İlgili Kategoriler
Fiyat
Islak Zeminde Frenleme
Yakıt Verimliliği
Garanti Süresi
Jant Çapı
Kesit Oranı
Mevsim
Taban Genişliği
Yıl
Fiyat Geçmişi
Araç Tipi
Hız Endeksi
Yük Endeksi
Satıcı Tipi
"

Goodyear Efficientgrip Performance

" araması için 402 sonuç listeleniyor

Goodyear Efficientgrip Performance

Mekanik ve elektronik parçaların oluşturduğu sistemlerin bütünü olan arabaların parça kaliteleri çok önemlidir. Motor, yakıt, akü, buji, iklimlendirme sistemleri gibi yaygın olarak bilinen yedek parçalarda dayanıklılık aranması normaldir. Araba lastikleri de seçim yaparken bu parçalar kadar dikkat edilmesi gereken unsurlardır. Dışarıdan basit bir yapıya sahip gibi görünse de, aslında detaylı üretimin ve pek çok malzemenin bir araya geldiği bir durum söz konusudur. Arabanıza iyi bir model seçmek size çok sayıda avantaj sunar. İyi ve güvenli bir sürüş deneyimi ile yakıt tasarrufu bunların arasında sayılır. Kaliteden ödün vermeyen araç lastiklerinde aradığınız özellikleri bir arada bulmanız mümkündür. Bu nedenle ürünler hakkında geniş bilgiye sahip olduktan sonra alışveriş yapabilirsiniz. Goodyear Efficientgrip Performance modelleri teknolojinin sağladığı imkanlarla en iyileri size sunar. Uzun yıllardır süren tecrübesinin verdiği avantajlarla kaliteli modelleri üretmeye devam eder. Her marka ve modelde araca uygun lastikler için Goodyear Efficientgrip Performance nasıl sorusu aklınıza gelebilir. Daha kısa fren mesafesiyle daha uzun kullanım süresi sunarak yakıt ve para tasarrufu etmeniz markanın ürünleriyle çok daha kolaydır. Geniş ürün yelpazesi arasında her çeşit araç için lastik bulunur. Yenilikçi tasarımlarıyla daha iyi sürüş vadeden yüksek performanslı modeller markanın bünyesinde bulunur. Geliştirilmiş ve her geçen gün geliştirilen iç bileşenleriyle kauçuk yapısı dört mevsim kullanıma göredir. Maksimum yol tutuş özelliği sayesinde tek bir fren hamlesiyle bile güvenle durabilen aracınız artık daha konforlu hale gelir. Gelişen teknolojinin verdiği imkanları arabanız için ürün seçimi yaparken de göz önüne almalısınız. Yüksek basınçlı sistemlerde patlasa bile sürüşe devam eden özellik, yolda kalmanıza engel olur. Uzun yollardaki büyük çilelerden olan dayanıksız lastik ve aniden patlama sorunu bu sayede tarihe kavuşur. Bulunan kanallarının sayısı ve derinliğiyle su, üzerindeki boşluklarından kolayca geçip aracın kaymadan durmasını sağlar. Markanın kaliteli ve son teknoloji üretimleriyle yaz, kış, kuru, ıslak demeden her koşul ve mevsimde güvenle yol gidebilirsiniz. Goodyear Efficientgrip Performance yorumları da ürün modellerindeki çeşitliliği ve kaliteyi kanıtlar niteliktedir. Çok sayıda lastik ve özellikleri hakkında Trendyol’dan fikir alabilirsiniz.

