"

Güvenlik Kamerası

" araması için 13240 sonuç listeleniyor
Owlet Smart Sock 3 - Mint Yeşili
KARGO BEDAVA
OwletSmart Sock 3 - Mint Yeşili
7.999 TL
Sepete Git

İşlevsel ve Dayanıklı Güvenlik Kamerası Modelleri Trendyol'da!

Güvenlik kamerası, çeşitli mekânlarda etrafın izlenmesi için kullanılır. Pek çok farklı modeli bulunan bu cihazların farklı ortamlara uygun çeşitleri de mevcuttur. Güvenlik kameraları ve özellikleri; kullanıldıkları alan, sağladıkları görüntü kalitesi ve kayıt yetenekleri bağlı olarak değişebilir. Bu sebeple söz konusu cihazı satın almadan önce kullanıcıların kapsamlı bir araştırma yapması oldukça önemlidir. Güvenlik kameralarının iç ve dış mekânlar için özel olarak geliştirilmiş çeşitleri mevcuttur. Dış cephe kamera modelleri, çeşitli büyüklüklerde olabilir. Ayrıca dış mekân cihazlarında su geçirmez güvenlik kamerası gibi çeşitli koşullara dayanıklı modeller de üretilir. Ev içi güvenlik kamerası modellerinde de farklı boyut alternatifleri bulunur. Bu sayede pek çok mekân rahatlıkla izlenebilir.

Güvenlik kameralarının farklı ışık seviyelerinde kullanılan çeşitleri de mevcuttur. Gece görüşlü güvenlik kamerası, bu modellerden biridir. Bu cihazlar ile tamamen ışıksız ortamlarda bile çekim yapabilmeniz mümkündür. Ayrıca kare, şekilli ve yuvarlak güvenlik kamerası modelleri gibi farklı tasarımlara sahip modeller de mevcuttur. Güvenlik kameralarının kayıt yapabilme yetenekleri birbirinden farklıdır. Bazı cihazlar çeşitli bağlantılar ile bilgisayar ve internet ağı üzerine, bazıları ise kendi hafızalarına kayıt yapar. Örneğin, arazi güvenlik kamerası sistemlerinde hafıza seçeneği genellikle cihazın kendisi tarafından sağlanır. Ancak bunlardaki kayıt alanı dijital cihazlara göre çok daha kısıtlı olabilir.

Güvenlik Kamerası

Güvenlik Kamerası

Güvenlik kamerası; okul, ev, sokak, cadde, işyeri, hastane, alışveriş merkezi ve mağaza gibi alanlarda sıklıkla kullanılır. İşletmelerde imalat sürecinin denetlenmesi ve izlenmesi, iç ve dış mekanlarda tehlikeli veya olumsuz durumların önüne geçilmesi için tercih edilir. İzinsiz giriş, vandalizm ve hırsızlık gibi durumlarda caydırıcı etki gösterir. Güvenlik kamerası cihazı hırsızlık gibi durumların yanında yangın, su baskını ve benzeri tehlikelerden de korunma olanağı sağlar. Sensörlü modeller tehlike unsurlarını algılayarak duruma göre acil servislere yönlendirmede bulunur. Güvenlik kamerası kayıt cihazı sayesinde olumsuz durumlarda video çekimleri kanıt olarak sunulur. Bu sigorta tazminat taleplerini hızlandırmaya yardımcı olur.

Cihaz birçok formda ve özellikte gelir. Bu nedenle her ihtiyaca uygun çeşidi vardır. Bu tür gözetim sistemlerinin kurulması durumlarında ihtiyaçlara yönelik cihazların tercih edilmesi gerekir. Kaliteli güvenlik kamerası modellerini tercih etmek, kullanıcıların cihazın performansından memnun kalmaları açısından önemlidir. Bu sayede aradığınız video kalitesine sahip olarak güvenliği maksimum düzeye çıkarabilirsiniz. Kaliteli ve sağlam dış mekan güvenlik kamerası, hem uzun ömürlü olur hem de vandalizme karşı koruma sağlar. Dış mekân cihazları, genelde elektrik bağlantısı ile çalışır. Ancak güneş enerjili güvenlik kamerası gibi sürdürülebilir kaynakları kullanan modeller de mevcuttur.

