Kabı Önerileri

Sağlıklı Dişler İçin Fırça Kabı Önerileri

Çürüme, ağızda tartar ya da yara oluşumuna sebep olan faktörlerin başında diş temizliğine gereken özenin gösterilmemesi gelir. Diş çürümesi ağızda birçok bakteri ve mikrop üremesine olanak sağlar. Bu son derece zararlı mikroplar vücutta grip gibi ateşli hastalıkların nüksetmesine bile sebep olabilir. İlerleyen çürükler zamanla damak içerisinde enfeksiyon oluşmasına neden olarak dişin çekilmesini dahi gerektirecek ciddi durumlara yol açabilir. Bunlar gibi pek çok istenmeyen durumun baş göstermesini engellemek tamamen sizin elinizdedir. Diş temizliğinize ne kadar çok dikkat ederseniz o kadar sağlıklı bir ağıza sahip olursunuz. Onları düzenli fırçalamak da bunun başlıca yoludur. Sabah, öğlen ve akşam olmak üzere günde üç kez dişleri fırçalamak gerekir. Çalışan, okuyan veya vakit bulamayan insanlar için ise en azından sabah ve akşam fırçalanması önerilir. Zira yanında fırça taşımak çoğu kişiye o kadar da cazip gelmez. İnanılması güç olsa da yapılan birçok araştırmaya göre ağız, vücudun diğer kısımlarından kirlidir. Çünkü devamlı dışarıdan gelen besinlerle temas eder. Bu yüzden her ne olursa olsun ağzın daima temiz tutulması gerekir. Diş fırçaları da tıpkı yediğiniz besinler gibi dışarıda bekler. Üzerine havada uçuşan toz zerrecikleri ve birçok bakteri doluşur. Üstelik her fırçalamadan sonra kuruyana kadar bir süre ıslak kalması bakterilerin çoğalmasına da yol açar. Çünkü nemli zeminler canlı organizmalar için çok elverişli yaşam alanlarıdır. Ayrıca kullanım ömürleri boyunca siz fark etmeden pek çok yüzeyle temas eder. Özellikle herhangi bir seyahat sırasında bunun olması çok muhtemeldir. Bavul ve diğer çantalarınız da dahil fırçanızın yabancı bir zemine değmemesi hijyen ve dolayısıyla sağlık açısından oldukça önemlidir. Bunun için bir diş fırçası saklama kabı edinmekte her zaman yarar vardır. Saklama kapları fırçanızın bakteri yuvası yabancı yüzeylerle ve havayla temasını engeller. Bu sayede üzerinde mikrop oluşmaz ve sağlığınız açısından bir tehdit oluşturmaz. Uzun yolculuklarınızda kullanabileceğiniz diş fırçası seyahat kabı hem fırçanızı korur hem de ona portatif bir özellik kazandırır. Çünkü seyahat kabı adı altında tercih edilen kaplar genelde macun ve diş ipi gibi ağız temizliğinde kullanılan birçok yan ürünü de içine alabilme kapasitesinde üretilir. Bu sayede kendinize yolculuk için küçük ve kolay taşınabilir bir temizleme kiti oluşturmuş olursunuz. Son derece kullanışlı ve şık görünümlü taşıma kapları ile artık iş yerlerinizde veya okulunuzda da öğlen vakitleri dişlerinizi fırçalamanız mümkün olur. Ağzınızı her daim steril tutarak sağlığınızı korumuş olursunuz. Kabınızı temiz tutmak da hijyen açısından çok önemlidir. Fırçayı korumaya gösterilen özen kılıfa da gösterilmelidir. Kirli bir kabı fırça üzerinde kullanmanın hiçbir yararı olmayacaktır. Temiz tuttuğunuz hijyenik diş fırçası kabı ile hem sağlıklı gülüşlere hem de fırçanızı dilediğiniz yere taşıma rahatlığına kavuşmuş olursunuz.

