İlgili Kategoriler
DAHA FAZLA GÖSTER
Marka
"

Epson L3050

" araması için 354 sonuç listeleniyor

Epson L3050

Epson L3050 Yazıcı Ofislerde Profesyonel Yardımcı

Yazıcı üreten Epson firması, yazıcının yanında ürettiği pos makinaları, tarayıcı ve projeksiyon cihazları ile piyasada bilinen markalardan biridir. İlk yazıcı Seiko adıyla ilk olarak olimpiyatlarda piyasaya çıkmıştır. Daha sonra ise dünyanın ilk kuvars saatini de üreten Seiko, çok büyük bir kısmı Endonezya patentli olan yazıcılar için Epson firmasını kurmuştur. Piyasaya sürüldüğü günden bugüne Epson L3050, hemen hemen her ofiste çalışanların en büyük yardımcısıdır. Basit kullanım tekniği ile geliştirilen Epson L3050 yazıcı, fotokopiden, baskıya birçok işi bir arada yaparak ofislerde zaman kaybını minimize eden önemli ekipmanlardandır. Boyutu ile fazla yer kaplamayan cihazda, kartuş yerine baskıda mürekkep kullanılmış olması dikkat çeker. Epson L3050 wifi uyumu ile sorunsuz bağlantısı sayesinde mobil cihazlardan cihaza direkt baskı gönderebilme, işlerde kolaylık sağlar. Yalın üretim uygulamalarını da dikkate alan firma, Epson L3050 mürekkep tankının kullanıcı tarafından doldurulabiliyor olması ve uzun süre dayanması ile kartuş değiştirerek geçen atıl zaman kaybının önüne geçmiş ve iş performansını garantilemiştir. Sadece ofislerde değil evlerde de rahatlıkla kullanılabilen cihaz, baskı kalitesi ve mürekkep ile yapılabilecek baskı adedinin tatminkar olması sayesinde bütçeye de katkı sağlar. Aynı zamanda fotoğraf kağıdına da baskı yapabiliyor olması, görsel kullanılan işlerde başarılı sonuçlar ortaya çıkarır. Tarama özelliği sayesinde gereksiz kağıt kullanımını minimize ederek çevreye katkı sağlar. Epson L3050 driver kurulumu da oldukça basittir. Diğer yazıcılarda da olduğu gibi yazıcıyı kullanılacak mobil cihaza ya da masa üstü bilgisayarına tanıtmak ve bağlantıların doğruluğundan emin olmak yeterlidir. Kurulum işlemi 32 bit ya da 64 bit fark etmez, tüm modellerde aynı yöntem ile kurulum yapılır. Kurulumun kolay olması evde kullanım için de kullanıcıya kolaylık sağlar. Boyutları itibari ile de evin herhangi bir yerine rahatlıkla sığar.

