placeholder
"

Diş Pastası

" araması için 769 sonuç listeleniyor
Dr Darcey Beyazlatıcı Diş Pastası
Dr DarceyBeyazlatıcı Diş Pastası
(4032)
Beyazlatıcı Diş Pastası
17,88 TL
Sepete Git
QUARTZ Diş Beyazlatma Pastası
KARGO BEDAVA
QUARTZDiş Beyazlatma Pastası
(2)
390 TL
Sepete Git

Diş Pastası

Diş Pastası Nedir?

Dişlerin bakımı iyi yapılmazsa, çok fazla kahve, çay ve sigara tüketen kişilerin dişlerinde lekelenme meydana gelmektedir. Bunun sonucunda dişlerde oluşan sararmaları ortadan kaldırmak için diş beyazlatma işlemleri ve diş beyazlatıcı ürünler tercih edilmektedir. Diş beyazlatmada kullanılmak için tercih edilen ürünlerden biri de diş pastasıdır. Dişlerimizin sararmasının nedenleri arasında kahve, çay ve sigaranın yanı sıra kanal tedavisi, kullanılan antibiyotikler ve yaş faktörü de sayılabilir. Ayrıca geceleri diş sıkma ve dişlere gelen darbeler de dişlerde sararma ve gri renk oluşumuna neden olabilmektedir. Diş beyazlatmada diş pastası dışında kullanılabilecek yöntemler; lazer, beyazlatma ve etkili diş macunlarıdır. Diş hekimi kontrolünde yapılan bleaching olarak da adlandırılan diş beyazlatma yöntemi en etkili diş beyazlatma uygulamasıdır. Bu işlem hekim kontrolünde hastane ya da evde gerçekleştirilebilmektedir. Diş sararmasının nedeni tespit edilir ve dişlerin doğal renginin ne olduğu saptanır. Diş beyazlatmada kullanılacak olan ürün diş hekimi tarafından dişlere sürülür. 2 hafta boyunca süren bu işlemde günde 2 defa dişlere uygulama yapılır. Bebeklerinizin diş buğdayında tercih edebileceğiniz süsler, silikon olarak üretilen diş şeklinde hamur kalıpları ya da metal diş pastası kalıbı gibi ürünler de satın alınabilmektedir. Diş beyazlatmada ve dişlerin temizliğinde kullanılan diş pastası ürünleri ile kek kalıbı olarak üretilen diş pastası şeklindeki kesimler arasında tercih yapmak için ürün sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Diş Pastası Nasıl Kullanılır?

Sigara, çay, kahve gibi ürünleri çok fazla tüketen kişilerde meydana gelen diş sararmalarını, diş lekelerini beyazlatmak için tercih edilen diş pastası ürünlerini kullanmak ideal bir tercih olacaktır. Birçok marka farklı mililitre ürünü tek ya da set olarak satmaktadır. Dişleri beyazlatan ve parlatan diş beyazlatma tozu, sigara içen kişiler için üretilmiş diş pastası ve anti tartar karşıtı diş pastası ürünleri bir arada avantajlı fiyatlarla satılmaktadır. Set olarak satılan ürünler, diş tartarları, diş çürümeleri ve bakterilere karşı savaşırlar ve dişlerin doğal beyazlığında görünmesine yardımcı olurlar. Diş beyazlatıcı ürünlerin içeriğinde bulunan triclosan ve diğer etken maddeler ile dişlerde oluşan kahve, çay ve sigara lekelerini ve sararmayı önlemede hızla etkili olmaktadırlar. Mentol aroması, ağzınızda uzun süreli ferahlık sağlamaktadır. Formülündeki maddeler diş minesine zarar vermemektedir. Aksine diş beyazlatma ürünleri, diş minesini güçlendirmektedir. Ürünlerin kutuları içindeki ürün bittikten sonra da dekor olarak kullanılabilir. Diş pastası ürünü satın aldıysanız bilmeniz gereken bazı konular vardır. Diş pastası nasıl kullanılır sorusuna cevap olarak diş pastası, dişlerimizdeki hassasiyeti azaltır, dişlerde parlaklık ve beyazlık sağlar. Ayrıca içinde bulunan florürün etkisiyle diş minelerinin kuvvetlenmesini sağlar. Diş macunu yerine de kullanılabilir. Diş macunu ile aynı diş fırçalama aralıklarında kullanılabilir. Diş pastası nasıl kullanılır sorusuna “Diş pastası, diş macunu gibi diş fırçası üzerine sürülür, dişler bu şekilde fırçalanır. Diş pastası günde birkaç defa kullanılabilir” diyebiliriz. Evde diş beyazlatma nasıl yapılır sorusuna cevap olarak şu verilebilir: Diş pastası, diş macunu gibi malzemelerin dışında diş beyazlatmak için evde uygulanabilecek yöntemler de vardır. Karbonat ve limon suyu, diş macunu kıvamına gelene kadar karıştırılabilir. Elde edilen macun, diş fırçası üzerine ya da parmağa sürülerek, dişlere uygulanır. Dişte lekelenme olan yere günde 1-2 dakika boyunca uygulamak diş beyazlatmada oldukça etkilidir. Diş beyazlatma pastası ürünlerinin zararlı olup olmadığı sıklıkla merak edilen bir konudur. Diş beyazlatıcı pasta, diş beyazlatıcı diş macunu, diş beyazlatma jeli gibi ürünlerin dişlere zararlı olacağını düşünen kişilerin diş beyazlatmak için kullanabileceği doğal yöntemler de vardır. Bitkisel ürünler diş beyazlatıcı en etkili ürünlerdir. Ancak en etkili yöntem, dişlerde sararma ve grileşmeye neden olan kahve, çay ve sigara gibi ürünlerin tüketimini bırakmak ve sonrasında dişlerin temizliği ve bakımına gereken özenin gösterilmesidir.

