placeholder
"

Flipchart

" araması için 80 sonuç listeleniyor

Flipchart

Flipchart

Özellikle iş toplantılarında, sunumlarda ve eğitimlerde sıklıkla kullanılan Flipchart, özel kâğıtlarla işlevsel kullanım sunan bir yazı tahtasıdır. Flipchart, kullanışlı ve pratik yapısı ile iş toplantılarının vazgeçilmezleri arasında yer alıyor. Portatif ve hafif bir tasarıma sahip olan flipchart, kullanıcılara kâğıt ve tahta üzerine yazı yazma imkânı sunuyor. Flipchart tahtası, özel olarak üretilen flipchart kâğıtları ile kullanılıyor. Kullanıldığı alana ve amaca yönelik birçok farklı boyut ve model seçeneği bulunan flipchart tahtalar piyasada satışa sunulmuştur. Farklı tasarımlar kullanılarak üretilmiş flipchart modellerine uyumlu kâğıt boyutları da mevcuttur. Kullanıcılar tarafından yazı panosu olarak da bilinen flipchart yazı tahtası, genellikle üst tarafında bulunan özel aparat ile kâğıtların kolay bir şekilde sabitlenmesine olanak sağlıyor. Şirketlerin ve eğitim toplantılarının önemli bir parçası olan flipchart tahtalar, son teknoloji ile yeni özelliklere kavuşmuştur.

Toplantılarda Etkileyici Sunumlar

Birçok ölçü ve model seçeneği bulunan flipchart tahtalar, yazı yazmak ve sunum yapmak için oldukça kullanışlı ürünlerdir. Parlak beyaz bir yüzeye sahip olan flipchart tahtalar, tasarım olarak beyaz yazı tahtalarını andırsa da kullanış şekli olarak bu tahtalardan farklıdır. Flipchart kâğıdı ismi verilen pano kâğıtları ile kullanılan tahtalar, yazılan bilgilerin silinmemesi ve tekrar göz atılabilmesi için, defter mantığında sayfa değiştirilerek kullanılıyor. Yazı yazmak için geniş bir alan sağlayan flipchart tahtaları büyük boyutlu kâğıtların asılması ve sabitlenmesi için özel bir aparata sahiptir. Flipchart kâğıdı, genellikle A1 boyutunda üretilir. Yaygın bir kullanıma sahip A1 kâğıtları yerine farklı tahta ölçülerine uyum sağlayan kâğıt çeşitleri de vardır. Örneğin, flipchart kâğıdı 70x100 cm ölçüleri toplantı ve sunumlar için oldukça yeterlidir. Battal boy kâğıtların değiştirilerek kullanıldığı yazı tahtaları tekerlekli ve teleskobik olmak üzere iki farklı ayak çeşidine sahiptir. Teleskopik ayaklara sahip flipchartlar, uzatılarak veya kısaltılarak kullanılma imkânına sahiptir. Tekerlekli ayakları bulunan flipchartlar ise her yere taşınarak kullanıcılara büyük kolaylık sağlar.

Tekerlekli flipchart tahtalar, 70x100 cm ölçüleri ile piyasada satışa sunulmuştur. Tekerlekli tahtalar, 70x100 cm flipchart kâğıdı ile kullanıma uygundur. Tekerlekli flipchart tahtası, kendi etrafında dönerek sunumlarda çok yönlü bir kullanım sağlar. Teleskopik ayaklara sahip tahtalar ise 65x100 cm ölçülerinde üretilir. Flipchart ölçüleri, kullanıcıların standart kullanımları göz önünde bulundurularak belirlenmiştir. Oldukça kolay ve pratik kullanım sağlayan flipchart tahtalar hafif yapılıdır. Bu sayede kolaylıkla her yere taşınabilir bir özelliğe sahiptir. Flipchart tahtaları ile ofis ortamlarında sıklıkla karşılaşabilirsiniz. Flipchart kâğıtlarını sabitlemek için özel aparata sahip bu tahtalar, yazılı sunumlarda ve toplantılarda, tahta silme gibi vakit kaybettirici durumları da ortadan kaldırıyor. Sunum yapan kullanıcılar, tahta üzerine yazı yazarak anlatımlarını sürdürürken, anlatılan bilgiye geri dönmek için sayfaları çeviriyor. Bu şekilde daha akılda kalıcı ve bilgilendirici sunumlar yapılıyor. Kendi kâğıtları ile sunum yapan kullanıcılar ise, aynı toplantıyı başka bir yerde yaparken, daha önce yazdığı flipchart kâğıtlarını kullanarak zaman tasarrufu sağlayabiliyor. Flipchart tahtalar, sürekli sunum yapan kullanıcılar için vazgeçilmez bir üründür.

