"

Evolvia 1

" araması için 42 sonuç listeleniyor
Evolvia 18075
Kargo Bedava
Evolvia18075
529,99 TL
Sepete Git
Evolvia Nutripro Plus 1 400 Gr
Kargo Bedava
EvolviaNutripro Plus 1 400 Gr
219,10 TL
Sepete Git

Evolvia 1

Evolvia 1 ile Bebeğiniz Sağlıklı ve Mutlu

Doğduğu andan itibaren herhangi bir sebeple anne sütüyle beslenemeyen ya da anne sütüne ek olarak başka gıdaya ihtiyaç duyan bebeklerin rahatlıkla kullanabileceği bebek devam sütü Evolvia 1, bebeklerin tüm gereksinimlerini en iyi şekilde karşılamak için yeterlidir. 0-6 aylık bebekler için hekim tavsiyesi doğrultusunda kullanılabilen Evolvia 1 numara bebek devam sütü, yeni doğmuş bebeklerin metabolizmalarının hassas yapısı göz önünde bulundurularak hiçbir katkı maddesi içermez. Tam aksine bebeğin anne sütünden alması gereken tüm yararlı besinleri barındıran bu ürün, tüm bu özelliklerinden ötürü ebeveynler tarafından memnuniyetle tercih edilir. Evolvia 1 400 gr ve Evolvia 1 800 gr paketler halinde farklı boyut ve içeriklerde çeşitleri olan bu ürün, doktorun tavsiye ettiği bebekler için doğumdan itibaren kullanılabilir yapıda geliştirilmiştir. Bebek beslenmesiyle ilgili en güncel araştırma bulgularının ve yiyecek teknolojisindeki en yeni gelişmelerin harmanlandığı Evolvia 1 içeriği; peyniraltı suyu, prebiyotik lifler, demir sülfat, balık yağı ve folik asit gibi, bebeklerin beyin ve vücut gelişimi için faydalı besinleri barındırır. Trendyol’da avantaj paketi olarak satışa sunulan Evolvia 1 800 gr 3'lü bebek maması, anne sütünden faydalanamayan ya da doktor önerisiyle formül mama takviyesine ihtiyaç duyan tüm yeni doğan bebekler için tercih edilebilir. Demir ve vitamin kaynağı Evolvia 1 ürünleri doğumdan sonraki süreçte bebeklerin anne sütünden gelecek yararlı mineral ve vitaminlerden eksik kalmamaları adına hem bebekler hem de anneler düşünülerek üretilmiştir. Böylece gelişimlerini sağlıklı biçimde tamamlayan bebekler hem gün içinde hem de uykuda geçirdiği zaman diliminde sağlıklı ve huzurlu olur. Anne sütünün erken kesilmesi durumunda mecburi hale gelen devam sütü kullanımı, Evolvia 1 ürünleri sayesinde bebeklerin bağışıklıklarını artırarak hastalıklara direnç kazanmanın en iyi yolu anlamına gelir. Erken dönemde zekâ gelişimine büyük katkısı olan anne sütünün yerine kullanılan Evolvia 1 devam sütleri, anne sütünde bulunan ve bebek için gerekli tüm mineral ve vitaminleri içermesinden dolayı bebeklerin fiziksel gelişimine ek olarak beyin gelişiminde de oldukça etkilidir. Bebeklerde motor gelişimini yavaşlatıp onların her bakımdan geride kalmalarına sebebiyet veren demir eksikliği sorununu ortadan kaldırarak mental gelişime büyük oranda katkı sağlaması bakımından Evolvia 1 devam sütleri, ebeveynler tarafından sıklıkla tercih edilir. Trendyol’da Anne & Bebek kategorisi altında bulunan bu ürünler, istenilen boyut ve çeşitte en uygun Evolvia 1 mama fiyatları ile tek tıkla satın alınabilir.

