İlgili Kategoriler
Avantajlı Ürünler
Fiyat
Fiyat Geçmişi
Ürün Değerlendirmesi
Satıcı Tipi
"

Epoksi Reçine

" araması için 150 sonuç listeleniyor

Kullanışlı Epoksi Reçine Çeşitleri Trendyol'da!

İnsanlar, hayatlarına sağlıklı şekilde devam edebilmek için doğaya ihtiyaç duyarlar. Yiyecek ve içeceklerden, kişisel bakım ürünlerine kadar insanlığa katkısı bulunan bitkiler, hayatın neredeyse her alanında fayda sağlar. Doğanın insanlara sunduğu nimetlerden biri olan reçine, geniş bir kullanım alanına sahiptir. Reçine nedir sorusunun cevabı ise çok basittir. Halk arasında bilinen adı ile ağaç balı veya çam sakızıdır. Çam sakızı, baklagiller ve maydanozgiller familyasına ait bitkilerden edilir. Bitkilerin salgı kanallarında toplanan sarı sıvı dışarıya verilir. Zamanla biriken sıvı, havadaki oksijenin etkisi ile katılaşarak sakızımsı bir hâle gelir. Ortaya çıkan madde ağaçları çevresel faktörlere karşı korur ve hasarlarını iyileştirir.

Genellikle ağaçlık alanlarda ve ormanlarda rastlanan bu sarı renkli salgı, çeşitli hastalıklara ve böceklenmelere karşı ağaçları koruyan bir zırh vazifesi görür. Mucizevi maddenin doğadaki yadsınamaz etkisi, günlük hayatta ve endüstriyel alanda kendisini gösterir. Birçok alanda kullanılarak insanların hayatını kolaylaştıran ürün, sentetik ve doğal şekilde kullanılır. Yaygın olarak mürekkep ve cila yapımında ya da boyacılık sektöründe faydalanılan madde, keman gibi bakım isteyen yaylı enstrümanların daha iyi ses çıkarması için sürülerek kullanımında tercih edilir. Hoş ve ferah bir kokusu olması ile tütsü olarak kullanılır. Böylece fiziksel ve mental olarak rahatlama sağlar.

Epoksi Reçine

Epoksi Reçine

Aksesuar ve takı yapımında kullanılan epoxy reçine, kehribar adıyla bilinen değerli ve gösterişli taşın fosilleşmiş halidir. Ağaçlardan akan sıvı haldeki maddenin, toprak altında fosilleşmesi ile ortaya çıkan taş, bijuteri sektöründe yaygın kullanılır. Sağlık sektöründe ilaç hammaddesi olarak, mobilya sektöründe eşyaların yapımında ve sanat sektöründe cila olarak kullanılır. Hayatın pek çok alanında kullanılarak insanlığa yüksek fayda sağlayan çam sakızı içerikli birbirinden farklı ürün, Trendyol ile ayağınıza gelir. Saymakla bitmeyen pozitif etkileri ile nam salan bu maddenin kullanılmasıyla dizayn edilen takılar, aksesuarlar ve mobilyalar, sektörün kaliteli ve güvenilir markaları aracılığıyla sizlere sunulur.Çam ağacından elde edilen madde en doğal haliyledir.

Daha çok çam sakızı adıyla bilinen bu madde, hayatın pek çok alanında aktif olarak kullanılır. İşlenerek sanayi, sağlık ve endüstri alanında yer alır. Çam reçine, ağız ve diş sağlığı konusunda insanların en büyük yardımcılarından biridir. Çoğu zaman diş macunlarına da eklenen ürün, çiğnendiğinde ağız içerisindeki bakterin, plakların ve mikropların yok olmasına olanak tanır. Diş taşını ve plak oluşumu önler. Mide rahatsızlıklarının oluşmasını engeller. Ağızda hoş bir koku ve tat bırakır. Yemeklerden sonra çiğnendiğinde hazımsızlık sorununu giderir. Ağaçtaki hasarları önleme konusundaki başarısı ile bilinen madde, insan bedenindeki yaraların iyileşme sürecini de hızlandırır. Ezme yöntemiyle macun kıvamına getirerek açık yaralara sürüldüğünde, iltihap oluşumunu önler. Ferahlatıcı etkisi ile solunum yollarını rahatlatır. Akciğerde iltihap meydana gelmesini engeller. Bu sayede astım, bronşit ve nefes darlığı sıkıntısı çekenler için destekleyici doğal bir tedavi yöntemi olmayı başarır.

