"

El Kantarı

" araması için 1710 sonuç listeleniyor

Hassas Ölçümlü El Kantarı Çeşitleri Trendyol'da!

Nesnelerin ağırlığını tespit etmek için tercih edilen kantarların, işletmelerden mutfaklara kadar geniş bir kullanım alanı bulunur. Çok ağır yükleri tartmayı mümkün kılan dev kantarların yanı sıra pratik el kantarı seçenekleri de önemli işlevler üstlenir. Mekanik, elektronik ve dijital modelleri bulunan el kantarı çeşitleri, günlük hayatın içindeki ağırlık ölçüm işlerini başarıyla yerine getirir. Mekanik göstergeler ya da dijital ekranlarda tartılan nesnenin ağırlığı görülürken, hassas ölçümler için standart modeller yerine hassas terazi çeşitlerinin kullanılması gerekir. Gram ile yapılan ticari faaliyetlerde kusursuz hassaslıkta ölçüm yapan tartılar öne çıkarken, ton ile yapılan ölçümler için ise üzerine kamyonlar ile çıkılabilen özel kantarlar kullanılır. Bakkal tartılarından mutfak terazilerine kadar hayatın değişik alanlarındaki ihtiyaçlar için özel modeller bulunur. Geçmişi binlerce yıl öncesine uzanan tartım aletleri Antik Yunan ve Mısır uygarlıkları başta olmak üzere pek çok bölgede yaygın olarak kullanılır. Denge esasına dayanan topuzlu kantarlar ilk tartı aletleri olarak öne çıkarken, ticaret geliştikçe aletlerin kapasiteleri de artar. Dinamometre esaslı olan ve çelik yayların gerilimini ölçme esasına dayanan el tartıları da yüzlerce yıldır kullanılan geleneksel aletler arasında bulunur. Yaylı ve kancalı olan bu ölçüm aletleri, elde kullanılan kompakt dijital kantarların da esin kaynağını oluşturur. Tarih boyunca farklı meslek grupları için işlerinin ihtiyaçlarına uygun kantar modelleri geliştirilir. Kuyumcular ve eczacılar için çok hassas ölçüm yapan tartılar tercih edilirken, çarşı ve pazarlarda pratik ve kolay kullanılan seçenekler ön plana çıkar. Mekanik ya da dijital el kantarı seçenekleri, yenilikçi teknolojik yapıları ve işlevsel özellikleri ile büyük beğeni toplar. Geniş ürün yelpazesi içinde yer alan el terazisi ürünleri, oldukça makul fiyat seçenekler ile müşterilere ulaştırılır. Markası, kapasitesi, teknik özellikleri ve üretiminde kullanılan malzemeler mekanik, dijital, elektronik el kantarı fiyatları üzerinde etkili olur. Trendyol’un özel indirim seçenekleri ve dönemsel kampanyaları sayesinde her bütçeye uygun el kantarı çeşitlerine ulaşabilirsiniz. İstediğiniz modele kolaylıkla sahip olabilirsiniz.

