İlgili Kategoriler
Avantajlı Ürünler
Fiyat
Oyun Türü
Ürün Puanı

Fifa 20

Futbol Tutkunlarının Vazgeçilmezi Fifa 20

Futbol Tutkunlarının Vazgeçilmezi Fifa 20

Son zamanlarda oyun konusunda en çok yenilik yapan EA Sports’un sunduğu Fifa serisinin son üyesi Fifa 20 son teknoloji bir oyun olduğu için oyun tutkunları üzerinde büyük bir heyecana sebep olmaktadır. Özellikle erkek bireylerin vazgeçilmez oyunu olan Fifa yeni sürümü ile kullanıcılarında büyüleyici bir iz bırakmaktadır. Her yıl düzenli olarak seriyi devam ettiren EA Sports bu senede serinin devamını getirmekte gecikmemiştir. Oyun içerisindeki taktikten hareketlere kadar tüm alanlarda yenilik sunulmuştur. Oldukça fazla insana hitap eden Fifa özellikle gol sırasındaki taktiklerde yeniliklere büyük bir yer vermiştir. Her sene yenilik yapılmaktadır ancak bu seneki yenilik oyuncularda heyecanı doruğa çıkaracaktır. Bu yıl gelen yeni özellik ile manuel savunma sistemi getirilmiştir. Oyun sırasında oyuncuların top kapma işlemini otomatik yaparken manuel bir şekilde yapılan ve halk arasında çalım adı verilen bu hareket ile oyunculara top kazanma şansı tanınmıştır. Hatta bu şekilde manuel bir hareket ile top kazanımı yapan oyuncular daha avantajlı bir duruma geçiş yapmaktadır. Oyunun sistem gereksinimleri bulunmaktadır. Fifa 20 PC ile de oynanabilmektedir. Fifa 20 sistem gereksinimleri minimum seviyede şu şekilde sıralanabilmektedir; minimum Windows 7, 8.1 ve 10 olan bilgisayarların 64 bit olanları ile uyumludur. İşlemci olarak AMD Phenom II x4 965 ya da intel core i3-2100 eşdeğerinde işlemcilerde uygundur. Bellek olarak minimum 8Gb bellek gerektirmektedir. Sabit sürücü olarak da en az 50Gb boşluğu olan bir alan gerektirmektedir. Oyun için internet hızı da önemlidir. Minimum seviyede 512 kbps internet hızı olması uygun olacaktır. Fifa 20 ps4 oyun konsolunda da rahatlıkla oynanabilmektedir. Oyunun diğer bir özelliği kişiselleştirme olarak daha fazla seçenek sunmasıdır. Görevler yapılarak yeni özellikler açılmaktadır. Alt yapı ve dönüm noktası görevleri ile yeni özelliklerin açılması mümkündür. Altyapı görevleri alım ve satıma bağlı ya da kadro oluşturmaya bağlı görevlerdir. Dönüm noktası görevleri ise sezona bağlı değildir yani uzun süreli görevlerdir. Görevler yapıldıkça ödüller oyuncu seçimine bırakılmaktadır. Oyun içerisinde yetenekli sanatçılar tarafından özelleştirilen formalar vardır ve kullanıcılar tarafından oldukça yüksek oranda beğeni kazanmıştır. Bu formaların seviyelerini açmak için de yine sezonluk ya da sezon dışı görevlerin yapılması gerekmektedir.

