"

Duvara Monte Mutfak Masası

" araması için 355 sonuç listeleniyor

Duvara Monte Mutfak Masası

Duvara Monte Mutfak Masası

Teknolojik yenilikler ve modern tasarım stilleri mutfak mobilyalarında da etkisini gösteriyor. Farklı alanlara yönelik ürün dizaynları bulunması sayesinde yaşam alanları daha konforlu ve şık bir görünüme kavuşuyor. Yerden tasarruf etmek isteyenlerin özellikle ilgisini çeken duvara monte mutfak masası modelleri en fazla incelenen ürün grupları arasında yer alıyor. Portatif masaların açılır kapanır mekanizmaya sahip kreasyonları kullanışlılığı ile fark yaratıyor. Küçük odalar daha kullanışlı hale geliyor. Sabah kahvaltısı, öğle ve akşam yemeği dahil tüm yeme içme süreçlerinde tercih edebileceğiniz ürünler kullanışlılığı ile öne çıkıyor. Masaların yalnızca küçük odaları daha kullanışlı hale getirdiğini de düşünmemek gerek. Geniş mutfakları olanlar da seçimini duvara monteli modellerden yana yapabiliyor. Minimalist dizayndan hoşlananlar, portatif mobilya kullanmak isteyenler, bebek sahibi ebeveynler, çocuk odası için işlevsel bir çalışma masası arayışında olanlar da bu masa dizaynlarını tercih edenler arasında yer alıyor.

Ürünlerin fiziksel yapıları, ergonomileri, dayanıklılıkları, kaliteleri ve görsel tasarımları çeşitleniyor. Duvara montajlanma mekanizması, bağlantı ekipmanları ve materyal özellikleri farklılık gösteriyor. Ana malzemenin, bağlantı birimlerinde ve tamamlayıcı aksesuarlarda kullanılan ham maddelerin nitelikleri kalite üzerinde doğrudan etkili oluyor. Bunlar aynı zamanda çeşitliliğin fazla olmasına da katkı sağlıyor. Ürünlerin boyutları, raf kalınlıkları, renkleri, ağırlıkları, desenleri, kapasiteleri, duvara sabitlenme sistemleri, fonksiyonellikleri de oldukça geniş bir ürün skalasının size ulaşmasını sağlıyor. duvara monte mutfak masası fiyatları hem bu özelliklere hem de kampanya ve indirim sezonlarına göre değişkenlik gösteriyor. Marka, üretici, satıcı ve aracı firmalar da fiyatlandırmaya etki edebiliyor. Yaşam alanlarınızın görüntüsünü ve konforunu olumlu yönde değiştirecek duvara sabitlemeli mutfak masaları Trendyol farkı ile sizlere sunuluyor. Yüzlerce seçenek arasından incelemelerinizi yapabilir, zevkinize uyan ve kullanım taleplerinizi ideal biçimde karşılayan ürünlerden dilediğinizi satın alabilirsiniz.

Duvara monteli beyaz masa çeşitlerinden ham ahşap serilere, MDF tasarımlardan zemin desteği bulunanlara ve alt ya da üst modülünde ekstra raf dizaynı olanlara değin pek çok seçenek sizlere ulaşıyor. Modern, retro, eskitme, klasik, gösterişli, desenli, sade vb. modellerden hangisinin size hitap ettiğini belirledikten sonra istediğiniz kalite, sağlamlık ve ebat özelliklerine yer veren ürünleri hemen satın alabilirsiniz. Masa tasarımları arasından seçim yaparken masanın genel görünümüne, bağlantı detayları ile birlikteki uyumuna ya da kendi mobilyalarınızın dizaynına göre karar verebilirsiniz. Ayrıca masalar tekli satışa sunulabildiği gibi duvara monteli masa sandalye setleri de imal ediliyor. Set içeriklerinin önemli bir avantajı sandalye ve masaların birbiri ile hem fiziksel hem de tematik uyumluluk sergilemesi oluyor. Masa setleri içerisinde kaç adet sandalye bulunduğu, sandalyelerin hangi malzemeden üretildiği ve kaç kilogram taşıma kapasitesi olduğu da modellere bağlı olarak farklılaşıyor.

