"

Grek Tül

" araması için 9472 sonuç listeleniyor

Grek Tül

Grek Tül

Klasik tül çeşitlerine göre biraz daha sert yapıdaki Grek tül ürünlerinin kıyafetlerden süslemelere geniş bir kullanım alanı bulunuyor. Uygun fiyatlı bir malzeme olan bu özel tül kumaş, petekli özel dokusu ile tül perde olarak da tercih edilebiliyor. Petek tül de denilen bu özel kumaş özel günlerdeki masa ve sandalye süslemelerinden gösterişli hediye paketlerine, çiçek buketlerinden araba ya da kapı süslerine geniş bir kullanım alanı sunuyor. Grek tül perde seçenekleri oldukça estetik ve işlevsel alternatifler oluşturuyor. Diğer tül seçeneklerine göre daha sert bir yapıya sahip olan bu özel tül, kolaylıkla şekil verilebildiği için çiçekçilerin de tercih ettiği bir malzeme olarak öne çıkıyor. Rahatlıkla belirli bir şekilde kalması sağlanabilen tül, tütü gibi özel kıyafetler ya da gelinlik modelleri için de tercih ediliyor. Ayrıca bahçe, ağaç, tırabzan, sandalye ve masa süslerken de oldukça işlevsel sonuçlar veriyor.

Hem perde olarak hem de farklı süslemeler için kullanılabilecek tüm modelleri Trendyol aracılığıyla rahatlıkla satın alabilirsiniz. Süslemeler için çok fazla renk seçeneği bulunan süsleme tülleri, ebat bakımından da her ihtiyaca uygun seçenekler sunuyor. Grek tül perde modelleri ve fiyatları, diğer özellikleri ileTrendyol’da ayrıntılı olarak incelenebiliyor. Satın alınacak miktar ve modellere karar verildiğinde bu ürünleri uygun fiyatlarla kolayca satın almak mümkün oluyor. Trendyol’un avantajlarla dolu alışveriş dünyasında Grek ya da petek tül ürünleri oldukça makul fiyatlarla satın alınabiliyor. Dönemsel olarak ilan edilen indirimler ve dönemsel kampanyalar yoluyla tül perde ve süsleme tülü fiyatları oldukça uygun düzeylere iniyor.

Grek Perde Seçenekleri ve Özellikleri

Beyaz Grek tül seçenekleri perde olarak kullanıma uygun tasarımlarıyla tercih listelerinde yerini alıyor. Kumaş yapısı itibarıyla oldukça uygun fiyatlı bir perde seçeneği oluşturan petek tüller, çoğunlukla polyester iplikten düz ya da kabartma desenler kullanılarak dokunuyor. Farklı ölçülerde tül alacak olanlar genellikle korniş tokaları ve dikişleri tamamlanmış, uygun ölçülerde dikilmiş tül perde seçeneklerini tercih ediyor. Sert ve dayanıklı yapısı ile uzun ömürlü bir kullanım sağlayan petek tül çeşitleri, yıpranmaya ve zamanın aşındırıcı etkilerine karşı tam koruma sağlıyor. Tül perde satın alırken en ve boy ölçüleri yanında pile oranı da büyük önem taşıyor. Düz tül perdelerde ölçü tüm olarak dikilirken, seyrek pileli modellerde 2 katı, standart pileli modellerde 2,5 katı, sık pileli modellerde ise 3 katı tül kullanılıyor. Grek düz tül seçenekleri ise daha sade ve estetik bir seçim oluşturabiliyor. Petekli dokusu ile oldukça şık bir görünüm sunan Grek düz tül ürünleri çoğunlukla beyaz olarak tercih edilse de, farklı renk seçenekleri kolayca bulunabiliyor. Tül perdeler çamaşır makinesinde uygun deterjan seçenekleriyle 30 derecede gönül rahatlığıyla yıkanabiliyor, çamaşır makinesinden çıkarılır çıkarılmaz yerine asıldığında herhangi bir kırışıklık oluşmuyor ve ütü gerektirmiyor. Renkli petek tüllerinin renkli ürün deterjanlarıyla yıkanması, yıkama esnasında ağartıcı, çamaşır suyu gibi ürünlerin kullanılmaması tavsiye ediliyor. Tülleri kurutmak için kurutucu kullanılmaması ve en fazla 150 derece sıcaklıkta ütü yapılması da büyük önem taşıyor. Tül perde modellerine kuru temizleme yapılmasında ise herhangi bir sakınca bulunmuyor.

