"

Doktor Önlüğü

" araması için 1122 sonuç listeleniyor

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Doktor Önlüğü

Yoğun Tempoda Konfor Sağlayan Doktor Önlüğü Modelleri

Önlükler günümüzde pek çok akademik meslek grubu tarafından resmi iş kıyafeti olarak giyilebilmektedir. Önlükler, pek çok sektörde, uyumlu ve rahat yapısıyla birçok alanda kullanılmaktadır. Doktor önlüğü modelleri uzunluk, kol boyu, cinsiyet, yaka modeli ve renk açısından farklı kriterlere sahiptir. Her şeyin başında sağlık gelmektedir. Bu nedenle doktorlar hayatımızda oldukça büyük bir yere sahiptir. İşleri oldukça önemli olan doktorların önlük giymeleri gerekmektedir. Önlükler ne kadar konforlu olursa doktorlar da daha rahat işlerini yapabilirler. Doktor önlükleri, doktorların işlerini yaparken kullanabilecekleri, resmi üniforma diyebileceğimiz kullanışlı tekstil ürünleridir. Önlükler kadın ve erkek doktor önlükleri olarak üretilir. Kumaş kesimi ve kalıbı gibi bazı detaylarda farklılıkları bulunmaktadır. Belirli mevsimlerde kullanımının daha rahat olması ve kişiyi rahatsız etmemesi adına kısa ve uzun kollu olarak 2 farklı şekilde üretilir. Sıcak mevsimlerde terletmemesi açısından kısa kollu önlükler daha sık kullanılır. Kapalı alanlarda terleme yapmadan, elastik yapısı ile konfor sağlıyor. Oldukça önemli bir göreve sahip doktorların önlükleri içerisinde konforlu hissetmeleri oldukça önemlidir. Bu nedenle önlük tercihi de büyük öneme sahiptir. Kesim, kumaş, kol boyu kişinin rahat kullanabileceği seçenekler arasından tercih edilmelidir. Bunun yanı sıra yaka modeli de kişinin rahatlığını etkileyen bir detaydır. Doktor önlükleri geniş ürün yelpazesinde farklı kumaş kalitesine, kalınlığına, kesimine sahip seçenekler bulunmaktadır. Ayrıca farklı renk ve desende ürünler de bulmak mümkündür.

