placeholder
"

Dünya Klasikleri Seti

" araması için 544 sonuç listeleniyor

Dünya Klasikleri Seti

Zihin Açıcı Dünya Klasikleri Seti

Hemen hemen her insanın en büyük hobilerinden biri haline gelmiş olan kitap okumak, sevdiğiniz alanda ve beğendiğiniz yazarların kaleminden bilgiler almanıza yardımcı olacaktır. Bu hikayelerde bazen kendinizi bulursunuz bazen ise sanki yaşadığınız hayat anlatılmıştır. Dünya klasikleri sizlere tek bir hikaye üzerinden değil de birçok konuyu zevkle okuma fırsatı vermektedir. Bu kitaplara dünya klasikleri denmesinin başlıca sebeplerinden bir tanesi de dünya çapında belli bir üne sahip olmalarıdır. Dünya klasikleri seti ile bilginize bilgi katıp, zihninizi geliştirmenize yardımcı olacaktır. Kitap okumak, genel anlamda beyine pratiklik kazandırsa da bu set, okul yaşamınızda gireceğiniz birçok sınavda karşınıza çıkacaktır. Kitaplarının sayfa azlığı ve fiyat konusunda bu cömertliği sayesinde artık her evlerde bu kitaplardan bulmanız mümkün hale gelmiştir. Özellikle okullarda çocukları kitaplara teşvik etmek, okur yazarlık seviyelerini geliştirmek gibi süreçlerde bu setlerden yararlanabilirsiniz. Dünya klasikleri setleri çok eski yıllarda yazılmıştır ve o günden bu yana birçok nesil bu kitaplar ile büyümüştür. Bu setlerde yerli ve yabancı olmak üzere birçok yayınevinin baskısını üstlendiği kitapları rahatlıkla bulabilirsiniz. En sevdiğiniz ve sizleri yansıtacak olan kitapları bir arada bulabilirsiniz. Kitaplar, hayatınızın her alanında sizlere eşlik edecektir, bazen bir sohbet esnasında bazen ise okulda veya bir mülakatta karşınıza çıkabilir. Bu konuda okuyup, bilgi sahibi olmak her daim faydanıza olacaktır. Sadece yetişkinler için değil, çocuklar için de üretimi sağlanmış ve onları sıkmayacak, kolay okunabilir yazıları ve hikayeleri ile bilgi edinmelerini sağlayacak kitap setleri de mevcuttur. Çocuğunuzun faydalı ve kaliteli vakit geçirmesini aynı zamanda da zihinlerini açmaları açısından iyi bir teşvik etme yöntemi olacaktır.

