placeholder
"

Eğitim Bilimleri Soru Bankası

" araması için 11618 sonuç listeleniyor

Eğitim Bilimleri Soru Bankası

Başarıya Giden Yolda Doğru Tercih

Türkiye genelinde KPSS olarak da bilinen Kamu Personeli Seçme Sınavına her sene sayısız aday başvuruyor. KPSS neticesinde atanan ve iş hayatına başlayan pek çok insan bulunuyor. Ancak bu zorlu sınavda başarılı olmak için gerçekten iyi bir efor harcamak gerekiyor. Bu eforu dershanelerde, kurslarda harcayanlar olduğu gibi evde kendi imkânları ile de göstermek isteyenler olabiliyor. Bu anlamda ise destek kitaplara yönelmek gerekiyor. Geçmişten günümüze sistem değişikliği olduğundan kitaplar da ona göre güncelleniyor. Örneğin bir eğitim bilimleri soru bankası değişen sisteme göre ufak güncellemeler gösterebiliyor. KPSS’nin bölüme göre pek çok farklı alanı bulunuyor. Lise, ön lisans ve lisans gibi derecelerden mezun olanlar kendi alanlarına göre sınava giriyorlar. Sınavın doğal olarak kademeleri de farklı oluyor. Bu anlamda alınacak ve çalışılacak kaynaklar da değişiyor. Lise mezunları farklı bir kitap ya da set alırken ön lisans ve lisans mezunları farklı kaynaklardan faydalanıyorlar. Bu anlamda alınacak kitaplar, soru bankaları da çok önemli oluyor. Çünkü her bireyin kaynak anlayışı farklı ve kimilerine göre bir yayının evinin KPSS soru bankası ideal ve anlaşılabilirken kimine göre bir başka yayınevi kitabı daha makul gelebiliyor. Bu sebeple herkesin iyi bir araştırma yapması ve ona göre kafasına yatan kitabı alması gerekir. Aslında bu noktada eğitim bilimleri soru bankası tavsiye istendiğinde insanlar genele bakaran bir fikir ediniyorlar. Ancak içeriğin anlatımı, soru-cevap stili, eski çıkmış sorularla olan bağdaş oluşu son derece önemli oluyor. Bu noktada kişinin kendinin kafasına yatan ve rahat anlayabileceği seti alması çok daha mantıklı hale geliyor.

Soru Bankası ile Programlı Hazırlık

Piyasada çok farklı KPSS setleri bulunuyor bu sebeple yayınevlerinin çıkarmış olduğu KPSS setlerinden dilediğinizi inceleyebilirsiniz. Bu anlamda herhangi bir kafa karışıklığına sebebiyet vermemek adına yayınevleri yayınladıkları kitaplarla beraber içeriğini net bir şekilde ortaya koyuyor. Bu sebeple hem araştırma hem de sahip olma süreci rahat bir şekilde ilerliyor. Alacağınız kitabın bölümünüze uygun doğru içeriğe sahip olduğundan eminseniz sadece çalışma ve ilerleme yöntemlerine odaklanılması kafi geliyor. Bunun anlamı kitap içerisindeki ilerleyişi benimsemek. Kimileri konu anlatımlı kitapları tercih ederken kimileri soru bankası tercih ediyor. Her ikisine birden sahip olmak için ise setlere yönelmek en doğru karar oluyor. Gerekli ön araştırma yapıldıktan sonra hangi dersten nerelerin çalışılacağı, hangi hocanın dinleneceği, hangi derse ve hangi kaynaklara ne kadar zaman ayrılacağının iyi belirlenmesi KPSS maratonunda oldukça önemli bir nokta. Eğer bu program yapılmaz ise süreç içerisinde eğitim bilimlerine mi, genel kültüre mi çalışacağını tam bilemez daha doğrusu karıştırabilir. Bu adaya ayrıca bir stres yükleyecektir. Ayrıca verimsiz bir çalışma olarak da adaya yansıyacaktır. Böyle bir durumda aday önceden 3 saat ile verim alıyorken bu saati 5 hatta 8’e çıkarmaya başlayacaktır ki bu da negatif bir durumdur. Bu sebeple KPSS eğitim bilimleri soru bankası çalışması yapılırken de programın net bir şekilde çıkarılması önemli olacaktır. KPSS eğitimine başlamadan önce adaylar 2018 eğitim bilimleri sayısal verilerini inceleyerek daha sonra 2019 verilerini inceleyebilir ve ona göre bir fikir oluşturabilir. Her sene ortalama 500 bin kişinin girmiş olduğu eğitim bilimleri sınavının sorusu toplamda 80 adettir. Adayların genel olarak bakıldığında en çok zorlandıkları dallardan bir tanesi eğitim bilimleri olmaktadır. Bu anlamda sayısız kaynağa da başvurmaktadırlar. Bu konuda hem ders sayısının fazla olması hem de her yıl müfredatta yapılan değişikliklerin payı oldukça büyüktür. Eğitim bilimlerine dair pek çok kaliteli kaynak bulmak mümkündür.