Caydırıcı güvenlik kamerası modelleri dış mekânlarda görünür yerlerde kullanılarak kötü niyetli kişilerin buralardan uzak tutulması sağlanır. Zorlu hava koşullarına karşı dirençli olan dış mekân gizli güvenlik kamerası, kurcalama veya hasar verme girişimlerine de dayanacak tasarımlara sahiptir. Gece görüşlü ve termal modeller, güneş ışığının veya tepe ışıklarının bulunmadığı karanlık ortamlarda kullanıma uygundur. Çözünürlüğü yüksek cihazlar ayrıntılı ve net kayıt görüntüleri elde etmeyi sağlar.

İç mekânlarda kullanım için tasarlanmış olan Wi-Fi güvenlik kamerası modelleri de mevcuttur. Bu cihazlar, evlerde güvenliğin sağlanması açısından faydalı olabilir. Ev güvenlik kamerası dışarıda olduğunuzda evinizde neler olup bittiğini bilme şansı sunar. Bu cihazlar, akıllı güvenlik kamerası olarak da bilinir. İki yönlü ses iletimi, kişi algılama sensörü ve gece görüşü gibi özellikler sayesinde evde yokken veya başka odadayken bile herkesi görebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Bir iç mekan güvenlik kamerası işte veya dışarıda olduğunuz zamanlarda köpeğinize göz kulak olarak evcil hayvan monitörü görevi görür.

Kapı ziline yerleştirilmiş bir model çocuğunuzun okuldan eve vardığını bilmenize olanak sağlar. Güvenlik kamerası yüksek çözünürlüklü olduğunda kaliteli ve büyük boyutlu kayıtlar elde edilebilir. Sokaklar, caddeler, alışveriş merkezleri gibi ihlallerin sıklıkla yaşandığı alanlarda büyük bir bölgeye hakim olma ve uzak noktaları dahi görüntüleme imkanı sunması ile ön plana çıkar. Yerleştireceğiniz ortamı ve ihtiyaç duyduğunuz özellikleri belirleyebilir, Trendyol’da çözünürlük ve boyut gibi birçok açıdan farklılık gösteren zengin ürün yelpazesi içerisinden seçim yapabilirsiniz.

Etkin Gözetleme İmkânı Sunan Seçenekleri Nasıldır?

Etkin Gözetleme İmkânı Sunan Seçenekleri Nasıldır?

Günümüz toplumunda emniyetin sağlanması adına gözetim büyük bir rol oynar. Güvenlik kamerası markaları müşterilerine farklı durumlara veya mekanlara uyan çeşitli modeller sunar. Başarılı bir uygulama elde edebilmek adına doğru ürünü seçmek önemlidir. İşinizi güvence altına almak söz konusu olduğunda aralarından seçim yapabileceğiniz birçok farklı güvenlik kamerası çeşitleri vardır.

İP güvenlik kamerası modelleri, iç mekânlarda pek çok farklı alanda kullanılabilir. Bu cihazlar, kaydettikleri veriyi internet bağlantısı ile yetkisi olan İP adresine aktarır. Sıklıkla tercih edilen koaksiyel kablo veya ethernet kablosuyla merkezi bir kayıt cihazına bağlanan iç mekan modelleri ise tavanlara monte edilebilir. Ofis veya ev içerisinde geniş bir görüş alanı sağlar. Dome model olarak da bilinen cihaz, genellikle profesyonel kurulum gerektirir. Düşük maliyetli olması ve esnek kullanım imkanı sunmasıyla sevilen bir diğer model analog güvenlik kamerasıdır. Fiyatları, analog sistemleri oldukça cazip kılar. Özellikle cihaz sayısı arttıkça dijital versiyonlara göre önemli ölçüde uygun maliyetlidir. Yıllardır piyasada bulunması sebebiyle kurulum kolaylığı açısından avantajlıdır. Basit bir çalışma prensibine sahip cihaz, kayıtları bir dijital video kaydedici (DVR) gönderir. Bu kayıtlar dijitale dönüştürülerek depolanır. DVR güvenlik kamerası modelleri kayıtlarına uzaktan erişim mümkündür.