Kolay Temizlenme İmkânı Sunan Doktor Önlüğü Çeşitleri

Doktor önlüğü olarak da bilinen beyaz önlükler öğretmen, hemşire gibi diğer mesleklerde de yaygın şekilde kullanılmaktadır. Eğitim alanında öğretmenler tek tip kıyafet olması ve kişisel kıyafetlerinin tahta ve tebeşir tozundan korunması amacıyla beyaz önlük tercih ederler. Okul, dershane ve üniversite gibi alanlarda öğretmenler ve akademisyenler tarafından yaygın şekilde kullanılabilmektedir. Beyaz doktor önlüğü modelleri kadın ve erkek olarak ayrı şekilde üretilmektedir. İki önlük çeşidinin kesimi ve ölçüleri birbirinden farklıdır. Erkek önlükleri daha geniş bir kalıpta üretilir. Doktor önlükleri kumaş kesimi açısından rahat ve hareketi kısıtlamayacak şekilde olmalıdır. Önlükler hâkim yaka, yakasız, uzun ve kısa kol gibi farklı seçeneklerde üretilmektedir. Bunun yanı sıra önlüklerin boyu da bel hizasında ya da diz hizasında bitecek şekilde olabilir. Kişi kendini en rahat hissedeceği, hareket alanını kısıtlamayacak önlüğü tercih etmelidir. Yıkanabilir özellikte olmaları uzun ömürlü kullanım sağlar. Dayanıklı yapısı ile birkaç yıkamada eskimez, uzun ömürlü kullanım imkânı sunar. Yumuşak kumaşlı yapısı ile rahat hareket kolaylığı sunmaktadır. Doktor önlüklerinde olması gereken önemli kriterlerden biri terletmiyor olmasıdır. Terleten kumaşlar gün içerisindeki tempoda rahatsızlık vermeye başlayabilir. Önlüğün üretildiği kumaş terlemeyi önleyecek şekilde nefes alabiliyor olmalıdır. Doktor önlükleri kişiyi steril tutmayı amaçlayarak üretilmektedir. Hem hijyenik bir görüntü sağlayıp hem de kişisel kıyafetlerin kirlenmesini önlemeye yarar. Ciltte herhangi bir tahrişe ve alerjik reaksiyona yol açmayan kumaşlardan üretilmiştir. Önlüklerde kol ve yaka tipleri rahatlık açısından önem taşımaktadır. Hâkim yaka doktor önlüğü çeşitleri en çok tercih edilen ürünlerdendir. Bunun yanı sıra V yaka, ceket yaka gibi farklı seçenekler de bulunmaktadır. Ürünler arasından en rahat hissedeceğiniz ürün seçeneğini tercih edebilirsiniz. Doktor önlüklerinde kullanılan kumaşın vücut sıcaklığını dengede tutuyor olması önemli bir kriterdir. Fazla sıcak ya da soğuk hissettirmesi iş yoğunluğunuzda konsantrasyon bozukluğuna ve konforsuzluğa neden olabilir. Bu nedenle vücut ısısının dengesini koruyor olması gerekmektedir. Doktor önlüklerinde pek çok farklı renk ve desen tasarımı bulunmaktadır. Renkli doktor önlüğü modelleri çok sık tercih edilmektedir. Yoğun iş temposuna farklı renk ve desende önlükleriniz ile eğlence katabilirsiniz. Havalı ve sıradanlıktan uzak bir tarz yakalayabilirsiniz. Mavi doktor önlüğü sık tercih edilen renk seçeneklerinden biridir. Bunun yanı sıra yeşil doktor önlüğü modelleri de oldukça sık kullanılmaktadır. Onlarca model arasından her ihtiyaca uygun renkte ve modelde doktor önlüğü bulmak mümkündür. Tüm renk ve modelde doktor önlüklerine sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

En Sık Tercih Edilen Renkli Doktor Önlüğü Seçenekleri

Tekstil ürünleri arasında en ihtiyaç duyulan ve sağlık çalışanlarının hastaları ile daha sağlıklı bir şekilde ilgilenebilmeleri adına büyük önem taşıyan doktor önlükleri, pek çok kriter göz önüne alınarak üretilmektedir. Kaliteli kumaş yapısı ile üretilen beyaz önlükler doğal kumaştan üretilir. Bu sayede son derece rahat bir kullanım sunar. Önlükler doktorların yanı sıra hemşireler, diş hekimleri, laborantlar ve öğretmenler tarafından tercih edilmektedir. Giyildiğinde hareket kabiliyetini kısıtlamayan rahat kumaş kesimine ve yapısına sahiptir. Pek çok farklı model, renk ve tasarıma sahip doktor önlükleri arasından her ihtiyaca uygun seçeneği bulmak mümkündür. Doktor önlükleri mavi, pembe ve bordo gibi farklı renk seçeneklerine sahiptir. Siyah doktor önlüğü çeşitleri en sık tercih edilen renkler arasındadır. Bunun yanı sıra alpaka, gabardin gibi kumaş çeşitleri kullanılarak üretilmektedir. Doktor önlüğünde tercih edilen kumaşın terletmiyor ve nefes alıyor oluşu oldukça önemli bir kriterdir. Özellikle kapalı ortamda uzun süre kalan sağlık çalışanları için bu kriter büyük önem arz etmektedir. Önlük üretiminde cilde zarar vermeyen, alerji yapmayan kumaşlar tercih edilmektedir. Kolay yıkanabilen ve hızlı kuruyan kumaş seçenekleri ile yoğun tempoda çalışan sağlık çalışanlarının hayatını kolaylaştırır. Dayanıklı kumaştan üretilerek birkaç yıkama sonrasında eskimeye ve solmaya başlaması önlenmektedir. Kadın ve erkekler için tasarlanan beyaz önlüklerde farklılıklar bulunabilir. Kadınlar için üretilen beyaz önlükler arasında model olarak hâkim, ceket, erkek yaka şeklinde farklı yaka modelleri bulunmaktadır. Bunun yanı sıra boy uzunlukları uzun ve ceket boy gibi çeşitli alternatiflere sahiptir. Her mevsim kullanıma uygun kumaş yapısı ile kısa süre içerisinde bozulma yapmaz ve uzun ömürlü kullanım imkânı sunar. Dayanıklı yapısı, içerisinde rahat hareket kabiliyeti sunarak doktor ve hemşirelerin zorlu çalışma şartlarına ve temposuna uyum sağlamaktadır. Bu gibi kriterler göz önünde bulundurularak doktorların en rahat edebileceği şekilde önlükler tasarlanmaktadır. Adeta zamanla yarışan doktorlar için önlükler hızlıca yıkanıp kuruyabilecek şekilde tasarlanmaktadır. Bu sayede hem zamandan hem de enerjiden tasarruf edilmesine olanak tanır. Beyaz önlükler laboratuvar, hastane gibi alanlarda hijyen bir görüntü oluşturmak adına en sık tercih edilen renklerden biridir. Doktor önlüğü kalıbı yoğun tempo ve koşturmada hareket alanınızı kısıtlamayacak şekilde olmalıdır. Tam bedene oturan önlükler özellikle kol kısmından hareket zorluğu yaşatabilir. Bu nedenle geniş kesim rahat kalıp önlükler tercih edilmelidir. Kadın ve erkek önlüklerinin kalıbı birbirinden farklıdır. Pek çok renk seçeneğine sahip ürünler arasından lacivert doktor önlüğü en sık tercih edilen renklerden biridir. Lekeleri belli etmeyen rengi ile pek çok doktor tarafından kullanılmaktadır.

