İlgili Kategoriler
Renk
Ürün Değerlendirmesi
Satıcı Tipi
"

Eca Proteus Plus

" araması için 16 sonuç listeleniyor
Eca Proteus Plus Kombi Ayar Düğmesi
EcaProteus Plus Kombi Ayar Düğmesi
(1)
55 TL
Sepete Git
ITM Düğme Eca Proteus Plus Beyaz Küçük
ITMDüğme Eca Proteus Plus Beyaz Küçük
51,75 TL
Sepete Git
Eca Proteus Plus Kombi Düğme
EcaProteus Plus Kombi Düğme
(2)
49,90 TL
Sepete Git
Eca Proteus Plus Kombi Düğmesi
EcaProteus Plus Kombi Düğmesi
43,89 TL
Sepete Git

Eca Proteus Plus

Eca Proteus Plus

E.C.A., 1954 yılında Elginkan Topluluğu tarafından kurulmuştur. Şirketin kurucuları, baba Ahmet Elginkan, anne Ümmehan Elginkan ve oğulları Ekrem ve Cahit Elginkan’dır. E.C.A. ismi, Elginkan Topluluğu kurucularından olan Ekrem, Cahit, Ahmet Elginkan'ın isimlerinin baş harflerinin bir araya getirilmesi ile oluşturulmuştur. E.C.A. bir Türk markasıdır. İlerleyen yıllarda büyüyen şirket, Elginkan ailesinden varis kalmadığı için Elginkan Vakfına kalmıştır. E.C.A.'nın üretimini yaptığı ürünler arasında; armatürler, seramik sağlık gereçleri, duş sistemleri, gömme rezervuarlar, seramik kaplama malzemeleri, banyo aksesuarları, panel ve döküm radyatörler, kombiler, şofbenler, güneş enerji sistemleri, doğalgaz sayaçları, merkezi ısıtma sistemleri, banyo ve mutfak dolapları, termosifonlar, doğalgaz vanaları ve su tesisatları yer alır.

Eca Proteus Plus Kombi Modelleri ile Sıcak Kış Günleri

E.C.A’nın; üstün emniyet sistemleri ile donatılmış yüksek verimli kombileri, kullanıcılara hem güvenli hem de tasarruflu bir ısınma konforu sunar. Emas mühendisleri tarafından tasarlanan ve geliştirilen Eca Proteus Plus hermetik kombi modeli de markanın üstün özellikli kombileri arasında yer alır. Özel bir tasarıma sahip olan kombi sessiz sedasız çalışmakla birlikte, gazın homojen dağılımı sonucu temiz ve son derece verimli bir yanma sağlar. Yer kaplamayan kompakt tasarımı, şık ve zarif görünümünün yanı sıra üstün performansı ve teknolojisi ile öne çıkan bir kombi modeli olan Proteus Plus hermetik kombi, LCD ekranlı ergonomik tasarımlı kumanda paneli sayesinde kullanıcılar tarafından kolayca yönetilebilir. LCD ekranı üzerinden kullanım suyu sıcaklığını, kalorifer devresini, güncel değerleri, ayar değerleri, olası arıza durumlarını ve tüm çalışma fonksiyonlarını eşzamanlı olarak takip edebilirsiniz. Ayrıca ekran, kolay arıza teşhisi olanağı sunarak servis süreçlerini kısaltır ve kolaylaştırır. Küçük boyutları sayesinde her alanda kendisine bir yer bulan kombi, yüksek verimliliği ve geniş emniyet sistemlerinin yanında çevre dostu bir üründür. Minimal boyutlar aynı zamanda bakım ve tamir kolaylığı sağlar. Proteus Plus, kullanırken güvenliğinizi temin eden pek çok emniyet sistemiyle donatılmıştır. Benzersiz izolasyona sahip yanma odası ve yüksek kaliteli komponentler sayesinde verimliliği yüksek, gaz emisyonu düşük bir kombi modelidir. Çift eşanjörlü sisteme sahip kombinin kireç tutmayan bakır lamelli eşanjörü mekan ısıtmasını yaparken, paslanmaz çelik panelli ikinci eşanjörü ise sıcak kullanım suyunda kesintisiz konfor sağlar. Cihazın kalorifer ısı ayarını 40°C ile 80°C arasında yapılandırabilirsiniz. Sıcak su ayarını ise 35°C ile 64°C arasında ayarlamanız mümkündür. Kombinin ön panelinde bulunan gözetleme penceresinden alev modülasyonunu izleyebilme olanağınız da mevcuttur..