Duvara Monteli Masa Çeşitleri

Duvara monte açılır kapanır, katlanabilir mutfak masası seçkilerinde ahşap, suntalam, entegre melamin yonga, metal, plastik vb. materyaller kullanılıyor. Köşe için masa modelleri ve düz duvar panelinde kullanıma uygun katlanır masalar farklı işlevsellikleri ile ihtiyaçları çok yönlü şekilde karşılıyor. Seçim aşamasında hijyeni, kaliteyi, ergonomiyi, işlevselliği ya da tasarımı önceleyebilirsiniz. Masalar iki kişilik, üç kişilik ya da dört kişilik gibi kişi kapasitelerine sahip olabiliyor. Toplam yük kapasitesi de çeşitleniyor. Gövde bölümünde kanserojen madde barındırmayan masalar sağlığa zararsız olması ile öne çıkıyor. Rahat kulanım açısından ise hafif masalar dikkat çekiyor. Kalite ve ergonomiyi bir arada isteyenler için hafif fakat mukavemeti yüksek olanlar devreye giriyor. Keskin ya da sivri kenarlı masalar, dikdörtgen veya kare biçimli olanlar, raf çıkıntılı katlanır masalar, üstü raflı açılır kapanır modeller, kalın masif ahşap masalar ve daha nicesi farklı boyut avantajı ile satışa sunuluyor.

Duvara monte edilen mutfak masası modellerinin bağlantı elemanları dahil tüm aksamları ahşaptan üretilenleri ve metal destek elemanlı olanları bulunuyor. Farklı malzemelerin bir aradalığından hoşlananlardansanız metal-ahşap masaları düşünebilirsiniz. Genişlik, yükseklik, derinlik ve kalıp nitelikleri de opsiyon sunuyor. Kapalı hali duvara çok yakın olan masalar, açıldığında duvara paralel kanadı daha uzun ya da daha kısa olan seriler, 60X90 masalar üretiliyor. Dikdörtgen odaların uzun kenarına sabitlemek üzere masa almayı düşünüyorsanız kısa kenarı duvara montelenen dikdörtgen masaları tercih edebilirsiniz. Üretici markalar boş duvar alanlarının çok farklı boyutlarda olabileceğini hesap ediyor. Bu sebeple, yaygın biçimde karşılaşılanların yanı sıra özel boyutlu katlanır masalar da üretilmeye özen gösteriyor. Küçük bir alanı değerlendirmek ya da mutfak köşesine masa yerleştirmek isterseniz bu beklentilerinize uygun boyutlarda masa bulmanız böylece mümkün oluyor. En fazla talep edilen bir diğer model de hem raf hem de masa olarak kullanılanlar oluyor.

Küçük alanlar için masa önerileri söz konusu olduğunda ilk akla gelenlerden olan katlanır mekanizmalı ürünler farklı renk ve desenler içeriyor. Ceviz, meşe ve çam renkli modeller ile katlanır beyaz masalar en fazla tercih edilenlerden oluyor. Ürünler bütünüyle tek renkten oluşabildiği gibi, çeşitli montaj aksamları farklı renklere sahip seriler de bulunabiliyor. Farklı renkler ton uyumluluğundan veya kontrast görünümden beslenebiliyor. Siyah L bağlantı ayaklarına sahip beyaz, krem ve ham ahşap masalar zıt renklerin dikkat çekiciliğini yaşam alanlarınıza taşıyor. Yonga levhalı tablalarda desenli ve düz stil seçenekleri bulunuyor. Meşe ya da köknar ağacı efektli modelleri tercih edebilir ya da tek renk boya kaplamalı olanları kolaylıkla bulabilirsiniz. Ceviz ağacı görünümlü masa tasarımlarının kahverengi metal ayaklı olanları ile renk uyumluluğunu bir üst seviyeye taşıyabilirsiniz. Pürüzsüz yüzeyli ya da özel dokulu olabilen masalar farklı renk tonları ve desenler ile bir arada kullanıldığında ortaya stilistik anlamda zengin bir içerik çıkıyor.