Sevilen bir diğer model ise hareketli güvenlik kamerasıdır. Hırsızlar evinizde ihmal etmiş olabileceğiniz kör noktaları hedef almakta uzmandır. Ancak bu modeller ile hırsızlar kör nokta bulmakta zorlanır. Otomatik olarak dönebilen cihaz her köşeyi görüş alanına dahil ederek izinsiz girenlerin saklanabilecekleri bir alan bırakmaz. 180 derece açılı güvenlik kamerası modelleri, dönen bir yapıya sahiptir. Böylece bu cihazlar, sabit kameralara göre çok daha geniş bir açının izlenebilmesini sağlar. 360 derece güvenlik kamerası modelleri ise kendi etrafında tam tur dönebilir. Bu modeller, geniş görüş açıları sebebiyle balık gözü güvenlik kamerası olarak da bilinir.

Geniş açılı lensleri ile tanınan ve 180 derece olan modeller, büyük alanları görüntüleyebilme imkanı sunması ve kör nokta bırakmaması ile beğeni toplar. Panoramik 180 derece ve 360 derece dahil olmak üzere geniş görüntüleme açılarıyla video gözetimi sağlar. Lens yapısının görüntülerde eğrilik yaratması nedeniyle balık gözü olarak da bilinir. Panoramik görünüme ek olarak güvenlik kamerası 360 derece dönen modeller ek sistemler kurmadan gözetleme alanını ve kapsamını artırır. Böylece farklı yönlerde bölünmüş görünümler oluşturma yeteneğine sahip olur ve potansiyel kör noktaları azaltma şansı sağlar.

Dış ortamlar için üretilmiş modeller ise hemen hemen her formda ve boyutta mevcuttur. Kapı ziline veya aydınlatma armatürüne bağlanabilen lambalı modelleri olduğu gibi pil veya şarj ile çalışan seçenekler de vardır. Şarjlı güvenlik kamerası modellerinin küçük boyutlarda versiyonları da bulunur. Bu mini güvenlik kamerası çeşitlerinin pek çok alana gizlenebilmesi mümkündür. Kolayca çıkarılabilen doldurabilir pillere sahip bu modelleri yuvasından çıkarmadan şarj edebilirsiniz. Güç sağlamak için bağlantı elemanı gerektirmeyen kablosuz güvenlik kamerası modellerini nereye takacağınız konusunda endişelenmenize gerek kalmaz. İstediğiniz iç veya dış mekana kurulum yapabilirsiniz.

Böylece ister evinizde ister ofisinizde mükemmel kurulum noktasını bulabilirsiniz. Kabloların olmaması cihazları gizlemeyi kolaylaştırmakla beraber kayıtlara her yerden erişebilmeyi ve istediğiniz zaman kontrol edebilmeyi mümkün kılar. Bu sayede mülkünüzü savunmasız bırakmadan uzun bir tatile çıkabilirsiniz. İster mülkünüzdeki suç faaliyetlerini önlemek ister ofisinizi denetlemek için olsun her ihtiyaca uygun modellere Trendyol’da ulaşabilir, güvenlik kamerası yorumlarını ve özelliklerini inceleyerek uygun ürünü seçebilirsiniz.

Evinizi Güvence Altına Alan Gözetim Sistemleri Nelerdir?

Evinizi Güvence Altına Alan Gözetim Sistemleri Nelerdir?

Üstün video kalitesi, dayanıklılık ve işlevsellik sunan son teknoloji ürünler evinizi güvence altına alır. İster kablolu ister pilli güvenlik kamerası modellerini tercih edebilir ve huzurlu bir yaşam sürebilirsiniz. Paha biçilmez bir katkı sağlayan cihaz; mülkünüzü, sevdiklerinizi ve evcil hayvanlarınızı korumaya yardımcı olur. Toz, hafif sis, duman veya yaprak gibi görsel engellerden etkilenmeden görüntüleme yapabilen termal güvenlik kamerası, başarılı analizler yapar. Yüksek kontrastlı ve kaliteli görüntüleri yakalamak için herhangi bir ışığa ihtiyaç duymayan cihaz, etkili çözümler sunar.