Eğitim Bilimleri Soru Bankası ile Test Pratiğinizi Geliştirme İmkanı

Öncelikle eğitim bilimlerinin kapsamına bakmak gerekirse içerisinde öğrenme psikolojisi, gelişim psikolojisi, rehberlik, ölçme ve değerlendirme, program geliştirme, öğretim yöntem ve teknikleri olmak üzere 6 farklı başlıktan söz etmek gerekiyor. Zorluk seviyesine baktığımızda ise geçmiş yılları baz alırsak son 25 yıldır en zorlu soruların çıktığını söyleyebiliriz. Öğretim yöntem ve teknikleri ile ölçme ve değerlendirmede bilhassa adayların çok zorlandığı gözlenmektedir. İlk bakışta konuların bitirilmesi ve kalın kitapların baştan sonra okuyup notlar çıkarılması zor gibi gelse de esasen eğitim bilimleri programlı bir çalışma ile üstesinden gelinebilecek bir daldır. Bu yöntemi bulmak adayı %70 rahatlatacaktır. Genellikle eğitim bilimleri sınavı öğleden sonra yapılmaktadır ancak bunu bir handikap olarak düşünmemek gerekir. KPSS eğitim bilimleri çalışma programı düzenlerken sabahları genel kültür yetenek öğleden sonraları ise eğitim bilimlerine yönelmek daha faydalı olacaktır. Bunun nedeni ise gerçek sınav ortamına çok daha iyi adapte olmak olacaktır. Çünkü KPSS’de bu şekilde bir uygulama söz konusudur. Böyle bir çalışma KPSS programına uygunluğun yanı sıra heyecanınızı da minimuma indirmekte faydalı olacaktır. Eğitim bilimleri sınavına hazırlanma aşamasında zorlanmamak adına konuları baştan aşağı not etmeye gerek yoktur. Eğitim bilimlerinde başarıyı yakalamanın en önemli noktası bol bol eğitim bilimleri soru bankası ile test çözmek olacaktır. Bu noktada eğitim bilimleri çıkmış soru bankası iyi bir kaynak olacaktır. Eğer yapılabiliyorsa konuları hızlı ve seri bir şekilde bitirdikten sonra test çözmeye direk geçilmelidir. Test çözerken hali hazırda akla takılanlar yeniden çalışılabilir ve böylece çok daha akılda kalıcı bir deneyim olabilir. Eğitim bilimleri dersine başlamadan önce unutulmaması gereken şey bir program yapmak ya da en azından programlı çalışma sevilmiyorsa dersleri kendi aralarında sıralamak faydalı olacaktır. Buradaki temel nokta her bir bölüm için gerekli zaman diliminin ayarlanması olacaktır. Dersler mutlaka belirli bir sıralamaya göre çalışılmalıdır. Örnek vermek gerekirse gelişim psikolojisi bitirilmediyse öğretim yöntem ve teknikleri dersine geçmek yanlış olacaktır. Bu gibi bir hata zaman kaybına neden olabileceği gibi dersleri anlamada da büyük sorunlar teşkil edecektir.

