placeholder
"

Hamam Otu Yağı

" araması için 27 sonuç listeleniyor
Bioset Hürrem Hamam Otu Yağı
BiosetHürrem Hamam Otu Yağı
(1)
11,90 TL
Sepete Git
Hürrem Sultan Hamam Otu Yağı 20 Ml
HürremSultan Hamam Otu Yağı 20 Ml
(7)
25 TL
Sepete Git
Hürrem Sultan Hamam Otu Yağı 20 Ml
Hürrem SultanHamam Otu Yağı 20 Ml
25 TL
Sepete Git
Hürrem Hamam Otu Yağı 20 Ml
HürremHamam Otu Yağı 20 Ml
(1)
24 TL
Sepete Git
PRODERM Hamam Otu Yağı 30 Ml
PRODERMHamam Otu Yağı 30 Ml
48 TL
Sepete Git

Hamam Otu Yağı

Hamam Otu Yağı

Hamam otu, başta Kahramanmaraş olmak üzere neredeyse bütün illerde yetişebiliyor. Bir diğer ismi Osmanlı tarafından verilen zırnık otu olarak biliniyor. Sadece ülkemizde değil Fas, Tunus ve Cezayir gibi farklı ülkelerde de kadınlar ve erkekler tarafından kullanılıyor. Doğada yetişebilen hamam otu bitkisi öncelikle toz haline getiriliyor, sonrasında ise yağ haline getirilerek satışa sunuluyor. Üretim sırasında kimyasal madde kullanılmıyor. Türkiye'de genellikle kadınların daha fazla ilgi gösterdiği ve kullandığı hamam otu yağı istenmeyen tüylerden kurtulmak ve bu soruna kalıcı bir çözüm bulmak için doğal yöntemler arasında yer alıyor. Günümüzde gelişen teknolojinin de etkisi ile yeni teknikler geliştirilerek sunulan bu yağ ile etkisinin daha kalıcı hale getirilmesi amaçlanıyor. Ekonomik olması nedeni ile daha çok tercih ediliyor.

Hamam Otu Yağının Faydaları

Tüy dökücü hamam otu yağı öncelikle kadınlar olmak üzere 12 yaşını geçmiş olan tüm genç kız, kadın ve erkekler tarafından istenmeyen tüylerden kurtulmak ve de ekonomik anlamda daha az maliyet sağlamak amacı ile tercih ediliyor. Bu açıdan bakıldığında hamam otu yağı insanların güzelleşmesine de katkı sağlıyor. Osmanlı döneminde haremde bulunan kadınların sıklıkla kullandığı bu yöntem günümüzde de oldukça fazla talep görüyor.

Kişisel bakım ürün tercihleri günümüzde her kişiye göre çeşitli alternatiflere sahip. Hamam otu yağı da en ekonomik fiyat avantajları ile bu ürünler arasında yer alıyor. Kimyasal maddelerden kaçınarak bitkisel ürün kullanmak isteyen kişilerin kullandığı bir ürün olarak ön plana çıkmayı başarıyor. Cilt üzerinde bir çok faydası bulunması nedeniyle birçok ünlü firma üretimini gerçekleştiriyor.

Kadınların günlük yaşamdaki konforunu artırıcı öneme sahip olan hamam otu yağı istenmeyen tüyleri sayıca azaltıyor ve düzenli kullanımda ilerleyen yıllarda tüylerin tamamen bitmesini sağlıyor. Kısacası bu yağ bir nevi günümüzdeki ağda ve epilasyon işlemlerinin görevini yerine getiriyor. Ayrıca diğer epilasyon işlemleri gibi uygulanan bölgede acı hissi uyandırmıyor. Bu ürün kullanılan bölge üzerinde akne ve sivilce oluşumunu engellemekle birlikte pürüzsüz bir cilde sahip olunmasını sağlıyor.

