"

Gül Yağı

" araması için 2636 sonuç listeleniyor
Bioscha Gül Yağı
Kargo Bedava

BioschaGül Yağı

(2)
Gül Yağı
240 TL
Sepete Git

Hoş Kokulu Gül Yağı Seçenekleri Trendyol’da!

Güller verdikleri hoş kokuları ile çiçek türleri arasından en sevilenler arasındadır. Bu çiçeklerden elde edilen gül yağı farklı amaçlarda kullanılır. İnsanlar arasında mucizevi yağ olarak adlandırılır. Aromatik yağların insanlar tarafından fazlaca kullanıldığı ve kullananların iyileştirici özelliklerinden bahsettikleri görülür. Aromaterapi alanının ürünü olan gerçek gül yağı insan vücuduna önemli faydalar sağlar. Dünyada kozmetik ve sağlık sektöründe öne çıkan ürünlerden birisidir. Damıtma yöntemi ile elde edilir ve üretmek için çok fazla çiçek yaprağı gerekir. 1 kg gül yağı üretmek için 4 ton yaprak kullanılır. Kozmetik sektöründe kremlerde, parfümlerde, duş jellerinde, saç bakım malzemelerinin içerisine katılarak kullanılan bir üründür. Cilt bakımına önem vermek herkes için olmazsa olmaz rutinler arasında yerini alır. Cilt tahriş olduğunda, kızarıklık veya egzama gibi cilt kusurlarına iyi geldiği bilinir, cildi tedavi edici özelliği vardır. Az miktarda kullanılarak temiz cilde masaj yaparak uygulandığında etkisi gözle görülür. Aynı zamanda antiseptik özelliği bulunan gül yağı 1 gr gibi bir miktar ile cilt maskesinde de kullanılabilir. Böylelikle cildin kirlerden arınmasına yardımcı olur. Ciltte doğal bir etki bırakarak cildin genç ve yenilenmiş bir görüntüye kavuşmasına yardımcı olur. Yüzdeki makyajı temizlerken temizleme rutinlerinde ilk olarak bu bakım malzemesi kullanılabilir. Bu malzemeyi kullananların deneyimlerini Trendyol’dan müşteri yorumlarından inceleyebilir, alışverişinizi güvenle yapabilirsiniz.

Gül Yağı ile Cildinize Değer Katma İmkanı

Gül Yağı ile Cildinize Değer Katma İmkanı

Çiçeklerden elde edilen bu malzeme geniş bir ürün yelpazesine sahiptir. Cildinize ve aromatik kokusuyla stresle baş etmek için etkili olan saf gül yağını tercih edebilirsiniz. Cilt bakımı veya farklı amaç için kullanım için özen ve titizlikle üretilir. Farklı gül yağı markaları, sağlık ve hijyen açısından uygun ürünleri üreterek kullanıma sunar. Aynı zamanda bağışıklık güçlendirici özelliğe de sahiptir. Buhardanlığa üründen az bir miktar damlatıldığında soğuk algınlığı, grip, nezle gibi solunum yolu hastalıklarına karşı koruyucu etkisi vardır. Buhurdanlık gül yağı bu nedenle tercih edilir ve kullanan sayısı fazladır. Bu çiçekler çeşitli renk ve kokuya sahip olmalarıyla dikkat çeker. Ülkemizde çok çeşitli gül üretilir ve bunların her biri farklı aromatik kokuya sahiptir. Beyaz gül yağının koku oranı diğerlerine oranla daha fazladır. Bu bakım malzemesi cildi onarır ve ciltten bakterilerin uzaklaşmasına yardımcı olur. Bu da çiçeğin yapısının güçlü ve elementlerinin yüksek olduğunu gösterir. Cilt hava şartları, stres ve yaşa bağlı olarak nemini kaybeder ve sarkar. Cildi toparlayarak cildin diri ve ışıltılı durmasına katkı sağlar. Göz kenarındaki kırışıklıkların açılmasına da fayda sağlar. Aromaterapi alanının vazgeçilmez ürünlerinden birisidir. Hem duygusal hem de fiziksel olarak iyileştirmeye ve dengelemeye yardımcı olmak için esansiyel gül yağı tercih edilir. Kas ağrılarında hafifleme, burun tıkanıklığının açılması ve güçlü bir antioksidan olmaya yardımcı bir malzemedir. Kaygı ve stres herkesin maruz kaldığı ve yaşadığı duygulardır. Aromaterapi yöntemi ile stresi azaltarak yorgunluk ve depresyona karşı bir tedavi yöntemi uygulanır. Zihni uyararak sakinlik ve dinginlik sağlar. Değişik bitkisel özlerle uygulanır. Aromaterapi yani koku ile tedavi fiziksel iyileşme ve aynı zamanda ruhsal iyileşmeyi sağlayan etkili bir tekniktir. Yağların sağlık açısından önemi bu tedavi yöntemi en iyi örneklerden biridir. Oda kokusu, nefes uygulaması, parfüm, buhar banyosu gibi kullanılmaya uygun ortamlarda tercih edilir. Ailenize ve sevdiklerinize çok fazla alanda kullanım imkanı sunan bu ürün çeşitlerine Trendyol’dan ulaşabilir ve müşteri yorumlarını inceleyebilirsiniz.

