Fiyat
Paket İçeriği
Parça Sayısı
Fiyat Geçmişi
Yaş
Renk
Ürün Puanı
Satıcı Tipi
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_APPROVE_SELLER_TITLE
Onaylanmış Satıcı
Türkiye’de veya uluslararası olarak yüksek bilinirliğe sahip markaların resmi satıcılarına “Onaylanmış Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_SUCCESSFUL_SELLER_TITLE
Başarılı Satıcı
Trendyol’daki son 6 ay performansıyla yüksek müşteri memnuniyeti sağlayan, kaliteli ve güvenilir hizmet veren satıcılara “Başarılı Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_AUTHORIZE_SELLER_TITLE
Yetkili Satıcı
Onaylanmış markaların resmi satıcılarının satışa sunduğu, ilgili markanın ürünlerine “Yetkili Satıcı” rozeti verilir.
Satıcı Tipi Nedir?
"

Hanoi Kulesi

" araması için 65 sonuç listeleniyor
Redka Hanoı Kuleleri.

RedkaHanoı Kuleleri.

(31)
Hanoı Kuleleri.
139,90 TL
Sepete Git
Redka Hanoi Kuleleri
Bugün Kargoda

RedkaHanoi Kuleleri

(14)
Hanoi Kuleleri
139,90 TL
Sepete Git
EDAFA3D Hanoi Kuleleri

EDAFA3DHanoi Kuleleri

150 TL
Sepete Git
Gokidy Hanoi Kuleleri

GokidyHanoi Kuleleri

129,90 TL
Sepete Git

Hanoi Kulesi Modelleri ile Çocuklara Keyifli Dakikalar

Çocukların farklı becerilerini geliştirmeleri ve mevcut kapasitelerinin ortaya çıkmasını sağlamaları için piyasada pek çok akıl ve zekâ oyunu bulunmaktadır. Akıl ve zekâ oyunları mantıksal düşünme ve davranış becerilerinin güven ile gelişmesine yardımcı olmaktadır. Yurtiçi ve yurtdışındaki birçok araştırma da bunun doğruluğunu onaylayan çalışmalar yapmıştır. Çalışmalar sonucunda IQ puanlarında artış olduğu ve çocukların mantıklı düşünmelerinin %32 değerinde arttığı gözlemlenmiştir. Akıl ve zekâ oyunları oldukça çeşitlidir. Hepsinin ortak bir amacı vardır fakat kendi içlerinde farklılıklar içermektedirler. Matematik zekâsını geliştiren bir oyun istiyorsanız Hanoi kulesi, tangram, dama, satranç gibi oyunlar tercih edebilirsiniz. Çocuğunuzun eğlenerek oynayabileceği ve aynı zamanda kendi becerilerini geliştirebileceği bir oyun olan Hanoi kulesi matematik oyunu ya da bulmaca olarak bilinmektedir. 300 yıl öncesine kadar giden geçmişi ile bir klasik haline gelen oyun birçok ebeveynin çocuğu için almayı tercih ettiği oyunlardan biri olmaktadır. Strateji yaparak sabırlı bir şekilde oynandığında oyunun mantığı çözülebilmektedir. Hanoi kulesi sabit bir platform üzerinde oynanmaktadır. Platformun üzerinde üç adet sütun yer almaktadır. Bu sütunlara geçirmek için belirli sayıda diskler olmaktadır. Hanoi kulesi nedir diye sorulacak olursa; oyunun amacı diskleri kurallara uygun bir şekilde platform üzerindeki sütunlara yerleştirmektir. Disk sayıları 3’lü, 4’lü, 5’li, 6’lı ve 7’li şekillerde ayarlanabilmektedir. Hanoi kulesinde disk sayıları arttıkça oyun daha çok zorlaşmaktadır. Oyundaki amaç en büyük diskin en altta olmasıdır. Hanoi kulesi oyun oynamayı seven çocukların ilgisini çeken ve kendilerini geliştirmesine yardımcı olan bir oyundur. Hanoi kulesi genellikle ahşap malzemeden üretilmektedir. Diskler birbirinden farklı ve canlı renklere sahiptir. Farklı renkleri ve eğlenceli tasarımları ile çocukların dikkatini çekmektedir. Peki Hanoi kulesi kuralları nedir? Oyunu eğlenceli kılan yanlarından birisi ise küçük çocukların matematik bilmemesine rağmen farklı çözümler deneyerek sonuca ulaşmaya çalışmasıdır. Oyunu mantığına göre oynayamasa bile planlama becerilerinin gelişmesine yardımcı olmaktadır. Hanoi kulesinin faydaları gözlemlendikçe okullarda eğitim müfredatlarına eklenmeye başlamıştır. Dikkat eksikliğinin önlenmesine yardımcı olan Hanoi kulesi zekâ geliştiren, çözüm bulmaya ve geometrik düşünmeye yönelten beyin egzersizi yerine konulabilecek oyunlardan biridir. Yalnızca çocuklar değil yetişkinler tarafından da oynanabilir. Hanoi kulesi çözümü sabırlı bir şekilde stratejik adımlar ile ilerlendiğinde bulunabilmektedir. Oyunun mantığını kavradıktan sonra daha eğlenceli hale gelmektedir. Çocukların beyninin yüksek performans göstermesini sağlayan Hanoi kulesi çeşitli becerileri ortaya çıkartan keyifli bir oyundur.