Katlanır Masaların Avantajları

Katlanıp açılan masalar ergonomik kullanım sunan mobilyalar listesinin ilk sıralarında yer alıyor. Modern teknolojiler ve uzman tasarımcılar öncülüğünde imal edilen ürünler pek çok açıdan avantaj sağlıyor. Minimal yapı sayesinde küçük alanlara rahatlıkla adapte edilebilen ürünler hafif yapılı olduğundan farklı pek çok duvar tipine montajlanabiliyor. Doğru montaj ve önerilen şekilde kullanım neticesinde duvardan düşme, sallanma ya da duvar yüzeyine zarar verme gibi problemler yaşanmıyor. Ekstra hafif modeller bulunabildiği gibi toplam ağırlığı nispeten daha fazla olan masalar da üretiliyor. Örneğin masif ahşap katlanır masalar suntalam modellere göre daha ağır olabiliyor. Bu modellerde olası sorunları önlemek adına, yüzeyin mukavemetine ve ağırlığına uygun montaj elemanları kullanılıyor. Duvara monte edilen masa tasarımlarının alt destek ekipmanları masanın iki yanında ya da ortasında yer alabiliyor. Bu konumlandırmalar denge kaybını önlediği gibi alttan masaya yük kapasitesi desteği de sağlıyor.

Kalite kendini küçük detaylarda da belli edebiliyor. Yüzeyinde kolay kolay aşınma, yıpranma ya da çizilme meydana gelmeyen ürünler gönül rahatlığı ile silinip temizlenebiliyor. Tablanın üst ve alt bölgeleri özel boya ya da yüzey koruyucu gibi ürünler ile güçlendirilebiliyor. Kaliteli tablalar herhangi bir yüzey kaplama prosedürü uygulanmadan da satışa sunulabiliyor. Masa etrafının kenar bandı ile çevrelendiği masaların yanal alanları daha sağlam bir yapı çiziyor. Yanları Kenar bantlı masalar daha kolay temizleniyor, bez ve kıyafet takılması olmaksızın sorunsuzca kullanılabiliyor. Tasarımında dıştan vidası ve vida kapamasına yer vermeyen modeller daha sade bir görüntü sunuyor. Vidası görünür olanlarda ise genellikle ürünün renklerine uygun hırdavat malzemeleri tercih ediliyor. Bu tür tasarımsal nüanslar genel etkiye olumlu yansıyor. Çok amaçlı katlanır masalar ve raflı modeller ise etkili kullanım seneklerinizi artırarak konforu maksimize etmenizi sağlıyor. Avantajlı özellikleri ile öne çıkan ürünler için Trendyol’u tercih edebilirsiniz.

Akıllı masalar ve ekstra fonksiyonel dizaynlar farklı kullanım stillerine uyumlanabilen yapısı ile beğeni topluyor. Mutfak dekorunuzu ya da masanın konumlandırılacağı odayı veya bölgeyi değiştirmek istediğinizde işlevsel seçkiler yeni düzene kolaylıkla adapte edilebiliyor. Mutfakta sıklıkla kahvaltı ve yemek masası olarak kullanılan ürünler yemek hazırlama süreçlerinizde size ekstra alan da sağlıyor. Bu masa alanını ekstra tezgah olarak kullanıp tariflerinizi hazırlamak için değerlendirebilir ya da sunumlarınızı bekleteceğiniz istasyon olarak da düşünebilirsiniz. Mimi modellerde masa tablasının tamamı katlanıp açılabiliyor. Kimi modellerde ise sabit raf alanı bulunuyor ve katlanır mekanizma raftan itibaren başlıyor. Sabit raflı katlanır masaların üzerine biberlik ve tuzluk gibi mutfak gereçlerinizi koyabilirsiniz. Dilerseniz küçük bir vazo, saksı ya da biblo ile dekorasyon alanı olarak da kullanabilirsiniz. Duvara monteli portatif masaların önemli bir avantajı da fiyat performans ürünü olmalarında yatıyor. Özellikleri göz önüne alındığında, duvara monteli masa fiyatları uygun bir satın alım olanağı sunuyor.