Ağda ve epilasyon gibi aletler tüylerin tekrar çıkmasını önlemedikleri gibi kalın çıkmalarına da yol açıyor. Ayrıca bu yöntemler tüyleri alırken kökünden değil üstünden kırabiliyor. Fakat hamam otu yağı tüy köklerine inerek kalıcı bir temizlik sağlıyor. Cilde doğal ve organik bir bitki karışımı olarak uygulanan bu ürün vücutta kaşıntı, kesik yada kızarıklık gibi sorunlara da yol açmıyor. Cildi derinlemesine besleyerek hem ferahlık hissi veriyor hem de tüylerin tekrar çıkmasını önlüyor.

Hamam otu yağı istenmeyen tüylerin uzun bir süre çıkmamasını sağlayarak kıl köklerini zayıflatıyor. Ayrıca uygulanan bölgede diğer epilasyon yöntemlerinin çoğunda olduğu gibi bölgesel kararmalara da neden olmuyor. Tam aksine vücutta mevcut olan bölgesel kararmaların rengini açması bu ürünün faydaları arasında yer alıyor. Doğadaki saf hali ile üretilen bu ürün tüy problemi karşısında ikilem yaşayan kişilere öncü oluyor.

Hamam otu yağı hızlı ve pratik bir şekilde uygulanması nedeniyle yaşamı kolaylaştırıyor. Ağda ve epilasyon gibi istenmeyen tüylerden kurtulma yöntemlerinin verdiği acıyı hissini vermemekle birlikte vücudun erişilmesi en zor olan bölgelerine dahi kolay ve pratik bir şekilde uygulanabiliyor. Hamam otu yağı epilasyon cihazlarının sebep olduğu kıl dönmeleri ve batık gibi problemlere de neden olmuyor.

İstenmeyen Tüylere Kalıcı Çözüm Getiriyor

Hürrem hamam otu yağı genellikle 6 seans sonunda istenmeyen tüylerden tamamen kurtarıyor ve kalıcı bir çözüm yolu sunuyor. İlk kullanım sonrasında tüylerin yarısından fazlası kayboluyor. Birkaç ay içerisinde ise istenmeyen tüylere tamamen son veriyor. Bu ürün geleneksel tüy dökücü kremlerin en organik hali olarak karşınıza çıkıyor. Zaman alıcı epilasyon yöntemlerinden daha uygun fiyata satın alınabiliyor ve kullanımı sırasında acıya neden olmuyor. Özellikle yaz aylarında kadınların en büyük sorunu haline gelen istenmeyen tüyler hamam otu yağı sayesinde sorun olmaktan çıkıyor.

Neden Hamam Otu Yağı Tercih Ediliyor?

Ortalama olarak 12 yaşın üzerindeki her kişinin ortak problemlerinden olan istenmeyen tüy sorununu ortadan kaldırmak için birçok yöntem bulunuyor. Her kişi kendine uygun bir çözüm yöntemini tercih ediyor. Tüm ihtiyaçlarını ve hayatın getirmiş olduğu gereklilikleri doğal yollar ile karşılamak isteyen kişilerin tercih ettiği hamam otu yağı, uygulanması kolay yöntemler arasında yer alıyor. Bu ürün günlük yaşamda düzenli olarak tercih edildiğinde yaşam konforunu artırıyor ve vücuda uzun süreli rahatlık hissi veriyor. Ayrıca uzun vadede tüy köklerine etki ediyor ve zamanla tüyleri azaltıyor. Uygulanan bölge üzerindeki tüyleri diğer kozmetik ürünler gibi üzerinden kırmıyor ve tüy köklerine etki ederek problemi tamamen ortadan kaldırıyor.

Hamam Otu Yağı Kullananlara Tavsiyeler

Hamam otu bitkisi bir takım işlemlere tabi tutularak yağ elde edilmiştir. Bu yağ oldukça güçlü ve kıvamı yoğun olan bir yağdır. Kullanımı son derece basit olan hamam otu yağı ekonomik fiyatıyla da dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor. Ciltte bazı alerjik reaksiyonlara sebep olabileceği göz önünde bulundurulmalıdır. Kullanım öncesinde vücutta geniş bir alana sürülmeden önce cildin küçük bir bölgesinde kullanılmalı ve ortaya çıkan sonuç beklenmelidir. Çünkü etkili bir içeriğe sahip olan ve tamamen bitkisel olarak üretilen hamam otu yağı bazı ciltlerde kaşıntı, kızarıklık ya da yanma gibi bir hissiyat uyandırabilir. Böyle bir durum ile karşılaşıldığında etkilenen bölge soğuk su ile iyice yıkamalıdır. Ardından işleme daha dikkatli bir şekilde devam edilebilir.