Petekli bir dokuya ve tercihe göre özel kabartma desenlere sahip olan Beyaz Grek tül, diğer tül modellerine oranla daha kalın ve sert bir yapı sunuyor. Farklı boy seçenekleri bulunan tüller, istenilen uzunlukta olabiliyor. Petek tüller parlak ve kolay şekil alan yapılarıyla perde dışında da işlev taşıdıklarından doğru tüllerin alındığından emin olunması gerekiyor. Tül kumaşlarının farklı sertlik dereceleri olabiliyor ve perde olacak kullanılacak kumaşların enine esneme özelliği taşıması tavsiye ediliyor. Süsleme ya da diğer işlevler için üretilen süsleme tülleri daha küçük rulo ölçülerine sahip olabildiğinden perde için kullanılacak ürünlerin uygun ebatlara sahip olduğundan emin olunması gerekiyor. Süsleme ya da paketleme amaçlı kullanım ile kıyafetlerdeki kullanım da farklı sertlik dereceleri gerektirebiliyor.

Tütü Tülü ve Değişik Kıyafet Seçenekleri

Petek tülü çeşitleri perdenin yanı sıra farklı kıyafet ve aksesuarlarda ya da mekan süslemelerinde sıklıkla kullanılıyor. Ayrıca nikah şekeri, bebek şekeri, lavanta kesesi ve benzeri hediyelik eşyaların yapımında da süsleme tüllerine başvuruluyor. Değişik renk seçenekleri ile kusursuz tasarımlar yapmaya imkan veren petek tüller, doğum sonrası hastane odasının kapısındaki süslemeler için de tercih ediliyor. Hobi ve tasarım faaliyetleri için sık sık başvurulan renkli süsleme tülleri, farklı kalınlıklardaki gözenek yapıları ve estetik dokuları ile büyük beğeni topluyor.

Grek tül perde ürünleri dışında süsleme ya da kıyafetlerde kullanılmak üzere üretilen pek çok petek tül seçeneği de bulunuyor. Çocukların çok sevdiği tütü eteklerden gelin başı ve duvak tasarımlarına geniş bir kullanım alanı olana petek tül ürünleri, küçük çocukları doğum günü gibi özel günlerde giydikleri kıyafetler için de tercih ediliyor. Küçük çocuklar için tütü yaparken çok fazla tül gerektiğini ve kabarık modellerin daha gösterişli görünmesi için 3 ile 7 metre arasında petek tül kullanıldığını akıldan çıkarmamak gerekiyor. Tütü tülü de denilen özel petek tül modelleri, daha parlak yapıları ve sert dokularıyla öne çıkıyor. Tütü yapımında kullanılan petek tül seçeneklerinin kolay esnemeyen, canlığını ve parlaklığını kaybetmeyen özellikte olması gerekiyor. Esneyen kumaşlar özel kıyafetlerin şeklinin bozulmasına, kolay matlaşan tüller ise kıyafetlerin albenisini yitirmesine neden olabiliyor.