İster Konu Açıklamalı İster Soru Bankası

Hem bitirilecek kitap, konu hem de ders sayısı fazla olduğundan zaman yönetiminin çalışırken çok iyi yapılması gerekiyor. Yani örnek vermek gerekirse eğitim bilimleri sınavına girilecek ancak zamanı iyi kullanmadan son 4-5 ay kala çalışmaya başlamak hiçte sağlıklı bir sonuç vermeyecektir. Ne zaman KPSS sınavına hazırlanmaya başlarsanız akabinde eğitim bilimleri soru bankası kpss kitaplarına da o zaman başlamanız uygun olacaktır. Konu çalışılırken her bir detayın değil, özellikle önemli bulduğunuz yerleri not alarak ya da altını çizerek çalışmanız doğru olacaktır. Çünkü bu not ve altını çizdiğiniz kısımlar daha sonrasında hızlı bir tekrar yapabilmek adına oldukça işlevsel olacaktır. Eğer KPSS eğitim bilimleri çalışma teknikleri açısından bir sıralama yapmak gerekir ise öncelikle gelişim psikolojisi ardından öğrenme psikolojisi, program geliştirme, ÖYT dediğimiz öğretim yöntem ve teknikleri, rehberlik ve son olarak ölçme ve değerlendirme şeklinde bir çalışma düzeni oluşturulması uygun olacaktır. Şayet KPSS’ye hazırlanılıyor ise bu sıralama ile çalışırlarsa konu ve devamlılık bakımından oldukça kolay bir şekilde süreci yönetebilirler. Bu hem konular arası bütünlük açısından hem de kavrama açısından büyük avantaj sağlayacaktır. KPSS eğitim bilimleri çalışırken pek çok web sitesi ya da online platformda püf noktaları görmek mümkündür. Bu püf noktaları elbette kişi için oldukça önemlidir. Ancak gerekli kaynakla beraber yürütüldüğünde önemi ortaya çıkmaktadır. Örneğin bir çalışma planı yapıldı ise uygun bir eğitim bilimleri soru bankası seti ile çalışmalar hız kesmeden devam ettirilmelidir. Eğitim bilimleri sınavına hazırlanırken en önemli püf noktalarından bir tanesi düzenli çalışmaktır. Eğer 2 gün çalışıp 3 gün ara veriliyor ise bu hiçbir fayda sağlamayacaktır. Düzenli çalışmayı kişi kendine bir huy haline getirmelidir. Zaten amaç KPSS kazanmak ve bir yere atanmak ise kişinin içinde düzenli çalışma isteği de olacaktır. Püf noktalarından belki de en önemlisi eğitim bilimleri soru bankası çözümlü testler ile tekrar yapmak olacaktır. Sık test çözmek test çözme pratiğinizi geliştirdiği gibi anlamadığınız ya da kaçırdığınız noktaları da anlamanıza son derece faydalı olacaktır. Test çözmek KPSS’ye hazırlanan biri için günlük su içmek, yemek yemek gibi bir ihtiyaç haline dönüşmelidir. Ancak bu şekilde istenen başarıya ulaşmak mümkün olacaktır. Tüm bunlarla birlikte elbette geçmiş sınavlara bakmak son derece önemlidir. 2014 ve öncesinde çıkmış eğitim bilimleri sorularını çözmek, konuların üzerinden geçmek kişiye son derece iyi bir etki bırakacaktır. Öğrendiklerini pekiştirmek amacıyla de kişi geçmiş sınav sorularını çözmelidir. Piyasada bulabileceğiniz pek çok eğitim bilimleri soru seti geçmişte çıkmış soruları da içermektedir. Bu anlamda sizlere son derece iyi bir katkı sağlamaktadır.

