İlgili Kategoriler
Marka
"

epson lx 350

" araması için 26 sonuç listeleniyor
Sonraki Sayfa

Epson LX 350

Yazıcı, bilgisayar ortamındaki verileri kâğıda aktarmak için kullanılan harici donanım ekipmanı olarak tanımlanıyor. İş yeri, ev, okul, hastane ve aklınıza gelebilecek diğer yerlerde etkin bir şekilde kullanılan yazıcılar, kâğıt üzerinde yapılan çalışmaları azaltıyor. Bireysel ya da grup çalışmaları bilgisayar üzerinde son hâlini aldıktan sonra kâğıda aktarılıyor. Böylece hem kâğıt yapmak üzere ağaç kesme ihtiyacı azalıyor hem de sayfalarca süren sözleşme, tez, makale ve fatura gibi belgeleri elde yazmakla geçen zamandan tasarruf edilmiş oluyor. Yazıcı, akıllı teknolojinin ceplere kadar girdiği günümüz dünyasında bireysel ve kurumsal kullanıcılar için vazgeçilmez bir çevre birimi olarak dikkat çekiyor. Kişinin ya da kurumun ihtiyaçlarına göre öncelik olarak değerlendirilen birçok özelliklere sahip olan yazıcı çeşitlerinden bazıları sadece belgeleri yazdırmak için kullanılırken, bazıları fotokopi çekmek, doküman taramak, faks almak ve göndermek gibi işlemler için de kullanılıyor. 1930’lardan beri kullanılan yazıcılar, takip eden yıllarda günün gereksinimlerine göre kazandığı yeni özelliklerle birlikte kullanıcıların beğenisine sunuluyor.

Uzun süreli kullanıma en uygun ve dayanıklı yazıcı çeşidi dendiğinde, en eski tip yazıcı türlerinden biri olmasına rağmen, akla ilk olarak nokta vuruşlu yazıcılar geliyor. Bilgisayardan gelen verileri geçici bellekte biriktirip mürekkepli bir şerit yardımıyla kâğıda aktaran cihazlar, çoklu kopya alınması ve hem su hem de ısıdan etkilenmeyen çıktılar vermesi gibi özelliklerinden ötürü sıkça tercih ediliyor. Dünyanın lider baskı çözümleri üreticilerinden biri olan Epson’un, nokta vuruşlu yazıcı serisi kullanıcılardan büyük ilgi görüyor. Epson nokta vuruşlu yazıcı serisi, yüksek hassasiyetli hizalama ve gelişmiş kâğıt kullanımını bir araya getiren, dar ve geniş kolon yazıcılardan oluşuyor ve en zorlu bilgisayarsız baskı ortamlarında bile üstün performans sergiliyor. Serinin en pratik ürünlerinden biri olan Epson LX-350 yazıcı, uyumlu tasarımı ve uzun ömürlü kullanımı sayesinde verimli ve düşük maliyetli bir kullanıcı deneyimini destekliyor. Epson LX 350, ortalama 10.000 saate kadar arızasız çalışma süresi ve sürekli kâğıt veya çok nüshalı belge baskısı alan ofis uygulamaları için ideal bir ürün olarak tavsiye ediliyor. Masalara sorunsuz ve kolayca yerleştirilebilen kompakt bir tasarıma sahip olan cihaz, fazla yer kaplamıyor ve düzenli bir çalışma ortamı yaratmanıza katkıda bulunuyor.