Koliklere Evolvia Nutripro 1 ile Çözüm

Belirlenmiş herhangi bir sebebi olmaksızın, genellikle doğumu takip eden ikinci haftada başlayan şiddetli ağlama nöbetleri olarak bilinen kolik durumu, bebekleri huzursuz ettiği kadar ebeveynler için de büyük bir sorun teşkil eder. Çoğunlukla üç haftadan fazla devam eden uzun süreli kolik krizlerinin sebebi değişkenlik gösterse de genellikle nörogelişimsel, psikolojik ya da fizyolojik olabilir. Evolvia Nutripro 1, formülündeki taurin, LC-Pufa, alfa-laktalbumin, prebiyotik lif ve probiyotiklerle kolik bebeklerin sindirim sistemini düzenleyerek rahatlamalarına yardımcı olmak üzere geliştirilmiştir. Dolayısıyla bebeklerde ağlama nöbetlerini azaltmayı destekleyen bu ürün bebekleri en önemli gelişim süreçlerinde stresten uzak tutar. Diğer bir taraftan çoğunlukla akşam saatlerinde ağlamaya başlayan ve sonrasında sakinleştirilemeyen bebeklerin nöbet nedenleri arasında gaz sancısı çekmeleri de yatıyor olabilir. Emziren kişinin gaz yapmayan yiyecekler yemesinin faydalı olacağı bu dönemde, bebeğin Evolvia Nutripro 1 devam sütünü düzenli kullanmasını sağlayarak koliklerin önüne geçmek mümkün. Buna ek olarak bebek ağlamaya başladığında annenin ya da onunla ilgilenen kişinin gergin ve stresli olması bebeğin rahatlaması üzerinde büyük bir etkiye sahip olduğu için nöbet esnasında sakin kalabilmek de oldukça önemlidir. Böyle bir durumda bebeği Evolvia 1 bebek sütüyle besledikten sonra açık havada gezinti yapmak kolikli bebeğin dikkatini başka yönlere çekeceği için iyi bir fikir olabilir. Kolikli bebeklerin Nutripro devam sütüyle sakinleştirilebildiğinden bahseden Evolvia 1 kullanıcı yorumları göz önünde bulundurulduğunda ürünün bu gibi durumlardaki etkisi rahatlıkla görülebilir. Karnı yeterince doymayan çocuklarda sıklıkla yaşanan ağlama krizlerinin de önüne geçen Evolvia 1, içeriğindeki vitamin kompleksiyle de vücut direncini artırmaya destek olur. Serotonin ve melatonin öncüsü olan alfa-laktalbumin ile zenginleştirilmiş protein içeren Evolvia Nutripro 1 formül mama, yeni doğan bebeklerin fizyolojik ve besinsel gereksinimlerini karşılayacak nitelikte protein içerir. Dolayısıyla doğumdan itibaren 6 aylık süreye kadar dengeli bir amino asit dağılımı kazanan bebekler, gelişimleri için gerekli donanıma sahip olur. Ayrıca uzun zincirli doymamış yağ asitleri olarak bilinen LC PUFA bakımından zengin olan bu devam sütü sayesinde bebeklerin beyin gelişimi ve bağışıklık sistemi için çok önemli olan Omega-3 ihtiyacı da karşılanmış olur. Kısacası Evolvia Nutripro 1 kullanan bebekler hem kolik nöbetlerinden kurtulur hem de gelişimlerini en iyi şekilde sürdürerek büyümeye devam eder.

