İlgili Kategoriler
Fiyat
Fiyat Geçmişi
Ürün Puanı
Satıcı Tipi
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_APPROVE_SELLER_TITLE
Onaylanmış Satıcı
Türkiye’de veya uluslararası olarak yüksek bilinirliğe sahip markaların resmi satıcılarına “Onaylanmış Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_SUCCESSFUL_SELLER_TITLE
Başarılı Satıcı
Trendyol’daki son 6 ay performansıyla yüksek müşteri memnuniyeti sağlayan, kaliteli ve güvenilir hizmet veren satıcılara “Başarılı Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_AUTHORIZE_SELLER_TITLE
Yetkili Satıcı
Onaylanmış markaların resmi satıcılarının satışa sunduğu, ilgili markanın ürünlerine “Yetkili Satıcı” rozeti verilir.
Satıcı Tipi Nedir?
"

Havşa Matkap Ucu

" araması için 154 sonuç listeleniyor
Genel Markalar Hss Havşa Matkap Ucu 3.0 Mm

Genel MarkalarHss Havşa Matkap Ucu 3.0 Mm

(10)
Hss Havşa Matkap Ucu 3.0 Mm
99 TL
Sepete Git
Yurt Marketing Havşa Matkap Ucu
Kargo Bedava

Yurt MarketingHavşa Matkap Ucu

225,51 TL
Sepete Git

Havşa Matkap Ucu Modelleri Trendyol'da!

Havşa matkap ucu, montaj işlemlerinde vidaların tam oturmasını ve birbirine monte edilen malzemelerin üzerinde bulunan vidalarda çıkıntı yapan kısımların malzeme yüzeyi ile eşit bir yüksekliğe ulaşmasını sağlamak için kullanılır. Havşa uçlarının bu pratik kullanımı, onların pek çok sektör tarafından tercih edilmesine olanak tanır. Çoğunlukla ahşap işlerinde kullanılan ahşap havşa matkap ucu, ustaların matkap ucuna takarak delme yaptıkları harici parçalardır. Havşaların kullanım alanları yalnızca ahşap malzemeler ile sınırlı değildir. Bu materyaller boru sanayisinde de kullanılır. Boruların birbirine eklenmesi gerektiğinde ya da açık kalan vida dişlerinin kapatılması istendiğinde havşa matkap uçlarına ihtiyaç duyulur. Yapılan teknik işlerin delme ya da vidalama gibi süreçler içerdiği durumlarda matkaba eklenerek kullanılan bu materyaller ustalara ya da bu tür işler ile uğraşan diğer kişilere pratik bir kullanım imkanı sunar. Vidaların düzgünce monte edilmesi ve onların malzeme ile pürüzsüz bir bütünlük yakalaması için kullanılan ürünler, vidaların yarattığı can sıkıcı orantısızlığın giderilmesini sağlar. Böylece vidaların çıkarılıp yeniden takılmasına neden olan yoğun montaj sürecini kısaltarak zamandan kazanmaya olanak tanır. Ürünlerin modelleri, delinecek olan malzemenin cinsine ve vidanın türüne göre değişkenlik gösterir. Dolayısıyla montajı yapılan cismin türüne ve vidanın biçimine göre seçimler yaparak pratik bir vidalama işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Trendyol üzerinden materyalleri set halinde satın alarak birbirinden farklı modüler malzemeler için birleştirme yapabilirsiniz.

Kullanışlı Havşa Matkap Ucu Çeşitleri

Kullanışlı Havşa Matkap Ucu Çeşitleri

Havşa matkap ucu çeşitleri işlem gören malzemenin montaj yöntemine göre değişir. Bu nedenle birbirinden farklı türde delme ekipmanı bulunur. Matkapların ucuna bu ürünlerden herhangi biri takılarak işleme uygun bir vidalama sağlanır. Matkap malzemelerindeki pratik çeşitlilik bu tür işler ile uğraşanların kolayca montaj yapmalarına olanak tanır. Onları kullanarak pratik bir ürün deneyimine sahip olabilir ve modüler parçaları vakit kaybetmeden birleştirebilirsiniz. Havşa matkap ucu seti içeriğinde düz (silindirik) havşa, konik havşa, ayarlanabilir havşa matkap ucu, HSS havşa matkap uçları ve karpit uçlu havşa bulunur. Setler içerisindeki materyal türü, takımların işlevine uygun olarak sunulur. Bu nedenle materyallerin her biri tek bir set içerisinde bulunmaz. Bunların biri ya da birkaçı aynı set dahilinde yer alır. Sunulan modelleri kontrol ederek malzeme takımlarını inceleyebilir ve kullanımınıza uygun çeşitleri satın alabilirsiniz. Ürün seçenekleri arasında yer alan düz ya da diğer adıyla silindirik havşalar, çıkarılıp takılabilir niteliktedir. Bunlar herhangi bir malzeme üzerinde vidaların çıkıntı yapmasını önlemek için kullanılır. Vida çeşitleri arasında silindirik ve gömme başlı olanlar bulunur. Söz konusu düz (silindirik) matkap uçları, bu vidaların geçmesi için uygun formda delik açmaya yarar. Böyle düz matkap uçlarında hareketli bir tutucu mil mevcuttur. Milin üzerine takılan kesici kısım sayesinde matkap ucu, malzemeyi keserek delmeye başlar. Uygun vida çeşitlerini kullanarak vidaların cisim üzerinde çıkıntı yapmasını engelleyebilir ve bir ahşap macunu ile vidaları gömerek üzerlerini örtebilirsiniz. Silindirik uçlarda muy denilen bir eklenti bulunur. Muylar genellikle bir süre önce delinen malzemelerin içerisine geçirilerek mevcut deliğin geçiş yoluna uygun bir biçimde matkap ucunu yönlendirir. Muy denilen gereçler istendiğinde değiştirilebilen kullanışlı parçalardır. Bunların yaygın kullanımı birleştirme işlemlerinde fayda sağlar. Ayrıca uzun zaman önce birbirine monte edilen materyallerin sağlamlaştırılmasına yardımcı olur. Değiştirilebilen muylar, söz konusu havşa matkap uçlarının düzeltilmesine olanak tanır. Bu sayede kolayca düzeltilebilen matkap uçları aracılığıyla yüzeylerde istenen formlarda delikler açılır. Trendyol üzerinden havşa başlı matkap ucu çeşitlerine ulaşarak istediğiniz türdeki başlıklara sahip olabilirsiniz.

