Yazar
Sayfa Sayısı
Fiyat Geçmişi
Roman Türü
Setli/Tekil
Basım Yılı
Boyut
Ürün Puanı
Satıcı Tipi
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_APPROVE_SELLER_TITLE
Onaylanmış Satıcı
Türkiye’de veya uluslararası olarak yüksek bilinirliğe sahip markaların resmi satıcılarına “Onaylanmış Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_SUCCESSFUL_SELLER_TITLE
Başarılı Satıcı
Trendyol’daki son 6 ay performansıyla yüksek müşteri memnuniyeti sağlayan, kaliteli ve güvenilir hizmet veren satıcılara “Başarılı Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_AUTHORIZE_SELLER_TITLE
Yetkili Satıcı
Onaylanmış markaların resmi satıcılarının satışa sunduğu, ilgili markanın ürünlerine “Yetkili Satıcı” rozeti verilir.
Satıcı Tipi Nedir?
"

Harry Potter Serisi

" araması için 21 sonuç listeleniyor

Çok Beğenilen Harry Potter Serisi Trendyol'da!

Edebiyat, insanlara hem eğlenceli hem de kaliteli vakit geçirme imkanı sunar. Fantastik roman denilince akla ilk gelen eserlerden olan Harry Potter serisi hem çocuklara hem de yetişkinlere hitap eden bir başyapıttır. Bir çocuk romanı olarak yayımlanan ama sonradan her yaştan insanın sevdiği bir roman serisi haline gelen ünlü karakter, 1997 yılında J.K. Rowling tarafından yazılır. İlk ürün olan ve Felsefe Taşı’ndan sonra 6 ürün daha yayınlayan J.K. Rowling, edebiyat tarihinin önemli yapıtlarından biri olan seriyi oluşturur. Büyücü olmak üzere eğitilen bir okula kabul alan karakterin hikayesi ile başlayan "Harry Potter" insanlar tarafından çok sevilince filmleri, tiyatro oyunu ve video oyunları yapılır. Bunların yanı sıra çok sevilen karakterleri hakkında birçok lego, resim ve özel koleksiyonlar üretilir. Seri, satış rekorları kıran eserler, özellikle bir günde 8,5 milyon adet satılan son içeriğiyle, dünyanın fazlası ile hızlı satın alınan kitap unvanını kazanır. Ürünün genç, çocuk ve yetişkin okuru bulunur. Birçok çocuğun ve gencin sevdiği roman serisi olan "Harry Potter" dünyanın en çok satan çocuk romanı unvanını da elinde bulundurur. Bütün bu başarının neticesinde serinin filmleri de popülerliğine bir kült olma niteliği kazandırır. Bu karakter, tüm dünyada edebiyat tarihine geçer ve birçok insan tarafından çok sevilenler arasına girer. Orijinal okuma serisinin yanı sıra hem J.K. Rowling hem de başka yazarlar tarafından kaleme alınan ancak romana dahil edilmeyen 4 adet ek ürünü bulunan Harry Potter yeni serisi ile fantastik edebiyatın keyfini çıkarabilirsiniz. Türkiye’ye geldikten sonra ülkemizde de çok beğenilen eserler ve hala çok satan ve çok sevilen kitaplar arasında yer alır. Yıllar geçtikçe popülaritesi daha da artan bu seri sadece kitapları ile değil filmleriyle çok popüler hale gelir. Bunların yanı sıra oyuncakları ve hediyelik eşyaları da çok sevilen bu seriye Trendyol’dan kolaylıkla ulaşabilir, sevdiğiniz birçok karakterin legolarını, filmlerini, oyunlarını ve kitaplarını rahat bir şekilde bulabilir; rahatlıkla satın alıp kullanmaya başlayabilirsiniz.

