placeholder
"

Günlük Defteri

" araması için 2640 sonuç listeleniyor
Seven Günlük Hatıra Defteri
SevenGünlük Hatıra Defteri
45 TL
Sepete Git

Günlük Defteri

Günlük Defteri

Genellikle hafif ya da sert bir kapak içerisinde, yazı yazmak için bir araya tutturulmuş kağıt yapraklarının bütününe denilen defterlerin çok çeşitli türleri vardır. Bu türlerden biri olan günlük defteri gün gün deneyimlerimizi, düşüncelerimizi ya da planlarımızı yazdığımız defterlerdir. Gün içerisinde deneyimlediğiniz olayları ya da anılarınızı hatıra olarak saklamak istediğinizde bunları bir deftere yazabilirsiniz. Her yaştan insanın yazabileceği günlükler, yapılan aktivitelerin bir listesi, içsel düşünceler ya da anlatıp rahatlamak istediğiniz düşüncelerin yazıldığı bir defter olabilir. Yetişkin hayatının içinde planlarımızı ve programlarımızı yaptığımız bir planlayıcı olabilecekken, aynı zamanda içsel yolculuğumuzun bir tanığı görevi görürler. Sadece yetişkinler için değil aynı zamanda yazı yazmayı öğrenen çocuklar için de eğlendirici ve sürükleyici bir alışkanlık olurken, duygusal ve bilişsel zekaya katkıda bulunup eğitici bir faktör olarak hayatlarına katılır. Çocukların da günlük defteri kullanmaları onlara erken yaşlarda beyinsel gelişimleri için pozitif çıktıları vardır. Uzun süre kullanılan ve bir alışkanlık haline gelen günlük yazma aktivitesinin beyin için sağlamlaştırıcı etkisi profesörler tarafından kanıtlanmıştır. Dolayısıyla zihinsel pratik sağlayan yazı yazma aktivitesi çocuklar ve yetişkinler için bir sağlamlaştırıcı etki taşıyabilir. Gelişen dünyanın hali ile defter çeşitleri de değişiklik gösterir. Günlük tutmak için defter tercihi değerli anı ve hatıralarınız için güvenli bir seçim olabilir. Anılarınızın özenle korunmasını kağıdın kalitesi, kapak seçimi, kilit özellikleri gibi ayrıntılarla sağlayabilir aynı zamanda defterlerinizi kişiselleştirebilirsiniz. Siz de alışkanlık olarak devam ettirdiğiniz günlük yazma aktivitenizi sizi yansıtan bir defterle özelleştirebilirsiniz. Günlük defterleri her zaman yanınızda taşınabilir ve o gün içinde yazmak istediğinizde çıkarıp kullanabileceğiniz şekilde tasarlanmıştır. Modelleri ve çeşitleri ile kendi stilinize özel defteri uygun fiyat seçenekleri ile Trendyol’da bulabilirsiniz.