Epson LX 350 Ofis işleriniz İçin Etkili Çözümler Sunuyor

İğneli yazıcı olarak da bilinen nokta vuruşlu yazıcıların iğne yapısı, tek seferde çoklu kopya alınmasını mümkün kılıyor. Basit bir karbon kâğıdına bile kopya alınmasına imkân tanıyan yazıcılar, kâğıt masrafından tasarruf etmenizi sağlıyor. Windows işletim sistemleriyle kullanılmak üzere tasarlanan ürün sayesinde yüksek maliyetli yerleşik işlemcilere gerek kalmadan yazı tipi manipülasyonu yapılması olanaklı hâle geliyor. Verimli baskı teknolojisiyle çoklu iş yapabilen yazıcı, tek seferde bir orijinal ve dört kopya çıkarmanıza izin veriyor. Üstelik Epson yazıcı kullanarak aldığınız kopyalar 100 yıla kadar dayanan uzun bir ömre sahip oluyor. Ürünün bir diğer avantajı da daha az atık oluşumuna sebep olması. Çevreyle ilgili gereksinimlere her zamankinden daha fazla önem verildiği dikkate alındığında söz konusu özelliğin ne kadar değerli olduğu da fark edilebilir. Epson LX 350 mevcut modellerle aynı şeridi kullanıyor. Böylelikle makinelerinizin kullanılmamış şerit malzemelerini atmak zorunda kalmadan yazıcınızı yükseltmeniz mümkün hâle geliyor. Ürünün sağlamlığı da uzun süreli bir kullanıcı deneyimi yaşamanıza destek oluyor ve sık sık yazıcı değiştirmenizin önüne geçerek maliyeti düşürüyor.

Epson LX 350 şerit, kullanım dışı kalma süresini en aza indirerek daha fazla güvenilirlikle birlikte, tutarlı ve yüksek kalite sunuyor. Epson şeritlerin malzeme ve tasarımlarındaki özen, kâğıt bükülmesi ve sıkışması gibi sorunları ortadan kaldırıyor. 4 milyon karakterlik şerit verimi, yazıcının ekonomik kullanımını destekliyor. Nokta vuruşlu ürün, bir diğer artı olarak, uzun şeritleri sayesinde istikrarlı ve yüksek baskı kalitesi elde etmenize yardımcı oluyor. Epson markası, orijinal sarf malzemeleriyle birlikte kullanmanın tüm diğer Epson ürünlerinin olduğu gibi LX 350’nin de kullanım ömrünü uzattığını belirtiyor. Mürekkepli yazıcıların su ve ısıdan etkilendikleri biliniyor. Nokta vuruş özelliğine sahip olan LX 350 bu tip dış koşullardan etkilenmiyor. Uzun süreli kullanımı destekleyen özellik, kullanıcıların bütçesine destek oluyor. Makine 80 sütun ve 9 pin nokta vuruşlu teknolojisiyle yüksek hassasiyetli hizalamaya imkân veriyor. Yoğun baskı işlerinin üstesinden kısa sürede ve kolaylıkla gelmenizi sağlayan yazıcı, sizi hiçbir zaman yarı yolda bırakmıyor. Tüm bu özelliklerin ışığında, iş yerinde Epson LX 350 kullanımı ortaya nitelikli işler çıkarmanın yanı sıra zaman tasarrufunu ve bütçenizi destekleme özellikleriyle de size yardımcı oluyor. Epson'un inovasyon ve Ar-Ge odaklı çalışmalarının en iyi örneklerinden biri olan cihaz, ofis ortamındaki sağ kolunuz hâline geliyor.

Nokta Vuruşlu Yazıcılar Nasıl Çalışıyor?

Nokta vuruşlu yazıcılar, mürekkepli bir şerit yardımıyla verileri kâğıda aktarıyor. Ürün grubu, bir yazma kafası ve matriks şeklinde sıralanan iğnelerden oluşuyor. İğneler, bilgisayardan iletilen komuta göre öne çıkıyor ve mürekkepli şerit üzerinde nokta nokta hareket ediyor. Bu şekilde kâğıt üzerine baskı gerçekleşmiş oluyor. İğneli yazıcılarda iğnenin çift vuruşuyla koyu renkli karakterler elde edilirken, özel iğneler kullanıldığında italik yatay karakterlerin baskısı yapılıyor. A4 kâğıt formu dışındaki formlara da baskı yapabilen nokta vuruşlu yazıcılarda kullanılan mürekkep çok uzun süre bozulmuyor. Geç kuruma özelliğine sahip olan mürekkep, tamamen tükendiğinde bile düşük kalitede de olsa baskı yapmaya devam ediyor. Böylelikle hem daha fazla baskı yapılıyor hem de basılan belgeler uzun süre saklanıyor.