Havşa Matkap Ucunun Materyal Özellikleri

Havşa Matkap Ucunun Materyal Özellikleri

Delme aletlerinin ucuna takılan metal havşa matkap ucu çeşitleri, dayanıklılık bakımından sıkça tercih edilen gereçlerdendir. Bu materyalleri kullanmak için genellikle elektrikle çalışan delme aletlerine ihtiyaç duyulur. Ancak bazı el matkapları da bu iş için kullanışlı bir seçenektir. Metal başlıkları delme aletlerine takarak profesyonel montaj işlemleri gerçekleştirebilir ve işlerinizi tamamlayabilirsiniz. Bu takımların düzgün bir delme yapabilmesi için başlarında 5 veya 10 milimetre uzunluğunda muy denilen hareketli parçaların bulunması gerekir. Metal başlıkların hareket kabiliyetini artıran muylar sayesinde ahşap yüzeyler üzerindeki delikleri genişletebilirsiniz. Böylece pürüzsüz bir düzlem elde ederek vidayı deliğin içerisinde gömebilirsiniz. Eğer çelik malzemeler üzerinde bir yuva açmanız gerekiyorsa bunlar için üretilen kesme sıvılarını kullanarak kolayca birleştirme yapabilirsiniz. Dökme demir veya demir olmayan metallerin delinmesi gerektiğinde bu yüzeyler üzerinde herhangi bir soğutma gerçekleştirmeniz gerekmez. Ancak burada kullanmanız gereken havşa başlıklarının cinsini ve modelini önceden belirlemeniz gerekir. Pratik bir yuva açma işlemi için seçeceğiniz başlıklar sayesinde vakitten kazanarak pratik bir ürün deneyimine sahip olabilirsiniz. Metal havşa başlıklarına ek olarak titanyum kaplama matkap uçları da bulunur. Titanyum kaplamalar birçok sanayide kullanılan dayanıklı malzemelerdir. Bunlar güç gerektiren vidalama işleri için uygulanan strese karşı bir direnç oluşturmak için tasarlanır. Ayrıca bunlar elektriği ve termal ısıyı düşük ölçüde ileten materyallerdir. Dolayısıyla titanyum kaplama, metal başlıkların özelliklerinin kuvvetli bir biçimde ortaya çıkmasını sağlar. Titanyum kaplamalar, başlıklar üzerindeki oksitlenmeyi de mümkün olduğunca önler. Metal ve titanyum matkap başıklarınızı nemden, rutubetten uzak tutarak muhafaza edebilir ve bir çanta içerisinde taşıyarak onları dilediğiniz yere götürebilirsiniz. Trendyol’a göz atarak havşa matkap ucu fiyatları hakkında bilgi edinebilir, istediğiniz türde başlıkları uygun fiyat üzerinden satın alabilirsiniz.

Kapsamlı Havşa Matkap Ucu Setleri Trendyol’da!

Kapsamlı Havşa Matkap Ucu Setleri Trendyol’da!

