İlgili Kategoriler
Dosya Tipi
Fiyat
Ürün Puanı
Satıcı Tipi
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_APPROVE_SELLER_TITLE
Onaylanmış Satıcı
Türkiye’de veya uluslararası olarak yüksek bilinirliğe sahip markaların resmi satıcılarına “Onaylanmış Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_SUCCESSFUL_SELLER_TITLE
Başarılı Satıcı
Trendyol’daki son 6 ay performansıyla yüksek müşteri memnuniyeti sağlayan, kaliteli ve güvenilir hizmet veren satıcılara “Başarılı Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_AUTHORIZE_SELLER_TITLE
Yetkili Satıcı
Onaylanmış markaların resmi satıcılarının satışa sunduğu, ilgili markanın ürünlerine “Yetkili Satıcı” rozeti verilir.
Satıcı Tipi Nedir?
"

Föy Dosya

" araması için 48 sonuç listeleniyor
Leuchtturm Grande 3c Föy
Kargo Bedava

LeuchtturmGrande 3c Föy

(1)
450 TL
Sepete Git
Sirena Hobby Center 100'lü Föy

Sirena Hobby Center100'lü Föy

135 TL
1,35 TL
/adet
Sepete Git

Föy Dosya

Hangi işi yapıyor olursanız olun, işinizin gerektirdiği birçok yeni durum, veri ya da belgeyle haşır neşir olmak durumunda kalabiliyorsunuz. Çalışmanın getirdiği yorgunluk ve yoğun tempo nedeniyle yaptığınız ya da ileri bir tarihte yapmayı planladığınız işlerin birçoğunu unutabiliyor ya da doğru bir planlama yapamadığınız için işlerinizin aksaması gibi sorunlarla karşı karşıya kalabiliyorsunuz. Bu da işlerinizi sağlıklı ve verimli yapmanızı engelleyebiliyor ve maalesef eksik ve kusurlu işler çıkarmanıza neden olabiliyor. Unutma ya da karışıklıktan ne yapacağını kestirememe, ihtiyacınız olan bir belge, evrak ya da küçük bir notu bulamama gibi aksaklıkların önüne geçmek için uygulayabileceğiniz en uygun yöntem ise dosyalama ve arşivleme oluyor. Bu sayede bir sistem oluşturabiliyor ve zaman kaybetmeksizin işlerinizi daha kolay bir şekilde sonuçlandırabiliyorsunuz.

Herkes için ve yapılan işe göre değişiklik gösterebilecek bu sistemler çok basit ya da daha karmaşık olabiliyor. Özellikle işinizin karmaşıklığı ve yoğunluğu, yaratacağınız dosyalama ya da arşivleme sistemini içinden çıkılmaz bir hale getirebiliyor. Dosyalama ve arşivlemenin böylesine karmaşıklaştığı durumlarda günümüzde çoğunlukla bilgisayarlar ya da tabletler kullanılıyor. Bu sayede veri ve dosyalarınızı dijital ortama kaydediyor ve saklayabiliyorsunuz. Gelişen teknolojinin sağladığı bu avantajlar, başta güvenlik olmak üzere birçok tehlikeyi de beraberinde getirebiliyor. Dosyalarınızın gizliliğini sağlamak için şifreleme yöntemleri uygulasanız dahi bu şifreler kırılabiliyor ve başkalarınca ele geçirilebiliyor. Ayrıca, depolama ve arşivleme için kullandığınız cihazların da bir ömrü olduğundan, tüm dosyalarınızı kaybetme riskiyle de karşı karşıya kalabiliyorsunuz.

Tüm bu riskler nedeniyle günümüzde hala çoğu işyeri ve kurumda elektronik cihazların yanında birçok farklı dosya türü kullanılıyor. Bu sayede, cihazların arızalanması ya da arşivlediğiniz dosyaların silinmesi, bozulması ya da bir başkasının eline geçmesi gibi tehlikelerin önüne geçebiliyorsunuz. Kişi, kurum ya da özel bir işletme fark etmeksizin yapılan dosyalama yöntemleri alfabetik, konuya göre, yere göre, sıraya göre, kronolojik ve karma sistemler şeklinde farklılaşıyor. Tüm bu dosyalama sistemleri için ise belli başlı dosyalama gereçlerine ihtiyaç duyuluyor. Bu dosyalama araçları arasında ise föy dosya en çok kullanılan, pratik çözümler sağlayan, belgelerinizin zarar görmesini engelleyen, korunaklı ve olmazsa olmaz kabul edilen bir araç olarak öne çıkıyor. Siz de ihtiyaç duyduğunuz föy dosyalarınızı, kalite ve dayanıklılıktan ödün vermeyen Trendyol’un avantajlı dünyasından satın alabilir, ister tekli ister çoklu paketler halinde temin edebileceğiniz föy dosyalarla belge ve dokümanlarınızı güvenle koruyabilir ve sınıflandırabilirsiniz.