Hanoi Kulesi Fiyatları ve Özellikleri

Hanoi Kulesi Fiyatları ve Özellikleri

Hindistan’da keşfedildiği öne sürülen bir akıl ve zekâ oyunu olan Hanoi kulesi dünya çapında bilinen ve birçok insan tarafından oynanan bir oyundur. Özellikle çocukların çeşitli becerilerini geliştirmesi için ebeveynlerin çocuklarına aldığı bir oyun olmaktadır. Stratejik planlama, mantık yürüterek ilerleme, karar verme ve süreç yönetimi gibi farklı becerilerin gelişmesine yardımcı olan oyun çocuklar tarafından sevilmektedir. Özellikle farklı renk ve tasarımları ile dikkat çekmektedir. Zekâ oyunları Hanoi kulesi gibi çeşitlerinde matematiksel zekâyı geliştirmeyi amaçlamaktadır. Matematiksel olarak düşünmek üzere tasarlanmış olan oyun her şeyi kısa sürede algılayan ve farklı şekillerde değerlendirebilen çocuklar için önemli bir yere sahiptir. Hanoi kulesi çocuk gelişimine katkıda bulunmaktadır. Bu yüzden eğitim kurumlarında ders olarak verilmekte ve müfredata dahil edilmektedir. Bu tür zekâ oyunları sayesinde çocuklar daha mantıklı ve isabetli kararlar alabilmektedir. Anlama becerilerine katkı sağlayan oyun odaklanmayı arttırmaktadır. Hanoi kulesini çocuğunuz ile birlikte oynayabilir ve onun oynarken nasıl çözümler bulduğunu gözlemleyebilirsiniz. İlk başlarda kurallarını önemsemeden kendi kendine farklı bir oyun oluşturarak da ilerleyebilir. Özellikle okul öncesi çocuklar diskleri dilediği gibi dizip kendi oyununu oluşturmayı tercih edebilir. Hanoi kulesi nasıl oynanır denecek olursa; Hanoi kulesi kuralları oldukça basittir. Yalnızca oynarken stratejik olarak düşünmeniz ve sabırlı olmanız gerekmektedir. Akıl ve zekâ oyunları kategorisinde bulunan bu oyun matematiksel olarak gelişmeye yardımcı olan bir oyun çeşididir. Kurallardan ilki her hamlede yalnızca bir disk taşınabilmesidir. Ayrıca hiçbir disk kendisinden daha küçük bir diskin üzerine konulamamaktadır. Zekâ oyunun mantığı en alttaki diski diğer tarafa da aynı şekilde dizebilmektir. Çocukların oyunu oynayıp keyifli vakit geçirirken aynı zamanda düşünmesini ve beyin jimnastiği yapmasını sağlayan Hanoi kulesi birçok becerinin temelini oluşturmaktadır. Hanoi kulesi oynarken belirli sayıda hamle yapılmaktadır. Örneğin 3 diskli bir kulede 7 hamle yapılırken 7 diskli bir kulede 127 hamle yapılmaktadır. Bunlar hamleler en kısa çözümler olarak bulunmuştur. Oynarken değişiklik gösterebilmektedir. Hanoi kulesi stratejik ve analitik düşünce yeteneğinin gelişmesine yardımcı olan matematiksel bir zekâ oyunudur. Dilerseniz kendiniz için dilerseniz çocuğunuz için tercih edebilirsiniz. Yaş fark etmeksizin herkesin keyif ile oynayabileceği ve kendini geliştirebileceği bir oyun türüdür. Hanoi kulesi fiyat ve çeşitleri ile sayfamızda yer almaktadır. Bütçenize uygun olan ve çocuğunuzun severek oynayacağı bir Hanoi kulesini hemen sipariş verebilirsiniz.