Fantastik Edebiyatın Başyapıtı Harry Potter Serisi

Fantastik Edebiyatın Başyapıtı Harry Potter Serisi

Fantastik edebiyatın popüler yapıtları arasında yer alan bu karakterin ilk kitabı anne ve babası öldüğü için teyzesiyle yaşayan karakterin büyücülük okuluna gitmesini konu alan "Harry Potter ve Felsefe Taşı" ile başlar. Basıldıktan hemen sonra dikkatleri üzerine çeken eser hemen popüler olur ve insanlar tarafından çok sevilir. İlk yazımdan sonra olan eserlerin ilginç isimleri ise şöyledir; ilkini bir yıl sonra basılan "Harry Potter ve Sırlar Odası" takip eder. Üçüncü ürün olan "Harry Potter ve Azkaban Tutsağı" da 1999 yılında basılır ve çok ilgi çeker. Setin dördüncü basım olan "Harry Potter ve Ateş Kadehi" de 2000 yılında okurları ile buluşur. Beşinci basım olan "Harry Potter ve Zümrüdüanka Yoldaşlığı" da serinin en beğenilen kitapları arasında yer alır. Onu da altıncı yazım olan "Harry Potter ve Melez Prens" de setin heyecanlı seçenekleri arasında yer alır. Orijinal setin son kısmı olan "Harry Potter ve Ölüm Yadigarları" serinin çok beklenen basımı arasındadır. "Harry Potter ve Ölüm Yadigarları" ürünün çıktığı ilk gün tüm satış rekorlarını kırması, insanların bu seriye ne kadar önem verdiğinin ve ne kadar popüler olduğunun göstergesidir. Bu 7 seçenek ile beraber orijinal seri tamamlanır ancak karakterlerin hikayesi ve maceraları ek ürünler ve filmlerle devam eder. Serinin klasik basımının yanı sıra fantastik edebiyat serisini sevenler için birçok özel baskı çıkarılır. Şık kapak tasarımına sahip olan seriye sahip olabilir, kitaplığınızda yıllarca saklayabilir veya koleksiyonunuza ekleyebilirsiniz. Böylece çok sevilen bu seriyi yıllarca yıpranmadan kütüphanenizde saklayabilirsiniz. Sadece ilk çıktığı ülkede değil dünya çapında bir popülariteye ulaşan eser, toplamda 500 milyondan fazla satar ve edebiyat dünyasının en popüler eserlerinden birisi olur. Neredeyse tüm dünyada popülerlik kazanan ve birçok dile çevrilen orijinal basım serisi Türkiye’de de popüler hale gelir ve günümüzde bile en sevilen fantastik edebiyat kategorisinde yer alır. Karakter ve arkadaşlarının hikayesini konu alan ve onların maceralarını anlatan bu fantastik başyapıt serisine kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz. Bu popüler yazım serisi, eleştirmenler ve okurlar tarafından çok olumlu yorumlar alır. Eserleri almadan önce eleştirmenlerin veya okuyucuların Harry Potter serisi yorumlarını içeren yazıları okuyabilir ve almadan önce fikir edinebilirsiniz. Yazı değerlendirmesinin yanı sıra okuma setlerinin içeriği, eğer tek kitap alıyorsanız, serinin kaçıncı eseri olduğu gibi bilgileri de tanıtım yazılarından ve yorumlardan öğrenebilirsiniz. Birçok kez basılmış olan özel eserlerin orijinal ve çeşitli özel baskıları da vardır. Ciltli baskının yanı sıra "Harry Potter ve Felsefe Taşı" kitabının resimli özel baskısı gibi okuma ürünleri de vardır. Çocukların ve gençlerin yanında yetişkin okurları vardır. Fanatik okurlar için tasarlanan Harry Potter kitap özel serisini Trendyol’da rahatlıkla bulabilirsiniz.