Fifa 20 ile Gelen Yeni Taktikler ile Öne Geçme Şansınızı Arttırma Fırsatı

Fifa 20 ile Gelen Yeni Taktikler ile Öne Geçme Şansınızı Arttırma Fırsatı

Fifa 20 taktik olarak diğer versiyonlarına göre daha da öne çıkmaktadır. Yeni gelen özelliklerin kullanılması ile rakip takım hızla elenebilmektedir. Yeni eklenen diğer versiyonlara göre daha çevik hareket etme özelliği sayesinde çevik bir top kazanma hareketi yaparak rakip takım hayal kırıklığına uğratılabilmektedir. Yenilenmiş olan hareket sistemi ile top hareketleri daha da gerçekçi bir hal almıştır daha doğal dönüşler yapmaktadır ve buna bağlı olarak topa karşı oyuncu hareketleri de aynı oranda gerçekçi hareketlere benzer hale getirilmiştir. Yine yeni eklenen top sürme teknikleri ile daha çevik hareket etme özelliği desteklenmiştir. Yapay zeka destekli savunma sistemi ile top kontrolü kaybetme durumunda yapay zekadaki takım arkadaşları sizin kullanmış olduğunuz karaktere daha çok yardım edebilecek hareketler yapacaktır. Yeni Fifa oyununda sahada bulunan oyuncular artık daha gerçekçi hareketlerde bulunacaktır. Bu durum oyuncuları gerçek bir futbol maçına taşımaktadır. Gerçekliği arttırılmış bu oyunda gerçekliğinin arttırılması ile doğru oranda uzaktan kaleye çekilecek şutlarda risk daha da fazlalaşmıştır. Daha önceki Fifa sürümlerinde olan kısa boydaki savunmacı oyuncuların uzun boylu olanları rahatlıkla marke edebilmesi gibi mantığa ters olan hatalar giderilmiştir. Fifa 20 kariyer modu için de oldukça heyecan verici değişimlerde bulunmuştur. Bu modda oyuncu deneyimi ve oynayış tarzına hitap eden yeni olay örgüleri ile karşımıza çıkmıştır. Bu modda Fifa 20 kariyer olarak daha ilgi çekici alt yapılar hazırlamıştır ve bu alt yapıların oyunculara heyecan verici özellikte olmasına dikkat etmiştir. Fifa 20 transfer yapılacağı zaman teknik direktör ve oyuncu görüşmelerinin yansıtıldığı bir ara yüz eklenmiştir. Eklenen bu özellik de mesajların detaylandırılmış olması ile gerçekliğe oldukça yakındır. Ayrıca bu özelliklerle birlikte gelen oyuncu morali özelliği de kullanıcıların dikkatini çekmeyi başarmıştır. Basın toplantıları eklenmiş ve bu toplantılarda oyuncuların maaşları oynama tarzları konuşturulmuş ve oyuncu morallerine de yer verilmiştir. Teknik direktörler ile futbolcuların transfer görüşme alanlarındaki seçeneklere yenileri eklenmiş ve bu alanlar oldukça gerçekçi alanlar olmuştur. Oyundaki FUT dostluk maçları oldukça ilgi görmüş ve oyuncuların arkadaşları ile online olarak futbol maçında buluşmalarını sağlamıştır.