Hava koşullarına dayanıklı tasarımıyla sıklıkla tercih edilen bir diğer model, uzun menzilli Bluetooth cihazlardır. Bunlar araba yolu veya büyük bahçe gibi geniş arazileri izlemek için gereklidir. Bu cihazlar özel bir mercekle donatılır ve görüş alanını aydınlatabilen yüksek güçte ışık eklentilerine sahiptir. Cihazlar evinizde olduğu kadar aracınızda da güvence altında olmanızı sağlar. Video kanıtları mülkünüzde yaşanabilecek hırsızlık gibi durumlarda sigorta ödemesi alabilmenizi sağlar.

Sıklıkla kullanılan bir diğer model ise araç içi güvenlik kamerası çeşitleridir. Araç güvenlik kamerası kayıtları da sürüş sırasında yaşanabilecek kazalarda hatanız olmadığını göstermek konusunda faydalıdır. Hırsızlık ve kaza durumlarında olduğu gibi park esnasında yaşanabilecek çarpıp kaçma olaylarını da kayıt altına alabilmeyi sağlar. Uygun fiyatlı bir ürün bakıyorsanız hafıza kartlı güvenlik kamerası bulut depolamaya kıyasla düşük maliyetli bir alternatiftir. SD kart ile donatılmış bu ürünler, uzak bir alanda veya İnternetin sınırlı olduğu durumlarda görüntüleri yerel olarak kaydeder. Ağ kesintisi durumunda verileri güvende tutmaya yardımcı olan güvenlik kamerası tavsiye edilen ve beğeni toplayan bir sistemdir.

Hafıza kartına kayıt yapması sayesinde önemli video kanıtlarında herhangi bir boşluk oluşmasını önler. Son teknoloji ile donatılmış modeller ya da retro güvenlik kamerası seçenekleri arasından tercih yapabilir, tehlikeli durumların önüne geçebilirsiniz. Ayrıca kendinden hafızalı güvenlik kamerası modelleri de mevcuttur. Bu cihazlarda hafıza seçenekleri internet bağlantısı bulunanlara göre çok daha sınırlıdır.

Gözetim Sistemi Kullanmanın Faydaları Nelerdir?

Gözetim Sistemi Kullanmanın Faydaları Nelerdir?

Günümüz teknolojisiyle donatılmış gözetim sistemleri veya tekli güvenlik kamerası seçenekleri hem içerden hem dışardan evinize göz kulak olmanıza yardımcı olur. Bunlar hasara karşı koruma sağlayan değerli araçlardır. Cihaz ile ailenizi kontrol edebilir, suçluları caydırabilir, evcil hayvanlarınıza göz kulak olabilir veya kayıtlar sayesinde sigorta talebinizi doğrulayabilirsiniz. Emniyeti sağlamak adına iş yeri, ev veya apartman güvenlik kamerası seçeneklerini mülkünüzün hemen hemen her yerine stratejik olarak yerleştirebilirsiniz.

Gizli modellerle yokluğunuzda çocuklarınızın bakıcısını kontrol edebilir veya hırsızlık ve izinsiz girişler için caydırıcı işlev gören görünür seçeneklerden yana tercih yapabilirsiniz. Bebek güvenlik kamerası ile yavrunuz uykusundan kalksa bile güvende olduğunu bilirsiniz. Geceleri yatağınızdan kalkmaya gerek kalmadan bebeğinizi sakinleştirerek uykuya dalmasını sağlayabilir, gün içerisinde gözünüz arkada kalmadan ev işleriyle uğraşabilirsiniz.