Günlük Defter Kullanımının Faydaları

Gününü bir deftere kaydetme şekli olarak günlük tutmak; sırlarınızı, düşüncelerinizi, isteklerinizi ve fikirlerinizi muhafaza eder. Kısacası bir günlük size dair her şeyi bulundurabilir. Muhafaza ve anı işlevlerinin yanı sıra günlük tutmak kişiye çeşitli fayda sağlar. Öncelikli olarak her gün yazarak, yazma isteğimizi sürekli hale getirir. Dolayısıyla yazı yazma becerisi de bu şekilde gelişmeye devam eder. Bu şekilde zihnizi çalıştırarak da IQ seviyesinin yükselmesine yardımcı olur. Yapılan araştırmalarda yazma kabiliyetinin beyni çalıştırdığına ve IQ seviyesiyle ilişkili olduğuna dair çalışmalar yapılmıştır. Bu çalışmalara göre yazmaya devam etmek beyni geliştirmeye devam eder. Günlük anı defteri kullanarak kendi kendinize yazdığınız metinler sayesinde sözel iletişiminiz de güçlenir. Günlük yazan birey olayları detaylı bir şekilde yer, zaman, kişi, olay perspektiflerinde değerlendirip bunlara uygun gidişatta vererek iletişim becerilerini sözlü ve yazılı anlatım değerlerini kuvvetlendirir. Bu sayede hem yazıp hem de bilişsel ve sözel becerilerinizi geliştirebilirsiniz. Aynı zamanda günlük yazmak kişinin tarihçesini kaydederken, eleştirel durumlarda açıp bakabileceğiniz ve hatırlamanızı sağlayabilecek bir dosya görevi görebilir. İsteklerinizi ve hedeflerinizi de kağıda dökerek somutlaştırıp kendinize daha belirgin çizgiler oluşturmanızı sağlar. Bu sayede görmek istediğinizde açıp bakarak hedeflerinizin neresinde olduğunuzu algılayabilirsiniz. Hedeflerinizi daha iyi değerlendirip ölçüp biçebilirsiniz. Gün gün yaşadıklarınızı yazarak IQ dışında EQ yani duygusal zekanızı da geliştirmiş olursunuz. Duygularınız hakkında kazandığınız farkındalık sayesinde organizasyonel düşünce, pozitif ve negatif yönlerinizi bilme ve hedef sağlamlığı farkındalığınız artar. Bu da günlük yaşantınıza pozitif bir bilinç olarak geri dönebilir. Günlerinizi geleceğe dair planlamak ve önünüzde net programlar görmek istediğinize günlük plan defteri kullanabilirsiniz. Gün gün bölünerek size organizasyonel bir kolaylık sağlayan bu defterlerle geçmişe yönelik sınıflama değil aynı zamanda geleceğe yönelik kategorilemeyi de sağlayabilirsiniz. Günlük planlayıcı defter ile daha kesin ve net programlarla zamanınızı değerli kullanabilirsiniz. Beyine ve zamanınıza yönelik pozitif katkılarının yanı sıra, defter kullanımının faydaları arasında endorfin salgılanması da bulunur. Bu sebeple günlük defter kullanımı mental sağlığınıza olumlu bir etki sağlar. Defter kullanarak yazmak yazılarını organize bir hale getirip bütün anılarınızı korunaklı ve güvenli bir şekilde ileri zamanlara taşımasına katkıda bulunurken sizi de daha sağlıklı bir hale getirir. Günlük defterinin uygun ve kampanyalı fiyatlarından faydalanmak için Trendyol'a göz atabilirsiniz.

Özel Hediyeleriniz İçin Güzel Günlük Defterleri

Hediye almak kadar hediye vermek de karşınızdaki insanın yüzünde bir tebessüm oluşturduğunda çok sevindirici bir eylemdir. Hediye vermek karşınızdaki insana verdiğiniz değeri de temsil edebilir. Doğum günleri, yıl dönümleri, yılbaşı dönemleri gibi özel bir günde arkadaşınıza güzel bir hediye almak istiyor olabilirsiniz. Dolayısıyla arkadaşınıza yapacağınız bir seçimde en mükemmel hediyeyi ararsınız. Onun için en güzel olacak ve en şık olacak hediyeyi günlerce düşünür durursunuz. İşi kesin tatminle sonlandırmak istediğinizde hediyelik günlük defteri şık bir seçim olabilir. Hediye için defter seçimi her zaman seçimlerinize göre klas ve tarz bir hava yaratabilir. Üzerinde isim yazan tercihe göre kırmızı, siyah, mavi ya da yeşil renklerde klasik bir günlük defteri ya da desenli çizgili bir günlük defteri uygun bir seçim olabilir. Siyah günlük defteri erkek arkadaşınız için klas bir hediye olabilir. Daha uzun süre yazmasını dilediğinizde kalın günlük defteri manidar bir mesaj içerebilir. Kişiye uygun mükemmel hediye seçimini yapmak için defterin kapak seçenekleri de şık bir ayrıntı katabilir. Kalın kapaklı bir defter ile şık ve klasik bir görüntü; ince kapaklı bir defter ile her zaman yanında taşıyacağı bir imaj çizebilirsiniz. Etkileyici ve yenilikçi tasarımlar ya da nostaljik tasarımlarla hediye alacağınız kişiye özel pek çok detay yakalayabilmek mümkün. Günlük defteri hem anılarını biriktirmesi için güzel bir araç olur hem de kişiselleştirilmiş seçenekleri ile kişiye kendisini özel hissettirir. Özel günlük defteri seçenekleri ile isim yazdırabilir hediyenizi kişiye özel şık bir imajda sunabilirsiniz. İstediğiniz isimi yazdırarak arkadaşınıza, aile bireyinize ya da dostunuza özel oluşturacağınız hediye çok anlamlı bir hale dönüşür. Boyutunu, sayfa yapısını, yaprak sayısını ve renk tercihlerinizi de yaptıktan sonra siparişinizi oluşturabilir, hediyenizi alabilirsiniz. Siz de hediye tercihleriniz için Trendyol'u tercih ederek hem uygun fiyatlı hem de şık hediyeler satın alarak sevdiklerinizi mutlu edebilirsiniz.