Fifa 20 ile Online Gerçekliği Tatma İmkanı

Fifa 20 ile Online Gerçekliği Tatma İmkanı

Fifa 20 genç yetenekler eklenmesi ile gerçeklik konusunda ilk adımlarını atmıştır. Bu futbolcular teknik direktörler ile konuşturulmuş mesajlaştırılmış ve mesajlardaki detaylar da bu gerçekliğe destek vermiştir. Fifa 20 kariyeri birçok alanda değiştirilmiş ve yenilenmiştir. Bu değişimlerden biri teknik direktörlerin de kişiselleştirilebilir hale getirilmesidir. Teknik direktör karakterinin ayrıntılı bir şekilde özelleştirilmesi özelliği eklenmiştir. Yeniliklerden bir diğeri de oluşturulan karakterlerin hem erkek hem kadın cinsiyette olabileceğidir. Teknik direktör ve futbolcu görüşmelerinin yapıldığı alanlara da yeni alternatifler eklenmiştir. Bu alternatifler teras ya da restoran gibi mekanlardır. Fifa 20 defans yapma konusunda da gelişime uğramış bu hareket zorlaştırılmıştır. Defans yapılması için artık rakibin paslarının önünün kapatılması gerekmektedir. Bazı oyuncuların değerleri arttırılmış buna bağlı olarak maaşlarda da artış yapılmıştır. Aynı etnik kökene sahip futbolcular fiziki olarak birbirine yakın özelliklerde toplanmışlardır. Fifa 20 ligler diğer sürümlerine göre arttırılmıştır ve bakıldığında 30’dan fazla resmi lig bulunmaktadır. Ayrıca bu sürümde oyunu daha eğlenceli hale getiren 19 adet yeni stadyum eklemesi yapıldı. Diğer bir yenilik ise volta futboludur. Volta futbolu modu sokak futbolunun oyunda yansıtıldığı halidir. Volta futbolu modu küçüklüğündeki sokak futbolunu tekrar yaşamak isteyen bireyler için oldukça eğlenceli bir mod olmuştur. Ayrıca bu mod için bir giysi dolabı hazırlanmış ve oyunculara tercihe göre farklı formalar giydirilebilmektedir. Fifa 20 hareketler açısından da zenginleştirilmiştir. Kullanıcı dışındaki sahada yer alan tüm oyuncular diğer sürümlere göre artık daha gerçekçi ve doğal bir şekilde hareket etmekte ve oyuna daha da gerçekçilik katmaktadır. Diğer sürümlere göre topa vuruş pozisyonlarına da yenileri eklenmiştir. Falso alarak vurma ya da topa yakınlığı ayarlayarak vurma gibi özellikler getirilmiştir. Yeni hava durumu özelliği ile artık maç içerisinde hava durumu değişmeyecek maç esnasında mevcut hava durumu ise artık sahaya daha çok etki edecektir. Örneğin yağmur ya da karlı hava durumu esnasında saha daha kaygan bir hal alacaktır. Konsollarda Fifa 20 kol ayarları kolaylıkla ayarlanabilmektedir. Bilgisayarda tuş ayarlarının yapılması da oldukça kolaydır ve kafa karışıklığına sebep olmaz.

Yeni Sürüm Fifa 20 İncelemesi

Yeni Sürüm Fifa 20 İncelemesi

Fifa oyunlarına olan oyun tutkusu asla eksilmemekte ve bu durum da Fifa’nın yeni sürümlerini çıkarmaya devam etmesinde en büyük etkenlerden biridir. Özellikle yapılmış olan her yeni güncellemede daha eğlenceli modların oyuna dahil edilmesi oyunu vazgeçilmez bir hale getirmektedir. Kullanıcılarına daha eğlenceli saatler geçirmeyi vadeden ve bunu uygulamaya da döken Fifa şimdi yeni sürümünü çıkarmıştır. Yeni sürüm olan Fifa 20 inceleme yapıldığında eski sürümlere göre birçok yeni özellik getirildiğini ve bu özelliklerin oyunun daha gerçekçi bir formatta ortaya çıktığını söyleyebiliriz. Yeni getirilen önemli özelliklerden biri topa vurulduğu zaman topun dümdüz kayması yerine sekerek daha gerçekçi bir şekilde uzaklaşması özelliğidir. Yeni sürümün bir diğer özelliği ise oyuncuların topu alış ya da sürüş şekillerindeki farklılık artık daha fark edilebilir bir hale getirilmiştir. Kaleciler daha dikkatli hale getirilmiş ve artık kaleye top atmak için biraz daha fazla çaba göstermek gerekmektedir. Serinin yeni versiyonunda oyuna iki adet kural eklenmiştir. Gizemli top ve sahanın kralı ismindeki bu özel kurallar oldukça eğlenceli özellikler içermektedir. Gizemli top kuralında top giderken arkasında izler bırakmakta ve topu elinde tutan oyuncu da özel yetenekler kazanmış olmaktadır. Bu kazanılan özel yetenekler ekranda şut, hız vb. seçenekler olarak belirtilmiştir ve bu özel yetenek sırasında gol atılır ise verilen sayı takımı yazan çarpan sayısı kadar öne geçirmektedir. Sahanın kralı ismindeki özel kuralda ise sahanın belirli yerlerinde kareler oluşmaktadır. Takımlardaki oyuncular bu karelerin içerisindeyken topa hakim oldukları kadar bir sayı kazanıyor ve bu sayılar karelerden çıktıkça düşüyor. Bu sayının kaç olduğuna göre atılan golün katsayısı oluyor. Kare içerisi sayısı üçte ise gol katsayısı üç birde ise gol katsayısı bir sayılmaktadır. Bu sürümün diğer bir özelliğinden bahsetmek gerekirse bu özellik oyuncuların donanımlarını gittikçe geliştirme özelliğidir. Bu sürümün kariyer modu daha eğlenceli hale getirilmiştir. Kariyer modunda iletişim artmış ve daha gerçekçi bir hal almıştır. Transferler, transfer anlaşmaları ve konuşma mekanları hepsi için ayrı bir hikaye üretilmiş ve oldukça gerçekçi bir yapıya dönüştürülmüştür. Sokak futbolunun oyuna uyarlanmış hali olan volta futbolu için de gerçekçi bir hikaye vardır ve bu mod gerçeğe en yakın hali ile oyunculara sokak futboluna olan özlem duygusunu çok yoğun bir şekilde yaşatmaktadır. “Volta” Portekizce geri döndürmek anlamına gelmektedir ve bu anlamda eskiden oynanan sokak futbolunu geri döndürdüğü söylenebilmektedir.