Diş Pastası ile Beyazlatma Yöntemleri

Diş pastası ürünleri, diş fırçasına sıkılarak diş macunu gibi uygulanmaktadır. Günde 2-3 kez diş beyazlatma ve parlatma ürünlerini kullanarak dişleri eski beyazlığına kavuşturmak mümkündür. Diş temizleme pastası dışında diş beyazlatma için başvurulabilecek doğal beyazlatma yöntemleri vardır. Diş beyazlatmak için kullanılabilecek yöntemler şunlardır: Diş beyazlatmak için doğal ürünler tercih edilse dahi dişleri fırçalama ihmal edilmemelidir. Günde sabah-akşam olmak üzere en az 2 defa dişler fırçalanmalıdır. Diş beyazlatmada doğal yöntemlere başvuruluyorsa karbonat ve limon kullanılabilir. Çilek de dişteki zorlanmaları yok etmekte ve plak oluşumunu engellemektedir. Çilek, lif açısından zengin olduğu için ağzı da demirler ve ağızdaki zararlı olan bakterileri öldürür. Diş beyazlatmada kullanılabilecek bir diğer meyve de muzdur. Muz kabuğu, magnezyum ve potasyum açısından zengindir. Dişler diş kabuğu ile ovulduktan sonra temiz bir diş fırçasıyla dişleri fırçalamak da diş beyazlatmada kullanılabilir. Karbonat, elma sirkesi ve tuz karışımı da dişleri temizleyen ve ağzı daha sağlıklı bir hale kavuşturur. Evde diş beyazlatma işlemleri, diş hekimi tarafından verilen ürünlerle de yapılabilmektedir. Ağza uyan ve içinde beyazlatıcı jel olan bir ürün yapar. Bu işlem 3 haftaya kadar sürebilir. Doğal yöntemler tercih edilse de diş pastasının bilinen bir zararı bulunmamaktadır. Aksine diş pastası ürünlerinin içeriğinde bulunan B5 vitamini diş etlerinin doğal renginde görünmesini sağlar ve diş etlerini güçlendirmektedir. Düzenli kullanıldığında sigara, çay ve kahve kullanımı sonucunda dişlerde oluşan lekeleri ortadan kaldırır. Diş pastasının faydaları arasında zararlı bakterileri öldürmesi başı çeker. Ayrıca lekeleri çıkarır ve sağlıklı bir parlaklık sağlar. Ağıza hoş ve ferah bir koku verir. Klinik ortamda diş hekimi kontrolünde “bleaching” olarak adlandırılan diş beyazlatma yöntemine de başvurulabilmektedir. Bu tıbbi bir işlemdir. Lazer yoluyla dişler beyazlatılır ve parlaklık verilir. Dişler üzerinde belirlenen hiçbir zararı bulunmamaktadır. Ancak bleaching işleminden sonra diş ve diş etlerinde hassaslık oluşabilmektedir. Bu yüzden çok sıcak veya çok soğuk içeceklerden ve yiyeceklerden kaçınılmalıdır.