Modern Dünya Klasikleri Seti İle Eğlenceli Vakit Geçirme İmkanı

Dünya klasikleri olarak adlandırılan kitap setleri genel anlamda eski yüzyıllara dayalı zamanlarda yazılmış eserlerdir. Bizlere günümüzde yaşarken, bu eserleri okuyarak eski çağın yaşam biçimleri ve düşünme stillerini rahatlıkla aktarmaktadır. Bir de bu kitapların yanı sıra saha günümüz zamanına yakın olan genellikle 20. Yüzyıl itibariyle düşünce ve fikirlerin sunulduğu bir kitap serisidir. Serilerin içerisinde yer alan kitapların her biri farklı bir hikaye veya olayı anlatmaktadır. Okuduğunuz her sayfada kendinizi kaybedecek ve çoğu kitapta yaşanan olaylar ele alındığı için gerçeklik payı oldukça yüksektir. Her yayınevi farklı kitaplar ile bir seri oluşturmaktadır. Kendiniz için en etkileyici ve sizlere hitap edecek yazar veya kitapları alabilirsiniz. Bu kitaplar birçok kişi tarafından oldukça sevilen ve tercih edilen setlerden oluşmaktadır. Kimi kitaplar yazıldığı yüzyılda yaşanan bir savaş olayını, kimi kitaplar o senenin siyasal boyutlarını veya gerçeklik payı olan bir ailenin hikayesini de anlatmaktadır. Bu tür kitapları okumak eskiye dayalı olarak yaşanan zorlukları veya mücadeleleri görmenize fayda sağlayacaktır. Eski ve yeni yaşam biçimi olarak geçmiş döneme ait bazı bilgileri edinmeniz de yararlı olacaktır. Modern dünya klasikleri seti, sizlere bazen geçmiş bazen de yakın tarihlerde yaşanan olayları anlatmak için yazılmışlardır. Bu kitaplar eskimez ve zaman geçtikçe daha değerli bir hal alır. Nesilden nesile aktarılan ve küçüklükten yetişkinlik çağına kadar herkesin okuyup, rahatlıkla anlayabileceği ve fikir sahibi olabileceği dillerde yazılmışlardır. Siyasî olayları merak ediyorsanız veya daha çok bu tür kitapları okumaktan zevk alıyorsanız klasikler arasında bu yönde hazırlanan kitaplar da vardır. Tavsiye üzerine veya araştırmalarınız sonucunda tercih edeceğiniz bir yayınevinin kitaplarını Trendyol üzerinden rahatlıkla bulabilir, kolaylık ile satın alabilir ve bu sayede güzel vakitler geçirebilirsiniz. Gerçekte yaşanan olayları ve eski zamana ait geçmiş dönem görüşleri içeren kitaplar sizler için uygunsa bu yönde araştırma yapıp, sevdiğiniz kitapları içerisinde barındıran bir seti de satın alabilirsiniz. Dünyaca nâm salmış ve yazdıkları her kelime ile okuyucuyu etkilemeyi başaran yazarların kitaplarını bu serilerde bulabilmeniz mümkündür. Bu kitaplarda aşk, savaş, biyografi, dram, gözyaşı, yaşamdan alınan kesitler gibi birçok konuyu bulabilirsiniz. Her kitabın kendine has bir anlatım biçimi vardır. Tarzınıza uyacak tüm kitap çeşitlerini seçebilirsiniz.

Dünya Klasikleri Kitap Seti Çeşitleri

Her okuyucu farklı farklı kitap türlerini tercih edebilir. Klasik kitaplar diğer kitap türlerinden farklı olarak çok fazla yoruma açık olmayan ve okuyan kesimin çoğunun aynı noktada buluştuğu ve aynı anlamları çıkardığı kitap türlerine verilen isimdir. Her kişinin zihin ve beyin yapısı birbirinden farklıdır. Bir kişi bir kelime söylediğinde birden farklı anlam çıkarılabilir. Klasik kitaplarda bunun yanı sıra bir kelime yazıldığında veya bir konu ele alındığında çoğu kişi aynı manayı çıkarıyor ise bu kitaplar klasik kitaplar olarak adlandırılmaktadır. Bu kitaplarda hem geçmiş hem de günümüze yakın tarihlerdeki düşünce yapıları veya bulguları bulabilmeniz mümkündür. Geçmişten günümüze gelerek aynı zamanda geleceğinize ışık tutacak kapasitede olan kitaplara klasik kitap denmektedir. Bu kitap türlerinde okuyan her kişi muhakkak kendi yaşam kesitlerinden bir parçayı bulabilmektedir. Bu süreçte de kitap okumayı daha zevkli hale getirecek ve diğer sayfalarında hangi olayların geçtiğini sizlere merak ettirecek seviyede olmaktadır. Klasik kitapların ilginç olacak ki en önemli özelliklerinden bir tanesi de bir kitabı bir kez okuduğunda ikinci kez okuma hevesi bırakmasıdır. Bu da sizleri sıkmadan ve okuduğunuz kitaptan zevk almanızı sağlayacaktır. Klasik kitaplar her kesimden farklı insanın okuduğunda aynı anlam çıkardığı ve akıllarda aynı tanımı bırakan kitaplara verilen isimdir. Sizler de bu ilginç deneyimi tatmak adına kendiniz için seçeceğiniz herhangi bir modern klasik veya klasik kitaplardan tercih edebilirsiniz. Kitap okumayı seven ve bundan zevk alan herhangi bir yakınınıza da bu kitap setlerinden hediye ederek, onların da kaliteli vakit geçirmelerini ve bilgilenmelerini basit bir şekilde sağlayabilirsiniz. Klasik kitaplarda daha önce deneyimlemediğiniz bir üslup, anlatım tarzı ve kelime farklılıklarını bulabilmeniz mümkündür. Bu sayede kelime dağarcığınızı geliştirerek ve birkaç saatinizi ayırarak daha bilgili bir hale gelebilirsiniz. Bu kitaplarda sadece 20. Yüzyıl değil daha eski 17. veya 18. yüzyıl gibi eskiye dönük kitapları veya anladım tarzlarını da bulabilmeniz mümkün hale gelmiştir. Aynı zamanda eski tarihlerde yazılmış olmasına rağmen sanki yeni yazılmış bir anlatım ve modernlikle bu kitapları okuyabilirsiniz. Bu kitaplarda eski kültürleri, yaşayış biçimlerini öğrenip, yeni zaman ile kıyaslamanıza olanak sağlayacak olan kitaplardır. Oturmuş olduğunuz bir ortamda veya hayatınızda karşınıza çıkacak birçok sınavda yine ismini duyacağınız ve size her alanda fayda sağlayacak olan bu kitaplar, her kesimden insana hitap etmektedir. Kalın kitap okumaktan sıkılıyor iseniz, daha önce baskıda olan ve seveceğiniz konuların yer aldığı kitaplardan oluşan bir set de satın alabilirsiniz. Özellikle bu kitapları yeni yeni okumaya başlayacaksanız sizler için başlangıç seviyesinde olan ve hikayeleri kısa kısa ele alınmış setleri de tercih edebilirsiniz.