Gece renkli gösteren kamera seçenekleri ile bebeğinizi net bir şekilde görebilmeniz de mümkündür. Sesli güvenlik kamerası seçenekleri ile bebeğinizi duymanın yanında ninni söyleyebilir veya monitör aracılığıyla konuşabilirsiniz. Genel amaçlı video gözetimi için tam bir fiyat performans ürünü olan 2 MP güvenlik kamerasını kullanabilirsiniz. 2 MP cihazların kapı güvenlik kamerası olarak üretilen modelleri de mevcuttur.

Ön kapı, arka bahçe veya iç mekan gibi alanların izlenmesi için idealdir. Araba plakaları gibi ayrıntıları yakalamak ve okumak için ise 5MP güvenlik kamerası uygun bir seçimdir. Yüz tanınmasını veya uzaktaki nesnelerin ayrıntılı bir biçimde görüntülenmesini sağlayan ürünü dış mekanlarda kullanabilirsiniz. Özellikle işletmeler ve fabrikalar tarafından tercih edilen 4’lü modeller ile büyük alanları denetleyebilirsiniz. İster kablolu ister bataryalı çeşitler arasından seçim yapabileceğiniz sistemler; gece görüşü, hareket algılama ve bulut depolama gibi değişen özelliklerle beğeninize sunulur. Yağmur, rüzgar gibi dış mekan koşullarına dayanıklı tasarımlarıyla birden fazla giriş noktası olan evler, geniş araziler ve dış mekanlar için idealdir.

Gerek evinizin gerek iş yerinizin emniyetini sağlayacak modellere Trendyol’da göz atabilirsiniz.

Her Bütçeye Uygun Güvenlik Kamerası Fiyatları Nasıldır?

Her Bütçeye Uygun Güvenlik Kamerası Fiyatları Nasıldır?

Boyut, bağlantı türü, lens tipi, çözünürlük gibi özelliklere bağlı olarak cihaz fiyatları büyük ölçüde değişebilir. Ekipman maliyetine ek olarak profesyonel kurulum da fiyatın artmasına neden olabilir. İster kendiniz kurun ister bir profesyonel bir hizmet alın, evinizin gereksinimlerini belirlemek ihtiyaçlarınızı anlamanıza yardımcı olur. Güvenlik kameralarında önemli olan unsurlardan biri de cihazların MP kapasiteleridir. 4 MP, 5 MP ve 10 MP güvenlik kamerası gibi farklı kapasitelere sahip modeller mevcuttur.

Çeşitleri karşılaştırırken dikkate alınması gereken önemli unsurlardan biri çözünürlüktür. Çözünürlük, HD güvenlik kamerası modellerinde oldukça yüksektir. 1080P güvenlik kamerası sağladığı ayrıntı düzeyi ile hırsızlık gibi durumlarda davetsiz misafirlerin kayıtlardan teşhis edilme şansını artırır. Bu cihazların AHD güvenlik kamerası gibi analog çalışma prensibine sahip modelleri de bulunur.

Yüksek depolama ve bant genişliği gerektiren 4K güvenlik kamerası iyi kalitede görüntü ve netlik sağlar. Son teknoloji ürünü 8MP görüntü sensörlerini kullanması sebebiyle fiyatı diğer modellere kıyasla yüksektir. 1080P modellerden dört kat fazla çözünürlüklü kayıt üretir. 8 MP güvenlik kamerası yüksek düzeyde ışık yakalayarak loş ve karanlık ortamlarda görüntü kalitesini artırır. Yüksek piksel yoğunluğu netlik sorunu yaşamadan dijital yakınlaştırmaya olanak tanır.

Lensi ayarlayarak optik yakınlaştırma yapan zoomlu dijital güvenlik kamerası modelleri, ayrıntılı izleme için yakınlaşmaya ve geniş bir izleme açısı elde etmek için uzaklaştırmaya olanak tanır. Dijital yakınlaştırma özelliği görüş açısını etkilemez. Böylece canlı yayın akışının yanında kayıtlar üzerinde de zoom yapabilirsiniz. Belirli ihtiyaçlara uygun değişen fiyatlarda lensler içerisinden ihtiyacınıza uygun olanı seçebilirsiniz.