Fifa 20 Kullanıcı Yorumları

Fifa 20 Kullanıcı Yorumları

ilk çıkışı 24 Eylül 2019 tarihi olan bu oyun kullanıcılar tarafından oldukça büyük bir ilgi görmüş hatta oyun tam olarak çıkmadan ön siparişler ile 3 gün öncesinden oynanmaya başlanmıştır. Oyunun kullanıcıları arkadaşları, çocukları ve sevdikleri ile keyifli vakit geçirmelerini oyuna borçlu olduklarını belirtmişlerdir. Oyuncular gerçeklik bakımından diğer sürümlerden üst seviyede olduğunu ve özellikle hareketleri ile tam bir gerçeklik hissi yarattığını da gözlemlemişlerdir. Özellikle en çok dikkat çeken yanı kariyer modu olmuş ve bu modu gören kullanıcılar futbolu yaşatmakta gayet başarılı olduğunu söylemiştir. Hava durumu özelliği de oyuncuları oldukça etkilemiş ve oyuna profesyonellik kattığı söylenmiştir. Güncel kadro hakkında oldukça olumlu yorumlar almış ve maaş güncellemesi de oldukça beğenilmiştir. Volta modu çok yüksek sayılarda övülmüş ve bireyler küçüklüklerini yad ettiklerini ve sokakta oynanan futbolun oyuna profesyonel bir şekilde taşındığı hakkında yorumlar yapmışlardır. Oyunun gidişatını yapılan hamlelerin belirlediği ve oyun gidişatını tahmin etmenin zorlaştığını bu durum ile de profesyonel oyun kategorisine girdiğinden bahseden kullanıcılar bulunmaktadır. Özel kurallara da değinen oyuncular bu kurallar ile saatlerce eğlenceli vakit geçirdiklerini ve zamanın nasıl geçtiği hakkında bir fikirleri olmadığını belirtmişlerdir. Zaman geçirmek konusunda oldukça başarılı bir oyun olduğu söylenmiştir. Çoğu kullanıcı boş zamanlarında stres atmak için oyunu oynamış ve stres attırdığını beyan etmişlerdir. Ayrıca oyun konsolu ile oynayan bireyler konsollarda da herhangi bir sıkıntı çıkarmadan rahatlıkla oynandığını belirtmiştir. Uzun süre oynayan oyuncular saatlerce oynayabildiklerini ve hiçbir şekilde sıkılmadıklarını belirtmişlerdir. İçerisindeki yeni kadro ve arttırılan ligler yüksek oranda beğeni görmüştür. Hem online hem de offline modu bulunmaktadır ve her iki modda da eğlenceli oyunlar oynamanın mümkün olduğu görüşler arasındadır. Oyuncuların karakter yapıları da gerçekliğe olabildiğince yakınlaştırılmış ve birebir benzetilmeye çalışılmıştır. Yeni eklenen teknik direktör özelleştirme modu oyuncuların beğenisini kazanmıştır. Asıl oyuncunun dışında sahadaki yapay zekada olan oyuncuların hareketlerinin de daha özgün bir şekle getirilmesi oyun gidişatının tahmin edilmesini zorlaştırmış ve oyunun daha gerçekçi bir hal almasında büyük bir rol oynamıştır. Futbolcuların giyeceği formalara da yenilikler getirilmiş ve oyunculara seçim şansı verilmiştir. Özellikle sokak futbolunu oyuna taşıyan volta modunda oyuncuların giyecekleri kıyafetler için birçok seçenek eklenmiş ve göreve bağlı olmaksızın bu kıyafetlerin tamamı seçenek olarak oyunculara sunulmuştur.

