placeholder
"

Emaye Tencere

" araması için 1418 sonuç listeleniyor

Emaye Tencere

En Lezzetli Yemekler İçin En Kaliteli Emaye Tencere

Geçmişten günümüze yemeklerimizi yaptığımız tencere ve tavaların ebatları ya da modelleri değişmiş olsa da işlevleri daima aynı olmuştur. Ancak her daim daha kaliteli ürünlerin çıktığını da belirtmek gerek. Özellikle üretim alanında yaşanan yenilikler ve gelişmiş teknoloji kullanımı ile birlikte daha kaliteli tencerelerin kullanılmaya başlandığı açıktır. Bu sebeple yemek yaparken insanlar kaliteli bir deneyim yaşamak adına tencerelerini ve tavalarını yemek lezzetinin daha iyi olabilmesi adına özenle seçmektedirler. Konu tencere olduğunda günümüzde elbette pek çok farklı seçenekten bahsetmek mümkündür. Tekli tencere tava seçenekleri olabildiği gibi set halinde de ürünler satılabilmektedir. Kısaca her evin ihtiyacına uygun, yemek kapasitesine uygun tencere modellerinden bulmak mümkündür. Ülkemizde tencere ve tava gibi ev aletlerinde standartların çok üstünde ürünler veren markalar bulunmaktadır. Bu markaların tencere ve tavaları büyük kitleler tarafından tercih edilmektedir. Hem kullanım açısından rahat hem de lezzetli yemeklere imza atabilmek adına en uygununu tercih etmek mümkündür. Özellikle son dönemde hemen her renkten tabak, bardak, tencere çeşitleri insanları alışveriş konusunda daha da cezbediyor. Geçmişten günümüze emaye ürünler özellikle mutfakta sık bir şekilde tercih ediliyor. Emaye tencere seti çeşitleri her evin ideal mutfak araçlarındadır. Lezzetli yemekler yapabilmek ve dahası yemekleri güvenle saklayabilmek adına emaye tencere seti tercih edilebilir. Emaye tencereler ile yemek yaparken pişirme esnasında emayenin yüksek ısıya maruz kalmaması önemlidir. Eğer emaye tencerede yemek yaparken ısıyı yavaş yavaş artırırsanız yanma gibi bir sorunla da karşılaşmayacaksınız. Emaye tencerelerin bir diğer önemli özelliği yemek yaparken 10 dakika önceden kapattığınız takdirde emaye içerisindeki demi ile çok daha lezzetli bir duruma getirmesidir. Emaye tencerelerin temizliği de basittir. Bulaşık makinesinde çok rahat bir şekilde temizlenebilmektedir.