Ürünlerin fiyatları, kullanım özellikleri ve materyal nitelikleriyle paraleldir. Bazı seçenekler set halinde bazı ürünler ise tekli başlıklar halinde sunulur. Bu gereçler arasında ürün miktarından kaynaklanan fiyat farklılıkları mevcuttur. Bunun yanı sıra matkap başlıklarının fiyatları onların kalınlıklarından dolayı da değişkenlik gösterir. Örneğin; HSS delme aletinin uçları, konik biçimdeki başlıklardan daha incedir. Bunun dışında bazı ürünlere farklı yüzdelerde indirimler de yapılır. Bazı ürünler ise alışveriş miktarına göre indirim seçeneklerine sahiptir. Sunulan materyalleri inceleyebilir, kullanımınıza ve bütçenize uygun olanları belirleyerek bir tercihte bulunabilirsiniz. Eğer tamirat işlerine henüz başladıysanız havşa matkap ucu nedir diye merak ediyor olabilirsiniz. Bu tür gereçler aslında birden fazla çeşide sahiptir. Ancak içlerinden konik başlıkları kullanarak kolayca delikler açabilirsiniz. Konik olanlar, malzemeler üzerinde konik formda yuvaların açılmasına olanak tanır. Bunlar yuva üzerinde biriken çapakların da temizlenmesini sağlar. Konik başlıkların bir diğer özelliği de pah kırma konusunda destek olmasıdır. Pah; eğik kenarların düzeltilmesi, 90 ve 120 derecelik köşelerin 45 veya 60 derecelik kısımlarının yuvarlatılması gibi işlemlerdir. Bu sayede gereçler ile birlikte daha düzgün vida yuvaları elde edilir. HSS başlıklar ise yaygın olarak kullanılan materyallerdir. Bunlar genellikle seri üretimin gerçekleştiği yerlerde pratik bir araç olarak değerlendirilir. HSS modeller arasında uzunluk farkı bulunur. Örneğin; delmek istediğiniz malzemenin kalınlığına göre seçeceğiniz 3 mm havşa matkap ucu ile yuvanın derinliğine uygun bir vidalama gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca uzun HSS uçlarını kullanarak kalınlığı fazla olan cisimler üzerinde yuvalar açabilirsiniz. Karpit uç, genellikle fazla kuvvet gerektiren vidalamalar için kullanılır. Bu tür ürünlere çoğunlukla sert cisimler üzerindeki delme işleri için ihtiyaç duyulur. Dilerseniz Trendyol seçeneğini kullanarak havşa matkap ucu yorumlarına ve tavsiyelerine ulaşabilir, siparişinizi verebilirsiniz.

Havşa Matkap Ucu Ne İşe Yarar?

Havşa matkap ucu; ahşap malzemelerin delinmesi için kullanılan bir parçadır. Matkap ucu setlerinde yer alan havşa ucu, ne işe yaradığı pek bilinmediği için yaygın olarak kullanılmaz. Ahşap malzemeleri delmeye yarayan bu uç sayesinde başı dışarıda kalan vidalar içeri gömülür. Bu sayede vidalar dışarıdan görünmez. Aynı zamanda da çıkıntılık yapmaz. Ayrıca havşa işlemi yapılmış malzemelerin içine ahşap macun sürülerek vidaların ortadan kaybolması da sağlanabilir. Eğer işlem sırasında vida kısa kalırsa, havşalama yaparak iki vidayı birbiriyle başarılı şekilde birleştirebilirsiniz. Havşalama aynı zamanda borulara da uygulanabilecek bir sistemdir. Bu işlem genellikle iki farklı boruyu birbirine bağlamak için yapılır.

Havşa Matkap Ucunu Hangi Malzemelerde Kullanabilirim?

Havşa matkap ucu genellikle ahşap malzemelerin delme işlemlerinde kullanılan harici parçalardır. Marangozların en çok ihtiyaç duyduğu parçalardan olan havşa matkap uçları sayesinde kullanım sırasında gereğinden fazla efor sarf edilmez. Bu uçlar, işlenecek malzemeye herhangi bir zarar vermeden muntazam şekilde delme imkanı sunar. Ahşaplarda kullanım olanağı sağlayan bu uçları demir ve beton gibi maddelerde değerlendirmek pek doğru değildir. Çünkü bu cisimler ahşaplardan daha sert ve dayanıklıdır. Eğer ahşap malzemeler için özel üretilmiş olan havşa matkap ucunu bu maddelerde kullanırsanız kırılma ya da parçalanma durumlarıyla karşılaşabilirsiniz. Ayrıca havşa matkap ucunu MDF, sunta ve tahta gibi malzemelerde de kullanma şansınız vardır.

Havşa Matkap Ucunun Özellikleri Nelerdir?

Havşa matkap ucunun en bilindik özelliği; sunta, MDF ve ahşap malzemelere zarar vermeden delik açmasıdır. Ahşaplar için özel üretilen bu parçalar, farklı malzemelerde kullanıldığı zaman başarılı sonuç vermez. Ayrıca darbeli matkaplarda bulunan uçlarla delme işlemi yapılırsa ahşap malzemelerde zedelenmeler oluşabilir. Havşa matkap ucunun bir diğer özelliği titreşimsiz hızlı kesim sağlamasıdır. Titreşimli olan uçlar da malzemelere zarar verebilme potansiyeline sahiptir. Bu nedenle sunta, plak ve plastik gibi ürünlerin delme işlemlerinde havşa uç kullanılması gerekir. Havşa matkap ucu aynı zamanda titanyum kaplama olup yüksek hız çeliğinden üretilir. Matkaba takılan havşa uç ayrıca ahşaba 90 derecelik açıyla delikler açabilir.