Diş Pastasının Etkileri

Klinikte yapılan işlemler ile dişlerde 6-7 tona kadar beyazlık gerçekleşir. Bleaching işlemi yaklaşık 45 dakika süren bir işlemdir ve bir kere yapılan bir işlemdir. Bu işlemin 18 yaşından küçüklere uygulanması ise sakıncalıdır. Ayrıca dişte sorun yaşayan, diş etinde hassasiyet olan ve kanser tedavisi gören kişilere de uygulanmaması gereken bir işlemdir. Diş beyazlatma sonrası diş hassasiyeti yaşanabilir bu yüzden çok soğuk ve çok sıcak yiyecekler ve içecekler tercih edilmemelidir. Tekrar sararma olmaması için çikolata, kahve, çay gibi ürünler tüketilmemelidir çünkü bu ürünler beyazlatma sonrası dişte kararmalara neden olabilmektedir. Bir diğer diş beyazlatma yöntemi doktor kontrolünde yapılan lazer işlemidir. Lazer işlemi sonrasında da dişte hassasiyet oluşabilir bu yüzden aşırı soğuk ya da aşırı sıcak yemek tercih edilmemelidir. Ağız sağlığını korumanın bir diğer etkili yolu da kişinin kendisine uygun olan diş fırçasını seçmesidir. Fırça kılları sert olan diş fırçası seçilmemelidir. Orta ya da yumuşak kıllara sahip diş fırçaları kullanılmalıdır. Günümüzde diş fırçaları farklı şekil ve boyutlarda üretilmektedir. Beyazlatıcı diş pastası yorumları, birkaç seansta uygulamanın dişleri beyazlatmada başarılı olduğu yönündedir. Herhangi bir klinikte diş beyazlatma ve parlatma işlemi yaptırmak istemeyenlerin tercih edebileceği diş macunu görünümünde diş pastası ürünleri vardır. Evinizde rahatlıkla kullanabileceğiniz diş pastası ürünleri dişlerde hassasiyet yaratmaz. Orta sertlikte bir diş fırçası ile dişlerinizi diş beyazlatma pastası ile fırçalayabilir sonra da herhangi bir sorun yaşamadan soğuk ve sıcak yiyecek-içecek tüketebilirsiniz. Diş pastasının içinde yer alan formülü; dişlerinizin derinlemesine temizlenmesine yardımcı olur. Diş pastasını düzenli kullanır ve çay, kahve ve sigara gibi ürünlerin tüketimlerini azaltırsanız dişleriniz uzun süre parlak ve beyaz görünür. Diş temizleme pastası ürünlerine ulaşmak oldukça kolaydır. Klinikte yapılan diş beyazlatma yerine diş pastası kullanımı hem pratiktir hem de ulaşması kolaydır.

Diş Pastası ve Diş Bakımı

Diş beyazlatma pastası ürünü satın alınsa da diş pastası ürünün ve diş macununun da kullanılması gerekmektedir. Burada diş bakımı nasıl olmalı sorusunun cevabını vermek gerekir. Diş bakımına başlarken tercih edilecek diş fırçasının kıllarının sertliği ve yumuşaklığı oldukça önemlidir. Dişleri sert fırçalarla ve bastırarak fırçalamak diş minesine ve diş etlerine zarar vermektedir. Dişleriniz özellikle hassas ise orta sertlikte diş fırçaları tercih edilmelidir. Piyasada farklı kalınlıklarda birçok diş fırçası satılmaktadır. Dişler kahve, çay, sigara gibi ürünlerin tüketilmesi ayrıca kola gibi gazlı içeceklerin de tüketilmesi sonucu lekelenebilir ve diş etinde sararmalara neden olabilir. Diş sararmasının önüne geçmek mümkündür. Diş pastası ürünleri kullanarak dişlerinize istediğiniz beyazlığı kazandırabilirsiniz hem de hiçbir klinik müdahaleye gerek kalmadan. Diş pastası, diş beyazlatma jeli gibi diş beyazlatma ürünlerini kullanmak dişlerin beyazlaması için etkili sonuçlar verir. Ancak diş beyazlatma işlemi sonrasında diş bakımına dikkat edilmelidir. Dişler düzenli olarak fırçalanmaya devam edilmelidir. Eğer diş fırçalanmaz ise ve dikkat edilmez ise, yeniden dişlerde sararma ve grilikler oluşabilir. Ayrıca diş minesi ve diş eti sorunları ortaya çıkabilir. Bu yüzden kahve, çay, gazlı içecek, sigara, çikolata gibi ürünlerin tüketiminden kaçınılmalıdır. Diş macunu, diş pastası jeli, diş pastası tozu gibi ürünler diş beyazlamasında etkili olmaktadır. Ürünlerin hepsi birden de kullanılabilir. Hepsini satın almak isteyen kişiler için bu ürünler set halinde de satılmaktadır. Ürün tercih edildikten sonra doğru diş fırçasını kullanmak, dişleri düzenli şekilde fırçalamak, diş macununun yeterli olmadığı düşünülüyorsa diş ipinden faydalanmak iyi bir diş bakımı için gereklidir. Diş beyazlatma pastası gibi ürünlerin diş minesi üzerinde olumsuz bir etkisi saptanmamıştır. Ancak diş pastası kullandıktan sonra diş fırçalarken diş fırçasını bastırmak çok fazla diş macunu kullanmak dişleri çizer. Diş minesi ve diş eti sorunlarının oluşmasına neden olur. Bu durumlarda diş hekimine başvurmak en doğrusudur.