Sofralardaki Nostalji Emaye Tencereler

Biraz geçmişe gidildiğinde eskiden evlerde sarı ya da beyaz üzeri çiçekli tencere ve tavalar görülmekteydi. Bu kullanışlı ürünler esasen emaye tabanlı ürünlerdi. Günümüzde hala sık bir şekilde de tercih ediliyor. Emaye dediğimiz bileşenin kökeni çok eski yıllara hatta çağlara dayanıyor diyebiliriz. Eskiden takı ve süs eşyalarında kullanılan emaye günümüzde mutfaklarımıza girmiş durumdadır. Kısaca emay adı verilen madde ile kaplanmış olan tüm ürünlere emaye denmektedir. Emaye tencere de bunlardan birisidir. Peki, emaye tencere ne için kullanılır? Şimdi bunu biraz değinmek gerekiyor. Emaye esas olarak bol bol nostalji kokan bir maddedir. 60-70 ve 80’li yıllarda evlerden eksik olmayan emaye tencere ve tavalar günümüzde yeniden popüleritesine ulaşmış durumdadır. Nefis bakliyat ürünlerini saklamak ve pişirmek için emaye tencereler sık bir şekilde hala tercih edilmektedir. Sadece sofralarla sınırlı değil. Emaye ev içerisindeki gerekli dayanıklı ev aletlerinde de sık bir şekilde karşımıza çıkan bir ana maddedir. Mutfak ürünü ne olursa olsun bu konuda seçici olmak son derece önemlidir. Hem doğaya hem de sağlığa verdiği zararlar ile bilinen plastik ürünler yerine onun tam tersi hem doğaya hem de sağlığa faydalı ürünlerin tercih edilmesinde fayda olacaktır. Emaye tencere modelleri hem şık, nostalji kokan hem sağlıklı ürünlerdir. Emayenin en büyük özelliklerinden bir tanesi çizilmediği takdirde hiçbir sağlık sorunu çıkarmıyor oluşudur. Çizildiğinde, yıprandığında ise içerisindeki bileşenler gıdalarla temas edebilir ve bu da sakıncalı durumlar oluşturabilir. Bu sebeple emaye tencerenizi tahta kaşıkla kullandığınız takdirde hiçbir sorun teşkil etmeyecektir. Emaye türlerine bakarsak demir döküm ve maden üzerine emaye olarak iki çeşit karşımıza çıkmaktadır. Bu iki türün kullanım süreleri birbirinden farklıdır. Tencere gibi uzun ömürlü emaye eşyalar için çizdirmemek son derece önemlidir. Hem lezzetli hem de sağlıklı yemeklere imza atabilmek için emaye tencereler tercih edilebilir. Emaye tencerede tahta kaşık kullanmak tencerenizi yıpratmayacaktır. Ayrıca emaye tencerenin bir diğer önemli özelliği buzdolabında rahat bir şekilde muhafaza edilebilmesidir. Kokuyu hiçbir şekilde dışarı vermediği gibi dışarıdan da koku almamaktadır. Emaye tencereler set şeklinde de satılabilmektedir.

Sağlıklı ve Uzun Ömürlü Kullanım İçin Birbirinden Şık Emaye Tencere Setleri

Emaye tencere ya da emaye tencere takımları kullanımı açısından son derece fazla avantajı barındırır. Örneğin kaplandığı metale son derece estetik bir görüntü sağlar. Görünüm açısından mutfağınızda sofralarınızda son derece şık durur. Pürüzsüz bir yüzeyi vardır. Emaye tencereler oldukça sağlam üretimdir ve kolay kolay aşınma göstermezler. En önemli özelliklerinden ve sıklıkla sorulan emaye tencere nasıl temizlenir sorusunun cevabı da basittir. İster el ile ister bulaşık makinesi ile rahatlıkla yıkanabilmektedir. Emaye tencereler mikrop barındırmadıkları için de oldukça sağlıklıdır. Emaye tencereler hemen her zevke göre üretilmektedir. Bu anlamda çeşitlilik bakımından oldukça geniş bir seçenek sunarlar. Tercih edebileceğiniz seçenekler arasında küçük emaye tencere olarak da bilinen mini emaye tencere çeşitleri bulunmaktadır. Bu küçük tencereler nispeten daha az kişili sofralar için yapılacak yemeklerde ya da çorba gibi sıcaklarda oldukça kullanışlıdır. Bununla beraber farklı renklerde emaye tencere ve tencere setlerine de sahip olabilirsiniz. Renkli emaye tencere modelleri arasında hemen herkesin hoşuna gidecek renk seçenekleri bulunmaktadır. Eğer daha düz renkleri seviyorsanız beyaz emaye tencere ve benzeri seçenekler de sizleri bekliyor. Nostalji tutkunları için ise akıllardan hiçbir zaman çıkmayan ve eskiden mutfaklardan hiç eksik olmayan çiçekli emaye tencere modelleri de bulunmaktadır. Emaye tencerelerin çeşit ve özelliklerini saymakla bitmez. Örneğin asit ve alkalilere karşı oldukça dirençli olan emaye tencereler sağlamlık konusunda oldukça iddialıdır. Yüksek ısı söz konusu olduğunda emaye tencereler son derece dayanıklıdır. Örnek vermek gerekirse bir emaye tencere 250-300 derece ısıya kadar dayanabilmektedir. Bu da pişirme süresi uzun olan yemekler adına büyük avantaj sağlar. Tüm bunlarla beraber unutulmamalıdır ki emaye tencerede yapılan yemeklerin lezzeti normal tencerelere göre çok daha fazla olmaktadır. Uzun süre ısılarını da koruma özelliğine sahiptirler. Kadınların özellikle en sevdiği özelliği ise dibinin tutmamasıdır. Bulaşık makinesine atıldığında güvenle yıkanabilirler. Emaye tencerelerinizi fırında hatta hemen tüm ısıtıcılarda kullanmak mümkündür. Ayrıca korozyonu önlediğini de belirtmek gerekiyor. Eğer yemeği ayrıca bir keyif olarak görüyorsanız lezzetli, sağlıklı olmasına özen gösteriyorsanız emaye tencere modelleri tam size göre. Emaye tencereler özenli ve titiz kullanıldığı sürece uzun yıllar sorun çıkarmadan mutfaklardaki yerini korumaktadır. Eskiden sırf piyasada laf olması adına emaye tencerelere sağlıksız gibi birtakım söylentiler dolaşmıştır ancak bunun gerçekle herhangi bir ilgisi yoktur. Daha önce de belirttiğimiz gibi şayet emaye tencereler iyi korunur ve çizilmeden kullanılır ise herhangi bir sağlık tehlikesi söz konusu olamaz. Hemen her mutfak eşyasına özenli bakıldığı gibi emaye tencerelere de özenle bakılmalıdır.