Geniş bir görüş alanına sahip 2.8 mm’lik model sayesinde tek bir cihaz ile geniş bir alanı kapsayabilirsiniz. İç mekanlarda sıklıkla tercih edilen cihaz, oda köşelerine yerleştirildiğinde tüm alanı izlemek için yeterli olur. Geniş görüntüleme alanlarında ihtiyaç duyulan cihaz sayısını düşürmesi ile oldukça uygun fiyatlıdır. Tren istasyonları gibi dış mekanlarda da etkili geniş açılı güvenlik kamerası modelleri sayesinde mülkünüze veya işyerinize genel bir bakış sağlayabilirsiniz. Trendyol’dan alabileceğiniz uygun fiyatlı ürünler ile şüphe uyandıran olayları fark edebilir, olumsuz durumların önüne geçebilirsiniz.

Trendyol’da Son Teknoloji Donanımlar

Trendyol’da Son Teknoloji Donanımlar

Güvenlik kamerası seti, donanımları ile şüpheli olayları, davranışları veya kişileri belirleyerek hırsızlık, vandalizm gibi durumların önüne geçmenizi sağlar. Setler, farklı sayılarda kameralardan oluşabilir. 4’lü güvenlik kamerası seti ile bir yapının dört köşesinin izlenebilmesi mümkündür. Ayrıca kablosuz güvenlik kamerası seti gibi modeller ile iç mekânlarda serbestçe kayıt yapabilmek de mümkündür. Cihazları set şeklinde satın almak, tek bir kurulum işlemi ile birden fazla alanda görüntü alabilme imkânı sağlar.

Uygun şekilde yerleştirildiğinde caydırıcı olan bu cihazlar, suçları azaltmaya yardımcı olur. Sahte cihazlar fiyatları ile müşterilere cazip gelir. Oldukça düşük maliyetle son teknoloji bir emniyet sistemi görünümü yaratabilirsiniz. Gerçek cihazların şeklini taklit eden ürün, davetsiz misafirlerde yakalanma korkusuna sebep olarak caydırıcı etki gösterir. Veri erişiminin kısıtlı olduğu alanlarda ise İnternetsiz güvenlik kamerası ile mülkünüzü güvence altına alabilir ve çevrenizin görüntüsünü internet erişimi olmadan elde edebilirsiniz.

İnternetten güvenlik kamerası bağlantısı olmaması sebebiyle çekimlerinizi cep telefonu, tablet veya bilgisayar gibi cihazlarda görüntüleyemezsiniz. İhtiyaçlarınız doğrultusunda için İnternetli veya İnternetsiz sistemin doğru çözüm olup olmadığına karar verebilirsiniz. Kurulum aşamaları farklı olmakla beraber iki çeşit de son derece güvenilir hizmet sunar.

Bununla birlikte küçük boyutlu ve İnternet bağlantılı çeşitler, konum açısından fazla esneklik sunar. Bağlantı kurma özelliği, kurulumda sunduğu esneklik ve gizli kontrol yapabilme imkanı ile sıklıkla tercih edilen mini güvenlik kamerası, küçük boyutlu olması sayesinde oldukça basit bir şekilde monte edilebilir. İnternet üzerinden veri aktarımı yapan modeller ile bütün kayıtlarınıza tablet, telefon veya benzeri elektronik aletler üzerinden anında erişim sağlayabilirsiniz.

Küçük güvenlik kamerası normal boyutlu modellerin büyük kaldığı veya hırsızlar tarafından zarara açık olduğu belirli durumlar için oldukça iyi bir alternatiftir. Bu sistemler yalnızca suçluların caydırılmasına veya olası hırsızlarda kimlik tespitinin yapılmasına yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda işyeri güvenlik kamerası modelleri ile çalışanların verimliliğini ve üretkenliğini artırır. Trendyol’da kaliteli, dayanıklı ve uzun ömürlü cihazlar arasından seçim yapabilir, son teknoloji donanımlara sahip ürünler ile iş yerinizin, evinizin veya aracınızın emniyetini sağlayabilirsiniz.