placeholder
"

Effaclar Duo

" araması için 46 sonuç listeleniyor

Effaclar Duo

Effaclar Duo

Dünyanın önde gelen kozmetik ve güzellik şirketleri arasında ilk 50 arasında yer almayı başarmış olan L’Oréal cilt ve saç bakımı, güneşten korunma, parfüm, makyaj üzerine nanoteknoloji kullanarak üretim yapan profesyonel kozmetik firmaları arasında öne çıkıyor. 1907 yılında Fransız bir kimyager tarafından kurulan şirket, bünyesinde bulundurduğu birçok kişisel bakım ürününe sahip markaların yanı sıra ilaç sektöründe de aktif olarak üretim yapıyor. Güzelliği bilimsel bir macera olarak tanımlayarak sembol haline gelen ürünlerini, titizlikle yürüttüğü araştırma ve geliştirme çalışmaları sonucu oluşturuyor.

14. yüzyılda yaşayan bir Fransız asilzadenin egzama rahatsızlığına çözüm bulduğu termal kaynaktan adını alan La Roche Posay, sonrasında L’Oréal güzellik teknolojisinin başarılarını ortaya koyan ürün serilerinden biri olarak ortaya çıkıyor. Güzellik ve bakımı hayal etmenin, geliştirmenin ve dönüştürmenin yeni yolu olarak gören La Roche Posay 600’den fazla klinik çalışmaya sahip, yenilikçi ruh ve cesaretin bir araya getirilmesiyle tasarlanan cilt bakım ürünleri sunuyor. Her yaştan cilt tipine hitap eden akne, alerjik cilt tipi, egzama, yara ve estetik sonrası tedaviyi, dermatoloji ve inovasyonu bir araya getirerek ürettiği ürünleriyle tedavi ediyor. Hassas ve alerjik cilt tiplerine hitap eden La Roche Posay Effaclar Duo, şirketin dünya çapında bilinen marka güvenilirliğinin ve başarılarının sonucunu kullanıcılarına yaşatan ürünlerin başında geliyor. Akneye eğilimli ciltler için üretilen Effaclar Duo, tedavinin yanı sıra cildi sivilce karşı da koruyucu ve önleyici bakım uyguluyor. Salisilik asit ve benzoil peroksit bileşenlerini içeren formülü sayesinde lekeye yatkın ciltlere gereken hassasiyeti gösteriyor. La Roche Posay Effaclar Duo kullananlar tarafından akne ve sivilcelerle savaştaki başarısı sayesinde sık tavsiye edilen bu ürün, birçok dermatolog tarafından da güvenle öneriliyor. Fazla yağı hedef alan salisilik asit içeren temizleyicileri ve tonikleri sayesinde cildin doğal yağ dengesini koruyor, benzoil peroksit sayesinde ise siyah noktaların temizlenmesine yardımcı oluyor. Özellikle hafif akne tedavisi gerektiren cilt sorunlarında öne çıkan benzoil peroksit, gözeneklere nüfuz ederek tıkanmalardan meydana gelen sivilce ve siyah nokta oluşumunu önlüyor. Effaclar Duo içerik, kullanım şekli, nemlendirici özelliği sayesinde akne tedavisinde güzellik ödülü almasının yanı sıra birçok dermatologlar ve sağlık uzmanı tarafından da güvenilir bir marka olmayı sürdürüyor. Effaclar Duo fiyat ve özellikleri hakkında çevrimiçi mağazalardan ayrıntılı bilgi edinebilir, ürün özellikleri hakkında bilgi sahibi olarak doğru ürüne ulaşma şansınızı artırabilirsiniz.

Effaclar Duo Sivilce Kremi ve Kullanımı

Aknelere karşı üretilen bakım ve tedavi ürünlerinin neden farklılık gösterdiğini ve hangi bileşenleri barındırdığını bilmek, üründen en iyi sonucu alabilmek adına yapılması gerekenler arasında yer alıyor. Özellikle sivilce karşıtı özellik gösteren ürünlerde, aktif bileşenlerin yaptığı etki cilt tipine ve uygulanma amacına göre değişiklik gösterebiliyor. Bu noktada hem sivilce hem gözenek ve siyah nokta kremi Effaclar Duo etkili formülüyle öne çıkıyor.

