"

Grenli Boya

" araması için 422 sonuç listeleniyor

Duvarlarınızı Renklendiren Grenli Boya Çeşitleri Trendyol'da!

Modern mimari anlayışıyla birlikte gelişen boyalar ve çeşitli türleri oldukça geniş amaçlarla farklı alanlarda kullanılmak üzere üretilir. Boyalar sade renklerde olabileceği gibi tekstürlü ya da grenli özelliklere de sahip olabilir. Gren, boyaya ekstra kabarık desenler sağlayarak duvarda dekoratif amaçlarla kullanılır. Grenli boya akrilikten ve silikondan yapılan oldukça dayanıklı, desenli ve tekstürlü türüdür. Dekorasyon amacıyla evlerin iç ve dış cephelerinde modern bir görünüm elde etmek amacıyla kullanılır. Materyalin çeşitli doku ve desenleri vardır. Farklı ruloların desenlerinin yardımıyla kaplama malzemesi olarak da kullanılabilir. Grenli malzemenin inceden kalına, duvar yüzeyine ve müşterinin tercihine göre değişen seçenekleri bulunur. Grenli boya renkleri geniş skalasıyla evlerin iç ve dış cephelerinde şık görünüm oluşturarak herkesin beğenisini toplar. Modeller, kullanılan alanların yüzeyini tamamen kaplayarak uzun süre desenini ve rengini korur. Ürünün kullanım alanları da oldukça geniştir. Dış cephede dekoratif kaplama yapmak isteyenlerin favorisi olan bu malzeme, evlerin iç cephelerinde duvar, tavan gibi mekanlarda da kullanıma uygundur. Badana için olanlar kimyasal içermez ve su bazlı olarak üretildiği için sağlığa, çevreye zararsızdır. Kullanımı ve uygulaması basit olan bu modeller kendini temizleyebilir özelliktedir. Bu durumla birlikte dış cepheler, temiz ve parlak görünümünü ilk günkü gibi korur. Malzemelerin kullanım alanları da oldukça geniştir. İç mekanda evlerde tercih edilebileceği gibi özellikle kafe, alışveriş merkezleri, iş yerleri, ofis gibi mekanlarda şık bir görünüm elde etmek için kullanılır. Farklı renk ve desenleriyle ilgi çeken materyaller uzun süreli kullanım için idealdir. İçerdiği silikon sayesinde formunda bozulma yaşanmayan grenli malzemeler yağmurlu hava, sıcak ve soğuk hava gibi ekstrem hava şartlarına da uyumludur. Kir tutmama özelliği ile herkes tarafından beğenilen bu malzeme hızlı kuruma özelliğiyle de tercih sebebidir. Hızlı koruma sağlayan yapısı sayesinde desenler bozulmaz ve sürüldüğü andan itibaren formunu koruyarak şık bir görünüm elde edilmesini sağlar. Grenli boya online olarak satın alabileceğiniz bir malzeme olduğundan dilediğiniz ürüne Trendyol’dan göz atabilir, çeşitli renk ve desenleri rahatlıkla edinebilirsiniz.