Kullanımı Rahat, Yıkaması Rahat, Görünüşü Şık Emaye Takımları

Emaye tencerelerde bilindiği gibi tahta kaşık kullanılmalı ve metal cisimler uzak tutulmalıdır. Tahta kaşığın kullanılma sebebi çizik oluşturmadığı gibi tencerenin ömrünü uzatmasıdır. Emaye tenceresi makinede yıkanmaz elde yıkanmalı gibi bir durum asla söz konusu değildir. Makinenize iç rahatlığı ile koyabilir ve yıkayabilirsiniz. Ancak elde yıkanmak istenirse emaye tencere mutlaka bulaşık süngerinin yumuşak tarafı kullanılarak yıkanmalıdır. Temizleme adına kesinlikle yüzeyi sert cisimlerle temas ettirilmemelidir. Ayrıca temizlerken emaye tencerenizi ovalamak durumunda da kalmazsınız. Birbirinden farklı renklerde sunulan emaye tencerelerin renkleri ise solma göstermez. Bu anlamda yıllarca canlı renklerini korurlar. Emaye tencerenin tüm ısıtıcılarda kullanılması çok büyük bir avantajdır. Üstelik fiyat konusunda da sizleri zora sokmazlar. Çünkü farklı markaların farklı emaye tencere setleri farklı fiyatlardan alıcılar ile buluşmaktadır. Bu anlamda bütçenize en uygun emaye tenceresine sahip olabilirsiniz. Eğer elde yıkamak isterseniz emaye tencere içerisine bir litre kadar su koyup kaynatarak, ardından 2 çorba kaşığı karbonat ilave ederek temizlemek mümkün olmaktadır. Yemek artıkları bu yöntemle hızlı bir şekilde çıkarılmaktadır. Yapışan yemek artıklarını ortadan kaldırabilirsiniz. Ancak günümüzde bulaşık makineleri bu görevi son derece iyi bir şekilde yerine getirmektedir. Emaye tencere almak isterseniz tencereyi tekli şekilde alabildiğiniz gibi set şeklinde alabiliyorsunuz. Emaye tencere takımı içerisinde işinize yarayacak pek çok tencere bulunmaktadır. Emaye tencere takımları içerisinde normal tencerenin yanı sıra kızartma tenceresine de sahip olabiliyorsunuz. Emaye tencere takımlarının olmazsa olmazı kızartma tencereleri farklı ebatlarda olabiliyor. Örneğin 20 cm ebatlarda emaye kızartma tenceresi sıklıkla tercih ediliyor. İndüksiyon dâhil olmak üzere tüm ocaklarda kullanıma uygun bir şekilde üretilmektedir. Bulaşık makinesinde aynı normal tencere gibi yıkanabilen kızartma tenceresi bazı modellerinde garanti de bulunuyor. Kızartma için kullanılan tencereler hem emaye fritöz tencere olarak hem de klasik emaye kızartma tenceresi olarak yer alıyor. Kızartma setleri içerisinde ise 20 cm’lik tencere ve 1 adet kızartma teli bulunuyor. Oldukça kullanışlı olmakla beraber kızartma keyfinizi de ikiye katlıyor. Emaye döküm tencere olarak alacağınız her bir tekli tencere ya da set mutfaktaki en büyük yardımcınız olacaktır. Eğer yemekleriniz için 3’lü emaye tencere seti almak isterseniz bu set içerisinde 16-18-20 cm’lik 3 adet tencere bulunmaktadır. Üçlü emaye tencere setleri hem daha hesaplı hem de takım olarak mutfakta çok daha şık bir şekilde yer almaktadır. Bu sebeple sıklıkla tercih sebebi olmaktadır.