Hamam Otu Neden Yağ Şeklinde Kullanılmalıdır?

Hamam otu uzun yıllardan beri toz haline getirilerek kullanılan bitkisel bir yöntemdi. Günümüzde kullanımını kolaylaştırmak ve konforlu bir yöntem elde etmek için hamam otu bitkisinin yağı üretildi. Tozu ile yağı arasında tüyleri yok etme açısından bir fark bulunmamasına rağmen kullanım kolaylığı açısından yağ daha avantajlı bir yöntemdir. Çünkü toz halindeki hamam otunu küçük bir kaba almak ve içine belli bir miktar su ekleyerek macun kıvamına getirmek gerekiyordu. Ardından bu karışım vücuda uygulanıyor ve bir süre bekledikten sonra tüylü olan bölge keselenerek iyice yıkanıyordu. Fakat hamam otu yağı böyle bir uğraş gerektirmiyor. Hem tüylü cilde hem de tüyler alındıktan sonra istenilen bölgeye uygulanabiliyor. Bu nedenle günümüzde de yağ olarak kullanımı tercih ediliyor.

Hürrem Hamam Otu Yağı Hangi Bölgelere Uygulanıyor?

Hamam otu yağı yüz ve vücuttaki hassas bölgeler haricinde her bölgeye uygulanabiliyor. Fakat bu noktada doğru yöntemler ile uygulanmış olması büyük önem taşıyor. Özellikle genital bölge üzerinde kullanırken çok dikkatli olmak gerekiyor. Çünkü yanlış kullanımda genital bölge ve çevresinde tahriş, yanma, kaşıntı hissi gibi istenmeyen sorunlara yol açabiliyor. Bu bölge üzerinde uygulanırken en fazla 5 dakika bekletmek ve sonrasında soğuk su ile bölgeyi yıkamak gerekiyor.

Hamam otu yağı koltuk altı bölgesine uygulanırken bu bölgenin ter ve nemden tamamen arındırılmış olması gerekiyor. Sonrasında kuru olan koltuk altı bölgesine masaj yaparak uygulanması istenmeyen tüylerin yok olmasını sağlıyor. Göbek bölgesine ise 3 dakika gibi kısa bir süre masaj yapılarak uygulanması yeterli oluyor. Kullanılan bölgenin kuru ya da yağlı bir cilt yapısına sahip olması önem taşımıyor. Bu ürün her cilt yapısı ile uyum sağlıyor.

Vücudun çeşitli bölgelerinde tıpkı tüy dökücü krem gibi uygulanarak tüylerin dökülmesine yardımcı olan hamam otu yağı, vücudun bazı bölgeleri ile temas ettiğinde zarar verebiliyor. Bu nedenle kesinlikle yüz üzerinde uygulanmaması, özellikle de göz ile asla temas etmemesi gerekiyor. Ayrıca uygulama süresinin uzun tutulmaması ve kokusunun direkt olarak solunmaktan kaçınılması tavsiye ediliyor.

Hamam Otu Yağı Profesyonel Kullanım

Hamam otu yağının tek bir kullanım yöntemi bulunuyor. Yağ istenilen bölgeye mümkün olduğunca az bir miktarda damlatılıyor ve bölge üzerinde 5 ila 7 dakika arasında masaj yapılarak emilimi sağlanıyor. Sonrasında isteğe bağlı olarak sabun ve su ile uygulanan bölgenin temizlenmesinde bir sakınca bulunmuyor. Eğer rahatsız olunan bir durum yok ise yıkama işlemine de gerek kalmıyor.