Föy Dosya Nedir?

Kağıt dosyalara bir alternatif olarak üretilen ve daha güvenli bir koruma sağlaya föy dosyalar hem dokümanlarınızı toplu halde bir arada tutmaya yarıyor hem de şeffaf yapısı sayesinde belgelerinizin dosyadan çıkarılmaksızın okunmasını sağlıyor. Pratik bir kullanım sunan föy dosya, günlük hayatın hemen her alanında sıkça tercih edilen ürünlerin başında geliyor. Föy dosyalar farklı kullanım biçimlerine olanak veriyor. İş hayatı ve öğrenim hayatı başta olmak üzere kişisel arşivleme ve dosyalama ihtiyaçlarınızda da föy dosyaları kullanabiliyorsunuz.

Özellikle iş hayatında en çok kullanılan kırtasiye gereçlerinin başında gelen föy dosyalar basit ama oldukça önemli ve işlevsel bir role sahip bulunuyor. Önem verdiğiniz evrak, dosya, proje ya da belgelerinizi korunaklı şekilde muhafaza etmeye yarayan föy dosyalar kaliteli ve ekonomik olmaları bakımından diğer kırtasiye gereçlerinden ayrılıyor. Sunum metinleriniz, müşteri raporlarınız, tanıtım projeleriniz için ideal bir kullanım sunan föy dosyalar sayesinde evraklarınızı, belgelerini, raporlarınızı ve notlarınızı dilediğiniz zamanda kullanmak üzere güvenli şekilde muhafaza edebiliyor ve uygun zaman geldiğinde yaptığınız sınıflandırmaya göre dosyalarınıza kolaylıkla erişebiliyorsunuz.

Kağıt belgeleri saklamanın, korumanın ve sunmanın en korunaklı yollarından biri olan föy dosyalar, ebat bakımından A3, A4 ve A5 föy dosya olarak birbirinden ayrılıyor. Föy dosyalar, dosya kalınlığı, kapaklı ve kapaksız olması ve ebatlarıyla farklı tasarım seçeneklerine de sahip bulunuyor. A3 ebatlı föy dosyalar genellikle diploma, tablo, harita, veya çizim belgelerinin saklanması için kullanılıyor. A4 ebatlı föy dosyalar ise klasik belge boyutuna karşılık gelmesiyle en çok kullanılan föy dosya çeşidi olarak kabul ediliyor.

Dosyalama ve arşivleme işlemini estetik ve pratik hale getiren föy dosyalar, evraklarınızı dış etkenlerden de koruyor. Hafif olmasına karşın sahip olduğu bu koruyucu özellikle föy dosyalar fazlasıyla tercih edilen dosyalama gereçlerinin başında geliyor. Föy dosyalar ayrıca ekonomik olmaları, az yer kaplamaları, evraklarınızı kolay bir şekilde düzenlemenizi sağlama özellikleri sayesinde, sahip olduğunuz büyük klasör ve tel dosyalarınızla birlikte de kullanılabiliyor. Föy dosyalar renklerine göre mavi, siyah, şeffaf föy dosya seçenekleriyle, tasarım anlamında da sizlere seçim şansı sunuyor. Farklı renk seçenekleri sunan föy dosyalarınızla belgelerinizi daha pratik şekilde sınıflandırabiliyor, evraklarınızı daha kolay şekilde düzen içinde muhafaza edebiliyorsunuz.

Föy dosyalar ayrıca kalınlık anlamında farklılık gösterebiliyor. Genel olarak polipropilen, selofan ya da benzeri geri dönüştürülebilir ve doğayla uyumlu plastik malzemelerden üretilen föy dosyaların kalınlığı mikron ile ölçülüyor. Föy dosyalar ağırlıklı olarak 40, 45, 55, 90, 95, 110, 130 ve 160 mikron kalınlıkta üretiliyor. Bir uzunluk ölçüsü birimi olan mikron, metrenin milyonda birine, milimetrenin ise binde birine denk geliyor. Ağırlıklı olarak 20-100 mikron aralığında üretilen föy dosyalar ince dosyalar kategorisine giriyor. Bu dosyalar kolayca esneyebiliyor ve yumuşak bir dokuya sahip bulunuyor. Daha sert bir dokuya sahip, 100 mikronun üzeri ölçüdeki föy dosyalar ise nispeten daha zor bükülebilen dosyalar olarak öne çıkıyor. Düşük mikrona sahip ince föy dosya çeşitleri daha ekonomik ve kolay bir kullanıma sahip oluyor.