Farklı El Kantarı Modelleri

Farklı El Kantarı Modelleri

Ağırlıkları doğru biçimde ölçen terazilerin işlevleri kullanım amaçlarına göre değişir. Basit ticari faaliyetlerdeki terazi modelleri ile değerli madenlerin ölçüldüğü kuyumculuk sektöründeki tartı hassasiyeti farklı olabilir. Günlük kullanım için kusursuz bir seçim oluşturan el terazisi seçenekleri; mekanik, elektronik ve dijital modeller arasından tercih edilebilir. Son yıllarda yaygınlaşan dijital el kantarı çeşitleri, ağırlık ölçümü işlevinin yanı sıra kolay şarj özellikleri, dijital kontrol ekranları ve geniş ölçüm hafızası ile öne çıkar. Tartı ihtiyacını oldukça hızlı ve pratik biçimde çözen dijital ürünler, ölçümleri hafızaya alma özelliği ile profesyonel kullanım için de tercih edilir. Önceki zamanlarda yaptığı ölçümleri hafızaya alan modeller, işletme ve depolama maliyetlerini düşürmeye yardımcı olur. Hassas ölçüm yapan elektronik el kantarı seçenekleri de mutfakta yemek yaparken ve laboratuvarda karışım hazırlarken kullanılır. Malzemelerin doğru oran ve miktarlarda konulmasını kolaylaştıran tartılar, hangi amaçla olursa olsun yeni karışımlar hazırlanırken önemli bir işlev üstlenir. Dijital ya da elektronik modelleri, canlı dijital ekranları ve güçlü ölçüm özellikleri ile öne çıkar. Farklı meslek ve iş gruplarının ürün tartma ihtiyacını başarıyla karşılayan ürünler, akıllı teknolojiler sayesinde gelişmiş özellikler sunar. Minimalist tasarımları ve dikkat çekici ölçüm özellikleri ile tanınan modeller, kolay taşınma özellikleri ile de beğeni toplar. Cepte taşınabilecek kadar büyüklük seçenekleri bulunan tartı ürünleri, dijital ekranları ve kolay kullanım özellikleri ile öne çıkar. Profesyonel dijital el kantarı 50 kg ve düşük ağırlıkları ölçmede gönül rahatlığıyla kullanılır. Hassas yapısı ile oldukça doğru sonuçlar veren profesyonel dijital el terazisi 50 kg üzeri ağırlıklarda ise bir kişi tarafından kaldırmak zor olacağından, yüksek ağırlıktaki eşyaları tartmada fazla işlevsel olmaz. El kantarı 50 kg, 100 kg, 150 kg, 200 kg ölçüm yapan seçeneklere sahiptir. 150 kg el kantarı modellerini birden fazla kişinin birlikte kullanması ve ağırlığın stabil biçimde yerden yukarı kaldırılmasının sağlaması gerekir. Tarih boyunca ticarette ağırlığı yüksek malları tartabilmek için benzer mekanizmalar kullanıldığı bilinir. El tartıları ile aynı prensibe dayanan omuz kantarları, yüksek ağırlıkları tartmayı oldukça pratik hale getirir. Bunlar direnç ölçümüne dayanan modelleri olduğu gibi topuzlu el kantarı da bulunur. Bu özel kantarların kancalarına asılan mallar, iki ya da fazla kişi tarafından kaldırılır ve ağırlıkları ölçülür. Diğer terazi ve tartılara oranla küçük boyutlu objeleri tartabilen tartılar, LED ışıklı ekran yapısı ile göz doldurur. Işıklı ekran yapısı sayesinde estetik ve pratik açıdan mükemmel sonuçlar veren ürünler, yeterli ışık bulunmayan ortamlarda dahi etkili bir aydınlatma ve tartı işlemini sunar. Trendyol üzerinden aradığınız özelliklerde el kantarı satın alabilirsiniz.

Kaliteli El Kantarı Özellikleri

Kaliteli El Kantarı Özellikleri

El terazi modellerini kullanmaya başlamadan önce yapılacaklar dijital, elektronik ya da mekanik olmasına göre değişir. Elektronik ve dijital tartılarda cihazlar, açma düğmesine basılarak kullanıma hazır hale getirilir. Kanca tartılacak eşyaya takılır ve yukarı kaldırılması gerekir. Stabil biçimde yerden yukarı kaldırılan nesnelerin ağırlığı, kantarın dijital ekranında rahatlıkla görülebilir. Farklı nesnelerin ağırlığı tercihe göre kilo ya da gram olarak rakamlarla gösterilir. Tartılar manuel olarak kapatılabildiği gibi bir süre işlem yapılmadığında otomatik olarak da kapanır. Dijital modellerde güç ihtiyaçlarına göre genellikle enerji olarak yuvarlak saat pilleri, ince ya da kalın kalem piller kullanılır. El tartısı satın alırken piller kutu içinden çıkabildiği gibi sonradan satın almak da gerekebilir. Piller bittikten sonra kapak açılarak kolayca yerine yeni piller takılır. Hassas el kantarı birçok farklı alanda kullanılabilir. Yolculuğa çıkmadan önce valizlerin olması gereken ağırlıkta olup olmadıkları, el terazi seçenekleri ile kolayca öğrenilebilir. Kişisel ve profesyonel nedenlerle eşyaların ve nesnelerin ağırlıkları merak edildiğinde de kantarlar devreye girer. Satın alınan ürünlerin ağırlığını öğrenmek, farklı alışverişlerde kontrol amaçlı olarak da el tartıları ile mümkün olur. Kişisel kullanımdan profesyonel ihtiyaçlara kadar pek çok farklı alanda etkili sonuçlar veren pratik el tartısı ürünleri önemli bir rol üstlenir. Özellikle seyahate çıkarken uçaklardaki valiz ağırlığı sınırlamaları büyük sorunlardan birini oluşturur. Belirlenen ağırlığı geçen valizler ve kabin bagajları, yüksek fark ücretleri ödenmesine neden olabilir. Bu nedenle seyahat öncesi evden çıkmadan önce valizlerin ağırlığının ölçülmesi ve uçaklara kabul edilen sınırlarda olduğundan emin olunması gerekir. Yüksek kilolardaki valizlerinin tartılması dışında ev kullanımı için başka seçenekler de bulunur. Yüksek hassaslığa sahip el terazileri, mutfaklarda farklı ihtiyaçlara da karşılık verebilir. Yiyeceklerin ağırlığının ölçülmesinde, doğru karışımların sağlanmasında büyük kolaylık sağlayan tartılar, gram ile yapılmış yemek tariflerinin çok lezzetli yemeklere dönüşmesini kolaylaştırır. Profesyonel kullanım için çok gelişmiş, barkodlu terazi seçenekleri tercih edildiğinden el tartıları işlevsel olmayabilir. Ancak açık alan satışlarında ya da pazarlarda ölçüm amaçlı olarak halen bu tip geleneksel tartılara rastlanabilir. Trendyol üzerinden el kantarı indirim dönemlerini takip edebilirsiniz. El kantarı yorumlarını inceleyerek istediğiniz modeli satın alabilirsiniz.