Çift etkili akne tedavisi uygulayan La Roche Posay Effaclar Duo acne scars, lekeleri hedef alan bileşenleri sayesinde sivilcelerin, siyah ve beyaz noktaların sayısını ve şiddetini azaltıyor. %5.5 mikronize benzoil peroksit ve mikro eksfoliye edici lipo-hidroksi asit ile formüle edilen bu uygulama süreci, 10 gün veya daha kısa süre içinde sivilceleri %60’a kadar azaltıyor. Çabuk kurumayan yapısı cilt tarafından yavaş emilerek yağsız ve mat bir görünüm sunuyor, yüzün her bölgesinde lekeleri tedavi etme amaçlı uygulanabiliyor. Effaclar Duo kullanıcı yorumları arasında da sık geçen "bir gecede gözle görülür fark yaratan" formülü, hem karma hem yağlı cilt tiplerinde etki gösteriyor. Hassas ciltlere uygun tedavinin tamamlanmasında, gözenek temizliğinden sonra uygulanacak La Roche Posay Effaclar Duo jel, özellikle yağlı cilt tipine sahip olanlar için ideal bakımı sağlıyor. Sabah ve akşam kullanıma uygun olan jel yapısı yıkama sırasında fazla yağı gideriyor, cildin fazla kurumadan temizlenmesini sağlıyor. Hassas ciltler için uygun Effaclar Duo temizleme jeli, ılık suyla oluşturulan köpüğün masaj yaparak sorunlu bölgelere uygulanması sonucu temiz ve yumuşak bir doku sağlıyor. Bakımın sürdürülebilirliği için jel sonrasında tavsiye edilen mat görünüm sağlamasının yanı sıra nemlendirme özelliğine de sahip Effaclar Duo mat, yağlı ciltlere bakım alternatifi sunuyor. Yüzdeki fazla yağı hedef alan formülü gözenekleri arındırmasının yanında cildi matlaştırarak çift etki gösteriyor. Sahip olduğu mikro-eksfoliye edici lipo-hidroksi asit bileşenleri sayesinde cilt dokusunu pürüzsüzleştiriyor, makyaja uygun tabanın yaratılmasını sağlıyor. Mat görünümün devamı için kullanılması önerilen La Roche Posay Effaclar Duo tonik, yağlı ciltlerde gözeneklerin gözle görülür şekilde azalmasına yardımcı oluyor. Cilt dokusunu iyileştiriyor, cilt dokusunda pürüzsüz bir his yaratıyor. Göz çevresi dışında kullanılan tonik sabah ve akşam pamuklu bir ped yardımıyla yüze uygulanıyor. Effaclar Duo kullananlar, tonik etkisi sayesinde düzensiz cilt dokusundan kurtuluyor, taze bir görünüm elde ediyor.

Güneşten Korunmada Effaclar Duo(+) Serisi Ve Özellikleri

Güneş koruyucu kremler losyon, köpük, jel, sprey yapısında üretilmekle beraber güneşin ultraviyole ışınları sebebiyle ciltte yaratacağı yanık ve lekeleri önlemeye yardımcı oluyor. Bu tür cilt hasarlarını önlemesi sayesinde özellikle çocuklar, açık tenli kişiler, tıbbi nedenlerle güneşe duyarlı olanlar için sık tercih ediliyor.