Birbirinden Güzel Diş Fırçası Kabı Modelleri

Birbirinden Güzel Diş Fırçası Kabı Modelleri

Diş fırçası kutusu modelleri herkesin tercihine göre ayrı ayrı şekillenir. Kimi hijyen için yalnızca uç kısmı kaplayan ufak kaplardan ararken kimi renkli ve şirin kılıflar tercih eder. Bu sebeple envaiçeşit diş fırçası kapları bulmak mümkündür. Bir fırça kılıfı edinmek oldukça önemlidir. Çünkü bu kılıflar hem sağlık hem de taşıma kolaylığı açısından son derece pratiktir. Beğendiğiniz tarz kaplar ile fırçanızı ve macununuzu dilediğiniz yere rahatlıkla taşırsınız. Şık görünümlü kutular banyonuzun da güzelliğine güzellik katar. Lavabo üzerlerini ve banyo dolaplarını malzeme fazlalığından kaynaklı karmaşık görüntüden kurtarır. Bu kısımlar artık hiçbir şekilde dağınık görünmez. Eğer döner başlıklı veya titreşimli olanlardan birine sahipseniz elektrikli diş fırçası kabı, tam da sizin için üretilmiş demektir. Bu tarz kaplar şarj etme ve edilebilme özelliğine sahip ürünlerdir. Kılıfınızı şarj ettikten sonra tıpkı normal kılıflar gibi istediğiniz yere götürebilirsiniz. Dışarıda fırçanızın şarjının bitmesine dair endişeleriniz de ortadan kalkar. Gerektiğinde her yerde her an dişlerinizi fırçalayabilirsiniz. Figüratif kaplar ise hem sizin hem de dilerseniz çocuklarınızın zevkine hitap eder. Hayran olduğunuz film, çizgi film, kitap ya da çizgi roman karakterlerinin şekli verilerek üretilen kaplar, banyonuzda veya çantanızda gördüğünüz her an sizi mutlu eder. İçinizi açar. Bayılarak izlediğiniz filmleri ve okuduğunuz kitapları siz de tekrar tekrar deneyimleme hissi uyandırır. Bu kaplar oldukça geniş hacimli olduğundan fırça dışında pek çok malzemeyi de içinde barındırabilir. Bazı kaplar özel olarak üretildiklerinden fırçaya bağlı her parça için eksiksiz hazne sayısı bulunur. Sizi mağdur etmez. Genişliğiyle ve hoş görünümleriyle büyük beğeni toplar ve müşteriyi memnun eder. Figüratif şekle sahip diş fırçası başlığı kabı da bulmak mümkündür. Özellikle minimal tarzda ürün sevenler için bu kaplar son derece idealdir. Sevimli tasarımları adeta dekoratif bir eşyaya dönüşmelerini sağlar. Siz de küçük, her yere sığan ve kolay takılıp çıkarılan kap arayışındaysanız deneyimleyebilirsiniz. Bu güzel ve kullanışlı kapları ailenize, arkadaşlarınıza ve tüm sevdiklerinize hediye etmek için de tercih edebilirsiniz.

Etkileyici Gülüşler için Diş Fırçası Kapları

Etkileyici Gülüşler için Diş Fırçası Kapları

Dişler, suratın dikkat çeken unsurlarından biridir. Güzel bir gülüş için gerekli olan önemli üç unsur dudaklar, dişler ve ferah bir nefestir. Bunların hepsine sahip olmak ve sağlıklı kalmalarını sağlamak ayrı ve titiz bir özen gerektirir. Düzenli fırçalamanın yanında ağız ve diş kontrolünü aksatmamak da oldukça önemlidir. Birçok araştırmaya göre yurt dışında yıl içinde beş kez kontrole gidilirken, ülkemizden bu oran iki yılda birdir. Doktor ziyaretleri yalnızca ağrı baş gösterdiği zaman yapılır ve genelde geç kalınmış olur. Çürükler ilerlemeye başlamadan önlenebilmesi için mutlaka düzenli doktora görünmek gerekir. Altı ayda veya yılda bir yapılan ağız sağlığı kontrolleri hayat kurtarıcı olabilir. Gülüşünüzün bir sonraki adımı yeterli fırçalama, fırça ve macun seçimidir. Doğru fırça seçimini doktorunuza danışarak yapabilirsiniz. Diş tipinize göre size uzun, kısa, ince ya da kalın kıllı fırçalardan tavsiye edecektir. Fırçanızı mutlaka bir diş fırçası koruma kabı ile kullanmanız önerilir. Onu ancak bu şekilde steril tutup, bakterilerden koruyabilirsiniz. Kap sayesinde son derece hijyenik kalan fırçanızla doğru hareketlerle temizlediğiniz dişleriniz güzel gülüşünüzün temel ögesini oluşturur. Dış fırçası kabı seçmek diğer seçimlere nazaran bir hayli kolaydır. Çünkü fırçanıza uygun kaplar seçimlerinize göre sıralanır. Örneğin elektrikli olanları için önünüze ilk çıkan model hep şarjlı diş fırçası kabı olur. Çoğu kabın portatif özellikte olması hangi türden fırçaya sahip olursanız olun, onu rahatlıkla bir yerden bir yere taşımanıza olanak sağlar. Size sadece gördüklerinizden hoşunuza giden kabı seçmek düşer. Bu eğlenceli seçim sürecinde birbirinden tatlı, cıvıl cıvıl kılıfların yanında sade, ufak boyutlara sahip, şık görünümlü olanlardan hangisini beğeneceğinizi siz de deneyerek öğrenebilirsiniz.