Göz Alıcı Renklerde Grenli Boya Özellikleri

Göz Alıcı Renklerde Grenli Boya Özellikleri

Bu boyalar, pek çok ev sahibi tarafından şık ve modern görünümünden dolayı tercih edilir. Grenli boya özellikleri oldukça fazladır. Ürünün kaliteli olması badana için malzeme satın alırken müşterilerin önemsediği konulardan biridir. Malzeme, farklı görünüm elde etmek için çeşitli badana fırçaları ile rahatlıkla uygulanabilir. Grenin uygulanacağı fırçanın kalın ya da ince olması grenli boya desenlerinin türünü de etkileyen bir faktördür. Eğer bir fırça inceyse ve dekoratif desenleri de ince yapıdaysa iç cephede sade görünümler elde etmek için kullanılabilir. Kalın rulo kullanımı ise tavan ve dış cephede kullanılmak üzere tercih edilir. Ayrıca kalın ve sert desenler elde etmek için de kullanılabilir. Malzemenin bir diğer ayırt edici özelliği ise kalın dokusu sayesinde dış ve iç cephelerdeki sıvadan kaynaklanan şekil bozukluklarını ve desen hatalarını örtmesidir. Ayrıca sıcaklığa, suya dayanıklıdır. Özellikle yazın aşırı sıcaklar ve diğer mevsimlerde gerçekleşebilecek kar ve yağmur dış cepheyi olumsuz etkileyebilir. Suyla temas ettiğinde kalın desenleri sayesinde suyu kolayca akıtır ve alanın şişmesini ya da parçalanmasını önler. Bu özelliği içerdiği silikon takviyesinden gelir. Silikon sayesinde malzeme uzun süre boyunca yağışa ve suya dayanıklı hale gelir. Özellikle iç cephede sorun olabilecek sıcaklık, buhar gibi etkenlere de dayanıklıdır. Ayrıca ürünün 1 kilogramı ile yaklaşık olarak 1.5 metrekare yer boyanabilir. Bu da malzemeyi büyük alanlarda uygulama yapmak için uygun kılar. Ek olarak malzeme su katılarak inceltilebilen türde materyal olduğu için ekstradan kat boyaması yapıldığında malzeme suyla inceltilerek rahatlıkla kullanımı gerçekleşir. Gren doğal üründür ve içinde kuvars kumu bulunur. Akrilik emülsiyon esaslı bu madde PTFE katkılıdır. Bu özelliği sayesinde yağmur suyu ile kendini temizler ve içinde su birikimi yapmaz. Kaplama malzemesinin su iticiliği oldukça yüksektir. PTFE katkısı malzemeyi kire ve suya karşı dayanıklı hale getirir. Neme ve suya dayanıklı olan bu madde, buhar geçirgenliği ile öne çıkar. Böylece nemin rahatlıkla dışarı çıkmasını sağlar. Bu özellik nemden kaynaklanabilecek kabarma, şişme gibi problemlerin önüne geçer. Kabuklanma ve pullanma yapmayan badana uygulama malzemesi, uygulamadan sonra desenini sürekli koruması için tasarlanır. Çatlaklardan etkilenmeyen granit görünümlü bu ürünler tasarruf sağlamayı da amaçlar. Yüksek derecede kapatıcı ve örtücü özelliğe sahiptir. Bu sayede sarfiyat avantajı da sağlar. Malzeme büyük oranda tutucu özelliğe sahip olduğu için akma yapmaz ve camlı yüzeylerde de kullanımı mümkündür. İstenilen kalınlıkta çeşitli desenler yapabileceğiniz materyal, ayrıca sağlığa zararlı, kanserojen maddeler içermez. Malzeme kullanımı hem insan sağlığına hem de çevreye zarar vermeyen niteliktedir. Ürünün yangın tehlikesi bulunmaz. Her bütçeye ve amaca uygun grenli seçenekler için Trendyol’a göz atabilirsiniz.