UV radyasyonunu içeren güneş ışınlarının kimyasal ve biyolojik etkileri, basit ısıtma etkilerinden daha büyük olabiliyor. Bu etkiler sonucu oluşabilen güneş yanıkları, cilt sağlığının bozulmasına, uzun vadede dermatolojik rahatsızlıklara sebep olabiliyor. La Roche Posay Effaclar Duo+ serisi, kısa sürede daha temiz ve nemlendirme özelliğiyle yağ dengesini sağlayan bir cilde sahip olunmasını kolaylaştırıyor. Hem UVA hem UVB ışınlarının yarattığı kirliliğe karşı geniş spektrumlu koruma sağlıyor. Yetişkinlerde ve gençlerde yağlı, lekeli ve akneye meyilli ciltler için özel olarak hazırlanan formülü, cildi 24 saat nemlendiriyor, cilde zamanla zarar verebilecek kızılötesi etkilerden koruyor. La Roche Posay Effaclar Duo güneş kremi, lekelerin ve siyah noktaların görünümünü azaltarak parlamayı kontrol ediyor. Lekelerin bıraktığı kırmızı ve kahverengi izleri önleyerek ve iltihaplanmayı en aza indirerek çift etki gösteriyor. Ciltteki ölü deriyi mikro pullar halinde dökerek tıkanmış gözeneklerin açılmasını sağlamasının yanı sıra LHA ile zenginleştirilen içeriği sayesinde yara izin görünümün azaltılmasına yardımcı oluyor. Niasinamid bileşenine sahip aktif içeriği, kızarıklığın ve lekelerin boyutunu küçültmede rol oynuyor. La Roche Posay Effaclar spf 30, güneş ışınlarının ve kirliliğin neden olduğu hasarı önleme yardımcı olacak bir antioksidan olarak görev alan carnosine içeriyor. Bu antioksidan etkisi cilde dayanıklılık ve hızlı yenilenme özelliği kazandırıyor. Hipo-alerjenik formülü çalışmalarla kanıtlanmış olan La Roche Posay Effaclar Duo+ 40 ml yeni formül, en hassas ciltlerin dahi ihtiyacı olan korumayı sağlıyor, cilde yumuşaklığını geri veriyor.

Cilt Rengini Korumada Effaclar Duo(+) Unifiant Ve Özellikleri

Güzellik veya leke kremi olarak bilinen BB kremler, cilt bakımına ve cilt sağlığına yönelik formüller içeriyor, hem yağlı hem kuru ciltler için ideal kullanım sunuyor. İçerdiği bileşenlere göre değişen krem özellikleri güneşten korunmaya, cildi nemlendirmeye ve yap dengesini korunarak parlaklık kontrolünün sağlanmasına kadar değişebilen etkiler gösteriyor.

La Roche Posay Effaclar Duo unifiant, cilt kusurlarını ve lekelerini hedef alan yapısı sayesinde pigmentlere uygun rengi vererek kusursuz bir kaplama sağlıyor. Yağlı, gözenekleri tıkalı ve izlere sahip cildin nemlenmesine ve tıkanıklığının giderilmesine yardımcı oluyor. Lekeye eğilimli hassas ciltler içinde ekstra koruma sağlayarak herhangi bir maske etkisi olmadan ciltte bütünleşiyor ve kusurları azaltıyor. Alerji testlerinden geçirilerek üretilen bu seri, mat ve yapışkan olmayan bir yüzey yaratarak hızla emiliyor. 24 saat boyunca cildin nemli kalmasını sağlarken ciltte uzun süren mat bir görünüm sağlıyor. Effaclar Duo unifiant, kırmızı ve kahverengi leke karşıtı özellik sağlayan procerad içeriği sayesinde hem makyaj öncesi hem günlük bakımda dengeli bir cilt görünümüne sahip olmanızı kolaylaştırıyor. B3 vitamininin suda çözünen bileşenini ifade eden niacinamide, unifiant serisinde kızarıklığı yatıştırma ve azaltma etkisi gösteriyor. Cilt bakımında yaygın olarak kullanılan bu vitamin, koyu leke görünümünü azaltıcı ve cilt bariyerini güçlendirici etki gösteriyor. Effaclar Duo+ ürünlerinin çoğunda bulunan bu bileşen hassas ciltlerin yatıştırılmasına ve cildin aydınlık bir görünüme kavuşmasına yardımcı oluyor. T bölgesindeki yağlanmayı azaltarak cilde doğal, mat bir görünüm veriyor. Bir diğer anti-akne ve kapatıcı özellik gösteren Unifiant Tinted nemlendirme, tıkanıklık giderme ve düzeltme etkisiyle tam kapsamlı koruma sunuyor. Lekeye eğilimli ciltlerde tıkanıklıkları gidererek cildin renk ve nem dengesini sağlıyor. Yağlı ciltlerde sebum üretimindeki bozukluğa bağlı olarak oluşan yağlı ve parlak görünümü, içerdiği çinko pca ile dengeliyor. Doğal kaynaklı ve nemlendirici görevi gören çinko tuzu, sebum üretimini düzene sokuyor, ideal yağ dengesini kurmaya yardımcı oluyor. Akne pürüzlerinin oluşturduğu renk farkını kapatıcı mineral pigmentler içeren La Roche Posay Effaclar Duo Unifiant 40 ml açık ton, cildin orijinal rengine uyum sağlayarak pürüzlerin kapatılmasına yardımcı oluyor. Mineral bileşenleri gözle görülür kapatıcı etki yaratarak homojen bir görünüm elde edilmesini sağlıyor. Kapsama alanı genişleyen ve yenilenen formülü sayesinde tüm kapatıcı uygulamaları cildin hava almasına olanak tanıyarak gerçekleştiriyor. Effaclar Duo kapatıcı ve onarıcı bakım sunan unifiant serisine ait ürünlere çevrimiçi mağazalardan ulaşabilir, ürün özelliklerine göz atarak cilt tipinize uygun olanı seçebilirsiniz.