Evolvia AC 1 Kullananlardan Bebeklerde Gaz Çıkarma Yöntemleri Paylaşımı

Her insan dünyaya yarı gelişmiş bir sindirim sistemiyle gelir. Dolayısıyla bebeklerde yaklaşık ikinci ya da üçüncü haftada başlayıp üçüncü aya kadar devam eden sancıların sebebi mide bağırsak sistemlerinin işlevini yeterince yapamıyor olmasıdır. Evolvia AC 1 formül mama, içeriğindeki yararlı bileşenler sayesinde sindirim bozukluğu ve gaz problemi yaşayan bebekler için özel olarak geliştirilmiş bir ürün olarak öne çıkar. Farklı sebeplerden dolayı, özellikle ilk haftalarda fazlaca hava yutan bebekler, bu havayla gerilen mide ve bağırsakları yüzünden sancı çeker. Bu gaz sancıları doğru biçimde giderilmezse bebeklerde ileriki dönemlerde uzun süren huzursuzluklara yol açabileceği için doğru ve dengeli besleme de bu aşamada oldukça önem kazanır. Dolayısıyla böyle bir durumda gazlı bebeklere verilebilecek Evolvia AC 1 mamaya, bebeğin karın ya da sırt bölgesine uygulanacak bir hafif masaj eşlik edebilir. Böylece rahatlayan bebekler hem gece rahat uyur hem de gün içinde daha sakin olur. Evolvia AC 1 bebek sütü, içeriğindeki gazı önleyen formülü sayesinde bu rahatsızlığı yaşayan bebekler için üretilmiş faydalı bir devam sütüdür. Bebekler doğdukları andan başlayarak dördüncü aya kadar yeterli kas kullanımına sahip olmadıkları için bir şekilde vücutlarına aldıkları gazı kendi başlarına dışarı atmakta zorlanır. Hekim önerisiyle Evolvia AC 1 bebek sütünü düzenli kullanan bebeklerde kısa bir süre sonra gaz sancılarında azalma görüldüğü tespit edilmiştir. Gaz oluşmasına engel olmak adına, bunlara ek olarak, besleme esnasında biberonu bebeğin ağzına dik şekilde yerleştirmek de faydalı olacaktır. Bu sayede bebeğin ağız kenarında boşluk kalmayacağı için midesine hava girme ihtimali de ortadan kalkar. Gazlı bebeklere yardımcı olmanın bir diğer yolu da bebeği kucağa alarak sırtını sıvazlamaktır. Hatta hafifçe sırtına vurulduğunda gaz çıkarma işlemi hızlandırılıp bebek daha çabuk rahatlatılabilir. Kucakta sıvazlama yönteminden farklı olarak havada bisiklet sürme pozisyonu uygulamak da gaz sancılarını rahatlatmak için uygun bir yöntemdir. Tüm bu metotlar, Evolvia 1 formül mamanın gaz sancısını dindirme özelliğine ek olarak bu sorunu yaşayan bebeklerde uygulanabilir.

Evolvia 1 Hazırlanışı ve Kullanımı

Doğumdan itibaren doktor tavsiyesi doğrultusunda kullanılmaya uygun olan Evolvia 1, altı aya kadar olan bebeklerin tüm besin ihtiyacını karşılamaya yeterli bir devam sütüdür. Bebeği bu formül mamayla beslemeye başlamadan önce yapılması gerekenleri bilmek, onun doğru ve ölçülü gıda almasına doğrudan etki edeceği için oldukça önem taşır. evolvia 1 bebek sütünün hazırlanmasındaki ilk adım, ürünü hazırlayacak kişinin kendi hijyenidir. Eller güzelce yıkandıktan sonra ürünün içine konacağı biberonun kaynar suyla sterilize edilmesi gerekir. Bu aşamada kaliteli plastik ya da temperli cam bir biberon kullanmak faydalı olacaktır. Ardından mama kabının üzerinde belirtilen ölçüde su bir kapta kaynatılıp ılımaya bırakılır. Mama ölçüsü genellikle 30 mililitre suya 1 ölçek mama şeklinde belirtilir. Ancak her bebek, kendi doktorunun tavsiyesi doğrultusunda hazırlanan mama ile beslenmelidir. Ilıyan suyun içine, mama kabının içerisinde bulunan ölçü kaşığı yardımıyla mama konur. Mama suda çözünene kadar nazikçe çalkalanır. Bu arada mamayı, Evolvia 1 mama kabının üzerinde belirtilen ölçüden daha az ya da daha fazla su kullanarak hazırlamak bebeğin yeterli besini alamamasına ya da dışkılamada zorluk çekmesine sebebiyet verebileceği için kaçınılması gereken bir konudur. Ayrıca mamanın, her beslemeden önce hazırlanması gerekir. İçerisinde bakteriler çoğalacağı için saatler önce hazırlanıp bekletilen mamalar bebeğinizin sağlığı açısından risk oluşturabilir. Bebek beslenmeden önce biberondan bir damla mama bilek içine ya da el üzerine damlatılarak ürünün sıcaklığının kontrol edilmesi faydalı olacaktır. Zira bebeğe verilecek mama sıcak değil ılık olmalıdır. Evolvia 1 mama içeriği bakımından oldukça zengin olduğu için bu devam sütüyle beslenen bebekler doygunluk seviyesine ulaşacağı için uykuları da daha düzenli hale gelecektir. Bu konuda dikkat edilmesi gereken konulardan biri bu ürünün, üzerinde belirtilen dozaj kadar hazırlanması gerektiğidir. Bebeğin gelişimiyle beraber Evolvia 1 formül mamanın günlük, haftalık hatta aylık kullanım sıklığı da aynı oranda artacağı için ürünün kullanımına hekim kontrolünde devam edilmesi çok önemlidir. Düzenli şekilde Evolvia 1 devam sütüyle beslenen bebekler, gelişimleri boyunca ihtiyaç duyacakları onlarca farklı çeşitten mineral, vitamin, protein içeriği, doymuş ve doymamış yağ asitlerini en iyi şekilde karşılayacakları için herhangi bir gıda takviyesine de ihtiyaç duymayacaktır.