Doktor Önlüğü Modelleri, Özellikleri ve Fiyatları

Doktor önlükleri tasarlanırken sağlık çalışanlarının zorlu çalışma şartları göz önünde bulundurularak rahatlıkları ön planda tutulmaktadır. Bunun yanı sıra ürünler rahatlık ile beraber şıklıktan da ödün vermemektedir. Farklı renk ve desen seçeneklerine sahip önlük modelleri ile tarzınızı yansıtabilirsiniz. Klinikte ya da ameliyathanede giyilecek önlük çeşitleri farklılık gösterebilir. İki yerde iki farklı ortam ve yoğunluk olduğu için bu ortamlarda giyilebilecek önlük kumaşı da değişiklik göstermektedir. Ameliyathanede giymek için tasarlanan önlüklerde terikoton ve likralı kumaş yaygın şekilde kullanılmaktadır. Rahat kalıpları ile hem erkek hem de kadın önlüklerinde oldukça geniş bir renk skalası bulunmaktadır. Leke tutmayan kumaşlardan üretilmektedir. Kumaşları rahat hareket kabiliyeti sunmaktadır. Bunun yanı sıra önlükler kişiye özel ölçü alınarak da dikilebilmektedir. Standart kalıpların kişiye uyum sağlamadığı durumlarda özel dikim önlüklerden yararlanılabilir. Kişiye özel ölçülerde dilediği renkte önlük diktirebilmek mümkündür. Önlükte bulunan kol ve yaka yapısı konforlu kullanım adına önemli bir detaydır. Boyundan ve koldan rahatsız etmeyecek şekilde kesimlere sahip önlükler tercih edilmektedir. Yoğun günlük bir tempoda çalışan sağlık çalışanları için kıyafetlerdeki konfor ön planda yer almaktadır. Önlükler de bu kriterler dikkate alınarak doktorları en rahat hissettirecek şekilde tasarlanmaktadır. Doğal kumaştan üretilen doktor önlükleri hem yıkanabilir hem de kolay ütülenebilir. Bu sayede günlük yaşantınızdan da fazla zaman çalmamış olur. Yıkama ve kurutma işlemlerini hızlıca yapmanıza olanak tanır. Doktor önlüğü renkleri arasında en çok tercih edilen beyazdır. Doktorlar, öğretmenler, hemşire ve veteriner gibi pek çok meslek grubunda beyaz önlük tercih edilmektedir. Temiz duruşu ile hijyenik bir görüntü sağlamak ve doktor takımları üzerinde rahatça kullanabilme gibi nedenlerden ötürü en ideal seçenek beyazdır. Önlüklerin üretiminde kullanılan kumaşlar tamamen rahat hareket ettiren, dayanıklı, kolay temizlenebilen türdendir. Yıkandıktan sonra çok çabuk kuruması yanı sıra oldukça kolay bir şekilde ütülenebilmektedir. Eğitim alanında öğretmenler de tek tip kıyafet görünümü oluşturmak, disiplinli bir duruş sağlamak adına beyaz önlük tercih edilir. Bunun yanı sıra kişisel kıyafetler de tahta tozu gibi maddelerden korunmuş olur. Yanlarda bulunan ceplerde her an lazım olabilecek materyalleri yanınızda taşıyabilirsiniz. Rahat kumaş kesimleri ile çalışma esnasında konfor sunar. Önlüklerin boyları da farklı seçeneklere sahiptir. Bir kısa ve bir de diz hizasına kadar uzayan uzun önlük seçeneği bulunmaktadır. En rahat hissedeceğiniz ürünü tercih edebilirsiniz.