Effaclar Duo Plus Serisiyle Gelen Doğal Bakım

Cilt bakım rutini, aşamaları ve ürün seçenekleri nedeniyle zahmetli bir süreç gibi görünse de sağlıklı bir cildin devamlılığının için uygulanacak basit yöntemlerle düzenli korumayı sağlamak mümkün olabiliyor. Düzenin ve sağlığın devamlılığı için ise doğal içeriklerden oluşan ve alanında uzman dermatologların hazırladığı formüllerin seçilmesi öncelik oluyor.

La Roche Posay Effaclar Duo tanışma kiti, temizleme ve bakımı bir arada uygulamanızı sağlayan çift etkisiyle rutininizi devam ettirmenize yardımcı oluyor. Hassas ciltleri nazikçe temizleyen Effaclar jel 50 ml ve Effaclar Duo(+) ile cilt kusurlarını onarırken cilde temizlik ve tazelik hissi veriyor. Cildin günlük nem ihtiyacını sağlayan jel, parlaklığı kontrol altına alarak izlerin görünümünü azaltmaya yardımcı oluyor. Dört hafta boyunca ürün talimatlarına uygun olarak kullanılan kitin etkisini, La Roche Posay Effaclar Duo yorum ve tavsiyelerinde de gözlemlemek mümkün hale geliyor. Temizleyici etkisi için sabah ve akşam köpük haline getirilerek uygulanan formülü, ılık su ile yıkamak ve nazikçe durulamak gerekiyor. Devamında uygulanacak çinko sülfat solüsyonu içeren Effaclar Serozinc, gözenekleri sıkılaştıran ve matlaştıran etki yaratıyor. Doğru nemlendirme sağlaması için Duo Plus serisiyle göz çevresinden kaçınılarak uygulanacak krem ve jeller, peeling etkisi göstererek ideal temizlik sunuyor. Birçok Effaclar Duo krem fiyatı ise etkisini ve güvenilirliğini destekleyen ürün-performans oranıyla sunuluyor.

Yetişkin ve gençlerde 24 saat aktif etki gösteren La Roche Posay Effaclar Duo renkli nemlendirici kremler, laboratuvar koşullarında gösterdiği etkiye göre bir araya getirilen bileşenleri sayesinde doğal ve güvenilir bakım sağlıyor. İçerdiği B3 vitamin sayesinde cilt parlatma ve kırışıklık önleyici etkiyi bir arada sunan niacinamid bileşeni, iyi bir cilt hidrasyonu ile sonuçlanan seramid sentezini arttırıyor. Kozmetik sektöründe 50 yılı aşkın süredir kullanılan gliserin, suyum cilde tutunmasını kolaylaştırarak ciltteki nem dengesinin sağlanmasına yardımcı oluyor. Böylelikle cilt hücreleri arasında bulunan lipitlerin bariyer gücünü arttırıyor, cildi tahrişlere karşı koruyor. Effaclar Duo salicylic acid sayesinde ise sorunlu ciltlerin tedavisinde etkili olan altı standart bileşeni bir arada sunuyor. Bu sayede ölü hücrelerin dışarı atılmasını kolaylaştırırken, siyah nokta oluşumunun önüne geçiyor. Bu hassas bakıma rağmen cildin güneşe duyarlılığını arttırmasa da koruyucu güneş kremleriyle beraber kullanılması daha kesin sonuçlar alınmasını sağlıyor. La Roche Posay Effaclar Duo sivilce lekeleri için de salisilik asit ve niacinamid bileşenine ek çinko pca içeren formüller üretiyor. Sebum üretimini ve sivilceye neden olan bakterilerin çoğalmasını dengeleyen bu bileşen, hidrasyon ve enerji süreçlerine yardımcı olan pca molekülleriyle bir araya getirilerek akneye eğilimli ciltlerde üstün performans gösteriyor. Tüm bu etkileri bir arada sunan single ürünler veya cilt bakım setlerine Bioderma Effaclar Duo çevrimiçi mağazalarından ulaşılabiliyor.