Harry Potter Serisi Detayları

Harry Potter Serisi Detayları

Bilindiği üzere 7 eserden oluşan orijinal okuma seti birçok okurun beğenisini kazanır. Karakterin macerası bu romanlar ile bitmez ve ek basımlar, oyunlar ile devam eder. Sete dahil edilmeyen seçeneklerden popüleri "Ozan Beedle’ın Hikayeleri", 2009 yılında basılır ve karakterin maceralarına ek olarak yazılan eserler arasında yer alır. Buna ek olarak "Fantastik Canavarlar Nelerdir, Nerede Bulunurlar?" ve "Çağlar Boyu Quidditch" adlı eserler de seriye dahil edilmeyen ancak karakterin serüvenini anlatan kitaplardır. Bu ek konular fanatik okuyucular içindir. Bu eserler özellikle eserleri bitirip heyecan dolu maceralarına doyamayanlar ve hikayeyi bütün yönleriyle okumak isteyenler için iyi bir tercihtir. Macerayı merak eden okurların tercih ettiği basımlar ve oyunlar bulunur. Tiyatro oyunu metni olan "Harry Potter ve Lanetli Çocuk" bu hikaye üzerine yazılan son ek kitaptır. Bu ek kitapların yanı sıra romandan esinlenen filmlerin sinema rehberleri de bulunur. Bu kitaplar genellikle Harry Potter kitap seti ile satılmaz ancak bazı kapsamlı setler ek kitapları da içerir. Bu eserlerin bazıları kutulu set ürünlerinde karakterin hikayesine farklı perspektifler katan ve sizi maceranın daha da içine sürükleyen ek metinleri de bulabilirsiniz. Küçük bir çocuğun büyücülük okulundaki maceralarını anlatan hikayenin bütün detaylarını bu tüm kitapları okuyarak edinebilirsiniz. Fantastik edebiyat türünün başyapıtı olan bu seti ve ek basımlarını rahatlıkla bulabilirsiniz. Online alışveriş fırsatlarıyla bütün basımlara, ve filmlere vakit kaybetmeden ulaşabilirsiniz. Harry Potter serisi kullananlar, eserlerin ciltli olması ve yaprak kalitesini oldukça beğenir. Eserlerin kapak ve yaprak kalitesi okur zevkini yaşamak isteyenler için çok önemlidir. İlk olarak romanları daha sonra da ek yazıları okumanız iyi bir tercih olacaktır. Bu fantastik romanları satın alırken dikkat etmeniz gereken hususlardan biri de setin içeriğidir. Bu kitaplar tek tek satıldığı gibi set olarak da satılır ve bazı setler sadece romanları içerirken bazıları ek romanları da içerir. Ayrıca Trendyol müşterilerine özel olarak sunulan indirim ve kampanya seçeneklerini görebilir, ihtiyacınız olan eseri satın alarak kullanabilirsiniz.