Fifa 20 Özellikleri ve Fiyatları

Fifa 20 Özellikleri ve Fiyatları

Diğer sürümlere oranla yeni özellik eklemesi daha da arttırılmıştır. Eklenen yeni özelliklerin çoğu kariyer modundadır ve gerçekliği daha çok yansıtmasına yöneliktir. Futbolcuların maaşlarına düzenlemeler getirilmiş, top hareketleri tekdüzelikten çıkmış ve daha gerçekçi bir hal almış, sahadaki diğer oyuncuların hareketleri de daha özgünleştirilmiştir. Defans yapma hareketi öncesinde otomatik bir şekilde uygulanırken şimdi manuel defans hareketi de getirilmiş ve bu defans hareketi ile oyuncuların top kazanma ihtimali daha da arttırılmıştır. Kadro ekranı yeniden tasarlanmıştır. Bu yeni tasarlanan kadro ekranı sayesinde kadro yönetimi daha akıcı bir hal almıştır. Bu ekran sayesinde tek bir merkezden hızlı bir şekilde kadro kurma görevlerine, transfer pazarına ve kulüp içeriklerine ulaşmak mümkün hale gelmiştir. Oynama tarzları esas alınarak farklı modlar getirilmiştir. FUT maçları ile arkadaşlarınızla dostluk maçı yapabilir, Squad Battles modu ile yapay zeka ile futbol maçları yapabilir, Division Rivals modunda ise çevrimiçi bir şekilde diğer oyunculara meydan okumak mümkündür. Oyun konsolları ile her modda rahatlıkla oyunu oynayabilir ve ayarlamalar da rahatlıkla yapılabilir. Oyun içerisindeki sezon görevleri ile sezonlar atlamak ve oyuncuların özelliklerini geliştirmek daha kolaylaşmıştır. Özelleştirilebilir kadro ile tarzınızı kadroya yansıtabilirsiniz. Sezon görevlerini yaparak açılan formalar, gol atıldığındaki sesler, stadyumdaki temalar özelleştirilebilmektedir. Oyuncular sezon boyunca görevler ile kadrosunu geliştirebilme özelliğine sahiptir. Görevler sezon görevleri, günlük görevler, haftalık görevler ve dinamik görevler olarak kategorilere ayrılmıştır. Günlük görevler her gün yayınlanır ve basit görevlerdir. Haftalık görevlerde her hafta farklı görevler verilir ancak yapılmamış görevler de yine diğer hafta içerisinde yapılabilir. Bu durum sezonun bitmesine kadar devam etmektedir. Sezon görevleri ise sezon sonuna kadar aktif kalan görevlerdir. Yayınlandıkları günden sezonun bitimine kadar yapılabilir görevlerdir. Dinamik görevlere gelirsek bu görevler sınırlı sürelerde yayınlanan özel görevlerdir. Düzenli bir şekilde yayınlanmaz rastgele bir zamanda yayınlanmaktadır. Belirlenen bir süre içerisinde de bitmektedir. Görevleri tamamlayarak TP kazanmak sezondaki puan seviyesini arttırmaktadır. İlk sezonda 30 seviye mevcuttur. Görevler yapıldıkça yeni özellikler açılmakta ve oyuncular oyunu özelleştirme konusunda daha çok seçeneğe sahip olurlar. Fifa 20 fiyat konusunda da performans/fiyat açısından oldukça uygundur. Sizler de Fifa 20 oyununa sahip olmak ve eğlencenin tadını çıkarmak isterseniz Trendyol online mağazasından oyuna ulaşabilir ve anında sahip olabilirsiniz.