Her Yaşa Uygun Koruma Kabı Boyutları

Her Yaşa Uygun Koruma Kabı Boyutları

Diş fırçalarının çokça çeşidi bulunur. Kimileri uzun saplıyken kimileri kullananın boyu ve vücut ölçülerine göre kısalabilir. Diş tipine göre uç kıllarının özelliklerine dikkat edilmelidir. Normal dişler için piyasada yaygın olarak yer alan kalın kıllı olanlar tercih edilebilirken, hassas dişlere sahip insanlar genelde ince kıllı olanları kullanır. Damak ve çene yapısı da yine bu seçimde oldukça önemli bir rol oynar. Diş etlerinin kalınlığı ve boyutu, çenenin ise pozisyonu dişlerin dizilimini belirler. Aralıklı ya da sık dizilimli ağız yapısına sahip bireylere farklı tip önerilir. Çünkü temizleyeceği alanın şekli seçim esnasında üzerinde durulması gereken bir faktördür. Bireyin yaşı, diş rengi ve uzunluğu, mine tabakası, ağız ve damak büyüklüğü de fırça seçiminde son derece etkilidir. Hatta bazen cinsiyet bile kullanılacak türü belirlemede önemli etkenler sınıfına girebilir. Seçiminize uygun bir diş fırçası koyma kabı edinmek daima yararlı olur. Zira söz konusu dişler olunca sterilizasyonu korumak büyük önem taşır. Hekiminizin de tavsiyesiyle kendinize uygun türü belirlemenin yanı sıra küçük çocuklarınızı da unutmamak gerekir. İleride dökülecek olan süt dişlerine sahip olmaları bunların korunması gerekmediği anlamına gelmez. Asıl gelecek olanların kılavuzu süt dişleridir. Onları sağlam tutmak henüz çıkmayan dişlerin de sağlıklı olmasını sağlar. Bu yüzden her yaşa özel fırça ve kaplar üretilir. Çocuklarınıza diş fırçalamayı öğretmenin ve sevdirmenin yolu sevimli bir çocuk diş fırçası kabı edinmekten geçer. Sevdiği bir kahraman ya da prenses figürüne sahip bir kap onu sevindirir. Dişleri yeni çıkan bebeklerde ise damak kaşınma problemi sıklıkla görülür. Dolayısıyla diş fırçasına yine büyük görev düşer. Onlara özel bu küçük tatlı ürünleri korumak da bebek diş fırçası kabı ile mümkündür.