Günlük Defter Seçimi Sırasında Önemli Noktalar

Her yaştan bireyin tercih ettiği ve kullandığı günlük defterler sıklıkla kullanılan defter türlerindendir. 7’den 70’e birçok yaş grubu tercih eder. Kişilerin iç dünyalarını, deneyimlerini ve en derin duygularını paylaştıkları bu ürünler tercih edilirken dikkat edilmesi gereken bazı noktalar vardır. Günlük defteri çeşitleri fazlaca olduğundan size uygun olan defterin tercihi önemlidir. Yazmak istediğiniz konuya özel, yazmak istediğiniz mekana ve uygunluğa özel defter seçimleri ile konforlu bir yazış sağlayabilirsiniz. Eğer pek rahat olmayan bir ortamda yazmayı tercih ediyorsanız spiralli bir defter ile zorlanmadan yazılarınızı yazabilirsiniz. Okulda, evde ya da kafede masa bulabileceğiniz bir ortamda spiralli ya da spiralli fark etmeksizin her defter size rahatlık sağlar. Çizgili defter ile düz hatlarda yazarak sözel ilerleme sağlayabilirsiniz. Hayatın her alanında ve döneminde kullanabileceğiniz çizgili defterlerin kullanma sıklığı çok yüksektir. Özellikle yeni okuma yazma öğrenen çocuğunuz için çizgili defter almak yazı yazmasına katkıda bulunacak ve yazarken zorlanmayacaktır. Çizgili defterler gibi kareli günlük defterler de bulunur. Daha çok sayısal verilerin yazımında tercih edilen kareli defterler ile geometrik şekillerin çizimi, hesaplama yapmak gibi durumlarda kullanabilirsiniz. Kareli defterlerin de kullanım sıklığı çok fazladır. Eğer sayfayı olduğu gibi kullanmak isterseniz çizgisiz defterleri tercih edebilirsiniz. Bu sayede defter sayfasının tamamını dilediğiniz gibi kullanabilirsiniz. Bunun dışında noktalı ve renkli günlük defter çeşitleri bulunur. Gün gün yazmak istediğiniz yazılarınız için size özel durumlarda kullanacağınız kaliteli günlük tutma defteri tercihiniz için Trendyol’a bakabilirsiniz.