Renkli Kişilikler İçin Desenli Doktor Önlükleri

Doktor önlükleri ya da beyaz önlük diyebileceğimiz tekstil ürünleri yalnızca doktorlar tarafından değil öğretmen, hemşire ve diş hekimi gibi diğer meslek gruplarından da sık sık tercih edilmektedir. Günlük iş temposunun zorluğu ve yoğunluğunda iş kıyafetlerinize eğlence katmak iş motivasyonunuzu arttıracaktır. Birbirinden farklı tasarımlara sahip desenli doktor önlükleri çeşitleri bulunmaktadır. Her tarza uygun pek çok farklı renk ve desende önlük bulmak mümkündür. Tarzınızı ve eğlenceli kişiliğinizi desenli doktor önlükleri ile yansıtabilirsiniz. Desenli doktor önlüğü ürün skalası enerjik yapısı, kullanımı, ürün çeşitliliği ve şık tasarımları ile sürekli olarak genişlemektedir. Doktor önlükleri iş temposu gereği çok sık kirlenmektedir. Bu nedenle kolay temizlenebilen, çamaşır makinesinde kolay yıkanabilen kumaşlardan üretilmektedir. Dayanıklı ve kaliteli kumaştan üretilen doktor önlükleri birkaç yıkamadan sonra deforme olmaz ve uzun süreli kullanım olanağı tanır. Doktor önlüklerinin üretiminde kolay kuruyabilen ve çabuk ütü tutan kumaşlar kullanılmalıdır. Ayrıca kolay kırışmayan kumaş olmalıdır. Giydikten kısa süre sonra kırışan kumaşlar hoş bir görüntü sunmayacaktır. Yoğun iş temposunda önlüklerin temizliğine ve ütüsüne fazla vakit ayırmanıza gerek kalmaz. Doktor önlükleri kullanım açısından konfor sağlamak için uzun ve kısa kol şeklinde 2 farklı modeli bulunmaktadır. Yaz aylarında terlemeyi önlemek için kısa kollu doktor önlüğü sık kullanılmaktadır. Gün içerisinde koştururken terleten ya da üşüten önlükler odak bozukluğu yaratabilir. Bu nedenle mevsim şartlarına uygun kısa ya da uzun kollu önlük seçeneklerinden ideal olanı tercih edilmelidir. Nefes aldıran yapıya sahip doktor önlükleri vücut ısısının dengede kalmasına yardımcı olur. Hastane temposunda tek kullanımlık doktor önlüğü modelleri yoğun şekilde kullanılmaktadır. Hijyen ve steril olmayı gerektiren ameliyathane gibi ortamlara girerken tek kullanımlık önlüklerden faydalanılabilir. Tek kullanımlık önlüklerde bulunması gereken bazı kriterler bulunmaktadır. Ürünlerde kullanılan malzeme spunlace olmalıdır. Büyük bir çoğunluğu tek bir beden üretilmektedir, bu da geniş kalıp bedenlerdendir. Ürünlerin kol uçlarında sıyrılmalı engelleyen lastik bulunmaktadır. Nefes aldıran bir kumaş yapısına sahiptir. Uzun kollu ve dize kadar uzanacak şekilde üretilmektedir ve arkadan bağlamalıdır. Tek kullanımlık önlüklerde su itici özellik bulunmaktadır. Doktor önlükleri günden güne renk ve desen çeşitliliğini arttırmaktadır. Birbirinden havalı baskılı doktor önlüğü modelleri ile iş temponuzda eğlenceli bir hava yakalayabilirsiniz. Ayrıca sıradanlıktan sıyrılmış olursunuz ve değişik bir tarz oluşturabilirsiniz. Bunun yanı sıra renkli ve desenli önlükler kişinin iş motivasyonunu da arttırmaktadır.