Diş Pastası Çeşitleri, Özellikleri ve Fiyatları

Diş beyazlatma tozları, diş beyazlatma jelleri gibi ürünler kahve, sigara, çay gibi ürünleri kullanan ve dişlerinde lekelenme, sararma meydana geldiğinde dişleri eski beyazlığına kavuşturmak için tercih edilmekte olan ürünlerdir. Diş beyazlatma tozu ve diş beyazlatma jellerinin yanı sıra dişlerde tartar oluşumunu engellemek amacıyla üretilmiş olan tartar karşıtı ürünler de vardır. Diş macunu gibi diş fırçasına sürülerek kullanılan beyazlatıcı diş pastası ürünleri ile dişler günde en az 2 kere kullanılmalıdır. Bu ürünler dişlere ve diş minesine zarar vermedikleri için rahatlıkla diş pastası ürünlerinden tercih edebilirsiniz. Diş pastası ürünleri dişleri beyazlatma ve parlatması dışında ayrıca diş minesini güçlendiren ürünlerdir. Beyazlatıcı diş pastası kategorisinde yer alan bebeklerin diş buğdayında kullanılabilecek süsler ve diş şeklinde kurabiye kalıpları da karşınıza çıkacaktır. Diş buğdayı pastası ürünleri silikon ve metal olarak bulunan ürünlerdir. Diş pastası ürünleri kullanılarak pastaya veya keke diş şeklini vermek mümkün olmaktadır. Diş beyazlatma için kullanılan diş pastası ürünleri, diş pastası macunları, diş pastası jelleri gibi ürünler oldukça uygun fiyatlı ürünlerdir. Diş beyazlatmada tercih edilen ürünler bulunmaktadır. Bu ürünlerden bir tanesi de sıklıkla tercih edilen diş pastasıdır. Beyazlatma etkisiyle kısa sürede etki eden diş pastası ürünlerini bulmak oldukça kolaydır. Ürünlerin büyük bir kısmı mentol ve nane aromalı olduğundan ağza ferahlık verir. Diş pastası günde birkaç kez kullanılabilmektedir. Diş pastaları çokça tercih edilen ürünler olduğu için tek olarak ya da set halinde, farklı şişe ve kutularda tüketiciye sunulmaktadır. Trendyol sitesini ziyaret ettiğinizde karşınıza pek çok marka tarafından üretilmiş birçok diş pastası ürünü çıkar. Bu yüzden tek bir ücret vermek mümkün değildir. Diş pastası fiyat olarak her bütçeye uygun ve erişilebilir fiyatlardadır. Diş pastası kategorisinde inceleyebileceğiniz ürünler arasında bebeğiniz ilk diş partisinde kullanabileceğiniz ürünlerdir. Hamura şekil vermede kullanılabilecek diş şeklinde kalıplar; metal ve silikon olarak satılmaktadır. Aynı zamanda diş buğdayında tercih edilebilecek süsler de bu kategoridedir. Bu ürünler de uygun fiyatlı ürünlerdir. Diş pastası ürünleri arasından seçim yapmak için Trendyol’u ziyaret edebilirsiniz.