"

Halloween Kostüm

" araması için 5377 sonuç listeleniyor

Partilerin Vazgeçilmez Parçaları Halloween Kostüm Çeşitleri

Cadılar bayramı, özellikle Amerikalıların çok sevdiği ve her yıl özenle kutladığı eğlenceli bir bayram olarak açıklanabilir. Kökeni düşünüldüğünden de eskiye dayanır ve Keltlerin pagan inancına göre Samhain adlı kutlaması ile ilişkilendirilir. Çünkü bu inanışa göre hayaletlere karşı giyilen özel kostümler, oyulan kabaklardan yapılan fenerler ve çeşitli ritüeller bulunur. Daha çok hasadın sonunu ve uzun, soğuk, karanlık kışın başlangıcını kutlamak amacıyla toplanılan bu kutlamalar, zaman içerisinde Amerikalıların ve Avrupalıların kendi kültürlerini ekleyerek kutlamanın pagan esintileri azaltmasına ve popüler kültürün bir parçası olmasına neden olur. Türkiye’de de eğlence amaçlı kutlanan cadılar bayramı, çocuk ve yetişkinlerin değişik kostümler giydiği ve yoğun çalışma tempolarına ara vermek ve hoş vakit geçirmek için kutladığı bir gün olarak bilinir. Korkutucu, ürkütücü, komik ve yaratıcı kostümlerin giyilmesi bu kutlamanın en cezbedici yanıdır. Çünkü ister bir film karakteri ister bir oyun karakteri ister gerçek hayattan bir figür ya da herhangi bir nesne kılığına girebilirsiniz. Kısaca Halloween kostüm seçenekleri, kim ya da ne isterseniz o olmanıza izin verir. Cadılar bayramı kostüm yetişkin seçeneklerinden çocuklara kadar binlerce modelde ve kutlama boyunca hem sıra dışı hem de rahat olabileceğiniz şekilde tasarlanır. Halloween parti ve kutlamaları, çocuklar ve yetişkinler için farklı konseptlerde hazırlanır. Çocuklar için hazırlanan partilerde giyilen kostümler daha çok çizgi film, masal ve animasyon karakterlerinden esinlenilir. Yetişkin partilerinde de film karakterleri ön planda olsa da Türkiye’de daha çok cadılar bayramı ile ilişkilendirilen vampir kostümleri tercih edilir.

Halloween Kostüm Çeşitleri

Halloween Kostüm Çeşitleri

Oldukça eğlenceli bir fikir olan Halloween için yetişkinler, çocuklar, bebekler ve hatta evcil hayvanlar için bile kostüm bulabilirsiniz. Kostüm ve kostümünüzü destekleyebilecek aksesuar setleri için seçenekler de oldukça fazladır. Aralarından seçim yaparken ilk olarak korkutucu mu yoksa komik mi görünmek istediğinize karar verebilir ya da favori karakterlerinizi düşünebilirsiniz. Kostümünüzü planlarken, çizmeler, peruklar, silahlar ve daha fazlası gibi süper kahraman aksesuarlarıyla kişisel bir dokunuş yapabilirsiniz. Pek çok farklı seçenek ve karıştırma ve eşleştirme yöntemiyle, tamamen size ait bir kostümü bir araya getirmek mümkündür. Cadılar bayramı için kostüm seçilirken akla gelen ilk şey bir başkasıyla aynı kıyafeti giymemeye çalışmaktır. Kedi kadın zombie, vampir, köpek, cadı, hemşire kostümü Halloween da kullanılan popüler kostümler arasında yer alır. Ayrıca bu kostümlerin renk, model ve kumaş seçenekleri sayesinde de birçok farklı modelde zombie, vampir, hemşire ve tüm kostüm modellerinin farklı versiyonlarını bulabilirsiniz. Cadılar bayramı çift, vampir kostümleri, kadın ve erkeklerin her yıl tercih ettiği kostümlerdendir. Vampir çifti gibi görünmek cadılar bayramı ruhunu tam olarak yansıtan hem eğlenceli hem de ürkütücü olduğu için genç-yaşlı herkes tarafından sevilir. İster Cadılar Bayramı gecesi için ister kostümlü herhangi bir parti bir kostüm arıyor olun, cadılar bayramı kostümleri çok kapsamlı olduğu için her tür kıyafeti ve konsepti bulmanız mümkündür. Halloween kostüm Harley Quinn, Harry Potter, Joker, Chucky, Batman gibi seçenekler her zaman için popüler ve modası geçmeyecek kostümlerdendir. DC ve Marvel karakterleri hem yetişkinler hem de çocuklar için tasarlanırken evcil hayvanlarınız için uyarlanmış versiyonlarını da tercih edebilir, onlarında bu eğlenceli kutlamanın bir parçası olmasını sağlayabilirsiniz. Hem erkekler hem kadınlar hem çocuklar hem de evcil hayvanlar için kostüm seçeneklerinin yanı sıra oldukça geniş beden aralıkları da bulunur. Bu sayede kostümlerinizi dilediğiniz gibi seçebilir ve partinin tadının çıkarabilirsiniz. Halloween kostüm maske, eldiven, çizme, bot, ayakkabı ya da konsepte uygun elinize alacağınız maketten yapılmış bir balta, bıçak, kırbaç ya da arbalet ile mükemmel bir halle getirilebilir. Cadılar bayramında kadınlar tarafından sıkça giyilen cadı kostümleri de oldukça popüler ve değişiktir. Cadı kostümlerini yaşlı ve çirkin olarak tercih edebileceğiniz gibi genç ve seksi bir görünümde de tercih edebilirsiniz.