Eşsiz Kokusuyla Beğeni Toplayan Gül Yağı

Eşsiz Kokusuyla Beğeni Toplayan Gül Yağı

Orijinal gül yağı maskesi yapılırken içerisine biraz badem yağı katılarak içeriği hafifletilip maskenin yapılması cildi hassas olanlar için önerilir. Çiçek yaprakları kullanılarak üretilir ve oda sıcaklığında sıvı haldedir. %100 doğal ham maddelerle formüle edilir. Kadınlar günlük bakım rutinlerini birtakım yağlarla destekleyerek kimyasal temizleyicilerden birazda olsa uzaklaşır. Makyaj temizliğinde, makyaj sonrasında yüz bakım malzemesi olarak kullanılır. Gül yağı maskesi, serumu, tütsüsü gibi çeşitli ürünlerde çiçek esansı bulunur. Bu çiçekten elde edilen maske ciltteki kızarıklığı alır ve yağdan kirden arındırır. Serum ise güçlendirilmiş formülü sayesinde cilt nem kaybını engeller ve dolgunluk sağlar. Çiçek yaprakları buhar damıtma yöntemiyle damıtılır ve tütsü olarak aromaterapide kullanılır. Böyle farklı kullanım alternatifiyle herkese hitap eder. Gün içerisinde insanların önem gösterdikleri ve hassas oldukları şeylerden birisi de ağız bakımıdır. Çoğu zaman dışarıda bir işiniz olabilir ve buna ayıracak vaktiniz olmayabilir. Kendinizi rahatsız hissettiğinizde ağzınıza 1 damla hakiki gül yağı damlatarak ağız kokusunu giderebilir ve nefesinizi tazeleyebilirsiniz. Farklı sebeplerden dolayı oluşan kas ağrılarında, ayakta veya bilekte meydana gelen burkulmalarda bölgeye uygulandığında yatıştırıcı etkiye sahiptir. Enfeksiyon ve mikroplara karşı etkilidir. Ağız ve mantar enfeksiyonlarına karşı etkili olduğu bilinir. Yaz aylarında güneşe maruz kaldıktan sonra yüzünüzde ve vücudunuzda güneş lekeleri oluşabilir, bunları yok etmek zor hatta bazen imkansız olabilir. Aynı zamanda kadınlarda doğumdan sonra ciltte gebelik lekeleri oluşabilir. Bu iki leke sorununa çözüm olarak görünümü hafifletmek açısından doğal, organik gül yağı tercih edilir. Trendyol’dan yapacağınız doğru seçimlerle bakımınıza uygun ürünleri inceleyip zengin ürün içeriğine sahip ürün seçeneklerine göz atabilirsiniz.