Süsleme ve elbise tasarımları için özel olarak üretilen petek tül modelleri, 2 metre boya istenen uzunlukta satın alınabiliyor. Mavi, pembe, sarı, simli, siyah, renkli Grek tül ürünleri farklı beğenilere ve ihtiyaçlara uygun tasarımlara yapmaya imkân tanıyor. Gelinlik, gelin başı, duvak gibi kıyafet ve aksesuarlar içinde sıklıkla petek dokulu tüllere başvuruluyor. Gelinlik, gece elbisesi ve farklı giyim ürünlerinde de petek tüller kullanılabiliyor. Sert ve kabarık yapısı nedeniyle ağırlıkla etek içi kabartmalarda kullanılan bu ürünler, etkili bir dolgu malzemesi olarak öne çıkıyor. Daha yumuşak ve esnek yapıdaki petek tül çeşitleri ise gece elbiselerinin detay süslemelerinde, gösterişli iç çamaşırı modellerinde ve özel tasarım elbiselerinde sıklıkla kullanılıyor. Gold Grek tül gibi farklı renk seçenekleri çok daha estetik kıyafet tasarımları yapmayı kolaylaştırıyor. Rulo halinde satılan bu Gold Grek tül ürünleri canlı ve parlak görünümüyle çoğunlukla kıyafet tasarımları ya da süslemeler için tercih ediliyor.

Mekan Süslemeleri İçin Petek Tül Çeşitleri

Özel gün kutlamalarında mekanların süslenmesi için de tüllere başvuruluyor. Masa ve sandalyeler petek tüllerle çok daha estetik ve gösterişli hale getiriliyor, merdiven ve tırabzan gibi detaylar etkili biçimde süsleniyor. Kapı ve mekan süsleme, bahçe dekorasyonu gibi işlevler de üstlenen tüller, düğün, nişan, kına, balo, doğum günü ve parti organizasyonlarında yoğun olarak tercih ediliyor. İşlevsel ve estetik bir malzeme olan tüller süslemelerde oldukça pratik sonuçlar veriyor ve dökümlü yapılarıyla kullanıldığı alanlara şık bir görünüm kazandırıyor.

Grek tül süsleme rulo 50 metre uzunluğunda alındığında mekan süslemeleri için rahatlıkla kullanılabiliyor. Evlerde yapılan kına geceleri başta olmak üzere pek çok tören için süsleme tülleri ile kusursuz dekorasyonlar yapılabiliyor. Nişanlar, düğünler, özel kutlama davetleri gibi organizasyonlarda da mekan süslemesi için farklı renklerdeki petek tüllere başvurulabiliyor. Nikah törenlerinde sandalye süslemeleri için kullanılan tüller, ince ve estetik görünümleri ile kullanıldıkları mekana ayrı bir hava katıyor. Şeffaflığı ve sertliği dekoratif amaçlı kullanıma oldukça uygun olan süsleme tülleri, pek çok renk seçeneği ile hayal edilen dekorasyonun rahatça yapılabilmesine olanak tanıyor. Mavi, pembe, sarı, simli, siyah, renkli Grek tül modelleri, anlamlı ve simgesel dekorasyonlar için de kusursuz bir seçim oluşturuyor. Mavi tüller gökyüzü çağrışımı ile öne çıkarken, beyaz tül bulutların üzerinde olma hissi oluşturuyor. Asaletin rengi olarak bilinen siyah da tül dokusu ile birleştiğinde ortaya oldukça etkileyici sonuçlar çıkıyor. Yeşil doğallığı, sarı canlılığı sembolize ederken, pembe gibi özel tül renkleri ile yumuşak dekorasyonlar sağlanabiliyor. Pek çok farklı tül rengi arasından kullanım amacına, mekanın özelliklerine ve diğer etkenlere bağlı olarak uygun tül modelleri seçilebiliyor.