Çocuklarınız İçin Dünya Klasikleri Seti 40’lı Kitap Serisi

Kitaplar, her yaştan insanın okuyabileceği ve anlatım tarzı ile okuyan kişinin zevk almasını sağlayacaktır. Özellikle çocuklarınıza küçük yaşlarda kitap okumanın faydalarını anlatmanız ve kaliteli vakit geçirmelerini sağlamanız gerekmektedir. Sadece okullarda okutulan kitaplar değil aynı zamanda ebeveynler olarak evde de çocukları kitap okumaya teşvik etmenizde fayda olacaktır. Özellikle küçük çocukların da bu klasiklerden faydalanmalarını sağlayacak ve incelik bakımından sıkmayacak kitapları bu seride bulabilmeniz mümkün hale gelmiştir. Çocuğunuz için seçeceğiniz bu klasik kitaplar, okumaya teşvik edecek ve geçmişten günümüze olan olaylar veya anlatım biçimlerini görerek bilgi sahibi olmalarını sağlayacaktır. Dünya çapında unlu olan ve bilinçlenmek adına okumaları gereken birçok hikaye bulunmaktadır. Dünya klasikleri seti 40 kitap serisi satın alarak çocuklarınızın birçok yazarın deneyimlerinden faydalanmalarını sağlayabilirsiniz. İlkokul çağından önce çocuklarınıza okuma alışkanlığı kazandırmak için yine klasikler arasında yer alan sesli dünya masalları setini de satın alabilirsiniz. Çocuklarınız bu sayede hem birşeyler öğrenecek hem de keyifli vakit geçirecektir. Dünya masallarının yer aldığı bu kitap serisi 5 kitaptan oluşan bir set halinde karşınıza çıkacaktır. Yine ilkokul seviyesindeki çocuklarınız için 11 kitap şeklinde set haline getirilmiş dünya klasiklerinden satın alabilirsiniz. Çocuklar için hazırlanan bu setler, analitik dili bakımından basit bir şekilde ele alınmıştır ve sayfa sayısı olarak diğer klasiklere göre daha azdır. Bu sayede çocuklarınız hem bilinçlenecek hem de sıkılmadan kitap okuma alışkanlıklarını geliştireceklerdir. Çocuklarınıza klasik kitap okumayı aşılarsanız ileride hem geçmiş tarihte yaşanan olayları ve tutumları öğrenecekler hem de geleceklerine ışık tutabilirler. Bu tür kitapları ileride daha bilinçli bireyler olabilmek adına okumanız gereklidir. İlkokul çağındaki çocuklar için 30 kitap haline satılan çocuk klasikleri setini de çocuklarınıza hediye edebilirsiniz. Sizlere birçok yayın üzerinden satın alma imkanı sağlayan Trendyol, kitapların kalınlık incelik veya kitap sayılarının azlık ve çokluklarına göre seçimler yapabilirsiniz. Çocukların klasik kitaplar ile büyüyüp, bu bilinçte olmaları ileri zamanlarda daha sorumluluk sahibi ve geçmişini bilen bireyler olmalarını sağlamaktadır. Bu kitapların ilginç özelliklerinden bir tanesi de eskiden yazılmış olmasına rağmen tıpkı bugün yazılmış gibi zevk ve merakla okunmasıdır. Bu tür kitaplar çocuklarınızı sıkmadan, zevkli vakit geçirmelerini sağlayacaktır. Henüz okula başlamamış çocuğunuz için bir klasik set düşünüyorsanız sizler için oldukça doğru bir tercih olacaktır. Hem dünya klasiklerinin anlatıldığı hem de aynı zamanda resimler ile bu anlatımların pekiştirildiği bir setten oluşmaktadır. Çocuklarınız hem eğlenip hem de öğreneceklerdir.