Birbirinden Güncel Sorularla Sınava En İyi Şekilde Hazırlanma Fırsatı

Geçmiş sınav soruları KPSS’ye hazırlanan kişi için iyi bir pratik olduğu gibi konu dağılımını kavrayabilmesi açısından da büyük katkı sağlamaktadır. Hangi konudan ne kadar soru ağırlıklı çıkmış, yıllar içerisinde nasıl bir değişime uğramış ilk gözden saptanması oldukça faydalı olacaktır. Eğitim bilimlerine dair alınabilecek pek çok kitap ve soru bankası bulunuyor. Bunlardan bazıları KPSS Eğitim Bilimleri Program Geliştirme Öğretim Yöntem ve Teknikleri, KPSS Eğitim Bilimleri Rehberlik ve Özel Eğitim Tamamı Çözümlü, KPSS Eğitim Bilimleri Ölçme ve Değerlendirme Tamamı Çözümlü, KPSS Eğitim Bilimleri Gelişim ve Öğrenme Psikolojisi Tamamı Çözümlü gibi örneklerdir. Bu kitap ve soru bankası örneklerini çoğaltmak elbette mümkündür. Eğitim bilimleri soru seti ile iyi bir program yapıldığı takdirde adayların amaçlarına ulaşamaması gibi bir durum söz konusu olamaz. Günümüzde defalarca KPSS’ye giren ancak bir türlü istediği sonucu elde edemeyen kişilerde genellikle düzensiz bir çalışma stilinin benimsenmiş oluşu söz konusu oluyor. Bunun için öncelikle çalışma sistematiğini iyi bir şekilde oturmak önem arz ediyor. Sonrasında ise alınacak soru bankaları ile bol bol soru çözmek, testleri bitirmek oldukça faydalı olacaktır. Bilindiği gibi geçmişten günümüze soru sistematiği ve sınavda farklı güncellemeler söz konusu olduğundan iyi bir şekilde takip edilmesi önemlidir. Uygun bir şekilde alınacak kitap ve soru bankaları hedefe tam olarak varmanızda etkili olacaktır. Eğitim bilimleri soru bankası almak isteyen kişilerin aklında birkaç farklı soru belirebiliyor. Bunlardan bazıları içeriği ile ilgili olurken bazıları fiyatı ile ilgili oluyor. Piyasada bu anlamda çok fazla seçenekle karşılaşmanız mümkündür. Örneğin genel konu tarama 1800 soru içeren test kitapları oldukça işinize yarayabilir. Bunun yanında bazı yayınevlerinin eğitim bilimleri çözümlü 15 deneme sınavı şeklinde kitapları da bulunuyor. Eğer aklınızda eğitim bilimleri soru bankası modüler set gibi bir set düşüncesi var ise bu setler oldukça kapsamlı olup tüm aşamalar anlatımlı olarak verildiğinden oldukça faydalı bir kaynak edinmiş olacaksınız. Modüler setler içerisinde gelişim psikolojisi, program geliştirme, ölçme ve değerlendirme, rehberlik ve özel eğitim alanlarının hepsi için ayrı bölümler ayrılmış, konu açıklamalı ve çözümlü testler eklenmiştir. Bu anlamda daha kapsamlı bir şekilde çalışmanız için olanak tanınmıştır. Eğer set şeklinde değil de tek kitap şeklinde almak isterseniz farklı seçeneklerle eğitim bilimleri soru bankası tek kitap bulmanız da mümkündür. Bu kitaplar soru bankası niteliğinde olduğundan sizleri sınava en iyi şekilde hazırlama ve süreyi iyi değerlendirmeyi öğrenme konusunda yardımcı olacaktır. Ayrıca dilerseniz pek çok yayınevinin çıkardığı 3’lü deneme setlerinden de alabilirsiniz. Tamamı çözümlü deneme setlerinden arzu ederseniz 4’lü ve her bir kitapta 13 deneme bulunan seçeneklerden tercih edebilirsiniz. Tekli kitaplarda içerisinde 10 deneme, 5 deneme şeklinde seçenekler de bulunuyor. Bu tamamen sizin test çözme pratiğiniz ve arzunuza göre değişebilir bir durum. Bazı test kitaplarında fasikül denemeler de bulunuyor. Bunlar oldukça pratik olarak sunulan kitaplar olarak biliniyor. Gelişim psikolojisi tamamı çözümlü ya da öğrenme psikolojisi tamamı çözümlü gibi ayrı ayrı satışa sunulan örneklerden de edinmeniz mümkündür.