Matematik Oyunu: Hanoi Kulesi

Matematik Oyunu: Hanoi Kulesi

Mantığını kavraması kolay bir oyun olan Hanoi kulesi ilk başlarda zor gelebilmektedir. Bunun sebebi oyunun gerektirdiği kurallar ve stratejik düşüncelerdir. Oyunu oynarken sabırlı olmak ve stratejik bir şekilde düşünmek gerekmektedir. Genel olarak oyun Hanoi kulesi olarak bilinse de Brahma Kalesi ve Lucas’ın Kulesi adları ile de anılmaktadır. Lucas Kulesi denmesinin nedeni ise Hanoi kulesi oyunun 1883 yılında Fransız bir matematikçi olan Edouard Lucas tarafından tasarlanmış olmasıdır. Fakat daha çok Hanoi kulesi adı yaygın olarak kullanılmaktadır. Tarihi oldukça eski bir zamana dayanan oyun beyin jimnastiği yaptıran bir yapıya sahiptir. Oyunun mantığını kavramak oldukça kolaydır. Yine de oynarken sabırlı olmak önemli bir noktadır. Yapacağınız hamleler oyunun geleceğini de belirlediği için mantıklı düşünüp karar vermek gerekmektedir. Oyunda kullanılan disk sayısı arttıkça hamle sayısı da değişmektedir. Örneğin 3’lü Hanoi kulesi ile 7’li Hanoi kulesi arasında strateji ve hamle farklılıkları yer almaktadır. Oynarken disklerin yerlerini farklı şekillerde dizmeniz gerekmektedir. Belirlenmiş olan en kısa çözümler 3 disk için 7 hamle iken 7 disk için 127 hamle olmaktadır. Oyunun belirli kuralları vardır. Her hamlenizde yalnızca bir disk taşıyabilirsiniz. Her hamlede en üstteki diski alıp diğer sütuna taşımanız gerekmektedir. Taşıyacağınız diğer sütunda önceden yerleştirilmiş diskler olabilir. Hiçbir disk kendisinden küçük bir diskin üzerine konulmamaktadır. Oyunun mantığı en alttaki diski diğer tarafa da aynı şekilde dizmektir. Oyunun platformunda üç sütun bulunmaktadır. Disk sayısı aldığınız oyuna göre değişiklik gösterebilmektedir. 3’lü, 4’lü, 5’li gibi farklı miktarlarda diskleri bulunan Hanoi kuleleri bulunmaktadır. Diskleri kurallara uyarak yerleştirdiğinizde konik bir şekil oluşmaktadır. Oyunun size kattığı şeylerden biri süreç yönetimi yeteneğini geliştirmektir. Bu oyun ile birlikte güzel bir temel oluşturabilirsiniz. Karar verme becerinizi bu oyunu oynayarak ilerletebilirsiniz.