Kullanışlı El Kantarı Seçenekleri

Kullanışlı El Kantarı Seçenekleri

Farklı tartı modelleri 20 kg, 40 kg ya da farklı tartma kapasiteleri sunabilir. Tartma kapasitesi kadar önemli bir başka noktayı ise tartım hassasiyeti oluşturur. Ürünlerin yanılma payını ifade eden bu değer, özellikle ticari faaliyetlerde ve küçük ağırlık farklarının önem taşıdığı işlerde büyük önem taşır. Büyük boyutlu işlerde 10 gram, 20 gram gibi tartı hassasiyetleri yeterli olurken, değerli taş ve madenler söz konusu olduğunda çok hassas ürünlerin kullanılması gerekir. Tartı satın alırken dara alma özelliğinin olup olmadığına da dikkat etmek gerekir. Özellikle profesyonel ve ticari kullanımda kullanılan daranın ağırlık hesabından düşülmesi doğru sonuçları elde etmek için büyük önem taşır. Kuvvet ölçmeye yarayan dinamometre modellerinin halk arasında kullanılan hali olan mekanik el kantarı ise yüzyıllardır kullanılan pratik aletler olarak öne çıkar. Terazi biçiminde olan ve denge yoluyla ağırlığı ölçen el aletlerinin aksine, bu tür el tartıları uygulanan kuvveti ölçerek ağırlığı tespit eder. Yaygın olarak dijital cihazların da atası sayılan el tartıları, kancasının ucuna takılan ağırlığın uyguladığı kuvveti ölçerek ağırlığı istenilen değerde verir. Dengeyi esas alan topuzlu modeller ise denge halini 0 olarak alarak, ağırlık takılınca oluşan farkı ağırlık değeri olarak kabul eder. Dünyanın farklı bölgelerinde değişik ağırlık ölçü birimleri kullanıldığından, satın alınan tartının istenen ölçü birimlerini içerdiğinden emin olunması gerekir. Çoğu el tartısında evrensel ölçü birimlerinin hepsi bulunur ve basit ayarlar ile bu ölçü birimleri arasında geçiş yapılabilir. Dijital özellikleri gelişmiş olan cihazlar, tartı sonuçlarını uzun süreli olarak hafızalarında tutabilir. Tartı sonuçlarını otomatik olarak hafızada bekletme özelliği, yoğun ve sık kullanım yapıldığı durumlarda büyük kolaylık sağlar. Trendyol üzerinden el kantarı kullananların yorumlarına ulaşabilir ve detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Uzun Ömürlü Kullanım İmkanı ile El Kantarı