İşlevsellik Modern Tasarımla Buluşuyor

Günümüzde bir ürünün tercih edilmesinde en büyük rolü ergonomi ve işlevsellik üstleniyor. Epsilon LX 350 modern tasarımı ve donanımıyla bu iki özelliği de bünyesinde barındırıyor. Epson LX 350 araç yazıcı bluetooth özelliği de işlevsel kullanıma ayrı bir boyut kazandırıyor. Kompakt tasarımı sayesinde iş yerinde ya da ev-ofislerde rahatlıkla kullanılan yazıcı, çalışma masalarında fazla yer kaplamıyor. 4.1 kg ağırlığı ve 348‎ x 275 x 154 mm (Genişlik x Derinlik x Yükseklik) ölçülerinin yardımıyla istediğiniz yere taşıyıp kullanabileceğiniz cihazı naklederken orijinal kutu ve ambalaj malzemelerinin kullanılması öneriliyor. Epson LX 350 siyah rengi, şık, ince ve kompakt tasarımıyla masalarda adeta bir dekoratif bir aksesuar havası yaratıyor.

Ürünün işlevsel tasarımını desteklemek üzere kolay anlaşılır bir kontrol paneli kullanıcıların beğenisine sunuluyor. Kontrol panelindeki düğmelerin yardımıyla satır besleme, kâğıt yükleme ve çıkarma, form besleme ve yazı tipini seçme gibi basit yazıcı işlemlerinin kontrolü yapılıyor. Kontrol panelindeki ışıklarsa yazıcının durumunu gösteriyor.

Epson LX 350 Yazıcının Ayrıntılı Teknik Özellikleri

Baskı özellikleri

Epson LX 350, 240 x 144 dpi baskı çözünürlüğüne sahip. Cihaz tek seferde 4 artı 1 orijinal kopya baskı yapıyor. Yüksek hızlı taslak baskıda 347 cps (10 cpi), 357 cps (12 cpi), 390 cps (15 cpi) baskı hızına sahipken, bu değerler taslak baskıda 260 cps (10 cpi), 312 cps (12 cpi), 223 cps (15 cpi); mektup kalitesine yakın baskıdaysa 65 cps (10 cpi), 78 cps (12 cpi), 55 cps (15 cpi) değerlerine ulaşıyor. Epson LX 350 yazıcı, 15 uluslararası karakter setiyle birlikte Epson Roman, Epson San Serif ve Epson OCR-B karakterlerinde baskı imkânı tanıyor.

Kâğıt ve malzeme kullanımı

Yazıcının kâğıt girişi; tek sayfa arka, sürekli kâğıt arka ve kâğıt çıktısı arka olmak üzere yazının arka yönünden gerçekleşiyor. Cihaz; kâğıt yaprağı, sürekli form, etiket, rulo kâğıt ve zarf formatlarında kâğıt kullanılmasına olanak sağlıyor.

Genel özellikler

Epson LX 350 nokta vuruşlu yazıcı çalışır durumdayken 27 W, bekleme hâlindeyken ise 1.1 W enerji kullanıyor. 348 x 275 x154 mm (G x D x Y) boyutlarındaki yazıcı, masa üzerinde fazla yer kaplamadan baskı yapıyor. 5 °C ilâ 35 °C aralığında sağlıklı olarak çalışan cihaz, aynı sıcaklık aralığında güvenli bir şekilde depolanıyor. Yazıcı 53 dB ses şiddetinde çalışıyor ve 128 kB dahili bellekle birlikte geliyor.

Kullanım özellikleri

Epson LX 350 özellikle fatura, irsaliye, resmi defter, muhasebe fişi, etiket ve makbuz yazdırma amaçlı olarak kullanılıyor. Sütun sayısı yazıcının alabileceği maksimum kâğıt genişliğini ifade ediyor. LX 350’de sunulan 80 sütun, A4 kâğıt formatına uygunluğu gösteriyor. Cihazın 9 iğneli olması en iyi performansın kısa süreli fatura ve makbuz baskılarında gerçekleştiğini ortaya koyuyor.