Dokümanlarınızı güvende tutmaya yarayan föy dosyalar genel olarak saydam ve yarı saydam olarak üretiliyor. Bu sayede dokümanlarınızı dosyadan çıkarmadan görmenizi sağlayan föy dosyalar kağıt belgelerinizi ıslanmalara, yırtılmalara, lekelenmelere ve kırışmalara karşı koruyor. Föy dosya, sol kenarında bulunan ve genellikle 4, 6 ya da 11 adet olan delikleri sayesinde karton ve plastik klasörlerin içine konularak diğer sınıflandırma ve dosyalama gereçlerinizle entegre biçimde de kullanılabiliyor.

Föy Dosya Kullanımı

Sade ve basit bir tasarıma sahip olan föy dosyalar şeffaf olmaları sayesinde işlevsel bir kullanım sunuyor. Föy dosya sayesinde taşıdığınız belge ve dokümanlarınızın ıslanmasını, yırtılmasını, lekelenmesini ya da kırışarak yıpranmasını engelleyebiliyorsunuz. Föy dosyalar hafiflikleri sayesinde birden çok belgeyi bir arada taşıma kolaylığı sağlıyor. Şeffaf olması sayesinde belgelerinizin her iki yüzünü de görmenize ve notlarınızı okumaya imkan veren föy dosyalarınızı, büyük klasörlerinizin ya da telli dosyalarınızın içine yerleştirerek daha düzenli bir dosyalama sistemine de sahip olabiliyorsunuz. Föy dosyalarınızı sınıflandırırken mavi, siyah şeffaf föy dosya renk seçenekleri sayesinde daha kolay bir dosyalama yapabiliyorsunuz.

Föy dosyanızı kullanım alanına ve ihtiyaçlarınıza göre belirleyebiliyor ve ebat ve adet tercihinizi buna göre yapabiliyorsunuz. Föy dosya seçiminde, tek föy dosya edinerek sınırlı sayıda belgeyi muhafaza edebileceğinizi dikkate almanız gerekiyor. Tekli föy dosyalar birden fazla doküman alabiliyorsa da föy dosyanızı haddinden fazla doldurmak föy dosyanızın hasar görmesine ve yırtılmasına yol açabiliyor. Şayet föy dosyanızdan çıkarmadan belgenizin iki yüzünü de görmek istiyorsanız her föy dosyaya bir adet belge koymanız daha doğru bir seçim oluyor. Nispeten daha kalın olan plastik föy dosyalar ise daha dayanıklı ve daha çok belge muhafaza edebilme özellikleri sayesinde yırtılma ve yıpranmalara karşı daha dayanıklı oluyor.

Föy dosyalar en fazla öğretmenler ve öğrenciler tarafından kullanılıyor. Okul hayatında kullanılan kağıtlar föy dosyalarda muhafaza ediliyor. Öğretmenler, öğrencilerinin sınav ve ödevlerini föy dosyaların içinde korunaklı şekilde tutmayı tercih ediyor. Öğrenciler ise ödevlerini ve projelerini teslim etmek için mutlaka föy dosyalara ihtiyaç duyuyor. Ödev ve projelerin düzenli ve temiz şekilde durmasını sağlayan föy dosyalar, ödev ve proje kağıtlarının yıpranmadan ve kirlenmeden öğretmenlere teslim edilmesini sağlıyor.

Föy dosyalar aynı zamanda “pürüzsüz, parlak yüzeyli” ve “pürüzlü, mat yüzeyli” olarak farklılık gösteriyor. Pürüzsüz ve parlak yüzeyli föy dosyalar daha kaliteli bir görünüm sunuyor. Bu sayede özellikle sunum dosyalarında daha sık kullanılan bu tarz föy dosyaların üzerine dilerseniz asetat kalemi ile yazı da yazabiliyorsunuz. Diğer yandan, pürüzlü ve mat yüzeye sahip föy dosyalar ise ışığı emme bakımından parlak yüzeyli ve pürüzsüz dosyalara göre daha başarılı bir performansa sahip oluyor. Bu nedenle pürüzlü ve mat yüzeye sahip föy dosyalar, belgelerini özellikle ışıklı ya da açık alanlarda kullanacaklar için daha konforlu bir kullanım sunuyor. Yüzeyi pürüzlü ve mat olmasına rağmen dokümanlarınızı rahatça okuyabiliyorsunuz.