Öne Çıkan Üstün Eca Proteus Plus Teknik Özellikleri

Düşük enerji tüketimli 3 kademeli pompası ile her tür tesisatla çalışan ve uyum sağlayan Proteus Plus hermetik kombi, sıcaklığa ve ısıl gerilmelere dayanıklı özel çelikten mamül brülörü, kireç tutmayan uzun ömürlü eşanjörü ve yüksek izolasyonlu yanma odasıyla uyumlu tasarımı sayesinde, yüksek verimle çalışır ve evinizde hem kalıcı ısınma çözümleri hem de kesintisiz sıcak kullanım suyu sağlar. Yanma odası ve brülörün uyumu sayesinde yüksek oranda yakıt tasarrufu sağlanır ve gürültü minimum düzeye iner. Proteus Plus hermetik kombi; donma koruması, kombinin düşük su basıncında çalışmasını engelleyen su basınç şalteri, alev sönmesine karşı iyonizasyon elektrodu, kullanım suyu ve kalorifer devresi su sıcaklık emniyetini sağlayan sıcaklık sensörlerinin yanı sıra kombinin aşırı ısınmasına karşı limit termostatı, kalorifer devresinde sıcak suyun genleşmesini karşılayan genleşme tankı gibi emniyet sistemleri ile donatılmıştır. Ayrıca; atıkgazı tahliye güvenliği için diferansiyel hava basınç şalteri, elektromanyetik uyumsuzluğu önleyen ve ateşleme emniyeti sunan EMC filtre, pompa blokaj koruması, otomatik hava pürjörü, olası bir basınç artışında kalorifer ısıtma devresini ve kombiyi koruyan 3 bar emniyet ventili, doldurma ve boşatma kolaylığı sağlayan vanalar ve otomatik by-pass sistemi ile de güvenliği artırılan kombi modeli size güvenli kombi kullanma ayrıcalığı sunar. Eca Proteus Plus termostat bağlantı olanağı sayesinde opsiyonel olarak program saati ya da Eca proteus plus uyumlu oda termostatı kullanabilir ve evinizi çok daha ekonomik bir şekilde ısıtabilirsiniz. Kombi, hem doğalgaz hem de LPG kullanımına uygun yapıda tasarlanmıştır. Çift elektrotlu ateşleme sistemi bulunan 23.3 kW (20038 kcal/h) kapasiteli Proteus Plus kombide talebe bağlı olarak doğalgaz ya da LPG ile kullanım ve dönüşüm yapılabilir. Kullanım suyu devresindeki feed forward ve türbin sistemi sayesinde sabit sıcaklıkta su almanın konforunu yaşamanızı sağlayan hermetik kombi, ileri teknolojinin her türlü imkânını size sunar. Bireysel ısıtma ve sıcak su ihtiyacınızı gün boyunca kesintisiz olarak karşılayan konvansiyonel kombi, hermetik işletmeli baca tipine sahiptir. %91.1 oranında yakma verimi sunan Proteus Plus hermetik kombi, 140 W elektrik tüketimi ile çalışır. Kombinin ısıtabileceği daire alanı (orta izolasyonlu dublex, triplex tüm daireler için) maksimum 0-160 m2'dir.