Epson L3050 Yazıcı Modelleri, Özellikleri ve Fiyatları

Yazıcılarda kartuş yazıcının en önemli parçasıdır. Kartuş bitince yedeği yoksa doldurulması ya da yeniden satın alınması gerekir. Yeniden doldurulsa da tedarik için belirli bir süreye ihtiyaç duyulur. Epson L3050 kartuş tedarik ve saklama sıkıntısını tamamen ortadan kaldıran mürekkep sistemi ile 2 yıl boyunca kullanım garantisinin yanında siyah beyazda 13.000 sayfa, renklide 6.500 sayfa baskı garantisi verir. Baskıda sağladığı maliyet avantajı sayesinde bütçeye %90’a varan tasarruf imkanı sağlar. Bünyesinde bulunan mürekkep tankının kolay doldurulabilir olması, çok sık mürekkep değiştirmeye ihtiyaç duymaması iş prosesini de yalınlaştırmıştır. Tasarrufun sadece baskı maliyetinden değil iş gücünden de kaynaklandığını söylemek yanlış olmaz. Cihaz beraberinde verilen Epson L3050 orijinal mürekkep 2 yıl gibi uzun bir süre kullanılır. Baskı özelliği sayesinde mail ile gelen dokümanlar, sözleşmeler, faturalar gibi matbu evraklar, yazışmalar bastırılabilirken fotokopi özelliği sayesinde de her türlü dokümanın fotokopisi çekilir. Epson L3050 tarama özelliği kağıt kullanımını aza indirirken, taraması yapılan doküman mobil cihazlara yönlendirilir. Marjsız fotoğraf baskısı yapabilmesi görsel işlerde ve baskı olarak saklanacak fotoğraflarda işe yarar. Ürün kullandığı teknoloji ile dijital dünyanın beklentilerine uygun olarak üretilmiştir. Hızı ve verimliliği esas alan çalışma sistemi, iş performansına da pozitif yansıyarak, uzun süreli kullanımı ve sürdürülebilir performansı garantiler. Epson L3050 yazıcı özellikleri arasında yer alan micro piezo kalıcı baskı kafası elektrik sinyalleri ile çalışır. Kafaya sinyal ulaştığında piezo kristalleri kullanılarak baskı yapılır. Bu sayede hem enerjiden hem de bir kerede kusursuz baskı yapıldığı için kâğıttan tasarruf yapılır. Akıllı cihazların baskı teknolojisine kadar ulamış olması teknolojinin geldiği noktayı görmek açısından oldukça anlamlı. Teknolojik olarak Wi-Fi ağ bağlantısı ve direkt print teknolojisi, akıllı cihazlardan baskının doğrudan cihaza yönlendirilebilmesi ve 5.760 x 1.440 inç başına nokta baskı çözünürlük özelliği ile de dijital dünyayı yakalamıştır. Su bazlı taşıyıcının içinde yer alan ve kaliteli baskı yapmaya yarayan pigmentlerin olduğu Dye Ink mürekkep teknolojisi, su bazlı olması sayesinde çevre dostudur. Siyah, yeşil ve maviden oluşan deniz mavisi (cyan), kırmızı ve maviden oluşan eflatun (magenta) ve sarı renkten oluşan 4 farklı renkte baskı yapar.

Epson L3050 Teknik Özellikleri Sayesinde Verimlilik Garanti

Çağımızın en önemli özelliği hızdır. Teknoloji sayesinde neredeyse istenilen her kalitede baskıya herhangi bir makinede ulaşmak mümkündür. Bununla birlikte kalitenin yanından en hızlı olanlar yarışa önde başlar. Performans kriterlerinden biri de zamanında tedariktir. Yapılan baskının kalitesi, kalitenin sürdürülebilir olması, maliyet avantajı sağlaması, mürekkep renklerinden; mavi, eflatun sarı, Epson L3050 siyah mürekkep gibi baskı boya kaynaklarının ulaşılabilir ve uzun süreli kullanılabilir olması cihazın oldukça önemli avantajlarındandır. Mac OS 10.10, 10.7, 10.8, 10.9,10.11, 10.6, Windows 10, 7, 8, 8.1, Windows Vista, Windows XP, XP Professional gibi işletim sistemleri ile uyumu sayesinde de cihaz akıllı cihazlar arasında yerini alır. USB ve Wi-fi bağlantısı hem kablo ile hem de kablosuz çalışmasına olanak sağlar. Baskı almak için masaüstü bilgisayar bağlantısına gerek kalmadan, doğrudan akıllı telefon üzerinden baskı alınabilmesi ise esneklik ve zaman tasarrufu açısından oldukça önemlidir. Ayrıca cihaz, 445 x 304 x 169 mm boyutları ile her alana kolayca sığar. Başarılı estetik dizaynı ile de bulunduğu alanın dekorasyonu ile uyum sağlar. Ağırlığı sadece 4,9 kg olduğu için bir kişinin gücü yer değiştirmeye yeter. Evlerde ister çalışma odasında ister salonda elektrik bağlantısının olduğu her alanda Epson L3050 teknik özellikleri sayesinde çok rahat kullanılır. Bilgi teknolojilerinde dijital baskı ekipmanlarının verimliliği ISO/IEC 24734 standardı verilerine göre ölçülmektedir. ISO standardı beklentisi tek renkte dakikada 10 sayfa, renklide dakikada 5 sayfa olarak hesaplanmıştır. Cihaz, düz kağıt üzerine tek renk olarak dakikada 33 sayfa, yine düz kağıt üzerine dakikada 15 sayfa renkli baskı yapabilme kabiliyetine sahiptir. 10x15 cm boyutlarında bir fotoğrafın Epson Premium parlak fotoğraf kâğıdı üzerine basılabilmesi için sadece 69 saniye yeterlidir. Bu hali ile cihaz ISO beklentilerinin çok üzerinde baskı hızı performansı göstermesi ile dikkat çeker. Baskının yanında tarama günümüzde kağıt kullanımının önüne geçerek doğanın korunmasına katkı sağlayan önemli bir yazıcı özelliğidir. Artık birçok kurumun fiziksel baskılı evraktan ziyade dijital ortama kaydedilmiş Epson L3050 scan benzeri tarama özelliği ile oluşturulmuş evrak kopyaları ile iş yapıyor olması doğa için sevindirici bir haber.