Föy Dosya Çeşitleri

Föy dosyalar kusursuz bir sınıflandırma, düzenleme ve koruma işlevi gören kırtasiye gereçleri olarak öne çıkıyor. Her türden farklı belge, doküman, çizim, tablo ve sertifikayı muhafaza eden föy dosyalar, farklı dosyalama ve sınıflandırma yöntemleriyle de uyumluluk gösteriyor. Tekli, 20’li föy dosya, 50’li föy dosya, 100’lü föy dosya, 200’lü föy dosya ve 300’lü föy dosya seçenekleriyle satılan föy dosyalar üretim materyalleri, kenar tasarımları, delikli köşe yapıları, kalınlıkları bakımından çeşitlilik gösterebiliyor. Ebat açısından da A3, A4 ve A5 çeşitleri bulunan föy dosyalar, dosyalama ve arşivleme işlemleri için ekonomik çözümler sunarak diğer kırtasiye gereçlerinden ayrılıyor. Föy dosyalar birçok farklı alanda ve kolay, hafif ve ergonomik bir kullanım sunmasıyla her kesimden çalışan ve öğrenciler tarafından fazlasıyla tercih ediliyor.

Föy dosyalar, dokuları ve şeffaflık seviyeleri bakımından da farklılık gösteriyor. Saydam ve yarı saydam föy dosyalar ile mat ve parlak yüzeye sahip föy dosyalar doku ve şeffaflık anlamında birbirinden ayrılıyor. Dokunulduğunda verdiği hissiyat sayesinde anlaşılan bu farklılık, evrak ve belgelerinizin föy dosyalardan çıkarılmadan okunabilirliğinde de kendini gösteriyor. Saydam föy dosyalarda dokümanlarınız nispeten daha kolay okunurken, yarı saydam föy dosyalarda bu durum biraz zorlaşabiliyor.

Bunun yanında föy dosyalar, delikli sol kenarlarının tasarımlarıyla da birbirinden ayrılıyor. Beyaz, mavi, siyah ve şeffaf föy dosyalar farklı tasarımlara sahip olmalarından önce farklı renklerde olmalarıyla, sınıflandırma ve arşivleme işlemlerinizde kolaylık sağlıyor. Delikli kenarları mavi ve beyaz şeritli dosyalar özellikle iş hayatında, farklı nitelikteki evraklarınızı sınıflandırmak ve koyduğunuz belgeleri ileri bir tarihte bulabilmek açısından en sık kullanılan föy dosyalar arasında yer alıyor.

Bunun yanı sıra, föy dosyaların sert plastikten üretilen ve sergileme amacıyla kullanılan versiyonları da bulunuyor. Tamamen farklı materyallerden üretilen bu ürünlere föylük deniyor. Yatay ve dikey olarak kullanılabilen föylükler isimlikler ve menüler için ideal bir çözüm sunuyor. Föylüklerin ebatları ağırlıklı olarak A6, A5, A4 ölçülerinde oluyor. Baskılı ürünlerin ister tek taraflı ister çift taraflı şekilde ve düz bir alanda dik bir şekilde durmasını sağlayan föylükler daha çok sergileme amacıyla kullanılıyor. Özellikle sunum yapacağınız sırada kullanabileceğiniz masaüstü föylüklerle birden fazla föy dosyasını aynı anda sergileyebiliyorsunuz.

Şeffaf ve dayanıklı olan föylükler estetik bir görünüme sahip bulunuyor. Çoğunlukla akrilik materyalden üretilen föylükler çok farklı alanlarda kullanılabiliyor. Yaygın olarak kafe, restaurant, pastane gibi dinlenme ve eğlence mekanlarında görebileceğiniz föylükleri genellikle işletmeler masaların üzerinde menü ve ürün fiyatlarını sergilemek için kullanıyor. Ürün satış mağazalarında ve AVM’lerde fiyat etiketlerini muhafaza etmek için de kullanılan föylükler, ürün özelliklerini gösteren metinlerin şık bir tasarımla vitrinlerde sergilenmesini sağlıyor. Oldukça dayanıklı yapıya sahip föylükler aynı zamanda hafif de oluyor.