Günlük Defteri Modelleri ve Fiyatları

Sayısız defter modelleri içerisinden size uygun defter modeliyle günlük yazma alışkanlığınıza devamlılık katabilirsiniz. Defterin çeşitleri kapakların türüne, kağıt cinsine ve bunun gibi özelliklere göre çeşitlilik gösterir. Hatıra ve anı depolayan günlük defter modelleri için Trendyol’a bakabilir, sizin için uygun olan defteri bulabilirsiniz. Düz ya da spiralli tel seçenekleri ile farklı modelde defterden sizin tarzınızı yansıtan ve konforlu olanı tercih edebilirsiniz. Büyük, küçük, orta, normal ve orta boy defter seçenekleri ile isteğinize yönelik boy seçimi yapabilirsiniz. Bazı durumlarda daha güvenlikli defterler tercih edilebilir. Günlük defterleri güvenli bir şekilde saklanması istenilen ve kilitli tercih edilebilen bir model ihtiyacınızı karşılayabilir. Eğer siz de güvenli bir defter modeli arıyorsanız kilitli günlük defteri satın alarak bu ihtiyacınızı giderebilirsiniz. Kilitli defterlerle yanında aldığınız deftere özel anahtarıyla beraber satılmaktadır. Size özel anahtarınızla defterinizi kullandıktan sonra kilitleyebilir ve bu şekilde muhafaza edebilirsiniz. Bu şekilde dilediğinizi yazdıktan sonra defteri kilitleyebilirsiniz. Anahtarı ise yine size ait olan güvenlikli bir mekanda ya da konumda saklayabilirsiniz. Anahtarlı günlük defteri tercihleriniz için isteğinize özel kağıt ve kapak tercihleriyle defterinizin seçimini yapabilirsiniz. Güvenlikli muhafaza edilebilen bu defterler, size özgürce yazma deneyimi sunacaktır. Buna benzer şekilde gizli günlük defteri ise, size özel açma şekilleriyle yine aynı şekilde korunaklı ve özgürce yazma fırsatı sağlayacaktır. Kapak üzerinde yer alan şifre girme yer ile kişisel verilerinizi koruyabilirsiniz. Şifreyi düz sıralanan numaralardan seçmek yerine daha karmaşık seçeneklerden oluşturup unutmamak adına bir yere not ederek saklayarak güvenliğe almış olursunuz. Geniş çeşitliliğe sahip modellere değişik günlük defterleri de eklenir. Bunlar renkleri bakımından ilginç olabileceği gibi eklenen detayları ile de tercih edilebilinir. Her yaştan kişiye hitap eden özel günlük defteri modelleri, renk seçimleri ile kişiye özgü bir defter modeli yelpazesi sunar. Resimli günlük defteri ise çocuklar için göze çarpan bir ayrıntı olurken, öğrenimi de pekiştirir. Çocuklar hem yazı yazma becerisi hem de resimlerle görsel öğrenim kazanırlar. Bunun yanı sırası tüylü günlük defteri kadınlar ve çocuklar için çekici bir hediye olarak seçilebilinir.. Hem şık hem tarz bir defter yazı yazma motivasyonunuzu arttırabilir. Çocuklara da eğlenceli bir oyuncak ve yazı arkadaşı olabilir. Size ve çocuğunuza uygun model defteri kağıt, yaprak sayısı, kapak tercihi, boyutu ve çizgi seçenekleriyle Trendyol'da bulabilirsiniz.