Evolvia 1 Bebek Maması Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Hekim tavsiyesiyle kullanılmaya başlanan Evolvia 1 bebek maması, anne sütüne en yakın içeriğiyle bebekler için en iyi devam sütlerinden biri olarak öne çıkar. Yeni doğan bebeklerin mide kapasiteleri küçük olduğundan Evolvia 1 formül mamayı kullanırken bebeğin yaşıyla orantılı ölçüyü kullanmak çok önemlidir. Bağışıklığı artıran yararlı bakterilerden olan laktobasil içeriğiyle Evolvia 1 bebek sütleri, anne sütü alamayan yeni doğmuş bebeklerde yine doktorun belirttiği sıklıkta kullanılmalı, genellikle günde üç saatte bir seferden daha az verilmemelidir. Yeni alınan ve paketi henüz açılmamış formül mamayı kuru ve serin bir yerde muhafaza edin. Dışarıda bırakılan mamalar, ani sıcaklık değişikliklerinden çabucak etkilenebilir. Ayrıca mama hazırlanırken kaynatılıp ısıtılan su tekrar tekrar kullanılmamalı, tek seferlik hazırlanmalıdır. Aksi halde bu durum, sudaki sodyum düzeyini artırabileceği için bebeğin sağlığı açısından risk teşkil eder. Biberonu mikrodalgada ısıtmak da mamanın sıcaklığını birden artırabileceği için tavsiye edilmez. Bebek, düzgün biçimde hazırlanan mamayla beslenirken mamanın hepsini bitiremezse bu mama yaklaşık yarım saat içinde bozulacağı için tekrar kullanılmak üzere saklanmamalıdır. Ancak eğer biberon bebeğin ağzıyla temas etmesiyse hazırladığınız Evolvia 1 bebek mamasını 4 ila 6 saat buzdolabında bekletmenizde bir sakınca yoktur. Hatta ürünlerin, buzdolabının en soğuk olan arka tarafına konmasında yarar var. Fakat bekleteceğiniz bu mamaları kesinlikle dondurmayın. 6 saatten uzun süre buzdolabında kalmış bir devam sütünü atın. Ayrıca beslenme esnasında bebekler yorulabilir. Bu gibi durumlarda beslemeye yarım saati geçmeyecek süre kadar ara verilmesi iyi olur. Beslenme tam olarak bittiğinde bebekler hemen yatırılmamalı bir süre uygun biçimde tutularak gazlarının çıkması sağlanmalıdır. Evolvia 1 devam sütüyle beslenen bebek herhangi başka bir gıdaya ihtiyaç duymayacakları için bebeğe mamanın ardından su ya da benzeri içecekler verilmemelidir. Bebek beslenmesindeki en önemli unsurlardan bir diğeri de hijyendir. Anne sütü alamayan bebekler mikroplara karşı daha dayanıksız olabilecekleri için formül mamanın verileceği biberonun temizliği güzelce yapılmalıdır. Özellikle ilk aylarda her beslemeden sonra, kullanılan tüm araçlar belli bir süre kaynatılıp sterilize edilmelidir. Kısacası devam sütü kullanılırken bebeklerin mikroplara karşı dirençsiz metabolizmalarını düşünerek hem kendi hijyeninize hem de mamayı hazırlarken kullanılacak besleme araçlarının temizliğine çok dikkat etmeniz gerekir.