Föy Dosyaların Artıları

Föy poşet dosya ya da föy şeffaf dosya olarak da bilinen föy dosyalar, dokümanlarınız, belgeleriniz ve evraklarınız için mükemmel koruma sağlayan ürünler olma özelliği taşıyor. Föy dosyalar herkesin bir gün mutlaka gereksinim duyduğu kırtasiye gereçleri arasında en ön sırada geliyor. Özellikle ofis çalışanları, öğretmenler ve öğrenciler föy dosyalarını yoğun olarak kullanıyor. Föy dosyalar dokümanlarınızı ıslanmaya, yırtılmaya, kırışmaya, lekelenmeye ve toz ve kir gibi olumsuz dış etkenlere karşı koruma özelliği taşıyor. Föy dosyanız sayesinde ihtiyaç duyduğunuz doküman ve belgelerinizi zamandan da tasarruf ederek muhafaza edebiliyor ve ileriki bir zamanda kullanılmak üzere kaybetmeden koruyabiliyor ve sınıflandırabiliyorsunuz. Föy dosyalarınızı, sol kenarlarında bulunan delikler sayesinde delmenize gerek kalmıyor. Bu sayede, belgelerinizi arşivlerken sadece föy dosyanıza koymanız yeterli oluyor. Sonrasında dilerseniz föy dosyalarınızı delikleri sayesinde, daha büyük bir sınıflandırma sistemine uygun olarak klasörlerinize yerleştirebiliyorsunuz. Klasörlere ve telli dosyalarınıza eklenebilen föy dosyalar sayesinde belgelerinizi sınıflandırırken bölümlere ayırabiliyorsunuz. Föy dosyalar, saydam ve yarı saydam şekilde üretiliyor. Şeffaf oldukları için dokümanlarınızı föy dosyanızdan çıkarmadan görebiliyor ve okuyabiliyorsunuz. Her iki taraftan da belgelerinizi okuyabildiğiniz föy dosyalar, aldığınız notları dilediğiniz zaman görebilmenizi ve metinleriniz üzerinde istediğiniz zaman çalışabilmenizi sağlıyor. Föy dosya, sadece bir tarafı açık olması sayesinde belgelerinizin dosyanızdan kendiliğinden çıkmasını engelliyor ve güvenlikli bir koruma sağlayarak çalışmalarınızın kaybolmasının önüne geçiyor.

Föy Dosya Fiyatları

Föy dosya, doküman ve belgelerini saklamak, muhafaza etmek, sınıflandırmak, dosyalamak ve arşivlemek isteyen öğrenciler, arşivciler ve ofis çalışanları tarafından yaygın şekilde kullanılıyor. Ürünün niteliği, yapısı, malzemesi, ebatları, adedi, rengi, tasarımı ve markası föy dosyaların fiyatını belirleyen faktörler olarak öne çıkıyor. Tüm bu değişkenlere rağmen föy dosyaların fiyatları genel anlamda ekonomik oluyor. Föy dosyalarınızı tekli ya da 25’li, 50’li, 100’lü, 200’lü ve 300’lü paketler halinde daha uygun fiyatlara temin edebiliyorsunuz. Gereksinimlerinize göre tercih edebileceğiniz föy dosyanızı ister tekli ister çoklu paketler halinde edinebiliyorsunuz. Beklenmedik zamanlarda gereksinim duyabileceğiniz föy dosyalarınız için hep elimin altında olsun diyorsanız çoklu paketler halinde temin etmeniz daha mantıklı bir seçenek olarak öne çıkıyor. Öğrenim hayatında, iş hayatında ve kişisel kullanımda dosyalarınızı muhafaza etmek için ideal bir çözüm sunan föy dosyalar hayatınızı kolaylaştırıyor.

Siz de istediğiniz özelliklere sahip föy dosyalara, Trendyol’un ayrıcalıklı dünyasıyla kolayca erişebilirsiniz. Evinizde, ofisinizde, okulunuzda ya da iş hayatınızda kullanabileceğiniz föy dosyalar arasından istediğiniz renk, özellik ve tasarıma sahip olan ürünü tercih edebilir, Trendyol’un eşsiz fırsatları, dönemsel indirimleri ve kampanyaları sayesinde istediğiniz föy dosyayı istediğiniz an hemen satın alabilirsiniz.