Ezildikten sonra cilt üzerinde maske olarak da kullanılabilir. Hücreleri yenileyerek sivilcelerin ve yaraların iyileşme sürecini hızlandırır. İnce çizgileri ve kırışıkları azaltır. Yaşlanma sürecini uzatır. Sağlıklı ışıl ışıl bir cilde kavuşmanız konusunda sizlere benzersiz bir fırsat sunar. Ağız ve diş sağlığı, solunum yolları ve cilt sağlığı ile ilgili mucizevi faydalara sahiptir. Bütün bunlara ek olarak sanata ilgisi olan bireylerin de ihtiyaçlarına karşılık vermeyi başarır. Reçine aksesuar olarak da tercih edilebilecek parlak ve gösterişli bir görüntüye sahiptir. Sıvı hali fosilleşerek kehribar taşına dönüşür. Bu sayede küpe, yüzük ve kolye gibi takılarda sıklıkla kullanılır. Görsel olarak kusursuz ve göz alıcı bir görüntü sergilemenizi sağlayan reçine kolye modelleri, boyunlarınızı süsler. Kendiniz ve sevdikleriniz için değerli bir hediye olmayı başarır.

Göz alıcı renkleri ve dokusu sayesinde şık ve zarif bir duruş sergiler. Saymakla bitmeyen reçine faydaları, ev eşyaları alanında da kendini gösterir. Parlak ve tok görüntüsüne ek olarak dayanıklı yapısıyla ev ve bahçelerde dekorasyonun zenginleştirilmesi için masa, sehpa gibi eşyaların dizaynında tercih edilir. İç dekorasyona katkı sağlayan hoş görüntüsü, farklı bir mekan oluşturarak mekana katkı sağlar. Reçine masa modelleri, çeşitli işlemlerle mükemmel ve özgün bir görüntüye kavuşur. Ağaçlardan elde edilen kütüklerin çam sakızı ile kaplanması ile ortaya çıkan masalar, şık ve zarif bir tasarım harikasıdır. Modern ve klasik tasarımların harmanlanması sayesinde her çağa hitap eden masalar, epoksi reçine adı verilen malzeme işlenerek dizayn edilir.

Oldukça dayanıklı olan epoksi; suya, aside ve ısıya karşı ekstra bir dayanıklılık gösterir. Yalıtım işlerinde yapıştırıcı olarak kullanılan yapı malzemesi, mobilya sektöründe birçok tasarımda da tercih edilir. Dayanıklı yapısıyla ön plana çıkan epoksi, estetik görüntüsüyle sizleri cezbeder. Uzun seneler boyunca güvenle kullanabileceğiniz ürünler, ciltle temas ettiğinde alerjik reaksiyonlara sebep olmaz. Kalitesiz malzemelerle hazırlanan mobilya ve aksesuarlara oranla kırılma, yıpranma ve aşınmalara karşı çok daha dirençlidir. Birbirinden farklı kullanım alanına sahip mucizevi reçine çeşitleri hayatın her alanında yardımcınız olur.

Reçine ile Tasarlanan Şık ve Zarif Aksesuar Tasarımları

Reçine ile Tasarlanan Şık ve Zarif Aksesuar Tasarımları

Hayatın pek çok alanında sağladığı fırsatlara ek olarak aksesuar dizaynında da tercih edilen doğal reçine, hoş ve zarif takıların ortaya çıkmasında büyük rol oynar. Reçine takı çeşitleri, kristal ve renkli olarak beğeninize sunulur. Her döneme hitap eden, modern görüntüsü sayesinde modaya yön vermeyi başaran madde, sıvı haldeyken renk ve doku kazandırılarak şık ve gösterişli takıların hammaddesi olur. Şeffaf görüntüye sahip kristal seçenekleri ve opak görüntüye sahip renkli modelleri bulunur. Kristal alternatifinde içerisine kurutulmuş bitki, çeşitli obje, boncuk ve çiçek konarak minimal ve zarif bir tarz seven kullanıcılara hitap edecek şekilde hazırlanır.