Epson L3050 Baskı Kafası ile Baskıda Sürdürülebilir Kalite Garanti

Evden çalışmaların arttığı yeni dünyada, ofislerin yanında evlerde de taşınabilir yazıcıların olması sayesinde fotokopi dükkanlarında geçirilen süre azalırken, insanlar evlerinden ya da ofislerinden çıkmadan kendi konfor alanlarında istedikleri kalitede aldıkları baskı ile işlerini sürdürmektedirler. Baskıda kullanılan 70 ml olan mürekkep şişeleri kapladıkları yer bakımından da avantajlıdır. Ürün satın alınırken verilen şişeler 2 yıl boyunca kalitesinde herhangi bir bozulma olmadan ve 10 bin üzerinde siyah beyaz, 6 bin üzerinde renkli baskı yapabilme kapasitesine sahiptir. Kartuşu değiştirmek zaman alırken, stoklamak için de mürekkebe göre daha geniş bir alan ihtiyaç vardır. Epson L3050 toner ihtiyacı geniş tankın ihtiyaca göre doldurulması ile giderilir. Dolayısı ile sürekli kartuş değiştirmek yerine uzun süreli kullanımı tercih edenler tankın tüm kapasitesinin kullanabilirler. Mürekkep tankı sisteme entegre olarak kurgulanmıştır. Kolay kurulabilir olması kullanıcıya kullanım avantajı sağlar. Epson L3050 baskı kafası olarak kullanılan micro piezo baskı kafası baskıyı dağıtmaz. Bir kerede homojen, her yere eşit dağılmış baskı kullanıcıya kağıt tasarrufunda da kolaylık sağlar. Dokunmatik sensörü, komutu hızlıca algılayarak aksiyona geçer. Tarama sırasında da sensörün seçilen komuta anında cevap vermesi önemlidir. A4 kağıt üzerinden tek taraflı siyah-beyaz tarama hızı 300 inch başına nokta, satır başına 2,4 milisaniye, 600 inç başına nokta, satır başına 7,2 mili saniyedir. Renkli taramalarda ise yine A4 üzerinden taramalarda 300 inch başına nokta, satır başına 9,5 milisaniye, 600 inç başına nokta, satır başına 14,3 mili saniyedir. Yatay dikey tarama çözünürlüğü 1200 inç başına nokta x2400 inç başına noktadır. Çıktı formatı olarak BMP, JPEG, TIFF, PDF gibi formatlar üzerinden çıktı ya da tarama yapılabilir. Cihazda 1 adet kağıt tepsisi vardır. Kağıt çıkış tepsisi kapasitesi 30 sayfadır. Kağıtların yerleştirildiği tepsinin kapasitesi ise standart kalınlıktaki kağıtta 100 sayfa, fotoğraf kağıdında 20 sayfadır. Kağıt boyutları olarak A4, A6, A5, B5, 10 x 15 cm, 13 x 18 cm, DL (zarf), No. 10 (zarf), C6 (zarf), mektup, legal gibi kağıtlar üzerine çıktı alınabildiği gibi kullanıcı baskı alacağı kağıdının ölçüsünü yazıcıya kendisi de tanımlayabilir. Çift taraflı baskı istediğinde manuel olarak çift taraflı baskı alınabilir.