Eğitim Bilimleri Soru Bankası Modelleri, Özellikleri ve Fiyatları

Tüm bu kitap ve soru bankaları içerisinden size ve çalışma sisteminize en uygun olanı bulabilir ve anında satın alabilirsiniz. Tüm bunların yanında elbette soru bankalarının fiyatı ve tavsiye edilen gibi sorular da yer alıyor. Soru bankası fiyatları farklılık göstermekle beraber hemen her bütçeye uygun pek çok yayınevinin tekli ya da setli kitapları bulunuyor. Bu sebeple fiyat konusunda çok fazla seçeneğin olduğunu söylemek doğru olacaktır. Bu noktada fiyatlar birbirine yakın olduğundan içeriğe dair daha çok yer vermek doğru olacaktır. Örneğin pek çok mecrada eğitim bilimleri soru bankası öneri istenmektedir. Bu öneriler yayınevi tercihi ile ilgili olabildiği gibi içerisinde test sayısı ile ilgili de olmaktadır. Bu noktada yapılması gereken şey günlük kaç test çözüldüğü ya da program dahilinde ne kadar sürede kaç test çözüldüğünün belirlenmesi olacaktır. Eğer nispeten test dinamiği daha az ise 5’li 10’lu çözümlü kitaplardan tercih edilebilir. Bunun yanında daha seri ve daha yoğun bir test süreci söz konusu ise kpss eğitim bilimleri soru bankası seçeneklerine bakmak gerekecektir. KPSS eğitim bilimleri soru bankası setleri içerisinde bulunan test sayıları ise birbirinden farklı olabilmektedir. Soru bankaları içerisinde gelişim psikolojisi, program geliştirme, öğrenme psikolojisi, öğretim yöntem ve teknikleri (ÖYT), ölçme ve değerlendirme ve rehberlik alanları altında sorular yer almaktadır. Bu anlamda kpss eğitim bilimleri soru bankası önerisi isteyenlerin tüm konular için ayrı sorulardan oluşan bölümlerin olmasına dikkat etmesi gerektiğini söylemek mümkündür. Zaten genel olarak ufak bir araştırma yapıldığında bu alanda eğitim bilimleri soru bankası yorumlar adı altında insanların nasıl bir seçim yaptığı da görülebilmektedir. Soru bankaları özellikle KPSS hazırlananlar için büyük bir egzersiz ve pratik kabiliyeti kazanma niteliğinde. Bu sebeple konuların üzerinden geçtikten sonra kesinlikle soru bankası ile pratik yapmak ve konuları zihne iyice oturtmak gerekiyor. Bu anlamda da sizlere eğitim bilimleri soru bankası son derece yardımcı olacak kitaplar arasında yer alıyor. Eğitim bilimleri soru bankası farklı yayınevleri çatısı altında piyasada yerini almış durumda. Eğer siz de KPSS eğitim bilimleri soru bankası ile sınava en iyi şekilde hazırlanmak istiyorsanız Trendyol’un online mağazasından dilediğiniz soru bankasını Türkiye’nin neresinde olursanız olun anında sipariş verebilirsiniz.