Epson LX 350 Kutu İçeriğiyle İşlerinizi Kolaylaştırıyor

Kurulumdan kullanıma kadar işlerinizi kolaylaştırmayı hedefleyen Epson, geniş kapsamlı kutu içeriğiyle tüm gereksinimlerinizi karşılıyor. Kutu içerisinde ana ünitenin yanı sıra sürücü ve yardım programı CD'si, güç kablosu, şerit, talimat, yazılım CD'si, kullanma kılavuzu CD'si ve garanti belgesi bulunuyor. Aynı zamanda çevrim içi ortamdan da ulaşabileceğiniz yazılım sürücüsü ve kullanma kılavuzu yazıcının kurulumu ve kullanımıyla ilgili aklınıza gelebilecek soruları cevaplıyor. Kılavuzda yer alan yönergeler takip edildiğinde yazıcınız kolayca kuruluyor ve kullanıma hazır hâle geliyor. Başka bir bilgisayara daha kurulum yapmak istediğinizde Epson LX 350 USB driver, yazılım CD'si ya da çevrim içi yazılım sürücü seçeneklerinden biri kullanılıyor. Herhangi bir problem yaşamamak için cihazı kullanmadan önce şebekenizin kutu üzerinde de belirtilen elektrik gereksinimlerini karşılayıp karşılamadığının kontrol edilmesi öneriliyor. Epson LX 350 gerek orijinal gerekse uyumlu sarf malzemelerle birlikte kullanıldığında yüksek performans ve sorunsuz bir kullanıcı deneyimi ortaya koyuyor.

Epson LX 350 Bakımı ve Temizliği

Ürünün sürekli en yüksek performansla çalışmasını garanti altına almak için yılda birkaç kez temizlemek gerekiyor. LX 350’nin temizliği de kullanımı gibi kolay ve pratik şekilde yapılıyor. Cihazın temizliği için öncelikle yazıcıda bulunan tüm kâğıtların çıkarılması ve makinenin kapalı durumda olduğundan emin olunması gerekiyor. Kâğıt kılavuzu çıkarıldıktan sonra yumuşak bir fırça kullanılarak dış kasada ve kâğıt kılavuzunda biriken toz ve kirler temizlenebilir. Dış kasa ya da kâğıt kılavuzu fırçayla yeterince temizlenemezse, bu bölümler az deterjanlı suyla ıslatılan yumuşak ve temiz bir bez yardımıyla silinebilir. Söz konusu işlemler yapılırken yazıcının içine su girmesini mutlaka engellemek gerektiği de kullanma kılavuzunda özellikle vurgulanıyor.

Temizlik sırasında alkol ya da kimyasal çözücüler kullanmak yazıcının kasa ya da diğer parçalarına zarar vereceği için kesinlikle tavsiye edilmiyor. Yazıcının mekanik ya da elektronik parçalarının suyla temas etmemesi, yüzeyin çizilmesine neden olacak kadar sert fırça kullanılmaması, yağlama maddelerinin iç bölümlere damlatılmaması ve cihazla uyumlu olmayan yağların kullanılmaması da temizlik sırasında dikkat edilmesi gerekenler arasında yer alıyor.

Rutin temizlik ve yağlama işlemleri dışında cihaza bir bakım prosedürü uygulamasına ihtiyaç duyulmuyor. Gereken durumlarda Epson müşteri hizmetleri, ihtiyaç duyulan her an kullanıcılara destek oluyor.

Baskı Teknolojilerinde Lider: Epson

Kullanıcı memnuniyeti, açıklık ve sürdürülebilirlik misyonlarına bağlı kalarak tüm dünyada güvenilir bir şirket olmak için çalışan Epson, baskı deneyimini geliştirmek amacıyla tasarladığı yenilikçi, yaratıcı ve işlevsel çözümlerle ön plana çıkıyor. Doğa dostu bir teknoloji kullanarak üretime devam eden şirket, çevreyle ilgili tüm düzenlemelere uygun olarak, özenli bir şekilde çalışmaya devam ediyor. Epson hizmet kalitesini ve ürün yelpazesini geliştirirken, kullanıcıların sürekli değişen ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak hareket ediyor.