Epson L3050 Nasıl Kullanılır?

Yazıcılar elektrik bağlantısı ile çalışan hassas dijital cihazlardır. Epson L3050 nasıl kullanılır sorusunda cevaben kullanma talimatında yer alan yönergeleri dikkate alarak kullanılmadır, demek yerinde olur. Kullanma talimatına göre hareket edildiğinde hem cihazın ömrü uzar hem de olası bir kazanın önüne geçilmiş olur. Besleme voltajı olarak AC 100 V- 240 V kullanılması, düzenli açılıp kapatılan fotokopi cihazları gibi cihazlar ile aynı prize takılmaması, mürekkep temasından kaçınılması, temas durumunda temizlik için talimatta yer alan güvenlik tedbirlerine uyulması, otomatik kapı, yangın alarmı, otomatik kumandalı cihazların yakınında kullanılmaması gibi konulara dikkat edilmesi önemlidir. Sadece yazıcı beraberinde verilen güç kablosunun kullanılması, farklı kablo kullanılması durumunda ise kullanılan kablonun yerel standart ve kalite beklentilerini karşılayabiliyor olması gerekir. Yazıcıda meydana gelebilecek herhangi bir sorun durumunda profesyonel destek alınmalı, uzmanlığı olmayan kişilerin yazıcıya müdahale etmesi engellenmelidir. Diğer bir konu ise yazıcının kullanılırken muhafaza edildiği yerdir. Toz, kir, su gibi her türlü olumsuz çevresel faktörlerden uzakta kullanılmasına dikkat etmek önemlidir. Bağlantı kablolarının dışardan darbe almayacak şekilde yerleştirilmesi, ayak altında olmaması, üzerine herhangi bir cisim konmaması, cihaza giden gücün kesintiye uğramaması olası kazaların önüne geçilmesi açısından gereklidir. Her zaman yazıcı doğrudan elektrik prizine bağlanmayabilir. Cihazın kullanılacağı yerde priz olmadığı durumlarda ara kablo kullanmak gerekir. Bu tip durumlarda kullanılan uzatma cihazına takılan diğer cihazların prizden çekeceği elektrik miktarı önemlidir. Cihazların toplam amper değerinin kablonun amper değeri ile eşit olması ya da daha az olmasına dikkat edilmelidir. Yazıcının çalıştığı alanın düz olmasının yanında kapağın tam açılması, kağıt çekmecesinin tam olarak açılıyor olması, yazıcıdan kağıt çıkışını engelleyecek herhangi bir eşyanın etrafta olmaması, cihazın tüm fiziksel işlevlerini problemsiz yerine getirebilmesi için kritiktir. Ani ısı değişikliği olan yerlerde öncelikle kağıdın formatı nemden dolayı bozulacağından, istenilen performansta bir baskı alınamayabilir. Daha önemli bir konu ise cihaz fonksiyonlarında problem yaşanabilir. Dolayısı ile oda ısısının iyi ayarlanmış olması direkt güneş ışığı ile de temas etmesi diğer kriterlerdendir. Yazıcılarda mürekkep kullanımı da dikkat edilmesi gereken konulardan biridir. Tanklarda mürekkep dolum çizgisi bulunur. Bu çizginin anlamı tank içindeki mürekkep miktarı çizginin altında kaldığında takviye yapılması gerektiğidir. Mürekkep optimum seviyenin altına düşmesine rağmen cihazın kullanılmaya devam etmesi, ciddi hasarlara sebep olabilir. Diğer bir konu da cihazın bir yerden bir yere taşınması konusudur. Boyutu küçük olduğundan yer değiştirmek kolaydır. Yer değiştirme sırasında dikey taşınması mürekkep akmaması için gerekliyken, yazdırma kafasının yerinde olduğunu kontrol ederek taşımaya başlamak da önemlidir. Yazıcılarda kafa temiz değilse baskı kalitesi düşer. Epson L3050 temizleme, mürekkep doldurma, mürekkep şişesi kullanma gibi konular kullanma kılavuzunda detaylı olarak anlatılmıştır. Ayrıca talimatta kullanırken ortaya çıkabilecek olası hata kodları da yer almaktadır. Basit hataları kodlar üzerinden inceleyerek, profesyonel destek olmadan da çözüm bulmak mümkündür.