Lastiklerde Yanak Bilgileri

Otomobil, arazi araçları, ağır vasıta araçları ve aklınıza gelecek pek çok araç için ürün seçimi yapmadan önce sizin için doğru seçimin nasıl olduğunu bilmeniz gerekir. Lastiklerde birkaç katman ve belli bölgeler vardır. Yanlarda bulunan ve ürün hakkında bilgi içeren yazıların olduğu bölge, yanaklardır. Marka ve modellere bakarken yanaklardaki sembol ve yazılar görebilirsiniz. Buradaki bilgiler doğru seçim yapmanız için bilmeniz gereken detayları içerir. Doğru ürün ve model seçmeden önce yanaklardaki bilgileri iyi teşhis etmeniz gerekir. Örneğin, Goodyear Efficientgrip Performance 185/60r15 84h modeldeki lastikte çeşitli sayılar görülür. 185 sayısı milimetrik birimde lastiğin ölçü birimidir. 60 sayısı taban genişliğinin lastiğin yanak genişliğine oranıdır. “r” harfi ise bir çember ölçü birimi olan radyan ile ölçüm yapıldığını gösterir. 15 sayısı inch biriminden lastiğin iç çapıdır. 88 sayısı ise bu bilgilere göre daha farklı bir kıstas olan lastiğin yük endeksini gösterir. Yük endeksi, en fazla şişirilmiş halde lastiğin çapına göre yük taşıma kapasitesi ile ilgilidir. Sınırdan daha fazla yük taşıması iyi bir sürüş sağlamayacağı gibi tehlikeli de olabilir. Sonda yer alan harfler ise hız kapasitesini gösterir. Tıpkı yük kapasitesi gibi azami şişirilmiş haldeki lastiğin ulaşabileceği hızı ifade eder. Her harf farklı bir hız kapasitesini gösterir. Harflendirmeler ile yapılan hız kapasitelerini aracınızın modeli ve türüne göre düşünüp lastiği bundan sonra seçmeniz önemlidir. J harfinden Y harfine kadar devam eden hız kapasitelerinin aralığı geniştir. Goodyear Efficientgrip Performance 205/55r16 91w ürünündeki w harfi, daha yüksek hızlara ulaşan iyi performanslı bir model olduğunu gösterir. Lastiğin tiplerinde gördüğünüz farklılıklar kullanım şartları ve alanına göre değişir. Lastik tipi ve yanaklarda yazan bilgiler bu nedenle çok çeşitlidir. Modelin üretim tarihi de burada yazan bilgiler arasındadır. Karar vermeden önce üretim tarihine dikkat ederek alışveriş yapmanız da uzun süre güvenli sürüş açısından önemlidir. Goodyear Ar-Ge ekibiyle üretilen ve son teknolojiyle donatılan tüm modeller yüksek yol tutuş ve kuvvetli bir denge sağlar. Bu sayede alanında en iyileri kullanıcıya sunulur. Daha uzun süre lastik değişimi yapmaya gerek duymadan yol almanız markanın ürünleriyle güvence altındadır. Goodyear Efficientgrip Performance 225/45 r17 modelindeki geniş ölçü avantajı size düşük yuvarlanma direnci değerlerini sunar. İnce jantlar, yani iç çapı küçük ölçülerdeki lastikler genelde spor arabalarda tercih edilir. Bu modellerde düşen çap ölçüsü size yüksek hız imkanı verir. Arabanızın kapasitesindeki hız sınırında keyifli bir sürüş yapmanız bu tip özellikteki modellerde bulunur. Bu alanda bir ürün arıyorsanız Goodyear Efficientgrip Performance 205/55 r16 da ihtiyaçlarınıza yönelik bir model olabilir. Markanın kaliteli ürün modellerine Trendyol’dan kolayca göz atarak ihtiyacınız olanı satın alabilirsiniz. 