Grenli Boya Kullanımı ve Uygulanması

Grenli Boya Kullanımı ve Uygulanması

Grenli desen, kullanımı rahat bir ürün olduğu için çeşitli amaçlarla tercih edilir. Kullanım için gerekli olan çeşitli malzemeler vardır. Bunlardan ilki grenli boya astarıdır. Dış cephe ya da iç cephede su bazlı modelleri uygularken gerekli olan rulo tipi, mercan rulodur. Mercan ruloların sahip olduğu desenler sayesinde malzeme etkili bir şekilde yüzeye uygulanır ve desenler görünür hale gelir. Bu malzemeler grenli tekstürlü boyanın rahat kullanımı için gereklidir. Dış cephede kullanım için uygun olan malzemelerin uygulaması çeşitli şekillerde yapılır. Öncelikle uygulanmak istenen yüzeyin kirden, tozdan, kabarmış sıvalardan temizlenmiş olması gereklidir. Eğer eski duvarda sentetik bazlı yüzey bulunuyorsa, böyle alanlar da zımparalama işlemi yapılarak uygulamanın tutması sağlanır. Uygulamanın yapılacağı alanda eğrilikler ve sıvadan kaynaklanan hatalar bulunuyorsa bunlar uygulamadan önce kalın akrilik macun ile düzeltilir. Yüzey kullanımdan önce silikonlu astar ile astarlanması tavsiye edilir. Ayrıca astar renginin de cephenin rengi ile aynı olması önerilir. Grenli malzemenin hazırlanışı için önce boya iyice karıştırılır. Mercan rulo yardımıyla yüzde elli oranında su bazlı olanlar iki kat halinde uygulanabilir. Uygulamada birden fazla kat kullanılacaksa boyama işlemleri arasında minimum dört saat kuruması için beklenmesi gerekir. Hızlı kuruyan ve desenleri oldukça şık olan bu boya türü uygulandıktan sonra yüzey ilk gün suyla temas etmemelidir. Uygulamanın yapıldığı yüzeyin ilk andan suyla temas etmesi yapıyı ve desenleri bozabilir, kurumayı geciktirebilir. Ortam sıcaklığında dört saatte kuruyan bu maddeye ek kat sürülmesi kalıcılığını artırır ve desenin görünümünü derinleştirir. Malzemenin sürülme işleminden sonra sıcaklıktan uzak tutulması da desenlerin kalıcılığını artıran etmenlerdendir. Malzeme eğer geniş alanlarda kullanılacaksa uygulama yapılan ek yerlerinin belirgin olmaması için kağıt bant kullanılabilir. Ek yerleri belirgin olduğunda dekorasyon bozulacağı için ayrıca yaş üstüne yaş uygulamasıyla malzeme kurumadan da boyama yapılabilir. Rulo için farklı öneriler de bulunur. Uygulama için kullanılan aletler kullanımdan sonra su ile yıkanır. Uygulaması kolay olan bu ürünü dekorasyon amacıyla her türlü ortama uygun olarak tercih edebilir, badana için gerekli seçenekleri Trendyol’dan edinebilirsiniz.

Şık Desenli Grenli Boya Kullanım Alanları

Şık Desenli Grenli Boya Kullanım Alanları

Grenli ürünlerin kullanımı basit olduğu için hem iç hem de dış cephede güvenle tercih edilebilir. Grenli dış cephe boyası sıva, çimento, beton yüzeylerde kullanılabilir. Ayrıca, eski boyanın üzerine de rahatlıkla uygulanabilir. Boyalar su geçirmez özelliğe sahip olduğu için sunta gibi ahşap yüzeylerde ve evlerin iç dizaynında dekoratif amaçlarla tercih edilir. Özellikle geniş dış cephelere sahip ofis, yaşam siteleri, kafe, alışveriş merkezleri gibi mekanlarda kullanılabilen ürün pek çok farklı renkte beğeniye sunulur. Dış cephelerde özellikle göz alıcı renkler favoriler arasına girerken, iç mekanlarda genellikle sade ve açık tonlara sahip ürünler seçilebilir. Briket, tuğla gibi yüzeylere de uygulanabilen malzeme özellikle iç cephelerdeki dekorasyona modern bir hava katar. Grenli iç cephe boyası modelleri ise akrilik reçine esaslıdır. Bu tarz olanlar genellikle ince rulolarla uygulanır. Yine sıva beton, brüt beton ve eski alanda iç mekan yüzeylerinde kullanılabilen materyal, özel formülü sayesinde neme ve suya karşı oldukça dayanıklıdır. Grenli tavan boyası, grenli astar boyası gibi olanlar da iç mekanlarda tercih edilen malzemelerdir. Tavan için olanlar genellikle beyaz renkte tercih edilebildiği gibi mat gri, mat krem rengi, mat sarı gibi çeşitli renklerde de müşteriye sunulur. Beyaz renk dışında kalan renkler özellikle kafe gibi iç mekanın önemli olduğu alanlarda tercih edilir. Çeşitli renk dokuları uygulandığı alanlara farklı bir hava katarak müşterilerin de beğenisini kazanır. Kışın sıkı yapısıyla soğuk geçirmeyen ürün yaz aylarında ise nemli havayı içinde hapsetmeyerek sıcaklığı artırmaz. Farklı renkleriyle beğeni toplayan ürünler için Trendyol’a göz atabilirsiniz.

