placeholder
"

Hamam Otu

" araması için 379 sonuç listeleniyor
Clara kontes 1 Adet Gül Kokulu Hamam Otu
Clara kontes1 Adet Gül Kokulu Hamam Otu
(443)
1 Adet Gül Kokulu Hamam Otu
11 TL
Sepete Git
ÇNR DOĞAL ÜRÜNLER Hamam Otu 1 Paket
ÇNR DOĞAL ÜRÜNLERHamam Otu 1 Paket
(3)
8 TL
Sepete Git

Hamam Otu

Hamam Otunun Faydaları

Hamam Otunun Faydaları

Hamam otu oldukça uzun yıllardır kullanılmakta olan şifalı olarak adlandırılan otlar arasında yer almaktadır. Şifalı olarak bilinen bu ot, zırnık otu ya da Hürrem otu isimleri ile de bilinmektedir. Halk arasında daha çok zırnık otu olarak isimlendirilmektedir. Bu isim ota, Osmanlı tarafından verilmiştir. Erkeklere oranla sağladığı faydalardan dolayı kadınlar arasında daha çok bilinmekte ve kullanılmaktadır. Osmanlı Devleti döneminden beri kadınların sıklıkla kullanmış olduğu bir ot olarak bilinmektedir. İstenmeyen tüyleri dökme özelliği bulunmaktadır. Bu istenmeyen tüyleri dökme özelliği sebebiyle özellikle kadınlar için doğal bir tüy dökücü olma görevi görmektedir. Bitkisi yeşil yapraklı ve beyaz çiçekli bir bitkidir. Kahramanmaraş başta olmak üzere pek çok yerde yetişen otsu bir nitelik göstermektedir. Bu bitkiden sonrasında toz ve yağ elde edilmektedir. Ürün toz ya da yağ biçiminde satışa sunulmaktadır. Toz formu, tüy dökücü krem etkisi göstermektedir. Yağ formu ise tüylerinizin yeniden çıkmalarını geciktirici bir etki göstermektedir. Jilet ya da kimyasal kremler yerine doğal ve organik bir içeriğe sahip olan bu ot sıklıkla tercih edilmektedir. Bunun yanı sıra avantajlı fiyatlara sahip olan bu ürünü alarak yüksek kar da elde edebilirsiniz. Ağda ve epilasyon aleti görevi gören bu ot aynı zamanda acı hissetmemenizi sağlamaktadır. Acısız bir biçimde istenmeyen tüylerinizden kurtulma imkânı elde edebilirsiniz. Bunun yanında ağda ve epilasyon aletleri acılı olmalarının yanı sıra tüylerin tekrar çıkmasını önleyemiyorlar. Tüyleri alırken kırılma, batık oluşumu gibi durumlar yaşanabiliyor. Ancak hamam otu tozu bu tarz durumların oluşmasının önüne geçiyor. Hamam otu yağı ise tüylerinizin daha geç sürelerde çıkmasını sağlıyor. Doğal yapıları sayesinde diğer kimyasal tüy dökücü kremlerde yaşanabilen alerjik durumlar yaşanmazken kesik ve kızarıklık riski de yok edilmiş olmaktadır. Bu ot sayesinde cildinizi beslemeniz mümkündür. Ayrıca hamam otu size ferahlık veren bir yapıdadır. Pek çok avantajı olan bu ot Osmanlı zamanından bu yana sıklıkla tercih edilmektedir. Doğal yapısı ürünü bulunduğu kategori içerisinde öne çıkaran özellikler arasında yer almaktadır.