Grek tül kumaş, süsleme tülü, zemin tül perde, süsleme tülü gibi malzemeler kullanılarak bebek kapı süslemelerini yapmak mümkün oluyor. Doğumdan sonra bebeği görmeye gelenleri hem hastane odasında, hem evde özel bir kapı süslemesi ile karşılamak kolayca mümkün olabiliyor. Büyük bir tül parçası ve farklı objeler kullanarak çok özel süslemeler yapılabiliyor. Bebeğin cinsiyetini de göz önünde tutarak oyuncak ve tülün rengi belirleniyor, ardından kendi hayal gücüne göre kapı süslerini süsleme tülü kullanarak tasarlayabiliyor. Bu süslere bebeğin ismini yazmak, kişisel bazı objeler yerleştirmek de mümkün olabiliyor. Yapay ya da kurutulmuş çiçekler de çok özel tül ve kurdelelerle birlikte bu süslemelerde yerini alıyor. Kapıyı kaplayacak biçimde petek tülden fiyonk yapmak tercih edilebiliyor.

Hediyelik Eşya ve Özel Tasarım Modelleri

Çiçekçiler özel tül çeşitlerini çiçek demetleri hazırlarken estetik bir unsur olarak kullanıyor. Çiçek aranjmanları için çiçeklerin renkleri ile uyumlu olacak biçimde farklı renklerdeki tüller tercih edilebiliyor. Çiçeklerin daha gösterişli olmasını sağlayan süsleme tülü çeşitleri, farklı doku ve incelik seçenekleri sunuyor. Tergal tül denilen ürünler delikli yapıları sayesinde daha etkileyici bir şıklık sağlıyor. Bu özel çiçek tüllerini buket ve demet çiçeklerin yanı sıra vazo içeren tasarımlarda da kullanmak mümkün oluyor. Uygun fiyat seçenekleri ile uzun rulolar halinde satın alınabilen çiçek süsleme tülleri arasında simli modeller de dikkat çekiyor. Etkileyici ve göz alıcı çiçek tasarımları için tercih edilen simli ürünler, tercihe göre altın ya da gümüş renginde olabiliyor. Altın ve gümüş renkli süsleme tülleri aynı zamanda hediye paketlerinde ve özel ambalaj ihtiyacı durumunda da kullanılabiliyor. Süsleme tülü seçenekleri gelin arabası süslemeleri için de kusursuz bir seçim oluşturuyor. Sert yapısı sayesinde kolay deforme olmayan ve verilen şekli uzun süre koruyan petek tülü ürünleri, canlı renkleri ve dikkat çekici dokuları ile öne çıkıyor. Abaka süsleme tülü ürünleri ise daha çok buket tasarımları için tercih ediliyor. Hediye olarak düşünülen canlı saksı bitkileri için de abaka süsleme tülleri kullanılabiliyor. Kurdele çeşitleri ile birlikte kusursuz tasarımlar oluşturmayı mümkün kılan çiçek tülleri, geniş ve doku yelpazesi ile her türlü ihtiyaca yönelik kusursuz çözümler sunuyor.

Kurabiye, çikolata gibi özel yiyecekler için süsleme tülleri kullanılarak çok özel sunumlar hazırlanabiliyor. Grek tül kumaş, süsleme tülü, zemin tül perde, süsleme tülü ve benzeri ürünler hobi uğraşlarında tasarlanan ürünlerin daha estetik biçimde paketlenmesini kolaylaştırıyor. El işçiliği ile üretilmiş bazı doğal ve organik ürünler için de süsleme tülü kullanılarak çok daha etkileyici paketler tasarlanabiliyor. Sabunlar, farklı bitkiler, cam şişelere konulmuş doğal reçel ve benzeri ürünler de süsleme tülleri ile daha etkileyici bir görünüme kavuşabiliyor. İçinde farklı ürünlerin yer aldığı sepetler de sert ve dayanıklı süsleme tülleri ile daha gösterişli hale getirilebiliyor. Rulolar ya da toplar halinde satılan renkli süsleme tülü seçenekleri, yapay çiçek, püskül, keçe, jüt gibi malzemeler ile birlikte çok özel dekoratif objelerin yapımında kullanılabiliyor. Süsleme tülleri ve magnetler kullanılarak yardımıyla buzdolabı süsleri ve özel hatıra eşyaları da hazırlanabiliyor. Oldukça yaratıcı çalışmalar yapmaya zemin hazırlayan Grek tül süsleme rulo 50 metre ya da daha kısa ve uzun seçeneklerle oldukça ekonomik çözümler de sunuyor.

