"

Hareket Sensörü

" araması için 518 sonuç listeleniyor
Cata Tavan Hareket Sensörü 360 Derece

CataTavan Hareket Sensörü 360 Derece

(77)
Tavan Hareket Sensörü 360 Derece
133 TL
Sepete Git

Hareket Sensörü Ürün Çeşitleri ve Fiyatları Sizlerle

Geçmişten günümüze gelişen teknoloji ile üretilen birçok ürünün fonksiyonları rutin hayatınıza kolaylık sağlar. Ev ve iş yerleri başta olmak üzere farklı mekanlarda kullanılan hareket sensörü, bu gelişim içerisindeki önemli alternatifler arasında yer alabilir. Teknik donanımı sayesinde size avantajlı bir yaşam sunar. Bu anlamda ampüllerden alarm sistemlerine kadar ürün yelpazesi oldukça çeşitlilik gösterebilir. Hareket sensörlü lamba, akıllı hamle algılama özelliği sayesinde gün boyun rahatlıkla kullanım avantajına sahiptir. Özellikle gece saatlerinde karanlıkta kontrol panelini aramanıza gerek kalmadan sizi anında tespit ederek bulunduğunuz mekanı aydınlatmaya başlar. Kolay kurulumu sayesinde zaman ve enerji kaybını önlemeye yardımcı olabilir. Daire şeklindeki tasarımı dolayısıyla evinizin dekorunu tamamlayabilir. Mıknatıslı ve yapışkan özellikleri sayesinde birbirinden farklı yüzeylere rahatlıkla takılır. Harekete duyarlı sensör özelliği ile teknik donanım açısından sizlere kaliteli bir deneyim sunar. Gece daima yanar pozisyonda olup gündüz saatlerinde aktif değildir. Bir diğer alternatif olan hareket sensörlü duy sayesinde mevcut lambanızın daima açık kalması yeterlidir. Gündüz ve gece olmak üzere iki farklı seçeneğiyle zaman ayarlamasına sahip bu ürün, müşterilerin öncelikli tercihleri arasında yer alabilir. Bulunduğu mekanda 360 dereceye kadar hamle algılama özelliğine sahiptir. Ani ve yavaş hamleleri her şekilde algılayabilme duyarlılığı yüksek bir belleği vardır. Tercih edeceğiniz farklı alternatiflere sahip modellere göre dilediğinizi kolaylıkla bulabilirsiniz.

Birbirinden Farklı Ürün Modelleri

Birbirinden Farklı Ürün Modelleri

Restoranlardan ofislere kadar çeşitli mekanların güvenliğini sağlamak oldukça önemlidir. Gece ve gündüz kesintisiz bir koruma temin etmek adına hareket sensörü alarm sizin için alternatif seçeneklerden biri olabilir. Akıllı uyarı sistemi sayesinde evcil hayvanlarınızın hareketlerini algılayarak gereksiz sinyal oluşumunu önler. Kablosuz kurulumu sayesinde müşterilerin rahatça kullanabileceği avantajlı ürünler arasında yer alabilir. Özellikle iç mekanlarda oldukça tercih edilen hareket sensörü led, koridor gibi dar alanlar başta olmak üzere salon tarzı büyük mekanlar için yüksek performans aydınlatma sağlar. Çift taraflı bantı sayesinde farklı yüzeylere monte edilebilir. A+ sınıfı enerji tasarrufu özelliği sayesinde çevre dostu olan ürün, beyaz ve sarı renk seçenekleriyle size çeşitlilik sunar. Hassas hareket sensörü, karanlık ortamlarda küçük hamleleri dahi tespit ederek aydınlatma özelliğini devreye sokar. Otomatik kapı hareket sensörü, bilhassa alışveriş merkezleri başta olmak üzere iş merkezlerinin girişlerinde tercih edebileceğiniz ürünler arasındadır. Dış mekan hareket algılayıcı hareket sensörü sayesinde güvenliğinizden emin olmanız için size yardımcı olabilir. Son teknolojiye sahip teknik donanımıyla geniş açılı görüşe sahip bir üründür. 180 derece hareket sensörü, dış mekandan gelebilecek her türlü tehlikeyi anında algılayarak uyarı verir. Emniyetiniz için son derece önemli olan bu ürünlerin montajını inşaat sırasında ya da sonrasında yapabilirsiniz. Sıva üstü hareket sensörü modeli, mevcut duvara monte edilebilir. Etki alanı 3 metre ile 12 metre arasını kapsar. Aktif halde olduğunuz süre boyunca hareket algılama sensörü açık kalabilir. Mevsimsel sıcaklık değişimlerini tespit ederek kendi ısı dengesini oluşturabilen ürün, hassasiyet ayarı sayesinde size kolaylık sağlayabilir. Mekanın dekorasyonuna bütüncül bir hava katmak için sıva altı hareket sensörü modeli bulunur. Bu ürünün montajı inşaat esnasında yapılabilir. Böylece genel tasarımı bozmadan göz zevkinize hitap eder ve güvenliğinizi sağlar. -20 derece ile +40 derece arası size kesintisiz performans sunabilir. Minimum 10 saniye olmak üzere maksimum 7 dakikalık zaman aralığı boyunca aktif kalır. Kızılötesi hareket sensörü sayesinde hamleleri algılama hassasiyeti sağlayarak evinizde ve işyerinizde size anında uyarı verebilir.