Goodyear ile Doğru Ürün Seçimi

Araç lastiği seçimi, sürücüler için karışık bir konu olsa da sürüş keyfine direkt etki eden bir konu olduğu için önem verilmesi gerekir. Konu hakkında araştırma yapmak veya bilenlere danışarak uygun olan ürünü seçmek oldukça elzemdir. Aracın diğer yedek parçaları gibi eskiyen ürünleri de belli aralıklarda değiştirilmelidir. Alanında iddialı olan marka, kullanım ömrü boyunca sürücüleri memnun edecek ürünleri ilk günden bu yana sektöre sunar. Güvenli sürüşten önce seçim yaparken ihtiyaçlarınızı düşünmeniz gerekebilir. Bunun dışında aracınızın el verdiği kapasitede kaliteli Goodyear Efficientgrip Performance özellikleri ne sahip lastiği tercih edebilirsiniz. Doğru lastik seçiminde dikkat etmeniz gereken noktalar bellidir. Genişlik, seri, iç çapı, iç yapısı, yük endeksi, hız kapasitesi, üretim tarihi bunlar arasındadır. Aracınızın sahip olduğu özellikleri gözeterek sayısal değerlere uygun ürün seçimi size pek çok avantaj sağlar. Bunların en önemlisi kaliteli bir modelle güvenliğinizi korursunuz. Arabanın mekanik sisteminin durmasını frenlerle komuta edersiniz. Ancak yolla temas eden ve tutuşta etkili olan lastikler aslında durmanızı sağlayan parçalardır. Gelişen teknolojinin sentetik malzemelerle birlikte formülize ettiği malzemelerle lastiklerle yol arasında en fazla sürtünme sağlanır. Araca komut verdiğiniz anda bu malzemelerin verdiği imkanlarla güvenle durabilirsiniz. Goodyear Efficientgrip Performance 91w, hız kapasitesi yüksek araçlarda da maksimum yol tutuşla beklentileri karşılayan bir sürüş vadeder. Markanın üretimlerinde her mevsimde ve her yolda, kayma direnci aralığında kolay duruş yapabilirsiniz. Uzun veya kısa yol fark etmeksizin kaliteli ürünler size rahat sürüş sağlar. Aracınızın kolayca viraj aldığını, yola tutunduğunu direksiyonda bile anlayabilirsiniz. Goodyear Efficientgrip Performance 185/65r15 88h kullandıktan sonra diğer tercihlerinizle arasındaki farkı görebilirsiniz. Markanın ileri teknoloji ile üretilen modelleri aynı zamanda yakıt tasarrufu ile maksimum verim almanızı sağlar. Yeterince şişirilmemiş, daha dar olan ve iyi tutuş sağlamayan malzemelerle üretilen lastikler yakıt tüketimini artırır. Dönme direnci bu ürünlerde daha fazla olduğu için araç hareketlenmek adına daha fazla enerji harcar. Doğru model size uzun zaman muayene gerektirmeyeceğinden tasarruf etmenize bu yönüyle de katkı yapar. Markanın ürünleri hakkında detaylı incelemeyi Trendyol’dan yapabilirsiniz.

Lastiklerinde Mevsime Göre Değişim

Oto lastikler tek tipte üretilmez. Farklı yol ve mevsim şartlarına göre girinti ve çıkıntılar, kanal sayısı değişebilir. Düz olanlar yollarda sıkça görülür, sessiz bir sürüş imkanı verir. Güzel havalarda verimli kullanım sağlar. Blok tipliler yüksek kavrama gücüne sahiptir. Dişli tiplerde manevra kabiliyeti yüksektir, ıslak ve çamurlu zor koşullarda üstün performans sağlar. Düz ve dişli tipler asfaltta iyi tutuş sağlar. Kar ve çamur için uygun olan lastikler kışın kullanıcıların en çok tercih ettiği tiplerdir. Goodyear Efficientgrip Performance kış lastiklerinde bu tipler oldukça sık kullanılır. Küçük özel araçlar, ticari araçlar, kamyonlar, yük tırları, arazi araçları kış için bu tipte ürüne yönelir. Tutuş yeteneği maksimum olan kış lastikleri, 7 dereceden daha düşük havalarda kullanılmalıdır. Soğuk havada bile lastikte sertleşme olmadan, kauçuğun esnek yapısı sayesinde yol tutuşu en fazladır. Lastiklerdeki girinti ve çıkıntılar arası boşluklardan, lastik boyu devam eden kanallardan suyun hızlıca akacağı şekilde tasarlanır. Lastiklerdeki kanal sayısına da aracı kullanacağınız yolun durumuna göre seçilmelidir. Goodyear Efficientgrip Performance 3 kanallı nispeten kuru yollarda kullanılabilir. Ancak oldukça yağışlı ve yolların devamlı ıslak olduğu yerlerdeki kolay sürüşler için Goodyear Efficientgrip Performance 4 kanallı daha iyi bir seçim olabilir. Lastiği çevreleyen kanallarda araba çalışırken su kolayca ilerler. Suyu bu şekilde tahliye ederek tekerlek temas ettiği noktalarda yolu daha iyi kavrar. Farklı sürüş ortamlarına göre, farklı sırt genişliği ve desenlerinde modeller markanın bünyesinde sizlere sunulur. İklim koşullarındaki değişimle birlikte araç lastikleri de değiştirilmelidir. Yaz lastiklerini karlı ve çamurlu havalarda kullanmak güvenliğinizi sağlamaz. Yere bastığınızda kayan bir terlik giyerken tedirgin olduğunuz gibi, ortama uygun olmayan lastikleri kullanmak da sizi tedirgin edebilir. Markanın her koşula göre ürettiği araç lastiklerini Trendyol’dan inceleyebilir, size uygun olan modeli kolayca bulabilirsiniz. 