Çocuğunuz ve Sizin İçin Günlük Defterleri

Kişinin iç dünyasına yaptığı yolcukların bir kaydı olan günlük defterlerini siz kullanırken çocuğunuz için de bir adet edinebilirsiniz. Yetişkin günlük defteri ile anılarınızı düzenli olarak kaydederek kendiniz için bir anı oluşturursunuz. Her yaştan bireyler için özel olarak düşünülmüş modelleri sayesinde size kolaylık sağlayan defter modelleri ile günlük tutmak eskisinden daha eğlenceli bir alışkanlığına dönüşür. Hamile günlük defteri ile bebeğiniz henüz karnınızdayken onun bütün gelişimlerini not edebilirsiniz. Bu özel ve değerli anları yazı ile ölümsüz kılarak kendinize en güzel hediyeyi vermiş olursunuz. Bebeğiniz doğduğunda da buna devam edebilirsiniz. Her yaştan bireylerin tercih edebileceği ürünler sadece yetişkinler için değil aynı zaman da bebekler için de çok uygun. Bebeğiniz için alacağınız bebek günlüğü defteri ile, bebeğinizin günbegün değişim ve gelişimini yazabilirsiniz. Hem çocuğunuzun gelişimini takip etmek hem de özel bir hatıra niteliği taşıması açısından bebekler için günlük defterlerini uygun fiyatlarla sitemizde bulabilirsiniz. Bebeğinizin cinsiyetine uygun ya da kendi tercihlerinize uygun defterler ile ömür boyu kalacak bir günlük hatıra defteri oluşturabilirsiniz. Bebeğiniz büyüdüğünde ve artık okuyup yazabilen bir çocuk olduğunda artık günlük oluşturma sırası ona gelmiştir ve kalemi çocuğunuza devredebilirsiniz. Çocuğunuz için de tercih edebileceğiniz çocuk günlük defteri modelleri çok çeşitlidir. Kız çocuğunuz için çizgi film temalı defterler tercih edebilirsiniz. Barbie günlük defteri ile çocuğunuz her gün anılarını not edebilir. Yine bir çizgi karakter olan kral şakir günlük defteri seçimi ile çocuğunuz için eğlenceli, renkli günlük defteri tercihi yapmış olursunuz. Arkadaşları ile diyaloglarını, okul hatıralarını, öğrendiklerini ve belki de düşüncelerini deftere yazabilir. Bu şekilde yazma becerisi gelişir. Günlük tutarak beyin gelişimlerine yardımcı olabilir aynı zamanda zihinsel pratik deneyimi de kazanmış olur. Pembe günlük defteri ile kız çocuğunuzu mutlu edecek bir hediye alabilirsiniz. Çocuğunuz defterini kullanarak kendine bir günlük anı defteri oluşturmuş olacaktır. Çocukların kendi tarzına ve stiline uygun yazılı ya da desenli eğlenceli çocuk günlük defteri ile yeni bir alışkanlık kazanmış olacaktır. Aynı zamanda çocuklar için çok ilgi çekici olan müzikli günlük defteri ile yazı yazmayı ilginç hale getirerek yazma alışkanlığı sağlayabilirsiniz. Müzik sesleri çıkarak çocuklar için adeta bir oyun sağlayan bu defterler yazı yazmak için eğlenceli bir araç haline gelir. Siz de çocuğunuz için günlük defteri alabilir, Trendyol'daki ürün çeşitliliğinden faydalanabilirsiniz.

Kampanyalı ve Uygun Günlük Defteri Fiyatları

Zengin kapak ve tasarımlarıyla defter seçeneklerinin pek çok alternatiflerini Trendyol’da bulabilirsiniz. Yazma isteğini devam ettirerek süreğen bir alışkanlık kazandırıp zekayı etkileyen günlük defteri tutma alışkanlığı gibi faydaları ile siz de kendinizi geliştirebilirsiniz. Kendiniz için kullanacağınız bu defterler aynı zamanda kaliteli ve şık birer hediye seçeneği de olabilir. Sevdiklerinizi mutlu edip sevindirirken aynı zamanda onlara güzel bir hediye almanın mutluluğunu yaşayabilirsiniz. Cinsiyete özel defter seçimleri yaparak kişiselleştirilmiş zevkinize göre tercihte bulunabilirsiniz. Örnek olarak erkek günlük defteri seçimi için Trendyol’da mavi, çizgili ya da deri günlük defteri gibi seçeneklere bakabilirsiniz. Defterlerin fiyatları kağıt sayısı, kalitesi, kapak kalınlığı, tasarımı gibi faktörlere bağlı olarak değişim gösterir. Kilitli günlük defteri satın al tercihlerinizde kilitsiz ve anahtarsız bir deftere göre daha farklı bir fiyat çıkar. Büyük boy defter almak istediğinizde küçük boy deftere göre ya da fazla yaprak sayılı bir defter almak istediğinizde daha ince bir deftere göre yine farklı fiyattadır. Defterlerin fiyatları seçtiğiniz detaylar ve özelliklere göre değişebilme durumuna sahiptir. Kampanyalı fiyatlar, ekonomik ve uygun seçimler yapmak istediğinizde dilediğiniz yaprak sayısı, materyal cinsi, tasarım ve kapak şekillerinde günlük defteri Trendyol'dan satın alabilirsiniz. Trendyol’da her zaman kampanyalı ve uygun günlük defter fiyatları ile bütçenize ve zevkinize uygun seçimi yapabilirsiniz.