Her Amaca Uygun Grenli Boya Modelleri

Her Amaca Uygun Grenli Boya Modelleri

Müşteriler çeşitli amaçlarla boya seçimini yapabilir. Sıvada yapılan hataları kapatmak için grenli ürün kullanılabilir. Yüzeyde elastik ve örtücü kalın kaplama oluşturan ürünler, yağmura karşı dayanıklılığı ile dış cephelerde tercih edilir. Kaplama olarak kullanılan modellerin özel pigmentleri kalıcıdır. Bu sayede renkler kolaylıkla solmaz ve güneş ışıklarından dolayı sararma yapmaz. Farklı modellerde akrilik kopolimer emülsiyon esasları bulunur. Silikon katkısıyla birlikte ürün oldukça kaliteli bir hale gelir. Ürünler UV ışınlarına karşı da dayanıklıdır. Mat renklere sahip olan seçenekler kokusuz modelleriyle de öne çıkar. Grenli boya modelleri farklı amaçlara ve ortamlara uygun olarak müşterilere sunulur. İç mekanda kullanılan seçenekler ile dış cephede tercih edilenler farklı özelliklere sahip olabilir. Ayrıca ürünün uygulanacağı farklı yüzeylere göre de malzemenin içerisine katılan katkı maddeleri değişiklik gösterebilir. Grenli boya kullananlar ve kullanmak isteyenler badanadan önce grenli astarla birlikte duvarlara farklı hava kazandırabilir. Modellerin bazıları tek kat olarak uygulanabilirken bazılarına ise birden fazla kat çekmek gerekebilir. Püskürtme ile de badana yapılan modeller farklı renklerin karışımı için uygundur. İlk katta tercih edilen rengin üzerine dekor ve desen amaçlı farklı bir renk uygulanabilir. Malzemeler uygulanmadan önce bazı durumlarda yüzeyi düzeltmek, çatlama, kabarma gibi yüzeyi olumsuz etkileyecek unsurlardan kurtulmak gerekebilir. Ancak modellerin çoğunluğu yüzey düzeltmesine gerek kalmadan da rahatlıkla uygulanabilir. Malzemeler tamamen yüzeyi örterek kaplama görevi görür. Modellerin bazıları su ile inceltilebilir. Bazılarının ise suyla inceltilmemesi, desenlerin bozulmaması için önerilir. Suyla inceltilen modeller geniş alanlar için ideal seçeneklerdir. Grenli boya satın almak için Trendyol’dan müşteri yorumlarını okuyarak kendi amacınıza uygun olan modeli seçebilir, evinizde ürünün getirdiği yeniliği ve canlılığı rahatlıkla elde edebilirsiniz.