İngilizce Dünya Klasikleri Seti İle Pratik Öğrenme

Kitap okumak, hangi dilde olursa olsun kişinin bilincini geliştirerek, farklı kelime grupları öğrenmesine yardımcı olmaktadır. Özellikle hem kendinizi geliştirmek hem de farklı diller öğrenmek adına oldukça faydalı olacaktır. Bu konuda farklı yayınevleri İngilizce olarak nasıl yapılmış birçok dünya klasiklerini bir araya getirerek set halinde satışa sunmuştur. Klasiklerin asılları Türkçe olarak basımı sağlansa da bu kitaplar zamanla farklılık oluşturmak adına bazı dillerde çevirilere dönüştürülebilir. Bazı yazarlar da direkt olarak İngilizce dilinde kitaplar yazmaktadırlar. Bu da hem klasiklerden geri kalmamanıza hem de ister İngilizce ister de Türkçe olarak bilgi almanıza yardımcı olacaktır. Aksiyon dolu ve sizleri meraklandıracak bir kitap satın alacaksanız yine İngilizce olarak yazılmış olan ve dünyaca ünlü yazarlar arasına özgünlüğü ile girmeyi başaran Stefan Zweig üretimi Amok kitabını da tercihleriniz arasına ekleyebilirsiniz. Korku ve ceza kitapları sizleri benliğiniz ile buluşturuyor ve zamanınızın hızla ilerlemesini sağlıyor ise yine nam salmış yazarlar arasında yerini almış Franz Kafka'nın Of The Penal Colony serisini de okumak için satın alabilirsiniz. Bu kitap da yine İngilizce yazılmış olarak sevenleri ile buluşturulmuş bir kitaptır. Bu kitapların yanı sıra psikoloji romanları okumayı seviyorsanız Fyodor Dostoyevski klasikleri arasına girmiş olan Notes From Underground kitabını bu İngilizce setlerinde bulmanız mümkün hale gelmiştir. Bu kitapta bir kişinin yaşadığı iç savaş ve psikolojisini yönetim biçimlerinin en iyi dilde anlatımlarını bulabilirsiniz. Anlatımında aynı zamanda kaliteli bir dil kullanan Dostoyevski, bu eseri ile sevenlerinin yüzünü güldürmeyi başarmıştır. Kalın kitaplar okumayı sevmiyorsanız ve sürekli farklı hikayeler dinlemeyi tercih ediyorsanız dünya klasikleri arasında daha az kalınlığa sahip olan kitapları bulmanız da mümkündür. Özellikle 50 ile 80 sayfa arasında İngilizce olarak başımı yapılmış setler de bulunmaktadır. Yine aksiyon ve macera kitaplarını okumayı seviyorsanız ve tercihlerinizi bu yönde yapmayı planlıyorsanız akıcı dili ile kolay anlamanızı sağlayacak olan Robert Louis Stevenson yazarlığında kaleme alınmış olan Kidnapped kitabını da seriler arasında bulabilmeniz zor olmayacaktır. Bu kitapta ufak yaşlarda kaçırılan bir çocuğun yaşadığı zorlu süreç ve akıl almaz aksiyonlarına yer verilmiştir. Okuduğunuz her sayfada bir sonraki sayfaya geçme için sizlerde merak uyandıracak olan bir kitaptır.