Yüksek Teknoloji Ürünü Eca Proteus Plus Blue

Proteus Plus Blue en yüksek teknolojiyle üretilir. Aynı zamanda yüksek verimlilik oranı sayesinde ekonomik ısıtma yaparbu sayade yakıt tasarrufu sağlar ve ekonomik bir kullanım sunar. Minimum gürültü ile çalışan kombi çalışırken varlığıyla sizi rahatsız etmez. Ergonomik tasarıma sahip kumanda panelinin yanı sıra LCD ekranı sayesinde kolay kullanımlı kombi modeli, pek çok üstün emniyet sistemleri ile donatılmış olup güvenli kullanım olanağı sağlar. Üstün tasarım özellikleri ile donatılan kombi, ideal boyutları ile alandan da tasarruf edebilmenize yardımcı olur. Eca Proteus Plus Blue, izolasyınlu yanma odasına sahiptirç Bu sayede düşük gaz emisyonu sağlar. Düşük gaz emisyonu sağladığı için doğaya saygılıdır ve çevre dostudur %91 verimle çalışan Proteus Plus Blue, 23,3 kW kapasiteye sahip hermetik monotermik bir kombi modelidir. Doğalgaz ve LPG ile kullanılabilme olanağı sayesinde kombinizde istediğiniz zaman gaz dönüşümü yaptırabilirsiniz. %35 - %100 arası güç modülasyonu sunan kombi, 8,2 - 23,3 kW aralığında kapasite ayarlama olanağı sağlar. Isıl şok engelleyici şekilde tasarlanmış uzun ömürlü ve kireç tutmayan bakır eşanjör ile yüksek verim sunan model, plakalı eşanjörü (çift eşanjör) ile gün boyu kesintisiz sıcak kullanım suyu konforu sunar. LCD ekranı üzerinde bulunan göstergelerden kombinin tüm çalışma fonksiyonunu anbean görebilir ve kombiyi bu sayede kolayca takip edebilirsiniz. Proteus Plus Blue kombi, hata kodlarını göstererek kombideki olası arızların kolaylıkka tespit edilmesini ve giderilmesini sağlar. opsiyonel olarak uyumlu olan oda kontrol üniteleriyle kullanım olanağı sunarak kombiyi daha özelleştirilmiş olarak kullanabilmenize yardımcı olur. Kompakt boyutları ve montaj kolaylığı sayesinde istediğiniz her yere kombinin kurulumunu yaptırabilirsiniz. Paslanmaz çelik brülörü sayesinde yüksek yanma veriminin yanı sıra düşük atık gaz emisyonu sunar. Kullanım suyunda türbin sistemi ve feed forward ile sabit sıcaklıkta su alabilme imkanı, otomatik by-pass sistemiyle hem tesisatı hem de kombiyi koruma altına alma özelliği, otomatik purjörlü ve 3 devirli sirkülasyon pompası sayesinde daha az enerji tüketimi ve her mekana ve alana uygunluk, tesisattaki ısıl yığılmayı engelleyen 'pump over- run' özelliği, Eca proteus plus oda termostatı ile dış hava sıcaklık sensörü bağlama olanağı gibi pek çok teknik özellikle donatılan kombi aynı zamanda TSE ve CE belgelerine sahiptir.

14 Ayrı Emniyet Sistemi ile Güvenli Kullanım Konforu

Proteus Plus Blue, sayısı 14'ü bulan emniyet sistemleri ile kombinizi güvenle ve gönül rahatlığı ile kullanmayı vadeder. Pompa üzerinde otomatik Hava Atma Purjörü, bunulur. 3 bar emniyet ventili sayesinde basınca karşı kombiniz ve kombinin kalorifer ısıtma devresi korunur. Boşaltma vanası, kalorifer devresi suyunun boşaltılmasını sağlar. Su basınç sensörü ise sistem basıncını ölçer ve kombinin düşük su basıncında çalışmasını önler.

Cihazda bulunan diğer emniyet sistemleri arasında kalorifer devresinde sıcak suyun genleşmesini karşılamakla görevli ve 8 lt kapasiteli genleşme tankı bulunur. Emniyet sistemleri aynı zamanda farklı mekanizmalar da destekler. 35°C - 64°C'lik kullanım suyu sıcaklık sensörü, maksimum 90°C'lik kalorifer gidiş suyu sıcaklığı emniyet sistemi, sistemin çalışmasını durduran limit termostat ve eşanjörden çıkan su sıcaklığı seviyesini 105°C ile sınırlayan limit termostat da emniyet sistemleri arasında yer alır.

Kombide destekleyici farklı emniyet özellikleri de bulunur. EMC filtre sayesinde elektromanyetik uyumsuzluklar giderilir ve ateşleme emniyeti sağlanır. İyonizasyon elektrodu, brülördeki alevi kontrol eltında tutmaya yardımcı olur. Aynı zamanda pompa uzun süre çalışmadığında pompa blokajını korur. Ayrıca donma koruması su sıcaklığına göre devreye girer ve kaloriferi korur.