Bunun yanı sıra stratejik planlama konusunda size yardımcı olmaktadır. Matematiksel zekâ oyunu olan Hanoi kulesi çocuklar için etkin bir çalışma yöntemidir. Oyun ile birlikte kendini kontrol etmeyi ve kendisini değerlendirmeyi öğrenebilmektedir. Hanoi kulesi bilişsel psikoloji alanında deneysel çalışmalarda kullanılmaktadır. Hanoi kulesi hakkında bilgi almak için sayfamızdaki ürünleri inceleyebilirsiniz. Farklı tasarımları ve renk seçenekleri ile hem çocukların hem de yetişkinlerin ilgisini çeken bir zekâ oyunu olmaktadır. Akıl ve zekâ oyunları özellikle çocuk gelişimi için önerilmektedir. Bu oyunlar geliştirdiği becerilere göre birbirinden ayrılmaktadır. Akıl ve zekâ oyunları arasında bulunan Hanoi kulesi doğrudan matematik ile ilişkilidir. Hanoi kulesi ile oynayan çocuklar matematiksel zekâlarını geliştirirken aynı zamanda akıl yürütme gibi becerilerini ilerletebilmektedir. Hanoi kulesi üslü sayılar gibi matematik derslerini anlatmak için kullanılabilmektedir. Bu gibi faydalarından dolayı eğitim kurumlarının müfredatlarına eklenip ders olarak işlenmektedir. Matematik Hanoi kulesi oyunu sayesinde çocuğunuz için daha eğlenceli ve kolay hale gelebilir. Oyun çağındaki çocuklara bu oyun ile birçok şey öğretebilmeniz mümkündür. Her şeyi kısa sürede algılayabilen çocuklar bu oyun ile süreci nasıl yöneteceklerini öğrenebilmektedir. Oyun oynarken mantıklı kararlar vermeye çalışarak güzel bir deneyim kazanmaktadırlar. Ayrıca stratejik hamleler yapmak istediklerinde bazı durumlarda sabırlı davranmaları gerekmektedir. Bu da onlar için yararlı olmaktadır. Stratejik yönetim becerilerini küçük yaşlarda kazanmaya başlayan bir çocuk gelecekte meslek hayatında amaç ve hedeflerine ulaşabilmek için mantıklı kararlar verebilme, uygulama ve değerlendirme süreçlerinde başarı sağlayabilmektedir. Küçük yaşlarda böyle bir beceriyi oyun aracılığı ile kazanması eğlenceli bir yöntemdir. Hanoi kuleleri amacı mümkün olduğu kadar az hamle sayısı ile oyunu tamamlayabilmektir. Oyunda disk sayısı arttığı zaman minimum yapılabilecek hamle sayısı da değişkenlik göstermektedir. Hanoi kulesinin 3 ile 8 disk arasında değişen çeşitleri yer almaktadır. Oyunu ilk defa deneyimleyecekseniz 3 disk ile başlayabilirsiniz. Bunun yanı sıra zorlayıcı olmasını istiyorsanız 7 ya da 8 disk gibi çeşitlerden de tercih edebilirsiniz. Çocuğunuz akıl ve zekâ oyunları ile ilgileniyorsa ve keyif alıyorsa Hanoi kulesi oldukça ilgisini çekecektir. Çocuk için de mücadeleci bir deneyim olmaktadır. Okul öncesi çocuklar oyunu öğrenmeseler bile kendi oyunlarını oluşturarak farklı deneyimler elde edebilmektedir. Bu şekilde kendi becerilerini keşfedebilirler. Hanoi kuleler genellikle ahşap malzemeden üretilmektedir. Ahşap Hanoi kulesi sağlık açısından da çocuklar için tehlikeli bir yapıda değildir. Gönül rahatlığı ile ahşap modellerden tercih edebilirsiniz. Hanoi kulesi çeşitlerinde yer alan diskler genelde birbirinden farklı ve canlı renklere sahiptir. Disklerin renkli olması ilgi çekicidir. Aynı zamanda birbirinden ayırt etmek için güzel bir çözüm sunmaktadır. Yetişkin ya da çocuk herhangi bir kişi Hanoi kulesi oyunu ile kendini geliştirme fırsatını kolaylıkla elde edebilir.