Farklı Model ve Boyut Seçenekleri

Flipchart panoların üç ayaklı modelleri yaygın bir kullanıma sahiptir. ‘A’ harfi şeklinde bir tasarıma sahip üç ayaklı flipchartlar, toplantılarda kullanıcılara oldukça büyük bir rahatlık sağlamaktadır. Flipchart tahtaların üç ayaklı modellerinin yanı sıra dört ve beş ayaklı seçenekleri de kolay hareket etme imkânına sahiptir. Flipchart tahtalar oldukça hafif ağırlığı ile her kullanıcı tarafından rahatlıkla hareket ettirilir. Flipchart tahtalar, sunum yaparken kullanılan yardımcı gereçler için özel bölmelere sahiptir. Bu özel bölmeler tahtanın ön tarafında dikkat çekmeyen bir noktaya konulmuştur. Özellikle renkli kalemler, cetveller, lazer ışıklar kullanan sunucular, bu bölme ile gereçlere rahat bir şekilde ulaşabilmektedir. Bu bölmeler sayesinde, sunum yapan kullanıcılar sürekli yer değiştirmek zorunda kalmaz ve elleri dolu bir şekilde anlatım yapma sorunundan da kurtulur. Bu tahtaların, yazı yazma yüzeyinin yapı malzemesi değişiklik gösterebilir. Bu malzemeler, laminat, manyetik ve emaye olarak sıralanabilir. Laminat malzemelerden üretilmiş flipchart tahtalar, kullanıcılar tarafından, rahat yazı yazma ve silme özelliği nedeniyle sıklıkla tercih edilir.

Manyetik tahtalar, adından da anlaşılacağı üzere mıknatıslı bir yapıya sahiptir. Bu şekilde mıknatıs özelliği bulunan cisimler tahta üzerinde sabit kalabilir. Bu da sunum konusunda çoğu kullanıcı için avantajlı bir özelliktir. Emaye flipchart tahtalar ise hem manyetik hem de laminat tahtalardan daha yüksek fiyatlara sahiptir. Bunun nedeni, çelik ve seramik gibi oldukça uzun ömürlü malzemeler kullanılarak üretilmesidir. Ayrıca emaye flipchartlar, mat görünümlü olmaları nedeniyle üzerine yansıtma yapabilme imkânına sahiptir. Bu şekilde projeksiyon cihazları ile kullanımı oldukça yaygındır. Gelişen teknoloji ile interaktif bir kullanım sağlayan smart flipchart son dönemde kullanıcıların dikkatini çekiyor. Farklı kalem stilleri ile yazı yazma imkânı sağlayan smart flipchart ürünleri, sunumlarda teknolojiyi kullanmak isteyenlerin ilk tercihleri arasında yer alıyor.

Flipchart kâğıdı Nedir?

Flipchart kâğıdı, flipchart tahtalarda kullanılmak üzere özel olarak üretilmiştir. Flipchart kâğıdı üretiminde, A1 kâğıt ölçüsü sıklıkla tercih edilir. Flipchart kâğıdı boyutları, kullanılan tahtanın ölçülerine bağlı olarak belirlenir. Bu nedenle kâğıt boyutu seçiminde, tahta ile uyumlu ürünleri tercih etmek daha kullanışlıdır. Flipchart kâğıdı, yapışkanlı özelliği ile bütün yüzeylere yapışıyor. Flipchart kâğıtları yaprak sayılarına göre belli paketler halinde satışa sunulmuştur. Bir paketin içinde genellikle 20 veya 40 yaprak yapışkanlı flipchart kâğıdı bulunur. Yapışkanlı flipchart kâğıdı ürünlerinin yanı sıra statik flipchart kâğıt çeşitleri de kullanıcıların tercih ettiği ürünler arasında yer alır. Statik flipchart kâğıt, yapıştırıldığı yüzeye beyaz tahta görüntüsü sağlayarak yazılıp silinme özelliklerine sahiptir. Statik flipchart kâğıt ürünlerinin bir sayfası 10 kez kullanma imkânına sahiptir. Flipchart kâğıdı fiyat seçenekleri, yaprak sayısı, kâğıt özellikleri gibi farklılıklara bağlı olarak değişiklik gösterir.

Flipchart Kalemi ile Rahat Kullanım

Bu pano kâğıtları, flipchart kalemi ile birlikte kullanılır. Flipchart marker olarak piyasada satışa sunulan kalemler, oldukça yoğun bir mürekkebe sahip olmasına rağmen kâğıdın altına sızmaz ve dağılma gibi sorunlar yaratmaz. Flipchart marker, uçmayan bir mürekkep yapısına sahiptir. Bu özelliği sayesinde kalemin kapağı açık kalsa bile kalemin mürekkebinde ve yazma niteliğinde hiçbir değişiklik olmaz. Birçok farklı boyutlarda uç tasarımlarına sahip flipchart marker, kokusuz bir yapıya sahiptir. Yuvarlak ve kesik uçlu şeklinde iki farklı yapıya sahip flipchart kalemi ile yazı yazma ve çizimlerde rahat bir kullanım sağlayabilirsiniz. Flipchart kalemi, mürekkep ile yeniden doldurulma özelliğine sahiptir. Bu sayede yeni kalem almak yerine mevcut kalemlerinizi doldurarak tekrar tekrar kullanabilirsiniz. Oldukça farklı renk seçeneklerine sahip flipchart kalemi, parlak ve gösterişli renkleriyle etkileyici sunumlar yapmanıza yardımcı olur.

Flipchart kalemi, flipchart kâğıdı ve flipchart tahta modellerine Trendyol’un avantajlar dolu alışveriş dünyasından ulaşabilir ve ihtiyacınıza uygun ürünleri, size özel kampanya ve indirimlerden yararlanarak hemen sepetine ekleyebilirsiniz. Flipchart satın almak için tek yapmanız gereken, birçok farklı marka ve model seçeneğinin yer aldığı Trendyol’u ziyaret etmek ve ihtiyacınıza en uygun ürünleri belirleyerek sipariş vermek. Dilediğiniz ürünü sepetinize ekleyin, benzersiz bir alışveriş deneyimi yaşama fırsatı yakalayın!