"

Hanoi Kuleleri

" araması için 65 sonuç listeleniyor
Redka Hanoı Kuleleri.
Kargo Bedava

RedkaHanoı Kuleleri.

(37)
Hanoı Kuleleri.
150 TL
Sepete Git
Redka Hanoi Kuleleri
Hızlı Teslimat

RedkaHanoi Kuleleri

(15)
Hanoi Kuleleri
136,99 TL
Sepete Git
ülketicaret hanoi kulesi
Hızlı Teslimat

ülketicarethanoi kulesi

89 TL
Sepete Git
HayMed Redka Hanoi Kuleleri Rd5209
Kargo Bedava

HayMedRedka Hanoi Kuleleri Rd5209

170 TL
Sepete Git
HIÇKIRIK AHŞAP OYUNCAK Hanoi Kule

HIÇKIRIK AHŞAP OYUNCAKHanoi Kule

(1)
Hanoi Kule
89,99 TL
Sepete Git
Redka/KumToys Redka Hanoi Kulesi
Kargo Bedava

Redka/KumToysRedka Hanoi Kulesi

169 TL
Sepete Git

Hanoi Kuleleri Hakkında Sık Sorulan Sorular

Hanoi Kuleleri Nasıl Oynanır?

Matematik ile bulmaca oyunu olan hanoi kuleleri, üç direk ve farklı boyutlara sahip disklerden oluşur. Bu diskleri diğer direklere taşıyarak oyun oynanır. Oyunun mantığı, ilk baştaki düzeni başka bir direğe taşımaktır. Her hamlede tek bir disk taşıyarak bu işlemi yapmanız gerekir. Yetişkinlerin ve çocukların severek oynadığı hanoi kuleleri, zihninizi zorlayarak gözlemleme ve ileri düşünme yeteneğinizi geliştirir. Hanoi kuleleri ile ailenizle keyifli vakit geçirebilirsiniz. Hanoi kulesi oyunu, farklı içeriklere sahip olabilir. Bu sebeple satın almadan önce kutu içeriğini ve kuralları okuyabilirsiniz. Bu oyunu arkadaşlarınızla ya da ailenizle oynayabilirsiniz.

Hanoi Kuleleri Kaç Yaş İçindir?

Hanoi kulelerinin kullanılması için belirli bir yaş yoktur. Hanoi Kuleleri bir bulmaca oyunudur. Bu nedenle bulmacayı çözmek isteyen herkes bu oyunu oynayabilir. Hanoi Kuleleri, üç çubuk ve farklı boyutlardaki disklerden oluşur. Oyunun amacı en büyük diski en altta tutarak diğer tüm diskleri bir çubuktan diğerine taşımaktır. Oyunun tarihi tam olarak bilinmemekle birlikte 19. yüzyılda Fransız matematikçi Edouard Lucas tarafından popüler hale getirilir. Oyunun bugüne kadar gelen versiyonları da aslına benzerdir. Pek çok açıdan zihin gelişimine katkı sağlayan bu oyunu ailenizle, sevdiklerinizle ve arkadaş çevrenizle birlikte oynayabilirsiniz. Oyunun kurallarını ise oyun üzerinden okuyabilirsiniz.

Hanoi Kuleleri Mantığı Nedir?

Hanoi kulelerinin mantığı, üç farklı boyuttaki disklerin birbirine geçirilerek başka bir direğe taşınmasıdır. Bu matematik bulmacası, birbirine geçirilmiş birkaç disk ve üç dikey direkten meydana gelir. Oyunun başlangıcında diskler en büyük olanı en altta kalacak şekilde bir direğe yerleştirilir. Disklerin boyutları sırayla küçülür. En küçük disk ise en üstte yer alır. Oyuncunun amacı, diskleri diğer iki direğe taşımaktır. Ancak taşıma sırasında herhangi bir disk daha büyük disk üstüne yerleştirilemez. Bulmacanın çözümü ise diskleri ilk direkten ikinci direğe taşıyarak mümkün olur. Bunun ardından ise diskleri üçüncü direğe taşımanız gerekir. Oyunu oynarken her adımda sadece bir disk taşıyabileceğinizi unutmamalısınız. Oyunun kurallarına dikkat ederek bu zorlayıcı bulmacayı çözüp problem çözme yetinizi geliştirebilirsiniz.