Uzun Ömürlü Kullanım İmkanı ile El Kantarı

Yüksek kaliteli paslanmaz çelik malzemeden üretilen kanca sistemleri ve direnci ölçen yüksek kaliteli mekanizmaları bulunan ürünler, doğru sonuçlar vermekle kalmaz ve uzun ömürlü bir kullanım sağlar. Yaylı el kantarı modeli vardır. Plastik kısımlarda kullanılan üstün performanslı malzemelerde kırılma, bozulma gibi sorunların önüne geçer. Hafif yapılarına karşı oldukça doğru ve kesin sonuçlar veren tartı modelleri, içerdikleri mikro komponent çekirdekleri ile mükemmel bir kalite sunar. Kullanım kolaylığı sağlayan tasarımlar oldukça pratik sonuçlar verir. Dijital tartı modellerinin tasarımlarında ışıklı mavi ekranlar net ve kesin görüş oluşturur. El tartı modelleri 10 ila 15 cm civarındaki uzunlukları ile kolayca taşınabilir ve gerektiği anda hemen kullanıma hazır hale gelir. Hafif ve kompakt yapıdaki bazı modeller, stabil sonuçlar elde etmek için bir yüksekliğe sabitlenerek de kullanılabilir. Özellikle yüksek ağırlıklarda bu uygulama, pratik ve işlevsel sonuçlar verir. Profesyonel kullanım için tasarlanan kancalı kantarlar, farklı ihtiyaçlara uygun olarak 300 kg ağırlığa kadar kapasite sunabilir ve 100 gram hassasiyet ile gerçeğe oldukça yakın sonuçlar sağlar. Paslanmaz çelik kancalara ve kolay okunur ekran yapısına sahip olan bu modeller genellikle yukarıda bir noktaya sabitlenerek kullanılır. Yüksek malzeme kalitesi ve üstün dayanıklılık özelliklerine sahip olan bu modellerin fiyatları üst segmentte yer alır. Profesyonel ürün seçenekleri çoğunlukla kalem pil ile çalışır ve pil değişimi kolayca yapılır. Mekanik versiyonlar güçlü direnç yaylarına dayanan ve onlara uygulanan kuvveti ölçerek ağırlığın saptanmasını sağlayan modeller, dijital versiyonlarında da benzer bir prensibe dayanır. Ağırlığın uyguladığı kuvveti belirleyen kancalı tartı seçenekleri, paslanmaz çelik kanca ve esneme yapmayan malzemelerden üretilir. Çeşitli el kantarı tavsiyelerine Trendyol üzerinden ulaşabilirsiniz.

Doğru Ölçü Veren El Kantarı

Doğru Ölçü Veren El Kantarı

Kantarda oluşan veriler silinmek istendiğinde ise otomatik sıfırlama fonksiyonunu kullanmak yeterli olur. Mekanik modelleri yerlerini büyük oranda doğru ve etkili sonuçlar veren dijital cihazlara bıraktığından fazla tercih edilmez. Dijital modeller ile Kg, Lb, Oz, Jing gibi farklı ağırlık değerleri ile ölçüm yapmak mümkün olur. Değer ölçümü yapıldıktan önce ya da sonra farklı ölçü birimleri arasında kolayca geçiş yapılır. Kilit özelliği bulunan ürünler değeri ekrana sabitleyerek, kullanım kolaylığı sunar. Değer istendiği zaman manuel olarak sıfırlanır. Kancalı metreli mekanik modellerde farklı ölçüm kapasiteleri ile tercih edilir. İbreli modeller ve saatli tasarımlar da vardır. Hassas ölçüm yapma özelliği ve ikili ibre sistemi ile son değeri göstermesi, önemli özellikler olarak öne çıkar. Kimi modellerde oldukça rahat okunabilir kadran yapıları bulunduğundan, bu modeller şık ve işlevsel tasarımları ile tercih edilir. Bavul tipi ise 50 kg ağırlığa kadar oldukça etkili sonuçlar verir ve 10 ya da 20 gram yanılma payıyla sorunsuz ölçümler yapılır. Mekanik ürünler genellikle sarı metal renkli tasarımları ile öne çıkarken, dijital versiyonlarda pek çok renk ve tasarım seçeneği bulunur. Dijital teknolojinin gelişmesi ile birlikte el tartıları da oldukça makul fiyatlara satın alınabilen ve büyük fayda sağlayan seçenekler sunmaya başlar. Kalem ya da yuvarlak pil ile çalışan kancalı terazi seçenekleri, evlerdeki pek çok tartı işlemini başarıyla yerine getirir. Geniş ürün yelpazesi içinde değişik tartı çeşitlerine kolayca ulaşılır. Kişisel kullanım için tasarlanmış pratik ürünlerin yanı sıra tartma kapasitesi çok yüksek olan ya da hassasiyeti çok gelişmiş farklı modeller de rahatlıkla bulunur. Her evde bulunması gereken ve ihtiyaç halinde kolayca kullanılabilen ürünler, her bütçeye ve her ihtiyaca uygun seçenekleriyle dikkat çeker. Trendyol’un dönemsel kampanyaları sayesinde, cazip fiyatlarla el kantarı online olarak satın alınabilir.