Filmlere Konu Olan Harry Potter Serisi

Filmlere Konu Olan Harry Potter Serisi

Romanlar ile fantastik edebiyatın bütün olağanüstülüğünü hayal gücünüzle doldurabilirsiniz. Hikayenin canlandırılması, görsel keyif ve karakterlerin daha iyi tanınması açısından filmler, romanları tamamlayıcı yapıdadır. Yayınlandığı ilk günden bu yana hiç azalmayan bir popülerlik kazanan Harry Potter seti, yazarının da parçası olduğu aynı isimli filmlere de konu olur. Yüksek oranda kitapla eşdeğer giden film; " Felsefe Taşı", "Sırlar Odası", "Azkaban Tutsağı", "Ateş Kadehi", "Zümrüdüanka Yoldaşlığı", "Melez Prensi Ölüm Yadigarları 1", "Ölüm Yadigarları 2" ve "Fantastik Canavarlar Nelerdir, Nerelerde Bulunurlar?" Bu konuları barındırır. Karakterin heyecanlı, macera dolu hikayesine görsel bir zevk de katan filmler de çok popüler yapıtlar arasındadır. Romanları okuduktan sonra filmleri izleyerek karakterleri daha yakından tanıyabilirsiniz. Filmde yer alan karakterler daha sonra birçok tasarım ürününe ilham olur. Quidditch legoları, karakterlerin yer aldığı tablolar, legolar ve oyuncaklar gibi birçok lisanslı seçeneğin kaynağı filmlerdir. İlk başta çocuk kitabı olarak çıkan roman ve filmler daha sonra yetişkinler tarafından da beğenilmeye başlar. Bu sebeple, bu kitap sadece çocuklara veya gençlere yönelik değil fantastik edebiyat maceralarına ilgi duyan bütün okurlar için iyi bir tercihtir. Harry Potter orijinal kitap seti, özellikle gençler olmak üzere her yaştan insana verebileceğiniz güzel bir hediye seçeneğidir. Eseri çok seven okurlar için romanların yanı sıra filmler, karakter legoları, oyuncaklar gibi birçok hediye alternatifi bulunur. Marka zengin ürün yelpazesi sayesinde müşterilerin beğenisini kazanır. Birçok yaştan kişiye hitap eden tüm ürünlere sahip olmanız oldukça kolaydır. Sizler de kendinize veya sevdiklerinize almak için istediğiniz kaliteye sahip ürünleri Trendyol’da bulabilir ve size uygun olan ürünlere seçerek, kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Avantajlı Harry Potter Serisi Fiyatları

Avantajlı Harry Potter Serisi Fiyatları

Fantastik edebiyat dünyasının iddialı yapıtlarından biri olan Harry Potter serisi fiyatı birçok farklı sebepten dolayı değişiklik gösterir. Harry Potter seti 7 kitap takım halinde satın aldığınız zaman daha avantajlı olan ürünleri tek tek sahip olmanız durumunda, her ürünün fiyatı değişiklik gösterir. Ürünleri tek tek almanın yanı sıra, özel karakterin hikayelerine ve maceralarına doyamayacaklarını düşünenler, eseri set olarak da satın alabilir. Harry Potter kitap serisi set olarak satıldığında fiyatı daha uygundur. Setler arasında da fiyatı etkileyen bazı faktörler bulunur. Bazı romanlar veya orijinal roman setleri ince kapak yerine ciltli kapaklar içerir. Ciltli Harry Potter serisi kapak kitaplarının fiyatı ince kapaklara göre değişkenlik gösterir. Bütün setin yanı sıra ciltli ürünler, ‘Çağlar Boyu Quidditch’, ‘Ozan Beedle’ın Hikayesi’ veya ‘Fantastik Canavarlar Nelerdir, Nerede Bulunurlar?’ gibi ek ürünler veya filmden esinlenilen yazıları da içerir. Ek basımları da içeren setler eserlerin koleksiyonu yapmak isteyenler için çok uygun bir tercih olur. Orijinal eserlerden tek tek satılan roman setlerinin yanı sıra ilgi çeken karakterin fanları için özel olarak hazırlanmış özel set kitapları da bulunur. Harry Potter'ın serisi, maceraları farklı bir şekilde okumak isteyen fanlar veya bütün romanların koleksiyonunu yapanlar için hazırlanmış bu resimli ve özel baskılı ürünlerin fiyatı orijinal ürünlere ve ek kitaplara nazaran farklılık gösterir. Romanların bütün seti Türkçeye çevrilir. Yine de İngilizce aslından okumak isteyenler için ürünün orijinal dilde baskıları da satılır. İngilizce baskısı olan kitapların fiyatı yayınevi ve dil farklılıklarından dolayı Türkçe romanlara nazaran farklılık gösterir. Trendyol’da tüm kitapları bulabilir ve uygun fiyat avantajı ile bütün eserlere sahip olup okuyabilirsiniz.