Sıvı, katı ve yarı akışkan kıvamlı hammadde, su bazlıdır ve ısıtıldığında arzu edilen şekli kolaylıkla alır. Bu sayede profesyonel ve amatör olarak takı tasarımı ile ilgilenen kullanıcıların ilgi odağı olur. Organik çözücüler yardımıyla yumuşayan madde, özgün ve şık takılar dizayn edilmesine olanak tanır. Dış görünüşüne özen gösteren ve tarzını takılarla desteklemek isteyen kullanıcılar, çam sakızından yapılan takı çeşitleriyle fark yaratır. Boncuk, taş ve bitki gibi detaylarla renklendirilmiş benzersiz tasarımlar, tarzınızı ve zevkinizi yansıtan geniş model alternatifleriyle beğeninizi kazanır. Teknolojinin tüm imkanlarından faydalanılarak dizayn edilen takı modelleri, moda trendlerini yansıtır. Şık ve spor giysilerle kombinleyebileceğiniz reçine yüzük modelleri, farklı renklerde ve formlarda tasarlanır.

Her tarzdan ve zevkten kullanıcıya hitap etmeyi başaran sade ve şık model alternatifleri, sağlam ve uzun ömürlü olur. Geometrik şekillerde ya da yıldız, kalp gibi formlarda dizayn edilen reçine bileklikler, kurutulmuş bitkiler, çiçekler ve otlar ile süslenir. Aksesuarları bedeninde olduğu kadar eşyalarında da kullananlar için reçine anahtarlık seçenekleri de vardır. Hayatınıza renk katarak şık ve tarz bir görüntüye ulaşmanıza katkı sağlayan takı modelleri, kaliteli ve güvenilir markaları çatısı altında toplayan Trendyol aracılığı ile ayağınıza gelir. Geniş renk ve model alternatifler uygun fiyat seçenekleri üzerinden satışa sunulur.

Doğal Yapısıyla Gönülleri Kazanan Reçine

Doğal Yapısıyla Gönülleri Kazanan Reçine

Çeşitli bitkiler tarafından salgılanan sarı renkli akışkan sıvı, neredeyse hayatın tüm alanlarında aktif olarak kullanılan bir ham madde olmayı başarır. Kimi zaman sağlam ve uzun ömürlü mobilyaların, kimi zaman ise şık ve gösterişli aksesuarların yapımında kullanılan sıvı reçine, çevre dostu doğal bir maddedir. Eşya yapımına olduğu kadar sağlık sektörüne de katkı sağlayarak ilaç yapımında kullanılır. Akciğer iltihabını önler ve solunumu kolaylaştırır. Toz reçine seçenekleri, maske kıvamına getirilerek kullanıldığında, cildi besler. Cildin pürüzsüz ve yumuşak olmasını sağlar. Reçine yağı cildi gererek ince çizgilerin ve kırışıklıkların azalmasına olanak tanır. Yaşlanma belirtilerini geciktirerek parlak ve nemli bir cilde ulaşmanıza yardımcı olur.

Çevresel faktörler nedeniyle toz, yağ ve kir ile tıkanan gözenekler, burun ve çene üzerinde siyah noktalar oluşur. Bu siyah noktalardan kurtulmanızı sağlayan bu doğal malzeme sayesinde tazelenen cildiniz hava alır. Bunun yanı sıra bijuteri sektöründe tercih edilen reçine taşı tamamen bitkilerden elde edilir. Böylece cilt üzerinde tahrişe ve deformasyona neden olmaz. Parlak görüntüsü ve sağlam yapısı ile görsel olarak da kullanıcıları memnun etmeyi başarır. Mürekkep ve boya yapımında ham madde olarak kullanılan ürün, berrak ve sert olmasıyla tuval üzerinde vernik etkisi bırakır.

Reçine sanatı sayesinde üstün derecede cila verilerek parlak görüntüye ulaşan eserler ortaya çıkar. Tablonun üzerine sabitlenerek camla kaplama etkisi bırakan pürüzsüz bir yüzeye ulaşmak çok kolay bir hale gelir. Sıvı olan çeşidi sertleştiğinde canlı renklerin parlamasını ve büyüleyici bir hal almasını sağlar. Reçine kullanımı, ağız ve diş sağlığından sanat eserlerine kadar uzanan geniş alanda kendini gösterir. Bu malzeme doğal yapısıyla kullanıcıların gönlünü kazanmayı başarır.