Avantajlı El Kantarı Fiyatları

Avantajlı El Kantarı Fiyatları

50 kg, 100 kg, 150 kg, 200 kg dijital çeşitleri özelliklerine ve kullanım amaçlarına göre farklı fiyat seçenekleri ile sunulur. Günlük kullanım için oldukça uygun fiyatlı kantarlar bulunabildiği gibi profesyonel amaçlara uygun, yüksek hassasiyete sahip modeller de tercih edilir. Mekanik, dijital, elektronik modellerin fiyatları da farklı segmentlerde yer alır. Antika, hassas, yaylı, portable elektronik modelleri arasından seçim yapmadan önce, ihtiyaçların doğru belirlenmesi ve kişisel alışkanlıklara uygun modellerin tercih edilmesi önerilir. Mutfak kullanımı için farklı, valiz tartmak için farklı tartılar tercih edilebileceği gibi tümü için kullanılabilen kompakt ve işlevsel ürünler de satın alınabilir. Seyahat için valiz tartmak ya da mutfakta basit ağırlık ölçümleri yapmak için kompakt ve uygun fiyatlı modeller yeterli olabilir. Farklı markaların farklı ağırlık kapasiteleri sunan, dijital LCD ekranlı ve LED ışıklı pek çok modeli bulunur. Tasarımdan malzeme kalitesine, kullanım özelliklerinden ölçüm hassasiyetine kadar pek çok özellik, bu ürünlerin fiyatları üzerinde etkili olur. Antika, hassas, yaylı, portable almayı düşünenler için oldukça zengin ürün yelpazesi içinden kendi zevklerine uygun, ihtiyaçlarını karşılayacak pek çok model bulunur. 50 kg, 100 kg, 150 kg, 200 kg dijital ürün çeşitlerinin fiyatları ağırlık kapasitelerine göre değiştiği gibi ölçüm hassasiyeti ve dijital özellikleri de farklı fiyat seçenekleri oluşturur. Evler için küçük kapasiteli kompakt modeller yeterli olurken, profesyonel amaçlı kullanımlar için hassasiyeti ve kapasitesi yüksek ürünler öne çıkar. Yenilikçi dijital teknolojiler içeren kompakt modeller, oldukça pratik kullanım özellikleriyle de beğeni toplar. Küçük el kantarı modelleri ise her alanda ilgi çeker. Trendyol üzerinden tüm ürün modellerini inceleyebilir ve kaliteli bir alışveriş deneyimi yaşayabilirsiniz.

El Kantarı Nerede Satılır?

El kantarı; Trendyol’da farklı ağırlık ve ekipmanlar ile satılan bir üründür. Genel olarak eşyaların yüküne bakılırken kullanılan bu kantarlar sayesinde ufak tefek ağırlıkları kendiniz de tespit edebilirsiniz. Hem evde hem de iş yerinde kullanımı mümkün olan el kantarları yemek yaparken veya iş yerinde bir eşyayı tutarken işinize yarayan ürünlerdir. Birbirinden farklı el kantarı modelleri Trendyol’da satılır. Burada sizin ihtiyacınıza en uygun olan ürünü bulmanız mümkündür. El kantarı sayesinde fazla ağır olmayan yüklerin ağırlığını belirleyip buna göre işlerinizi halledebilirsiniz. Kullanımı son derece kolaydır. Tamamen el gücüyle çalışan bu ürünü herkes dilediği gibi kullanabilir.

El Kantarı Ne Ölçer?

El kantarı ağırlık ölçen aperatif bir cihazdır. Bu cihaz; ucuna taktığınız yüklerin ağırlığını kısa sürede ölçen bir ibareye sahiptir. Genel olarak 40 ile 50 kiloya kadar rahatlıkla bu kantarı kullanılarak ağırlık ölçümü yapabilirsiniz. Modellerde ev kadınlarının ucunda da ağırlığı takabilecekleri bir kanca bulunur. Bu kancada taktığınız ürünün ağırlığını dijital ya da manuel olarak gösteren bir skala yer alır. Buradan ucuna taktığınız eşya ya da ekipmanın ne kadar ağırlığa sahip olduğunu tespit ederek not alabilirsiniz. Ayrıca bu el kantarlarının pille çalışanı veya pilsiz çalışanı da mevcuttur. Kullanım kolaylığı sağlamasının yanı sıra fazla yer kaplamaması sayesinde de el kantarı sıklıkla tercih edilen bir ölçü birimine sahiptir.

El Kantarı Çeşitleri Nelerdir?

Bazı el kantarları modelleri insan gücüyle çalışır. Bazıları ise duvara ya da herhangi bir masa üzerine sabitlenerek kullanılabilir. Genellikle el kantarları çeşitleri arasında fazla yüklere bakacaksınız sabit olanları tercih etmeniz gerekir. Bu sayede fazla bir güç uygulamadan doğru ağırlık ölçümünü yakalamanız mümkündür. Son derece pratik kullanıma sahip bu el kantarları sayesinde ağırlık birimleri de tespit edilebilir. Kaliteli bir el kantarı alarak iş yerinizde gerekli olan ağırlık ölçümünü burada sağlayabilirsiniz.