Hamam Otu Kullanımı

Hamam Otu Kullanımı

Hamam otu bitkisi yıllardır hatta yüzyıllardır bilinen ve kullanılan bir bitki olma özelliği taşımaktadır. Kaynaklara göre Osmanlı döneminden bu yana kadınlar başta olmak üzere pek çok kişi tarafından kullanılmaktadır. Doğal ve katkı maddesi içermeyen özelliği sebebiyle özellikle ürün satın alırken doğal içerikli olmasına dikkat eden kişilerin ilgisini çeken ve satın almalarını sağlayan bir üründür. Toz ve yağ halinde satışa sunulmaktadır. Toz hali, tüy dökücü krem etkisi göstermektedir. Bu toz yapıdaki ürünü kendiniz bir krem kıvamına getirerek uygulayabilirsiniz. Yağ hali ise daha çok tüylerden arındırılmış bölgeye sürülerek bu bölgedeki tüylerin tekrar çıkmasını geciktirme görevini üstlenmektedir. Hamam otu cinsel bölge de dahil olmak üzere kol, bacak, koltuk altı, sırt gibi bölgelerde kullanıma uygundur. Ancak yüz bölgesi oldukça hassas olduğu için ürünün yüz bölgesinde kullanılması önerilmemektedir. Hamam otu kullanım şekli son derece kolay olan bir üründür. Eğer toz halini satın aldıysanız öncelikli olarak bu tozu bir kâseye boşaltmanız gerekmektedir. Bu kâse içerisine azar azar ekleyeceğiniz ve karıştıracağınız su ile toz halindeki ürünü krem kıvamına getirmeniz gerekmektedir. İstenilen kıvama gelen bu ürünü bir spatula yardımıyla istenmeyen tüylerin bulunduğu bölgedeki tüylerin üzerine bir katman oluşturacak biçimde sürmeniz gerekmektedir. Krem etkisini 3 - 4 dakika gibi bir sürede göstermektedir. Bu nedenle kremi sürdükten sonra 3 - 4 dakika beklemeniz gerekmektedir. Bu süreyi geçmemeye özen gösteriniz. Bu sürenin sonunda ince bir bez yardımıyla hafif bir şekilde bastırarak derinizi tüylerden ve kremden arındırmanız gerekmektedir. Sonrasında ise bir lif yardımıyla tercihinize göre yıkayarak ya da silerek bölgeyi tamamen kremden arındırın. Kullanımı tüy dökücü kremlerim kullanımıyla benzerlik gösterse de organik içeriği ile doğal tüy dökücü hamam otu işlevi taşımaktadır. Bu toz ile istenmeyen tüyleri temizlediğiniz bölgeye üründen elde edilen yağı da sürebilirsiniz. Bu yağ yardımıyla istenmeyen tüylerin çıkış süresini geciktirebilir ve uzatabilirsiniz. Düzenli bir kullanım sonucunda tüy çıkmasını seyrekleştiren bir özellik göstermektedir. İstenen bölgeye çok az miktarda yağı damlatmanız ve sonrasında 5 dakika gibi bir süre masaj yapar gibi cildinize bu yağı yedirmeniz gerekmektedir. Bu işlemi en az 10 günde bir sürede yapmaya dikkat etmeniz gerekmektedir. Bu yağı farklı tüy dökücü işlemlerden sonra da uygulayarak tüylerin tekrar çıkış süresini uzatmanız mümkündür.