Konforlu, Kaliteli ve Fonksiyonel Modeller

Duvara monte katlanır mutfak masası tasarımları hem küçük hem de büyük alan için tercih edilebiliyor. Duvara kısa süre içerisinde ve kolayca takılabilen ürünler anlık hareketle açılıp kapatılabildiğinden kullanım konforu artırılıyor. Masa aparatlarının paslanmaz boyalı olanları uzun süre kullanılabiliyor. Paslanma olmaması sayesinde gıcırdama sorunu yaşanmıyor, kullanıcı masayı kurup kaldırırken ekstra güç harcamak zorunda kalmıyor. Avrupa E1 kalite standartlarında üretilen ve 1. sınıf özellikli olan yonga levhalı seriler klasik melamin kaplamalara göre daha sağlam olabiliyor. Masa işlevinden raf fonksiyonuna kısa sürede zahmetsiz biçimde geçirilebilenler işlevsellikleri ile dikkat çekiyor. Masadan rafa ve raftan masaya dönüşen dizaynlar sayesinde, dekorasyon ve depolama gereksinimlerinize uygun olanı seçme şansı sizlere sunulmuş oluyor. Yalnızca masa işlevini kullanabilir ya da gündelik hayatta duvar rafı ya da zemin modülü olarak kullanıp, misafir gelmesi gibi durumlarda masa düzenine geçiş yapabilirsiniz.

Duvara monteli mutfak masası modelleri yükseklik ayarlama avantajı sunarak konforunuzu artırmaya yardımcı oluyor. Ayaklı masalar sabit yükseklik değeri ile gelirken duvara konumlandırmalı serilerde bu oranı siz belirleyebilirsiniz. Üstelik, zaman içerisinde boyda ayarlamalar yapmanız gerektiğinde yeni gereksinimlere uygun şekilde masayı yeniden montajlamanız da mümkün oluyor. Pratik kurulum ve uzun süre dayanıklılık talebiniz varsa minifix bağlantı sistemi ile gelen ürünlere yönelebilirsiniz. Minifix sistemi mobilya montajlarında en fazla kullanılan bağlantılar arasında yer alıyor. Bu vidalama türü ile yapılan montajlama sayesinde katlanır mobilyalar defalarca monte ve demonte edilebiliyor. Elbette, ürün kalitesi ve doğru uygulama da süreç üzerinde etkili oluyor.

Mutfak için pratik, portatif yemek masası olarak satışa sunulan ürünler esasen tüm odalarda ve uygun boyutlardaki her iç mekanda kullanılabiliyor. Ürünlerin en fazla tercih edildiği alanların başında çocuk ve genç odaları geliyor. Çocuk için katlanır çalışma masası ya da duvara monteli çalışma masası arayışınız varsa bu ürünleri incelemek isteyebilirsiniz. Gelişim çağındaki çocukların boy değişim süreçlerine göre masa yüksekliğini ayarlayarak masaları uzun süre kullanmaya devam edebilirsiniz. Sabitleme mekanizması ortada yer alan sağlam modelleri saksılarınız için katlanır çiçeklik olarak düşünebilirsiniz. Minimal katlanır masaları eşya standı olarak değerlendirebilirsiniz. Ürünleri ayrıca katlanır balkon masası ve açılır kapanır hobi masası olarak da muhafaza edebilirsiniz.

Duvar Destekli Masa Kullanım Önerileri

Tüm mobilyalarda olduğu gibi, duvar monteli masalarda da doğru şekilde kullanım ve temizlik şart oluyor. Zahmetli olmayan temizlik seansları kullanım süresi ve genel görünüm üzerinde hayli etkili. Kullanım verimliliğini ve konforu artırmak adına kaliteyi ve kişi kapasitesini önceleyebilirsiniz. Kişi sayısı ile masanın toplam yük kapasitesinin aynı oranda artmadığını da belirtmek gerek. Örneğin iki kişilik bir masa dört kişilik bir katlanır masa modeline göre daha sağlam ve dayanıklı olabiliyor. Kullanılan malzemenin niteliği, bağlantı elemanlarının kalitesi, işçilik ve üretim teknolojileri bu anlamda etkili oluyor. Satın alım aşamasında boyut hesaplaması yapmanız gerekiyor. Masayı konumlandıracağınız menzili hesaplarken sandalye alanını da hesaba katmayı unutmayın. Sandalye için ayrılacak bölge satın almanız gereken masanın ölçülerini doğrudan etkileyebiliyor.