Dünya Klasikleri Seti Fiyatı ve İçerikleri

Her yaştan kişinin mutlaka okuması gereken hem yeni hem de eski zamanda yazılmış ve dönemin düşünce yapısını anlamanıza yardımcı olacak dünya klasikleri, çocuklar, gençler ve yetişkinler için de yazılmıştır. Her kişinin kendi seviyesine uygun ve anlayabileceği kitap ve seri türlerini seçmesinde fayda olacaktır. Dünya klasikleri seti ortaokul serisi de içerisinde birçok ünlü yazarın kitaplarının bulunduğu bir seridir. Özellikle 7 ile 12 yaş çocuklara hitap eden ve onların anlam kapasitelerini zorlamadan yazılmıştır. Bu kitaplar arasında Türk yazarları da yer almıştır. Dünyaca ünlü olan bu yazarlar, çocukları da düşünerek onların da bilgilenmelerini sağlamıştır. Bu yaştaki çocuklar genel anlamda psikoloji kitaplarının yanı sıra kendilerini eğlendirecek ve içerisinde bir hikaye barındıran kitapları tercih etmektedir. Bu kitaplar arasında Gulliver'in Gezileri, Robin Hood, Gümüş Patenler, Heidi gibi eşsiz eserler de yer almaktadır. Bu kitaplar hem az sayfaya sahiptir hem de eğlenceli yazımı ile çocuklarınızı sıkmadan okuma alışkanlığı kazanmalarına yardımcı olacaktır. Henüz ilkokul çağında olan ve başlangıç seviyesinde kitapları okuması gereken çocuklar için de bazı seriler Trendyol’da yer almaktadır. Sizlere bir yayınevi değil de birden fazla yayınevinin kitaplarını görme şansı vermektedir. İçerisinde resimli anlatımlarında yer aldığı bu kitaplar içinde Gizli Bahçe, Değirmenimden Mektuplar, İki Şehrin Hikayesi, Çocuklar İçin Nasreddin Hoca Fıkraları gibi eğlence dolu anlatımlar da sunulmuştur. Çocuklarınız bu kitaplar veya seriler sayesinde hem eğlenecek hem de öğrenecektir. Kitapları tek tek satın almaktansa uygun fiyat ile set haline getirilmiş olan serileri tercih edebilirsiniz. Hem daha az maliyetli olacaktır. Hem de aynı zamanda birden fazla kitaba sahip olacaksınız. Hızlı kitap okuyor veya set halinde almayı tercih ediyorsanız dünya klasikleri seti 100 kitap serilerini de düşünebilirsiniz. Aynı zamanda henüz okumaya başlamamış veya bitirmiş olan kitaplarınızı yakınlarınız ile paylaşıp, onların da tıpkı sizin gibi bilinçlenmesini sağlayabilirsiniz. Her yayınevinin basımını yaptığı setlerin fiyatları farklı olmaktadır. Yakınlarınızın tavsiyeleri veya internet araştırmalarınız sonucunda bütçenize uyacak olan setlerden Trendyol uygulaması ile satın alabilirsiniz. En uygun fiyat ve kalitenin sizlere aynı anda sunulduğu bu setler vaktinizi güzel ve anlamlı bir şekilde değerlendirmeniz için sizlere yardımcı olacaktır.