Goodyear Efficientgrip Avantajlarıyla Yakıt Tasarrufu

Araçlardaki iç mekanizmalarda sürtünme, genelde istenmeyen bir durum olduğu gibi, tekerlek ve yol arası sürtünme de tercih edilen bir durumdur. İçteki sistem komut verir ve hızlı olması gerekir. Tekerlekler de sürtünmeyle hızlı bir şekilde cevap verir. Ancak verdiği cevabın hızını etkileyen birtakım kusurlar keyifli sürüşe engel olur. Yeterince şişkin lastikler hava basıncı sayesinde kolayca yolda devir yapar. Goodyear Efficientgrip Performance 215/50 r17 modelinde deneyimleyeceğiniz gibi mevsim koşullarına uygun, yeterli çapta ve şişkinlikte lastikler frenin verdiği komuta hemen geri dönüş yapar. Yola iyi tutunamayan lastikler aracın verdiği fren ya da hareket komutlarına yeterince hızlı cevap veremez. Tekerlekler bunu çözmek için devir yaparken zorlanır. Bu durum aracın daha fazla enerji, yani yakıt tüketmesine neden olur. Size rahat sürüş imkanı vermeyen bu durum kısa vadede bütçenize de ek giderlerle yansır. Goodyear Efficientgrip Performance 205/60r16 92h modeli aracınızın hız kapasitesine uygunsa yüksek hız ve rahat yol tutuş için güvenle tercih edeceğiniz ürünlerden biridir. Geniş çapı sayesinde yol ve tekerlekler arası sürtünmeyi artırır. Yaz mevsiminde gürültüsüz ve kolay manevralarla sürüş imkanı verir. Goodyear Efficientgrip Performance 195/50r15 82v lastikleri ıslak zeminlerde bile kısa fren mesafesine sahiptir. Daha yüksek yakıt tasarrufu sağlayarak güvenli yol tutuşu yaparak uzun yolları sorunsuzca gitmenizde size yardımcıdır. Doğru markadan aracınızın özelliklerine göre kaliteli lastik seçimi yedek parça seçimi kadar önemlidir. Rahat tutuş ile kaygan zeminlerde bile emin şekilde araç kullanabilirsiniz. Markanın tüm oto modellerini Trendyol’dan gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz.