Uzun Ömürlü Emaye Tencere Setleri ile Uzun Ömürlü Lezzetler

Aynı anda 3 yemeği birden yapabilir kişi sayısına göre çok rahat bir şekilde yeterli miktarda pişirme işlemini yerine getirebilirsiniz. 4,5 ya da 5 litrelik emaye tencere almak isterseniz çok farklı renklerde seçenekler sizleri bekliyor. Cam kapaklı 5 lt emaye tencere çeşitleri içerisinde kızartmalarınızı rahat bir şekilde yapabileceğiniz fritöz tencereler de bulunmaktadır. Eğer mini emaye tencere seti almak isterseniz her ne kadar mini olsa da farklı ebatlarda ihtiyacınıza göre olanlarından tercih edebilirsiniz. Minik emaye tencere ya da diğer adı ile küçük emaye tencere seti farklı fiyatlarla sizlere sunuluyor. Markaya ve boyuta göre fiyatlar farklılaşsa bile işlevsel olarak hepsi aynı görevi görüyor ve en lezzetli yemeklere imza atmanızda en büyük etken oluyor. Emaye tencereleri hakkında sıklıkla sorulardan bir tanesi ise emaye tencerede ne pişirilir olmaktadır. Aslında emaye tencerede diğer normal tencerelerde pişirdiğiniz tüm yemekleri pişirebilirsiniz. Üstelik emaye tencerede bekletme süresi olduğu ve demleme süresi ile daha iyi bir lezzet yakalandığı için yemekten çok daha iyi bir verim alırsınız. Birbirinden farklı yemekler ve kızartma çeşitleri için emaye tencereleri rahatlıkla tercih edebilirsiniz. Önemli olan evdeki kişi sayısına göre en uygun emaye tencereyi almak olacaktır. Örneğin daha az yemek tüketiliyor ve küçük bir aile söz konusu ise küçük emaye tencere ya da setleri tercih edilebilir. Bunun yanında daha kalabalık aileler için büyük emaye tencere ve setleri tercih edilmektedir. Setler marka, ebat ve modele göre farklılık gösterebilmektedir. Size en uygun emaye tencereyi en uygun seçeneklerle almanız mümkündür. İsterseniz kızartma tenceresi isterseniz emaye granit tencere seti isterseniz normal emaye tencere setlerinden tercih edebilirsiniz. Hepsi birbirinden kullanışlı, farklı renk ve desenle sunulmaktadır. Emaye tencere kullanımı ile yemeklere kattığı lezzet ile eskiden olduğu gibi günümüzde de hala popüler ve tercih sebebidir. Ülkemizin yemek tarihinde de özel bir yeri bulunan nostaljik emaye tencere setlerine sahip olmak oldukça kolaydır. Pek çok markanın uygun ödeme koşulları ile birbirinden farklı ve kullanışlı emaye tencerelerini ve setlerini sunduğu bilinmektedir. Emaye tencere kullananlar ne gibi yorumlarda bulunmuşlar ufak bir araştırma yaptığınızda, bu tencere modelinden ne denli memnun kalındığı rahat bir şekilde görülebilmektedir.