Kaliteyi Ayağınıza Getiren Reçine Çeşitleri Nelerdir?

Kaliteyi Ayağınıza Getiren Reçine Çeşitleri Nelerdir?

Günlük reçine; ağız ve diş sağlığından akciğer ve cilt sağlığına kadar pek çok alanda pozitif etkileri bulunan bir maddedir. Tütsülerde kullanılarak hoş koku bırakır. Maskeye eklendiğinde kusursuz bir cilt elde etmenize imkan tanır. Hayatı kolaylaştıran birçok eşya ve aksesuarın yapımında da kullanılır. İnsanların hayatında hem ihtiyaç duyulan bir malzeme hem de aksesuar olarak yer alan reçine tepsi, sehpa ve masa seçenekleri, evlere farklı bir hava katarak dekorasyonu güçlendirir. Doğanın insanlara sağladığı katkıları saymakla bitmeyen madde, kaliteli ve konforlu olmasıyla fark yaratır. Su bazlı içeriği ve dayanıklı yapısı sayesinde evlerinizde uzun seneler boyunca güvenle kullanılır. Modaya meydan okuyan özgün tasarımlar, her daim şıklığını korur.

Reçine figürler anahtarlık, kolye, küpe ve yüzük yapımında yer alır. Ayrıca ev aksesuarları, magnetler olarak da kullanılır. Sevdiklerinize hediye etmek için de sahip olabileceğiniz takılar, kalitesi sayesinde uzun süreler dayanarak her daim hatırlanmanıza yardımcı olur. Kristal ve renkli reçine seçenekleri ile her tarzdan ve zevkten kullanıcıya hitap eden ürünlerden edinerek fark yaratabilirsiniz. Kurutulmuş çiçekler, minik objeler ve renkli boncuklar ile süslenen şeffaf reçineler, hem takılarınızı hem evlerinizi süsler. Faydaları saymakla bitmeyen mucizevi madde, yaylı çalgıların daha iyi ses çıkarmasını sağlar. Özel bir bakım isteyen, narin ve yumuşak ses çıkaran keman telleri, çam sakızı ile daha uzun ömürlü bir hale gelir ve daha yumuşak ses çıkarır.

Keman reçinesi, bakım konusunda sanatçılarının yardımına koşar. Kemandan daha iyi ses almak için bu malzemeyi kemanınıza sürerek uygulama yapabilirsiniz. Maddeyi verimli şekilde uygulayabilmek için keman yayının ucunda bulunan vidayı gerdikten sonra, bir parmak kadar genişlik bırakmalısınız. Germe işlemi gerçekleştikten sonra çam sakızını yayın uç kısımları dahil olacak şekilde üzerinde gezdirerek uygulayabilirsiniz. İşlem tamamlandıktan sonra vidayı yeniden eski haline getirerek bakımı işlemini tamamlayabilirsiniz. Tüm sanat dallarında varlığıyla fayda sağlayan maddenin pozitif etkilerine uygun fiyatlarla rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Epoksi reçine çeşitleri çok geniş bir skalada incelenebilir. Sert, akrilik, toz, slim ve sıvı epoksi reçine çeşitleri sıkça tercih edilmektedir. Aynı şekilde parlak, su bazlı, alaşımlı, antistatik ve sprey epoksi reçineye de sık sık ihtiyaç duyulur. Daha hassas işlemler için laminasyon, tekne, solventsiz ve döküm tipi epoksi reçineler mevcuttur. Şeffaf ve ultra şeffaf epoksi reçineler ise özel çalışmalar için kullanışlıdır. Yaygın çeşitler arasında infüzyon, alüminyum ve ahşap epoksi reçine de vardır. LED ve elektronik epoksi reçinenin kullanım alanı, diğerlerine göre oldukça farklıdır. Üretilen materyalin sağlamlığı için esnek ve ısıya dayanıklı epoksi reçine çeşitleri kullanılabilir. Çeşitler renklerine göre de birbirinden ayrılır. Beyaz ve siyah epoksi reçine ise popüler seçenekler arasındadır. Renkli epoksi reçine yerine renklendirici de alınabilir. Epoksi reçine renklendirici ile istenilen renk elde edilebilir.