Çeşitli Harry Potter Serisi Tasarımları

Çeşitli Harry Potter Serisi Tasarımları

Popüler olduktan sonra romanın yanında satışa sunulan oyuncaklar, oyunlar, filmler, müzikler gibi birçok Harry Potter ürünleri Türkiye pazarında da çokça talep görür. Roman ve filmlerin çıkmasından sonra karakterin maceralarını yaşamak isteyenler için kitap hikayesiyle uyumlu video oyunları satışa sunulur. "Felsefe Taşı", "Sırlar Odası", "Azkaban Tutsağı" gibi isimlerle romanları birebir takip eden video oyunlarının yanı sıra Harry Potter filmlerinde popüler olan karakterlerin ve hikayede geçen yerlerin legolarını, oyuncaklarını bulabilirsiniz. Harry Potter, Newt Scamander, Hermione Granger, Jacob Kowalski, Lord Voldemort, Tina Goldstein gibi karakterlerin figürlerini alabilir ve koleksiyonunuza ekleyebilirsiniz. Tek tek satılan karakter figürlerinin yanı sıra bütün karakterlerin olduğu oyuncak setleri de vardır. Tek bir kutuda birçok karaktere ait maketleri bulabilir ve istediğiniz yerde saklayabilirsiniz. Figürlerin yanı sıra popüler olan karakterin ürünleri arasında olan ürünlerden birisi de defterlerdir. "Sırlar Odası", "Azkaban Tutsağı" ve "Ateş Kadehi" gibi yazıların kapak baskılarının yer aldığı defterleri de koleksiyonunuza ekleyebilir veya istediğiniz gibi kullanabilirsiniz. Hediye için de güzel bir alternatif olan lego, oyuncak ve koleksiyonların yanı sıra özel olana tabloları da sevilen ürünler arasındadır. Harry Potter hediye seti bunun için vazgeçilmez bir üründür. Tablo alırken dikkat etmeniz gereken hususlardan birisi ürünün boyutudur. Kısıtlı alanı olan bir yere koymayı düşünüyorsanız tabloyu almadan önce ürünün tanıtımında yer verilen boyutları ölçüp ona göre almanız faydalı olur. Özel karakter ürünlerini hep yanında bulundurmak isteyenler için üretilen bileklikler de sevilen ürünler arasındadır. Harry Potter roman serisi gibi kıtaların yanı sıra satılan bu ürünler okuyanlar tarafından çok beğenilir. Hatıra ve hediye amaçlı tercih edilir. Sizler de romanlara doyamayanlardansanız Harry Potter yeni serisine Trendyol’dan sahip olabilirsiniz.

Harry Potter Serisi Ürün Seçimi

Harry Potter Serisi Ürün Seçimi

Roman okumak birçok insan için vazgeçilmez bir hobidir. Her türde yazı okumayı sevenler olabileceği gibi fantastik edebiyatı tercih eden okurlar da oldukça fazladır. Eğlenceli ve dinamik hikayelere sahip olan fantastik ürünler, bazı insanlar için önemlidir. Türkiye’de büyük beğeni kazanan ve satış rekorları kıran romanlar ile özel seri hikayesi, romanların yanı sıra filmleri, oyunları ve karakterlerinden oluşan ürünleri ile de hafızalarda yer eder. Trendyol’da tercih edilen romanlar arasında yer alan Harry Potter tüm serisine ulaşmak online alışveriş ile çok kolaylaşır. Kitap okuyan ve fantastik edebiyatı okumayı tercih edenler için vazgeçilmez bir hikayedir. Romanların yanında yer alan orijinal filmler, müzikleri ve lisanslı ürünleri Trendyol’un detaylı filtreleme özelliğiyle rahatlıkla bulabilirsiniz. Hikayenin orijinal serisi dursa da yeni çıkan ek kitapları ve lisanslı ürünleri takip edebilir, özel basım ürünleri rahatlıkla bulabilir ve isterseniz kolaylıkla satın alabilirsiniz. Ayrıca kampanya dönemlerinde romanları, filmleri daha uygun fiyata satın alabilir ve karlı alışverişin tadını çıkarabilirsiniz. Alışveriş yaparken setin veya ürünlerin içeriğini dikkat etmek faydalı olur. Öncelikle ne istediğinize karar verdikten sonra ürünleri inceleyebilir, dilerseniz bütün kitap setlerini, dilerseniz de kitapları tek tek alabilirsiniz. Romanların yanı sıra birçok Harry Potter serisi çeşitleri ile film veya özel karakterlere kolay bir şekilde sahip olmanız mümkündür. Ayrıca sahip olduğu bütün kullanışlı ürünlere Harry Potter serisi indirim seçeneği ile uygun fiyat avantajlarından faydalanabilirsiniz. Uygun fiyat politikası sayesinde Harry Potter serisi tavsiye edilen bir üründür. Kitapların veya ürünlerin kolay temin edilmesi müşterilerin beğenisini kazanan bir durumdur. Fantastik edebiyatın sevilen ürünleri arasında yer alan bütün ürünlere Harry Potter serisi satın alabilirsiniz.