Hamam Otu Tozu İle İstenmeyen Tüylere Son

Hamam Otu Tozu İle İstenmeyen Tüylere Son

İstenmeyen tüylerin çözümünde pek çok farklı ürün kullanılmaktadır. Ağda, tüy dökücü krem, epilasyon aletleri bu ürünlerin başında yer almaktadır. Ancak ağdalar oldukça acı verici sonuçlar doğurabilmektedir. Bunun yanı sıra ağda, ciltte kızarıklık, tahriş gibi durumlara sebep olmaktadır. Aynı şekilde epilasyon aletleri de acı veren işlemler arasında yer almaktadır. Bunun yanı sıra batık oluşumuna neden olarak istenmeyen sonuçlar ortaya çıkarabilmektedir. Tüy dökücü kremlerin ise çoğunda çeşitli kimyasal maddeler yer almaktadır. Bu kimyasal maddeler alerjik reaksiyonlara neden olabilmektedir. Cildinizde çeşitli kızarıklıklar, kaşıntılar gözlemlenebilir. Bu sebeple istenmeyen tüylere hamam otu tercih edilebilir. Kullanımı oldukça kolay olan bu ürün ile doğal içeriğe sahip bir madde ile tüylerinizi alabilirsiniz. Doğada bulunan yeşil yapraklı bir bitkiden elde edilen bu ot toz halinde satışa sunulmaktadır. Basit bir biçimde bu tozu kendiniz su ile krem kıvamına getirebilirsiniz. Evde kendi imkânlarınızla tüy dökücü kreminizi doğal bir içerikle hazırlayabilirsiniz. 3 - 4 dakika gibi bir süre istenmeyen tüylerinizin bulunduğu bölgede bekleteceğiniz bu krem kıvamına getirdiğiniz ürün ile istenmeyen tüylerinize son verebilirsiniz. Hamam otu ile tüy alma son derece kolay ve hızlı bir işlemdir. Kısa bir süre içerisinde istediğiniz sonuçlara ulaşabilirsiniz. Hamam otu içeriği doğal olan bir üründür. İçerisinde hamam otunun bitkisinden elde edilen bir toz bulunmaktadır. Ancak bu noktada dikkat edilmesi gereken nokta sizin hamam otuna alerjiniz olup olamadığıdır. Bunu test etmek ve istenmeyen durumların önüne geçmek için ürünü öncelikle küçük bir bölgede deneyebilirsiniz. Bunun haricinde kimyasal maddelerin yol açtığı alerjik durumlar bu üründe gözlenmemektedir. Hamam otu kullananlar genelde ürünü beğenmekte ve diğer kişilere önermektedir. Bu konuda daha detaylı bilgiye ulaşmak istiyorsanız yorum ve değerlendirmeler kısmına bakarak ürünler hakkında daha detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. Doğal içeriği ve avantajlı fiyatları ile genelde tercih edilen ürünler içerisinde yer almaktadır. Cilde zarar vermeyen yapısı ile diğer tüy dökücü çözümler arasında bir adım öne çıkmaktadır. Batık oluşumu, kızarıklık, acı ve ağrı gibi çeşitli durumlar bu ürünü kullandığınızda gözlenmez. Bunun yanı sıra yüz haricinde genital bölge, koltuk altı, kol, bacak, sırt gibi bölgelerde kullanıma uygun olan bir üründür.