Grek Tül Perde Modelleri Fiyatları

Perdeden mekan dekorasyonlarına, göz alıcı kıyafet tasarımlarından çiçek süslemelerine geniş bir kullanım alanı olan petek tül çeşitleri, herkesin erişebileceği uygun fiyat düzeyleri ile ön plana çıkıyor. Perde için istenilen en ve boy ebatlarında satın alınabilen tüller, diğer işlevler için farklı büyüklükteki rulolar olarak da tercih edilebiliyor. Oldukça kullanışlı yapısı ile çok yönlü bir malzeme olan süsleme tülleri, değişik renk ve doku seçenekleri sunuyor. Bu özel ürünün fiyatları boyutlarına, inceliğine ve tasarım özelliklerine göre değişebiliyor. Farklı markaların değişik kalitelerde iplikler kullanarak ürettiği perde ve süsleme tülleri, her bütçeye uygun fiyat seçenekleri ile sayısız alternatif sunuyor. Perde modellerinde tülün cinsi ve dokusu kadar işçiliğin niteliği de belirleyici oluyor. Tül perde modellerinde kaç metre tül gideceğini belirlediği için pile sayısı da büyük önem taşıyor. Düz perdeler daha uygun fiyatlı olurken, 2, 2,5 ya da 3 pileli ürünlerde harcanan tül de arttığı için fiyatlarda da benzer oranlarda bir yükselme görülüyor.

Trendyol’un geniş ürün yelpazesi içinde petek tül perde modellerinin yanı sıra süsleme amaçlı tüllere de yer veriliyor. Mekan süslemeleri, özel organizasyonların dekoratif ihtiyaçları, hobi amaçlı faaliyetler için gereken tüller ve diğer tüm süsleme tülleri Trendyol’da yer alıyor ve uygun fiyat seçenekleriyle kolayca satın alınabiliyor. Süsleme tülü markalarının yüksek kaliteli iplikler kullanarak ürettiği çok özel süsleme tülleri, eşsiz renk, doku ve desen seçenekleri sunuyor. Kıyafet ve aksesuar tasarımları için kullanılacak Grek tarzı tül çeşitleri de, ince ve esnek yapıda olabildiği gibi, kıyafetleri daha kabarık göstermek üzere dokulu ve hacimli olarak da tercih edilebiliyor. Başta tütüler ve gelinlikler olmak üzere pek çok kıyafette kabarık görüntüyü sağlayan özel pek tül seçenekleri kullanılıyor.

Kapı, masa ya da sandalye süsleme ya da mekan dekorasyonları için kullanılacak süsleme tülleri, uzun rulolar halinde satın alınabiliyor. Tercihe göre 20 ya da 30 metrelik rulolar satın alınabileceği gibi, 50 metre ya da daha uzun süsleme tülü ruloları da tercih listelerinde yerini alabiliyor. Nikah ya da bebek şekeri, lavanta kesesi gibi ürünlerin tasarımı için de ekonomik açıdan benzer rulo modellerinin satın alınması gerekiyor. Rulo satın alırken tek renk seçilebileceği gibi birden fazla rengin yer aldığı setler de ön plana çıkabiliyor. Uzun süreli kullanım amacıyla süsleme tülü rulolarını çoklu paketler halinde almak ciddi fiyat avantajları sağlayabiliyor. Trendyol’un çok özel avantajlar sunan satın alma koşulları, satın alınan ürünlerin niteliğine ve miktarına göre özel fırsatlar sunabiliyor. Dönemsel olarak açıklanan büyük indirimler ya da özel kampanya fırsatları da yüksek kaliteli süsleme tülü modellerini oldukça uygun fiyatlarla satın almayı kolaylaştırıyor.