Rahat ve Terletmeyen Kumaşı ile Doktor Önlüğü Çeşitleri

Doktor önlükleri pek çok meslek grubunda kullanılan bir tekstil ürünüdür. Doktorların yanı sıra eczacılar, veteriner hekimler, öğretmenler ve diş hekimleri önlük kullanan bazı meslek gruplarıdır. Bu meslek grupları genelde yoğun bir tempoda çalışmaktadır. Özellikle sağlık çalışanlarının nöbet ya da ameliyat gibi saatlerce konsantrasyon gerektiren durumlar yaşanmaktadır. Bu gibi durumlarda üzerinizde bulunan kıyafetin rahat ve konforlu hissettirmesi oldukça önemli bir kriterdir. Doktor önlükleri tüm bu kriterler göz önünde bulundurularak ekstra konfor hissettirecek şekilde tasarlanmaktadır. Rahat hareket edilmesini sağlayacak kumaş ve kesime sahiptir. Esnek, kol ve yakadan kolay hareket aralığı sağlayacak şekilde üretilmektedir. Doktorların çalışma temposunda vücut ısısını koruyan, terleme ya da üşütme yapmayan, nefes aldıran kumaştan önlük tercih edilmelidir. Bunun yanı sıra yoğun iş temposuna sahip mesleklerde beyaz önlükler çok çabuk kirlenmeye meyillidir. Ürünün sık yıkamadan kaynaklı hemen eskimemesi adına yüksek kaliteli kumaşlardan üretilmektedir. Kalıpları son derece rahat, hareket kolaylığı sağlayacak şekildedir. Önlüklerde erkek ve kadın ürünlerinde kalıplar farklı şekilde tasarlanmaktadır. Erkek doktor önlükleri daha geniş bir kesime sahiptir. Bunun yanı sıra önlüklerde kolay kuruyan ve ütü tutan kumaşlar tercih edilmektedir. Tercih edeceğiniz yüksek kalite kumaştan üretilmiş, rahat kesimli, hareket kolaylığı sunan bir önlük ile işinizde konsantrasyonunuz artar ve maksimum verim alabilirsiniz. Farklı renk ve desenlerde her tarza uygun doktor önlüğü bulmak mümkündür. Eğlenceli bir tarz yaratmak için desenli önlüklerden zevkinize en uygun önlüğü tercih edebilirsiniz. Doktor önlüğü kumaşı terlemeyi önleyen, nefes aldıran çeşitlerdendir. Doktor önlükleri farklı boylarda üretilmektedir. Uzun doktor önlüğü diz hizasında bitmektedir. Uzun önlüklerin arkasında bulunan yırtmaç sayesinde hareket kolaylığı sağlar, alanınızı kısıtlamaz. Kendi kişisel kıyafetlerinizin kirlenmesini önler. Daha bol bir kalıba sahiptir. Bu gibi kriterlerden dolayı tercih edilebilir. Kısa boy önlükler de pek çok sağlık çalışanı ve diğer meslek gruplarında tercih edilmektedir. Doktor önlüğü fiyat bilgisi ürüne göre değişkenlik göstermektedir. Kumaş kalitesi, uzunluk, yaka çeşidi, renk ve desenler ürünün fiyatını belirleyen kriterlerdir. Doktorlar başta olmak üzere öğretmen, eczacı, veteriner ve daha pek çok meslekte kullanılan önlüklerin fiyat ve modellerine ulaşmak için sayfamıza göz atabilirsiniz. Tüm ihtiyaçlara uygun onlarca doktor önlüğü çeşidi arasından size en uygun ürünü Trendyol’dan kolayca satın alabilirsiniz.