Her Bütçeye Uygun Reçine Seçenekleri

Her Bütçeye Uygun Reçine Seçenekleri

Epoksi reçine fiyatları söz konusu olduğunda geniş bir yelpazeden söz etmek mümkündür. Ürün çeşidinden paket miktarına, aksesuarlardan satıcıya kadar pek çok etken, bu fiyatların belirlenmesinde etkilidir. Reçine çeşitlerinin her biri farklı fiyatlandırılırken aksesuarların ve yardımcı malzemelerin tutarlarına da dikkat etmek gerekir. Kaplamalık epoksi reçine ile epoksi reçine karışımının aynı seviyede satış değerinde yer almaz. İhtiyaca göre epoksi reçine kalıbı da bulunabilir. Aynı şekilde epoksi reçine kalıp ayırıcı modelleri de mevcuttur ve fiyatları değişkendir. Epoksi reçine yapıştırıcı ile işler kolaylaşabilir. İstenilen görüntü için ise epoksi reçine cilasına ihtiyaç duyulabilir. Tüm bu malzemeler için ekstra ücret ödemek gerekebilir. Zengin içerikli epoksi reçine seti edinmek ise daha ekonomiktir.

Bilinen reçine özellikleri oldukça beğeni toplar. Bitkilerden ve ağaçlardan elde edilen akışkan kıvamlı sarı bir madde olan bu sakız türü; çamgiller, baklagiller ve maydanozgillerden elde edilir. Tamamen doğal olması ile tasarımında kullanıldığı her ürün, insanların yaşam kalitesini artırır. Eczacılık sektöründe ilaç hammaddesi olarak da kullanılan ürün, mide hazımsızlıklarına iyi gelir. Metabolizmayı hızlandırır. Akciğer iltihaplanmasına ve solunuma iyi gelir. Cildi gençleştirir. Maske olarak kullanıldığında gözenekleri arındırarak tozları ve kirleri temizler. Hoş kokusu sayesinde tütsülerde ve parfüm içeriğinde kullanılır. Ağız ve diş sağlığını koruyarak plak ve bakteri oluşumunu geciktirir.

Evlerde masa, tepsi, sehpa gibi donatıların ham maddesi olarak kullanılan ürün, oldukça dayanıklıdır. Çürümelere ve aşınmalara karşı dirençlidir. Şeffaf olanlar rengarenk takı yapımında, epoksi olanlar ise tuvallerde kullanılarak sanat dallarında etkisini gösterir. Epoksi reçine 1, 2, 5, 10, 20, 25 ve 50 kg’lık ölçülerle satışa sunulur. Profesyonel ve amatör olarak yaptığınız hobilerinizi geliştirmenize olanak tanır. Trendyol’da kalitesi ve güvencesi ile ön plana çıkmış birbirinden farklı markanın hazırladığı tasarımlar, avantajlı ve kampanyalı fiyatlarla satışa sunulur. Tarzınızı ve zevkinizi özgün şekilde yansıtmanıza olanak tanır.

Reçine Çeşitlerine Şimdi Trendyol’dan Ulaşın

Reçine Çeşitlerine Şimdi Trendyol’dan Ulaşın

Reçine nerede satılır denildiğinde akla ilk gelen cevaplardan biri Trendyol’dur. Birçok farklı markayı ve ürünü sizlerle buluşturan Trendyol, kaliteli ve güvenilir alışverişi ayağınıza getirir. Elektronik cihazlar, bahçe bakım malzemeleri, sanat malzemeleri, mobilyalar, aksesuarlar, kıyafetler ve ayakkabılar gibi aklınıza gelebilecek her türlü ihtiyacınıza ulaşabilme fırsatını sizlere sunar. Evinizin konforunda sahip olabileceğiniz binlerce ürün, kampanyalı ve indirimli fiyatlarla satışa sunulur. Müşteri memnuniyeti odaklı hareket eden Trendyol, günün her saati ulaşabileceğiniz müşteri temsilcileri sayesinde olası sorunları hızla çözüme kavuşturmayı başarır. Kullanıcıların tüm taleplerini ve ihtiyaçlarını dikkate alır.