Emaye Tencere Modelleri, Özellikleri ve Fiyatları

Birbirinden farklı emaye tencere modelleri içerisinden seçim yaparken fiyata dikkat edildiği de bir gerçektir. Eğer emaye tencere fiyatları kontrol edilecek olursa hemen her bütçeye göre bir modelin olduğu rahatlıkla görülebilir. Bu sebeple emaye tencere almak çok büyük bir maliyet gerektirmemektedir. İsterseniz nispeten daha orta kalite bir şey alabilir dilerseniz biraz daha pahalı, kaliteli bir tencere ya da set tercih edebilirsiniz. Emaye tencere seti fiyatları arasındaki fark tamamen kaliteden kaynaklanmaktadır. Yoksa kullanış açısından hemen hemen hepsi aynı işlevselliktedir. Ancak uzun vadede kaliteli bir emaye tencereye sahip olmak isteyenler için de bir nebze daha maliyetli seçenekler de yer almaktadır. Emaye tencere üreticileri bu konuda oldukça geniş bir üretim sergilemişlerdir. Bu da fiyat konusunda insanların çok büyük zorluk çekmemesi için fırsat yaratmıştır. Fiyatı ve kalitesi doğru orantılı olan emaye tencereler bu anlamda sizleri de maliyet anlamında zora sokmayacaktır. Uzun vadede lezzetli yemekler için kaliteli emaye tencerelerden tercih edebilirsiniz. Ancak emaye üreticileri her mutfağa ve ihtiyaca göre model geliştirdiklerinden mini emaye seti dediğimiz modellerden de faydalanmak mümkündür. Bu tamamen kişinin evdeki ihtiyacı ile doğru orantılı olacaktır. Piyasadaki pek çok emaye tencere ve setini hem kalite hem de fiyat anlamında karşılaştırarak bütçenize en uygun olanı alabilirsiniz. İster mini olsun ister büyük ister 3’lü set olsun alacağınız emaye tencere ile ihtiyacınıza en uygun şekilde en lezzetli yemekleri yapabilirsiniz. Normal yemek çeşitleri için kullanacağınız emaye tencereleri yanı sıra fritöz modelleri ile kızartmalarda lezzeti ikiye katlayacak ve sofraları şenlendireceksiniz. Hem yemeği keyifli, sorunsuz bir şekilde yapmak hem de yemek sonrasında rahat bir şekilde temizleyerek yerine yerleştirmek isterseniz emaye tencereler tam size göre. Emaye tencereler ülkemizde pek çok marka altına farklı modellerde çıktığından iyi bir araştırma yaparak arzu ettiğiniz emaye tencereyi bulabilirsiniz. Emaye tencere üreticileri model konusunda geniş seçenek sundukları gibi renk ve desen konusunda da geniş bir seçenek sunarak her zevke hitap etmeyi amaçlamıştır. Bu nedenle piyasada kırmızı, siyah, beyaz vb. pek çok emaye tencere ve emaye tencere seni görebilirsiniz. Bunun yanı sıra çiçekli ve desenli modeller de emaye tencere setleri arasında oldukça ilgi gören modeller olmaktadır. Trendyol online mağazasına girerek emaye tencere çeşitlerini hem fiyat hem de kalite olarak karşılaştırabilir ve hem ihtiyacınıza hem de bütçenize en uygun emaye tencereyi anında sipariş verebilirsiniz.