Harry Potter Serisi Kaç Kitaptan Oluşur?

J.K. Rowling tarafından yazılan Harry Potter serisi toplamda 7 kitaptan oluşur. Bu kitaplar tüm dünyada geniş bir hayran kitlesine sahiptir. Aynı zamanda fantastik edebiyat türünün en önemli eserleri arasında yer alır. Eğer Harry Potter okumak istiyorsanız sırasıyla okumaya başlamak işinizi kolaylaştırabilir. Kitaplardaki sıralama çıkış tarihlerine göre belirlendiğinden dolayı sırayla okumak daha iyidir. Serideki 7 kitabın toplam sayfa sayısı 4275 şeklindedir. Son derece fazla gibi gözükse de seri halinde olduğundan dolayı akıcı bir şekilde ilerler. Seriyi okumak isterseniz ilk kitap olan Felsefe Taşını satın alarak yeni bir serüvene geçiş yapabilirsiniz.

Harry Potter Serisi Nereden Alınır?

Harry Potter serisini Trendyol üzerinden son derece güvenli bir şekilde satın alabilirsiniz. Buradaki markalar Harry Potter serisini satın alabileceğiniz güvenilir yerler arasındadır. İsteğe Harry Potter serisinin hem Türkçe hem de İngilizce baskıları mevcuttur. İngilizce bir şekilde okumak isteyenler bu konuda problem yaşamazlar. Kitapları set halinde satın almak en doğrusudur. Birlikte alındığında daha cazip bir fiyatla gelir. Kitap severlerin pek çoğu set halinde satın alarak ekonomik anlamda avantaj elde ederler. Trendyol üzerinden tüm seçenekleri kapsamlı biçimde inceleyip cazip bir şekilde satın alabilirsiniz.

Harry Potter Serisi Sıralaması Nasıldır?

Harry Potter serisi sıralaması kitapların çıkış sırasına göre belirlenir. Serinin ilk sırasında Harry Potter ve Felsefe Taşı yer alır. Bu sırayı ise Harry Potter ve Sırlar Odası isimli eser takip eder. Bunların peşine de Harry Potter ve Azkaban Tutsağı ile Harry Potter ve Ateş Kadehi gelir. Söz konusu serinin beşinci kitabı ise Harry Potter ve Zümrüdüanka Yoldaşlığı olarak bilinir. Bunun peşine de Harry Potter ve Melez Prens adlı eser gelir. Son olarak da Harry Potter ve Ölüm Yadigarları kitabı ile seri son bulur. Bu sıralama aynı zamanda kitapların karakterlerin yaşlarına göre de ilerlediği için serinin takipçileri tarafından oldukça sevilir. Kitapları sırasıyla okuduğunuzda sizin için daha iyi anlam ifade edebilir. Serinin ilk kitabı olan Harry Potter ve Felsefe taşı kitabını satın alarak sırasıyla okumaya devam edebilirsiniz.