La Roche Posay Ürünlerinde Onarıcı Bakım

Kapsamlı bakım serileri ve tıbbi testlerinin güvenilirliğiyle bilinen La Roche Posay tıkanmış gözenekler, bakteri ve enflamasyon, akne ve yara izleri, kuru ve yağlı cilt yapısına yönelik geliştirdiği formülleriyle yıllardır kullanıcılarını memnun etmeye devam ediyor. La Roche Posay Effaclar Duo acnegun onarıcı gece kremi, bu etkilerin gece süresince de cildinizde etkili olmasını sağlayarak hücre yenilenmesinin daha hızlı gerçekleşmesine yardımcı oluyor. Söğüt kabuğundan elde edilen salisilik asit ölü deri hücrelerinin neden olduğu pul haline gelen döküntüleri temizliyor, gözeneklere nüfuz ederek derinlemesine temizlik sağlıyor. Lipohidroksi asit olarak bilinen LHA ise cildi eksfoliye edici ve yenileyici özellikleri sayesinde kolajen yapı üretimini uyarıyor, cildin elastik yapısının daha güçlü hale gelmesini sağlıyor. Ayrıca bu yapı sayesinde fazla sebum giderilmiş, siyah nokta ve sivilceye neden olabilecek kirlilik minimum seviyeye indirilmiş oluyor. Anti-enflamatuar ve antioksidan etki, La Roche Posay Effaclar Duo faydaları arasında öne çıkmakla beraber ürünlerindeki çinko pca içeriğiyle bu antioksidan etkiyi güçlendiriyor. Seramid bileşenlerinden olan Procerad sayesinde kırmızı, kahverengi, mor lekelerin önlenmesine ve giderilmesine yardımcı oluyor. Kızılcık özünden elde edilen mannose bileşeni, mikrobiyomun yeniden dengelenmesini, iltihapların azaltılmasını ve hücre yenilenmesinin artmasını sağlıyor. Başarılı bir nemlendirici olan gliserin sayesinde ciltte koruyucu bir tabaka oluşuyor, nem kaybı önlenmiş oluyor. Gözenekleri tıkamayan yapısı sayesinde akneye eğilimli ciltler için de uygun kullanım sağlıyor. Tüm bu bileşenlerin bir arada sunulduğu ürünlerde sivilcelerin neden olduğu izlerin kaybolması kaçınılmaz oluyor. La Roche Posay Effaclar Duo fiyat ve performans oranlarındaki başarısına ek paraben, koruyucu, sabun, lanolin ve alkol içermiyor. Ayrıca tüm ürünleri uzmanlar tarafından uygulanan alerji testleri sonucu onaylanıp kullanıcılara sunuluyor.

Gerekli doktor muayenelerinizi yaptırdıktan sonra tedavinizi destekleyecek nitelikli bir bakım istiyor, cildinize en az sizin kadar hassasiyet gösterecek profesyonel ürünler arıyorsanız Türkiye ve dünyanın başarı, kalite ve güvenilirlik açısından önde gelen markalarını Trendyol sayesinde inceleyebilir, La Roche Posay ürünlerine ait kampanya ve fırsatlardan haberdar olabilirsiniz.