Hamam otu yağı, uygulanan bölgedeki tüy köklerini zayıflatıyor ve sonrasında da seyrek çıkmasını sağlıyor. Bu yağın kullanımı tüyler yeniden çıkıncaya dek durduruluyor. Yağın cilde zarar verebilme ihtimalinden dolayı en erken 10 günde bir defa uygulanması tavsiye ediliyor. Ayrıca cilt üzerinde uzun süre bekletilmemesi ve ilk defa kullanacak kişilerin cildin çok küçük bir bölümünde test etmesi gerekiyor. Bu test bir gün boyunca gözlemleniyor. Sonrasında herhangi bir problem olmaz ise kullanıma devam ediliyor.

Test esnasında alerjik bir reaksiyon ile karşılaşılması durumunda kullanıma son verilmesi gerekiyor. Hamam otu yağı kullanımında herhangi bir yardım alınmasına gerek görülmüyor. Oldukça basit bir kullanımı olan bu yağ, kısa süreli bir uğraş gerektiriyor. Diğer epilasyon ürünleri gibi profesyonel bir yardıma ihtiyaç duyulmuyor olması da hamam otunun en büyük avantajları arasında yer alıyor. Evde rahatça uygulanabilen hamam otu yağı doğru kullanım yöntemi ile 10 dakika gibi kısa bir süre içerisinde uygulanabiliyor.

Hamam otu yağının tüylere daha fazla etki edeceği düşüncesi ile tavsiye edilen orandan daha fazla miktarda uygulanması sürülen bölge üzerinde iz kalmasına neden olabiliyor. Ayrıca ıslak bir cilt üzerinde uygulandığında istenilen sonucun alınamaması ve tahriş, kızarıklık gibi problemlere yol açması nedeniyle kuru bölge üzerinde uygulanması gerekiyor. Hamam otu yağının uygulama esnasında daha etkili olabilmesini sağlamak için öncesinde bölgenin soğuk su ile yıkanması ve dinlendirilmesi kullanım önerileri arasında yer alıyor.

Yan Etkisi Var mıdır?

Hamam otu bitkisinin çok fazla yan etkisi bulunmasına rağmen yağının herhangi bir zararı bulunmuyor. Sadece hassas bir cilde sahip olan kişilerde kaşıntı yanma, kızarıklık gibi alerjik reaksiyonlar gösterebiliyor. Böyle bir sonucun oluşması durumunda ise hamam otu yağı kullanımının durdurulması gerekiyor.

İşlem sırasında uygulama yapılan bölgenin iyi hava aldığından emin olunması ve hava almayan, küçük alanlarda bu yağın uzun süre vücut üzerinde bekletilmemesi gerekiyor. Ayrıca yüz, göz ve ağız gibi vücudun hassas bölgelerinde kullanılması kesinlikle tavsiye edilmiyor. Kullanımının doğru bir şekilde yapılmaması durumunda cilt üzerinde istenmeyen sorunlar oluşturabiliyor.

Hamilelikte Hamam Otu Yağı Kullanılır mı?

Hamam otu yağı genellikle her koşulda rahat ve konforlu bir şekilde kullanılabiliyor. Ancak bazı durumlarda kullanılması tehlikeli ve sakıncalı olabiliyor. Hamilelik ve emzirme dönemi bu durumlardan bir tanesi olarak gösteriliyor. Bu ürünün hamilelik ve emzirme döneminde kullanılması uzmanlar tarafından kesinlikle önerilmiyor. Çünkü bu yağ, bitkisel bir ürün olmasına rağmen su ile temas sırasında kimyasal bir tepkime oluşturarak etrafa kötü bir koku yayabiliyor. Ayrıca hamilelik dönemi hormonal açıdan hassas bir dönem olduğu için hamam otu yağının cilt yolu ile kana karışması tehlikeli sonuçlar ortaya çıkartabiliyor.

Hamam Otu Yağı Tüyleri Tamamen Yok Ediyor mu?