Epson L3050 Fotoğraf Baskısı Canlı Renkleri ile Dikkat Çekici

Dünyada evrak üzerinden işlem yapılmaya devam edildiği sürece yazıcılar insan hayatında olmaya devam edecektir. Bazı durumlarda fiziksel dokümanlara ihtiyaç duyulurken, teknolojinin geldiği bu noktada mobil cihazlar, mobil imzalar işlemlerde yeterli olmaktadır. Epson yazıcı her iki durumda da kullanıcının çözüm ortağıdır. Orijinal evrak gerektiğinde başarılı baskı tekniği, kopya yeterli olduğunda mobil cihazlara orijinal ayarında gönderdiği taranmış dokümanlar ile kullanıcısının hayatını kolaylaştırır. Mobil cihazlar ile hem kablolu hem kablosuz bağlantısının olması kullanımda esneklik sağlar. Ofisler için olduğu kadar boyut itibari ile evler için de oldukça uygun bir üründür. Çocuklar ödev baskılarını, çalışanlar sunum ya da matbu çıktıları kolaylıkla alabilirler. Cihaz, kullandığı baskı tekniği ve mürekkep sayesinde sürdürülebilir bir baskı kalitesini yakalamıştır. Micro Piezo baskı kafası mürekkebi homojen dağıtarak baskıyı dağıtmaz. Parlak ve orijinal renklerde baskı yakalama kabiliyeti ile ofislerde ve evlerde profesyonel yardımcıdır. Epson L3050 fotoğraf baskısı, baskı kalitesi olarak oldukça başarılıdır. Görsel çalışmalarda, çocukların ödevlerinde rahatlıkla kullanılır. Tarama özelliği sayesinde doküman kullanıcının telefonuna ya da bilgisayarına yönlendirildiğinde kağıt kullanımı da minimize ederek çevreye katkı sağlar. Ayrıca geniş mürekkep tankı kapasitesi sayesinde 10 bin üzerinde siyah beyaz, 6 bin üzerinde renkli baskı yapılabilir. Bu sayede bütçenin yanında iş gücü ve zaman tasarrufuna da olanak sağlar. Baskı hızında ISO kalite standartlarının da üzerinde performans sergileyen cihaz, tarama çözünürlüğünde de başarısını kanıtlamıştır. Küçük mürekkep şişeleri sayesinde depolamada da yer tasarrufu sağlaması ile dikkat çeker. Boyut ve ağırlık itibari ile de taşınabilir olması kullanım alanı olarak da esneklik sağlar. Kullanırken olduğu kadar taşırken de kullanım kılavuzunda yer alan uyarılara dikkat edilmesi önemlidir. Fotoğraf kağıdı dahil farklı kağıt boyutlarındaki kağıtlara baskı yapabiliyor olması ve mobil işletim sistemleri ile olan uyumu ile de dikkat çeker. Su bazlı mürekkepler içinde yer alan pigmentler, baskı kalitesi konusunda başarılıdır. Su bazlı da olsa kimyasal bileşimlerden oluşan mürekkepler ile doğrudan temas edilmemesi teman durumunda kullanma kılavuzunda yer alan uyarılara uygun hareket edilmesi önemlidir. Kurulumu ve cihazlar ile olan uyumu konusunda başarılı olan cihaza ait tüm detaylar görselleri ile birlikte kullanma talimatında yer almaktadır. En önemli noktalardan biri güç kaynağı ile bağlantının doğru kablo ile ve doğrudan yapılıyor olması, doğrudan prize bağlanması durumunda kullanılan kablonun kablo kalite standartlarına uygun olmasıdır. Uzun süreli problemsiz kullanım için cihazda meydana gelen ve talimatın yetersiz olduğu durumlarda, profesyonel uzman desteği alınması önerilir. Cihaz ve mürekkep ile ilgili teknik bilgiye ve Epson L3050 fiyat bilgisine Trendyol’da yer alan sayfamızı inceleyerek ulaşabilirsiniz.

Yukarı Çık