Sipariş ettiğiniz ürün kırılma, yırtılma ve delinme sorunlarına yol açmayacak şekilde özenle paketlenir ve adresinize kargolanır. Yaşanan herhangi bir karışıklık ve talihsizlik durumunda kolaylıkla değişim ve iade garantisi sunar. Kullanıcılara kapıda nakit ödeme, kapıda kart ile ödeme ve online ödeme seçenekleri sunar. Bu sayede herkes tarafından ulaşılabilir olmayı başarır. Satın almak istediğiniz ürün hakkındaki beden, numara ve içerik bilgilendirmeleri açıklamalar kısmında detaylı olarak yapılır. Ürünlerinden farklı açılardan çekilmiş yüksek çözünürlüklü fotoğrafları eklenir.

Evinizin konforunda devasa bir alışveriş merkezinde dolaşıyor gibi hissettiren Trendyol, güvenli alışverişin bir numaralı adresidir. Doğal içeriğe sahip birbirinden farklı ürüne kolaylıkla ulaşabilir ve ihtiyaçlarınızı eksiksiz olarak karşılayabilirsiniz. Çam sakızına veya çam sakızından yapılmış ürünlere anında ulaşabilirsiniz. Hayatın her alanında kullanılan organik madde, kaliteli ve güvenilir markalar tarafından hazırlanarak size sunulur. Reçine nasıl kullanılır sorusunun cevabına ve dizayn edilen ürünler hakkındaki bilgilere Trendyol üzerinden erişebilir, bunları detaylı olarak inceleyebilirsiniz. İhtiyacınıza en çok karşılık geleni belirledikten sonra uygun fiyatlarla satın alabilirsiniz.

Epoksi Reçine Nerede Satılır?

Pek çok farklı alanda kullanılan ve aksesuar malzemeleri gibi göz alıcı malzemelerin yapımında da tercih edilen epoksi reçineye Trendyol ile ulaşabilirsiniz. Ürünler; farklı kalıplar ve malzemeler ile renkli ya da renksiz olarak kullanılabilir. Epoksi reçineler sık sık dekorasyon ya da aksesuar ürünlerinin yapımında, kaplamalarda ve inşaatlarda kullanılır. Yapıştırıcı görevi de görebilen epoksi reçine son derece güçlü bir maddedir. Büyük ve küçük aksesuarlar ile büyük küçük dekorasyon ürünlerinde de kullanılır. Müzik aletlerinde, otomotivde ve havacılık sanayinde de kullanılan bir madde olan epoksi reçine ürünlerine Trendyol ile rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Epoksi Reçine Ne İşe Yarar?

Epoksi reçine döküldüğü yerde sertleşerek bir zemin oluşturur. Bu zemin sayesinde üzerine döküldüğü maddeyi koruyacak bir alan oluşturmuş olur. Bu özelliği ile yapıştırıcı olarak da kullanılır. Yapıştırıcı olarak kullanılmasının yanı sıra farklı kalıplar kullanılarak çeşitli renk ve boncuklar ile küpeler, anahtarlıklar ve bunlar gibi aksesuarlar yapılır. Kalıp içerisine dökülen epoksi reçine donarak kalıbın şeklini alır. Bu şekilde saydam görünümlü bir aksesuar elde edilir. Mutfak tezgahı ve masalarda da yapılan tasarımların üzerine zemin oluşturması aynı zamanda koruyucu bir kayman olması için kullanılır. Zemin üzerine dökülen epoksi reçine donar. Bunlar gibi alanların dışında sanat alanında da diorama yapımında kullanılır.

Epoksi Reçine Özellikleri Nelerdir?

Koruyucu bir madde olduğu gibi fiziksel ve kimyasal etkenlere karşı da dayanıklı bir maddedir. Kullanımı da son derece kolaydır. Büyük veya küçük tüm zeminlere rahatlıkla uygulanabilir. Epoksi reçinenin ömrü oldukça uzundur. Kolay kolay da aşınmaz. Aynı zamanda epoksi reçinenin temizliği de son derece kolaydır. Yapıştırıcı amacıyla tercih edilmesinin nedenlerinden biri de çok güçlü bir yapıştırıcı olmasıdır. Görüntüsü şeffaftır. Sertleştikten sonra da şeffaflığını korur. Rengi değişmez, sararmaz veya solmaz. Çizilmelere karşı da dayanıklıdır. Yanıcı bir ürün değildir. Güneş ışığına maruz kalmadığı müddetçe görüntüsünü uzun bir süre boyunca korur.