Gelişen Teknolojiye Sahip Cihazlar

Gelişen Teknolojiye Sahip Cihazlar

Günün her saatinde güvenliğinden emin olmak isteyen müşteriler için zaman ayarlı hareket sensörü avantajlı bir özelliktir. Hırsızlık ve istenmeyen ziyaretler gibi rahatsız edici durumlarda uyarı vererek sizi istediğiniz zaman bilgilendirebilir. 360 derece hareket sensörü oldukça geniş bir bakış açısına sahip olup, küçük hamleleri dahi algılamak üzere programlanmıştır. Fotoselli, uzun menzilli hareket sensörü sayesinde açık arazilerde etkili performans sağlar. Voltaj ve watt ayarları modeller arasında farklılık gösterebilir. 12V hareket sensörü, portatif bir tasarıma sahip olup çeşitli elektronik, robotik ve hobi uygulamalarında kolaylıkla kullanabileceğiniz bir üründür. Mini hareket sensörü, mikrodenetleyici platformuyla beraber kullanılabilen bir modüldür. Bu özelliğe sahip ürünler özellikle iç mekanlarda kullanılmak üzere sizlerin öncelikli tercihler arasında yer alabilir. Merdiven hareket sensörü çeşitleri, ofis ve restoranlarda kullanıma elverişlidir. Basamaklar arası geçişleri aydınlatarak mekanın tasarımına uyum sağlayabilir. Dar ve uzun hollerin kaliteli ışıklandırılması için koridor hareket sensörü tercih edilebilir. Mikrodalga hareket sensörü, ekstra hassasiyete sahip olup nesneleri algılamak için tasarlanmıştır. Normal bir kızılötesi hareket sensörü kamera tarafından kullanılan yöntemden farklıdır, çünkü mikrodalga, çeşitli nesnelere duyarlıdır ve ortam sıcaklığından etkilenmez. Endüstriyel sanayi, ulaşım ve sivil hayatta kullanılan farklı mekanlara uyum sağlayabilir. 220V hareket sensörü, temassız algılama özelliği sayesinde sıcaklık, nem, gürültü, hava, toz veya ışıktan etkilenmeyen dalga okumaları zorlu ortamlar için uygundur. Otomatik cam kapılar üzerinde kullanım için elverişli olan radar hareket sensörü size tam koruma deneyimi sağlayabilir. Kullanım alanlarına göre ürünlerin boyutları çeşitlilik gösterir. Küçük cihazlar, dar alanlar için öncelikli tercihler arasındadır.

Cazip Fiyatlı Hareket Sensörü Seçenekleri

Cazip Fiyatlı Hareket Sensörü Seçenekleri

Müşterilerin ürünleri puanlayarak sınıflandırması, sizin kendi kriterlerinizi belirlemenizde yardımcı olabilir. Uygun hareket sensörü fiyatları için detaylı fotoğrafları olan ürünleri inceleyebilirsiniz. Müşterilerin tercihlerine göre farklı modelleri ekonomik fiyatlarla sunan Trendyol, güvenli e-ticaret ağı sayesinde ürününüzü kapınıza kadar ulaştırır. Aydınlatma ürünleri, ev ve iş yerleri başta olmak üzere çeşitli mekanlarda kullanıma uygun olabilir. Birbirinden farklı ürün modelleri, güvenliğinizden emin olmanız için size yardımcı olabilir. İstenmeyen misafirlerle karşılaşmadan önce sizi uyarabilir. Gece ve gündüz olmak üzere 24 saat tam koruma sağlayabilir. Kızılötesi ve mikrodalga donanımlarının yanı sıra lazer hareket sensörü hassas hamleleri kolaylıkla algılayarak uyarı verir. Uzun menzilli tarama sistemi sayesinde size kapsamlı bir koruma deneyimi yaşatabilir. Özellikle iç mekanlar başta olmak üzere dış cepheler için tavan tipi, duvar tipi hareket sensörü öncelikli alternatifleriniz arasına girebilir. İnşaat esnasında yüzeye montajı sağlanabildiği gibi sonrasında da dilediğiniz alanda kullanabilirsiniz. Çift taraflı bant ve mıknatıslı arka yüzeyi sayesinde kurulumu kolaydır. Kullanılan yüzeylere göre farklılıklar gösteren duvar hareket sensörü özellikleri olarak bakıldığında da 180 derece görüş açısına sahiptir. Güvenliğinizi sağlamak için zamanında uyarı verebilen teknik donanımı, iş ve sosyal hayatınızda size rahatlık sunar. Çeşitli model ve özelliklerine göre sınıflandırıldığında ürünlerin fiyatları değişkenlik gösterebilir. Günümüz teknolojisine uygun olarak üretilen hareket sensörü devresi, evcil hayvanların davranışlarına karşı da duyarlı olarak dizayn edilmiştir. Kedi ve köpeklerin küçük hamlelerini tespit ederek gereksiz uyarı vermez. Mevsim geçişlerinde meydana gelen sıcaklık değişikliklerinden etkilenmeyerek kesintisiz performans gösterebilir. Farklı fiyatlardaki pır hareket sensörü modellerini Trendyol’dan temin edebilirsiniz.

