"

Gül Suyu

" araması için 2499 sonuç listeleniyor

Cilt Dostu Kaliteli Gül Suyu Çeşitleri Trendyol’da!

Gül suyu, gül bitkisinin taç yapraklarının damıtılması ile elde edilir. İlk olarak İranlılar tarafından keşfedilir. Dünya genelinde oldukça popüler bir şekilde kullanılır. Gıda sektöründe, hamur işi ve lokum yapımında, cilt temizliğinde gül suyu tonik şeklinde sıklıkla tercih edilir. Avrupa ülkelerinde ise çoğunlukla kozmetik sektöründe kullanılır. Malezya ve Singapur gibi uzakdoğu ülkelerinde de süt, şeker ve pembe renk veren gıda boyasıyla karıştırılarak bandung adlı içeceğin yapımında rol üstlenir. Kabe’de ise temizlik amacıyla tercih edilir. Doğal gül suyu, ilgili bitkinin yapraklarının rengi değişene kadar kaynatılması ile üretilir. Benzersiz kokusuyla her dönem yoğun ilgi görür. Özellikle sıcak günlerde serinlik vermesi için üretilen içilebilir gül suyu, farklı tadıyla büyük beğeni toplar. İçerisinde bulunan antioksidanlar, sağlık açısından son derece yararlıdır. Hakiki gül suyu, hem görüntüsü hem de kokusu ile aynı zamanda estetik bir değer taşır. 1 litre içeceğe sahip olabilmek için ortalama 6 bin adet bitkinin kullanılması gerekir. Tıp alanında da önemli etkileri ile tercih edilen ürün, rahatlatıcı ve dinlendirici bir ruh hali uyandıran yapısıyla dikkat çeker. Bu sebeple de pek çok farklı ruhsal hastalığın tedavi sürecinde kullanılır. Geraniol, citronel, fenitelikalkol ve rodinol içeren ürün; boğaz ve bademcik iltihaplarının tedavisinde de etkili bir rol üstlenir. Saçları ve saç derisini de besleyen ilgili ürünlerin tamamına Trendyol üzerinden erişim sağlayabilirsiniz.

Sağlığa Faydalı Gül Suyu Seçenekleri

Sağlığa Faydalı Gül Suyu Seçenekleri

Saf gül suyu, nem dengesini koruyan tonik etkisi sayesinde cildin pürüzsüz ve parlak görünmesine yardımcı olur. Benzersiz etkileri ile her dönem sıklıkla tercih edilir. Organik gül suyu, besleyici ve canlandırıcı nitelikleri ile cildi yumuşak ve pürüzsüz hale getirir. Ayrıca antioksidan özelliğiyle de cildi zararlı maddelerden korur. Orijinal gül suyu toniği, cildin doğal PH dengesini korur ve temizliğini sağlar. Doğal bitki özleri kullanılarak üretilen ürün, müşterilerin memnuniyetini korur. Gerçek gül suyu, fazla yağların ciltten arındırılmasını sağlayarak sivilce ve akne oluşumunu önler. Aynı zamanda cildin daha genç görünmesini sağlar. Cilt üzerindeki şişliği ve özellikle göz altında oluşan morlukları da azaltır. Gül suyu spreyi, cildin gün boyu taze kalması için kişilerin yanında taşıyabileceği doğal bir üründür. Doğal içeriklerin cilt üzerinde kullanılması, diğer yapay ve kimyasal içeriklere nazaran uzun vadede sağlığın korunması için daha avantajlıdır. Doğada pek çok antioksidan ve antiseptik bitkiler bulunur. Gül de bu özellikleri sayesinde çokça tercih edilen bir bitkidir. Bu bitkinin yapraklarından etkili su üretimi gerçekleştirilir. Ürünler; saçların nemlenmesine, parlamasına ve sağlıklı görünmesine yardımcı olur. İlgili tasarımlar, doğrudan sprey olarak da kullanılmaya elverişli bir yapıdadır. Cildi zararlı maddelerden koruması ile bilinir. İlgili bitkinin taç yapraklarının basınçlı su buharı ile damıtılmasıyla elde edilir. Doğal yapısı ve benzersiz sonuçlar sağlamasıyla ön plana çıkan ürünler, her dönem pek çok kişi tarafından sıklıkla kullanılır. Günlük yaşantının farklı alanlarında da önemli roller üstlenir. Hem güzellik hem de sağlık bakımından benzersiz bir performans gösterir. Özellikle saç ve cilt sağlığı üzerindeki faydaları ile dikkat çeken ürünler, aynı zamanda çeşitli ruhsal ve fiziksel rahatsızlıkların tedavi sürecinde de kullanılır. Siz de Trendyol aracılığıyla sunulan ve pek çok farklı marka bünyesinde imal edilen ürünlere kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Tüm detayları ve özellikleri ile birlikte çeşitleri inceleyebilirsiniz. Kendi istek ve ihtiyaçlarınızı ön planda tutarak dilediğiniz seçeneği gönül rahatlığıyla temin edebilirsiniz.