Dışarda Evolvia 1 Mama Hazırlama İpuçları

Steril ve uygun sıcaklıkta Evolvia 1 mama hazırlanabilecek bir ortamda bulunulmadığında bebek besleme konusunda pratik çözümler üretmek gerekir. Zira dışarıda olduğunuzda mama hazırlama ekipmanlarının temizliğini ve suyun ılıklığını sağlamak zahmetli olacaktır. Dolayısıyla öncelikle değişik bölmeleri olan ve gerekli ölçülerde mamanın istenilen yere taşınmasına olanak veren mama kapları kullanılarak bebeklerin beslenmesine hazır olunabilir. Üstelik bu ekipman, Evolvia 1 devam sütünün ılık su dolu biberona doğrudan konmasına olanak vererek kaşık kullanım gereksinimi de ortadan kaldırır. Böylece mama hazırlayan kişi kendi el hijyenini sağlayamıyorsa mama ile temas etmesi de söz konusu olmuyor. İkinci önemli nokta olan suyun ılık tutulması ise bir termos bardak kullanılarak çözülebilir. Su termosunu seçerken de ürünün kaliteli olduğundan emin olun. Suyu ılık tutmak için başka bir alternatif olarak termal çanta kullanılabilir. Evden çıkarken mamayı içine ekleyeceğiniz kaynar suyu cam biberona koyduktan sonra biberonu bu termos çantaya dik şekilde yerleştirin. Ortalama bir iki saat içinde su sıcaklığı istenilen ılıklığa erişecektir. Suyun ılık kalma süresi, dışarı çıkma saatine göre ayarlanabilir. Böylece evden uzakta olduğunuzda özel mama kabına koyduğunuz Evolvia 1 formül mamayı termos çantadaki ılık suya ekleyerek mamayı yeterince hijyenik koşullarda hazırlayarak bebeğinizin karnını doyurmanız mümkün. Uzun süren yolculuklar esnasında bebek beslenmesine büyük büyük ölçüde katkı sağlayan bir diğer ürün de biberon ısıtıcılarıdır. Seyahat sırasında karnı acıkan bebekler için Evolvia 1 mama suyunu ısıtmaya yardımcı olan bu ürünler dışarıda bebek beslenmesini pratik hale getiren ürünlerden. Kafe ya da restoran gibi ev dışındaki alanlarda beraberinizde getirdiğiniz kaynayıp ılınmış mama suyunu biberon ısıtıcısına yerleştirerek saniyeler içinde mama suyunu istediğiniz sıcaklığa getirebilirsiniz. Her ihtimale karşı suyun sıcaklığı, mama el üzerine damlatılarak kontrol edilmelidir. Elde ettiğiniz ılık su içerisine bebeğinizin yaşına göre belirtilmiş ölçüde Evolvia 1 mamayı koyup biberonu çalkaladıktan sonra bebeği beslemeye başlayabilirsiniz. Böylece bebeğiniz Evolvia 1 devam sütünün kendisine sağladığı faydayı almaya devam edecektir. Siz de Trendyol’un avantajlarla dolu Anne Bebek kategorisine tıklayarak bebeğinizin sağlıklı gelişimi için seçeceğiniz çeşit çeşit Evolvia 1 ürünlerini aynı anda görüntüleyebilir ve ihtiyacınız olanları güvenle satın alabilirsiniz.