Baskı teknolojilerinde küresel çapta lider konumda olan Epson, ilk nokta vuruşlu yazıcı üreticileri arasında yer alma unvanına da sahip. Her gereksinime uygun olarak tasarladığı yazıcı modelleriyle piyasadaki üretken pozisyonunu sürdüren marka, kolay entegre olabilen ve yüksek güvenirliğe sahip çevre dostu ürün geliştirmeye devam ediyor.

Epson LX 350 Kullanıcılarının Yorumları

Birçok kişi alışveriş yaparken kullanıcı yorumlarını referans alıyor. Epson LX 350 kullanıcılarının yorumlarında daha çok iş yerinde kullanım avantajlarının öne çıktığı fark ediliyor. Fatura yazdırmak ve farklı formatlardaki kâğıtlar üzerine baskı yapmak gibi yazdırma işleri için ideal bir araç olan cihaz, şeritlerinin uzunluğu ve dayanıklılığıyla dikkat çekiyor. Epson LX 350 kartuş, kolay ulaşılabilirliği sayesinde kullanıcıların beğenisini kazanıyor. Son ana kadar kaliteli baskılar vermeye devam eden şerit kartuş, çok uzun süre kullanılıyor. Yazıcının işlevselliği ve pratik kullanımının işlerini kolaylaştırdığını vurgulayan kullanıcılar, cihazı internete bağlı olmadan kurabilmenin de önemli bir özellik olduğunu belirtiyor. Kullanıcıların en çok memnun olduğu fonksiyonlardan biri de cihaza Epson LX 350 bluetooth özelliğinin eklenebilmesi. Bu özellik sayesinde Epson LX 350 araç yazıcısı olarak da kullanılabiliyor. Böylelikle yazıcı araçta kalsa da veriler makineye uzaktan gönderilip yazdırılabiliyor. Epson LX 350 sahip olduğu yazılım, donanım ve tasarım özellikleriyle tüm kullanıcılardan tam not alıyor.

Epson LX 350 ve Sarf Malzemelerinin Fiyat Seçenekleri

Epson yazıcıların ve sarf malzemelerinin fiyatları Epson tarafından belirleniyor. Yazıcıların fiyatları sahip oldukları özelliklere göre değişiyor. Evde çalışırken veya ofis ortamında kullanabileceğiniz en uygun Epson LX 350 fiyat seçenekleri Trendyol’da kullanıcılarla buluşuyor. Nokta vuruşlu yazıcılar için satılan sarf malzemelerin başında şerit geliyor. Tek renk baskı yapan yazıcı şeritlerinin fiyatı tekli ya da çoklu paket olmasına göre değişiyor. Orijinal ve muadil ürünler arasında da fiyat farkı bulunuyor. Epson LX 350 bluetooth özelliği ilave edilen ana ünitelerin fiyatları da orijinallerinden farklılık gösteriyor. Trendyol’da kullanıcıların beğenisine sunulan tüm muadil ürünler Epson LX 350 ile uyumluluk özelliği taşıyor. Ortalama 10000 saate kadar arızasız kullanım özelliği bulunan yazıcının sarf malzemeleri de uzun ömürlü kullanımı destekliyor.

Epson LX 350 ve Sarf Malzemeleri Trendyol’da

İş yerlerinin en çok tercih ettiği nokta vurucu yazıcılar arasında yer alan Epson LX 350 özellikleri ve performansıyla kullanıcılardan tam not alıyor. Baskı hızı, hacmi ve kalitesiyle büyük ilgi gören LX 350, Trendyol’da kullanıcılarla buluşuyor. Hızlı ve güvenli çevrim içi alışverişin adresi Trendyol, sadece LX 350 ana üniteyi değil, Epson LX 350 toner ve şeritlerini de avantajlı ödeme seçenekleriyle satışa sunuyor. Yüksek kalitede baskı işlerine uygun maliyetli çözümler bulan ürün ve ürünün sarf malzemeleri; güvenli ve hızlı teslimat seçeneklerinin yanı sıra özel kampanyalarla da birlikte Trendyol aracılığıyla ofisinize kadar geliyor.

Siz de ofisinizde Epson’un en kaliteli baskı çözümlerine en ideal ürünle ulaşmak isterseniz, Trendyol’u ziyaret edebilir ve güvenli alışverişin keyfini çıkarabilirsiniz.