Modern Görünüm İçin Grenli Boya Tavsiyeleri

Modern Görünüm İçin Grenli Boya Tavsiyeleri

Ürünler, dış ve iç cephelerde taşlı ve kabartmalı görünüm elde etmek için idealdir. Çeşitli amaçlara uygun olarak tekstürlü, grenli, dokulu ürünler tercih edilebilir. Dolgulu dış cephe astarından sonra uygulanan seçenekler, elde edilmek istenen desene göre değişiklik gösterebilir. Grenli boya tavsiyeleri ürünün kullanım alanlarına ve amaçlarına göre birbirinden ayrılır. Eğer geniş yüzeylerin boyanmasını istiyorsanız su bazlı modeller arasından fazla kilograma sahip olan seçenekleri satın alabilirsiniz. Özellikle büyük ve geniş alanlarda badana yapmak üzere grenli boya 10 kg ürününü tercih edebilirsiniz. 4 katlı, 5 katlı binalarda 25 kilogramdan fazla ürün hazırlanması kalıcılık için tavsiye edilir. Bu seçenek suyla birlikte seyreltilerek kullanılabileceği gibi rahatlıkla çok katlı binalarda da kullanılabilir. Binaların dış yüzeylerinde kırmızı, siyah, kahverengi, pembe, sarı gibi mat renkler tavsiye edilirken, iç yüzeylerde beyaz, açık yeşil gibi soft geçişli renkler önerilir. Ayrıca malzemeler yalıtımlı özelliğe kavuşmak isteyenler için idealdir. Bu malzeme ayrıca ofis ve işyerleri gibi mekanlarda, iç alanlarda ahşap, tuğla, beton gibi bölgelere rahatlıkla uygulanabilir. Kafe gibi iç dizaynın önemli olduğu mekanlarda da grenli ürünler tavsiye edilir. Malzemenin tekstürü ve dolgusu sayesinde duvar üzerinde farklı renklerle farklı desenler elde edilebilir. Bu da müşteri memnuniyetini artıran özellikler arasındadır. Grenler ayrıca kağıt kaplamaların üzerine de uygulanabileceği için farklı modellerle göz alıcı desenler elde edilebilir. Kullanım için duvar kağıtları yüzeye yerleştirildikten sonra üzerinden bir ya da iki kat ürün ile geçilmesi ve istenen görünümün kalıcı hale getirilmesi tavsiye edilir. Ayrıca bu duvar kağıtlarıyla birlikte ısı ve ses yalıtım sorunları da ortadan kalkmış olur. Grenli boya kampanyalı ürünlerinden yararlanmak için Trendyol’a göz atabilirsiniz.

Grenli Boya Fiyatları ve Yorumları

Grenli Boya Fiyatları ve Yorumları

Grenli malzemeler farklı mimari anlayışlara göre çeşitli amaçlarla kullanılabilen bir dekorasyon ürünüdür. Özellikleri oldukça fazladır ve üreticileri müşteri memnuniyetini her daim ön planda tutar. Ürünlerin fiyatları da bu açıdan değişiklik gösterebilir. Grenli boya fiyatları malzemenin kilogramına göre değişse de kampanyalı fırsatlarla müşterilerin beğenisine sunulur. Malzemeler su bazlı olduğu için az ürünle çok geniş alanlar boyanabilir. Bu da grenli ürünleri özellikle uzun yapılı binalarda tercih sebebi haline getirir. Her bütçeye uygun malzemelerin fırça setleriyle birlikte satılması fiyatı etkileyen etmenlerdendir. Badana için uygun olan ürünlerin renkleri de fiyatı değiştirebilir. Sade renklerle farklı renklerin birleşiminden oluşan tonların fiyat aralığı değişkenlik gösterebilir. Ayrıca ürünün astarla ya da silikon katkı malzemeleriyle birlikte seçilmesi de fiyatı değiştiren unsurlar arasındadır. Ürünü tercih edecek müşteriler grenli boya yorumlarını okuyarak fikir sahibi olabilir ve kendi amacına uygun malzemeleri kolaylıkla seçebilir. Yorumlarda ürünü minimum düzeyde seyrelterek geniş alanlarda boyama yapabildiğini söyleyen müşteriler, kalıcılıktan memnun kaldıklarını belirtir. Özellikle yağmur suyuyla birlikte kir akıtma özelliğine sahip bu ürünün dış cephede gönül rahatlığıyla tercih edebileceğini belirten müşteriler, desenlerin yoğunluğundan da memnun kalır. Toz tutmayan, nem geçirmeyen bu malzemeler çeşitli renklerde, farklı zevklere sahip müşterilere sunulur. Farklı desenler çeşitli alanlarda rahatlıkla tercih edilebilir. İç dizaynda yeniliği ve ferahlığı hissetmek malzemeler sayesinde kolay hale gelir. Ürünler, dekorasyonu bir hobi haline getirmiş olan müşteriler tarafından oldukça beğenilir. Modern renkleriyle ve şık görünümleriyle kullanımı ve uygulaması oldukça basittir. Grenli boya indirimlerinden yararlanarak yaşam alanlarınızı modern bir görünüme kavuşturmak için Trendyol’a göz atabilir, kendi amacınıza ve zevkinize uygun boyalara gönül rahatlığıyla sahip olabilirsiniz.