Goodyear Efficientgrip Performance Uygun Fiyatlarıyla Öne Çıkar

Araç performansında en etkili noktalardan biri olan lastiklerin de her model gibi üretim ve buna bağlı son kullanma tarihleri vardır. Satın aldığınız markanın çeşitlerinde yanak bölgesinden DOT sembolünden sonrasına bakıp bu tarihleri görebilirsiniz. DOT sembolünden sonra gelen 4 rakam size imalat tarihi hakkında bilgi verir. Son 2 rakam hangi yılda üretildiğini, ilk 2 rakam ise o yılın hangi haftasında üretildiğini gösterir. 2000 yılı ve sonrası için üretilen lastiklerde bu 4 rakama göre lastik üretim tarihi ile ilgili bilgi edinebilirsiniz. Goodyear Efficientgrip Performance 195/60r15 lastiği size iyi bir sürüş deneyimi yaşatır. İmalat tarihi de ürün satın alırken dikkat edeceğiniz özelliklerden olmalıdır. Esnek yapıda malzemelerden üretilen lastiklerin kullanım ömrü yaklaşık olarak 10 yıllık bir süreyi içerir. Yedek lastikleriniz kullanılmadan bir köşede beklese bile onlarda da bu detayı göz ardı etmemeniz gerekir. Kauçuğun esnek yapısı zamanla daha fazla esner ve dış çap incelmeye başlar. Eskiyen lastikler de size ek masraflar olarak dönebilir. Goodyear Efficientgrip Performance 205/55 r16 91w ürünü daha uzun kullanım ömrünü sizlere verir. Bütçenize avantaj olarak dönen markanın ürünleri bu yönüyle de ihtiyaçlara kulak verir niteliktedir. Araç lastikleri özellikle uzun mesafe çok fazla yol gidiyorsa aracın diğer yedek parçaları gibi değiştirilmelidir. Yanaklarda görünür olarak yazılan DOT bilgileri de bu konunun önemini açıklar. Uzun süre kullanılan lastikler ilk günkü performansını size sunamaz. Ancak marka, kullanıcılara verdiği avantajlarla bu süreyi diğer markalara göre uzatır. Goodyear Efficientgrip Performance 195/60r15 88h modeli yüksek hız kapasitesi ve geniş dış çapı ile en uzun süre güvenli kullanım sözü verir. Markanın diğer ürünlerine de bakarak rahat sürüş adına, aracınıza uygun olanları Trendyol sayfasından seçebilirsiniz.

Trendyol’da Goodyear Efficientgrip Performance Kalitesi

Teknolojinin getirileri ile otomotiv sektöründeki fiyat aralıkları alışveriş esnasında kararınızı belirleyebilir. Fiyatlandırmalar ihtiyaçlarınıza göre ürün seçiminizde size yardımcı olabilir. Goodyear Efficientgrip Performance fiyat olarak uygun aralıkları kullanıcılarına sunar. Karar verme aşamasında ise Trendyol’da Goodyear Efficientgrip Performance kullananlar tarafından yapılan yorumlardan faydalanabilirsiniz. Daha önce satın alanların yaptıkları değerlendirmeler fikir vermesi açısından size yardımcı olur. Ar-Ge ekibinin geliştirdiği en iyi formüller, markanın yüksek teknolojili modellerinde kullanılır. Araç lastikleri sürüş sırasında rahatlık ve güvenliği sağlaması açısından iyice araştırıldıktan sonra sahip olduğunuz arabanın özelliklerine göre seçilmesi gereken parçalardır. Aracınızın yük ve hız kapasitesini aşmadan seçim yapmanız gerekir. Bunun dışında aracı kullanacağınız mevsim ve yol koşulları da güvenli bir sürüş için düşünülmesi gerekenler arasındadır. İmalat tarihinden belli bir süre geçen lastikler ilk günkü performansı sunmadığı gibi yakıt tasarrufunu da engeller. Bu nedenle verimli bir tercih yapmadan önce size uygun ürünün araştırmasını Trendyol’un sunduğu avantajlı seçeneklerden arasından yapabilirsiniz. Düzenli muayenesi yapılan modeller size uzun vadede sorun çıkarmaz. Bununla birlikte sessiz ve güvenli sürüş deneyimi yaşatır. Düzenli bakımla lastiklerinizin ömrünü en uzun süreye çıkarabilirsiniz. Fiyat ve performans açısından kaliteli ürünleri uygun fiyatlara Trendyol’dan seçebilirsiniz. Doğru tercih öncesi ihtiyaçlarınızı listeleyip sonra bütçe kontrolü yapmanız seçiminizi kolaylaştırır. Aracınız için uygun olduğunu düşündüğünüz Goodyear Efficientgrip Performance 195/55r16 87h ve daha birçok ürünü Trendyol indirimleriyle alabilirsiniz. Yüksek fiyatlardan uzak, alanında en iyi modelleri size sunulan filtreleme özelliğiyle kolayca edinebilirsiniz. Kaliteli modelleri uygun fiyatlarla sizlere sunan Trendyol güvencesiyle online tercihinizi kolayca yapabilirsiniz.