Birçok Beceriyi Geliştiren Hanoi Kuleleri

Birçok Beceriyi Geliştiren Hanoi Kuleleri

Brahma Kulesi ya da diğer adı ile Hanoi kulesi bir tür akıl ve zekâ oyunudur. Her yaştan insanın oynayabileceği bu oyun matematiksel becerileri geliştirmek için geliştirilmiştir. 1883 yılında Edouard Lucas tarafından günümüze kadar gelen versiyonu ile tasarlanmıştır. Tarihi daha da eskiye dayanan bu oyunun mantığı kolaylıkla kavranabilmektedir. Hanoi kulesi sabit bir platform üzerinde üç sütun bulundurmaktadır. Bu sütunlara diskler yerleştirilmektedir. Oyunu oynarken sabırlı olmak ve stratejik davranmak gerekmektedir. Oyundaki disk sayısını istediğiniz kadar miktarda seçebilirsiniz. Hanoi kuleleri 3’lü, 4’lü, 5’li gibi 8’e kadar çoğalabilen disk sayısı ile mevcuttur. Çocukların matematik ve diğer çeşitli becerilerini geliştirmek için bu oyundan faydalanılmaktadır. Akıl ve zekâ oyunları küçük yaştan itibaren çocuklara öğretilmektedir. Bunun sebebi çocukların mantıklı kararlar alabilmesine ve stratejik planlar yapabilmesine yardımcı olmaktadır. Hanoi kulesi de bu oyunlardan biridir ve birçok eğitim kurumunda müfredata eklenmektedir. Bu oyun ile üslü sayılar gibi çeşitli matematik konuları öğretilebilmektedir. Çocuğunuza Hanoi kulesi ile evinizde de eğitim verebilirsiniz. Beraber vakit geçirmek ve oyun oynamak için oldukça öğretici bir seçenektir. Hanoi kuleleri özellikleri arasında disk sayısını arttırarak oyunu zor seviyelere çıkarabilmek yer almaktadır. Böylelikle 3 disk ile başladığınız oyunu birer birer arttırarak 7 katlı bir kuleye kadar getirebilirsiniz. Oyunun amacı farklı boyutlara sahip disklerden oluşturulan konik kuleyi bir sütundan diğerine en az hamle sayısı ile taşıyabilmektir. Fakat diğer akıl ve zekâ oyunlarında olduğu gibi bu oyunda da birkaç kural yer almaktadır. Yapılan her hamlede bir disk taşınabilmektedir. Hiçbir zaman iki ya da daha fazla disk aynı zamanda yerinden oynatılamamaktadır. Diskler konik şekil oluşturacak şekilde dizilmelidir. Her zaman en altta en büyük diskin yer alması gerekmektedir.