Yaz & Kış Modları ve Opsiyonel Özellikler

Proteus Plus Blue, mevsimlere uygun çalışma özelliklerine sahiptir. Cihazı, içinde bulunduğunuz mevsime uygun çalışacak şekilde kolayca ayarlayabilirsiniz. Konum seçme düğmesi ile cihazınızı açıp kapatabilirken aynı zamanda yaz kış konumunu seçebilir ya da resetleyebilirsiniz. Konum seçme düğmesini sol tarafa çevirerek kış konumu sembolüne getirebilir ve kombinin bu konumda hem petekleri hem de kullanım suyunu ısıtmasını sağlayabilirsiniz. Yaz konumunu seçmek için, konum seçme düğmesini sağ tarafa çevirerek yaz konumu sembolüne getirebilirsiniz. Kombi bu konumdayken petekleri ısıtmayıp yalnızca kullanma suyunuzu ısıtır. Kombi kış konumundayken kaloriferlerinizi 40°C ile 80°C arasında bir sıcaklık seviyesine ayarlayarak evinizi dilediğiniz sıcaklık konforunda ısıtabilirsiniz. Kombi yaz ya da kış konumundayken su sıcaklığı seviyesini ise 35°C ile 64°C arasında bir su sıcaklığına ayarlayabilirsiniz. Proteus Plus Blue, uzaktan kontrol (opsiyonel) özelliği ile kombiyi uzaktan kumanda etme olanağı sunar. Proteus Plus Blue kombi ile kullanabileceğiniz oda termostatları (opsiyonel) sayesinde cep telefonunuz ile kombinizi uzaktan yönetebilir, nerede olursanız olun uzaktan evinizi istediğiniz sıcaklık derecesinde ısıtılmaya ayarlayabilir ve bu sayede daha fazla konfor ve tasarruf elde edebilirsiniz. Böylece dışarıdan eve geldiğinizde evinizi sıcacık ve tam istediğiniz seviyede ısınmış bulabilirsiniz. Kombinizden üst düzeyde verim almak ve yakıtı tasarruflu kullanmak için oda termostatı kullanmanın yanı sıra eğer gerekliyse mutlaka binanıza uygun ısı yalıtımı yaptırmanız da çok önemlidir. Radyatörlerinizin önünü kanepe, perde ya da benzeri eşyalarla kapatmak, ısı çıkış panellerininin üzerine çamaşır ve buna benzer malzemeler koyarak ısı çıkışına engel olmak kombinin gerçek performansından yeterli derecede faydalanamamanıza neden olacaktır. Kapı ve pencereleriniz çift cam olmalı, buna olanak yoksa pencere aralıkları sünger ya da filtre ile kapatılmalıdır. Radyatörlerinizin arkasına ısı yalıtım levhaları yerleştirerek ısı yalıtımını destekleyebilirsiniz. Tasarruf ve iyi ısınma için kombi ve radyatörlerinizin her yıl periyodik bakımlarını yaptırmak da kombinizden alacağınız performansın eksilmeden devam etmesini sağlar.

Oda Termostatı Nedir ve Neden Kullanılmalıdır?