Beğeni Toplayan Şık Tasarımları ile Diş Fırçası Kabı

Beğeni Toplayan Şık Tasarımları ile Diş Fırçası Kabı

Diş fırçalamanın yanı sıra elinizin altında mutlaka bir koruma kabı bulundurmanın faydaları ve neden bu kadar gerekli olduğunun sebepleri saymakla bitmez. Tamamen kişisel bakım, hijyen ve dolayısıyla sağlık adına üretilen diş fırçaları, amacına paralel olarak ayrıca temiz tutulması gereken ögelerdir. Muhakkak korunaklı ve anti bakteriyel bir ortamda muhafaza edilmelidir. Kolaylıkla mikrop kapabileceği hava ve yabancı yüzeylerle temasından sakınılmalıdır. Çünkü vücudun açık tek alanı olan ağız ile de temas eder. Kap kullanımı son derece elverişlidir. Size evde ve dışarıda rahatlık sağlar. Diş fırçası taşıma kabı ile seyahatleriniz ve günübirlik lokasyonlarınızda diş fırçalamak artık zor olmaz. Çoğu kesimce sıklıkla tercih edilen sabah-akşam fırçalama rutininize öğlen vaktini de ekleyebilirsiniz. Böylece diş hekimlerinin önerdiği üzere günde üç kere fırçaladığınız dişleriniz ile tam da istediğiniz gibi bembeyaz ve sağlıklı bir gülüşe sahip olabilirsiniz. Hem fırçanızın çeşidi hem de sizin zevkinize göre kılıflar bulmak oldukça kolaydır. Dilerseniz ufak ve minimal seçenekler arasından mütevazı şıklıkta bir koruma kabı tercih edebilirsiniz. Ya da gösterişli ve figüratif bir kap ile banyonuza dekoratif özellikler kazandırabilirsiniz. Bu kapların üretim materyalleri de müşteri beğenisine göre şekillenir. Örneğin doğal hayatı benimsemiş bir ev sahibinin tamamen buna uygun olarak dizayn edilmiş banyosu için ahşap diş fırçası kabı tam da arananı karşılar. Banyo düzenine ve tasarımına rahatlıkla uyum sağlar. Bir Uzak Doğu akımı olan feng shui stilinde dekore edilmiş banyoyu tamamlayacak öge bir bambu diş fırçası kabı olur. Siz de deneyimleyerek bu kapların ne kadar dekoratif olabileceğine kendi gözlerinizle şahit olabilirsiniz. Şık banyonuzun keyfini ailenizle çıkarabilirsiniz.

Bütçe Dostu Fiyat Seçenekleri ile Koruma Kapları

Bütçe Dostu Fiyat Seçenekleri ile Koruma Kapları

Sağlık açısından önemi son derece büyük olan diş fırçası kılıfı, birçok farklı model ve tasarımda çeşitlenir. Fırça türüne uygun olarak genellikle elektrikli veya normal tercih edilir. Elektrikli ve pilli modeller çoğunlukla döner başlıklı ya da titreşimli olanlar için kullanılır. Şarj edebilir özellikte olması müşteriye büyük kolaylık sağlar. Kullandığınız elektrikli cihazın her parçasını kapsar. Böylece küçük ve önemli parçaların da kaybolmasını engeller. Düşüp zarar görmesini önler. Diş temizleme ürünlerinizi portatif hale getiren bu kılıflar ile onları dilediğiniz her yere steril bir ortamda rahatlıkla taşıyabilirsiniz. Sadece yolculuklarda değil, evde dahi bakterilere maruz kalan fırçanızı mikroplardan korumak ağız sağlığınız için oldukça önemlidir. Tamamını kaplayan kılıfların yanında sadece uç kısmını koruyan uygun fiyatlı kaplar da mevcuttur. Genellikle paketin içerisinde temizleme ürünü ile birlikte satın alınabilen bu kaplar oldukça ufak boyutlu ve hassas olduğundan kaybedilme veya olasılığı yüksektir. Fakat kullanımı son derece kolay ve rahattır. Nitekim daime yenilerine ihtiyaç duyulur. Bir çanta gibi açılarak fırçanın ucuna takılır. Üretim materyali açısından da çeşitlilik gösteren kapların fiyatı kalite standartlarına göre şekillenir. Kimi markalar diğerlerine nispeten yüksek kalite malzeme ve tasarımlara sahiptir. Bu yüzden kalitesine uygun fiyatlar belirler. Diş fırçası kutusu fiyat belirleme standardı genellikle kabın ne kadar uzun ömürlü olduğu ile ilişkilidir. Ancak şarj edilebilir ve birden çok ürünü muhafaza edebilir kaplar çok amaçlı diş fırçası kabı kategorisine girdiğinden farklı fiyatlandırmalara sahip olur. Avantajlı kampanyalar sayesinde istediğiniz kalitede kılıfı edinmek Trendyol ile mümkündür. Ağız sağlığınızı maksimum seviyede korumak adına size uygun diş fırçası kabına Trendyol’dan kaçırılmayacak fırsatlarla ulaşabilirsiniz.