Hamam Otu Yağı Faydaları Hakkında

Hamam Otu Yağı Faydaları Hakkında

Hamam otunun piyasada iki farklı çeşidi bulunmaktadır. Bunlardan ilki toz formudur. Toz halindeki ürün, su ile bir kap içerisinde karıştırılarak krem kıvamına getirilerek kullanılmaktadır. Krem kıvamına getirilen ürün doğrudan istenmeyen tüylerin bulunduğu bölgeye sürülerek kullanılmaktadır. Kullanımı tıpkı tüy dökücü kremlere benzemektedir. Hamam otu yağı ise sıvı formda üretilmektedir. Bu yağ aynı zamanda Hürrem otu yağı olarak da satışa sunulabilmektedir. Kullanımı toz halinden farklılık gösterir. Gösterdiği etki bakımından da toz formundan ayrılmaktadır. Hamam otu yağı kullanımı öncesinde sürülecek bölgedeki tüylerin temizlenmiş olması gerekmektedir. Örneğin; toz ile istenmeyen tüyleri aldıktan sonra bu bölgeye yağı sürerek tüylerin tekrar çıkma süresini geciktirebilirsiniz. Toz, maddeyi su ile karıştırarak hamam otu kremi haline getirdikten sonra almak istediğiniz tüylerin üzerine sürdükten sonra bir bez ya da benzeri bir malzeme ile aldıktan ve temizledikten sonra bu bölgeye küçük bir damla hamam otu yağını damlatabilirsiniz. Aynı şekilde ağdadan sonra hamam otu yağını yine kullanabilirsiniz. Bu yağı kullanmadan önce yapmanız ve dikkat etmeniz gereken o bölgenin tüy ve kıllardan arındırılmış olmasıdır. Hamam otu yağı kullananlar genel itibariyle üründen elde ettikleri sonuçtan memnun kalan kişilerdir. Hamam otu bitkisinden elde edilen bu yağ sayesinde istenmeyen tüylerinizin tekrardan çıkış süresini geciktirebilir ve uzatabilirsiniz. Düzenli bir kullanım gerektiren bu ürünü en az 10 günde bir sürede kullanmanız gerekmektedir. Kullanım sıklığınızın 10 günde birden sık olmamasına özen göstermeniz gerekmektedir. Bu düzenli kullanım sonucunda yağ, tüy çıkmasını seyrekleştiren bir özellik göstermektedir. Yağ sayesinde tüylerinizden zamanla kurtulabilirsiniz. İstenen bölgeye çok az miktarda yağı damlatarak kullanmanız gereken bir üründür. Bu ürünü uyguladığınız bölgeye sonrasında 5 dakika masaj yapar gibi bu yağı yedirmeniz gerekmektedir. Tüy dökücü hamam otu bu özelliğinin yanı sıra tüylerin çıkış süresini uzatmaya yardımcı olan yağ formu ile de sizin için oldukça faydalı sonuçlar doğurmaktadır. Toz formunda olduğu gibi yağ olan bu ürünü kullanmadan önce de alerji testi yapmanız gerekmektedir. Vücudunuzun küçük bir bölgesine uygulayarak test edebileceğiniz bu ürünü kullandıktan sonra kızarıklık, tahriş, kaşıntı gibi durumlar ile karşılamadıysanız ürüne alerjiniz yok demektir. Doğal içerikli olan bu ürünlerde kimyasal maddelerden kaynaklanan durumlar ortaya çıkmamaktadır.

Hamam Otu Çeşitleri

Hamam Otu Çeşitleri

Hamam otundan elde edilen doğal içeriğe sahip olan tüy dökücü hamam otu ile istenmeyen tüylerinize acısız, ağrısız, hızlı bir biçimde son verebilirsiniz. Bu ürün genel olarak insanlar tarafından beğenilen ve avantajları sebebiyle sıklıkla tercih edilen bir üründür. Kadınlar başta olmak üzere pek çok kişi tarafından da satın alınan bir üründür. Osmanlı döneminden bu yana insanların tüy dökme esnasında kullandıkları maddedir. Kullanan kişiler tarafından hamam otu kokusu bazen rahatsız edici bir nitelik taşıyabilmektedir. Bu koku çok keskin bir yapıda olmasa da bazı kişiler için rahatsız edici bir özellik taşıyabilmektedir. Bu sebeple kokusuz hamam otu ürünleri üretilebilmektedir. Bu ürün hem koku yönünden sizi rahatsız etmez, hem de istenen sonuçlara ulaşmanızı sağlar. Bunun yanı sıra gül kokulu hamam otu da bu kategori içerisinde üretilebilen ürünler arasında yer almaktadır. Gül pek çok kozmetik ürününde kullanılan ve hoş koku veren bir çiçek olarak bilinmektedir. Kolonya, cilt temizleyici, krem gibi pek çok ürün gül kokusu esansından ve gülden üretilmektedir. Aynı şekilde hamam otunun da gül kokulusu mevcuttur. Gül esansını barındıran bu ürün aynı zamanda cildinizin beslenmesi konusunda da önemli bir rol oynamaktadır. Bu ürün güzel kokulu hamam otu olarak anılabilmektedir. Bu sayede otun kendi kokusundan rahatsız olan kişiler için hoş bir koku oluşturmakta ve iyi bir seçenek olabilmektedir. Bunun yanı sıra parfümlü hamam otu da bulunmaktadır. Özel bir parfüm ile birleştirilen ot, kullanım esnasında hoş bir koku yaymaktadır. Gül kokusu ya da parfümlü olan çeşitleri bulunan bu ürün sayesinde tüylerinizi hızlı bir biçimde yok edebilirsiniz. Yağı ile de tekrardan çıkış süresini uzatabilirsiniz. Kükürt içeren yapısı rahatsız edici kokuya yol açabilmektedir. Bu kokuyu önleme amaçlı bu özel formüller oldukça işe yaramaktadır. Ürünün kullanım esnasında rahatsızlık vermesini istemiyorsanız daha geniş ve havadar bir alanda kullanarak bu rahatsızlığı minimum seviyeye indirebilirsiniz. Jilet ve epilasyon aletlerinin yol açtığı batık gibi sorunları yaşamadan tüylerinizi alabilirsiniz. Aynı şekilde ağdanın yol açtığı kızarıklık ve acı gibi durumların önüne geçebilirsiniz. Tüy dökücü kremlerin ise kimyasallarına maruz kalmaktan kendinizi koruyabilirsiniz.