Hareket Sensörü Nedir?

Hareket sensörü, yakında gerçekleşen hareketlerin algılanmasını sağlayan bir cihazdır. Elektrikle çalışan bu cihaz, hareket dedektörü olarak da bilinmektedir. Çevresinde bulunan nesnelerin ve canlıların algılanmasını ve gerekli sistemlere iletilmesini sağlamaktadır. Çalışma prensipleri değişen hareket sensörü çeşitleri bulunmaktadır. Çalışma şekli fark etmeksizin genel olarak güvenlik amacıyla kullanılan cihazlardır. Bunun dışında yaşam alanlarında aydınlatma sistemleri için de tercih edilebilmektedir. Hem iç mekanlarda hem de dış mekanlarda kullanılabilmektedir. Aydınlatma sistemlerinin hareket algılarına göre çalışmasını sağlar. Güvenlik için kullanımı ise farklıdır. Nesne ve canlıları algılayabilen hareket sensörleri güvenlik sistemlerine bilgi vermektedir. Bu şekilde de alarm ve kamera sistemlerine bağlı şekilde çalışmaktadır. Güvenlik sistemlerinin vazgeçilmez bir parçasıdır. Beklenmedik nesne ve canlı hareketlerinin merkeze iletilmesini, güvenliğin uyarılmasını sağlayabilmektedir. Bu avantajı ile ev, ofis ve yaşam kompleksi gibi birçok alanda kullanılır.

Hareket Sensörü Nasıl Çalışır?

Hareket sensörü, canlı hareketlerinin kızılötesi ve ultrasonik titreşimlerle algılamasını sonucu çalışmaktadır. Hareket ve nesne algılama şekilleri hareket sensörünün çeşidine bağlı olarak değişebilmektedir. Genellikle sıcaklık farkını algılayabilen ve bu şekilde tepki gösteren kızılötesi hareket sensörü çeşitleri yaygındır. Yaşam ve iş alanları içerisinde yer alan nesneler belirli bir sıcaklık yaymaktadır. Bu da ortam sıcaklığını oluşturur. Farklı nesne ve canlıların ortama girmesi sıcaklık üzerinde etki gösterir. Yani ortam sıcaklığı değiştiği zaman sensör harekete geçmektedir. Dalga boylarına bağlı olarak hareket algılayabilen sensörler de bulunmaktadır. Ancak bu hareket sensörlerinin yanı sıra farklı algılama şekillerine sahip cihazlar da vardır. Örneğin ses, basınç, ışık ve ağırlık gibi farklılıkları ölçen, sistemlerin uyarılmasını sağlayan sensörler de bulunabilir. Kamera ile nesne, canlı analizi yapabilen hareket sensörleri de farklı alanlarda kullanılabilmektedir.

Hareket Sensörü Ne İşe Yarar?

Hareket sensörünün kullanım amacı ortamda gerçekleşen hareketliliğin algılanmasıdır. Algıladığı hareketleri direkt güvenlik sistemlerine iletmektedir. Bu şekilde de ortamlarda güvenliği sağlamaktadır. Hareket sensörü algılaması sonucu farklı işlemler de yapılabilmektedir. Örnek vermek gerekirse hareket sensörü ortamda bir canlı algıladığı zaman alarm sistemini çalıştırabilir. Bunun dışında kamerayı aktifleştirmesi veya aydınlatma sistemlerinin açılmasını sağlama da mümkündür. İşyeri ve ev güvenliği için tercih edilen bir sistemdir. Hareket sensörleri bağlı olduğu güvenlik sistemlerine, merkezlerine ve firmalara bilgi akışı da sağlamaktadır. Bu şekilde de gerekli kontroller yapılarak güvenliğin sürdürebilmesi mümkün olur. Üst düzey güvenlik sistemi ile ortamların gerektiği şekilde korunabileceği görülür. Hareket sensörüne sahip ürün çeşitlerini ve özelliklerini detaylı bir şekilde incelemek için Trendyol’dan tercih edebilirsiniz. Geniş ürün yelpazesi içinde isteklerinize uygun olan ürünleri seçebilir, hemen satın alabilirsiniz.