İşlevsel Gül Suyu Ürünleri

İşlevsel Gül Suyu Ürünleri

Her dönem birçok hastalığın başlıca etkeni olarak stres gösterilir. Modern hayatın getirdiği pek çok stres etkeni bulunur. Eski dönem tıp uygulamalarında da gül suyu ile bir kısım psikolojik rahatsızlıkların tedavi edildiği bilinir. Yenilebilir gül suyu, rahatlatıcı ve stres atıcı özelliği ile insanların daha ferah ve huzurlu hissetmelerine yardımcı olur. Ürünün içerisinde bulunan A, B, C ve E vitaminleri ile mineraller; bağışıklık sistemini güçlendirir. Ayrıca olası mide rahatsızlıklarını da önler ve mideyi rahatlatır. Vücudun serinlemesi ile hücre hasarı engellenir. Türkiye’de özellikle Ramazan ayında tüketilen güllaç tatlısı da bu içecek kullanılarak hazırlanır. Ayrıca bazı lokum çeşitleri de bu bitkisel malzeme ile tüketilmeye hazır hale getirilir. Ürünün antioksidan özelliğini artırmak için çay ile birlikte soğuk olarak hazırlanıp tüketilmesi de mümkündür. Tuzlu gül suyu, gül çiçeklerinden elde edilen suya tuz eklenmesi ile yapılan içecektir. Bu ürün de sıcak havalarda serinlemeye yardımcı olur. Ayrıca içerisinde bulunan tuz ile sindirim sisteminin düzenlenmesine de katkıda bulunur. Ürünün aynı zamanda özellikle küçük yaş grubundaki çocuklar üzerinde ateş düşürücü özelliği de bulunur. Ürünün buharı, koklanması ile geleneksel olarak kişilerin modunu yükseltmek için kullanılır. Antiseptik özelliği sayesinde ürün, bağışıklık sisteminin histamin üretmesini sağlar. Antienflamatuar ve antiseptik özellikleri ile bağışıklık sistemini destekler ve güçlendirir. İçerisindeki flavonoidler gibi antioksidanlar ile de vücudun hastalıklardan korunması sağlanır. Bütün gül suyu markalarına Trendyol aracılığıyla ulaşabilirsiniz. İhtiyacınıza uygun gül suyu öneri ve tavsiyelerini de kolaylıkla inceleyebilirsiniz. Gül suyu kullananlar tarafından paylaşılan görüşler doğrultusunda ürünler ile ilgili detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Avantajlı Gül Suyu İndirimleri

Avantajlı Gül Suyu İndirimleri

Trendyol, yüzlerce farklı kategorideki ürüne ev sahipliği yaparak müşterilerin ihtiyaçlarını karşılamayı başarır. Kolay ve anlaşılır olması, alışverişi keyfe dönüştüren fırsatları ile geniş kitlelere ulaşır. Kozmetik amaçlara hizmet etmesi ile bilinen gül suyu satın almak için Trendyol’u gönül rahatlığıyla deneyimleyebilirsiniz. Doğal bitki özleri kullanılarak üretilen çeşitler, pek çok farklı istek ve ihtiyacı karşılar niteliktedir. Kozmetik ve ilaç sektöründe kullanılması ile ön plana çıkan sentetik gül suyu, her dönem sıklıkla tercih edilir. Kimyasal bileşenlerden elde edilen çeşit, genellikle kolonya ve parfüm yapımında kullanılır. Deneyimli müşterilerin görüşlerini içeren gül suyu yorum ve değerlendirmelerini inceleyerek ürünlerin özellikleri ile ilgili detaylı bilgi sahibi olmanız mümkündür. Dönemsel olarak sunulan gül suyu indirimleriyle de dilediğiniz seçeneği uygun fiyat olanakları dahilinde temin edebilirsiniz. Gül suyu çeşitleri, her arayışa hitap eden geniş skalası ile büyük beğeni toplar. Siz de Trendyol sayesinde gül suyu kampanyalarına erişebilirsiniz. Oldukça geniş bir aralık dahilinde müşterilere sunulan gül suyu fiyatları, farklı bütçe gruplarına yönelik olmayı başarır. Ürün; içeriğinde bulunan vitamin, mineral, antioksidanlar ve antienflamatuarları sayesinde sağlıklı bir gıda tüketim maddesi olarak bilinir. Ürün, tonik etkisi ile cildin PH dengesinin oluşmasına ve cilt tonunun denkleştirilmesine yardımcı olur. Ayrıca hassas ciltlerin tercih etmesi için de uygun bir ürün olup, doğal yapısı nedeniyle kızarık görünümün azalmasına olanak tanır. Cilt üzerindeki tahriş ya da egzamanın azalmasına ve cildin rahatlamasına da katkı sağlar. Ferahlık veren özelliği sayesinde mideyi rahatlatır ve sindirim kolaylığı sağlar. Yüzyıllar boyu hayatın içerisinde olan ürünleri Trendyol üzerinden detaylı bir şekilde inceleyebilirsiniz. Kendi gereksinimlerinize yönelik olan çeşidi gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz. Hem kullanışlı hem de işlevsel olan bu seçeneklere Trendyol ile kolaylıkla sahip olabilirsiniz.