Hamam Otu Fiyat Bilgisi Hakkında

Hamam Otu Fiyat Bilgisi Hakkında

Geçmişten günümüze tüy ve kıl problemi kadınlar başta olmak üzere pek çok insanın uğraştığı ve çeşitli çareler aradığı bir durum olarak bilinmektedir. Bu sebeple pek çok farklı istenmeyen tüylerden kurtulma çözüm yolu bulunmaktadır. Bu çözüm yollarının çeşitli dezavantajları da bulunmaktadır. Örneğin; epilasyon ile aldığınız bacağınızdaki tüylerde batık oluşumu gözlenebilmektedir. Bunun yanı sıra ağda gibi yöntemler ise özellikle hassas bir cilde sahip olan kişilerin vücutlarında tahriş, kızarma, kızarıklık gibi durumlara neden olabilmektedir. Bu yöntemlerin önüne geçmek amaçlı hamam otundan yararlanabilirsiniz. Bu ot, acısız ve ağrısız bir biçimde istenmeyen tüy ve kıllarınızdan kurtulmanızı sağlamaktadır. Hamam otu özellikleri içerisinde bulunan diğer bir özellik de tüy alma işlemini 5 - 10 dakika gibi kısa bir süre içerisinde gerçekleştirebiliyor olmanızdır. 3 - 4 dakika bekleme süresine sahip olan ürün, sonrasında bez yardımıyla temizlenmektedir. Tüy azaltıcı hamam otu yağı ile de tüylerin tekrar çıkma süresi oldukça uzamaktadır. Yağını da ağda sonrası gibi farklı yöntemlerle tüylerinizi aldıktan sonra da kullanmanız mümkündür. Toz ve yağ formları bulunan bu ürünün gül kokulu, parfüm kokulu özel formülleri ile de ürünün bazı kişileri rahatsız eden kokusundan kurtulabilirsiniz. Ürün sayesinde evinizde su yardımıyla kendi tüy dökücü kreminizi kendiniz oluşturabilir ve kullanabilirsiniz. Hamam otu yorumları ve değerlendirmeleri ile ürünler hakkında daha detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. Ürünü kullanan kişiler, genel olarak üründen yana olumlu değerlendirmelerde bulunmuştur. Hamam otu kullananlar ürüne yüksek puanlar vermenin yanı sıra diğer kişilere de ürünü kullanma konusunda tavsiyede bulunmaktadır. Ürünler farklı boyutlarda üretilebilmektedir. İstediğiniz ve ihtiyaç duyduğunuz miktarlarda ürün sipariş edebilirsiniz. 175 gram, 200 gram gibi farklı ağırlıklarda ürünün üretimi yapılmaktadır. Ürünleri tekli olarak satın alabileceğiniz gibi set halinde de satın alabilirsiniz. 20 adet, 10 adet, 5 adet gibi setler halinde satışa sunulan ürünler mevcuttur. Hamam otu fiyat konusunda da bu setli halde satışlar değişkenlik yaşanmasına sebep olmaktadır. Ürünlerini avantajlı olarak satışa sunan Trendyol, hamam otunda da avantajlı fiyat garantisi sunmaktadır. Ürünü sayfadan satın alarak ekstra kar elde edebilirsiniz.