Oyuna disk ekledikçe seviyesinin zorlaşmasının sebebi budur. Çocukların kısa zamanda birçok şeyi algılayabilmesi ve farklı şekillerde değerlendirebilmesi akıl ve zekâ oyunlarında farklı şekillerde gelişebilmesine neden olmaktadır. Bu durum çocuk gelişiminde önemli bir yere sahiptir. Hanoi kulesi çocukların mevcut kapasitesini ortaya çıkarmak için oldukça faydalıdır. Hafıza, görsel zekâ, mantıksal düşünce gibi becerilerini bu oyun ile geliştirebilmesini sağlamaktadır. Hanoi kulesi problemi çocukların matematiksel zekâsını geliştirmek için tavsiye edilen bir oyundur. Bunun yanı sıra yetişkinler de oynayarak keyifli vakit geçirebilir. Akıl ve zekâ oyunları hem yetişkin hem de çocuklar için oldukça faydalıdır. Hızlı algılayabilen ve farklı değerlendirme yapabilen çocukların gelişmeleri de farklı yönlerde olmaktadır. Çocuk gelişiminde farklı becerilerin geliştirilmesi ve mevcut kapasitenin ortaya çıkarılması için akıl ve zekâ oyunlarından faydalanılmaktadır. Bu sayede çocuklar stratejik ve analitik düşünme becerilerini geliştirebilmektedir. Hanoi kulesi de bu oyunlardan biri olmaktadır. Oyun, çocukların matematiksel zekâsını, mantıksal ve şekilsel algısını geliştirmektedir. Bunun yanı sıra oyun kurabilme yetisi kazanmasını da sağlamaktadır. Hanoi kulesinde sabit bir platform yer almaktadır. Bu sabit platform üzerinde 3 adet sütun bulunmaktadır. Sütunlara yerleştirilmek üzere üretilen diskler vardır. En az 3 disk ile oynanan bir oyundur. Seviyeyi zorlaştırmak istediğinizde disk sayısını 8’e kadar çıkarabilmeniz mümkündür. Oyunun amacı diskleri en büyük disk en altta kalacak şekilde üst üste dizerek konik kuleler oluşturmaktır. Mantığı kolayca kavranan bir oyundur fakat elbette birtakım uyulması gereken kuralları bulunmaktadır. Öncelikle elinizde bulunan tüm diskleri büyükten küçüğe olacak şekilde tek bir sütuna dizmeniz gerekmektedir. Yapacağınız her hamlede yalnızca bir diski yerinden oynatabilirsiniz ve küçük diskin üzerine asla büyük disk konulamamaktadır. Bunun yanı sıra bir sütundan alınan disk platformun dışında herhangi bir yere konulamamaktadır. Sadece sütunlardan birine konulabilmektedir. Hanoi kuleleri büyük boy ve küçük boy çeşitler içermektedir. Farklı renkleri ile özellikle çocukların seveceği ve ilgisini çekeceği bir oyun olmaktadır. Genellikle ahşap malzemeden üretilen Hanoi kulelerinin kanserojen madde içermeyen doğal boyalardan üretilen çeşitleri bulunmaktadır. Çocuğunuzun sağlığını tehlikeye atmadan beyin jimnastiği yapabileceği bir oyun çeşididir. Birçok ülkede eğitim kurumlarının müfredatlarına eklenen bu oyun bir matematik konusu olan üslü sayıların anlatımında oldukça işe yaramaktadır. Çocuğunuza evde zekâ gelişimine yardımcı etkinlikleri Hanoi kulesi ile yaptırabilirsiniz. Çocuğunuzun yanı sıra siz de bu oyun ile kendinize meydan okuyabilirsiniz. Çocuğunuz ile birlikte hem eğlenceli hem de eğitici vakit geçirebilirsiniz. Hanoi kulesi ölçüleri markaların tasarımlarına göre değişiklik göstermektedir. Dilerseniz sayfamızdaki ürünlere göz gezdirerek hangi boyuta sahip olması gerektiğine karar verebilirsiniz. Akıl yürütmeye yardımcı olan ve sınırlarınızı zorlamanızı sağlayacak Hanoi kuleleri farklı tasarımları ve göz alıcı renkleri ile sayfamızda yer almaktadır. Çocuğunuza ya da kendinize almak istediğiniz bütçenize uygun bir Hanoi kulesini Trendyol’dan hemen sipariş edebilirsiniz.