Duvara monte mutfak masası, katlanır masa sandalye şeklinde kombine edilebiliyor. Çünkü katlanır sandalyeler de tıpkı benzer mekanizmalı masalar gibi portatif bir kullanım alanı sunuyor. Anlık olarak katlanıp kaldırılabilen sandalyeler yerine klasik modelleri tercih edecekseniz masa ve sandalye boyutlarının birbirileri ile uyumluluğuna bakabilirsiniz. Kullanım dışıyken masanın altına yerleştirebileceğiniz sandalye ve masa düzeni de alandan tasarruf etmenizde etkili oluyor. Satın alım aşamasından sonra sıra kurulumu doğru şekilde yapmaya geliyor. Genellikle montaj için gerekli vida ve dübel gibi ekipmanlar ürün ile birlikte sizlere gönderiliyor. Bunları paket içeriğinde yer alan kurulum şemasını takip ederek yerleştirmeniz bekleniyor. Şarjlı vidalama kullanacaksanız vidalama hızını materyallerin mukavemeti ölçüsünde artırmanız önemli oluyor. İlk aşama olan kurulumu doğru yaptıktan sonra masanızı keyifle kullanıma açabilirsiniz.

Kullanım noktasında, ürünlerin ağırlık taşıma kapasitelerini aşmamaya özen gösterin ve tavsiye edilen temizlik ve muhafaza standartlarına uymaya dikkat edin. Yüzeyde bıçak türevi kesici aletler kullanmanız masa tablalarında viral ya da kılcal çizikler, aşınmalar oluşmasına sebep olabiliyor. Böylece hem yüzey dokusu bozuluyor hem de mobilya daha eski görünebiliyor. Yüzeyde oluşan çizikler içerisinde bakteri oluşabildiği için hijyen derecesi düşebiliyor. Kullanıma dair dikkat edilmesi gereken önemli bir diğer husus ise bakım ve temizlik oluyor. Suya dayanıklı olmayan mobilyaları doğrudan yoğun su ile yıkamak yerine nemli temiz bir bezle silmeniz fayda sağlıyor. Sıvı dökülmesi durumunda ise anlık müdahalede bulunarak ıslanan yüzeyleri kurutmanız yeterli oluyor. Yemek sıçraması ve dökülmesi sebebiyle oluşan gıda kalıntılarını leke kurumadan silmeniz önem arz ediyor. Kuruyan inatçı lekenin yüzeyden temizlenmesi daha zahmetli olabiliyor. Temizlerlerken yoğun güç uygulamamaya, ağır kimyasallar ve sert temizlik bezleri kullanmamaya özen gösterebilirsiniz.

Hem açık renkli masaların hem de koyu renk tonuna sahip modellerinin düzenli olarak tozunu almayı ihmal etmemeniz de hijyen ve uzun kullanım açsından önem arz ediyor. Kolay silinebilen masalar, leke tutmayan yüzeye sahip modeller, suya dayanıklı metal aksamlı tasarımlar ve fonksiyonel masa dizaynları arasından seçiminizi yapabilirsiniz. Katlanır masaların farklı marka ve model seçeneklerine Trendyol üzerinden sahip olabilirsiniz. Duvara monte masa kampanyaları ve özel indirimler de Trendyol ayrıcalığı ile sizlere sunuluyor. Geniş ürün listesinden incelemelerinizi yapabilir, tarzınızı yansıtan ve oda boyutlarınıza uygun olan modeller arasından seçiminizi yapabilirsiniz. Sepete eklediğiniz masaları hızlı ve güvenli biçimde satın alıp keyifle kullanmaya hemen başlayabilirsiniz.