Eca Proteus Plus uyumlu oda termostatı modelleri, kombiye bağlanarak aktif olan ve kombi ile sürekli iletişim hâlinde olup set edilen değerlere göre kombinizin çalışmasını kontrol eden akıllı cihazlardır. Kombinin gereksiz yere yanmasını önlediği gibi sizin için de konfor sunar. Isı yalıtımlı bir evde oda termostatı ile daha çok tasarruf ve daha dengeli bir ısınma konforu elde etmeniz mümkündür. Doğru ayarlama ve doğru kullanım neticesinde yakıt giderlerinizde önemli bir azalma sağlayabilirsiniz. Termostatları sizin belirlediğiniz bir ısı değerine ayarladıktan sonra kombi yalnızca o sıcaklık değerine ulaşana kadar yanar ve oda sıcaklığı belirlenen sıcaklık derecesine ulaştığında kombi ısıtmayı durdurur. Böylelikle gereksiz enerji harcamasının yanı sıra ısı dalgalanmalarının da önüne geçilerek odanız belli bir sıcaklık seviyesinde dengeli bir biçimde ısıtılmış olur. Oda termostatı sayesinde ortam sıcaklığı ayarını yapmak için sürekli kombi başına gitmenize gerek kalmaz çünkü bu işi sizin için oda termostatı kolayca yapacaktır. Oda termostatları, (opsiyonel) raporlama özelliği, Wifi bağlantısı ile ev sıcaklığını kontrol edebilme, kullanıcı konumu ile denetim, dışarıdan kombi ve klima yönetim olanağı sunar. Eca Proteus Plus kablosuz oda termostatı bu termostatlardan biridir ve tüm kombi modelleriyle uyumludur. Arka zemin aydınlatmasına sahip geniş LCD ekranlı kablosuz termostat, kablosuz bağlantı kurma özelliği sayesinde evinizin dekoruna zarar vermeden kombinizle kolayca bağlantı kurulmasını sağlar. Haftanın 7 günü için programlama olanağı sunan termostat, gün içerisinde 6 farklı sıcaklık değeri ayarı yapabilme olanağı sunarak evinizi istediğiniz sıcaklık konforunda ısıtır. 5ºC - 35 ºC aralığında oda sıcaklığı kontrolü sağlayan model, yine oda sıcaklığını 0,5 ºC hassasiyet ile ayarlama imkanı sunar. Proteus Plus oda termostatı modelleri arasında yer alan dijital ekranlı ve dijital kablosuz termostat modelleri, 5 ºC -35 ºC aralığında oda sıcaklığı kontrol olanağı sağlarken ortam sıcaklığını 0,2 ºC hassasiyet ile ayarlama imkanı verir. Tüm kombi ve klimalarla uyumlu olan akıllı oda termostatları, mobil ve Web sitesi kontrolü, oda sıcaklığını 0,2 ºC hassasiyetle ayarlama, mobil cihaz konumu ile sıcaklık kontrolü ve çalışma dönemlerini raporlama özelliği sunar. Tüm Eca Proteus Plus termostat bağlantı ve kurulumlarını markanın yetkili servislerine yaptırabilirsiniz.

Kombinizi Yenilemek için Bol Yedek Parça Olanağı

Markanın sunduğu kombilerin parçaları uzun kullanım süreleri ya da çeşitli etkenlerden ötürü arızalandığı zaman hem tam yetkili servis imkanından yararlanabilir hem de bol yedek parça olanağından faydalanarak kombinizin değişmesi gereken parçalarını sorunsuz olarak yenileyebilirsiniz. Örneğin, kombinizin tüm çalışma fonksiyonu ve güvenliğini tek bir merkezden yöneten ana kart arızalanmışsa bu durumda Eca Proteus Plus kart değişimi söz konusu olacaktır. Eca Proteus Plus anakart veya Eca Proteus Plus ekran kartı yedek parçaları ile kombinizin elektronik sistemini sorunsuzca yenileyebilirsiniz. Kombide sıcak su ve kalorifer konumunu birbirinden ayıran Eca Proteus Plus 3 yollu vana modelleri ile de kombinizin eskiyen vanalarını değiştirebilir böylece yedek parça konusunda sıkıntı çekmeden varolan kombinizi yenileyerek bütçenizi koruyabilirsiniz.

E.C.A. markalı kombilerin fiyatları, sahip oldukları teknik özelliklere, çalışma fonksiyonlarına, tasarımlarına ve ısıtma kapasitelerine bağlı olarak değişiklik gösterir. Daha yüksek ısıtma kapasiteli ve daha fazla özellik barındıran kombi fiyatları daha farklı fiyatlardan alıcı bulur. Marka, yüksek teknoloji ürünü tüm kombi modellerini tüketicileri için daima ulaşılabilir fiyat aralıkları ile satışa sunmuştur. Markanın sunduğu kombi modellerine bütçenize uygun Eca Proteus Plus fiyat seçenekleri ile Trendyol'dan siz de kolayca ulaşabilir ve hemen satın alabilirsiniz. Satın alma aşamasında kullanıcı tecrübeleri hakkında bilgi almak isterseniz Eca Proteus Plus yorumlar panelini okuyarak daha önce bu kombileri kullanmış olan kullanıcıların deneyimlerinden de faydalanabilirsiniz.