Her Bütçeye Hitap Eden Gül Yağı Fiyatları

Her Bütçeye Hitap Eden Gül Yağı Fiyatları

Ürün seçenekleri, çok amaçlı kullanıma uygun özellikleri ile öne çıkar. Doğal içeriğinden dolayı bakım ürünleriniz arasında kullanışlı ve sürdürülebilir ürün olarak yer ayırabilirsiniz. Çoklu alım yaptığınızda gül yağı fiyatında avantaj sağlayabilirsiniz. Günümüzde cilt bakım ürünlerine çok fazla para harcar ve insanlar bakımına özen göstermeye devam edip daha uygun fiyatlı cilt ürünleri cazip gelir. Bir bakım yağı alıp onu cilt bakımı, oda kokusu, yaraları iyileştirme, saç bakımı gibi çok fazla alanda uygulayabilirsiniz. Çok amaçlı olan bu ürünün herkesin bakım malzemeleri arasında yerini alması gerekir. Gül yağı çeşitlerinin kullanım alanlarından biride saç bakımıdır. Saçlarınız nemsiz, uçları kırık ve cansız görünebilir. Çiçek özünü kullanmaya başladığınızda saç köklerini güçlendirirsiniz ve saç dökülmesini de daha aza indirgemiş olursunuz. Saç bakım rutininize ekleyerek daha sağlıklı saçlara sahip olursunuz. Uçucu gül yağı aromaterapinin en önemli ürünlerdendir. Aromaterapi gül yağı en değerli ürünlerden biridir. Baş ağrısının iyileşmesi, solunum yolları enfeksiyonu tedavisinde, uyku sorunları, stres ve kaygıda sakinleştirici ve uyarıcı etkilerle olumlu sonuçların elde edilebileceği gözlemlenir. Kadınlarda doğum sonrasında çatlak ve selülit oluşumları görülebilir. Bu oluşumları önlemek için hamileyken düzenli aralıklarla kullanıldığında faydasını görebilirsiniz. Eğer gül yağına karşı herhangi bir alerjiniz olup olmadığını bilmiyorsanız elinizin üstünde ufak bir noktaya uygulayıp 10 dakika bekleyebilirsiniz. Değişik bir alerjik semptom olmadıysa kullanmaya başlayabilirsiniz. Gül yağı yorumları sayesinde ürünler hakkında detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz. Aradığınız özellikteki yağın kullanımı ile ilgili fikir edinmeniz gül yağı satın almada size yol gösterici bir etken olabilir. Bakım ürünü kategorisinde yer alan bu ürünü deneyimleyebilirsiniz. Trendyol’un avantajlı fiyat seçeneklerini takip ederek alışverişinizi keyifli bir şekilde tamamlayabilirsiniz.

Gül Yağı Ne İşe Yarar?

Gül yağı cilt bakımından saç bakımına kadar pek çok farklı amaçla kullanılabilir. Cilt yüzeyine sürüldüğünde cildin kirden ve yağdan alınmasını destekler. Aynı zamanda günlük cilt temizliği için ferahlatıcı etki sağlar. Doğal bir ürün olduğundan makyaj temizleyici şeklinde de kullanılabilir. Cildin canlanmasına destek olan gül yağı, genç bir görünüm verir. Cilt yüzeyinde oluşan kızarıklıklara iyi gelir. Şampuan içerisine eklenerek saç üzerinde uygulanabilir. Hoş kokusu ile de hem duş sırasında hem de sonrasında sizi rahatlatır. Kuruyan dudaklar için iyi bir bakım yağıdır. Kuru ciltlerde de nem dengesi kurar. Yüz, alın, dirsek ve topuk gibi vücudun sert aynı zamanda kuru bölgelerinde kullanım için uygundur. Kırışıklık giderdiği bilinen gül yağı parfümler için de kullanılabilir.

Gül Yağı Nerede Satılır?

Gül yağı, faydalı içeriği ve hoş kokusu ile Trendyol'dan satın alınır. Doğadaki farklı renkte ve kokulardaki güllerden toplanarak elde edilen bu ürünler pek çok alanda kullanılır. Kimyasal etkilere maruz kalmadan günlük yaşantıda parfüm olarak da tercih edilebilir. Kozmetik, gıda ve sağlık alanında kullanılan gül yağı; diş macunu, sabun, puding, sakız, lokum ya da şekerleme gibi ürünler içerisine konulabilir. Farklı bitkilerin yağları ile birlikte de kullanılabilir. Farklı gramajlarda hazırlanan şişesiyle güvenle saklanabilir. 15 ml, 20 ml, 30 ml, 50 ml ve 100 ml gibi şişelerde tercih edilebilir. İhtiyacınız olan boyuttaki gül yağı çeşitlerini Trendyol'dan kolayca satın alabilirsiniz.

Gül Yağı Alırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Gül yağı alırken dikkat edilmesi gerekenlerin başında alerjen etkiler gelir. Bitkisel ve doğal bir ürün olarak üretilen gül yağı, bitkilere karşı alerjik reaksiyon gösteren kişiler için uygun değildir. Bu yüzden saf şekildeki gül yağının seyreltilerek kullanılması önerilir. Kullanmadan önce el ya da kol bölgesine birkaç damla damlatılarak vücudun herhangi bir reaksiyon gösterip göstermediği kontrol edilebilir. Gül yağının da bir son kullanma tarihi mevcuttur. Bu yüzden alınacak ürünün tarihine bakılıp tercih edilmesi son derece önemlidir. Uçucu bir yağ olduğundan seyreltilmeden kullanıldığında ciltte tahrişe sebebiyet verebilir. Bu yüzden zeytinyağı gibi farklı bitkisel yağlar ile kullanılabilir.