Doktor Önlüğü Ölçüleri Nedir?

Doktor önlüklerinde, 34’ten 52 bedene kadar ulaşan geniş bir aralık söz konusudur. Bu sayede farklı vücut yapılarına sahip olan kişilerin ihtiyaç duyduğu ürüne sahip olması sağlanır. Bu ürünler, kadınlar ve erkekler için farklı şekillerde tasarlanır. Böylece ideal görünüm elde edilir. Doktor önlükleri, önü açık ya da kapalı şekilde üretilebilir. Çalışma esnasında rahat hareket edebilmek için dar kalıplı ürünlerden kaçınılması önerilir. Bu tasarımlar, boy olarak da farklı şekillerde seçilebilir. Kısa, orta ve uzun boy seçeneklerine sahip önlükler hem kullanım alanına hem de ürünü giyecek olan kişinin ölçülerine uygun şekilde tercih edilebilir. Bu alternatifler, yaz ve kış aylarına uygun olacak şekilde kısa ya da uzun kol tasarımına sahiptir. Doktor önlükleri, genellikle bol kalıpla üretilir. Ürünü satın almadan önce beden tablosu üzerinden kontrol sağlayarak vücut yapınıza uygun bir seçeneğe kolayca ulaşabilirsiniz.

Doktor Önlük Renkleri Ne Anlama Gelir?

Doktorların hijyenik bir şekilde çalışmasını destekleyen önlükler, farklı renklerde üretilir. Bunun nedeni, doktorun hangi birimde çalıştığının net bir şekilde ortaya çıkarılmasıdır. Temelde; yeşil, beyaz ve lacivert olmak üzere 3 çeşit renk söz konusudur. Beyaz önlükler, poliklinikte görev alan doktorlar tarafından kullanılır. Farklı uzmanlık alanlarında olan kişiler, poliklinik içindeki rutin hasta kontrolleri sırasında beyaz gömleklerden yararlanırlar. Lacivert tasarımlı ürünler ise acil biriminde çalışanlar tarafından kullanılır. Bu seçenekler, genellikle önü kapalı üniformalar şeklinde tasarlanır. Bir diğer renk seçeneği ise ördek başı yeşili olarak adlandırılan tondur. Cerrahi müdahalede görev alan doktorlar bu tasarıma sahip ürünleri giyerler. Doktorlar dışında hemşireler de önlük kullanırlar. Hemşirelerin formaları, genellikle pembe renklidir. Bu renk seçenekleri, hastane yönetimine bağlı olarak da değişkenlik gösterebilir. Aynı şekilde düğmeli, çıtçıtlı ya da önü kapalı gibi farklı tasarımlara sahip olan önlükler de yönetmeliğe bağlı kullanımda olan seçenekler arasında bulunur. Bunların yanı sıra çocuk polikliniklerinde, üstleri desenli önlükler görmek de mümkündür.

Doktor Önlüğü Nerede Satılır?

Doktor önlükleri söz konusu olduğunda, birbirinden farklı özelliklere sahip olan seçeneklerle karşılaşabilirsiniz. Tüm seçenekleri karşılaştırmak için Trendyol’daki zengin ürün çeşitliliğine göz atabilirsiniz. Bu alanda hem renk hem de beden olarak değişen önlük modelleriyle karşılaşmanız mümkündür. Böylece kullanmak istediğiniz tasarım detaylarına sahip olan ürünlere kısa süre içinde ulaşabilirsiniz. Sevilen pek çok tasarım, Trendyol bünyesinde sizin için listelenir. Doktor önlükleri hakkında yapılan yorumlar da alışveriş sürecinize destek olur. Kullanıcı değerlendirmelerini inceleyerek ürünlerin kalıpları ve kaliteleri hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz. Trendyol, belirli dönemlerde yapılan kampanyalar sayesinde bu seçeneklere avantajlı bir şekilde sahip olmanızı da destekler. Bu sayede bütçenizle dost çok sayıdaki ürüne hızlıca ulaşabilirsiniz.