Cadılar Bayramı Kostüm Önerileri

Cadılar Bayramı Kostüm Önerileri

Cadılar Bayramı herkesin neredeyse günlük hayatta giyilmesi imkânsız kıyafetlerin giyilmesine izin verir. Bir partide, kalabalığın önünde sahneye çıkmaya hazır 80'lerin rock efsanesi gibi giyinebilir ya da daha önce yediğiniz böreklere benzeyen bir kıyafet giyerek kendi hayal gücünüzün bir ürünü olabilirsiniz. Cadılar Bayramı kostümü seçmenin getirdiği bir özgürlük ve rahatlık vardır ve bu seçim tamamen sizin isteğinize bağlıdır. Kadınlar, erkekler ve çocuklar için özenle tasarlanan bu kostümleri figür ve karakterlere göre seçebileceğiniz gibi geçmiş yılların konseptlerine göre de seçebilirsiniz. Örneğin, 1970’li yılların flare paçalarını gösterebileceğiniz bir pantolon, geniş yakalı bir gömlek ve ceket tercih edebilir ya da vakit kaybetmeden aynı görünümlere sahip Elvis Presley kostümü de tercih edebilirsiniz. Korkutucu bir görünüm için yaratık, hayalet, vampir, kurt adam, uzaylı gibi kostümler giyebilir, ya da kutlama için daha soft ve çekici kostümler düşünüyorsanız ikonik film yıldızlarını canlandırabilirsiniz. Kadınlar için seksi Halloween kostümleri, fantezi kostümleri kadar çeşitli ve renklidir. Örneğin, cadılar bayramında da seksi bir leopara ya da kediye dönüşebilirsiniz. Halloween çift kostümleri ve seçeneklerinin yanı sıra ailece bir filmin karakterlerini de oluşturabilirsiniz. Hayalet avcıları, Harry Potter, Adams Family, Otel Transilvanya, DC ya da Marvel filmleri bu tür konseptler için oldukça uygundur. Çocuklar için Halloween kostüm önerileri ise yaşına göre değişebilir. Fakat genel olarak bebek ve küçük kız çocukları için Pamuk Prenses, Uyuyan Güzel, Elsa, Rapunzel gibi masal karakterleri mükemmel cadılar bayramı kostümü olabilir. Peri, prenses, deniz kızı ya da küçük tatlı bir cadı kostümü de seçilebilir. Erkek çocukları için Halloween kostümleri ise dinozor, aslan, kaplan gibi hayvan kostümleri ya da korsan, vampir, haydut kostümleri gibi ürkütücü seçenekler bulunur. Erkek çocukları daha çok dönemin popüler çizgi dizi ve film karakterlerine meraklı oldukları için bu tarz seçimlerde yapabilirsiniz. Ben10, Shrek, Robin Hood, Spider Man, Iron Man yaş aralığına göre çocuklarınız için tercih edebileceğiniz kostümlere örnek olarak verilebilir.

Herkes için Halloween Kostümleri Trendyol’da

Herkes için Halloween Kostümleri Trendyol’da

Halloween kostüm kadın, yetişkin, baby ve petler için ayrı ayrı konseptlerde ve özelliklerde üretilir. Bu eğlenceli günün tadını çıkarabilmeniz için aralarından seçim yapabileceğiniz binlerce model bulabilirsiniz. Hem rahat hem de oldukça ilginç kostümleri içeren Halloween kostümleri, her yaştan her cinsiyetten ve her tarzdan kullanıcıya uyacak şekilde tasarlanır. Her yılın favori kostümleri olduğu gibi hiçbir zaman modası geçmeyen her zaman kullanılan konseptler de mevcuttur. Büyük partilerden minimal ev partilerine kadar her yerde tercih edebileceğiniz kostümleri çift olarak küçük kutlamalarda da tercih edebilirsiniz. Çocuklar için oldukça eğlenceli bir gün olan cadılar bayramında, çocuğunuz ne giyerse giysin şeker toplayabileceği bir sepet bulundurmayı unutmayın. Ulusal ve yerel markaların yer aldığı Trendyol’da tasarımcılarında özel olarak ürettiği Halloween kostümlerine ulaşabilir, ürün görselleri, açıklamaları ve kullanıcı yorumlarını okuyarak kostüm hakkında detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz. Siz de Halloween partilerinde ilgi çekici ve şaşırtıcı kostümlerle yer almak ve eğlenceli bir gün geçirmek isterseniz Trendyol’un güvenli ödeme seçenekleri arasından dilediğinizi seçerek beğendiğiniz kostüme sahip olabilirsiniz.