Bir diğer adı zırnık otu olan, halk arasında daha çok hürrem hamam otu olarak bilinen bu bitkisel çözüm kadınlar tarafından yüzyıllardır kullanılmaya devam ediliyor. Ülkemizde Karadeniz bölgesi başta olmak üzere pek çok bölgede yetişen bu bitki çoğu kişinin problemlerinden olan istenmeyen tüylere kalıcı bir çözüm sunuyor. Vücutta istenilen bölge üzerine uygulandığında tüylerin seyrelmesini sağlıyor ve hatta düzenli kullanım sonrasında tüyleri tamamen yok ediyor. Fakat tüyler iki üç hafta sonra yeniden çıkmaya başlıyor. Bu süre hormonal yapıya bağlı olarak kişiden kişiye farklılık gösterebiliyor. Düzenli kullanım sonrasında tüy köklerini yumuşatması sebebi ile zamanla tüylerin tamamen yok olma durumu oluşuyor. Özellikle diğer epilasyon aletleri gibi pahalı bir yöntem olmaması ve acı hissi vermemesi dolayısıyla bir çok kadın tarafından kullanılıyor. Bu yağın jilet ve benzeri aletler ile alınan tüylerin daha gür ve daha kalın çıkmasını engelleyici bir özelliği de bulunuyor.

Hamam Otu Yağı Fiyatı Ne kadar?

Hamam otu yağı fiyatı bir çok epilasyon yöntemi karşısında her bütçeye uyum sağlıyor. Tüyleri kökünden yok etmekte olan bu bitkisel ürün eski zamanlardan beri kullanılmakta olup günümüzde de bir çok kişi tarafından tercih ediliyor. Ekonomik ve acısız bir yöntem olması nedeniyle de kullanıcılarına büyük avantajlar sağlıyor. Ekonomik fiyat seçenekleri ve kampanyaları ile Trendyol'da bulunan hamam otu yağı yüksek kalitede ve orijinal olarak satışa sunuluyor.

Hamam Otu Yağı Saklama Koşulları

Hamam otu yağının kullanımı kadar saklama koşulları da bir o kadar önem taşıyor. Çünkü bu yağ çabuk bozulabiliyor ve de elverişsiz ortamlarda formunu kaybedebiliyor. Hamam otu tozu yağının serin, kuru ve rutubetsiz bir ortamda normal oda sıcaklığında saklanması gerekiyor. Ayrıca direkt olarak güneş ışığı almayan bir ortamda muhafaza edilmesi ve çocukların ulaşamayacağı yerde saklanması tavsiye ediliyor.

Bu ürün doğru kullanım şekline uygun olarak kullanılmalı, ambalaj üzerinde bulunan son kullanma tarihine kullanım öncesinde dikkat edilmelidir. Son kullanma tarihi geçmiş ürünler kesinlikle kullanılmamalıdır. Ürün tamamen bitkisel olarak satıldığından asla ilaç olarak kullanılmamalıdır. Cam bir şişe içerisinde sunulan bu ürün, güvenli bir şekilde paketlenerek müşterilere ulaşımı sağlanıyor. Hamam otu yağı satın almak için Trendyol'u ziyaret edebilirsiniz.

Hamam Otu Yağı Seçenekleri İle Tanışın

Vücudumuzda bazı bölgelerde bulunan istenmeyen tüylerden kurtulmak için en sık başvurulan yöntemlerden biri hamam otu yağı olarak karşınıza çıkıyor. Tüy sorunu özellikle yaz aylarında kadın erkek herkes için problem oluşturuyor. Faydaları bakımından çok rağbet gören bu yağ içerisinde hiçbir kimyasal madde bulunmamakla birlikte tamamen bitkisel içeriği ile doğallıktan yana bir çözüm sunuyor. Ayrıca hürrem hamam otu yağı, titizlikle ve özenle hazırlanarak cam şişeler içerisine yerleştiriliyor ve en yüksek kalitede Trendyol'da satışa sunuluyor.

Hamam otu yağına ekonomik fiyat seçenekleri ile sahip olmak için Trendyol internet sitesini ziyaret ederek kolayca ürünlere ulaşabilir, hızlı teslimatın avantajlarından yararlanabilirsiniz. Trendyol, benzersiz kalitedeki bu ürünü ile tüm övgüleri toplamayı başarıyor. Kampanyalı fiyatları anında öğrenmek için takipte kalabilir, güvenli e-ticaret alt yapısı ile aklınızda hiçbir soru işareti kalmadan Trendyol'dan online olarak alışveriş yapma fırsatı elde edebilirsiniz.