"

Ginko

" araması için 550 sonuç listeleniyor

Ginko Seçenekleri ile Takviye Vitamin Trendyol'da!

Ginko yaprakları 2.000 yıldan fazla bir süredir başta beyin ve kan akışı ile ilgili olmak üzere çeşitli rahatsızlıklara karşı kullanılan Asya kökenli şifalı bir bitkidir. Ginkgo muhtemelen en yaşlı ağaçtır. Ginkgoaceae familyasının son temsilcisi olduğu için yaşayan fosil olarak kabul edilmektedir. Ginkgo biloba tablet ve çay şeklinde satılmaktadır. Ürünleri keşfetmek için Trendyol'u inceleyebilirsiniz.

Ginko Çeşitleri

Ginko Çeşitleri

Buz devrini atlatarak ait olduğu ginkgo ailesinin son temsilcisi olduğu için yaşayan fosil olarak kabul ediliyor. Çin, Japonya ve Kore'de yabani olarak yetişir ve Avrupa'da ekime iyi uyum sağlayarak birçok park ve bahçede peyzajın bir parçasını oluşturur. Çok dirençli bir ağaçtır, kendisine saldıran bir hastalık bilinmediğinden, kirliliği, yangını, ışık eksikliğini, düşük sıcaklıkları ve hatta radyoaktiviteyi destekler. 1945'te Hiroşima'da ilk atom bombası patladığında, patlamanın yakınındaki bir Budist tapınağında bulunan bazı ginkgolar yok oldu, ancak ertesi yıl yeniden filizlenerek bugüne kadar yaşadılar.  Ginkgo, erkek ve dişi ayakları olan diocious bir ağaçtır. Ortalama boyu 13 ila 17 metre olmasına rağmen, boyu 30-40 metreye, gövdesinin çevresi ise 4 metreye kadar çıkabilir. Ağacın kabuğu grimsi kahverengi renkte olup, derin pürüzlü oluklara sahiptir. Dalları yatay olarak büyür ve konik bir kap oluşturur. Yapraklar alternatif, iki loblu ve yeşilimsi, yelpaze şeklindedir. Ginkgo biloba tablet ve ginkgo biloba çay gibi farklı formları vardır. Sağlık faydaları nedeniyle sıklıkla tercih edilmektedir.

Ginko Seçenekleri

Ginko Seçenekleri

Sonbaharda yapraklar altın sarısına dönerek ağaçların tepelerine parlak bir görünüm verir ve hemen hemen hepsi bir anda düşerek yeri güzel bir sarı halıyla kaplar. Erik büyüklüğünde olan meyve , etli bir görünüme sahiptir, sarı-yeşil renktedir ve düştüğünde hoş olmayan karakteristik bir koku yayar. Ginkgo terimi Çince'den gelir, altın kayısı anlamına gelir ve muhtemelen sonbaharda tacının sunduğu yoğun sarı-altın rengini ima eder. Biloba terimi, yapraklarının iki loblu görünümünü ifade eder. Avrupa'ya 18. yüzyılın başında, onu Japonya'dan getiren ve ilk kez tanımlayan Alman bilim adamı Engelbert Kämpfer'in elinde geldiğine inanılıyor. 1730 civarında, Utrecht botanik bahçesine bir örnek dikildi. 1815'te bahçesine bir ginkgo diktiren Goethe, büyüleyici güzelliğini söyleyerek onu bir şiirde ölümsüzleştirdi. Kan dolaşımını, vertigoyu, kulak çınlamasını kramplar ve bacaklarda soğukluk hissi, zayıflık nedeniyle bacak ağrısı gibi dolaşım yetmezliği ile ilişkili semptomları iyileştirdiği belirtilen Ginkgo yapraklarının standartlaştırılmış özlerine dayanan nitelikleri vardır. Ayrıca ginkgo biloba ginseng diyabet ve yaşa bağlı makula dejenerasyonu ile ilişkili bazı görme problemlerini de iyileştirebilirler.

Ginko Modelleri

Ginko Modelleri

Geleneksel olarak hemoroid, varisli damarların rahatlatılması ve hafızanın iyileştirilmesi için kullanılmıştır. Hafıza üzerindeki aktivitesi açısından, çalışmalar genellikle ginkgo'nun yaşa bağlı hafıza ve konsantrasyon kaybını iyileştirebileceğini göstermektedir. Hafıza kaybından muzdarip olmayan insanlara gelince, konsantre olma ve ezberleme yeteneğinin yanı sıra ders çalışırken veya daha fazla zihinsel çaba gerektiğinde zihinsel işlemenin hızını mütevazı bir şekilde geliştirebilir gibi görünüyor. Belirli kontrendikasyonları olduğundan ve çeşitli ilaçlarla etkileşime girebileceğinden, bir sağlık uzmanının tavsiyesi olmadan kendi kendine ilaç tedavisi önerilmez. Etkinliği sağlamak ve yan etkilerden kaçınmak için aktif bileşenlerde standartlaştırılmış müstahzarların alınması tavsiye edilir. Genellikle sıvı ekstraktların damlaları şeklinde veya kuru ekstraktların kapsüllerinde bulunur. Ginkgo biloba yaprağının kan ve dolaşım üzerinde etkisi olduğuna inanılmaktadır. Bu nedenle, fitoterapi ve homeopatide, kan dolaşımı bozuklukları ile ilişkili bozuklukları tedavi etmek için kullanılır. Ayrıca bu ağacın tohumlarının bazı bulaşıcı bakteri ve mantarları öldürebilecek maddeler içerdiğine inanılmaktadır. Geleneksel Çin tıbbında yaygın şekilde kullanılan bitkiler arasında yer almaktadır. Ginkgo yaprak ekstresi ve çok daha fazlası için Trendyol'u inceleyebilirsiniz.